225.000 Jöqcdbücd UIT HAARLEM namaak schaadt! r Heeft U één van die verdwenen flesschen? Liederen, en Piano.Avond. Lola van der Ben en Joh. Otten. Nauwelijks een paar weken na haar optre den in het Remonstrantsche kerkgebouw, met een programma van geestelijke muziek, gaf de sopraanzangeres Lola van der Ben in het ge bouw van den Religieuzen Kring te Aerden- hout een uitgebreid recital van profane lied kunst, met Johan Otten als begeleider. Hier mee kregen wij een anderen en beferen kijk op de artistieke vermogens van deze zangeres, die zich nu blijkbaar meer ongeremd kon uit leven naar den aard van haar temperament. Zij zong Duitsch (Schubert, Brahms. Grieg en Wolf) en Fransch (Fauré, Ravel, Bizet en Cha- minade), Fransch echter met een opvallende onwennigheid voor het specifieke klankidioom, dat moeilijk aan te passen is aan haar blanke en scherpe manier van zingen, die aan Ita- liaansche scholing en aan sterke opera-invloe den doet denken. Dergelijke instelling van de stem acht ik ook niet de ideale voor de ver tolking van het Duitsche lied, maar het dient toch gezegd dat de zangeres er effecten mee wist te bereiken, vooral bij Schubert, Grieg en Wolf, die men om hun klankschoonheid en om hun expressieve werking dankbaar aan vaarden kon. Alleen als zij, zooals in Rastiose Liebe (Schubert) en in Eros (Grieg) de span ning van de vocale middelen naar het uiterste opvoerde, werd het kader van het lied door broken en kreeg men operazang te hooren. In het mooi voorgedragen Der Doppelganger had zij zich hiervoor nóg weten te hoeden. Mijns inziens trof Lola van der Ben het liedkarakter het best bij lm Kahne (Grieg) en in Heimweh en Das Verlassene Magdlein (Wolf). Ein Schwan (Grieg) had ook voorname kwalitei ten. doch dit lied werd bedorven door een pas sage die tamelijk operette-aehtig klonk. Alles bij elkaar genomen, getoetst en verge leken, acht ik dit recital een doorslaande proef dat Lola van der Ben in de allereerste plaats een operazangeres is. die bij geval ook wel eens met succes een lied kan voordragen en misschien ook wel eens-een aardige'Hanne in Haydn's Jahreszeiten zou kunnen zijn (om nu maar eens wat te noemen), maar wier aanleg en stemmiddelen absoluut naar het zangtoo- neel wijzen, alwaar zij beslist een ster kan wezen. Johan Otten toonde zich aldoor een smaak vol en vaardig begeleider (zeer opvallend was zijn spel in de trois mélodies populaires grecques van Ravel) en met zijn solistische prestaties verhoogde hij het peil van den avond niet weinig. Een zeer markante vertol king van de Rhapsodie in b kl. t. van Brahms en Spaansche Dans van Granados maakten veel indruk, doch vooral het zeer karakte ristiek gespelde Andaluzza van De Falla ge noot een meesterlijke interpretatie. Er was een geestdriftig gestemd publiek. JOS DE KLERK. leerlingenuitvoering Haarlem's Muziekinstituut. Het was wederom een avond, waarvan de luisteraars veel genoegen, de leeraren veel voldoening beleefden. Immers het leer- lingentai maakt het mogelijk, een program ma-samen te stellen uit leerlingen, van wie de voordracht in meerdere opzichten vol doening schenkt. Het viertal pianoleerlingen dat de rij open te, kende alvast geen po diumvrees, de voordracht was ferm en flink. Ep zelfs in de sonatine van Badings, een kunstwerk opgebouwd uit klanken die op zichzelf geen oorenstreeling .zijn, werd het onderwerp moedig aangegrepen. Dé assistent van den heer Hoogerwerf kan tevreden zijn. Zoo ook mej. G. Beijers, wier leerlingen Tarcnghi en Bortkievvitz vertolk ten en daarmee een uitnemenden indruk vestigen. Eveneens legde mej. A. Tijdens veel eer in met haar leerlingen die Handel, Beethoven, Schubert en Chopin speelden. Hier is reeds met zekerheid te constateeren dat de muziek later een belangrijke plaats zal innemen in het leven der executanten. Als gewoonlijk werd het werk der piano leerlingen afgewisseld door dat der violis ten. De heer Wulff liet zijn leerlingen Mo zart spelen. Een teer onderwerp, doch dat met de noodige voorzichtigheid toegepast <de sonate in e kl. is niet de lichtste, het viot concert in A een groote opgaaf voor den podiumkunstenaar) stellig opvoedend kan werken. Corelli's sonate in e, die tech nisch geen te groote problemen stelt, werd muzikaal voorgedragen, reden waarom met klem zij aangedrongen op ernstige studie van het schoonste'der instrumenten, dat de jonge executanten uitstekend ligt. Ook tegenover den heer Wulff bestaan verplich tingen. De zangpaedagogen mej. Riek van Veen en de heer Jaap Stroomenberg deden Schu bert en Brahms uitvoeren, hun leerlingen zijn bij hen in goede handen. De eerste Brahms werd minder gelukkig voorgedra gen dan de tweede. Opmerkelijk goed was ook de cellosonate van De Fesch. waarin Frieda Hoogerwerf, evenals bij Mozart, voortreffelijk de klavierpartij verzorgde. In tweeerlei opzicht mogen wij ten slotte ,den heer Jac. Bonset vermelden, n.l. als pianoleeraar en als componist voor het Jeugdorkest. Zijn Jraai geslaagde „Kenne- merland-Suite", waarvan wij voorheen zoo blij gestemd konden gewagen, deed an dei- maal opgeld. Er was wederom met liefde gewerkt, en ook in dit opzicht kan de Di recteur der school als leider der Jeugdklasse met voldoening op 't verloop dezer ondf- wijs-demonstratie terugzien. G. J. KALT. Uitreikinq distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het Maandag de beurt aan het restant van de letter K vanaf Kot en La t/m. Liet. Nieuwe stamkaart met inlegvel en oude stamkaart medebrengen. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef va: Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad- A, Overmeer, H'stede. Buiten land: J. c. van der Laag, H'stede. Nieuws ~n reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarse), Santpoort. Verantwoordelijk voor de advertentie-rubriek: W. van Ommen, H'stede, Jubileum mr. C. Blankevoort. 25 jaar advocaat te Haarlem. Vandaag herdenkt mr. C. Blankevoort den dag dat hij te dezer stede 25 jaar de praktijk van advocaat- uitoefent. Van de zijde van den raad van tAezichi en collega's ontving hij in kien loop van den dag vele blijken van belangstelling. "Mr. Biankevoort praktiseerde voor zijn komst te Haarlem korten tijd te Amster dam. In de afgeloopen 25 jaar had hij steeds een werkzaam aandeel in het werk der re- cla.sseering, zoodat hij een steun was voor tallooze gevangenen. Verder had de lilosofie steeds zijn bijzondere belangstelling, hij was eemge jaren lid van den gemeenteraad en vervulde reeds bijna 25 jaar een neven functie als provinciaal ambtenaar bij de commissie van toezicht op de Provinciale ziekenhuizen. Sportdag ULO school C. De goede samenwerking tusschen het onderwij zend personeel van de Ulo-school C (Karolingen- straat) en de oudercommissïe is Vrijdag weer tot uiting gekomen op den jaarlijkscheu sportdag, welke op het terrein aan den Schalkwïjkerweg is gehouden. Onder leiding van den heer C. P. Nieuwen weg is op vlotte wijze een uitgebreid programma afgewerkt, dat veel van de sportieve leerlingen vroeg. Des morgens namen zij deel aan driekampen, waarvoor veel animo was. Fel werd er bij de loop- en werpnummers gestre den en hier en daar boekten zij goede resultaten. Meer afwisseling was er in de middaguren. De leerlingen bekampten elkaar in verschillende spelen (slagbal en handbal) waarbij de eer der klas hoog gehouden werd. Interessant was de loop over duizend meter voor jongens; het bleek, dat eenige deelnemers reeds over eenige rou tine beschikten en in een rustig tempo gingen zij over de baan. De meisjes bestreden elkaar in het nummer 60 meter hardloopen; eenige spannende kampen waren te zien. De estafetteloop tusschen de jongens van de hoogste klassen vormde een aardig slot van het atbletiekgedeelte. De voet ballers kwamen nog in het veld voor een strijd welke geleid werd door den doelman van EDO, J. C. Wille, die vroeger hun onderwijzer was. Na afloop vereenigden allen zich bij het hoofd der school den heer F. C. de Joode, die met den, heer Nieuwenweg' en het onderwijzend per soneel, een belangrijk aandeel had in het slagen van den sportdag. Na woorden van dank ge bracht te hebben, reikte de heer De Joode de zeventig prijzen uit. Vernield zij nog, dat de hee- ren H. L. Warnier, chef van de afdeeling Licha melijke opvoeding op het Stadhuis en J. Roozen, consulent bij de Inspectie voor de lichamelijke opvoeding, van hun belangstelling lieten blijken. De uitslagen luiden; 1 K.M. loop jongens: 12. 13, 14 jaar: 1. M. v\ d. Stolpen 3 min. 26.6 sec.; 2. H. Busé; 3. Th. v. d. Werff; 15 en 16 jaar: l. E. Scholten 3 min. 19 sec.; 2. A. Rompa; 3. A. v. d. Horst; 17 jaar en ouder: 1. A. Laan 3 min. 12.6 sec.; 2. J. Kanis; 3. H. Heres. 60 meter hardloo pen meisjes 12, 13, 14 jaar: 1. C. Klein 8.5 sec.; 2. B. v. d. Zee, 3. J. Dijkshoorn; 15 en 16 jaar: 1. M. Peper 8 sec.; 2. G. Boots; 3. M. van Dan- sik; 17 jaar en ouder: 1. S. v. d. Bos 8.7 sec; 2. W. Groot; 3. M. de Vries. Jongens, klas 1 A: 1 en 2. L. C. Frijn en H. Pijl; 3. N. P. de Keyzer; 4. IJ. H. Rietman; 5. A. Glas. Jongens, klas 1 B: 1. F. Lablaas; 2. H. Vonk; 3. M. v. d. Stolp; 4. T. Kuvener; 5. K. Hoogreef. Jonogens, klas 1 C. 1. A. Nieuwer.huizen; 2. F. Koster; 3. G. Zadel hof: 4; J. v. Schagei>: 5. G. Nieuwenhof. Meisjes, klassen la, b. en c: 1. Rita Jansen; 2. en 3. Truus Postma en Aagje Tienstra; 4. Trudy Koopman; 5. Lida Landwehr. Jongens klassen 2a b. en c: 1. T. Sietweld; 2. G. Makkelie; 3. H. v. d. Poll: 4. W. van Bilderbeek; 5. Th. Kales. Meisjes,*klas 2a: 1. Henny Brand; 2. Willy van Wijngaarden; 3. Wiesje v d. Laan» 4. en 5. Rietje Pluis en Nelly Groenendaal. Meisjes, klas 2b: l. Miep Peper; 2. Jeantje Dijkshoorn; 3. Aaf Oostmever; 4. Fia van Leeuwen; 5. Tinny Visseher. Meisjes, klas 2c: 1. Bijtje v. d. Zee; 2. en 3. Gonny Niissen en Willy Vischer; 4. Rita de Raad; 5. Fijtje Leeuwis. Jongens 3a: 1. J. Kanis; 2. H. A. v. Scljaik; 3. P. S. v. Leeuwen: 4. L. Markesteyn. Jongens, klas 3b: 1. W. Lingelaar; 2. E. E. Scholten; 3. A. H. v. d. Hoj-st; 4. N. D. Versprong. Meisjes, klas sen 3a en 3b: 1. Mara Horsmeyer; 2. Elly van Schaik; 3. Hanny Moerwijk; 4. Henny Gottlieb, 5. Truus de Bruin. Jongens, klassen 4a en 4b: I. H. Heeres; 2. en 3. A. Laan en D. S. de Vries: 4. F. M. Kemps. Meisjes, klassen 4a en 4b: 1. Stien van der Bos: 2. Janzy Frankema; 3. Jopy Hollander; 4. Gerda Boots; 5. Leida Grooters. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Armband, Gorter, Baan 31; beurs met inh.. Santing, Prinsessekade 51: bril. Wijbrandi, Ver- gierdeweg 88; wiegedekentje, Raap. Potgieter straat 47; geld, Zuurendonk, Gasthuissingel 40; geld, Fa. Koning'Tilly, Anthoniestraat 13, handschoen, Bosvelt. Zuiderstraat 11; horloge, Konings, de Ruijterplein 14; hond, Piazza, Ban- tamstraat 2; ias, v. Straaten, Spaanschevaart- straat 68; ketting, v. Staveren, Gasthuislaan 98: wagenmoer, Waalewijn, Gen. Cronjéstraat 90; mouwen (mantelpakje), Zomerdijk, Voorzorg- straat 2 D; oorbel, Roosloot, 2e Zuidpolderstraa* 1; orchideeën, Deelen, Meidoornplein 27; portemon naie met inh., Dekker. Caninefatenstraat 4; idem. Lubbers, Leeuwerikstraat 36; idem Veldhuizen, Oudeweg 127; idem. Vellen, Voorhelmstraat 26; idem. Smal, Reitzstraat. 15 rd.; idem, Kranen burg, Overtonweg 17; idem, v. d. Veen, Orionweg 43; idem. Koppeling, Prins Hendriklaan 108, Over- veen; rozenkrans,v. Emmerik, Welgelegenstraat 23; riem. Galenkamp, Weltevredenstraat 9; sleu tel. Jacobs, Rijpstraat 25; sokje, Brouwer, Ban- tamstraat 42; teekeningen. Bur. v. Politie, Sme- destraat 9: vulpen, v. Emmerik, Spaame 41; kwi tantiezegels, de Paus, Kamerlingh Onnesstra-at 76; jutezak, Galekamp, Weltevredenstraat 9. JUBILEUM J. KOLLAARD. Vandaag viert de heer J. Kollaard,.voorman- koperenlijnenbewerker op de afdeeling letter gieterij, zijn gouden jubileum bij de Grafische Inrichting Jph. Enschedé en Zonen N.V. In den loop van den morgen is hij op de directie kamer ontvangen. De heer A. D. Huysman sprak hem op waardeerende wijze toe en herinnerde aan de uitstekende vakbekwaam heden. .De heer Huysman bood den jubilaris een gedenkpenning, een geschenk onder enve loppe en een extra-geschenk aan. Op zijn af deeling spraken de bedrijfsleider, de heer H. A. Hoögerbeets, die namens het administratief personeel een geschenk en bloemen aanbood, E. Boekelaar en H. Gras, die namens de af deeling geschenken overhandigden. PERSONALIA. Onze stadgenoot, de heer H. J. A. Harten dorp, is aar> de Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk geslaagd voor de akte 1. o. HOOFDPRIJZTN STAATSLOTERIJ 3000: 24658 400: 11017 Verduisteren: van 22.00 tot 5.50 uur 25 Juni: zon op 5.X8, onder 22.07 uur maan onder 0.38, op 10.02 uur Bioscoopnieuws van deze week. REMBRANDT: ;.De laatste der zes". Dat de Fransche filmindustrie ook in staat is, een uitstekende crimineele film te maken, bewijst zij met „De laatste der zes", een uiter mate spannende geschiedenis van zes vrienden die besluiten de wereld in te trekken, om in verschillende landen hun geluk te beproeven. Na vijf jaar zullen zij weer bij elkaar komen om alles wat zij in dien tijd verdiend hebben, samen te deelen. Als dit tijdstip bijna is aan gebroken, worden achtereenvolgens vier hun ner op raadselachtige wijze vermoord. Na tuurlijk rijst er verdenking tegen de twee, die nog overblijven, want blijkbaar wil een hun ner op deze manier zich het bezit van de an- politiecommissaris in actie, die er eenigszins deren toeëigenen. Dan komt er een jeugdige zonderlinge manieren op nahoudt en net doet, of hij er niets van begrijpt, terwijl hij de zaak al lang door heeft. Na een sensationeele ach tervolging wordt de ware moorjjenaar.niet gegrepen. Wat er wel met hem f£beurt en wie hij is, verklappen wij niet. De Fransche acteurs en actrices geven voor treffelijk spel te zien. Het gesproken woord is in het Duitsch nagesyncroniseerd, hetgeen ech ter geenszins storend werkt. Sj. Kuiper. Wedervertooningen: ,,'Wir machen Musik" in Luxor: „Tot. leven gedoemd" in Palace: „Wie ner Blut" in Frans Hals en „Vier vroolijke Vagebonden" in Moviac. Ook deze week biedt Moviac zijn bezoekers weer een bijzondere attractie, n.l. het optre den van de „Kamiki-Meisjes", drie charmante jongedames, die een aantal aardige liedjes uit en over Hawai zingen. Haar vocale en instru mentale prestaties zijn zeer beschaafd en wars van alle overdrijving en de groote bijval van het publiek is dan ook ten volle verdiend. Journaal. Het journaal brengt deze week het eerste filmnieuws van de invasie aan de Fransche kust. Interessant zijn de opnamen, per telefoto gemaakt, die de nadering van de vijandelijke vloot in beeld brengen. Natuurlijk ontbreekt het niet aan tafereelen, die de fel heid en de verbetenheid van den strijd toonen Ook talrijk verwoest en buitgemaakt materiaal der Geallieerden verschijnt op het doek, als mede een aantal gevangen genomen Britsche soldaten. ONTROUWE HULP VERDUISTERDE f 2500,—. Dezer dagen deelden we mede, dat een groentenhandelaarster bij de politie kennis had gegeven van vermissing van een bedrag van duizend gulden. Zij verdacht hiervan eeu 38-jarige juffrouw, die bij haar in dienst was geweest. De recherche heeft deze juffrouw aangehouden, die bekende in de laatste ander half jaar vele malen bedragen uit de winkellade te hebben -gehaald van f 10, f 25 en f 100. In totaal heelt zij een vijf eij twintig honderd gulden verduisterd. Een gedeelte had zij gebruikt, om meubelen te koopen, op haar spaarbankboekje had zij duizend gulden geplaatst en dan ihad zij nog honderd gulden in haar woning. PERSONALIA. Te Beverwijk is aan de Bisschoppelijke Kweekschool geslaagd voor de akte 1. o.. de heer G. L. F. Meyer, alhier. SPORT EN WEDSTRIJDEN Honkbal SCHOTEN ONTVANGT BLAUW WIT. Ondanks het feit, dat Blauw Wit Zondag j.l. al zijn talen ten noodig had om met 52 over Haarlein te zege vieren, zal Schoten, dat Zondagmiddag aan de Vergieideweg Wilders c.s. ontvangt, alle zeilen moeten bijzetten om de steeds kostbaarder wor dende punten in de wacht te sleepen. Zelfs als Linke evenals verleden week Wilders nog op de plaat zal vervangen, verwachten wij een wed strijd, waarin het aan spanning niet zal ontbre ken. Schoten moet winnen, wil het niet al te zeer achterop raken. Als plaatselijke ontmoeting staat deze week de wedstrijd HaarlemEDO op het programma. Dat Ferment c.s. de rood-zwarten goed partij zullen geven, staat voor ons vast, maar dat EDO ook maar een oogenblik in moei lijkheden zal komen, gelooven wij niet. Schijve- naar deed met Quick bij wijze van spreken wat hij wilde; ook de Haarlem-slagformatie zal hij wel in toom weten te houden. HHC kan in Am sterdam zijn overwioningsreeks voortzetten, door VVGA te kloppen. Toch mogen de Amster- damsche gemeente-ambtenaren niet onderschat worden. Ajax won verleden week op het nipper tje met 21. Het volledige wedstrijdprogramma is als volgt: Zaterdag. Eerste klasse: QuickAjax (aanvang 3.30 uur); VVGAHHC (aanvang 3.30 uur). Overg. klasse: EDO 2TYBB (aanvang 4 uur); AFC— OVVO (aanvarjg 3.30 uur); Ajax 2Hilversum (aanvang 4 uur); BI. Wit 2—DOS (aanvang 4 uur). ZeeburgiaSpartaan (aanvang 3.30 uur); RCH HCK (aanvang 4 uur). Zondag. Eerste klasse: HaarlemEDO (aanvang 10 uur): SchotenBlauw Wit (aanvang 2 uur) Overg. klasse: DWSHaarlem 2 (aanvang 11.30 uur); HHC 2Celeritas (aanvang 2.30 uur). Twee de klasse: HDMHHC 3 (aanvang 2.30 uur); Zand- voortmeeuwen-—-EHS (aanvang 9.30 uur). Athletiek WEDSTRIJDEN VAN HA-V „HAARLEM". De Zondag a.s. op het terrein van Haarlem te houden atletiekwedstrijden beloven aardige en spannende nummers té worden. In het bijzonder gaat de belangstelling uit naar het sprintnum mer, daar beide sprinters Schaap en Hein reeds enkele keeren onder de 11 sec. geweest zijn. Op de 1000 M. komen tegen elkaar de Haarlemmers H. de Roode en W. v. Gog, die trachten zullen het clubrecord te verbeteren, Op dit nummer zal ook mee'doen de bokser H. Hessels. Op de 5000 M. zullen de loopers D. Haglingius kampioen van Noord-Holland en P. Huurman uit den Hel der kampioen der B klasse, enkele bekende Am sterdammers als W. Bakker en J. Overdijk van de A.A.C. en de Haarlemmers D. Jordens, A. Paap en J. Koopman aardigen strijd te zien geven. Ook staat op het programma het pols stokhoogspringen; de springers Lamoree en J Verkes zullen weer den strijd tegen de hoogte opnemen. Zondag in het stadion is het tol 3.60 M. gekomen, dus op het Haarlem-terrein op een beste grasmat zijn beide ih staat voor 3.80 M Verder zijn er nog de volgende nummers 400, 80# 3000, hoogspringen, verspringen, kogel, discus en speerwerpen. Cricket. ROOD EN WITHCC. Aan de Spanjaards laan wordt morgen gespeeld de wedstrijd Rood en WitHCC, welke veel belangstelling trekt daar de oudste ploegen tegenover elkaar komen^ In de eerste klas zijn nog vastgesteld: VVV— HCC'2; Hermes—Excelsior; HBS—VOC en ACC VKA. DISTRIBUTIEBONNEN UITKNIPPEN EN BEWAREN. Aardappelen A, B, C, D, E, 56 Reserve 2 kg. 1 Juli Beschuit 25. 26 Beschuit 1 rants. 8 Juli Bloem 155, 156 Algem. 1 rants. 8 Juli Boter 27A. 27B Boter 125 gr. 8 Juli Boter B, C, D E, 55 Reserve 125 gr. 8 Juli Brood 27 A28 A Brood 400 gr. 8 Juli Brood 27B, 28B Brood 100 gr. 8 Juli Eenh.toiletzeep 152 Algem. 1 rants. 8 Juli Gort D 54 Reserve 250 gr. 8 Juli Havermout 157 Algem. 250 gr. 8 Juli Jam 16p Algem. 250 gr. 8 Juli Kaarsen <60. 69 Petr.krt S 121, 221 300 gr. Kaas 158 Algem. 100 gr. 8 Juli Kindermeel E 54 Reserve 250 gr. 8 Juli Melk 27, 28 Melk 1% lit. 8 Juli Scheerzeep R 05 Tabakskaart 45 gr. 2 Sept. Suiker 159 Algem. 500 gr. 8 Juli Tabaksart. 27, 28 Tabak 1 rants. 8 Juli Taptemelk 27. 28 Taptemelk lit. 8 Juli Toiletzeep E 51 Reserve 1 rants. 8 Juli Versnaper. 27 Versnap. 150 gr. 8 Juli Vervangingsm. 161 Algem. 1 rants. 8 Juli Voedingssuiker E 54 Reserve 250 gr. 8 Juli Vleesch 27 A28A Vleesch 100 gr. 8 Juli Vleesch 27B, 28B Vleesch 25 gr. 8 Juli Waschpoeder 153 Algem. 1 rants. 8 Juli Waschpoeder C D. E 50 Reserve 1 rants. 8 Juli RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 25 JUNI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Gram.muz. 8.00 pe zin van het boer-zij 8.15 Progr. overz. 8.30 Gram. muz. event. Sport nieuws. 8.35 Gram.muz. 8.45 Godsd. uifcz. 9.00 B NO Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Frey's intocht. 11.00 Melodisten. 11.30 De stem der SS. 11.40 Marschmuz. 11.45 Voorwaarts kameraden. 12.00 BNO Niéuws en act. praatje. 12.15 Museum Kamerorkest, beiaardspel. 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 13.00 Pianosonates van Beethoven XVI. 13.30 De schijnwerper. 14.00 Resi dentie-orkest. 14.50 Gram.muz. 14.55 Reportage der Ned. wielerkampioenschappen. 15.00 Prinses Miar- ca's groote ongeluk, luisterspel. 15.45 Stafmuzièk- corps der Rotterdamsche Politie, orgel en zang. 16.55 Reportage der Ned. wielerkampioenschap pen. 17.00 Recht door zee. 17.30 Amusementsork. 18.00 Nederlandsche volksklanken. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Sport van den dag. 19.30 ..Der Rosenkavelieiopera van Richard Strauss. 21.30 Hongaarseh 'ork. Bandi Balogh. 22.00 BNO Nieuws en act, beseh. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Gram. muz. 22.30 Uit het fotoalbum van Don Juan. 23.30 24.00 Avondmelodieën. HILVERSUM II. 301.5 M. 10.00 Marschmuz. Ca. 10.10 Soldatenfunk „Nord- West". 11.00 Godsd. uitz. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Salonmuz. 13.00 Die göede ouwe tijd, toespraak. 13.15 Gram.muz. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Waterige liedjes. 15.00 Gevarieerd concert. 16.00 Kamermuziek van Schubert. 16.40 Davide penitente. cantate van Mozart. 17.30 Ne derlandsche philosophen VIII. 17.50 Gram.muz. 18.00 Zie progr. H'sum I. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 De dansschool thuis. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Geluk zoekers. 21.00 Baohconcert. 21.45 Avondwijding, 22.00 BNO Nieuws en act. besch. 22.15 Zie progr. H'sum f. 22.30 De stem van het Rijk, MAANDAG 26 JUNI 1.944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.60 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 P^ogr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Ork. Robert Gaden. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Licht klassiek orkestcooncert. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Van liefde en vrooiijkheid. radiopotpourri. 10.45 Gram.muz. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 So liste en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Joh. Jong, orgel. 12.45 BNO' Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.05 Ork. Gerard van Krevelen en zang met piano- en luitbegeleiding, 14.00 Rotterdamsch Pianokwartet. 15.00 Godsd. uitz. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Amusementsorkest en soliste, 18.00 BNO Friesch praatje. 18.05 Viool, altviool, cello en piano. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Onbekend maakt on bemind. 20.00 Omroep-symphonie-Orkest en so listen. 20.35 De ruischende harp V. 21.00 Ö-mroep- Symphonie-Orkest. Ca. 21.50 Liederen van Schu bert. 22.()0 BNO Nieuws en cult. ber. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Gitaar en harp. 22.30 Walsen. 23.0024.00 Operaklanken en vioolsoli. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Operettevaria. 18.00 Een onbekend lied aan Uw disch. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Zang en ork. 20.15 Als vroeger de roode haan kraaide. 20.30 Ork. Hans Bund. 21.00 Licht orkestconcert. 21.45 Avondwij ding. 22.00 BNO Nieuws* en cult. ber. 22.15 Zie progr. H'sum I 22.30 De stém van het Rijk. Tienduizenden Nutrieia-flesschen, die nu doelloos en leeg in kasten en kelders liggen, kunnen met fijne Nutricia-baby voeding gevuld wor« den. Geef de verdwenen flesschen terug

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2