Als i een lamp koopt LUS PRODUCTEN kunt U vooraf keuren, of z\\ licht geeft. Als U verpakte levensmid» delen koopi, valt er vooraf niet» te keuren. Let dan op den naan» w. a. scholten. Een kwaliteits garantie. Voorkomend o.a. op w. a. scholten's Albumona, But aroma» Transparanta, Sago eri verpakt Aardappelmeel. IJMUIDEN Inbrekers weer actief. Voor de derde maal in één week zijn inbre kers in de gemeente Velsen actief geweest. Dezer dagen hebben onbekenden opnieuw in Santpoort hun slag geslagen. Van een wo ning vernielden zij een glas-in-lood ruitje, waarna zij zich via het draairaam van de achterkamer toegang konden verschaffen. Door deze inbraak zijn de bewoners van het perceel ten zeerste benadeeld, aangezien de daders het op kleedingstukken bleken te heb ben gemunt en er in slaagden een aantal, waarbij mantels en jasjes, mede te nemen. Bovendien worden nog andere textielgoederên vermist. De politig stelt een onderzoek in. COMITÉ VOOR II.L.O.-PROEVEN. Het werkcomité voor de gemeente Velsen van de Nationale Vereeniging voor Harmoni sche Lichaamsontwikkeling zal Zaterdag 8 Juli in De Weyman te Sanptoort een vergade ring houden. Tijdens deze bijeenkomst, welke te vier uur zal beginnen, zal het plan tot het afnemen van de H. L. O.-proeven in de ko mende maanden worden besproken. OTJD-KATHOLJEK ONDERSTEUINGS- FONDS. De Vereeniging Oud-Katholiek Ondersteu ningsfonds zal Dinsdag haar 57e jaarlijksche algemeene vergadering houden in het Oud- Katholiek Vereenigingsgebouw te Hilversum. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN KENNEMERLAND. Zooals reeds eerder werd gemeld moest onze plaatsgenoot Van Dixhoorn een herkamp spe len om in den strijd om het damkampioen schap van Kennemerland te mogen mededin gen. De krachtmeting is intusschen in het voordeel van Van Dixhoorn beslist. Er waren drie partijen te verwerken en degene, die hieruit de meeste jJbnten zou behalen, kon zich winnaar noemen. Na drie partijen was de stand echter nog steeds gelijk, zoodat er werd besloten door te spelen lot de eerste overwinning zou zijn be haald. Reeds de eerste van deze vervolgpar- tijen wist Van Dixhoorn in zijn voordeel te beslissen, zij het na een strijd van vijf uur. In een fraai en sterk gespeeld eindspel versloeg hij zijn tegenstander. Moge zijn succes in den strijd om het kampioenschap straks even groot zijn Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede (a£w.) Buitenland: J. C. van der Laag, h'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E van Baarsei, Santpoort. Verantwoordelijkvoor de advertentie-rubriek: W. van Ommen, H'stede. Onze ruim 50-jarige erva ring op het gebied van Kindervoeding staat U borg voor de uitstekende kwaliteit van dit nieuwe Molenaar's Kindervoedsel. ami GIETELING-KAMPIOENEN BEKEND. De laatste competitie-avond voor de bridge competitie van de personeelvereeniging De Gieteling is deze week gehouden. Tijdens deze bijeenkomst hebben de winnaars van de eer ste prijzen zich gemeld. Vooral in de afdeeling A is de strijd tot het laatste oogenblik spannend geweest. Alles was nog mogelijk, hetgeen wel bleek uit het feit, dat de heer en mevrouw Gerssen, die bij het begin van den avond in het totaal-klassement de eerste plaats bezetten, bij de sluiting vijfde waren geworden. Er werd dan ook met groote geestdrift gespeeld en zonder twijfel zal menig spel soms verkeerd zijn beoordeeld, doordat de zenuwen de overhand kregen. Al met al is er in" deze afdeeling een fraaie strijd geweest en is duidelijk tot uiting gekomen, dat het ver schil tusschen de ploegen niet bijzonder groot is. Zandbergen-Christophersen hebben laten zien, dat zij ernstig naar de eerste plaats streefden en werden dezen laatsten avond na een prachtige score voor de tweede maal kam pioen. Een fraaie prestatie In afdeeling B. zijn Nieuwenhuizen-De Weers uiteindelijk met de eerste plaats gaan strijken. In het begin waren het steeds de heer en mevr. Gregouir, die met Rodenberg-Wes- terwal den kop hadden .Ook hier was de strijd tot het laatste oogenblik spannend. De eind standen der beide afdeelingen publiceeren wij een volgende maal. GRATIS, AARDBEIEN. Een inwoner van Haarlem had zich naar deze streek begeven om in het bezit van een behoor lijke hoeveelheid aardbeien te geraken. Hij was er in geslaagd drie welgevulde sloffen te koopen en ging hiermede huiswaarts. Bij het pontveer liet hij de aardbeien gedurende eeni-, gen tijd onbeheerd in een wachthuisje achter en daar ondervond hij al spoedig, dat niet al leen hij behoefte aan de sappige vruchtjes had. Toen hij terugkeerde, bleek een onbekende zich er namelijk meester van te hebben ge maakt. De teleurgestelde Haarlemmer heeft de, politie van den diefstal op de hoogte gebracht. GECOMBINEERD CONCERT IN RIJKENSPARK. Behoudens goedkeuring van de autoriteiten zullen het fanfarecorps Santpoort, directeur de heer J. de Groot, en de Gemengde Zang- vereeniging Vox Humana, directeur de heer J. H. Arisz, Zondag 16 Juli een gecombineerd concert in de muzieknis van het Burgemeester Rijkenspark geven. Dit zal te half drie begin nen en tot vijf uur duren. JUBILEUM J. N. REM. Onze plaatsgenoot de heer J. N. Rem zal Maandag 25 jaren in dienst zijn bij de Papier fabriek. VELSEN H. W. OLIVIER JUBILEERT. Maandag zal de heer H. W. Olivier den dag herdenken, waarop hij 25 jaar geleden bij de Papierfabriek in dienst kwam. ONGEVAL. Donderdagmorgen te ongeveer half tien is tijdens het stuwen van stroo op de terreinen van de Papierfabriek een ongeval gebeurd, dat voor den betrokken arbeider van de af deeling Buitenploeg, den 57-jarigen F. J. D. vrij goed is afgeloopen. Bij het hijschen van balen stroo met een luchtlier vielen twee balen uit den grijper en kwamen voorname lijk terecht op den rug van den getroffene. D., die over veel pijn klaagde,, werd op advies van dokter R. W. Fierstra, die spoedig ter plaatse was, per brancard en ziekenauto van het bedrijf naar zijn woning in de Kruisstraat vervoerd. Naar omstandigheden is de toestand van D. gelukkig niet ernstig, daar bij voor- loopig onderzoek geen inwendige kneuzingen zijn geconstateerd. GYMNASTIEK VEREENIGING SPARTA". Zooals wij reeds eerder hebben medege deeld is de gymnastiekvereeniging „Sparta" door de omstandigheden niet in staat haar jaarlijksche uitvoering te geven. Desondanks heeft men toch gemeend een poging te moe ten doen om te laten zien wat bestuur en directeuren den leden door middel van hun lessen geven. Daarom worden door „Sparta" een tweetal openbare lessen in de gymnastiekzaal van de Christelijke school aan de Van Langeveld- straat gegeven, die Dinsdag 4 en Woensdag 5 Juli plaats vinden. De lessen worden uitge voerd door alle groepen, zoodat toch het denkbeeld van eenuitvoering niet vreemd zal zijn BEVERWIJK JAARVERGADERING H.A.V. „SUOMI". De jaarlijksche algemeene vergadering van de H.A.V. „Suomi", welke onder leiding van haar voorzitter, den heer P. C. Bais, Don derdagavond in gebouw „Adrichem" werd gehouden, had een zoo groote belangstelling, dat de zaal tot de laatste plaats was bezet. In zijn opening verwelkomde de heer Bais de leden op deze eerste jaarvergadering na de fusie, waarbij hij aanstipte, dat Suomi kwan titatief tot een der grootste vereenigingen in Nederland is geworden. Kwalitatief kan nog veel bereikt worden op athletiekgebied. Den groei noemde de voorzitter bijna grenzeloos en het bestuur overweegt daartoe thans ver schillende maatregelen. Bij de uitreiking van diverse prestatieprijzen, ging de L. W. B. beker van Joop Weenink, die vorig jaar op de 1500 M. de beste prestatie verrichtte, over naar Suomi's sprinter Jan d. Heide, die de 100 M. in 11,2 sec aflegde en dus voorloopig een jaar bekerhouder is geworden. De mede- deeling van den voorzitter, dat van een „Suomi"-vriend, die onbekend wenschte te blijven, een aanzienlijk bedrag voor het aan schaffen van materiaal is toegezegd, werd met vreugde begroet. In het keurig verzorgde jaarverslag van secretaris P. Grüteke, dat verschillende dui delijk omschreven belevenissen uit het eerste fusie-vereenigingsjaar weergaf, werd den heeren gemeentelijke ambtenaren voor de sport van Velsen en Beverwijk, P. Dijkstra en L. M. IJssennagger voor hun buitengewoon gewaardeerde medewerking dank gebracht. Per 1 Juni bedroeg bet ledental 251 actieve athleten(s) en 63 donateurs. De heer T. Wésterwal, penningmeester, die in zijn verslag een behoorlijk saldo kon aan- toonen, werd gedéchargeerd. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat het geheele bestuur, met uitzondering van mevr. J. v. d. ReeKlein, die zich niet her kiesbaar stelde, bij acclamatie werd herkozen. Eeen voorstel om tot uitbreiding van het be stuur over te gaan, werd bij zitten en opstaan verworpen. In de plaats van mevr. v. d. Ree werd als commissaris tevens tweede wed strijd-secretaris gekozen de heer E. v d- Werf. In de kascommissie werden benoemd de heeren N. Adelaar, J. v. d. Heide en mej. A. E. van Eek. De rondvraag bracht verschil lende interne aangelegenheden In discussie. NIET LANGS DE SPOORBAAN. Meer dan eens is er de aandacht op geves tigd, dat onbevoegden niet l^jgs de spoor baan mogen loopgp en er streng tegen hen zal worden opgetreden. Dat aan de desbe treffende bepaling de hand wordt, gehouden bleek dezer dagen, toen de politie iemand, die het toch nog probeerde, een proces-verbaal overhandigde. Men zij dus gewaarschuwd. ZWIJNTJESJAGERS BLIJVEN ACTIEF. Aan de activiteit van de zwijntjesjagers komt ook in deze plaats nog steeds geen einde. Dit ondervond een inwoonster van Beverwijk, die haar rijwiel achter een huis aan de Bree- straat had geplaatst. Een onbekende heeft zich van de fiets meester gemaakt. De politie stelt een onderzoek in. PERSONALIA. Onze plaatsgenoote mej. E. M. van Cessel is aan de R.K. Kweekschool voor Onderwijze ressen te Bergen, welke tijdelijk te Heems kerk is ondergebracht, voor het examen nut tige handwerken geslaagd. NAAR DEN ZEVENKAMPDAG. Aan den zevenkampdag der afdeeling Haar lem van den Nederlandsehen Voetbalbond, die Zondag 29 Juli in het Heemsteedsche Sportpark zal worden gehouden, zal ook door een aantal leden van de jonge voetbalver- eeniging Valewa, afdeeling van Van Leers Personeelvereeniging, worden deelgenomen. Zooals we hebben medegedeeld, zullen ook leden van De Kennemers zich dien dag weren. KERKCONCERT G. J. MOED. In de Groote Kerk alhier zal Dinsdag 4 Juli hét derde kerkconcert van dit zomerseizoen onder leiding van den G. J. Moed worded gegeven. Klaar in een trui! Minsk het doel der Sow jets in den eentralen sector. De ontwikkeling van de zware afweergevech ten. die sedert 23 Juni in den eentralen sector van het Oostelijk front worden gevoerd, be vestigen steeds duidelijker het plan der Sovjet Russische leiding om met alle middelen en met het grootste gebruik van pantserwagens en gemotoriseerde formaties allereerst het ge bied van Minsk te bereiken. Het Sovjet-Rus sische opperbevel heeft daartoe twee bijzon der sterke pantserlegers met talrijke geme chaniseerde eenheden gevormd, waarvan het eerste uit het gebied van Bobroeisk recht streeks naar het Westen oprukt, terwijl de Noordelijke legergroep van Witebsk uit in algemeen Zuidelijke richting oprukt. Een derde aanvalsgroep is aan den grooten autoweg van Orsja naar Witebsk met Duitsche beveiligingsformaties in strijd gewikkeld. Ook deze zou tot taak hebben het gebied van Minsk te bereiken alvorens de nog verder naar hei Oosten standhoudende Duitsche ver dedigingsformaties zich al strijdende daarheen hebben teruggetrokken. De bolsjewisten hopen ongetwijfeld aldus aan het Duitsche centrale front.een vernieti gingsslag in allergrootsten stijl te leveren; bo vendien verwachten zij echter van een derge lijke operatie ook reacties op den Noordelijken en den Zuidelijken vleugel van het Oostelijk front. Tot uitvoering van dit een groot gebied om vattende plan hebben zij totdusver ten minste 80 infanteriedivisies en ongeveer 15 pantser corpsen in den strijd geworpen. Van de pant sercorpsen zijn er waarschijnlijk vijf reeds vernietigd of ten minste zoo sterk geteisterd, dat zij geen groote gevechtskracht meer heb ben. Ook de verliezen der bolsjewistische in- fanterieformaties hebben reeds een zoodanigen omvang genomen, dat men zeggen kan. dat ten minste vijftien infanteriedivisies sterk geteis terd zijn. Het is volgens Duitsche militaire kringen moeilijk op het oogenblik het Verloop van het front aan te geven, tenteer daar zich in den rug van den tegenstander nog groepen Duit sche strijdkrachten bevinden, die in de oor spronkelijke stellingen stand houden. Naar men weet, houdt men in Duitsche mi litaire kringen ernstig rekening met een ver dere uitbreiding van den strijd. De bijzonder sterke troepenconcentraties in het gebied van Kowel maken het mogelijk, dat de Sovjet- Russen, zoodra de daar aan den gang zijnde operaties verder zijn gevorderd en de Pripet- moerassen niet langer een beletsel voor ge coördineerde operaties vormen, hun aanvals front naar het Zuiden zullen uitbreiden. Zweedsche marine-manoeuvres. Donderdagochtend kwam de Zweedsche Rijksdag in geheime zitting bijeen. In de Eerste kamer gaf de minister van buitenland- sche zaken en in de Tweede kamer de minis ter-president een overzicht van de buiten- landsch-politieke situatie. In het Zweedsche marinedistrict „Zuidkust worden op het oogertblik groote manoeuvres gehouden, waaraan formaties van alle weer- machtsdeelen deelnemen. Daarbij moet o.a. de samenwerking geoefend worden van de verschillende weermachtsdeelen bij het af weren van overvallen op de wateren en kus ten van het marinedistrict „Zuidkust", met name op den Kalmar-Sont en de Oostkust van de provincie Blekinge. Kantoor van Tass te Rome. Te Rome is een kantoor van het officieele Sovjet-Russische nieuwsagentschap Tass ge opend. De Angelsaksische militaire autoritei ten hebben Tass een eigen zender ter beschik king gesteld en de bevoegdheid gegeven com munistische agitatie-uitzendingen te verzorgen officieele mededeelingen kunstmeststoffen seizoen* *44f45. Voor het met-ingang van 1 Juli a.s. beginnen de bemestingsjaar '44/'45 ontvangen alle land- en tuinbouwers zoo spoedig mogelijk van de pro vinciale voedseleommissarissen een kunstmest- toewijzing. Evenals vorige jaren zijn de thans uit te reiken stikstof- en kalibonnen voorzien van opdruk 1 t.m. 5. In verband met de zeer on zekere vooruitzichten t.a.v. den import van tho- masslakkefimeel worden voorloopig slechts voor uitzonuderingsgevallen fosfortoe wij zingen ver strekt. In het algemeen behoeven de land- en tuinbouwers voor het verkrijgen van hun kunst- mesttoewijzingen geen nieuwe aanvraagformu lieren in te dienen. Mocht zulks in bepaalde ge vallen wel noodig zijn, dan zullen de provinciale voedseleommissarissen hiervan nader mededee- ling doen. Geldig zijn verklaard: stikstofbonnen no. 1; fosforzuurbonnen no. 1 en kalibonnen no. 1 en no, 2. De stikstofbonnen no. L en de kali bonnen no 1 en no. 2 behouden hun geldigheid tot uiterlijk 31 Augustus '44. De verbruikers die nen deze zegels uiterlijk 24 Augustus a.s. bij hun leveranciers in te leveren, opdat dezen voor tij dige inzending der bonnen kunnen zorgdragen ter verkrijging van een aankoopmachtiging. Bonnen, welke na den vervaldatum binnenkomen, kunnen onder geen voorwaarde meer worden geaccepteerd. De fósforzuurbonnen no. 1 blijven tot nader order geldig. Na 31 Juli '44 mogen geen kunstmeststoffen meer worden afgeleverd op bonnen van het seizoen '43/'44. distributie van jam. Grossiers in jam kunnen tot en met 22 Juli a.s. tweemaal per week de toewijzingen jam bij den distributiedienst inwisselen tegen verzameltoe- wij zingen. X p U

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3