Olinda U -1 M JJP Onze emigrantenregeering. Oude en nieuwe ministers99 &3P pudding h KWALJTEIT/ j - 'jj gfg§§\pUDDING In zijn jongste'radio-praatje heeft Max Blok- Binnenlandsehe Zaken, den heer Van Boeyen zijl zich bezig gehouden met de in 1940 ge vluchte Nederlandsche regeering. Geen „brandende" maar een „uitgebrande' kwestie noemt hij deze aangelegenheid en als „plaajs der handeling" komt het'panopticum eerde? in aanmerking dan de openbare weg. „De regeeringaldus de heer Blokzijl, „wie waren het eigenlijk op 1 Mei 1940? De staatsalmanak 1940 vertelt het ons: Mi nister van Algemeene zaken: jhr. mr. D. J. de Geer; minister van Buitenlandsche zaken: mr. E. N. van Kleffens; minister van Justitie: prof mr. P. S. Gerbrandy; minister van binnenland sche zaken: H. van Boeyen: minister van On derwijs. Kunsten en Wetenschappen: G. Bol- kestein: minister van financiën: jhr. mr. D. J. de Geer; minister van Defensie: A. Q. H. Dijx hoorn; minister van Waterstaat: ir. J. W. AI- barda: minister van Economische Zaken: mr. Steenberghe; minister van Sociale Zaken: dr. J. v. d. Tempel; minister van Koloniën: Ch. J. M. Weiter Op 13 Mei 1940 namen deze excellenties de beenen, en vluchtten met Koningin en ko ninklijke familie en met een tros van ambte naren journalisten, industrieelen en andere groote vaderlanders naar Londen, teneinde tegen alle grondwettelijke voor schriften van daar uit het koninkrijk te blijven regeeren, en verder voorai Neder- landseh-Indië voor bezetting te vrijwaren. Wat gelijk, bekend, ook schitterend is gelukt. ■Met dit lijstje in de hand wandelen we door het panopticum en zoeken naar de overeen komstige wassen beelden. Maar al dadelijk ont'-xegt venijnig- en woordelijk: ..Benige zaken. breekt de minister-president, tevens minister van Algemeene zaken en van Financiën. Na tuurlijk: die zit'al sinds jaar en dag weer in Den Haag. nadat hij er op 4 September 1940 de brui aan had gegeven, in Londen langer paljas van Churchill te'zijn, een passagiersbil jet voor het vliegtuig LondenBatavia had aanvaard, maar wijselijk in Lissabon was uit gestapt, omdat het heimwee naar het Haagje hem toch fe erg werd. In zijn plaats kwam professor Gerbrandy, die nog altijd den minister-president speelt aan het hoofd van alle overige kroon en vaderland in den vreemde trouw gebleven excellenties. Doch ook andere ministers ver trekken uit de „regeering", zoodat in Septem ber 1943 het lijstje luidt: Minister-president en minister voor Alge meene oorlogvoering: prof. Gerbrandy, tevens Justitie: minister van Binnenlandsehe Zaken: Van Kleffens; minister van Sociale Zaken: Van den Tempel; minister van Waterstaat: Albarda minister van Onderwijs: Bolkestein. De hee- ren Dijxhoorn, Steenberghe en> Weiter zijn verdwenen. Op hun stoelen vinden we: minis ter van Koloniën: H". J. van Mook: minister van Oorlog: jhr. v. Lidt de Jeude; minister van marine: admiraal Fuerstner (defensie is dus weer in twee deelen gesplitst); minister van justitie: J R H. van Angeren; minister van Handel, Visscherij en Nijverheid: A. ..Ker stens; minister van financiën: J. v. d. Broek; minister zonder portefeuille: J. A. W. Burger. Maar er is nog een verder kabinet van ons panopticum. Het draagt den datum 2 Juni 1944 en is dus nogal actueel, ofschoon ik er niet voor insta, dat heden, 29 Juni 1944, de situatie nog dezelfde is Radio Oranje meldde n.I.: "De regeering heeft, met het oog op de huidige en komende gebeurtenissen (lees: invasie, bevrij ding. terugkeer, fanfares, eerepoorten, 'chaos, bolsjewisme) na rijpe overweging (voor de zooveeiste maal) eenige ingrijpende wijzigin gen aangebracht in de arbeidsverdeeling en de werkwijze van het kabinet. Allereerst heeft daarbij het beheer van de koopvaardijvloot haar bijzondere aandacht gehad. Gezien de belangrijkheid van onze koopvaardij aldus Gerbrandy de Groote niet alleen ten aan zien van de oorlogvoering, maar ook van haar bijdrage tot het toekomstige economische her stel van het koninkrijk, is besloten een afzon derlijk departement van scheepvaart en vis scherij op te richten, onder leiding van een vak-minister. De zorg voor de scheepvaart res sorteerde tot nu toe onder het departement van handel, nijverheid en scheepvaart. Tot leider van het nieuwe ministerie is benoemd de heer J. M. de Booy, oud-zeeofficier en directeur der Bataafsche Petroleum Maat schappij. Aan den heer P. A. Kerstens werd de leiding van het departement van Handel, Nij verheid en Landbouw aangeboden, doch zegt Londen verder woordelijk daar hij zich met.de herindeciing en de mutaties op dit tijd stip niet heeft kunnen vereenigen, heeft de heer Kerstens aan Hare Majesteit zijn ontslag aangboden Dit ontslag is aanvaard. Weg met Kerstens uit het panopticum. Ook de. minister van Justitie dr. J. M. R. van Angeren heeft zijn portefeuille ter be schikking gesteld. En zeker niet om gezond heidsredenen, maar omdat hij al weer lang genoeg had van het panopticum. Hier echter is Hare Majesteit bij hooge uitzondering boos geworden. Het ontslag is piet aanvaard. Van Angeren moet hangen, tenzij hij nog tij dig onderduikt. Het departement van handel, nijverheid en landbouw zal worden waargenomen door den minister van financiën Jhr. Mr. de Geer. halt, Dc Geer is al weer geen minister van financiën meer, daar is een zeke„re meneer ir. J. van den Broek immers voor in de plaats gekomen. Ja, hier heet het oppassen. Van den Broek is dus waarnemende excellentie van handel, nijverheid en landbouw. Maar we zijn er nog niet. Ook in de bezetting van binnenlandsehe zaken en van algemeene za ken is een wijziging gebracht. Hoe nu? De serteert ook Van Boeyen? Neen, de offi- cieeie lezing verklapt ons het geheim: „Ge zondheidsredenen hebben den minister van aanleiding gegeven H.M. de Koningin zijn ontslag aan te bieden, daar zijn post een sterken physieken toestand vereischt Gezien de mogelijkheid dat de leider van genoemd departement tot een der eersten zal behooren het staat er woordelijk zoo. luisteraars. die na de bevrijding van ons land zai terug- keeren. Hare Majesteit heeft deze zienswijze gewaardeerd en er mee ingestemd en tot ■nieuwen minister van binnenlandsehe zaken benoemd den heer Mr. J. A. W. Burger. De heer Van Boeyen heeft zich bereid verklaard als minister van AJgemeene Zaken in het kabinet te blijven, zoodat dit bij voortduring profijt kan trekken van zijn ervaring en des kundigheid". Hieruit, luisteraars, is af te leiden, dat prof. Gerbrandy dus behalve minister-presi dent alleen nog maar minister voor alge meene oorlogvoering is, zonder dat hier ech ter van een departement gesproken mag worden. Druk zai hij het niet hebben, daar immers voor de oorlogvoering Defensie weer is uitgeschakeld en de goede oude departe menten van Oorlog en Marine zijn herleefd. Terwijl de lasten van Algemeene Zaken al in September 1943, vermoedelijk als al te op vallende Iijntrekkerij, uit het lijstje der de partementen werden geschrapt, om in Juni 1!^4 opnieuw uit het graf te worden gehaald teneinde den levensmoeden heer van Boeyen aan.een baantje te helpen. De officieele le zing doet niet eens moeite deze comedie met den mantel der liefde te bedekken, maar Hoofdredacteur: F. C Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede (afw.) Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede Nieuws en reportage voor Veisen en omgeving:'J J. E. van Baarsel, Santpoort. Verantwoordelijk voor de advertentie-rubriek: W. van Ommen, H'stede tot nu "toe ressorteerend onder Binnenland sche Zaken, zijn naar Algemeene Zaken overgebracht". Dat pleegt men een begrafe nis eerste klasse te noemen. Hand op het hart, luisteraar, -en deze vertooning noemt u nog: „De regeering". Dit droevig geval daarginds in Londen aan vaardt u nog als wettig, wetgevend, volks leidend? In ernst maakt ge u op om aan deze zielige wassenbeelden de toekomst van ons volk toe te vertrouwen? Ik weet, dat heï wreed van mij is, deze menschjes in het volle licht te hebben gezet, opdat Nederland zich krom lacht. Maar het is tdfïslotte het eenige geneesmiddel voor hen, die nog ziek zijn. Als ik de draagster der kroon zonder volk en zonder land een raad mag geven, dan is het dezen: Laat alle excellenties gaan met dank voor de vele en belangrijke diensten den lande bewezen en benoemt u den dappe ren volksleider GerbrJndy tot minister van berouw, inkeer en ballingschansbelangen in de hoogste pensioensklasse, ingaande heden. De man heeft het verdiend. Voor Duitschers ter kennisneming. De Commissaris-generaal voor de openbare veiligheid en hoogere S.S. en Politieleider maakt bekend Ingevolge de verordening van den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de registratie der Duit schers zijn alle, in Nederland woonachtige Duitschers verplicht zich bij het voor hun woonplaats bevoegde registratiebureau aan te melden. Het is gebleken, dat een aantal Rijksduit- schers tengevolge van onbekendheid met deze verordening in het bijzonder bij verhuizing binnen Nederland en naar het buitenland de bepalingen dezer verordening niet naleven. Ik roep derhalve alle tot aanmelding ge houden personen, onder verwijzing naar de bij de verordening bedreigde straffen, op zich bij het bureau van den politie-officier bij den gevolmachtigde van den Rijkscommis saris voor de provincie hunner woonplaats bij vestiging uit het buitenland, bij verhui zing binnen Nederland en bij vertrek naar het buitenland schriftelijk of mondeling aan te melden. Deze verplichting geldt ook voor personen die tot het Duitsche volk behooren, maar in het onzekere zijn betreffende hun nationali teit of als statenloos woeden aangemerkt. De verplichting tot aanmelding geidt eveneens voor Duitschers uit het vroegere Oostenrijk, voor Sudeten-Duitschers en voor Volksduit schers uit de Oostgebieden. De verplichting tot aanmelding bestaat ook voor het geval, dat personen ter vervuiling van hun dienstplicht voor de weermacht Vor den opgeroepen. Bij minderjarigen is de wet telijke vertegenwoordiger, eveneens wanneer hij zelf geen Duitscher is, voor de nakoming van deze verplichting- tot aanmelding verant woordelijk. Aanmelding kan mede geschieden bij de hulpregistratiebureaux bij de „Ortsgruppen der N.S.D.A.P." (get.) RAUTER. S.S.-Obergruppenführer und General der Polizei. MEDEDEELING VAN DEN FÜRSORGE- OFFIZIER OVER DE EXTRA KOLEN. TOEWIJZING. De Fiirsorgeoffizier der Waffen-S.S. deelt mede, dat zij, die in aanmerking komen voor de extra-kolentoewijzing voor den winter 1944'45 zich met hun witte toewijzingskaart voor extra-levensmiddelen moeten wenden tot de Ortsgruppe der N.S.D.A.P. in de plaats hunner inwoning of dichtstbijzijndè gemeente. BONAANWMZING GENERATORBLOKJES. Nieuwe wisselbonnen met ingang van 9 3uli. Van 9 Juli a.s. af zullen de distribuliediensten in plaats van de thans gangbare wisselbonnoji. voor de artikelen brood, boter, kaas, melk, tapte melk en vleesch dat zijn dus de bonnen met opdruk: brood 1/4. boter 1/50, kaas 1/4, melk 1/7, taptemelk 1/7, en vleesch 1/4 wisselbonnen van nieuw model uitreiken. De thans in omloop zijnde wisselbonnen behou den hun geldigheid tot en met 5 Augustus a.s. na dien datum zijn zij niet meer geldig. Hotels, restaurants en dergelijke instellingen kunnen oude wisselbonnen van 7 tot en met 19 Augustus a.s. voor het laatst bij de plaatselijke distribu tiediensten inleveren. Particulieren, die niet in de gelegenheid zi$n geweest de zich in hun bezit bevindende oude wisselbonnen vóór 6 Augustus a.s. in een restaurant enz. te gebruiken, kunnen deze uiterlijk 19 Augustus a.s. bij de plaatselijke distributiediensten tegen nieuwe wissel- of rant soenbonnen ruilen. Bovendien zullen particulieren, wanneer zij dit wenschen, in den vervolge de genummerde bon nen en rarttsoenbonnen van bovengenoemde ar tikelen bij de plaatselijke distributiediensten kun nen ruilen tegen de desbetreffende wisselbonnen. EINDEXAMENS KENNEMER LYCEUM. Geslaagd voor het eindexamen Kennemer Lyceum, afd. H.B.S.-B.: Tilly Flohil, Tineke Holscher, Ida Stenvers, Riet Vermaat, Andra Fierstra, N. F. Allan, Tj. Ament, H. L. Ba- kels, F. Elhorst, V. M. de Groot, H. W. van Marle, Chr. F. Meester, W. H. Wolters, J. J. van den Andel, P. Appel, E. van den Bergh, D. Konz, J. Kranenburg, H. van Kuyk, F. C. 'Maus, A. Mooi, E. M. van de Sande Lacoste en R. Schmidt. Voor de afd. Montessori H. B. S.-B. zijn geslaagd: Afke Banning. Miek Fontein, J. D. Bierens de Haan, C. G. H. Scholten, F. Schnei der en E. Vermeulen. SPORT EN WEDSTRIJDEN Van 1 Juli tot en met 30 September 1944 geven de met „K" gemerkte bonnen, als bedoeld in artikel 2 van de generatorblokjes- beschikking 1942 no. 1, recht op het koopen van 50 Kg. generatorblokjes. Op bonnen van voorafgaande perioden mogen na 30 Juni 1944 geen generatorblokjes meer worden afgele verd. DE STEM DER SS. Luistert op Zondag 2 Juli van 11.30 tot 11.45 uur over den zender Hilversum I op golflengte 415 meter naar de stem der SS, onderwerp: Beeediging op zonnewende. Zwemmen DE DEENSCHE ZWEMSTER JENNY KAM- MERSGAARD TERECHT. De Deensehe lange- afstandzwemster Jenny Kammersgaard, die, zooals gemeld, bij een training in de Oere sund vermist geraakte, is Woensdagavond door een Duitsche patrouille gevonden. Jenny Kammersgaard heeft van Dinsdagmorgen 4 uur tot aan Woensdagavond 23 uur, derhalve ongeveer 43 uur in het water van de Oere sund doorgebracht! INTERESSANTE KRINGZWEMKAMPIOEN- SCHAPPEN. HVGB organiseerde het tweede deel der Haar- lemsche Kringzwemkampioenschappen waaaran tevens verbonden zijn de beste prestaties der aüspiranten. Bovendien werd deelgenomen door de bij den kring aangesloten reddingsbrigades, waarvoor 50 meter gekleed enkelvoudig rugslag op het programma stond. De uitslagen waren: 8x50 meter wisselslagestafette heeren junioren: 1. Zwemclub Haarlem in 1 uur 41.3 sec.; 2. HVGB in 1 min. 41.8 sec.; 3. DWR 1 m. 43.1 sec.; 50. me ter rugslag jongens: 1. P. Smit (HPC) 37.5 sec.; 2. H. Vosman (HVGB) 38.4 sec.; 3. J. v. Overeem (HPC) 43.2 sec. 50 M. borstcrawl meisjes: 1. C. Gonlag (HVGB) 35 sec.; 2. I. Donker (HVGB) 37.2 sec.; 3. K v. d. Reep (HPC) 37.4 sec. 50 meter schoolslag jongens: L. Lichtenbelt (HVGB) 38.2 sec.; 2. P. Smit (HPC) 40.8 sec.; 3. H. Lok (watertrappers) 4'1.6 sec. 4x100 meter borstcrawl estafette heeren: 1. HPC 4 m. 26.5 sec.; 2. Zwemclub Haarlem 4 m. 26.6 sec.: 3. DWR 4 m. 43.2 sec. 5x50 meter borstcrawlestafette jongens: 1. HVGB 2 m. 53.8 sec.; 2. HPC 3 m. 3.8 sec.; 3. DWR 3 m. 15.8 sec. Honkbal HAARLEM—SCHOTEN. Voor Maandag 3 Juli a.s. is vastgesteld de derde nederlaagwedstrijd tusschen H. C. Haar lem en Schoten, welke om half acht begint. H.H.C.—AJAX OP HET EDO-TERREIN. De resultaten in de eerste klasse van de honk balcompetitie zijn. zoo, dat men eiken Zondag weer de komende wedstrijden met spanning te gemoet kan zien. Voor dit weekeinde zal de grootste belangstelling ongetwijfeld uitgaan naar den wedstrijd H.H.C.Ajax, welke op het E.D.O.- terrein gespeeld wordt. Ook de wedstrijd Scho tenHaarlem, die Zondagmorgen om tien uur zal worden gespeeld is van groot belang ge worden. E.D.O. heeft eveneens een wedstrijd voor den boeg tegen Blauw Wit. Het volledige wedstrijdprogramma is als volgt: I Zaterdag. Eerste klasse: QuickV.V.G.A. (aan- jvang 3.30 uur). Overgangsklasse: Blauw Wit 2— Zeeburgia (aanvang 3.30 uur); O.V.V.O.—A.iax 2 (aanvang 3.30 uur); H.H.C. 2—R.C.H. (aanvang 2.30 uur). Zondag. Eerste klasse: Blauw Wit—E.D.O. (aan vang 2 uur); SchotenHaarlem (aanvang" 10 uur); H.H.C.Ajax (aanvang 2.30 uur). Overgangsklas se: D.W.S.E.D.O. 2 (aanvang 31.30 uur); H.C.K. Celeritas (aanvang 2 uur); T.Y.B.B.Haarlem z (aanvang 2 uur). Tweede klasse: H.F.C. Haarlem —Sparta (aanvang 2 uur); BeverwijkZandvoort meeuwen (aanvang 2 uur); T.H.B.—Schoten 2 (aanvang 10 uur); H.F.C. Haarlem 2—E.H.S. (aan vang 10.30 uur). Tennis HAARLEMSCHE DISTRITCS-KAMPIOEN- SCHAPPEN. Van Zondag 2 t.m. Zondag 9 Juli a.s. organi seert het bestuur v^n het district Haarlem van den N.L.T.B. op de 8 banen van het Tennispark „Eindenhout" Haarlemsche Districts Kampioen schappen, bestaande uit een A-wedstrijd (tour- nooi), een B-wedstrijd (tournooi) en een C-wed- strijd (tournooi). Het aantal te spelen partijen bedraagt niet min der dan 300. Het districtsbestuur heeft de wedstrijdcommis sie „Eindenhout" beerid gevonden de regeling der wedstrijden op zich te nemen. Deze com missie is als volgt samengesteld F. M. Kramer, voorzitter, J. P. D. Fuchs, J. B. Meesman, D. Nieman, H. Smuling en M. J. Vehméyer, secre taris. Bondsgedelegeerde is de heer A. M. Tijsseling, Dr. Th. de Crauw i~ ook nu wedstrijdleider. Waterpolo HPC 1—RZC 1 5—2. Bij haar derden competitiewedstrijd tegen de Rotterdamsche Zwemclub te Heemstede is het HPC heerenteam er in geslaagd een goede over winning te behalen. Voor de rust kon HPC niet goed in haar spel komen. RZC kon dan ook de score openen. De Geest zorgde echter spoedig voor den gelijkmaker (11). Na de rust scoorde de Geest Opnieuw (21), terwijl vlak daarop Kloots het leder achter den RZC-doelman schoot (31). Mauritz maakte daarop een doelpunt, waarna RZC dat in het laatste deel van den wedstrijd door HPC geheel overspeeld werd, den achterstand tot 52 verkleinde. HVAPE1000RNSCHE MESSEN-EN STAAlWARENFABRlEK Bioscoopnieuws van deze week. Palace: „Liefdes-premiere". „Liefdes-premiere" is een pikante film, wie zou dat eigenlijk ook anders verwachten; Kirsten Heiberg speelt er met Hans Söhnker de hoofd rol in. Het is een met balletscènes doorregen verhaal van een operette-ster, die niet van trou wen wil weten, totdat een componist haar met haar ondeugend hart dit vreemde beginsel af handig maakt. Voor het zoovgr is moeten natuur lijk de hindernissen worden genomen, maar het gelukkig eind wordt er des te gelukkiger om. De film^drijft op vet vlotte spel der voornaamste medespelenden, het gegeven is geestig verwerkt en dé regie van Rabenalt goed. Fritz Odemar valt te roemen in zijn rol als bon-vivant, Margot Hielscher niet minder, als de vriendin van dezen humoristischen levenskunstenaar. v. d. Laag. Luxor: „De Belhamel". Hermann Spörl; de auteur van „Der Gasmann", leverde met zijn roman „Die Feuerzangenbowle'; ook de stof voor Heinz Rühmann's nieuwste film „De Belhamel" een allervroolijkste geschiedenis van een jongen doctor in de letteren, een vooral bij de dames zeer geziene auteur, die nooit op school is geweest, omdat hij thuis'door een gou verneur werd onderwezen en die onder den in druk van de verhalen van zijn stamtafel en het daarbij genoten geestrijk vocht, besluit, zich alsnog als leerling van de hoogste klas van een gymnasium in een andere stad teSaten inschrij ven. Hij ondergaat bij den „kapper een verjon gingskuur, zet een brilletje op en trekt een costuum aan, dat hem nog wat jonger doet lijken en zoo doet hij zijn intree in de school, waar hij weldra de grootste belhamel wordt en de eene streek na de andere uithaalt en zelfs kans ziet 'de dochter van den rector te veroveren. Wan neer men weet, dat Heinz Rühmann de rol van dezen belhamel speelt, dan behoeven wij feite lijk niets meer over deze bijzonder geestige film met zijn verrassende ontknooping te vertellen. Rembrandt: „Levenssymphonie". Deze merkwaardige film is het resultaat van een min of meer geslaagde poging een eenheid te scheppen tusschen muziek en beeld. In dit ge val moet men zelfs het filmbeeld beschouwen als illustratie van de muziek, die hier de hoofd zaak is. Een componist verlaat vrouw en kinde ren om na een vluchtige ontmoeting een jong meisje te volgen, waarmee hij na eenigen tijd in het huwelijk treedt. Maar op het bruiloftsfeest, ontdekt hij, dat hij een medeminnaar heeft en in een hevigen woede-aanval vermoordt hij deze. Na twaalf jaren gevangenisstraf ondergaan te hebben, keert hij naar zijn dorpje „terug en vindt zijn eerste vrouw op haar sterfbed. Na haar dood componeert hij een symphonie, waarin de ver schillende episoden uit zijn leven zijn verklankt. En bij de eerste uitvoering zit.hij als een onbe kende in de zaal en beleeft bij het luisteren naar de muziek weer al hetgeen hij doorgemaakt heeft. Harry Baur's creatie van den componist is oir-' getwijfeld suggestief, al zijn er momenten in zijn spel, die niet ieder zal kumten waardeeren. En ook het verhaal bevat onwaarschijnlijkheden, die aan deze film, welke ongetwijfeld verdiens ten heeft, afbreuk doen. Sj. Kuiper. Het Nederlands Nieuws. Het Nederlandsch Nieuws opent met opnamen van belangrijke sportevenementen, zooals de wielerwedstrijden in het Stadion, rugby- en at letiekwedstrijden en den wedstrijd om het voet balkampioenschap van Duitschland. Voorts ziet men interessante beelden uit een Ufa-atelier, waar microscopische films vervaardigd worden, o.a. van de geboorte van watervlooien. Na en kele opnamen van onzen landgenoot Ridder kruisdrager Mooyman, die belast is met de op leiding van vrijwilligers krijgt mea verder eenige indrukken van den strijd aan het invasiefront, waar de cameraman opnamen maakte temidden van verwoede gevechten, in verwoeste steden en dorpen, bij brandende zweefvrachtvliegtuigen en fantastische beelden vervaardigd van het vu ren der nevelwerpers bij nacht. Wedervertooningen: „Wiener Blut" in Frans- Hals en „Mijn vrou>V mag 't niet weten" in Mo- viac. In dit laatste theater treedt bovendien de pianist Herman Heijerman met zijn solisten op. Hun muzikale prestaties oogsten welverdienden bijval. PERSONALIA. Bij de gehouden examens voor het Midden standsdiploma Algemeene Handelskennis slaagde de heer P. Koster te Haarlem. „HIER W. A." Zaterdagavond spreekt over Hilversum I om 18.45 uur de banleider J. J. van der Hout over „Bloedoffers". Verduisteren: van 22.00 tot 5.30 uur

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2