De Z-kaartenprocedure. N ET-DE- net echt. THEE Momentopnamen aan het Normandische front. RADIO-PROGRAMMA Verduisteren: van 22.00 tot 5.30 uur Pakketten voor Ned. krijgsgevangenen. De nieuwe regeling. Aangaande de nieuwe regeling van de pak ketverzendingen aan alle Nederlandsche krijgs gevangenen in Duitsehland, die .met 1 Juli 1944 van kracht is geworden, brengt het hoofdbe stuur van het Nederlandsche Roode Kruis het volgende in herinnering: In de eerste plaats ■wordt met ingang van 1 Juii 1944 maandelijks een „nationaal pakket" van 5 KiG., bevattende levensmiddelen, door het Nederlandsche Roo de Kruis aan alle Nederlandsche krijgsgevan genen verzonden. In de tweede plaats zijn met ingang van 1 Juli 1944 komen te vervallen de z.g. brief- pakjes van 2 K.G. (6 a 8 per maand), die dooi de familieleden over de post via het Ned. Roode Kruis werden gezonden. In de plaats daarvan mogen de familieleden één pakket van 5 K.G. uitsluitend via het Ned. Roode Kruis verzenden. Met de verzending aan de familieleden van de circulaire met de noodige instructies en etiketten (plakadressen) is op Zaterdag 8 dezer aangevangen, zoodat in de eerste helft van de volgende week alle betrokkenen in het bezit van de betreffende bescheiden worden gesteld. Voor het verzenden dezer pakketten zijn Roode Kruis-etiketten benoodigd. Maandelijks ontvangen de naaste verwanten per krijgs gevangene twee etiketten (plakadressen) waar van er één met den opdruk „voor binnenland- sche verzending" (het binnenlandsche plak- adres) bestemd is om het pakket te verzenden aan de pakketafdeeling van het Ned. Roode Kruis te 's-Gravenhage en het tweede met den opdruk „Fürs Ausland" (voor het buitenland) het buitenlandsche plakadres bestemd is voor de doorzending van het pakket door de pakkettenafdeeling naar het gevangenkamp in Duitsehland. Dit buitenlandsche plakadres moet, volledig ingevuld, los in het pakket worden ingesloten. Na controle van den in houd van het pakket wordt het doorgezonden, thans voorzien van het „buitenlandsche plak adres". Alle tevoren ontvapgen plakadressen zonder de hierboven aangegeven opdrukken zijn on geldig. VYTIOXAAD-SOCIALISTEN De eerstvolgende keuring voor de Land wacht Nederland vindt plaats op Maandag, 10 Juli van 916 uur in het gebouw Amdci- tia te Den Haag, Weet einde 15. Lidmaat schapskaart der Be-weging, SS of W.A. dient medegebracht te worden. Zij. d-ie in beroepsdienst wenschen te ko men in de vaste eenheden melden zich even- eerxs op dien datum. Zij, die administratief of anderszins in vas ten dienst wenschen te treden, evenals ty pistes melden zich op het bureau Landwacht, Aimaliastraat 13, Den Haag. Thans van toepassing op de g-cheele Nederlandsche industrie. Van bevoegde zijde in Den Haag wordt me degedeeld: De procedure der Z-S kaarten als maatregel op grond vanfde verordening van den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied nr. 108/42 betreffende de verplichting tot het verstrekken van inlichtingen wordt thans ook toegepast op de geheele Nederland sche industrie. Er moeten derhalve aan deelnemen alle in- dustrieele bedrijven, die zijn aangesloten bij een onder de hoofdgroep industrie gerang schikte vak- of vaksubgroep met uitzondering van: 1) de industrieele bedrijven, die door de Rüstungsinspektion Niederlande of door de Hauptabteilung Wirtschaft in Den Haag reeds uitgenoodigd zijn tot deelneming; 2) de bouwvakindustrie, met inbegrip van de kleine bedrijven; 3) de houtbewerkende industrie behoorende tot het bosch- en houtbedrijf; 4) de bedrijven van de levensmiddelen industrie, die hiertoe uitgenoodigd zijn door de publicatie in de pers van 25 Maart 1944. Ondernemingen, wier bedrijf ligt op het ge bied van handel en industrie, zijn aan de pro cedure onderworpen voorzoover de omzet bo ven de 50 procent ligt. Hetzelfde is het geval, wanneer naast de industrieele productie een andere bedrijvigheid wordt uitgeoefend. De aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de Kamers van Koophandel en Industrie en derzelver bijkantoren. Bevoegd voor de be werking van de in te dienen Z-kaarten aan vragen is alleen de Hauptabteilung Wirtschaft Amersfoort, Koninginnelaan 14. Op de enve loppe en het formulier der aanvragen moet de afkorting „Gewi" geschreven worden. Düit- sche onder-nemingen, welker eigenaars allen of voor het meerendeel Rijksduitschers zijn en ondernemingen, welker kapitaal voor meer dan 50 procent in Rijksduitsch bezit is of die een Rijksduitsche trustee hebben dienen hun aanvragen in bij de Deutsche Handelskammer für die Niederlanden in Amsterdam en Rot terdam. De formulieren en Z-kaarten zijn voor deze bedrijven verkrijgbaar bij de Deutsche Handelskammer. Buitenlandsche ondernemingen in Neder land, d.w.z. ondernemingen welker eigenaars allen of voor het meerendeel niet-Rijksduit- schers en niet-Nederlanders zijn, en onderne mingen, welker kapitaal voor meer dan 50 procent in niet-Duitsch of niet-Nederlandsch bezit is, dienen hun aanvragen, evenals de Duitsche ondernemingen, in bij de Deutsche Handelskammer für die Niederlanden in Am sterdam en Rotterdam. De formulieren en Z- kaarten zijn voor deze bedrijven eveneens verkrijgbaar bij de Deutsche Handelskammer De aanvragen moeten terstond, maar op zijn laatst op 31 Juli 1944 ingediend worden bij de Hauptabteilung Wirtschaft, Amersfoort, Koninginnelaan 14. Later ontvangen aanvra gen worden behandeld als niet-ingediend. De verantwoordelijkheid voor de tijdige ontvangst der aanvragen ligt bij de aanvragende fir ma's. Zij dragen ook het risico van het verlies bij de verzending. Onjuist, onduidelijk of on volledig ingevulde aanvragen gelden als niet- ingediend- ejg worden niet bewerkt. Onjuiste opgaven kunnen bovendien be straffing ten gevolge hebben. Ondernemers, die in gebreke blijven vóór 31 Juli 1944 hun aanvraag in te dienen, stellen daarmede zich zelf en hun werkkracht ter beschikking voor gebruik elders. Nadere bijzonderheden kunnen ontleend worden aan het bij de uitreikingsplaatsen voor de Z-kaarten aanvragen verkrijgbare toelich- tingsvel. De Z-procedure is vender gelast voor: 1. kantoren van cartels of soortgelijke ver- eenigingen; 2. bureaux, kantoren enz. van vereenigin- gen, die haar leden op economisch gebied ver tegenwoordigen of adviseeren, zooals vereeni- gingen van huiseigenaren en grondbezitters, enz.; 3. kantoren van vereénigingen van econo mische adviseurs (accountants), belastingcon sulenten, boekhouders 'én soortgelijke beroe pen; 4. advies-ondernemingen en -ondernemers voor het bedrijfsleven, in het bijzonder voor het ontwerpen van plannen, marktanalyses, organisatie, enz. De vrijstellingsaanvragen moeten voor de hier bedoelde personen eveneens vóór 31 Juli 1944 ingediend worden bij de Hauptabteilung Wirtschaft, Amersfoort, Koninginnelaan 12 resp. bij de Deutsche Handelskammer in Am sterdam. Voor hen geldt het hierboven gezegde eveneens. ARMHEJVISCHE ROOVERSBENDE BERECHT. Gedurende den winter en een deel van het voorjaar opereerde een inbrekersbende in Arnhem, die aangevoerd werd door den recidivist N. K., een Amsterdamschen ijzer smelter, die pas in Arnhem woonachtig is en die juist een gevangenisstraf van vier jaar heeft uitgezeten. Hij leidde eenige zwervende landgenooten op tot inbreker, verschafte eenige dezer duistere elementen Gnderdak en profiteerde ook mee, wanneer hijzelf niet met de bende er op uittrok. Zoo werden eenige pakhuizen bezocht in Ara- hem, werd een kapper ƒ3300 lichter ge maakt en kregen ook andere particulieren ongewenscht bezoek. K. werd thans door de Arnhemsche rechtbank tot drie jaar gevan genisstraf veroordeeld en de 26-jarige pluimveehandelaar J. M. M. uit Arnhem, een zijner voornaamste assistenten, tot twee jaar gevangenisstraf. Wal gaan we doen? We nemen natuurlijk eerst ergens 'n kop En als U later een fijn kopje echte thee wenscht, dan is er DISTRIBUTIEBONNEN UITKNIPPEN EN BEWAREN. Beschuit 29, 30 Beschuit Bloem 169, 170 Algem. Boter 29A Boter Boter 29B Boter Boter 32A Boter Brood 29A, 30A Brood Brood 29B, 30B Brood Eenheidstoiletzeep 179, 180 Algem. Eenheidstoiletzeep C58, D58, E53 Reserve Gort D57 Reserve Jam 177 Algem. Kaas (20 plus of ma gere kaas) Kindermeel Koffiesurr. Melk Peulvruchten Scheerzeep Stroop Suiker 173 Algem. E57 Reserve 178 Algem. 29, 30 Melk 171 Algem. R 05 Tabak 175, 176 Algem. 174 Algem. Tabak (sigaren, ta bak of sigaretten) 29, 39 Tabak Taptemelk 29. 30 Taptemelk Toiletzeep E59 Reserve Vermicelli 172 Algecm. Versnaper. 29 Versnaper. Voedingsswiker E57 Reserve Vleesch 29A, 30A Vleesch Vleesch 29B, 30B Vleesch Waschpoeder 153 Algem. Wasehpoeder C50, 1 rants. 22 Juli 1 rants. 22 Juli 125 gr. 22 Juli 125 gr. 22 Juli 125 gr. 19 Aug. 400 gr. 22 Juli 100 gr. 22 Juli 1 rants. 5 Aug. 1 rants. 5 Aug. 250 gr. 22 Juli 250 gr. 22 Juli 100 gr. 22 Juli 250 gr. 22 Juli 250 gr. 22 Juli 1% lit. 22 Juli 250 gr. 22 Juli 45 gr. 2 Sept. 250 gr. 22 Juli 500 gr. 22 Juli 1 rants. 22 Juli 1lit. 22 Juli 1 rants. 5 Aug. 100 gr. 22 Juli 150 gr. 22 Juli 250 gr. 22 Juli 100 gr. 22 Juli 25 gr. 22 Juli 1 rants. 5 Aug. D50, Waschpoeder Waschpoeder D58. E50 Reserve 180 Algem. C58, E58 Reserve 1 rants. 1 rants. 5 Aug. 5 Aug. 1 rants. 5 Aug. De driedimensionale oorlogsvoering. „Achtung, Tiefflieger": de chauffeur gooit het stuur naar rechts om, laat den wagen op de grasberm loopen, nog een meter, nog een paar meter, tot onder die paar spichtige boompjes. Snel worden de karabijnen en machinepistolen gegrepen, die steeds onder bereik liggen en hals over kop springt de ge heele bezetting uit den wagen, om in de droge sloot -langs den weg, of wat verder op in het veld dekking te zoeken. Het is hoog tijd, want Teeds stormt met brullend motorengeloei de vijandelijke jager, die zich uit het diepe dal tot den weg heeft opgetrokken, op twintig, dertig meter hoogte dwars over de verkeers straat. Hoesch, hoesch, nog twee volgen het donkere libelvormige monsterdier. De wagen bezetting heeft zich languit neergeworpen en robt verder het veld in, dwars door het hoog- opschietend graan, om nog vfat meer afstand te nemen van haar wagen, want reeds hebben de drie machines zich hooger opgetrokken in de lucht, leggen zich op een vleugel en sche ren nogmaals over den weg. Of de dekkings- kleur van den wagen hem aan de blikken der spiedende roofvogels heeft onttrokken, of dat het de groene looftwijgen zijn, die hem optisch laten versmelten met het schaarsche boom- loover boven hem, wij weten het niet, maar de vliegende bedreiging met de typisch wit- en zwarte strepen onder de vleugels, is even snel weer verdwenen, als zij verscheen. De plaatsen in den wagen worden hernomen en de tocht gaat verder, waakzaam en omzichtig spiedend naar alle zijden, vooral naar den hemel en naar de beweeglijke horizon van het heuvel achtige landschap van Normandië. Er is geen schooner land denkbaar dan dat van het'schiereiland Cotentin. Het is een mo- zaiek van grasvelden en golvende akkers, om zoomd met het struweel van hoogopgaand struikgewas en geboomte, waaronder de diepe holle wegen wegschuilen als geheimzinnige grot-ingangen. Hier en daar plekt het donker der groen van een klein bosch tegen de heuvel hellingen en schilderachtig liggen de groote boerenhofsteden met hun schuren en stallen, tusschen de heuvels verspreid. Er is een bezige vogelwereld in de dichte bosschages en tal- looze insecten zoemen in de zomerzon. Rondom de boerenhoeven graast mooi, zwaar, roodbont vee, alleen paarden ziet men thans weinig, die zijn opgeëischt door den oorlog. Maar trotsch staat de haan op den mesthoop en overziet zijn gevederde hofhouding. Het is hier, zelfs na vier jaren oorlog, nog het land van de vette boter en de versche eieren. En menig vrachtje vond voor de invasie zijn weg naar Parijs. „Achtung, Tiefflieger" als de weerlicht draait de chauffeur een der holle wegen bin nen en rijdt, onder het snel aandonderend Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper. Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Verantwoordelijk voor de advertentie-rubriek: W. van Ommen, H'stede. motorengeweld een honderd meter van den straatweg af. Hier zijn zij veilig en onzichtbaar voor de roofvogels, die wij, van onzen schuil hoek uit liefst negen in getal eenige hon derden meters verder, zien neerstooten op den weg onder het droogkrakend geluid van hun boordkanonnen. Vliegtuig na vliegtuig prikt naar den weg, trekt daarna weer op, gaat in een bosch en herhaalt deze manoeuvre vijf, zes, zeven maal, totdat daar een zware, zwarte rookwolk opstijgt achter het geboomte, breed als een huizenblok en hoog tot in de wolken. Dan draaien de nijdige bromvliegen weg, weer rakelings over onze schuilplaats en verdwijnen achter den heuvelrand. Maar hun motorenge- zoef blijft nog geruimen tijd hoorbaar, dan zachter, dan weer luider. Zij draaien en zoe ken naar nieuwe buit. Éérst als het geluid hunner motoren verdwenen is, wordt de wa gen weer bestegen en de tocht voortgezet. Wij passeeren de plaats, waar zooeven de korte eenzijdige gevechtshandeling plaats vond en vinden daar drie groote vrachtauto's, vol komen uitgebrand. Twee zijn door hun chassis heengezakt en steken hun gloeiende stalen karkas naakt uit boven de verkoolde resten. De derde ligt op zijn zijde en is wijd en zijd omringd met groote geblakerde benzineblik- ken, deels opengesprongen, waarvan de vluch tige inhoud zooeven als een zwarte wolk is opgestegen. De bezetting, enkele NSKK-chauf- feurs en een paar soldaten, staan ons met zwart beroete gezichten aan te glunderen. Zij konden nog bijtijds in dekking springen en ziin er heelhuids afgekomen. De kameraden krijgen een hartigen slok van ons en vervolgen te voet hun weg naar den dichtstbijzijnden verzamelpost. Daar wachten hun weer nieuwe wagens en nieuwe opdrach ten, want de „Nachschub" moet naar voren en al gaan er hier en daar wat wagens de lucht in, gelukkig komt verreweg het grootste deel er goed doorheen. Dat is waarlijk een wonder onder deze omstandigheden, maar het blijft een feit, de wagens komen naar voren en het zou niet juist zijn, alle trucs en kunstgrepen hier te verklappen, die tot dat doel leiden. De mannen, die in Polen, op den Balkan, in Sovjet-Rusland en aan het Italiaansche front alle mogelijke moeilijkheden hebben leeren kennen, verrichten hier hun handwerk met de rust en de kalmte, die alleen de ervaring ge ven kan. En de nieuwelingen kijken het snel af. Zij beseffen, dat het geen pleizierritjes zijn, doch dat het maar half zoo erg is, wanneer men weet wat er te gebeuren staat en hoe mei^ zich moet gedragen om zoo mogelijk de lading en in geval van nood, althans het leven te redden. De tocht gaat verder en voert ons door eenige van die prachtige oude Normandische dorpen en steden, die zich hier en daar knus in den oksel van een groote heuvel hebben genesteld. Ook hier heeft het landelijke de overhand. De interieurs van verschillende huizen doen_haast Gooisch aan. Een groot ver trek met geraniums voor de vensters. Een tegelvldfer, een gezellige haard, een staande klok met koperen gewichten en de tafel met een glimmend zeiltje erover vlak voor het venster geschoven. Stoelen met biezen zittin gen en hier en daar wat koperen gebruiks voorwerpen aan den wand. „Opletten, niet zooveel wagens bij elkaar parkeeren", het is een Hauptmann, die onze bespiegeling stoort en terecht, want de helft van dit vredige stadje ligt reeds in puin. Systematisch trekken de Amerikaansche bom menwerpers over deze dorpen en steden en werpen er hun bommen. Zij kunnen niets zien uit de hoogte, waarop zij vliegen, maar alleen de kleine kans, dat zich hier wellicht soldaten zouden kunnen ophouden, geeft hun aanlei ding hun doodelijke „bevrijdingsboodschap" te zenden. Vrouwen en kinderen, ouden van dagen, al len zijn hun slachtoffers. Reeds meer dan zes tigduizend onschuldige slachtoffers hebben deze „mo-ordenaars-van-Churchill-en-Roose- velt" daar in luttele dagen gemaakt in het land dat zij beweren te komen bevrijden. Meer dan vijftig dorpen en steden zijn met den grond geljjk gemaakt, op een wijze, die elke beschrij ving te boven gaat. Niets is heilig, niets is veilig. De bommenwerpers gooien de .boel in puin en de jagers komen daar achteraan om de reddende brandweermannen en de vluch tende bevolking langs de wegen met hun mi trailleurs te bestoken. Wat zich maar even beweegt langs den weg of in het veld, is hun prooi. Of het een hond is, of een kind, of een wielrijder, of een gewonde, die ligt te krimpen van de pijn, het is hun alles om het even. Zij dooden om te dooden. Een schrijnend voor beeld is het volgende historische voorval. Er gens bij een dorp in de nabijheid van Villers- Bocage dat is tusschen Caen en Saint Lo ligt een zestigtal Engelsche gewonden op den berm van den weg. Zij zijn voorloopig ge holpen, dat wil zeggen nog niet verbonden, doch afgebonden, waar ernstige verwondingen tot verbloeding aanleiding zouden kunnen ge ven. Zij wachten op hun transport en de Duit sche hospitaalsoldaten loopen tusschen hun rijen door om hier en daar hulp te verleenen. Op den weg, volkomen vrij en zichtbaar van alle zijden liggen eenige groote Roode-Kruis vlaggen uitgespreid, waarop de felle zon blinkt en die dus op kilometers afstand uit de lucht zichtbaar zijn. Niettegenstaande dat, komen eenige Engel sche jagers naar beneden, richten hun boord kanonnen op dit ellendige hoopje menschen- (eed en mitrailleeren eenige malen de geheele rij langs, zoodat vrijwel alle gewonden gedood werden. En hoe! Het is onbeschrijflijk. Tot vleeschklompen kapotgeschoten. De vijand waartegen het Duitsche leger vecht, toont zich meer en meer in zijn ware gedaante. De bewoners van Normandië weten thans waar zij aan toe zijn. Wij bemerken het aan de liefderijke ontvangst, die wij overal in stad en dorp vinden en aan de tot haat ver wrongen afschuw waarmede de menschen spreken, over den invaller. Zoo groeit, in den smeltkroes van ellende en leed, Europa teza men tot één familie. Laten de enkele idioten, die men wellicht in ons land nog vindt en die gewenscht hadden, dat de invasie ten onzent zou hebben plaats gevonden, beseffen, aan welk ontzettend gevaar zij voorshands al thans ontsnapt zijn. Dank zij de voorzie ningen, die de Duitsche overheid trof om onze kust zoodanig te versterken, dat een invasie hier blijkbaar erg riskant werd gevonden door den vijand. Het moge een voldoening zijn voor onze kameraden der OT daaraan te Hebben meegewerkt. OT-kriegsberichter Wouter Hulstijn. ROOFOVERVAL TE HOEVELAKEN. Drie gewapende mannen, die zich voor deden als ambtenaren van den C.C.D., heb ben een overval gepleegd op den bakker winkelier D. te Hoevelaken. Zij maakten, een hoeveelheid levensmiddelen buit en na men tevens eenige duizenden guldens mee. De indringers zijn met een auto in de rich ting Amersfoort vertrokken. ZONDAG 9 Juli 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Gram.muz. 8.00 De zin van het boer zijn. 8.20 Progr.overz. 8.35 Gram.muz. event. Sport nieuws. 8.40 Gram.muz. 8.45 Godsd. uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zondagmorgen konder zorgen. 10.00 De weerklank der harten, lil.00 Stafork. der Staatsordepolitie te A'dam. 11.30 De stem der SS. 11.40 Marschmuz. 11.45 Voorwaarts kameraden. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Het Ka- merork. van het Concertgeb. orkest, solist en beiaardspel. 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 13.00 Pianosonates van Beethoven (KVIII). 13.30 De schijnwerper. 14.00 Instrumentale Nederl. muz. uit de 17e eeuw. 14.30 Het wederzij dsch hu welijksbedrog, luisterspel. 15.45 Ork. Malando. 16.15 Omroeporkest. 17.00 Recht door zee. 17.30 Muzikale spijskaart. 18.30 Oude Nederl. volkslied jes. 19.00: BNO Nieuws. 19.10 Spiegel van den daig. 19.15 Sport van den dag. 19.30 Trans Lehar, radio potpourri. 21.30 Onder tropische hemels. 22.00 B NO Nieuws en act. besch. Van 228.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Zuid-Afrkaansche liedjes. 22.30 'n Uur licht amusement. 23.3024.00 Dertig minuten rhythmische melodieën. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Gram.muz. Ca. 10.10 Soldatenfunk „Nord- West". 11.00 Godsd. uitz. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Goed geluimde muzikanten. 13.00 Die goeie ouwe tijd. 13.15 Gram.muz. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Roemeensch ork. Gregór Serban, viool en piano. 15/15 Chorkameradschaft der staatl. akad. Hochschule für Musik. 15.30 Peter Kreuder-cooncert en solisten. 16.00 Lichte klassieke strijkkwartetten-»-16.45 Licht orkestcon cert. 17.30 Nederlandsche philosophen IX. 17.50 An der schonen blauen Donau. 18.45 Sterconcert II. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 „En nudansplaat- jes voor U". 20.00 Zoeklicht. 20.15 Orkest Robert Gaden. 21.00 Handel-Mozartconcert. 21.45 Avond wijding. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. MAANDAG 10 JULI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Instru mentaal operetteconcert. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Orkestconcert. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Orkest Malando. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Solist en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Johan Jong, orgel. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.05 Amusementsorkest. 14.00 Neder- landsch programma. 15.00 Godsd. uitz. 15.15 Zo mermaand, cabaret-revue. 16.00 Orkest Boyd Bachman. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Hoe de nacht- wach aan haar naam kwam, luisterspel. 17.20 Melodisten en solist. 18.00 BNO Friesch praatje. 18.05 Viool, altviool en cello. 18.30 Liederen van Hugo Wolf. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Omroep-Symphonie- Orkest. 19.55 Uriel's .beschrijving van den hemel sehen veldslag uit Vondel's Lucifer. 20.15 Om- roep-Symphonie-Orkest en declamatie. 20.55 Gram muz. 21.00 Onbekende werken van bekende meesters. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Gram.muz. 22.30 Pianoconcert van Grieg. 23.00 Berliner Lehrergesangverein. 23.2024.00 Popülair Orkestconcert. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Operettecooncert. 18.00 Van alles wat. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19/15 Voor de jeugd. 19.20 Platen-Caleidoscoop/ 20.15 Van para- sango tot ellemaat. 20.30 Ork. Gerard van Kre velen en soliste. 21.00 Danswijzen. 21.45 Avond wijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2