(AST-ELLA LURKS PRODUCTEN Als'u een liojj koopt LR8NS BQ Nieuws uit de courant van kunt U op de keur afgaan. Bij verpakte levensmiddelen kunt U niets keuren. Ga dan af op den ria?m w. a. SCHOLTEN. Een kwa liteitsgarantie, die o.a. voorkomt op w. a. SCHOLTEN'S Albumona, Butaroma, Transparants, Sago en verpakt Aardappelmeel. /v <;cHOtfEN's IJMUIDEN Armband en 100.zoek. Vrijdag 7 Juli te 10 voor 7 uur _'s avonds heeft een jongedame tusschen het station Vel senIJmuiden-Oost en het hoofdbureau van politie aan het Tiberiusplein te IJmuiden-Oost een zilveren armband en een bankbiljet van 100 verloren. De kapitein-corpscommandant van politie te Velsen verzoekt iedereen, die hierover inlichtingen kan verstrekken, zich zoo spoedig mogelijk aan het hoofdbureau te ver voegen. J. KIEFT JUBILEERT. De heer J. Kieft, een in het visscherijbedrijf, doch ook bij de groote en kleine industrieën bekende figuur, zal Vrijdag 14 Juli jubileeren. Hij zal dan herdenken, dat hij 25 jaar in dienst van den Raad van Arbeid is. De heer Kieft, die te Haarlem werd geboren, heeft gedurende ongeveer 15 jaar te IJmuiden gewoond, waar hij tot chef van het bijkantoor IJmuiden van den Raad van Arbeid werd benoemd. Door de plaatselijke omstandigheden houdt hij tijdelijk verblijf te Santpoort, Terrasweg 46. Ongetwij feld zal het den heer Kieft, die voor zijn accu raat en behulpzaam werk veel waardeering- ondervond en op veler sympathie aanspraak kan maken, niet aan belangstelling ontbreken. GEEN ONBEVOEGDEN IN DE VÏSCH- HALLEN In ons blad van Maandag is medegedeeld, dat de politie steeds strengere maatregelen zal nemen om tegen te gaan, dat onbevoegden zich in de vischhallen ophouden; alleen vïsch- handelaren, -knechten e.d., die er voor hun werk beslist moeten zijn, hebben toegang. Grond wordt productief. Ook in de gemeente Velsen is de aandacht gedurende de laatste jaren uitgegaan naar de stukken land, welke niet werden gebruikt en zonde^ veel bezwaren voor de voedselvoor ziening kondert^worden gebezigd. De noodige werkzaamheden' om den grond productief te maken werden op de vereischte maftier ver richt en resultaten bleven dan ook niet ach terwege. Ook thans ziet men weer geregeld, dat er aan deze stukken land de noodige aan dacht wordt besteed, zooals bij het station VelsenIJmuiden-Oost, waar een flink terrein ter beschikking is. Alles wordt beproefd om een zoo groot mogelijke opbrengst mogelijk te maken. WEGENS STROOPEN BEKEURD. De politie heeft wegens overtreding van art. 314 van het W. v. S. (strooperij) proces-verbaal opgemaakt tegen den 40-jarigen J. G. van O., inwoner van IJmuiden-Oost. DRUKTE OP SPORTGEBIED. Nu voetbal voorloopig niet meer.de aandacht vraagt, ondervinden de andere takken van sport meer belangstelling, dan gewoonlijk reeds het geval is. Er is in de komende weken allerminst gebrek aan afwisseling, want athle- tiek, wielrennen, zwemmen etc. nemet) een flinke plaats in. Zondag 16 Juli worden er in het Sportpark te Beverwijk windhonden-rennen gehouden, welke door de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer worden georganiseerd. Denzelfden dag verzorgt D.E.M. de wedstrijden voor de athletiek \competitie om het kampioenschap van Kennemerland, terwijl de Van Leers Per- soneelvereeniging in het Velserbad te IJmui den-Oost een zwemfeest doet plaats hebben. Zondag 23 Juli is er eveneens variatie: Suo- mi organiseert kampioenswedstrijden athletiek en bovendien is er dan de wielerronde van Kennemerland, welke eveneens interessant belooft te worden. Een week later verzorgt V.Z.O.S. te Sant poort kampioenwedstrijden handboogschieten voor corps- en districtszeventallen. Dien dag heeft ook de athletiektweekamp Suomi-D.E.M. te Beverwijk plaats, terwijl de Van Leers Per- oneelvereeniging te Beverwijk een sportdag presenteert. De maand Muli brengt dus nog vele sport gebeurtenissen, welke ongetwijfeld een groote belangstelling zullen trekken. BEVERWIJK TWEE DOODEN OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Zondagavond zijn op den onbewaakten over weg in den St. Aagtendijk, alhier, twee wan delaars, een man en een meisje, onder een uit de richting Uitgeest komenden electrischen trein geraakt. Beiden waren op slag dood. AGENDA Dinsdag II Juli IJmuiden, Velserbad: diploma-zwemmen. Woensdag 12 Juli. Velsen-Noord. School 7: Onderlinge wedstrijden gymnastiekvereeni- ging S. S. H. IJMUIDEN AREN IN LEIDEN. Een flink aantal IJmuider wandelsportlief hebbers heeft aan den tocht van de vereeni ging P.P.A. te Leiden deelgenomen. Behalve De Kennemer Jagers was De Stormvogels, vooral met leden van de jeugdgroep, present. Allen hadden een prettigen dag, aangezien het parcours met zorg bleek te zijn gekozen en de stemming niets te wenschen overliet. Met veel belangstelling wordt dan ook naar de volgende tocht uitgezien. SANTPOORT TURN VEREENIGING SANTPOORT. Voor de driekringenontmoeting, die Zondag 16 Juli in het wandelpark te Koog aan den Zaan zal worden gehouden, zijn door de tech nische commissie van den Kennemer Turn kring de volgende dames van de Turnvereeni- ging Santpoort aangewezen: A. Nol, E. Tim mer en W. Th. Bakker. SANTPOORTERS NAAR ZEVENKAMPDAG. Ook.de leden van de R.K. Sportvereeniging Santpoort, zullen Zondag 30 Juli deelnemen aan den zevenkampdag, die door de afdeeling Haarlem van den Ned. Voetbalbond op het R.C.H.-terrein wordt gehouden. Hiertoe wordt van Donderdag 13 Juli af te half acht op het terrein aan de Kweekerslaan getraind, even als voor den strijd in het Beverwijksche Sport park, die 20 Augustus zal beginnen. Mededeeling van het NSKK Gruppe Luftwaffe De aandacht wordt er op gevestigd, dat alle verzoeken om inlichtingen over dienst name en/of aanmeldingen te richten zijn aan het N.S.K.K. Gruppe Luftwaffe, Ersatz- Dienststelle, Lange Vijverberg 10, Den Haag. Voor alle kwesties betreffende de verzor ging van de N.S.K.K.-mannen in het alge meen dient men zich te wenden tot den Fürsorge-oirizier van het N. S. K. K., lw., Lange Vijverberg 10. Den Haag. EI) HARD VAN BHIM .M Wij lezen in de Haagsche Crt.: Na een langdurige ziekte is Eduard van Beinum in zooverre hersteld, dat hij weder om in staat is zijn functie als dirigent van het Concertgebouworkest waar te nemen. De laatste drie concerten van den zomèrcy- clus staan dan ook onder zijn leiding. Don derdagavond weTd hij op het vierde concert van dezen cyclus door de talrijke bezoekers op uiterst hartelijke wijze begroet. I>E ACHTERSTAND BIJ DEN POST- CHèQI'E- EN GIRODIENST De achterstand op het centrale postgiro kantoor te 's Gravenhage in het afwikkelen van opdrachten bedraagt naar de N. R. Ct. verneemt, thans bijna twee dagdiensten. Sinds 1 Juli is het aantal opdrachten sterk gestegen en waarschijnlijk valt nog eenige toeneming van dien achterstand te ver wachten. Onnoodige vragen van het publiek belemmeren een vlotte dienstuitvoering. UITREIKING BONKAARTEN AAN PERSONEN ZONDER TWEEDE DISTRIB UTTE - ST A MIvAA RT Personen, die buiten hun schuld nog niet in het bezit zijn van een tweede distributie stamkaart (b.v. geëvacueerden, schippers of woonwagenbewoners)kunnen zich ter vei' krijging van een bonkaart voedingsmiddelen 8e periode 1944 alsmede eventueel een toe- slagkaart ,,L 408", tot de plaatselijke dis tributiediensten wenden onder overlegging van hun eerste dist-ributiestamkaart. Boven dien dienen zij, die den 15-ja.rigen leeftijd bereikt hebben, hun persoonsbewijs' mede te nemen en persoonlijk te verschijnen. Alvo rens tot uitreiking over te gaan, zullen de distributiediensten uit den rechterbeneden hoek van de eerste distributiestamkaart een hoek verwijderen, welke juist het aan den achterkant geplaatste va^cje A 6 bevat. Geëvacueerden, die in hun vestigingsge ineen te nog geen tweede distributiestamkaart onpcingen, doch aan wie in de gemeente van vertrek reeds een tweede distributiestam- kaart was uitgereikt, moeten deze laatste kaart overleggen. De distributiediensten zul len hiervan den driehoekigen rechterbene denhoek met het cijfer 2 verwijderen. Burgerlijke Stand, HAARLEM 10 Juli 1044. BEVALLEN: 6 Juli, M. J. Romkesvan Leuven, zJ Juli, J. van PelSanberg, z.; 8 Juli, G. Olie Mienis. d.; A. C. A. Reeuwijkde Bxuijn, d.; H. M. van 't Hol'fvan Straaten, z.; J. Nieboer- Slot, d.: M. Boerebachvan den Brink, z.; G. C. KuijerBosch, z.; E. F. Roozekransde Lijster, d.; L. M. E. Defoer—Bongaerts, d.;9 Juli S. van der Aavan der Son, z.:G. J. BraaksmaLigter- moet, d.; E. A. GouweleeuwHartog, z.: A. C. van EekelenKorsman, d.; M. J. van Damvan der Meij, d.; M. G. F. du Main Sweerts, z.; A. J. M. GigengackRijbroek, d.; A. A. C. Derni- sonBak z.; G. DoornbosBakker, z.; 10 Juli, K. de NijsAaijes, z.; E. WarmerdamTimmen d.; E. van GooiFolkertsma, z.; C. K. PiekGl« rum, d. gisteren. Buitenland. Volgens den Londenschen correspondent van Morgon Tidningen hebben tot dusverre ongeveer 50.000 schoolkinderen de stad ver laten. Naar de Britsche berichtendienst meldt, zijn ook Zaterdag weer 15.000 kinderen uit Londen geëvacueerd. De Daily Express meldt, dat onder invloed van de uitwerking van de „V. 1" thans steeds meer plaatsen van ver tier te Londen, zooals schouwburgen enz. haar poorten gaan sluiten. Reuter meldt, dat „vliegende bommen" ingeslagen zijn in de Wellington-kazerne te Londen. Eenige Lon- densche rechtbanken hebben haar gerechts zittingen naar kelderlokalen verplaatst om niet te worden gestoord. Zondagmiddag slaagde het tweede En- gelsche leger in Normandië er in de stad Caen binnen te dringen, waarna verbitterde gevechten in de straten en huizen ontston den, die tot in den nacht voortduurden. Noordelijk en Noord-Oostelijk van de aldus tot stand gebrachte penetratie handhaafden zich ook vanochtend nog sterke Duitsche weerstandsgroepen met de grootste energie. De Engelschen leden zware verliezen. De Duitsche bladen brachten Vrijdag berichten over den dood van den generaal der infanterie Emil von Wickede. bevelheb ber van een legercorps, dat zich bij den strijd om de vesting „Demjansk" onderscheidde en de generaal der bergtroepen Karl Eglse.er, bevelhebber van een berglegercorps, dat o.m. optrad bij de gevechten in de Kaukasus. De B-correspondênt van het A. N. P. te Berlijn meldt: Sedert eenige dagen meldt het Duitsche weermachtbericht, dat in den strijd tegen de Anglo-Amerikaansche invasievloot gebruik gemaakt wordt van „strijdmiddelen der oor logsmarine", welke niet onbelangrijke suc cessen hebben geboekt. De Engelsche berich ten, dat de Duitschers gebruik maken van nieuwe duikbooten, die in staat zijn een groot aantal torpedo's in een snel tempo af te vuren. Een dezer booten zou met tien tor pedo's volgens een Engelsch bericht tien schepen vernield hebben. In Duitsche staf kringen wordt dit bericht niet bevestigd, doch evenmin tegengesproken. Rijksminister dr. Göbbels heeft het woord gevoerd op een groote bijeenkomst in een gouw-hoofdstad in het Oosten van het Duitsche Rijk. Hierin werd opgemerkt, dat de aanzienlijke reservekrachten, welke nog in het Duitsche Rijk aanwezig zijn, moeten worden toegevoegd aan de vereende inspan ningen van het geheele Duitsche volk aan het front en in het strijdende vaderland. Na een bespreking van den toestand aan de fronten wees hii op de bovenmënschelijke prestaties van de Duitsche soldaten aan het Oostfront. Tevens hield dr. Göbbels zich be zig met den luchtoorlog en constateerde, dat de Duitsche wapenindustrie bij haar op- waartsche ontwikkeling door de talrijke bombardementen kon worden gehinderd Sedert enkele weken is de luchtoorlog door het optreden der „V. 1" tweezijdig gewor den. De verklaring van Churchill in het Lagerhuis bewijst, dat het nieuwe Duitsche wapen voor Engeland een permanent zeer ernstig probleem is geworden. Dr. Göbbels zeide, dat de strijdlust van het Duitsche volk na vijf zware oorlogsjaren niet aan het wan kelen is gebracht. De houding in stad en land is volkomen* waardig. De woorden van den Führer, dat een strijd achter welke het geheele fanatisme van een volk staat, nooit anders dan met een overwinning kan ein digen, zijn ook de onze. "I Binnenland. Kruideniers zijn onder alle omstandig heden verplicht losse suikerbonnen in ont vangst te nemen en hij mag niet eischen, dat de bon in zijn tegenwoordigheid van de dis tributiekaart wordt genomen. Zij die door verblijf in ziekenhuis, ge vangenis, N.A.D. e.d. niet in de gelegenheid waren bon Algemeen 154 (100 gr. kaas) in te leveren, zullen tot en met 19 Augustus bij wederuitreiking door de distributiediensten wegens ontslag een rantsoenbon ontvangen. De waschpoederbon, Algemeen. 153 en Reserve C 50, D 50 en E 50, welke verlengd zijn, geven recht op het doen wSsschen van 7 Kg. droge vuile waseh. Stad' Donderdag a.s. hoopt de heer J. H. A. Kruimel, oud-directeur Van Gelder's Papier fabriek, zijn zeventigsten verjaardag te vieren. De driejarige M. de Klerk is Zondag in het Spaarne geraakt en verdronken. Sport. De Zondag gehouden Wielerronde van Haarlem-Noord is bij de beroepsrenners ge wonnen door P. Evers; bij de amateurs door B. C. Houtman uit Den Haag en bij de nieu welingen door J. Takenburg uit Amsterdam. Er waren ongeveer 15.000 toeschouwers. De honkbalwedstrijd Amsterdam-Haar lem hebben onze stadgenooten met 41 ge wonnen; het tournooi van Blauw Wit leverde een zege op voor Ajax. De Haarlemsche tenniskampioenschap pen zijn Zondag op Eindenhout geëindigd. In de A.-klas wonnen de titels: K. Goelst (heeren-enkelspel), mej. T. Goeting (dames- ehke-lspel); H. Horjus en E. Verwaal (heeren dubbelspel); de heer en mevrouw Ten Have (gem. dubbelspel). Velsen en omgeving. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal de ROlitie steeds strengere maatregelen nemen om tegen té gaan, dat onbevoegden zich in de vischhallen ophouden. Er zal geen pardon meer worden gebruikt. In dit op zicht dient een verkeerde gedachte worden rechtgezet. Wanneer men een „ausweis" heeft voor het gebied, waarin zich de hallen be vinden, beteekeht deze nog allerminst een „vrijbrief". Slechts vischhandelaren, knech ten, e.d., in het algemeen gezegd dus dege nen, die er voor hun werk beslist moeten zijn, hebben toegang1. Het werkcomité voor de gemeente Vel sen van de Nationale Vereeniging tot bevor dering van Harmonische Lichaamsontwikke ling heeft besloten ook dit jaar de H. L. C.- proeven te doen plaats hebben. Het is de bedoeling, dat de proeven in September zul len worden gehouden. Onder leiding van den heer J. H Rein- ders organiseerde de Vereeniging Hoogoven- Staten Zaterdag een jeugddag, waarbij hon derden jongeren met enthousiasme aan de diverse wedstrijden hebben deelgenomen. In het Sportpark te Beverwijk werd Zondag onder groote belangstelling voor de ouderen een wedstrijdprogramma verwerkt. Een kaatsdemonstratie en de volksdansen behoor den tot de hoogtepunten. Bij de diverse on- derdeelen toonden ongeveer 350 leden hun vaardigheid. De middag van sport en amuse ment werd met een gecostumeerden voetbal wedstrijd besloten. 36 et, per pak a 250 gram MODUC* rH PITTIGE GORTMOUT EEN HEERLIJK ONTB'JT Klaar in een wip!

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3