35 es H H O Bent U 'n „0h"-zegger? Steno-Typiste ■TjS! SPORT EN WEDSTRIJDEN ifé- di- H. nde )rd. lats ten, hte en van be- rer- :aal ers, den Q> 0 (A ds- Fuli ro- Bd. en. ich oh. ion oc- m ap :en op m- se- ige en snk >o- i Ier jk.. 944 rg- er- d. P. ik- H. m- as- (A 0 Q> Kampioenschappen Nat. Jeugdstorm. De Leider richt zich tot de jeugd om verder te strijden. Zaterdag zijn onder groote belangstelling o.a. van de zijde van den Leider, en hoofdstormer C. van Geelkerken op de Sintelbaan van het Hil- versumsche sportpark de derde landelijke kam pioenschappen voor athletiek en zwemmen van den jeugdstorm gehouden. Ruim 460 deelnemers waren Vrijdag uit het geheele land naar Hilver sum gekomen om hun gewest ln de eindstrijden van deze kampioenschappen te vertegenwoordi gen. Na de gehouden voorwedstrijden bleven er omstreeks twee honderd deelnemers over, die in de eindstrijden Van Zaterdag uitkwamen. De omstandigheden waaronder deze thans plaats vonden verschilden wel sterk met die der vorige jaren. De Jeugdstorm gevoelt den ernst van dezen oorlogstijd in al zijn geledingen. Vele stormers vertrokken naar verschillende weer- machtsonderdeelen en vele stormsters doen dienst bij het Roode Kruis. Hierdoor worden talrijke goede krachten zeer gemist. Dat desondanks het algemeen peil van de resultaten is vooruitgegaan, en de landelijke kampioenschappen ook in dit moeilijke jaar gewoon door gingen, bewijst, dat er in den jeugdstorm een geest leeft, die tegen alle moeilijkheden is opgewassen. Dit jaar tra den ook voor het eerst de jongsten in den Jeugd storm de Meeuwen en de Meeuwkes in het strijdperk. Alle deelnerhers traden des middags in het sportpark aan, waarna deze wedstrijden, welke onder het parool ,,oorlogsinzet" werden georga niseerd, werden geopend met het plechtig hijschen der vlag en het uiten van een vlagge- spreuk en het afleggen van den sporteed. Nadat de deelnemers waren welkom geheeten door den locoburgemeester van Hilversum, Chr. H. J. Raad, hield de stafleic|er, opperbanheer C. 'Quis- pel een toespraak, waarin hij releveerde, dat deze kampioenschappen werden gehouden op het oogenblik, dat velen uit de rijen van den Jeugd storm buiten de grenzen in den totalen oorlog worden ingeschakeld. Toch vinden deze wedstrij den doorgang. Juist thans moet aan ons volk worden getoond, dat de Jeugdstorm als een rots staat in het vaderland en zich, nu de vijan den van Europa van alle kanten op ons wereld deel aanstormen, door niets van zijn eenmaal ingeslagen- koers laat afdwingen. Zaterdagochtend was begonnen met de wed strijden zwemmen, welke in de overdekte zwem inrichting aan de Kapelstraat werden gehouden. Des middags vonden in het Sportpark de athle- tiekkampioenschappen plaats. Deze werden o.a. bijgewoond door verschillende eeregasten, o.a. hoofdstormer C. van Geelkerken. Gebietsmae- delführererin W. Hagemense en Oberbannführer Gaiette van de Befehlstelïe Niederlande der Hit- Ier Jugend, den Beauftragte voor de provincie Utrecht, Müller Reinert, den commandant der W. A., mr. A. J. Zondervan en vele functiona rissen uit de beweging. Later op den middag kwam ook de Leider Mussert, die in een toe spraak o.a. zeide verhinderd te zijn deze wed strijden bij te wonen, daar zijn plicht hem riep bij de sluiting der Rembrandtweek, de week, waarin Nederland zich bezint op zijn cultuur. Rembrandt's leven was een groote worsteling en houdt voor de jeugd de les in, dat men nooit iets bereiken zal zonder strijd en lijdên. Ook gij, aldus Mussert, hebt dezen middag strijd gele verd, een strijd, waarin zich de talenten ont plooien. Ge hebt gestreden met feilen wil, die staat naast dien anderen wil het volk te dienen, waaruit ge zijt voortgekomen en waarin en waaivoor ge wilt leven. Daarom staan ons leven en onze strijd in het teeken der verheffing van ons volk, dat nog zoo groote mogelijkheden heeft. Ge zijt. aldus de Leider, nog maar een klein hoopje, de pioniers van den nieuwen tijd, waarop ge trotsch kunt zijn. Het leven en ons volk roept U toe, te strijden en U in te zetten voor volk en vaderland. Eens zal ons volk dit beter begrijpen en U dankbaar zijn. Hierna werden de uitslagen bekend gemaakt en reikten de Leider en de hoofdstormer de prij zen uit. Het bleek, dat de geheele kampioen- schappen waren gewonnen door het gewest «P Noord-Holland met totaal 187Vs p. vóór Gelre b Sticht met 131% en Zuid-Holland met 109% p. Haarlemsche successen. ju Van de meisjes en jongens uit Haarlem, die cjj ingedeeld waren in de groep Noord-Holland heb ben eenigen successen geboekt. D. Bakker werd RA kampioen in het nummer 50 meter schoolslag meeuwen in 47,2 sec. en S. Verkes in het num mer 50 meter borstcrawl stormsters. Tweede werd E. Bakker in het nummer 50 meter school slag stormsters. Bij de athletiekwedstrijden Oh werden twee kampioenschappen behaald. Mej. E aGötte werd eerste in het nummer 1Ó0 meter hardloopen stormsters in 13,9 sec. en F. Hiddema in het nummer verspringen meeuwkes. De IJmuidenaar Luttik werd tweede op het num- mer 800 meter hardloopen stormers in 2 min. ^0 11.2 sec. en mej. S Verkes tweede bij het speer werpen met een worp van 28,71 meter. W Honkbal VERRASSENDE NEDERLAGEN VAN SCHOTEN plfl EN E. D. O. «In de eerste klasse competitie honkbal zijn Zondag j.l. \yel verrassingen gekomen: E.D.O t omest op eigen terrein de vlag strijken voor een vrij slagvaardig V.V.G.A. en Blauw Wit stuurde zoowaar Schoten met een 70 nederlaag naar huis. E.D.O. nam dank zij goed werk van Odenthal een 1—0 voorsprong, doch de Amsterdammers j£ kwamen spoedig gelijk en sloegen daarna zoo op Sehijvenaar, die zijn dag niet had, dat de stand 8 zelfs tot 62 kon worden opgevoerd. Verder dan 'n verkleining van den achterstand tót 46 kwam E.D.O. niet, ondanks elf honkslagen, die op het wei-pen van Meenhorst werden geleverd. De Am sterdammers gaven sluitend veldwerk te zien en waren ook aan slag goed op dreef. k. Met Wilders op de plaat en buitengewoon veld- pE werk heeft Blauw Wit het bijna tegen De Mon c.s. onmogelijk geachte kunststukje klaar ge- IM speeld om Schoten met een no-run-nederlaag naar huis te sturen. In de eerste innings viel reeds grootendeels de beslissing, toen Klooster met drie bezette honken en twee uit 'n hoogen bal in het buitenveld miste, waardoor drie Am sterdammers konden binnenkomen (40). Niet tegenstaande het feit, dat De Mon 12 maal drie slag gooide en in totaal vier honkslagen tegen zich kreeg, kon Blauw Wit in de tweede en acht ste innings respectievelijk nog twee punten in één punt aan de score toevoegen (70). Ook Haarlem moest in Amsterdam het onder spit delven, maar heeft het leidende Ajax prach tig partij gegeven. - De Koningh, met een goeden slag op de honken gekomen, gaf Ajax in de derde innings de leiding maar daarna duurde het tot de achtste innings voor en aleer de Amsterdammers de overwin ning veilig konden stellen. Onze stadgenooten kregen in de eerste, tweede en vijfde innings de honken bezet, doch raakten steeds op het be slissende oogenblik uit. Blomvliet* de beste slag man van Ajax, Beumer en Weppner voegden in de achtste innings drie punten aan de score toe en sleepten aldus een 40 overwinning uit het vuur. De werpers-resultaten waren: Ferment: 9 maal 3-slag, 2 maal 4-wijd. 5 honk slagen tegen. Geestman: 5 maal 3-slag, 3 maal 4-wijd, 2 honk slagen tegen. Niet onvermeld mag blijven, dat Voetelink vier vangen benutte. H.H.C. stuitte in het Noorder Sportpark op taaien tegenstand van Quick, dat met den links werpenden Koenen geruimen tijd een 42 voor sprong hield. De Haarlemmers namen in de eerste innings met 20 de leiding, doordat Hartog met een honkslag Van Esveld en Waanders, met 4-wijd op de honken gekomen, over het thuishonk bracht. In de 4de innings zette Quick den ach terstand in een 42 voorsprong om door Hole wijn P., Woudhuyzen, Drukker en Van Elk. H.H.C. kreeg steeds de honken bezet, doch kon eerst in de zevende innings, toen Mulder, Har tog en Willemse achter elkaar honkslagen lever den, de leiding nemen. Met 75 kwam het einde v^p deze spannende ontmoeting. De inningscijfers waren: Quick: 0—0—0—4—0—0—0—1—0 5 Van Holst: 17 maal 3-slag, 6 maal 4-wijd, 3 honk slagen tegen. Koenen: 11 maal 3-slag, 9 maal 4-wijd, 6 honk slagen tegen. Waanders kreeg drie maal 4-wijd en scoorde drie punten. De overige wedstrijdresultaten waren: Overgangsklasse: Ajax 2AFC 712; Blauw Wit 2—Spartaan 313; O.V.V.O.—Zeeburgia 7—20; R.C.H.— D.W.S. 13—^8; Celeritas—T.Y.B.B. 6—16; E D.O. 2—H.H.C 2 11—11. Tweede klasse: tHF.C Haarlem—H.D.M. 21—2; H.F.C. Haarlem 2—T.H.B. 10-14; E.H.S.—Zand- voortmeeuwen 10—20; Schoten 2Beverwijk 76. Athletiek NIEUWELINGENDAG VOOR C EN D KLAS- SERS. Zondag werden ahtletiekwedstrijden voor C- en D-klasers gehouden op het Gem. Sportterrein aan de Kleverlaan. Ondanks zeer vele moeilijkheden slaagde de Haarlemsche Ath- letiek-commissie er in dezen dag uitstekend te doen verloopen. De prestaties van de athleten waren over het algemeen zeer goed. zoodat ver scheidene promoties naar hoogere klassen plaats vonden. De voornaamste uitslagen waren: 100 M. junioren: 1. W. Hartendorp, Holland, 12,5 sec.; 2. H. van Vliet. Lycurgus, 12,6 sec.; 3. J. v. d. Wel, Suonji, 12,8 sec. 100 M. C-klasse: 1. A. Meekels, DEM, 12 sec.; 2. P. Bakker, Suomi. 12.1 sec.; 3. W. Wesselink, Hol land, 12,1 sec. 100 M. D-klasse 1. C. Elsenbroek, Holland, 12 sec.; 2. R. Lam, Lycurgus, 12,4 sec.; 3. W. Be rends, Politie S. V., 12,6 sec. 400 M. C-klasse: 1. M. Adelaar, Suomi, 58,3 sec.; 2. B. ten Have, Concordia, 58,5 sec.; 3. H. Snel, „Haarlem", 59,4 sec. 400 M. D-klasse: 1. J. de Wilde, „Haarlem", 54,9 sec.; 2. H. Willems. „Haarlem", 55 sec.; 3. B. Lambo, Holland, 56 sec. Polsstok hoogspringen: C-klasse: 1. A. Rom- bouts, Holland, 3 M.; 2. A. Lute, VIOS, 3, M. D- klasse: 1. D. van Looy, Turnhout H, 2,80 M. Discuswerpen C-klasse: 1. P. Koeten, Haarlem. 33,90 M. 2. L. Kaptein, DEM. 31,18 M.; 3. J. de Wilde, Haarlem, 29,45 M. Discus. D-klasse- 1. A. Meekels, DEM, 38,30 M.; 2. K Eriks, Suomi, 28,34 M. Kogelstooten C-klasse: 1. A. Mulder, Haarlem, 10,66 M.; 2. C. Heuskens, Concordia, 8,95 M. Kogelstooten D-klasse: 1. L. Ebskamp, Haar lem. 10.44 M.; 2. R. Anthonijsz, BGV 9.94 M. Speerwerpen Juniores: 1. A. Stikvoort, M.T.S., 33.68 M.; 2. W. Prins, B.G.V., 29,65 M. Speerwerpen C-klasse: 1. P. Koeten, Haarlem, 41,50 M. Speerwerpen D-klasse: 1. L. Elskamp. Haarlem, 40,57 M.; 2. H. Zonneveld, Lycurgus. 39,37 M. Estafette 4 x 100 M. junioren: 1. U.L.O. C 49,5 sec.; 2. M.T.S. 50.4 sec. 4 x 100 M. C-klasse: 1. Suomi I 46,8 sec,; 2. Hol land I 47,5 sec.; 3. Haariem II 47,9 sec. Cricket ROOD EN WIT- VERLIEST VAN HERMES. Op het terrein aan da Spanjaardslaan heeft Her mes met 104 runs cp de eerste innings van Rood en Wit gewonnen. De Schiedammers batten eerst en maakten 166 runs; twee spelers gingen run out en acht werden gevangen. Stolk 12 (w.o. een zes), Van der Ende 10, Horn 19. Nolet 10v, Tett'e- laar 55 en Scheepmaker 26. P. C. Hagenaar bowl de 2—42 D. Bijleveld 5—51, P. Ligtenstein 1—30 en J. Nijhuis 0—31. Hierna bracht Rood en Wit het tot 62 runs, waarvan P. C. Hagenaar 12 en dan waren er niet minder dan 24 extra's. Molenaar nam 419 en Van der Hammen 619. OVERWINNING VAN CVHW OP HAARLEM. De club van A. J Roodt heeft op eigen terrein aan Haarlem een nederlaag toegebracht; met twee wickets op de eerste innings werd gewon nen. Haarlem maakte 128 runs, waarvan H. Pe- schar 29, A. Hartog 25. W. Peschar 14, O. Aben- danon 22 en J. Myer 10 n.o. Voor CVHW bowlde G. Zeeuwe 3—51. A. J. Roodt 3—45, J. Meeuwen oord 2—20 en D. Groot 1—7. Voor het verlies van acht wickets passeerde CVHW het totaal en op 131 werd gestopt. A. van Loenen 12, D. Groot 11, J. Meeuwenoord 38, T. Feitz 25 n.o. en P. Krom 10. W. Peschar bowlde 461, H. Boeree 120 en L. van der Mey 225. OVERIGE WEDSTRIJDEN. Rood en Wit 3 won met één run op de eerste innings van Ajax (L.). De Haarlemmers scoorden 106 en Ajax 105 runs. Haarlem 3 (119) won met 21 runs op de eerste innings van CVHW 2 (98). In het district Haarlem won CVHW 4 (78 voor 6) met vier wickets op de eerste innings van Rood en Wit 3 (75); Bloemendaa! (69) won met 29 runs van Rood en Wit 4 (40); Haarlem 4 (80) won met 63 runs van CVHW 4 (17 runs). JEUGDWEDSTRIJD AMSTERDAM—HAARLEM De steden wedstrijd voor jeugdploegen tus- schen Amsterdam en Haarlem is door onze stad genooten met één run op de eerste innings ge wonnen. Amsterdam scoorde 70 runs. E. Peereboom bowlde 316, I. Vanier 26, D. Groot 218, Hein Winter 28 en L. Molijn 1-15. Haarlem maakte 71 runs, waarvan Hans Winter 18. W. Heybroek 11 en J. Dieperirk 10. H. van Weelde bowlde 518, A. Balk 216 en A. Pèlser 2—18. Het weermachtbericht van Zaterdag. Het Duitsche weermachtbericht van Zater dag luidde „In den sector van Caen verliep de dag zonder bijzondere gevechtshandelingen. Op grond van de op vorige dagen geleden zware verliezen ondernam de vijand slechts plaat selijke aanvallen Oostelijk en Noordelijk van St. Lo, alsmede in den sector tusschen Pont Hébert en Saint-Eny. Hij werd overal met aanzienlijke verliezen afgeslagen. Afdeelingen slagvliegtuigen steunden de gevechten van het leger op het landingshoofd en vielen vij andelijke garnizoensplaatsen en concentraties met goed gevolg aan. In luchtgevechten wer den 21 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. In het Fransche gebied werden wederom 37 terroristen in gevechten vernietigd. Londen ligt onder een zwaar vergeldings- vuur. Aan het Italiaansche front hervatte de vijand met sterke geconcentreerde strijd krachten .zijn grooten aanval op onze stel lingen tifSschen de Ligurische kust en Poggi- bonsi. In verbiterde gevechten weken onze troepen enkele kilometers naar het Noor den uit. Poggibonsi ging na zware straat gevechten verloren. In den sector ten Zuid- Oosten van Arezzo en aan weerszijden van den Tiber werden hevige vijandelijke aan vallen deels in den tegenaanval afgeslagen. Noordelijk van Fabriano en Westelijk van Filottrano werden onze gevechtsvoorposten op de hoofdstelling teruggenomen. Bewakings vaartuigen der marine brachten in de Golf van Genua een Britsche torpedomotorboot tot zinken. In den Zuidelijken sector van het Oostelijk front gingen de bolsjewieken in het gebied van Tarnopol en Loezk over tot den ver wachten aanval. Zij werden Vrijdag in zware gevechten, waarbij talrijke tanks vernield werden, afgeslagen; enkele penetraties wer den afgegrendeld. In den centralen sector weerden zich onze hardnekkig vechtende divisies tegen de voortgezette bolsjewistische doorbraakpogin gen door energieke tegenaanvallen. In het merengebied Noordelijk van Wilna, aan weerszijden van de Duna, alsmede in het gebied van Opotsjka werden de over een breed front voortgezette doorbraakpogingen der Sovjets in hoofdzaak bloedig afgeslagen. Onze troepen zuiverden enkele penetratie- plekken. De luchtmacht mengde zich op de brand punten met sterke afdeelingen slagvliegtuigen in den strijd en vernietigden in seheervluch- ten talrijke Sovjet-tanks, kanonnen en voer tuigen. Door jachtvliegers en luchtdoel geschut werden 87 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Des nachts opereerden ge- veohts- en nachtslagvliegtuigen met goed ge volg tegen den vijandelijken aanvoer en troepenconcentraties. Een formatie Amerikaansche bommenwer pers heeft een terreuraanval ondernomen op Boedapest. Door Duitsche en Hongaarsche luchtverdedigingsstrijdkrachten werden 12 vijandelijke vliegtuigen vernield. Vrijdag nacht lieten afzonderlijke Britsche vliegtui gen bommen op het gebied van Hannover vallen." KORT NIEUWS. De minister van Justitie der Chineesche nationale regeering is op 73-jarigen leeftijd te Sjanghai gestorven. TERAARDEBESTELLING G. H. TE NÏJYL. Onder,groote belangstelling werd Zaterdag middag op de Noorder Begraafplaats aan den Vergierdeweg het stoffelijk overschot van den heer G. H. te Nuyl, een bekende figuur in bokskringen, die op 41-jarigen leeftijd overleed, ter aarde besteld. In de aula herdacht de heer H. S. Bakker, voorzitter van den Nederlandschen Boksbond den overledene als een goed sportvriend, be zield met idealen. Zijn heengaan beteekent een groot verlies. Zijn persoonlijkheid als wedstrijdleider en organisator zal niet wor den vergeten. De heer D. de Jong, vertegenwoordiger der afdeeling Noord-Holland van den N. B. B. Ook al heeft IJ géén MULO of HBS gehad: U kunt toch over alles méé- praten, wanneer U de cursus „A.O." (Algemene Ontwikkeling) van het IVIO volgt. Aansluitend op actuele onderwerpen. 1 Les per week, f 1.75 per maand. Schrijf om 'n proefles! DE AO CURSUS VAN IVIO INST. v. INDIVIDUEEL ONDERWIJS Westainde 13-15 Amsterdam i memoreerde de moeilijke taak, welke de heer Te Nuyl verrichtte. Trots tegenslagen toonde hij steeds volharding om als baanbreker voor bokssport op te treden. Namens de voetbalvereeniging E. H. S. her dacht de heer J. Ramaker den heengegane. De leemte, welke voor E. H. S. is ontstaan, zal niet spoedig worden aangevuld. Voor de achterblijvenden bood spr. den steun en deel neming der sportvrienden aan. De heer A. Wille, secretaris der Boksvereeniging De Ring, merkte tijdens het korte afscheids woord op; „Het werk-van wijlen den heer Te Nuyl, oprichter, voorzitter en instructeur van „De Ring" zal in de toekomst worden voortgezet." Ook de kampioen Ko Hessels uitte zijn dank voor de opleiding! welke hij tijdens de achterliggende periode mocht ont vangen. De heeren J. C. Rietveld, namens D.A.W. en A. van Dijk^ naméns „Krieger", herinnerden eveneens aan de verdiensten van den verscheidene. Bij de groeve dankte een broer voor het medeleven. HEEMSTEDE PLECHTIGE EERSTE H. MIS FATHER B. CAPTEIN. Zaterdagavond om half acht arriveerde de neomist father B. Captein, aan den ingang van het kerkterrein, waar hij werd verwel komd door pastoor C. van Mierlo, waarna hij, begeleid door een groote schade mis dienaars en bruidjes het kerkgebouw betrad, om een kort Lof te celebreeren, waaronder pastoor Van Mierlo den neomist, mede na mens de parochianen toesprak. Zondagmorgen om 10 uur droeg de neo mist een plechtige H. mis op, daarbij ge assisteerd door pastoor C. van Mierlo, als presbijter-assistens, pater J. Spierings, diaken en frater C. Kamps, sub. diaken. Het zang koor onder leiding van br. Tarcisius voerde de missa Decima voor 4 stemmig gemengd koor van A. Faist uit. Pastoor C. van Mierlo hield de feestrede. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. De Provinciale Voedseleommissaris voor Noord- Holland maakt bekend, dat voor het verkrijgen van voederaardappelen de veehouders zich dienen te wenden tot den P.B.H. van hun district. De aanvraag moet vergezeld gaan van een opgave inzake: a. districtsnummer, registratienummer, naam en volledig adres van den aanvrager; b. de hoeveelheid, welke zij wenschen te koopen; c. den leverancier, van wien zij wenschen te betrekken; (detaillist of teler). De aandacht wordt er op gevestigd, dat geen enkele toezegging kan worden gedaan, dat de aangevraagde hoeveelheid inderdaad geleverd zal worden, aangezien tevoren niet bekend is, hoe veel voederaardappelen er ter beschikking komen. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. CONTRIBUTIES DER ONDER DE HOOFDGROEP INDUSTRIE RESSORTEERENDE BEDRIJFS ORGANISATIES. Ten vervolge op de in de Nederlandsche Staats courant van 10 Mei 1943, no. 89 gepubliceerde richtlijn en bericht no. 201 dd. 26 Juni 1943, maakt de gemachtigde voor de prijzen bekend, dat onder de in deze richtlijn bedoelde contributies, welke voor incalculeering in de prijzen in aan merking komen, met ingang van heden ver staan dienen te worden de verschuldigde contri buties over het jaar 1944. Gevr. in hef rusthuis „De Westerburoht" te Beverwijk, een eenv. KEUKENMEISJE, een goede burgerpot kunn. koken; van Christel, beginse len, leeftijd tuss. 35 en 40 j. en v.g.g.v. Br.; Seheijbeeck- Iaan 5. Beverwijk. Ie DAMESKAPPER (STER) gevr., goed kunn. -watergol ven, goed salaris en verval. Jongens, 14-16 j., kunnen y. opleiding geplaatst worden. G. W. ZONNEVELD, Gedi- plom. Dameskapper, Kapsa lon „Ideaal", Bennebroek. Verduisteren: van 22.00 tot 5.4S uur Groot Metallurgisch Bedrijf in het Westen des Lands vraagt voor zijn afdeeling Correspondentie een kennis van de moderne talen is gewenscht. Leeftijd niet ouder dan 25 jaar. Sollicita ties met uitvoerige beschrij ving, levensloop en opleiding worden, vergezeld van een recente foto ten spoedigste ingewacht onder no. 2022 V. D. aan Advert. Kant. J. H. de Bussy, Rokin 62, Amst. C. Gevraagd eenige bekwame JAPONNEN-STRIJKSTERS. (Zoo noodig voor enkele dagen per week). Chemische wasscherij „KEYSER" Lo- rentzplein no. 25. BROODBEZORGERS gevr. Aanmelden vóór 5 uur: Sme- destraat 45. SMIT's Luxe Bakkerijen. In Leesbibliotheek/Boekh. in de Bloembollenstreek wordt gevraagd, spoedigst,: vrou welijke WINKELHULP. Uit voerige sollicitaties m. opg. gevr. salaris óhder no. 2736. FLINKE AANKOMENDE en BEKWAME MEISJES gevr. Tramkosten worden vergoed. Z.a.t.m. Wassdherij G. Rhee Zn.. Bleekersvaartweg 55, Heemstede. Te huur gevr. d. 2 gezust. op leeft., Haarlem of omligg. gem., ongem. ZIT- EN SLAAPK. of Zrt-Slaapk. m. keuken of gebr. v. keuken. Br. onder no. 2717. Net Meisje zoekt eenvoudige ZIT-SLAAPKAMER, liefst met pension. Br. onder no. 2710 Bureau van dit blad. Gezocht 2 gestoff. KAMERS ineenl., m. pension of kook- gel.h. Haarlem of A'dam, v. Dame-alleen. Br. onder no. 2730 Bur. van dit blad. Aangeb. gemeub. ETAGE Heerenhuis. Eersten stand. Modern comfort, m. pension of gebruik van keuken. Br. Boekh.' LANKAMP, Kruis weg 19, Haarlem, lett. A.Z. Aangeb.: KAMER m. balcon, ongem., m. st. gel., aan den voorkant, pr. uitz., aan D. of H. b.b.h.h., liefst Kath. Br. no. 2716 Bur. van dit blad. Aangeb. in H'lem Z. (Bosch en Vaart) 2 gr. en 1 kleine KAMER, gedeeltel. gestoff., met vrije keuken en berg ruimte. Br. onder no. 2721. Gepensioneerd vrijgezel, 68 jaar, zoekt KOSTHUIS met hulsel, verk., bij Juffr., of kl. gezin, zonder kinderen. Br. onder no. 2711 Bur. v. d. bl. Degene, die inlichtingen kan verschaffen omtrent d. dief stal van een BETONMOLEN van een opslagterrein aan den Harmenjansweg te Haar lem op Maandag 10 Juli 1944 te pl.m. 17,30 uur en welke betonmolen in de richting Amsterdam is vervoerd, wordt verzocht hiervan ken nis te geven aan VERMEU LEN, Bloemlhofstraat 10 te Haarlem. Indien de. inlich tingen leiden tot terugvinden van de betonmolen, kan op 'n belooning gerekend worden. Te huur ZIT-SLAAPK. voor 1 of 2 personen met volledig pension. MOEN, Bloemend— weg 165, Bloemendaal. Jongeman zoekt net KOST HUIS te Haarlem, liefst om trek station. Week-end afw. Br. no. 2720 Bur. v. d. blad. FLUITISTE wenscht OP NAME IN ORKEST of iets dergel. voor geregeld samen spel. Br. no. 1323 Wensing's Adv. Bur., Tempel iersstr. 32 O. kw. Jongensschoenen, z.g. a.n., m. 30 te RUILEN voor m. 33, of voor Meisjessch., m. 26. HOOGENDOORN, Lange Veexstraat 8, Haarlem.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3