PANIRAL kalk - UIT HAARLEM .j IJMUIDEN Koolzaad .als buit. De lieden, die het met de eerlijkheid niet nauw nemen, trachten nu ook weer bij het oogsten hun slag te slaan. Dit ondervond men te Velsen-Noord, waar koolzaad afgesnoeid op het land in den polder De Meerweiden stond Onbekenden hebben de gelegenheid gebruikt om zich ten nadeele van de gebr. v. S., van pl.m. 1 H.L. koolzaad meester te maken. De de politie stelt een onderzoek in. Arrestaties wegens verduistering Door de politie werd vastgesteld, dat twee in Santpoort wonende personen zich aan ver duistering hadden schuldig gemaakt. Zij wer den aangehouden en naar het hoofdbureau van politie te IJmuiden-Oost overgebracht, waar zij zijn opgesloten. Het zijn de 35-jarige Gerrit B. en de 38-jarige Anna Th. M. L. VERDACHT VAN DIEFSTAL. Een inwoner van Rotterdam, de 42-jarige H. M. S., is als verdacht van diefstal door de politie aangehouden en in het hoofdbureau te IJmuiden-Oost opgesloten. WEER EEN FIETS ONTVREEMD. Een te IJmuiden-Oost wonende timmerman had zijn fiets tegen den voorgevel van een perceel in de Prins Hendrikstraat geplaatst. Ook Oud-IJmuiden blijkt echter niet door de rijwieldieven te worden geschuurd. Toen de timmerman weer naar zijn stéllen ros ging had een onbekende zich er reeds meester van gemaakt. Er is aangifte bij de politie gedaan. BROEK IN RONDE VAN KENNEMERLAND Bij de organisatoren van de vijfde Wieler ronde van Kennemerland, welke Zondag te Velsen-Noord zal worden gehouden, is een verzoek van J. Broek, te IJmuiden-Oost, bin nengekomen om te mogen mederijden. Broek heeft destijds op een transportrijwiel, waar van de kilometerteller namens de IJmuider Courant was verzegeld, in ongeveer zestien uur een tocht rond het IJsselmeer gemaakt. Daarna heeft hij dezen nog eens volbracht op een racefiets, welke hem door een fabriek van race-rijwielen te Amsterdam was aangeboden. Als de Nederlandsche Wielrenunie toestem ming geeft, zal Broek, die meent nog wel te kunnen meekomen, bij wijze van attractie aan de ronde défelnemen. EXAMENS. Van de zeventien leerlingen der ds. H. W. Creutzbergschool voor u.l.o., die aan het m.u.l.o.-examen deelnamen, zijn er veertien geslaagd, n.l. J. Kool te Santpoort, T. Krab te Bloemendaal, R. v. d. Wees te Velsen-Noord, H. Struik en S. Kerkhoven te Driehuis, R. Goris, J. Goris, L. Barentsen, M. Heida, E. Smit, B. Jongejan, M. Dalmeyer en A. Sie- wertsen, allen te IJmuiden en C. v. d. Steen te Beverwijk. AGENDA Woensdag 19 Juli. Velsen. School 7: Ouder avond o. 1. school 7, 8 u. Beverwijk. Gem. Sportpark: Tienkamp H.A.V. Suomi, 6.30 u. Donderdag 20 Juli. Beverwijk. Luxor- Theater; Cabaretprdgramma met Siem Nieu- wenhuizfen. X C^&eAz sttfuxt o> TWINE ONTVREEMD. De politie werd er van op de hoogte gebracht dat uit een perceel aan de Kanaalstraat ten nadeele van een koelhuis acht juten balen twine, elk inhoudend tiert bollen en 25 K.G, wegend, zijn ontvreemd. De daders zijn on bekend. Er wordt een onderzoek ingesteld. VELSEN Zondag de vijfde wielerronde. Er is een groeiende belangstelling voor wiel rennen waar te nemen, ook in deze streek, waar de wielerronden van Kennemerland on getwijfeld als een goede propaganda mogen worden beschouwd. Zeer veel animo blijkt er te zijn voor de vijfde ronde, welke Zondag op het bekende circuit zal worden gehouden en waarvoor de organisatoren zich van de mede werking van vooraanstaande renners hebben weten te verzekeren. De komende Zondag be looft dan ook bijzonder interessant te worden! Deze vijfde ronde van Kennemerland is al leen voor professionals bestemd. Veel voor bereidend werk is er verricht, maar men heeft nu de voldoening, dat de beste Nederlandsche renners zullen starten. Op het circuit Gilden laanKoningsweg—Schulpweg te Velsen-N. zal het publiek o.m. den bekenden Haarlem mer Gerrit Peeters in actie zien, die den laat- sten tijd in het buitenland een grooten opgang heeft gemaakt. Een attractie is natuurlijk ook het rijden van den meervoudigen kampioen Gerrit Schulte. Tot de deelnemers behooren verder de wegkampioen Theo Middelkamp, Kees Pellenaars, Henk Lakeman, Teun Ooms, C. Bakker. J. Lust. de Beverwijker Arie Voo- ren en diens plaatsgenoot Aad Kuilman, welke in dezen wedstrijd zijn debuut als professio nal zal maken. De ronde zal een internationaal karakter dragen, aangezien ook de Belgen Bernard Francken en Francois Pauwels aan den start zullen verschijnen. Belangrijk is te vens, dat de bekende Amsterdammer Adri Zwartppoorten, die ons Jand in 1936 als ama teur bij de Olympische Spelen vertegenwoor digde en in 1940 stayerkampioen van Neder land was, voor het eerst weer zal rijden, na enkele jaren geleden het wielrennen vaarwel te hebben gezegd. In totaal zullen ongeveer 45 van de sterkste profs deelnemen aan dezen strijd om hooge geldprijzen. De liefhebbers van wielrennen en zij, die er kennis mede willen maken, krijgen dus Zondag volop gelegenheid om de nationale krachten in eigen omgeving over een afstand van omstreeks 120 K.M. te zien rijden en zes andere roetl i ngnzou t en vindi u m tabletten SANTPOORT bridgers gehuldigd. Het eerste team van de Bridgeclub De Ken- nemers heeft zich in. den strijd om het kam pioenschap van Nederland voor de viertallen- cpmpetitie goed geweerd. Na kampioen van de hoofdklasse van Noord-Holland te zijn geworden hebben de Santpoorters eok verder kranig partij gegeven, doch het is hun niet gelukt den begeerden landstitel naar Sant poort te brengen. De oude Bond uit Amster dam eindigde namelijk als eerste. De Ken- nemers wist op de eervolle tweede plaats beslag te leggen. Ter eere hiervan heeft een bescheiden huldiging van het viertal, bestaande uit de heeren Soomers, Haver, Raspoort en Deute- kom, plaats gehad. Een ieder ontving uit handen van den voorzitter een fraaie, ge- teekende oorkonde en tevens een bloemen hulde. Bovendien werd een keurige ^prijs. vergezeld van bloemen, uitgereikt aan mevr. Haagsma en den heer Van Munster en aan mevr. Mulder en den heer Holleman, res pectievelijk kampioenen van de A- en B- afdeeling der zomer-eompetitie. Tenslotte werd een onderlinge wedstrijd gehouden, waarop wij nog terugkomen. handboogschieten. Op de banen van de Nieuwe Germanen te Wassenaar heeft de laatste selectie plaats gehad voor de samenstelling van het zeven tal -van district 1. dat zal uitkomen in de wedstrijden om bet kampioenschap van de veertien districten van Nederland op Zonda^ 30 Juli a.s. De namen van de schutters zijn: C. Buys (Nieuwe Germanen). H. Etienne (Willem Teil) J. Vêrmaat (Batavieren). J. Horsten (Romei nen), Th. L. van Oefelen (Frederik Hendrik) L. de Leeuw (Rein.) dn A van Herwaarde (Romeinen). BEVERWIJK a Vrachtauto te water. Daar de reminstallatie weigerde, kwam een vrachtauto in de Meer terecht. Er deden zich hierbij geen persoonlijke ongelukken voor. Met behulp van schipper L. werd het voer tuig weer spoedig op het droge gebracht. variété-voorstelling. De directie van het Luxor-Theater organi seert Donderdag 20 Juli, 's avonds om half acht een variété-voorstelling, waaraan mede werken: Siem Nieuwenhuizen, Polly Colleen, Beppo, Daranti en Bart en Berto. Verder tre den de 2 Moeloe's en Herman Theunissen op. De conférence wordt verzorgd door den hu morist Johny Pims. kerkconcert mannenkoor zanglust Donderdag 27 Juli geeft het Mannenkoor Zanglust onder leiding van zijn dirigent H. v. Dijk een concert in de Groote Kerk. Tijdens deze uitvoering zullen o.a. de koorwerken Gloria van Verhey, L'Orgue van Rellier en het Pilgir Chor uit Tannhauser van R. Wagner worden gezongen. De orgelbegeleiding wordt verzorgd door den heer G. J. Moed. Ter afwisseling zullen de heeren H. van Dijk orgel en G. J. Moed, cello, enkele nummers ten gehoore brengen. een „gasdolly" is geen speelobject Een 10-jarige knaap, die op een „gasdolly" achter een autobus was geklommen, viel in de Breestraat van dit ongewone transport middel. De jongen werd aan zijn schedel gewond en kreeg een bloeduitstorting boven het oor. Nadat een lid der E. H. B. O. hem bij een der bewoners had binnengedragen, werd medische hulp verleend. Gestolen dekens opgespoord. De politie heeft een 26-jarigen Beverwijker aangehouden, die er van werd verdacht een aantal wollen dekens, welke in de Bisschoppe lijke Kweekschool waren opgeslagen, te heb ben, gestolen. Ten huize van verdachte werd reeds een gedeelte der buit teruggevonden en inbeslag genomen. kalf gestolen. Onbekenden hebben in den nacht van Zaterdag op Zondag uit een schuur achter een perceel aan den Alkmaarscheweg een kalf van vier maanden ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in, doch tot dusver is het niet gelukt de daders op te sporen. rijwieldiefstal. Een damesrijwiel, welke onafgesloten in een tuin aan de Gladiolenlaan was geplaatst, bleek een welkome buit voor een rijwieldief te zijn. De gedupeerde deed aangifte bij- de politie. het witte kruis. In het tijdvak van 9 tot en met 16 Juli werd het Witte Kruis Badhuis aan de Baan- straat door 1034 personen bezocht. Het aan tal stortbaden bedroeg 653, teiwijl 216 kin deren van de inrichting gebruik maakten. niet elke fiets is een tandem. Door de politie werd proces-verbaal opge maakt tegen een Beverwijker, die op zijn rijwiel nog een tweede perspon vervoerde. KERKCONCERT. A Dit concert was er een waar veel tegenslag aan vooraf gegaan was. Solisten, die afzegden en een solo-instrument, dat bij het rudimen taire organum waar de organist nog over be schikt, niet stemde, waren moeilijkheden, die de heer G. J. Moed op het laatste moment op Ie lossen kreeg. Het programma, stijlvol openend met Bach's geloofsbelijdenis ..O Mensch, bewein dein Sünde gross" en sluitend met Smilde's „Ik ben mijn zonden moe", waarvan Jacqueline van der Waals de fijnzinnige woorden schreef,werd door vier solisten verzorgd. „Mein glaubiges Herz", de bekende Pinkster aria van meester Bach, kreeg van de sopraan soliste een vertolking mee, die eigenlijk niet bij Bach's in-geestelijke muziek paste. Maar de weergave van Truus MoriënBlom's zang was van een zoodanig -temperamentvollen aard dat ik naar haar optreden met genoegen heb geluisterd. De vreugde van te kunnen zingen en een vonk van het heilige vuur der muzen: twee eigenschappen w.aar dit sopraantje de gelukkige beschikking over heeft. Daarenbo ven epn glashelder fraai aansprekend geluid en een goede en vlotte techniek. Was het te verwonderen, dat Handel's „Wie lieblich ist der Boten Schritt" uit de Messias een leven dige en muzikale auditie had? Dergelijke sojisten, wellicht geen klinkende namen met gevestigde podiumreputatie, voor het forum te brengen, is een der groote ver diensten van deze kerkconcerten. Mevr. Mo riën zal ongetwijfeld tot de graag gehoorde solisten behooren op deze uityoeriogen Cees Kwikkei - zou als soloinarinettist fun- geeren, maar daar èn orgel en harmonium niet rnet het houtinstrument stemden, moest zijn optreden Vervallen. In verband met verschillende omstandig heden had de organisator dezer zomér-uitvoe- ringen, die we gewoonlijk aan het kerkorgel hooren, gemeend ditmaal eens als bariton zanger op te moeten treden. De heer Moed had hiervoor o.m. als zangnummers gekozen de z.g. Lektion I van Rosenmüller's „Lamen- tationes Jeremiae Phrophetae", echte klaag zangen, die hun tijd wel overleefd hebben. Al is weliswaar het „Wie wiist und ode liegt die Stadt, die einst reich bevölkert war" ook thans maar al te vaak actueel, qua compositie zijn deze klaagliederen vrij droog. Beter leek me de keus van die eenvoudige Nederlandsche liederen „Het Onze Vader" en het reeds hier boven vermelde „Ik ben mijn zonden moe" van Smilde. Aan zijn zangsolisten stelt de heer Moed gelukkig hoogere eischen dan aan zich zelf als bariton-zanger. Voor veel wat hij te Beverwijk op het gebied van zijn cycli -verricht kan ik waardeering hebben, al zou het alleen maar zijn voor zijn onvermoeid arbeiden om een kring van muziekliefhebbers te vormen. Velen hebben dank zij de door hem georganiseerde concerten den weg naar deze Dinsdagavond- uitvoeriqgen gevonden. Dat hij ze behoude door goede muziek van goede solisten. Arend Verschoor, een onzer begaafdste Ken- nemerlandsche organisten, verleende zijn mede werking als begeleider. Moge hét hem eens vergund worden het Müller-orgel, in ouden luister hersteld, weer in al zijn klanken weelde te laten hooren. A. J. v. d. WEIJDEN. aat kuilman beroepsrenner De Beverwijker wielrenner Aat Kuilman, die als amateur zulke prachtige constante wed strijden reed en vooral tijdens dit seizoen blijk gaf van zijn flink uithoudingsvermogen, gaat Zondag ter gelegenheid van de vijfde Kenne- merland-ronde de amateur-klasse verlaten om daartoe door de licentie van Ned. Wielren Unie in staat gesteld, over te gaan naar de beroepsklasse. Het criterium behelst uitsluitend een wed strijd voor beroepsrenners over 120 K.M.. waarin Gerrit Schulte, Middelkamp, Pelle naars en de beide Beverwijkers Vooren en, Kuilman de belangstelling van tallooze wiel- renliefhebbers zullen hebben. Burgerlijke Stand. HAARLEM 18 Juli 1944. GEBOREN: 16 Juli, J. R. Müller—Tol, d.: 17 Juli, J. H, OverbeekBeuks, d.; M. J. W. Beer- kens—van Liemt, z.; C. BurgersHeeremans, z. D. Nekemanvan de Manakker, d,; M. A. Roelfs Eelman, z.; M. C. GreeuwMul, z.; 18 Juli, C. J. van der PuttenBastiaanse, d,; H. Swart Kerste, z.; H. Spierings—de Lange, d. OVERLEGDEN: 14 Juli, M. J. Hemmekamvan der Vies. 70 j., Westerhoutpark; 16 Juli, H. Schol ten, 75 j., Hagestraat; 17 Juli, D. D. Havenaar— van Stam, 27 j., Hazepaterslaan; P. Duinker— Nooy, 65 j., S-paarne. NVAPtlOOGJM.'SCHE MESSEN- EN S7AA-.*A^NFA8PlfK Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebescheiden is het Donderdag de beurt aan hel restant van de letter H. van Hon af, I. en J. tot en rrt& Jong en Vrijdag is het de beurt aan het restant van J. van Jonk af en Ka tot en met Knib. KLACHTEN-ADRES VOOR AARDAPPEL CONSUMENTEN. Op verzoek van den burgemeester van Haarlem stelt het plaatselijk bureau van de Stichting ter behartiging van de belangen van den Nederl. detailhandel in Aardappe len „Centraal Beheer" zich beschikbaar om eventueele klachten van consumenten over levering van aardappelen in onderzoek te nemen. Door genoemd bureau. gevestigd Koudenhorn 58, alhier, kunnen alleen schrif telijke klachten in behandeling worden ge nomen. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Met ingang van Zondag 30 Juli zullen de godsdienstoefeningen van de Gereformeerde Gemeente niet meer gehouden worden in het gebouw Lange Molenstraat, maar in het ge bouw der Zevendedag Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Verder zal iedere week een predikant voorgaan in een dienst in het kerk gebouw der Evangelische Broedergemeente, Parklaan 34. PIANO-VOORDRACHT SINI v. d. BROM. De pianiste Sini van den Brom zal op Zater dag 22 Juli, onder auspiciën van de Haarlem- sche Orkest Vereeniging, een recital geven in de Tuinzaal van het Gemeentelijk Concertge bouw. Vóór cnb pauze zal Sini van den Brom de Fantasie in c. kl. t.; Prélude en Fuga in G. gr. t. van J. S. Bach en de Sonate in C. gr. t. cp. 53 van L v Beethoven spelen Na de pauze zal zij ten gehoore brengen 2 concert-études van Fr. Liszt; 3 pianostukken van Jan Koet sier: Impromptu in Es. gr. t. en Impromptu in As. gr. t. van G. Fauré: La terrasse des audien ces du clair de lune en Mouvement van Cl. Debussy. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Het pastoraal werk vanwege de Doopsgezin de gemeente in Haarlem-Noord zal de eerst volgende maanden worden behartigd door ds. P J. Keuni^g, Doopsgezind predikant te De Rijp, die daartoe 3 dagen per week te Haarlem verblijf houden zal. De kerkeraad heeft ds. E. Krater Smid op nieuw voor 2 jaar benoemd tot jeugdpredikant en hem daarnaast het wijkwerk opgedragen in Bloemendaal-Overveen. De kerkeraad heeft ook een nieuwe instel ling in het leven geroepen, n.l. het instituut der Buurtvertegenwoordigers. Als zoodanig zijn ongeveer 76 leden der gemeente geïnstal leerd, die het onderling contact zullen hebben te bevorderen. KANO-KAMPIOENE IN HET HUWELIJK GETREDEN. Dinsdag stonden eenige kanovaarders(sters) op de trap van het stadhuis opgesteld met hun pagaaien, om luister bij te zetten bij de huwe- :ijksplechtigheid van mej. G. van Hamburg uit Velsen en den heer J. A. de Graaf. Beiden zijn Ud van de Haarlemsche kanovereeniging „De Trekvogels" en de leden brachten een hulde met hun pagaaien. De bruid heeft reeds een goeden staat van dienst in de sport achter den rug. Eenige malen behaalde zij een kam pioenschap van Nederland kanovaren en als de oorlog niet uitgebroken was, zou zij ons land in het'buitenland hebben vertegenwoor digd. Het jonge paar heeft de kano nog niet afgedankt, doch is wel in het huwelijksbootje gestapt, waarin zijn clubgenooten het op het stadhuis het beste hebben toegewepscht. LETT. VER. „J. J. CREMER". „Cremer" hield haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering, die vrij druk bezo^t. werd. De jaarverslagen van den secretaris e™ van den penningmeester werden onder groote belangstel ling voorgelezen en met applaus goedgekeurd. Op voorstel van de kas-commissie weid den pen ningmeester decharge verleend. Voor de kas- eommissie 19441945 werden gekozen de heeren Th. Kol-derie, F. Lucas en J. M. Rodenburg. Als secretaris werd gekozen de heer W. Oost- wald Jr., die deze functie reeds van Maart af had waargenomen na het overlijden van den heer K. Bakker. De heer L. Dost, die periodiek af trad als bestuurslid werd herkozen. In het komende seizoen zal „Cremer". wegens de groote groei van het ledental van elk stuk twee voorstellingen geven. AGENDA VOOR HAARLEM Woensdag 19 Juli. Gém. Concertge bouw, Volksconcert Rotterdamsfch PLilhar- monisch orkest. 7 uur: Palace: „De dochter van den brandstichter" (18 j.)t 2 en uur; Luxor: „De Belhamel0 (18 j.), 2.30 en 8 u.; Frans Hals: .Carnaval der liefde" (18 j.), 2.30 en 7.30 uur; Moviac: Pedro moot han gen" (18 j.), 2.30 en 8 uur; Rembrandt: ,.RJ- goletto" (18 j.), 2.30, .6 en 8.15 uur. Donderdag 20 Juli.Groote Kerk; Orgel concert, 3 uur; Kerkconcert Mannenkoor Proza en Poëzie, 7.30 uur; bioscopen: mid dag- en avondvoorstellingen.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3