Mussert spreekt te Amsterdam Geschil tusschen het N.A.F. en de meelfabriek te Schiedam. Er is een' geschil gerezen tusschen de N.V. Meelfabriek Schiedam en het N.A.F., hetwelk in eerste instantie geëindigd is met een kort geding voor de Rotterdamsche rechtbank, waarbij het N.A.F. in het onge lijk werd gesteld. Volgens mededeelingen, die ce leider van het N.A.F., H. J. Wouden berg, op een persconferentie heeft gedaan, werden in Februari van /dit jaar be sprekingen gehouden"-^ tusschen vertegen woordigers van het N.A.F. en de directie. Het N.A.F. wenschte n.l. een herziening van de beslaande loonen, welke volgens hem onder het thans noodzakelijk geachte mini mum lagen. Toen deze besprekingen zonder resultaat bleven, wendde het N.A.F. zich tot een Gemachtigde voor den arbeid, met het gevolg, cat deze een loonsverhooging op legde, ingaande 19 Juni. Deze werd door den werkgever niet nagekomen. Hij beriep zich op het Departement van Sociale Zaken, waar „eenige ambtenaren" zouden hebben gezegd, dat, in afwachting van een departe mentale beslissing, geen verhooging van de ioonen noodig werd geacht. Inmiddels ving op 3 Juli een propaganda week van het N.A.F. aan. Een in het kader van deze week aangevraagde bedrijfsbijeenkomst bij de Meelfabriek werd door dit bedrijf niet toe gestaan. Op 4 Juli heeft het N.A.F. toen door middel van een geluidswagen, welke voor de poort van het bedrijf was opgesteld een uiteenzetting' gegeven, waarbij ook de toestanden in die fabriek zijn besproken, mede in verband met de geweigerde loons verhooging. Op grond van deze actie-met de geluidswagen ontving het provinciale bu- leau van het N.A.F. op 7 Juli een brief van ffir. P. van Bockhove, waarin het Arbeids front gesommeerd werd de actie te staken, daar anders een kort geding aanhangig zou worden gemaakt. Op 7 Juli heeft het N.A.F. door luidsprekers den brief van dezen ad vocaat voor de. poort van het bedrijf voor gelezen, waarna op 10 Juli de dagvaarding kwam en op 12 Juli het kort geding werd behandeld. De president van de Rotterdam sche rechtbank stelde toen-voor, dat de par tijen te zaak in der minne zouden schikken, maar het N.A.F. liet door middel van zijn raadsman mededeelen, dat een minnelijke schikking uitgesloten moest worden geacht. Op 18 Juli werd daarop vonnig gewezen waarbij het N.A.F. in het ongelijk werd ge steld. Tegen dit vonnis is hooger beroep aangeteekend. Opnieuw Anglo-Amerikaansche luchtterreur. Vrijdag was het Oosten van het land op nieuw het doel van Anglo-Amerikaansche luehtterreur-aanvallen. Door het werpen van brandbommen op een stad werden een rust huis en eenige woonhuizen verwoest, een meisjesschool zwaar beschadigd, 3 meisjes gedood, 2 zwaar en verscheidene anderen licht gewond. Bovendien werden in het Oos ten van het land bij aanvallen met boord- wapens in scheervlucht op een autobus efi een taxi 5 Nederlanders gedood, terwijl een zwaar en 14 anderen licht gewond werden H. M. C. HOLDERT OVERLEDEN. In den ouderdom van 74 jaar is te Bussum overleden de heer H. M. C. Holdert, uitgever van het dagblad „De Telegraaf". De heer Holdert, die te Saiatiga op Java geboren werd. nam in 1902 het dagblad „De Telegraaf' over, waaraan hij tot het laatst van zijn leven leiding gaf. De begrafenis zal Dinsdagmorgen om half elf op „Zorgvlied" te Amsterdam geschieden. KORT NIEUWS Bij besluit van den Secretaris-generaal van het departement, van Landbouw en Vis-, ficherij, opgenomen in de Staatscourant van 20 Juli 1944, is opgericht een vakorganisatie voor gedistilleerde -dranken. Zij zal tot taak hebben alle regelingen te treffen op het ge bied van de productie, den handel, den afzet ■en den in- en uitvoer van gedistilleerde dran ken, voor zoover hierin niet door andere wet ten en besluiten is voorzien. De bevoegdheden van het Rantsoeneeringsbureau voor gedistil leerde dranken of van het Hoofdbedrijfschap voor Akkerbouwproducten zullen geleidelijk op deze nieuwe organisatie overgaan. De va. organisatie zal zijn gevestigd te Schiedam, Lange Haven 57. De Rijkscommissaris heeft den wet houder Gerrit C. Blom te Rotterdam tot burgemeester van Breda benoemd. Verder heeft hij wethouder ir. R. Hondius te Nij Tïvegen belast met de tijdelijke waarneming v/tn de werkzaamheden van den burgemees ter van Tilburg. Te Amsterdam hebben' twee recher cheurs in een dekschuit,, liggende in de Egelantiersgracht, een groote partij tapij ten. kleine vloerkleedjes en lijfgoederen ont dekt, allés bij elkaar voor duizenden guldens waarde. Deze goederen zijn vermoedelijk ontvreemd uit een opslagplaats. Behalve zeer kostbare tapijten waren er ook twee ge dragen heerenoostuums bij. De AmsV-rdamsehe recherche heeft een complot van liegen inbrekers en helers gearresteerd. De mannen hadden zich de laatste maa.nd.en sehukbg gemaakt aan ver schillende groote i.braken. Talrijke gbede- yen werden in beslag genomen. O.a. werden aangetroffen een groote partij linnengoed, afkomstig van een inbraak in een koffie huis, ee-n partij levensmiddelen, gestolen uit ■een kruidenierszaak en twee heerenr ij wie len. Te Voorburg is het vijfjarig meisje M. TTooynians onder een auto» gekropen. Toen de chauffeur, wien dit niet bekend was, het voertuig in beweging zotte, werd het kind overreden. Hoofdredacteur; F C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper (afw.), Haar lem. Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Bui tenland: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeying: J. J. E. van Baarse], Santpoort. Verantwoordelijk voor de advertentie-rubriek: W. van Ommen. H'stede (tijdelijk afwezig). Naar aanleiding van den aanslag op den Führer heeft Zaterdagavond et Amsterdam in het Concertgebouw een openbare bijeenkomst plaast gehad, waar Mu&sert het woord heeft gevoerd over „Trouw". Er was voor deze bijeenkomst groote be langstelling. Niet alleen uit Amsterdam maar ook van-elders waren velen naar de vergade ring gekomen, zoodat zaal en podium tot de laatste' plaats bezet waren. De zaal was op de eebruikelijke wijze versierd, terwijl bovendien spandoeken waren aangebracht, die in blauw op wit het woord Trouw vermeldden. Nadat het muziekcorps der Amsterdamsche W. A. zich had doen hooren en onder leiding van Melchert Schuurman samenzang was be oefend, opende de leider van 't district Noord- Holland der N.S.B. de heer H. L. G.' Ouwer- kerk, de bijeenkomst. Hij gewaagde van het gevoel van dankbaarheid, dat bij den aanslag van 20 Juli de Führer behouden is gebleven en. verzekerde, adt op de N.S.B. der Nederlan den onder alle omstandigheden zal kunnen worden gerekend. De Leider, die hierna aan het woord kwam. noemde het een wonder, wat Donderdag is geschied: een bom explodeerde op enkele meters afstand van den Führer en diens ge zeischap. Er was één doode. er waren zwaar- en lichtgewonden, maar de Führer bleef on gedeerd. Er moge dankbaarheid zijn voor dezen won derbaarlijken afloop, wat gebeurd is, is ver raad. een van de vormen van het verraad, waaraan het nationaal-socialisme altijd is blootgesteld. Dit verraad heeft menigmaal laster en verdachtmaking als middel aange wend. Ook voor geweld is het nimmer terug geschrikt, zooalsook ditmaal gebleken is en dat deze aanslag in dit tijdsgewricht plaats had, kan niet verbazen: verraad poogt altijd zijn heilloos werk te verrichten, als ed be weging, die men verraden wil, in moeilijk heden verkeert. Dat geschiedde een iaar ge leden in Italië en daartoe is ook thans in Duitschland een intus-sehen volkomen ge faalde poging gedaan. Spr. betoogde vervolgens, dat verraad altijd de wandaad van enkelingen is. Verraad wordt, nimmer gedaan door de massa. De massa is trouw en wie zich deel dezer massa weet, Wordt niet ontrouw aan zijn beginsel, zooals ook de N.S.B. heeft ondervonden. Trouw is de Duitsche natie aan haar Führer, trouw is het Duitsche „leger aan zijn leiding en verraad is van deze massa nimmer te vreezen. Nadat spr. tegenover de trouweloosheid der enkelen den trouw van sommige figuren in onze landshistorie had gesteld, een Willem van Oranje, een Oldgbarneveldt, een Jan de Witt een De Ruyter, eên Domela Nieuwenhuis, frad hij in een beschouwing over de hedendaagsche verhoudingen in het staatkundig leven en con st.ateerde, dat de haat, die tegen de N.S.B. heet te bestaan, niet door de massa gevoed wordt maar slechts bestaat bij een zeer kleine cate gorie van lieden, die wij thans hebben leeren kennen en die voortgaan, verraad te plegen aan de^aak van Europa, dat in haar verdeeld heid een prooi dreigt te zullen worden van aanstormende wereldmachten, terwijl een ver- eenigd Europa met haar 350 millioen inwoners tot iedere verdediging in satat was geweest. Alles had zoovee! anders kunnen zijn als dit begrepen was! Toch, op iederen donkeren nacht volgt een heldere morgen en zoo zal ook-na deze donkere tijden een lichtend ver schiet aanbreken, waartoe de Führer den vol ken van Europa den weg gewezen heeft. Met een groet aan den Führer en enkele woorden van herdenking ter gelegenheid van ■den geboortedag van den Rijkscommissaris, besloot de Leider zijn rede, die meermalen door krachtig applaus werd onderbroken. Na het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus ging de vergadering uiteen. „Jeugd vooraan." Tentoonstelling te Amsterdam. in ..Bellevue" te Am sterdam is een teri- toonstelling- geopend onder den naam „Jeugd Vooraan", ingericht door de propa ganda-afdeeling van het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten. Het arbeids gebied jeugd van het Nederland se he Ar beidsfront. de Jonge Landstand, de. Neder landse he Jeugd her berge ent rate en de Natio nale Jeugdstorm laten ieder op hun beurt zien welke mogelijkheden er openstaan voor de jeugd, die zich wil ontwikkelen en zich ordentelijkbezig houden. Daarbij is niet in het minst gedacht aan propaganda voor or ganisaties en daarom vindt men ook geen uitgesproken propagandamiddelen van deze jeugdbewegingen op de tentoonstelling. Men heeft alleen de belangstelling willen wekken van de jeugd en voor de jeugd en men heeft willen aantoo'nen wat er gedaan moet worden om de jeugd van de straat te halen. Door de aandacht te vestigen op het positieve werk van de bestaande jeugdorga nisaties heeft men nu getoond, wat er te bereiken i« en daardoor de jeugd den weg gewezen dien zij moet gaan wanneer zij wer kelijk vooraan wil staan. Op de expositie vindt men maquettes, mo dellen van zweefvliegtuigen, muziekinstru menten, voorbeelden van typisch-vrouwelij ken arbeid, huisvlijt en boeken. De motor- afdeeling bevat aantrekkelijkheden voor d>e jongens, het. verkeerswezen wordt op attrac tieve wijpe belicht. Van het werk op het platteland wordt uitvoerig verteld en in een apart bioseoopzaaltje kan de jeugd ook door middel van de fiïYn kennis maken met de ver sch il 1 en de j eu gdó rga n isa ties. Demo nstr a - ties op het gebied van luchtvaart, sport, zee vaart en techniek" en een schiettent maken het bezoek aan de expositie tot een bijzon dere attractie voor de jeugd. De tentoonstelling, die eert maand in „Bel levue" blijft, is geopend door Max Blokzijl. Groentebon 9e periode inleveren. Inwoners der gemeenten, waar klanten binding voor groente geldt, dienen bon Groen t.e 9e perfode 3 9 44" van 24 -tot en met 29- Juli a.s. in te leveren bij den handelaar van wien zij van C Augustus tot en met 2 September 1944 groente en fruit wensehen te betrekken. SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal Sportwereld nam afscheid van Anderiessen. De Nederlandsche sportwereld heeft Zaterdag afscheid genomen van den oud-internationaal en oud-Ajaxied Wim Anderiessen. Op de Oosterbe graafplaats te Amsterdam, vlak bij de velden van Ajax, vond de verscheidene zijn laatste rust plaats. Met uitzondering van Bakhuys was de geheele vriendenclub het Ned. elftal uit de roem rijke periode van 19311936, onder leiding van den voorzitter van den N»V.B.. den heer K. J. J. Lotsy en andere bestuursleden van den bond aanwezig^ In de aula vond" een korte plechtigheid plaats, tijdens welke bleek, dat Wim Anderiessen niet alleen als voetbalier doch ook als employé van de Ned. Bank zeer werd gewaardeerd. Hier spra ken de waarnemend president van de Neder landsche Bank. mr. Bobertson, en de chef van den bewakingsdienst van deze bank, de heer S er rat jus, tot de weduwe en hare kinderen. Onder de zachte tonen van weemoedig orgelspel droeg men de met vele kransen gedekte baar over de begraafplaats, waarbij collega's als slip- pendragers fungeerden, naar de groeve. De heer K. J. J. Lotsy schilderde in treffende bewoor dingen wat Ande. lessen, het. prototype van den Nederiandschen sportman, voor de vriendenclub had beteekend. Hij speelde zich leeg, eisente van zich zelfopoffering, overgave, ernst, eischte alles van zich. maar ook van de bestuursleden. Hij was eerlijk en fatsoenlijk. Zelden hadden we zoo'n voortreffelijken aanvoerder. De overledene zag zijn taak niet alleen als captain van het elf tal, doch mede als vertegenwoordiger van zijn land. Wim was een burcht van vriendschap en een burcht van trouw. We zullen hem niet ver-, geten en trachten aan zijn vrouw en kinderen tc-rug te geven, wat hij ons gaf. Namens Ajax voerde de heer M. J. Koolhaas het wbord, die het eerelid en den spil van zijn club dankte voor alles, wat hij voor Rood-wit deed. De heer H. Valk. voorzitter van Z.V.V., vertolkte de gevoe lens der Zaansche vrienden. De voetbalclub „Haarlem" was vertegenwoor digd door de heeren J. J. v. d. Berg, eere-voor- zitter, J. P. van Balen Blanken, voorzitter en A. de Winter, aanvoerder van het eerste elftal. Jaarvergadering H.F.C. „Haarlém". De 55e jaarlijksche algemeene vergadering der HFC „Haarlem", waarvoor van de zijde der leden zeer groote belangstelling bestond, heeft twee avonden gevraagd.. Op den eersten avond, Zater dag 15 Juli, volgden na een uitvoerig 'openings woord van den voorzitter, den heer J. P. van Balen Blanken, de uitgebreide en uitstekend verzorgde jaarverslagen van den penning meester en den secretaris, de heeren N. J. Twis- terling en A. W. Vréeken. Beide verslagen gaven een goed beeld van de gezonde'positie der ver- eeniging. De eerste avond werd besloten met be sprekingen ever het agendapunt Ballotage nieu we leden. De tweede avond, Zaterdag 22 Ju-li, werd ge opend met een herdenking van den overleden nationalen sportfiguur W. G. Anderiessen, die zich sedert eenigen tijd met de oefening van het Haarlemelftal had belast. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de vereeniging onverwacht voor zeer groote moeilijkheden is geplaatst,' om dat het vrijwel onafwendbaar schijnt, dat de accomodate gewijzigd zal worden. Het agendapunt Ballotage nieuwe leden werd hierna op vlotte en bevredigende wijze afge werkt. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden A-\ M. TijSseling, A. W. Vreeken, H. Baum en W. Onkenhout herkozen. De samen- stel^ng van het bestuur is: J. P. van Balen Blan ken. voorzitter. A. M. Tijsseling, vice-voorzitter, A. W. Vreeken secretaris, N. J. Twisterling", pen ningmeester en H. Baum, P. C. Har tog en W. Onkenhout. Na uitloting van de laatste obliga ties der lichtinstallatie-leening en benoeming van de heeren C. Nagtzaam, W. Schornagel en Han Boeree tot leden en H. C. van Keulen tot plv. lid der kascommissie volgden rondvraag en sluiting. Wielrennen VAN VUET NOG STEEDS DE BESTE SPRIN TER. De terugkeer van Arie van Vliet na zijn schorsing maakte het programma, dat Zondag middag op de Stadionbaan in Amsterdam werd gegeven bijzonder aantrekkelijk. De kampioen Kropman had in de sprint al heel weinig in te brengen an werd op alle manieren geslagen. Ook de kampioen van verleden jaar Jan Derksen gaf hem geen schijf van kans. Het overwicht van Van Vliet qp Derksen was eveneens opvallend groot. Bij de amateurs viel het rijden van Cor Bijster op. De sprint Wedstrijden waren óngetwij feld het beste deel van het programma. In den koppelwedstrijd over 50 K.M. waren het Rem kes en v. d. Voort, die in samenwerking met het Koppel De BestGroenewegen zich het beste weer dap en na 25 ronden een voorsprong be haalden. V De uitslag werd: 1. Remkesv. d. Voort met 10 pnt. in 1 uur-8 min. 57.6 sec.; 2. De BestGroe newegen met 3"pnt., op 1 ronde: 3. Derksenvan Amsterdam; 4. PronkEvers; 5. H. OomsVer schuren; 6. v. VlietBoeijen. De overige koppels hadden 2 ronden achterstand. Tennis Haarlemsche Jeugdkampioenschappen. De belangstelling van de zijde der jeugd voor de in de afgelóopen week gehouden jeugdkam pioenschappen van het District Haarlem van den Nederiandschen Lawn Tennis Bond bleek zoo groot, dat het Bestuur der- Haarl. Lawn Tennis Club, welke vereeniging jaarlijks deze wed strijden 'organiseert, moest besluiten 5 dagen haar banen en accorhodatie voor deze wedstrij den beschikbaar te stellen. Wedstrijdleider D. Nieman, had met zijn assistenten Mac Neill en Rahusen een drukke maar dankbare taak en dank zij een goede organisatie konden op Zater dag uitsluitend de eindstrijden worden gehou den. Ralph van IJsselsteyn bleek de sterkste bij de jopgens want hij won èn in zijn afdeeling den eindstrijd èn den RJhodiusbeker. Bij de meisjes was het. volgens de verwachting Elly Hooghoudt, die als no. 1 eindigde. Van IJsselsteyn en Dick van Meir prolongeerden hun titël In het heeren dubbelspel, zij het na goeden tegenstand van Frans Wildeboer en K. Weidema. De prijsuitrei king geschiedde door den heer J. Saarberg na mens het DIstrictSbestuur sprak Dr. Th. de Crauw. De uitslagen der eindstrijden luiden: Heeren enkelspel t.m. 16 jaar: Ralph van IJs selsteynDick van Meir 63, 36, 6—2. Heeren enkelspel 17 en 18 jaar: Henk Bouwman si. Fran? .Wildeboer 6—2, 75. Om den Rhodiusbeker:-Ralph van IJsselsteyn si. Henk Bouwman 12—'10. 46, 62. Da?nes enkelspel: Elly Hooghoudt sl. Marjolein Francken 64, 61. Heeren dubbelspel: Ralph van IJsselsteyn en Dick van Meir sl. Frans Wildeboer en K. Weide- ma 11—9, 26, 6—2. Dames dubbelspel: Meta Schraagen en Ineke Wol terbeek sl, Fietje van Marken en Trudi Domhoff 16, 0—4, 62. Ge mengd. dubbelspel: Fietje van Marken en ,Dick van Meir sl. Elly Hooghoudt en Frans Wildeboer 6—4, tr—4. Honkbal V.V.G.A. heeft tegen Schoten èn met na- mo tegen De Mbn vrijwel niets in-te brengen gehad."Met 19-0 zijn de Amsterdamsche ge meente-ambtenaren Zaterdagmiddag aan den Vergierde weg ten onder gegaan. Twee .innings lang bleef de stand blank, doch in de derde innings leverden veTd-fouten en een honkslag' van Zandstra drie punten op en toen was hWr hek van den dam: het re- geïnde slagen op het werpen van ^Teen-horst en wel zoo, dat alleen al in de zesde innings zeven punten konden worden v gescoord. Geurts en De Paus onderscheidden zich met een drie-honkslag. Daar e rutegen kon V. V. G. A. aan slag niets uitrichten. De Mon gooide rond 2 0 maal drie-slag en slechts 3 maal viér-wijd. Alleen in de laatste slag beurt kwam een Amsterdammer op het derde honk. Schoten j^af hem eclTtor geen kans de eer te redden. Meenhorst kwam tot zes maal drie-slag; acht maal vier-wijd en kreeg 13 honkslagen tegen zich. Heel wat spannender was de strijd tus- sohèn H. H. C. en Haarlem. De rood-witten begonnen goed. Hartog, Hogénbos en VV'aa.n- ders leverden reeds in de eerste twee innings honkslagen en medé dank zij twee fouten in het Haarlem - veld kon H. H. C. een 3-0 voor sprong nemen. In de derde innings echter werd het werpen van Van Holst zoo zwak Voetelink, Kloos, Veenhof en Schuurman kwamen achtereenvolgens met 4-wijd op de honken! dat Haarlem met 4-3 de leiding kon nemen. In de vierde innings leverden Ferment. Lang ere is en Kloos honkslagen en bracht eerstgenoemde den stand op -5-3 en doordat H. H.^G. zes maal achtereen voor nul aan den kant ging, rekende vrijwel ieder op §en Haarlem-zege, toen IT. IT. C. in de negende slagbeurt k&ns zag, dank zij honk slagen van Noord hof f, Har tog en Wildemse en een kostbare fout van Veen-hof, den ach terstand in eèn G-5 voorsprong om te zetten. In de gelijkmakende slagbeurt werden Langereis en Voeteli.uk respectievelijk dioor Van Holst en Mulder uiige van gen en ging Kloos op drie-slag uit, zoodat H. H. C. wat men noemt „met pijn" beslag legde op de punten. E.D.O. heeft Ajax uitstekend partij gege ven. Vier innings lang bleef de stand blank. In de vijfde innings namen de Amsterdam mers, die de slagbeurt openden met een honkslag van Lobbereoh't en een tweehonk- slag van Bloem, een 20 voorsprong, die in de/ zevende innings door E.D.O.. dat even aan slag flink los kwam (honkslagen van Van der Putten, Van der Born en KI. Zand stra) werd teniet gedaan. In de negende in nings miiste "Wille een d-oor Ter Heide ge boden vangkans. Op een horrtvslag van Bloem, wederom de gevaarlijkste slagman van Ajax. kon Ter Heide binnen kom.en ,en aldus voor Ajax een 3-2 zege uit het vuur sleepen. Als werpers deden Geestman en Schijve- naar weinig voor elkaar onder: Schijvenaar bracht het tot zes mqól 3-slag en drie maal 4-wijd (4 honkslagen Tegen) en voor Geest man noteerden wij zes maal 3-slag en nul maal 4-wijd (7 honkslagen tegen). In Amsterdam toonde Blauw-Wit zich met 14-0 de meerdere van Quick. De overige wedstrijdresultaten waren: Overgangsklasse: TYRB-DVi'S 7-11; RCH- Celeritas 24-1: Ajax 2-Spartaan 0-0; AFC- Blauw Wit 2 11-0; HOK-EDO 2 9-0; HHC 2-Haarlem 2 3-2; DOS-O VVO 9-4. Tweede klasse: HFC Haarlem - Laafirk war- tier 20-3: HFC Haarlem 2-Schoten 2 10-8 THB-E'IIS 9-8; Beverwijk-Zandvoortmeeu- wen 19-7. Cricket. OVERWINNING VOOR HET BONDSELFTAL. Op het terrein van Rood en Wit heeGt een bonds- elftal van den NCB met zeven' wickets op de eerste innings gewonnen van een elftal, samen gesteld uit spelers van de lagere klassen. Laatst genoemd elftal, trok het eerst naar -de wickets en bracht het tot 124 runs. Alleen D. van Gemen was op dreef en zijn score was 68 runs, waaron der negen,.vierendan waren er 18 extra's. H. Kleijn was achtér het wicket goed op dreef met vangen en hij ving vier 9pelers uit. H. J. Klink bowlde 4—33, L. W. Sillevis 2—26, L. C. F. Wun- der 326 en A. van Stuijvenberg 121. Het bowlen bleék voor het bondselftal niet veel moei lijkheden op te leveren het totaal was reeds voor drie wickets gepasseerd, waarna gestopt werd. D. de Baare 11, H Kleijn 37 en A. van der Togt 37 (waaronder een zés) en P. v. Katwijk 32 not out. A. Harmsen bowlde 035, G. Zeeuwe 131, P. Niks i24 H. C. v. d. Bijl 116 en P. La- boubhère 0—15. HERMES DVS—NCB ELFTAL. Te Schiedam h^eft het bondselftal van Hermes met 5 wickets op\ de eerste innings gewonnen. Heimes DVS scoorde 197, waarvan A. Stolk 45, A. van der Ende 64, A. Nolet 14, J. van de Schoor 16 en A. vMolenaar 10 n. o. Bowlingcijfers.bondselftal: P Sanders jr. 357, L. Sodderland 679 én J. van de Luur 10. Het bondselftal scoorde 199 voor 5 waarvan W. H. Galois 11, W. van Weelde 68, J. van de Luur 01 n o. en mr. H. van Maanen 35 n. o. Bowlingcijfers Hermes: A. Molenaar 156, P. van der Hammen 156, L. Borani 2—25, en C Tettelaar l24. Zwemmen HAARLEMSCHE SUCCESSEN IN WEESP. Bij den Zaterdag te Weesp gehouden wedstrijd 600 M. gekleed zwemmen werden door leden van de Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenke lingen de volgende prijzen gewonnen: 2e prijs mej, H. Cassee 11 min, 38.1 sec.; Mej. T. M. Tu.r- iken'burg 3e prijs in 11 min. 41.1 sec. en G. van Bruggen bij de heeren de derde prijs in 12 min. 24 sec.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2