Biomals Mededeeling! Nieuws uit de courant van gisteren. Molestschade onroerende goederen. In de Staatscourant van 21 Juli 1944, no. is verschenen een besluit van de secre tarissen-generaal-voor bijzondere economische zaken en van het departement van justitie, waarbij aan ^onderlinge molestverzekerings- maatschappijen wordt verboden voor geheel vernietigde of onherstelbaar beschadigde onroerende goederen, alsmede terzake van onroerende goederen, welke herstelbare scha de van 500— of hooger hebben geleden, ingeval voor den herbouw of het herstel van dat onroerend goed door den algemeen ge machtigde voor den wederopbouw en voor de bouwnijverheid geen goedkeuring is ver leend, meer schadepenningen uit te betatsn dan 25 procent van het volgens de verzeke ringsovereenkomst uit te keeren bedrag. Tor toelichting deelt men van ambtelijke zijde het volgende mede: Tengevolge van de werking van artikel 18, lid 4, van het besluit op de materieele oor logsschaden (no 2211940) zal de molest- assuradeur. ingeval en voor zoover door hët rijk een bijdrage .in het desbetreffende schadegeval wordt verleend, van den betrok ken verzekerde teruggave eischen van de eventueel reeds uitbetaalde schadepenningen Rijksbijdragen met betrekking tot onroerende goederen blijven in het algemeen als in schrijvingen in het grootboek voor den we deropbouw geblokkeerd, tot het tijdstip van het werkelijk herstel of den herbouw. Hier uit vloeit voort, dat de overheid als de meest wenschelijke bestedingsmogelijkheid voor eventueel terug te betalen schadepenningen ziet, het gebruiken daarvan tot financiering van herstel- of herbouw Immers, dan wordt ingeval het Rijk een bijdrage verleent aan de voorwaarde voor het uitbetalen der Rijksbijdrage voldaan en kan het bedrag der vervolgens uit te betalen Rijksbijdrage die nen tot de alsdan wettelijk vereischte terug betaling aan den molestassuradeur. Deze bestedingsmogelijkheid verviel echter toen het bouwverbod van kracht werd. Een uitbetalingsverbod lag toen voor de hand. Daarmede wordt bereikt, dat de be langen van den weedropbouw zoo veel mo gelijk veilig worden gesteld, doordat een be drag, dat de overheid bepaaldelijk voor den wederopbouw .wenscht te zien besteed, niet in andere richting kan worden gebruikt, dat de restitutie aan de molestassuradeuren niet in het gedrang komt, zoodat de gezamenlijke verzekerden geen schade lijden, want het totale bedrag der aldus terugbetaalde' gelden komt aan hen ten goede. Voorts wordt het zonder noodzaak heen en weer zenden van aanzienlijke geldbedragen voorkomen. Dit verbod blijft beperkt tot het bedrag der te verleenen Rijksbijdrage. In het besluit wordt deze geschat op 75 procent van het vol gens de verzekeringsovereenkomst uit te keeren bedrag. Mocht na de verleening dei- desbetreffende Rijksbijdrage blijken, dat deze minder dan 75 procent der schadepenningen bedraagt, dan zal de molestverzekeraar een aanvullende schadevergoeding aan den be trokken verzekerde moeten uitkeeren. Hierbij zij opgemerkt, dat het besluit in eenigszins gewijzigden vorm een toestand bestendigt, welke reeds sedert 3 November 1942 bestaat. De secretaris-generaal van het departement voor bijzondere economische zaken kan ont heffing van het vorengenoemde verbod ver leenen.' Deze ontheffingen zullen echter slechts bij hooge uitzondering worden ver leend en onder geen voorwaarde in gevallen, waarin hét de bedoeling is de vrij te geven schadepenningen aan te wenden tot het ver krijgen v.an een reeds bestaand onroerend goed. ziekengeld- ex ongevallen- utkeerixg voor landarbeiders. Verschillende boeren verkeeren in de ver onderstelling dat, na de onlangs in de Ziek tewet aangebrachte wijziging inzake de uit- keering^Van ziekengeld het artikel var de IRandbouwregeling 17 4 4. dat de geldelijke vergoeding bij ziekte en ongeval vaststelt, niet meer van kracht zou zijn. Déze opvat ting is onjuist. De werkgever is verplicht bij Kiekte of ongeval van vaste en losvaste ar Leiders gedurende ten hoogste zes weken door te betalen. Ten aanzien van de losse arbeiders en de seizoen-arbeiders, die ge durende de voorafgaande drie maanden on Afgebroken bij denzelfden werkgever ii dienst zijn geweest, geldt de verplichting tot doorbetaling van loon alleen bij ongeval en dan nog slechts gedurende twee weken. Op het krachtens deze voorschriften dooi den werkgever uit te betalen loonbedrag Alag evenwel voor de onder de ziekte- en ngevallen verzekering vallende arbeiders de uitkeering in mindering worden gebracht, welke zij uit dien hoofde ontvangen. Loonbelasting mag alleen worden inge houden van het bedrag, dat de werkgevers Hjpassen, daar ziekengeld en ongevallen- ditkeering vrij van loonbelasting zijn. E. P. ERFMANN t In den ouderdom van 77 jaar is dezer dagen •<ie oud-tooneelspeler E. Ph. Erfmann over Ytden. Hij was Rotterdammer van geboorte en speelde eerst bij hel amateurtooneel, later bij het gezelschap De Vos "en Van Korlaar. Ook tieeft hij met zijn vrouw deel uitgemaakt van het Lyrisch Tooneel. Hij was voorts regisseur «■an dilettanten-tooneelvereenigingen. A. FAASSEN—HEYBLOM t Te Barneveld is in den ouderdom van 82 Jaar overleden de oud-tooneelspeelster A. Faassen-Heyblom, weduwe van den tooneel- «pelcr Alex Faassen. Zij heeft o.a. deel uitge maakt van het gezelschap De Rotterdammers «n later van Royaard's gezelschap „Het Too- /ïeel". Na den dood van haar man trok zij zich van het tooneel terug. Geïnterneerde burgers in Ned..lndië. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving wederom opgaven van in Nederlandsch-Indië geïnterneerde burgers van Nederlandsche nationaliteit. Van de navolgende geinterneer den kond-en tot op heden de adressen der naaste familiebetrekkingen of van andere belanghebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Bebber, A. H. R. van, 48. koopman; Becker G. l. t. 60, koopman; Becker, W. R. 26, planter; Beek, A. P. C. van, 46, leeraar; Beekhuizen, A., 24. koopman; Beem, P. J., 19, leerling; Beets, F. W., 19, leerling; Bek kering, A., "60. hotelhouder; Belt, P. H. van den, 27, apotheker; Belt, W. van der, 4 0, leeraar; Beintfort van Valkenburg, A. A., 5 6, planter; Berendsen, J., 6 0. importeur; Ber- felo, H. TL 50, gepensionneerd'; Berg, K. van der. 49, ingenieur of machinist; Bergman, G. M., 53, planter; T. G., 27, arsenaal employé; Berkelaar, W. P., 54, gepensionneerd; Berk hout, A. J. J., 54. leeraar; Bertram, J., 54, leerlooier; Beste. L. T. A., 38, ingenieur of machinist; Beuken, J. H., 18, leerling; Beur den, L. A. van, 52, werkzaam bij het trans portwezen; Beverloo. J., 51. werkzaam in een bakkerij; Beijnink, W. H., 62, zonder beroep; Beijnum. G. A. van. 64, leeraar; Biegman J. A., 53, planter; Bink, N. J. 38, klerk; Bink Vv.. 40. werkman; Blaas, G. A., 45, ingenieur óf machinist; Bleeker, W. J., 4 8, zonder be roep; Bliek, C. N., 56, koopman; Blind, F., 39, zo-n-der beroep; Blitz, J. E., 60, accoun tant; Block. E. de, 18, leerling; Block, F. de, 51, werkzaam in een wasscherij; Rlom/j., 55 werkzaam bij maatschappij; Blondeau, V. A, 34, planter, Bruyn Kops, C. J. de, 19, leer ling; Bochardt, J. C. 5 6, werknemer; Bode, R. F. de, 31, ingenieur of machinist; Boer H. J. X., 27, zonder beroep; Boer, D. A. de, 53, werkzaam bij onderneming; Boer, G. G de, 36. planter; Boer, H. A. de. 41, werkzaam bij maatschappij; Boer, J. A. de, "56, gepen sionneerd: Boers. A. E.. 24. werkzaam bij maatschappij; Boers, H., 5 5, ambtenaar; Bohnen ,W. G. J., 49, planter; Bollegraaf M., 55, gemeente-ambt.;Bonvanie. G. J., 39 planter; Boogaard. B., 47, zeeman; Boonstra W., 33, electro technisch ingenieur; Borden J. van der, 36, planter en ingenieur; Borg, J W. A., 54, planter; Bos, J., 57, gepension neerd; Bos, P.. 23, koopman; Bosscher, J„ 42 secretaris; Bosnia, G. I., 43, plan-ter; Bothe A. H., 52, koopman; Bothe, J. M., 30, koop man; Bottelier, J., 40, kapper; Bottg'er, H H., 53, zonder beroep; Bo-uman, C., 56 leeraar; Bout, H., 69, gepensionneerd'; Bouw man, M., 45. koopman: 'Bouwmeester, G., 3 timmerman: Bouwmeester, W., 60, kler,k: Braaksma, G. .T. A., 29, werkzaam bij vlieg tuigfabriek; Brabander W. H., 63, werk zaam bij maatschappij; Breeman, N. E.. 54 gepensionneerd; Breemén, J. E. B. van, 57 wrekzaam bij maatschapoij: Brink, J. F. ten 25, student; Brink, C. A. ten, 37, planter: Broek, G. van der, 53. gepensionneerd. Brond gèest, G; A. M., 59, gepensionneerd; Brou wers. M. J., 51, planter; Brons, A. V. AM 41 koopman; Brons, D. II. H., 34, werkzaam bij petroleum mij.; Bruining. W. J. L., 57, ge pensionneerd; Bruyn Kops, C. J. de, 19, leer ling; Buddingh, B.. 56, leeraar; Buissink, J A., 5 9. zonder beroer», Bunders, J. G., 47, ho telhouder;/ Bunge, E'. 5.7, planter: Burg, D, F. van der, 5 6, werkzaam in slagerij; Burger H., 53, schilder; Burger, J. P., 53 gepension neerd; Burgh, A. van der, 42. zonder beroep Burlage, H. A. 5 7, gepensionneerd: Brugman H, J. 5 3, ingenieur of machinist; Buschkens, L. E., 5 9, koopman; Buvze, A. J., 42, leeraar Westenberg, P. F.. 51, techniker; Tooröp Jeanne, 28, zonder beroep: Toorop. Gustaaf, 3, Toorop J. C., 4, Westenberg, mevrouw C, E.,-41, Westenberg J. L., 20, zonder beroep. Belanghebbenden gelieven zich ter verkrij ging van nadere inlichtingen te wenden tot de Ve afdeeling van het informatie-bureau van het Nederlandsche Roodë Kruis, Dr Kuyperstraat 9, te 's Gravenhage, onder op gave van zoo volledig mogelijke gegevens omtrent naam, voornamen, geboortedatum beroep, werkgever en Iaatstbekende adres der gein terneerden. PERSONALIA. Voor het examen handteekenen L. O. te Utrecht slaagden mej. E. Bartels en de heer J. Bolland, beiden te Haarlem. Joan Albert Ban Herdacht bij de 300ste verjaring van zijn overlijden. Op 27 Juli a.s. zal het 300 jaar geleden zijn dat de vermaarde Haarlemsehe priester en muziekgeleerde Joan Albert Ban op nau welijks 4 6-jarigen leeftijd overleed. Het feit dat Ban een geziene gast was in den Mui- derkring; verder zijn intiem verkeer met Hooft, Huygens. Vondel en andere prominen ten van den Nederlandschen Zangberg; zijn herhaaldelijk samentreffen met den Fran- schen yvijsg^er Descartes, die toen te Eg- mond verbleef; zijn relaties met geleerden en kunstenaars in het buitenland, en nog meer andere feiten, geven het recht te zeg en dat hij tot de intelleotueele élite' van onze Gouden Eeuw behoorde. J. A. Ban stamde uit een oude Haarlem sehe familie van brouwers, die aan het Spaarne de brouwerij ,,'t Zeepaert" bezaten. Hij wijdde zich aan den geestelijken stand, werd in 1626 benoemd tot apostolisch prono- ta.rius, twee jaar later tot kanunnik van het Haarlemsehe Kapittel en in 1630 tot rector van het Begijnhof en ten slotte tot aarts priester van Haarlem. Voor de Haarlemsehe kerkgeschiedenis heeft hij zich veel ver diensten verworven. Doch het is vooral om zijn ijver voor de muziek, die hij weten schappelijk beoefende, dat zijurn a am in wij den kring een goeden klank verworven heeft.. Ban moet een goed zanger geweest zijn en wij weten ook dat hij gecomponeerd heeft; helaas is van die composities niet veel tot ons gekomen. Van zijn gedrukte verzameling meerstemmige liederen op tekstenjva.n Hooft Huygens, Tesselschade en Ban zelve, uitge geven onder den titel Zangh-Bloemzel- staeltjes van den zinroer en den zanglv', zijn slechts twee stemboeken (sopraan en alt) bekend. Maar wel is deze uitgave (van 1642) van belang om het zeer uitgebreide vertoog over Ban's muzikale ideeën, die het b-oek in leiden. Het, was bij onzen Haarlemse hen Priester-componist tot een idée-fixe gewor den, dat voor het muzikaal uitdrukken van allerlei gevoelens vaste wetten zouden vast te stellen zijn. En deze meende hij te hebben gevonden. Door toedoen van Huygens kwam Ban in correspondentie over zijn ..zinroeren- de zangh" met den beroemden muziekge leerde Père Mersenne, dié na veel over-en- weer-gesehrijf met het voorstel" kwam. om een gegeven tekst (een „air de cour") vol gens zijn stelsel op -muziek te zetten, tprwijl hij ook een Fransch componist (een zekere Boësset) zou verzoeken op gewone wijze "het zelfde te doen. Aldus geschiedde, maar het oordeel over Ban's proeve was niet vleiend. Wie dit interessante dispuut in bijzonder heden wil leeren kennen kan het met alle documentatie vinden in het belangrijk werk van Jonckbloedt en Dand ..Correspondance et Oeuvres musical es de Const. Huygens" Niemand minder dan Liszt schreef hierover: ,,Ik ken geen lectuur die meer onderhou dend en tegelijk ernstig ontwikkelend is, dan het geschil tusschen sieur Bannius en mon sieur Boësset. Doch ook ander^muzikale vraagstukken bidder. Joan Albert Ban besrcg; men vindt ze verwerkt o.m. in de volgende geschriften: ,,Dissertatio epistolica de musical natura", ..Discursus de Musica", de reeds genoemde ,,Zatngh-Bloemzel". ,,Zangbericht of Oort beduydsel van 't zingen". „Deliciae musica e' veteWs", ..Disquisitionum musicarum", stitutionum musicarum", enz. Tot op het laatst van zijn leven, ondanks zijn toene mende zwakte en ziekte, correspondeerde hij met Huygens over zijn muziekleer. Ban ligt begraven in de Groote Kerk. BrouyVers-kapel, graf 14. Men vermoedt dat dit het familiegraf is van deze brouwersfa milie. Amsterdam heeft Ban's nagedachte nis geëerd door een straat naar hem te noe men. Haarlem, de stad waar hij geboren werd, werkte en stierf, bleef wat dit betreft nog steeds in gebreke. JOS. DE KLERK. DE HEER F. DEKKER OVERLEDEN. In den ouderdom van 73 jaar is'te Heem stede overleden de heer F. Dekker, luit.-kol. b. d. De crematie is bepaald op Donderdag a.s. na aankomst van trein 13.59 te Westerveld OP DOKTERSRECEPT wordt voorrang verleend bij de levering van Biomals, opdat dit versterkingsmiddel zooveel mogelijk voor a.s. en jonge moeders, zwakken, zie ken en kinderen gereser veerd blijft. Maar levert Uw ledige verpakking in! De kracht van het kiemende koren. Bij apothekers en drogisten KORT NIEUWS De comm. vennootschap Hansen in Enk huizen heeft op grove wijze prijsvoorschfiften overtreden. Deze vennootschap voorzag tal van afnemers o.a. van schar en berekende hiervoor prijzen, die kant noch wal raakten. Op hun beurt legden de afnemers weer het een en ander op den prijs, zoodat visch tenslotte slechts voor een gedeelte der bevol king bereikbaar was. De inspecteur voor de, prijsbeheersching legde G. C. Hansen, W. J. Hansen en F. J. Hansen, allen te Enkhuizen, elk 25.000 boete op, benevens 5 jaar sluiting van deze zaak en een verbod om gedurende deze periode handel te drijven in visch of vischproducten. M. A. BRANDTS BUYS t Te Velp is 69 jaar oud, overleden de toon kunstenaar M. A. Brandts Buys, die o.a. -fe Arnhem directeur van de muziekschool van Toonkunst en koorleider is geweest. De over ledene was o.a. voorzatter van de Ned. Toon- Kunstenaars Vereeniging. Nederlandsche jongens. Nederlandsche jongens van 1618 jaar. Doe als zoovele honderden van je kameraden en trek er een maand op uit. Zie eens wat vèn de wereld en leer eens de jeugd van andere lan den kennen. Meldt je aan voor een weersport- kamp in een van de mooiste streken van Duitschland. Geniet van de bergen, zon, sport en water. Lijkt je dat niets? Je patroon of hoofd der school moet je hiervoor vrij geven. Loon wordt doorbetaald, terwijl deze maand niet als vacantie gerekend mag worden. De eerstvolgende keuring is: Vrijdag 28 Juli in Den Haag, gebouw Amicitia, Westeinde, van 8.30—18 uur Doe het nu. Hoofdredacteur: F. C. Derks. Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad: A. Qvermeer, H'stede. Buiten land: J. C. van dei^taag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Verantwoordelijk voor de sdvarientie-rubriek: W. van Ommen, H'stede, Buitenland- De Führer heeft een dagorder tot het leger gericht, waarin hij zegt: „Ik weet, dat gij evenals tot dusver in voorbeeldige gehoor zaamheid en trouwe plichtsvervulling dapper strijdt, totdat wij ondanks alles aan het einde de overwinning zullen hebben behaald." De opperbevelhebber West, gen.-veldmaarschalk Von Kluge, heeft een boodschap gericht tot de soldaten en een telegraam aan den Führer ge zonden, waarin hij ook namens de soldaten zijn gelukwenschen uitspreekt. In een rede heeft Reiehsorganisationleiter dr. Ley opge merkt, dat voor het plegen van den moordaan slag een mijn van de allerzwaarste soort is gebruikt, welke uit Engeland was geïmpor teerd. Op bevel der Moskousche joden zonden Engeland en zijn Lords de bom. Van 16 tol 20 Juli heeft de Duce een in spectietocht gemaakt naar de Italiaansche di visies, die in Duitschland worden opgeleid. Na afloop bezocht de Duce den Führer en zij be spraken o.a. de kwestie der Italiaansche oor- ',ogs-geïnterneerden.Dezen zullen overgeheveld worden naar den stand van vrije arbeiders of naar den stand van hulpkrachten in het kader der Duitsche weermacht. Binnenland. In het Concertgebouw te Amsterdam is een openbare bijeenkomst gehouden, waarop de Leider gesproken heeft over „Trouw". Te Bussum is overleden de heer H. M. C. Holdert, uitgever van 't dagblad De Telegraaf Ingesteld is een vakorganisatie voor ge distilleerde dranken. Max Blokzijl heeft te Amsterdam de ten-, toonstelling „Jeugd vooraan" geopend. Van 24 tot en met 29 Juli moet de groente bon 9e periode worden ingeleverd bij den han delaar, die van 6 Aug. tot en met 2 Sèpt groente en fruit levert. Met ingang van 1 Augustus mogen fabri kanten en handelaren weer overgaan tot af levering van zaklantaarnbatterijen aan hen aan wie batterijen zijn toegewezen. Sport. In de jaarvergadering van de H.F.C. Haar lem zijn de jaai'verslagen goedgekeurd, de periodieke bestuursleden herkozen en mede- deelingen gedaan over de térreinmoeilijkheden. De uitslagen van de honkbalwedstrijden voor de Haarlemsehe eerste klassers waren: Schoten—V.V.G.A. 19-0; H.H.C.—Haarlem 6-5 E.D.O.Ajax 2-3. Bij de jeugdkampioenschappen van Haar lem tennis behaalden de titels: Ralph van Ysselstein (heerenenkelspel tot en met 16 j.) Henk Bouwman (heerenenkelspel 17 en 18 j.); Elly Hooghoudt (dames enkelspel); Ralph van Ysselstein en Dick v. Meir (heerendubbelspel); Meta Schraagen en Ineke Wolterbeek (dames dubbelspel); Fietje van Marken en Dick van Meir (gem. dubbelspel). Velsen en Beverwijk. De vijfde ronde van Kennemerland is door C. 'Pellenaars gewonnen; tweede was Arie Vooren. Bij de dames-athletiekkampioenschappen van Kennemerland werd Gita (Haarlem) eer ste; 2. Suomi; 3. Doves, Heiloo. Voor de heeren werden estafettes geloopen en de H.A.V. Haar lem behaalde de beste resultate»; Ds. H. Dronkert uit Woubrugge heeft be dankt voor het beroep naar de Gereformeerde Kerk van Velsen. In het schoolgebouw te IJmuiden-Oost zijn de diploma's van de Nijverheidsschool uit gereikt. 1. MEDEDEELING -VAX HET N.S.K.K. GRI PPE LUFTWAFFE. De aandacht wordt erop gevestigd, dat alle verzoeken om inlichtingen over dienst neming en/of aanmeldingen moeten wor den gericht aan het N.S.K.K. Gruppe Luft waffe, Ersatzdienstelle, Lange Vijverberg 10, Den Haag. Voor alle kwesties betref fende de verzorging van de N.S.K.K.-man nen in het algemeen dient men zich te wen den tot den Fürsorgeoffizier Van het N.S.K.K., Lw., L'ange Vijverberg 10, Den Haag. Cricket. DISTRICT HAARLEM. Rood en Wit 5 (74), verloor met 94 runs op de eerste innings van Bl'daal (168, waarvan W. Roozen 82); de strijd CVHW 4 (70 voor 9)—RCH (143) eindigde on beslist; Haarlem 5 (116) won met 62 runs op de eerste innings van CVHW 3 (54). tóe wedstrijd tusschen de districten Haarlem en Amsterdam is niet doorgegaan. Voor Zaterdag a.s. luidt het programma: Haarlem 4—Haarlem 5; Rood en Wit 5—Rood en Wit 4; CVHW 3—CVHW 4. Dammen CLUBKAMPIOENSCHAP 1943—44 HAAR- LFMSCHE DAMCLUB. Zondag j.l. werden bovengenoemde wedstrijden in de boven zalen van restaurant Munniks voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: Nico Blom wint van L. Kisch; H. van Lunen burg wint «van D. Philippo. Eerste klasse: J. Boerkoe] remise met Y. Boterbloem, P. L. Sehrijnemaekers wint van Y. Boterbloem; J. Boerkoel win,t van P. van Dijk; Th v. d. Sluijs remise niet Y. Boterbloem; J. Boer koel wint van Th. C. v!1 d. Sluijs. In deze afdeeling viel de beslissing. De kampioens titel eerste klasse werd behaald door P. L. Sehrijnemaekers. J. Boerkoel promoveerde naar de hoofdklasse. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 26 JULI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Koorzang. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Morgenconcert. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr.overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Orkest Carlo Carcassola. 8.15 Voor de huisvrouw. 8.50 Walter Pörsohmann, accordeon. 9.00 .Omroep» opera-orkest. 9.45 Godscte uitz. 10.00 Musette-or- kest en soliste. 10.45 Vraaggesprek met Mevr. SluisSlikker, muziekpaedagoge. 11.00 Orkest Malando. 11.30 Clarinet, altviool en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Orkest Malando, 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.10 Or kest Gerard van Krevelen en soliste. 13.45 Voor de jeugd. 14.00 Zang, viool, piano en gram.muz. 15.00 Godsd. uitz. 15.15 Halfweg. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor jonge menschen. 18.00 BNO Brabantsch praatje. 18.05 Orkest Alexander Sekole. 18.45 Tien min. in de wereld van den arbeid. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Omroep-Svmphonie-Orkest en solist. 19.45 Per trein door de taal. 20.15 Omroep-Symphonie- Orkest en solist. 21.00 Uit 't jonge hart. 22.00 BNO Nieuws- en cult, ber, Yan 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Tango-liederen. 22.3024.00 Van de eene melodie in de andere. HILVERSUM II, 301,5 M. 17.00 Amusementsorkest. 17.30 Soldaténfunk ,,Nord-West". 18.30 Orkestsuite uit La Tragedie de Salomé van Schmidt. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Orkest Paul von Beky en soliste. 19.55 Omroeporkest. 20.15 Wat dunkt U ervan? 20.30 Melodieën uit een uit stalkast. 21.25 Kamermuziek van Mozart en Bach. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult, bei-, 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2