Als o Gén ring koopt (ASTfLLA UIT HAARLEM kunt U op de keur afgaan. Bij verpakte levensmiddelen kunt U niets keuren. Ga dan af op den na^m w. a. SCHOLTEN. Een kwa liteitsgarantie, die o.a. voorkomt op w. a. SCHOLTEN'S Albumona, Butaroma, Transparanta, Sago en verpakt Aardappelmeel. IJMUIDEN Nijverheidsschool Aan de Nijverheidsschool te IJmuiden-Oost zijn de volgende leerlingen van den dagcursus bevorderd. Van de le naar de 2e klasse: Afd. machinebankewerken: G. Groot*. J. Ra makers, J. v. <3. Kolk, G. J. Bos, E. Lenting, M. Groot, L. Folkers, J. Dragstra, D. J. Piek, A. Slootjes, H. Wijker, J. den Breejen, A. v. d. Wiele, J. Admiraal, D. J. Jansonius. J. Sweers, J. Bwdnenburg, J. Rietdijk, J. de Waal, B. Brandenburg, Th. v. Geenen. W. Schouten, A J. Schouten, G. Lubach, J. Bos, J. Varbevisser, J. G. Jore, W. Willenbroek, D. Ouwehand, A. G. Kremer, M. v. d. Horst, L. Dudink, J. Jas- perse, P. H. Kaandorp, C. v. Duijvenbode, J. Tijl, H. J. Potman, H. de Kruyf, J. C. Backer, J. Blok, R. Bosschert, L. v. Achteren, H. Pee- len. A. Bakker, R. Schaap, J. Schipper, G. Kok M. Schipperijn, C. Schipperijn, P v. Hesselin- gen, G. Butter, J. C. Kabel, J. A. Hooft. Niet bevorderd 12. Afd. motorrijtuig- en rijwielherstellen: H. J. Lips, H. Hoogeland, B. J. Stals, J. G. Stege- meyer, J. H. v. Blanken, C. S. v. d. Aar, W. Nieutvenhuysen, L. Oortwijn, G. J. Jongsma. C. v. Batum, C. Postma, T. H. v. Aalst, W. v Oost, J. J. Rosier, G. J. v. d. Mey, J. Ales, B. Groerr. J. J. v. Wezel, W. A. Paap, J. Wilbrink, J. Buis. N. C. Bakker, S. A. Knaap, D. v. d. Oever, J. Korf, J. Straatsburg, W. Sanders, L. v. d. Leden. Niet bevorderd 10.' Afd. electrotechniek: S. Roselaar, C. C. Mul der, J. A. v. d. Ploeg, T. Roodzant, A. G. Koo- m, L. C. Nijman, H. Vêrswijveren, H. Voogd, J. Inpijn, J. Berghuis, C. J. Teunissen. Ph. Prins, C. v. d. Heyden, J. Rozemeyer, G. Uiten- daal, J. J. Vink, J. de Ruiter, A. van Dam. F Morcus, J. N. Vessies, P. J. Zonneveld, E. Edel, J. Nierop, H. J. A'. Gerritsen, T. W. den Bree jen, C. A. Buhre, C. Post, Q. Rijke, H. Borm, A. F. Inpijn. Niet bevorderd 8. Afd. timmeren: K. Folkerts, P. Duivestein, A. Visser, P. H. Duin, G. v. Henten, J. H. J. Leering, A. M. Nijnjan, R. v. d. Klooster, M P. Deventer, H. J. Smit, J. Ruigvoorn, A.' v. d. Doel, H. J. Janssen, W. Blanken, Th. Schook, P. F. de Jong, J. v. d. Berg, C. Post. T. v. d. Wende, F. H. de Ruiter (v.w.), ,C. C. Haak, M. E. Grooi, H. J. Koelman. Niet bevorderd 8. Beter verduisteren i De tijd is weer aangebroken, waarop men opnieuw aan de voorschriften inzake ^e verduistering geleidelijk meer aandacht dient te schenken. De -bepalingen zijn zoo lang zamerhand algemeen bekend geworden, zoo dat degenen, die zich hieraan toch niet of niet voldoende houden. op onaangenaam heden moeten rekenen. De politie oefent toe zicht uit. Reeds is in drie gevallen proces verbaal opgemaakt. Verkrijgbaar op de rijst bon en de beschuitbon- nen. Uitreiking distributiebescheiden. De nieuwe distributiebescheiden zullen van Woensdag 26 Juli tot en met Maandag 31 Juli aan de inwoners van Santpoort-Dorp en Santpoort-Station worden uitgereikt. Zooals steeds moefmen zich in de lokalen van het Badhuis aan de Wüstelaan vervoegen. BROEK IN WIELERRONDE. f De IJmuidenaar J. Broek heeft gelegenheid gekregen in de wielerronde van Kennemer- land uit te komen. Zooals men zal weten heeft hij jaren geleden de aandacht op zich gevestigd, door op een transportrijwiel in ongeveer zestien uur een tocht rond het IJsselmeer te maken. Dezen heeft hij later nogmaals op een racefiets volbracht. Óp zijn verzoek kon Broek Zondag als attractie mee rijden en inderdaad bleek, dat hij geen ge brek aan moed had. Als vanzelfsprekend kon hij het de bekende deelnemers niet lastig maken, maar dat zal ook niet de bedoeling zijn geweest. Wegens een lek bandje moest hij uitvallen. DADER VAN BANDENDIEFSTAL AANGEHOUDEN. Door de marechaussee te Castricum werd vastgesteld, dat een inwoner van Velsen- Noord zich aldaar aan diefstal van autoban den had schuldig gemaakt. Zij verzocht de Velser politie den man aan te houden. De dader is de 34-jarige bankwerker A. C., die in het hoofdbureau van politie te IJmuiden- Oost is opgesloten en ter beschikking van de marechaussee te Castricum zal worden gesteld. J. TH. VAN SON JUBILEERDE. Onze plaatsgenoot de heer J. Th. van Son, wonende in de Gerard Doustraat, was gis teren vijf-en-twintig jaar in dienst van de Papierfabriek te Velsen. 's Morgens werd hij in 't directiekantoor ontvangen, waar de heer Smit hem namens de directie in tegenwoor digheid van de heeren ir. Hubrechts, De Haan chef van de electricienswerkplaats en Schulp, chef van de afdeeling buitenploeg, toesprak en een enveloppe met inhoud overhandigde. Hierna werd de jubilaris in de electriciens werkplaats toegesproken door ir. Hubrechts en den heer De Haan; vervolgens bood de heer Veluw namens de collega's .'met enkele 'toepasselijke woorden een fraai schilderij aan. ORGELBESPELING. In de Goede herderkerk te IJmuiden-Oost '.al Donderdag 3 Augustus van half acht tot half negen 's avonds door den organist der kerk, den heer J. J. Huizinga, een orgelbe speling worden verzorgd. Er zal een populair programma van Nederlandsche componisten worden uitgevoerd. DE KENNEMER JAGERS. De leden van de IJmuider wandelsportver- eeniging De Kennemer Jagers zullen Zondag 6 Augustus gezamenlijk naar Valkeveen gaan, wa&r hun verschillende attracties wachten. Tot Bussum wordt met den trein gereisd, waarna de verdere afstand te voet wordt afgelegd. GRATIA-PLATO. De meisjes- en jongens-adspiranten van de gymnastiekvereniging Gratia-Plato zullen Donderdag 3 Augustus gezarfienlijk naar Velserend te Santpoort gaan. Er wordt te negen uur van de U. L. O.-school aan de Platanenstraat te IJmuiden-Oost vertrokken. Op het programma staat onder meer een be zoek aan den speeltuin te Santpoort. POL1TIE-BRIDGECLUB. Voor de onderlinge wedstrijden van de Politie-bridgeclub Velsen, welke onder lei ding van den heer C. J. Rob, bijgestaan door den heer H. Berkhout, worden gehouden, wordt veel belangstelling getoond. Vorige week had een ontmoeting volgens Scheve- ningsch systeem plaats, waarvan de uitsla gen als volgt waren: Noord-Zuid: 1. heer en mevr. Rob 67V2 pnt.; 2. Wittebrood-Kamer beek 63V'2 pnt.7 3. heer en mevr. Berkhout 601/24. Grijn-Hes 59 en 5. Padmos-Dekker 49V». Oost-West: 1. Noorman-v. d. Jagt 67; 2. heer en mevr. Eweg 62 V2; 3 en 4. heer en mevr. Groot en Alberda-Roekel 58; 5. Van Woudenberg-Bontsema 54'/2. MEISJE WAS WEGGELOOPEN. Door een lid van den Luchtbeschermings dienst te Velsen-Noord werd aan het hoofd bureau van politie te IJmuiden-Oost bericht, dat aldaar na elf uur 's avonds een meisje was aangehouden, waarvan vermoedelijk de opsporing was verzocht. De betrokkene werd naar het hoofdbureau gebracht, waar zij de achttien-jarige- A. v. U. uit IJmuiden-Oosl bleek -te zijn. Zij was 13 Juli uit een gesticht te Haarlem weggeloopen en had geen per soonsbewijs bij zich. Het meisje is in het hoofdbureau opgesloten. JUBILEUM F. J. SCHOLTEN. De heer F. J. Scholten, wonende in de Meerensteinstraat, was Maandag vijf-enr twintig jaar in dienst van de Papierfabriek te Velsen. Hij werd in de morgenuren in het directiekantoor door den heer Smit ontvan gen, die hem namens de directie de gebruike lijke enveloppe met inhoud aanbood. Ir. Hu brechts en de heeren Schulp, chef van de afdeebng buitenploeg en De Haan, chef van de electricienswerkplaats, waren hierbij aan wezig. Vervolgens werd de heer Scholten nog in zijn afdeeling door zijn collega's ge huldigd, waarbij eveneens een blijk %an waardeering werd overhandigd. - GESLAAGD. Te Amsterdam zijn geslaagd voor het diplo ma machineschrijven de heer G. A. Kuijs en mej. A. den Heijer te IJmuiden. Geslaagd voor de akte Hoogduifsch L. O. de ■heer J. lytantje te IJmuiden. AGENDA Dinsdag 25 Juli: VELSEN-NOORD: Water- vlietstraat: Kinderfeesten. VISCHPRIJZEN VAN MAANDAG. Gr tarbot 8.50—6,—, kl. tarbot 5.85—3.50; gr. griet 5.35—5—, kl. griet 2.70—2.50, gr. tongen 8—7, kl. tongen 5.85—2.50, mullets 1.—horsma kreel 0.40. wijting 0.880.80 kabeljauw 2.202.00, gr. gul 1.65—1.50, kl. gul le srt. 1.35—1.20, kl. gul 2e srt. 0.880.80, gr. 100de poon 3.00, kl. roode poon 1.20, poontjes 0.60, gr. rog 1.10'1.00, kl. rog 0.50, gr. hake 2.252.00, kl. hake 1.651.50. kl. haai 0.60, middelschol 3.00, kl. middelschol 2.50, kl. schol 2e srt. 2.00, idem 3e srt, 0.80, idem 4e srt 0.50, kl. schar 0.30, alles per kg. VELSEN GESLAAGD. Bij het te Amsterdam gehouden examen is geslaagd voor het diploma stenografie mej. M. A. Boer, te Velsen. WEER VIJF JUBILARISSEN. Vrijdag zullen opnieyw drie arbeiders bij de Papierfabrieken Van Gelder Zonen hun zilve ren arbeidsjubileum herdenken. Het zijn de heeren H. Bakkum en C. Duvn van de afdeelihg buitenploeg en F. Fortuin van de afdeeling papierfabriek. Zaterdag 29 Juli herdenkt de heer W. van Burgel, werkzaam in de afdeeling bouwen ais opperman eveneens zijn 25-jarig arbeidsjubi leum, terwijl de heer A. Duineveld Maandag 31 Juli de rij van jubilarissen in deze maand zal sluiten. De laatste behoort tot de buiten ploeg. BEVERWIJK GESLAAGD. Te Amsterdam zijn geslaagd voor het diplo ma machineschrijven de dames J. Marquet, J. E. Waterdrinker en A. Fossen, en de heer H. Cazemier, allen te Beverwijk. WEDSTRIJDEN G. V. „TURNLUST", Maandagavond werden in het Gem. Sport park de onderlinge athletiek-wedstrijden voor dames en heeren van de B. G. V. Turn- lust voortgezet met vèrspringen, kogelstoo- ten en snelloop. Vóór den aanvang onderging de voorzitter de heer K. van Leeuwen, in verband met de herdenking van zijn 20-jarig lidmaatschap, een bescheiden huldiging, die echter niet na liet een indruk te geven van den prachtigen clubgeest en het hechte verband in Turnlust. De wedstrijden kenmerkten zich door een goede verstandhouding en sportieve rivali teit. De uitslagen van de beste prestaties wa ren: Vèrspringen Heeren: 1. A. Schaap 5.75 M. 2. P. Holten 5.47 M., 3. H. Leguit 5.17 M. Dames: 1. A E. van Eek 4.14 M.: 2. M. Hom mes 3.89 M.; 3. A. v. d. Kolk 3.80 M. Kogelstooten Heeren: 1. P. Koeten 10.98 M. 2. K. Leguit 9.73 M.; 3. H Thomas 9.58 M.; Dames: 1. A. E. van Eek 7.07 M.; 2. A. Druij- ven-Du Pau 6.71 M.; 3. E. van Eugen 6.69 M. 100 M. Herren: 1. A Schaap 12.1 sec.: 2. J. Jansen 12.5 sec.; 3. H. Thomas 12.6 sec.; 60 M. Dames: 1. A. E. van Eek 8.8 sec.; 2. H. Jon- gejans 9.2 sec.; 3. M. Retel 9.3/ sec. CLUBKAMPIOENSCHAP VAN V. V. B. De onderlinge wedstrijden van de Voetbal- vereeniging „Breesaap", die onder leiding van den heer G. Jansen Zaterdag in het Sportpark zijn gehouden mochten zich in een zeer groote belangstelling van de leden en den aanhang verheugen. Deze wedstrijden, die bestonden uit een zevenkamp voor de vier groepen van Zondag en Zaterdag-senioren, junioren en adspiran- ten en gebaseerd waren op den Haarlemschen zevenkamp, beteekenden ongetwijfeld een goede oefening. Bij de senioren ging het vooral tusschen L. Spruit en N. Michel, welke laatste eerst aan het einde den voorsprong en daarmede het clubkampioenschap behaal de. Ook bij de junioren was de strijd _£el en kon K. v. d. Boor met 55 pnt. verschil eerste worden. F. Bruynzeel bleek bi.f>de adspiran- ten niet minder dan 5 van de 7 nummers met aanmerkelijk verschil te winnen en was on betwist de' sterkste. De heer W. v. Leusden, voorzitter, reikte de prijzen uit \van dezen eersten vlot verloopen V.V.B.-kamp. De beste prestaties van de Zondag- en Zaterdag-senioren, junioren en adspiranten waren: 80 M.: H. Jordaan 10,8; v. Leeuwen 2 11,4, J. Oo'sterveen 10,9, F. Bruynzeel en W. van Delft 11,8. Raak de paal: P. v. Putten 5 x, K. Leguit, De Vries en v. Leeuwen 2 x, K. v. d. Boor 3 x, K. Koster 2 x; Doelschieten: P. Clots en A. Boersma 850 p., B. de Vries 650 p., P. Span jaard 650 p. en B. de Ruiter 850' p. Vèrsprin gen: v. Leeuwen 5.07, K. Leguit 4.88, P. de Koster 4.68 en F. Bruynzeel 4.34 M. Vèrtrappen: N. Michel 45.v. Leeuwen 36.—, W. Noortman 32.50 en F. Bruynzeel 37.M. Ingooien: J Bravenboer 22.40. K. Leguit 17.50, P. de Wolf 18.30 en F Bruyn zeel 16.60 M.; 100 M., resp. 60 M. baldribbe len: N. Michel 20.4, G. Piantoni 23.8, Stekelen burg 25.1 en F. Bruynzeel 13.6. De totaaluitslag was voor de Zondag senioren: 1. N. Michel 3505, 2. L. Spruit 3395. 3. A. Boersma 3180, 4. H. 'Schaafsma 3005, 5. P. J. Vlietstra 2985, 6. P. Clots 2909 pnt. Zaterdag-senioren: 1. v. Leeuwen I 2610, 2. K Leguit 2325, 3. A. Hollèman en W. van Leusden 2215, 5. J. M Swaager 2185 pnt. Junioren: 1. K. v. d. Boor 2610, 2. P. de Wolf 2555. 3. W. Noortman 2315, 4. H. Ger ritsen 2080 en 5. J. Oosterveen 1880 pnt. Adspiranten: 1. F. Bruynzeel 4485, 2 W. Vrenegoor 3535, 3. W. van Delft 3512, 4. H. J. v. d. Ploeg 2670, 5. B. de Ruiter 2570 en 6. K. Koster 2462 pnt. BEIAARDCONCERTEN. De beiaardconcerten op Woensdag- en Za terdagavond. zullen om zeven uur beginnen. Het programma voor Woensdag 26 Juli luidt: Suite in re, Staf Nees; Intermezzo, J. v. Hoof; De nieuwe boden; Het daghet in het oosten; Fuga, J. van ffer Plas; Menuet, Beethoven; Andante, C. F. E. Bach. Zaterdagavond worden de volgende num mers ten gehoore gebracht: Préludium en fuga B. F. Franssen; Avé Maria, Arcadelt; Restitu tie, Rheinhard; Klein Moederke; Menuet en trio, J. S. Bach; Ase's Tod, Greig; Postludium Vermaak. Kerkconcert. Piet Halsema, Annie Ilermes, Gijs Beths. v Er wordt in dit seizoen op het orgel der Groote Kerk veel en veelzijdig gemusiceerd. Piet Halsema, die hef. ditmaal onder handen had, kent het instrument door en door en, vaardig organist als hij is, kon dus heel wat wagen. Toch bleef de Finale van Franck, welke hij aan 't slot speelde, een riskant geval, waarvoor hij geen volmaakt bevredigende oplossing vond. Heel wat ge lukkiger was hij met de Toccata en Fuga in a kl. t. van Reger en met Preludium Fuga en Ciaconna van Pachelbel, Vooral dit laat ste werk genoot een boeiende vertolking, die getuigde van een fijnen zin voor registratie. Annie Hermes had een uitgebreid pro gramma; in het kader van het geheel werd het wel wat lang, maar we zouden toch niet graag iets hebben gemist van wat zij ten gehoore bracht, alles met stralenden. vol maakt beheerschten klank, met begrip en innige muzikaliteit, zonder een oogenblik van inzinking of gemis aan boeiende kracht. Een begenadigde zangeres; een. van onze allerbesten! ^Toch veroorloof ik mij een kleine opmerking en wel naar aanleiding van de aria „Ach, bleibe doch" van Bach, die een eenigszins gevarieerde omwerking is van het Agnus Dei uit de Hohe Messe. M.i. zou deze aria winnen bij een rustiger tempo, een dat zou toelaten een duidelijker beeld te krijgen yan alles wat er omheen de melo dische kern gebeurt, ook in de obligaat partij der viool. Prachtig was haar zingen van drie Wolf-liederen en niet minder van een trits Fransche composities van Lily Soulanger, Fauré Nen Franck, van wiens Procession zij een zeer suggestieve vertol king gaf; haar „Soleil darde sur Lui" was een heel concert waard. Gijs Beths had zich ook een zware taak gesteld; vooreerst speelde hij met Piet Hal sema Bach's Sonate in E, met welks he- melsch Adagio als inleiding hij direct zijn voorname muzikaliteit demonstreerde en ons tot gespannen luisteren dwong; doch de hoofdschotel van zijn programma was de Chaconne in g. kl. t. van Reger, een stuk dat sterke verwantschap toont met de fameuze Chaconpe van Bach uit de 4e solo sonate. ook wat <4e technische opgave be treft. Beths vei tolkte het fameuze'stuk op meesterlijke wijze en hij vermocht er mee te boeien van.de eerste tot de laatste noot. Dat was een prestatie van belang! JOS. DE KLERK. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebescheiden is het Woensdag de beurt aan het restant van de letter M. van Mey af en N. en Donderdag is het de beurt aan O. en Pa tot en met. Pop. NEDERLANDSCH STRIJKKWARTET. Vrijdag 28 Juli zal, onder auspiciën van de Haarlemsche Orkest Vereeniging, het Nederlandsch Strijkkwartet bestaande uit Louis de Ruyter, le viool; Adriany de Smet, 2e viool: Henk van Calsteren, alt-viool en MaHin Zagwijn, cello, optreden in de turn zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw. Voor de pauze zal het Eerste Strijkkwartet Op. 13 van B. v. d. Sigtenhorst Meyer en het Strijkkwartet in C. gr. terts K. V. 465 (Dis- sonanzen) van W. A. Mozart ten gehoore wor den gebracht en na de pauze het Strijkkwar tet Op. 18 no. 5 van L. van Beethoven.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3