E I 1 MUROPlfiSÏ CASTfLLA fi 4 s spipei 4 Opera-Concert. Was het vorige concert van de solisten der Amsterdamsche Gem. Opera slechts matig be zocht, ditmaal echter was er groote belangstel ling en kon de avond verloopen in een sfeer van innig contact met het publiek, van ge ladenheid en van geestdrift, die zich uitte in ovationeele toejuichingen. Het vijftal Hollandsche solisten leverde met zijn prestaties het bewijs, dat de tijd voorbij is dat men voor dergelijke manifestaties van dramatischen zang op de Italianen aangewezen was. Onze landgenooten hebben eigenlijk nog een belangrijke voorsprong op die buitenlan ders, door hun grooter aanpassingsvermogen dat hen toelaat evengoed uit het Fransche en Duitsche repertoire, als uit het Italiaansche te putten Er ontbreekt alleen nog maar aan, dat zij ook een paar origineele Nederlandsche nummers zouden brengen, desnoods uit het Vlaamsche repertoire (Blockx, Gilson, Deboeck e.a.) De sopraan Gerda Pons beschikte dezen avond ten volle over haar frisch geluid, waar van zij al de charme en de dramatische kracht liet hooren in aria's uit La Bohème en Tosca van Puccini, en niet minder in de ensemble stukken van het programma. Zeer beschaafde zang hoorde men van de alt Jeanne van de Rosière-van Emmerick; haar Habanera uit Carmen en de groote aria uit Samson et Dalila mochten artistieke prls- taties van eersten rang heeten. Chris Reumer stond zijn partij in de diverse ensemblestukken uitstekend en gaf een fraaie lyrische vertolking van de fameuze aria uit de eerste acte van La Bohème en liet nog eens zijn radheid van tong gelden in'een paar Na- politaansche liederen, die overigens al te zeer het cabaretgenre naderen. Nobele zang hoorde men van Theo Baylé, vooral in de groote aria uit Verdi's Un Ballo in Maschera, waarin hij woekerde met zijn fraai mezzo voce; zijn Paljas-proloog werd een daverend succes. Siemen Jongsma liet zijn sonore en toch soepele basstem waardeeren in geestige ver tolkingen van de Leporello-aria uit Mozart's Don Juan en de Fünftausend Taler-aria uit Der Wildschütz van Lortzing. Onder de en semble-nummers trof ons voor het leuk voor gedragen duet uit Nicolai's Lustige Weiber von Windsor, door Theo Baylé en Siemen Jongsma. Het kwartet uit Rigoletto vormde een effect vol besluit van den avond. JOS. DE KLERK. BEIAARD CONCERT OP ZATERDAG. Henk Herzog zal Zaterdagavond om zeven uur tijdens het beiaardconcert het volgend program ma ten gehoore brengen: Andante cantabile, De nijn; Waar de blanke top; Een draaiersjongen; Les moissineurs, Coupérin; De wildzang; De vroólljke jongens; Improvisatie. GEVONDEN VOORWERPEN. Armband, Adelink. Oranjekade 13; bril, Droog Spionkopstraat 51; breiwerk, Bastiaan, Sophia- straat 6 zw.; bril, Leeuwenslein, Anegang 29; fo to's. v. Waveren, Verl. Cronjéstraat. 50 rd.; handschoen, Odenthal, Esschilderstraat 5; hond je, Stolk, Geweerstraat 38; ketting, Stouter, Es senstraat 24; kousje, Nieuwenhuis, Colterman- straat 8 rd.; klomp met sokje, Bur. v. Pol., Sme destraat 9; portemonnaie met inh., Boogaard, Rozenhagestraat 37; pet, Leidseheplein 1: speld. Brugman, Parklaan 10; sokken. Jonkhoff, Voor helmstraat 8; geld, de Beer, Jelgersmastraat 32; idem. Koster. Pijn to ren straat 1; idem, Pieters, Garenkokerskade 82; idem, Zonneveld. Pijnto- renstraat 14; kistje met inh., Wlllekes, Lange Poellaan 15 c; poitemonnaie met inh., Bur. v. Pol., Smedestraat 9; portefeuille met inh., Bur. v. Pol., Smedestraat 9; boodschappentasch, Pol- lé, Frankenstraat 21; windjack, v. Hazen, P. C. Iiooftstraat 102; zak, Bur. v. Pol., Smedestraat 9. 'zadeldekje, Westra, Oranjeplein 30; jasje, Rozen- hart. Ruijchaverstraat 32 rd.; horlogeketting, Drees, Verspronckweg 32; kousje, Heintjes, Rid derstraat 23, manteltje, Bofter, Brouwersstraat 75; babymutsje, Akkerman, v. Oosten de Bruijn- straat 85; mantel, Seine, Amsterdamschevaart 224; sleutels. Kammeijer, Koudehorn 44 rd.; toga, Sportfondsenbad; bril, Mulder, WouweiTnanstr. 68; dop v. autowiel. v. d. Heijde, Adr. de Jonge- straat 21; geld. Wijn veld, KI. Houtstraat 94 wit; klompjes, Dirks, Hof van Egmond 20; rozen krans, Houtkamp. Korte Heei envest 1 rd.; tasch- je, van Hengel, Tugelastraat 33. l Is WATERDICHT en bladdert niet af...f He' geheim von de MUROPIAST vooj langt enermjehen weg lot stond gekomen, waterdicht en bloddeM beslui met of. Elegant von vorm en ffOOi vaiTTint. CHEMISCHE PRODUCTEN «S2S3 gulmsm Verkoopkantoor: Rokin 88, Amsterdam. Zeep voor beenderen. Vermoedelijk zullen de Haarlemsche huis moeders, die geregeld beenderen van den slager ontvangen hebben, gedacht hebben, dat het afkluiven door den hond wel het laat ste stadium moest zijn. Dat idee blijkt niet juist te zijn, want de beenderen hebben groote waarde voor het vervaardigen van lijm, beendermeel, gelatine en zeep. De huis vrouw heeft nu de gelegenheid zich niet alleen te rehabiliteeren, doch ze kan tevens in het bezit komen van zeep of waschpoeder, welke bij inlevering van beenderen beschik baar worden gesteld. In Den Haag, Utrecht en Delft is men en kele weken geleden begonnen met de inle vering van beenderen. Het succes bleek groot te zijn en nu de proef in deze steden ge slaagd is, besloot het Rijksbureau voor oude metalen en afvalstoffen over te gaan, ook in de steden en groote dorpen afgekookte soepbeentjes in ontvangst te nemen. In Haarlem, Heemstede, Hillegom en Hoofd dorp is Woensdag de gelegenheid openge steld beenderen in te leveren. Vermoedelijk was de tijd van voorbereiding, om een aan tal beentjes te verzamelen te kort geweest, want in de morgenuren was de animo nog niet groot. Te verwachten is het. dat de huisvrouw nu de beenderen bewaart en ze inlevert. Uitsluitend op Woensdag kan men zich bij de dezer dagen in ons blad gepu bliceerde adressen vervoegen. Biji inlevering van 5 Kg. kan men 1 stuk zeep koopen en van 2 Kg. een pak wasch poeder. Wil men de beenderen, die een ge wicht hebben van of 1 Kg. toch inleveren, dan ontvangt men daarvoor een spaarzegel, welke later tegen zeep of waschpoeder ge ruild kan worden. TWEE COLBERTCOSTUUMS EN EEN WINTERJAS GESTOLEN. In den loop van Woensdag heeft men zich toegang verschaft tot een woning aan de Kloosterstraat. Uit een kast zijn twee colbert- costuums en een winterjas gestolen. GOUDEN JUBILEUM ZUSTER TRUIDA WESSEUDIJK. Zuster Truida Wesseldijk was Woensdag vijftig jaar als diacones aan het Haarlem sche Diaconessenhuis verbonden. In den loop der jaren heeft zij veel in onze stad gedaan, niet alleen voor de patiënten in het ziekenhuis, doch ook voor velen in haar functie van wijkzuster. Te begrijpen is, dat Zuster Truida ter gelegenheid van haar gouden jubileum van vele zijden blijken van belangstelling ondervond. Des middags hield zij receptie en werd o.a. toegespro ken door den penningmeester van het be stuur, L. L. Graaf van Randwijck, die haar een geschenk aanbood. Ook overhandigden de zusters haar een aandenken. Daar de zuster veel gedaan heeft voor de zending heeft zij veel relaties en dat bleek dezen middag. Des avonds was er een onderling feestje van de zusters, waarop hartelijke woorden aan het adres van de jubilaresse gesproken zijn. Zuster Truida heeft nu vijftig jaar haar krachten gegeven aan het ziekenhuis en hoewel zij nog goed gezond is, meent zij, dat de tijd gekomen is, om te rusten. September hoopt zij haar werkzaamheden neer te leggen. Burgerlijke Stand. HAARLEM 2 Augustus 1944 BEVALLEN 31 Juli, M. C. de Koning—Korte- kaas, z.; C. J. AdmiraalBetjes, z.; J. B. Ubels Ruiter, z.; L. H. C. Thesselaar—Stiphout, z.; 1 Aug., M. M. C. kJI mpZwaanswiiJc, z.; J. M. van de Manakk^Koehorst; d.; 7 G. C. Putvan der Eem, z.; A. E. FoekenScbwithal, d.; M. S. van 't HofMuider, d.; H. E. van Schagen— Lemlijn. z.; J. H. SchoorlVisser, z.; 2 Aug., G, van BakkumHuijsmans, z.; J. Raarde Graaf, z.; A. W. M. Franssenvan As, z.; G. E. van der MeijOelmann. d.; G. JansenJansen, J. W. M. HandgraafSteeman, z.; J. J. van Aalst Grumiau, d. OVERLEDEN: 31 Juli, J. C. Beukers, 83 j.. Hya- cinteniaan; 1 Aug.. A. J. KnibbeGroenéberg, 78 j., Bosch en Vaartstraat; F. H. Philippivan Kleef. 57 .i.. Bakenesserstraat. ONDERTROUWD: 2 Aug., G. Bravenboer en A. C. Bemelmanns; L. D. J. M. Walraven en A. Melchers; G. Bakker en C. Boekelaar; L. Rade- ma en E. Lust; J, Draijer en M. H. van Dam; J II. Harmeijer en N. M. Fekkes; J. W. A. Huiskens en W. C. Bantema; J. H. Teljeur en E. Klaas sen; M. Phenning en E. H. A. J. J. Bruynsteen. GEHUWD: 2 Aug., J. Dernison e-n C. E. Tet- tero; T. C. W. de Vries en A. C. van Duiven,bode; A. Koppend en J. W. Andrea; J. van Doorn en P. J. Mijnders; W. F. van Oldenmarlc en J. M. Dekker; J. Huissen en H. C. Langerak; F. A. Westrik en J. T. van Geijlswijk, Haarlem, 3 Aug. Bevallen: 31 Juli: G. C. BosHeemskerk, d. 1 Aug.: F. A. Mollersvan Schooten, d. A. L ScholteSeverijnse, d. B. WijtkampVan Kleef, z. A. van SoestWildeboer, d. 2 Aug.: A. E. NiehotCornelissens, d. T. de Vries Boekholt, z. A. CasseeVan Ee, d. M. G. KempersAndriessen. W. TimmermanFelix C. KoperMolenaar, z. 3 Aug.: E. J. L DopKingmans, z. E. B. Meyer—Swart, z. J. J. HermelingTukker, d. S. C. Hentenaar Landwier, d. Ondertrouwd: 3 Aug.; J. Niemeijer en J. M Klabou. Gehuwd: 3 Aug.: J. P. Bols en H. C. Ko ning. R. L. Poelmann en J. W. Bekker. H. Oldenburger en J. G. Bakker. V. de Vries en J. M. Tolleman. W K. Laduk en A. H. Drost. G. H. A. Tijssen en A. P. Bunte. Overleden: 31 Juli: S. BarendsDe Boer, 72 j., Harmcnjansweg. J. Vermeren, 74 j., Celebesstraat. A. M. WesterhofDe BrUijn, 80 j., Kennemerstraat. 1 Aug.: F. Neudorfer, 46 j., Van 't Hoffstraat. AGENDA Donderdag 3 Aug. Groote Kerk: orgel bespeling 3-4 u. Gebouw H.K.B.: openbare vergadering schoenherstellers, 2 u. Rem brandt: Revue „Uitverkoop", 2.30 en 7 u. Palace: „Wiener Geschichten" (alle leeft.) 2 en 7.15 u. Luxor: tweede deel van „De Indische graftempel" (14 j.), 2.30 u. Frans Hals: „Dans met den keizer" (18 j.), 2.30 en 7 u. Moviac: „Watt en V2 Watt als dak- ioozen" (alle leeft.), 2.30 en 7.15 u. Vrijdag 4 Aug. Groote Kerk: Requiem van Verdi door Haarl. Gem. Koor en solis ten. 6.45 u. Bioscopen: nieuw programma. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking der distributiebescheiden is het Vrijdag de beurt aan het restant van de letter W. vanaf Wep, X, Y en Z. Zaterdag is er voor hen, die de bonnen tot dusver niet heb ben afgehaald, alsnog gelegenheid, dit te doen. PERSONALIA. Te Amsterdam zijn geslaagd voor het exa men Hoogduitsche taal L.O. de heeren Th. E S. van den Reyen en J. I. M. Schulte, beiden te Haarlem. SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal Activiteit der afd. Haarlem. De afdeeling Haarlem treft weer voorbereidin gen voor het komende seiozen, hoewel ze er van overtuigd is, dat er vele moeilijkheden overwon nen zullen moeten worden. Bij het begin van het afgeloopen eioszeon, waren er eveneens omstan digheden, welke er op wezen, dat er van voetbal niet veel terecht zou komen, doch dank zij de groote activiteit van het bestuur zijn er toch bijna tweeduizend wedstrijden (competitie en be ker) gespeeld. Verheugend is het, dat de belang stelling onder de jeugd zoo toegenomen is. Er waren niet minder dan 57 elftallen in de afdee ling junioren a; 92 in de afdeeling junioren b (vroeger adspiranten op Zaterdagmiddag). Dan namen er 20 elftallen deel in de eerste klas. 32 in de tweede klas, 37 in de derde klas en 17 in de Zaterdagmiddagcompetitie. Ondanks he». gemis van eigen velden en goede verbindingen had de competitie een vlot verloop en de meeste afdee- lingen zijn volledig uitgespeeld. Ook was er weer een tekort aan scheidsrechters. Met vertrouwen mag het werk van het bestuur van de afdeeling Haarlem tegemoet worden gezien, opdat velen weer op Zaterdag of Zondag ontspanning op de voetbalvelden zullen vinden. SCHORSINGEN WEGENS HET SPELEN IN EEN NIET GOEDGEKEURDEN WEDSTRIJD. In de offè med. van den Ned. Voetbalbond wordt meegedeeld, dat met ingang van 26 Juni tot 1 November geschorst zijn J. Bakkum, lid van Santpoort; J. Zwemmer; P. Heere; P. Goedhart, C. Zwemmer, leden vanu Stormvogels en J. Waal, lid van VVB, die in April hebben deelgenomen aan een in de gemeente Velsen gespeelden wed strijd, welken de NVB niet had goedgeekurd. OVERSCHRIJVINGEN. Blijkens een mede- deeling van den NVB hebben overschrijving aan gevraagd: R. Carton van VSV naar Ripperda; D. Hoogkamer van Damiaten naar EDO; H. van Riemsdijk van Schoten naar EDO: W. Stammes van Haarlem naar Spekholzerheide. e Honkbal SCHOTEN IN DEN EINDSTRIJD. Schoten heeft zich met een 50 overwinning op Haarlem in den eindstrijd geplaatst van het tournooi om den Schoten-beker. In de derde" innings kon Schoten met 10 de leiding nemen, dank zij het feit, dat Hetem t»p een honkslag van Geurts kon binnenkomen. In de zesde slagbeurt ging met drie honken bezet een fraaie score-kans voor Haarlem verloren, toen Oei, die voor Ferment liep, op het derde honk uit ging. In de gelijk makende slagbeurt leverden Alkema en Klooster voor Schoten fraaie honkslagen en dank zij kost bare fouten in het Haarlemveld konden vier punten aan de score worden toegevoegd, zoodat met 50 het einde kwam. De werpers-resultaten waren: De Mon: 11 maal 3-slag; 1 maal 4-wijd; 6 honk slagen tegen. Ferment: 4 maal 3-slag; 6 maal 4-wijd; 5 honk slagen tegen. Hedenavond wordt gespeeld: T.Y.B.B.H.F.C. Haarlem. Athletiek EEN SINTELBAAN TE BEVERWIJK. Be verwijk zal het volgende athletiekseïzoen de be schikking krijgen over een sintelbaan. De R.K. spoftvereeniging ,,D. E. M." besloot na overleg met de sintelbaancommissie van de N. A. U., tot den aanleg van een dergelijke baan op het sportcomplex Adrichem". Met den aanleg wordt binnenkort een begin gemaakt. Dammen HAARLEMSCHE DAMCLUB. De clubkam- pioenschappen 1943/44 der Haarlemsche Damclub leverden de volgende uitslagen op: Hoofdklasse: Ph. G. Amelung Jr. wint van G. Bakker. Eerste klasse: A. Smit wint van Y. Bo terbloem. Zomerwedstrijd: F. Raman wint van J. Piek; F. Raman wint van J, M. Rutgers; A. J. Oremus wint van G. Bakker; P. H. Meure remise met J. W. van Dartelen; H. van Lunenburg wint van J. Holm; J. Holm wint van J. M. Rutgers; D. Schrijnemaekers remise met J. B. Sluiter Jr.; J. H. Meure wint van J van Looij; Joh. Philippo remise met J. H. Meure; G. Eising remise met Joh. Phflippo. 5 V/esr zoo'n goed r+1 OFFICIEELE MEDEDEELINGEN AMATEURSTABAK OOGST 1944. In aansluiting op de vorige publicatie wordt medegedeeld: Alleen gerigisteerde amateurs kunnen tabak inzenden. De fermenteur zendt aan den amateur rechtstreeks bericht van de registratie en geeft hem aanwijzingen omtrent het inzenden van de tabak. Voldoet de amateur daaraan niet, dan wordt de tabak die hij inzendt, onbewerkt en ongefrankeerd teruggezonden. Een amateur mag niet minder dan 1 kg. tabak inzenden.,Reeds ge fermenteerde tabak wordt geweigerd, evenals tabak, die men alleen zou willen laten fermen teeren. Dezelfde amateur mag niet vaker dan driemaal tabak inzenden. Na 31 Januari 1945 in gezonden tabak wordt geweigerd. De v,ending tabak van eiken amateur moet afzonderlijk ver pakt zijn. Gezamenlijke inzendingen zijn alleen toegestaan, indien deze bestaan uit voor eiken amateur duidelijk te onderscheiden, afzonderlijk verpakte colli. De tabak van meer dar, een ama teur mag dus niet in losse bosjes tot een zending worden samengevoegd. Aan de amateurs zal worden teruggeleverd: aan pruimtabak tenminste 80 pet.; aan rook- en shagtabak tenminste 72 pet en aan sigaretten: 20 st. voor elke 40 gr. ingezonden tabak, alles gere ken naar t' gewicht der iongefermenteerde tabak op het moment van ontvangst door den fermen teur. Bij de fabricage van sigaretten volgens den genoemden maatstaf blijft een gedeelte van de ingezonden tabak over. Dit zal ter beschikking van de industrie worden gesteld voor de vervaar diging van tabaksproducten voor dc Nederland sche distributie en is verrekend in den prijs van de amateurssigsretten. Het is verboden amateurstabak en de daaruit vervaardigde producten te verhandelen. Aan de amateurs mogen ten hoogste de volgende oedra- gen in rekening worden gebracht: door den fer menteureen door den gemachtigde voor de prij- Een corset %egt soo ireinig Een Spirella xegt xooveet rJL, MAATCORSETTEN Van. Baerlestr. 154-156, A'datn-Z. Telefoon 22948-92054 Voor Haarlem en Omstreken Mej. J. ANDERSON, Leidschevaart 328 Haarlem zen bekend te maken bedrag aan egistratieloon per amateur per jaar, met inbegrip van omzet belasting, te voldoen onmiddellijk na aanmaning, door den kerver een door den gemachtigde voor de prijzen bekend te maken bedrag per kg. ge korven product wegens fermenteer- en kerf loon, met inbegrip van accijns en omzetbelasting, on der rembours te voldoen bij ontvangst van het gekorven product, door den sigarettenfabrikant: een door den gemachtigde voor de prijzen be kend te maken bedrag per 20 sigaretten wegens fermenteer- en fabricageloon, met inbegrip van accijns en omzetbelasting en met inachtneming van hierboven bedoelde verrekening, onder rem bours te voldoen bij ontvangst van het gereede product. Het reglstratieloon moet worden voldaan op de wijze, als door den fermenteur wordt be paald. Zoolang het registratieloon niet is vol daan, komt de registratie niet tot stand, zoodat de betrokken amateur dan geen tabak kan inzen den. De amateur moet de onbewerkte tabak franco aan den fermenteur toezenden. De vracht en bijkomende kosten voor terugzending van het gereede product komen eveneens voor rekening van den amateur. Alle vervoersrisico is voor rekening van den amateur. Personen of lichamen, die den amateur behulpzaam zijn bij het inzen den van tabak, mogen daarvoor in geenerlei vorm, ook niet in den vorm van z.g. contributies, meer in rekening brengen dan de werkelijk be taalde transportkosten tot een maximum van de wettelijk toegestane kosten. Overtredingen van deze bepalingen vallen onder het economisch sanctiebesluit 1941, resp. het prijs- beheerschingsbesluit of de tabakswet. DRINGEND BEROEP OP DE TELERS TOT HET ROOIEN VAN AARDAPPELEN. - In verband piet het feit, dat er momenteel een tijdelijk tekort aan aardappelen is, moet met alle ten dienste staande middelen worden getracht dit tekort aan aardappelen ten spoedigste op te heffen. In verband met bovenstaande, doe ik een dringend beroep op de telers om direct over te gaan tot het rooien van een flinke hoeveelheid aardappelen. In het belang van de voedselvoorziening van het Nederlandsche volk verzoek ik dén telers alles in het werk te stellen, opdat binnen enkele dagen reeds een behoorlijke hoeveelheid aard appelen door de V.B.N.A. kan worden afgeno-1 men. In aansluiting op de dezer dagen verschenen publicatie inzake een aan de telers bij inleverinf van tarwe, rogge en gerst vóór een bepaalden; datum, toe te kennen premie, maakt het Aan- en Verkoopbureau van Akkerbouwproducten Afdee ling Noord-Holland nog bekend, dat deze premie alleen geldt bij inlevering van .broodgraan. Over voor dit doel niet geschikte partijen en afvallen zal derhalve geen premie worden betaald. REGIONALE PUBLICATIE van het Plaat selijk Verdeelkantoor van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit te Haarjem. GEDISTRIBUEERD WERDEN op .31 Juli en 1 Augustus de producten: Sla, Stoofsla, Andijvie, Spinazie. Komkommers, Tomaten. Bloemkool ie soorten, Bospeen of Waspeen, Roodekool, Dop-j erwten, Snijboonen, Bessen, Druiven, Pruimen en Appelen, voor basis dezer distributies zie onze voorgaande publicaties. SNIJBOONEN. Bevoorraad werden op 1 Augus tus-de No. 277 t.m. 300 geheel en No. 301 gedeel telijk op basis van 250 gram per ingeleverde 8e periodebon. Met ingang van 1 Augustus zijn alle groenten- handelaren bevoorraad geweest met de produc ten ANDIJVIE en TOMATEN, zoodat wij weder aan een nieuwe distributie begonnen zijn. Andijviebevoorrading vindt plaats op basis van 250 gram per ingeleverde bon 8e periode. Tomatenbevoorrading vindt plaats op basis van 300 gram per ingeleverde bon 8e periode. Voor prijzen der gedistribueerde groenten en fruit raadplege men de officieele prijslijst, welke bij eiken kleinhandelaar duidelijk zichtbaar aan wezig moet zijn. Klachten inzake bovenstaande distributies kun nen schriftelijk er. tot uiterlijk 3 werkdagen na dezen in behandeling worden genomen door het Plaatselijk Verdeelkantoor, Koudenhorn 66, te Haarlem. WONINGRUEL. Modern Bovenhuis agb. in ruil voor modern benedenh. of vrij huis. Brieven no. 2820 Particulier vraagt 14.000,— TER LEEN ad 4 pet. voor langen tijd; rui,me overwaarde aanwezig, o.a. inschrijving Grootboek. Brieven onder no. 2822. VERLOREN: Gouden Speld (broche), vanaf Ramplaan, Jordensstr., Westerhoutstr. Tegen g. bel. terug te bez. Raimplsan 102. KOPEREN OF BRONZEN KAARSENKROON te koop gevraagd. GEERS, Vijzelstr. 75. Amsterdam-C. Tel, 33588. Dame, b.b.h.h. zoekt GEM. ZIT-SLAAPKAMER zonder pension in Bloemen- daal, Overveen of omgev. station Haarlem. Br. no. 2819 ELECT. WASCHMACHINK Stofzuiger (slede of ketel) en pick-up combinatie of losse motor gevr. De Jong, Zee* manlaan 12 A, Leiden.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3