Als u een kachel loopt Venhaêt mm PRODUCTEN Opekta i-ns. Kiespijnpoeders Adverteert in dit bfiad „BISKIVO" ADRIAAN VERSCHOOR Vvaschovien'» IJMUIDEN „Straatwedstrijden" veroveren Dmuiden-Oost. Het streven om den vacantietijd, nu deze voor velen eentonig is, voor jong en oud te onderbreken door buurtvolksfeesten, heeft nu ook te IJmuiden-Oost navolging gevonden. Al is er zeer terecht bezwaar gemaakt, om deze wedstrijden als „athletiek" te betitelen, als ontspanning hebben zij zeker waarde. Deze week was er een feestdag voor de bewoners van de Cederstraat, Berken-, El zen-, Meidoorn- en Dennenstraat. Een com missie, bestaande uit de heeren L. v. d. Vlis. H. Tervoort, R. v. d. Berg, C. Ooms en J. Terhorn, had de organisatie ter hand genomen. Een afwisselend programma was samenge steld, waarbij zoowel op de medewerking van jonge kinderen als die van ouderen en zeer ouden was gerekend, terwijl waar het pas gaf aan den humoristischen factor was gedacht. Dat de commissie daarbij <?p medewerking van velen had, bleek wel u de talrijke, soms waardevolle, prijzen, d' beschikbaar waren gesteld. Zelfs-tabak worst, brood, kolen, melk en een heerlijke taart ontbraken niet op de prijzenlijst. In de middaguren waren het vooral de kinderen, die hun vlugheid en behendigheid vertoonden, in de avonduren de volwassenen. De toenemende spanning vond haar uitdruk king in de extra-premies, die voortdurend werden uitgeloofd en waarvan per microfoon mededeeling aan het zeer talrijke publiek werd gedaan. De rustpoozen werden gevuld met gramofoonmuziek, die evenals de mededeelingen over de wedstrijden voor allen verstaanbaar werden gemaakt door een luidspreker-installatie. Het zeer goed ge slaagde feest was tegen negen uur 's avonds ten einde. Na-uitreiking distributiebescheiden De na-uitreiking van distributiebescheiden aan de inwoners van IJmuiden-Oost, Velsen- Dorp en Driehuis zal Zaterdag 5 Augustus geschieden. Men moet zich vervoegen in het gebouw van den Distributiedienst aan den P. J. Troelstraweg te IJmuiden-Oost. WEGENVERKEERSREGLEMENT OVERTREDEN. Ook onder de tegenwoordige omstandigheden dient men zich aan de voorschriften van het ■Wegenverkeersreglement te houden. De poli tie heeft den laatsten tijd weer toezicht uit geoefend en daarbij processen-verbaal opge maakt. Dezer dagen werd een inwoner van Santpoort bekeurd, aangezien hij als berijder van een fiets een handwagen voorttrok. Vol gens art. 27 lid 2 W.V.R. is dit verboden. Opgepast voor kruimeldieven. Nog steeds blijkt men geregeld voor het optreden van kruimeldieven op zijn hoede te moeten zijn. Dit ondervond de Rotterdammer A. van L., die alhier werkzaam is. Hij bracht de politie van een diefstal uit een eetzaal van een gebouw aan den Zeeweg te IJmuiden Oost op de hoogte. Daarbij werd zijn porte feuille ontvreemd, waarin zich een persoons bewijs, een „Ausweis", een „Lagerausweis en een vischkaart bevonden. Ook enkele kleine voorwerpen bleken te zijn weggeno men. De dader is onbekend. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Te laat op straat. Blijkbaar hebben velen gedacht, dat de politie met de uitgebreide controles te IJmui- den-Oost, Santpoort en Velsen-Noord inzake de naleving van het verbod, zich na tien uur 's avonds in de openlucht op te houden, zou volstaan. Dit is echter niet het geval. Dezer dagen was de politie opnieuw op haar post i het gevolg was, dat weer twaalf personen :gens overtreding van het bekende verbod /erden aangehouden. Deze werden genood zaakt den nacht in het hoofdbureau van politie te IJmuiden-Oost door te brengen. VELSEN WEER EEN FIETS ONTVREEMD. Uit den gang van huize Meerzicht aan den Wijkerstraatweg te Velsen-Noord, werd een heerenrijwiel door een onbekende weggeno men. Er is aangifte bij de politie gedaan. kunt U hem vooraf keuren. Bij verpakte levensmiddelen kunt U vooraf niets keuren. Let dan op den naam w. a. SCHOLTEN. Een kwaliteitsgarantie. Voorkomend XK o.a. op W. A. SCHOLTEN'S Albu ms mona, Butaroma, Transparants, Sago en verpakt Aardappelmeel. SANTPOORT Opgewekte kinderwedstrijden. De belangstelling voor het tweede gedeelte van de kinderwedstrijden te Santpoort-dorp was zeker niet minder groot dan den eersten avond het geval was. Ook ditmaal had alles een prettig verloop en opnieuw kon worden geconstateerd, dat de feesten uitstekend in den smaak vielen. Er was weer voor een af wisselend programma gezorgd. Ook ditmaal was de Broekbergenlaan voor de jongens gereserveerd. Zij konden zich ver maken bij een hardloop met hindernissen, be staande uit het kruipen door een ton en onder een zeil door. Bovendien was er een „koppel- race", waarbij de knapen moeite hadden op de been te blijven. Er was veel animo voor deze onderdeelen van het uitgebreide pro gramma. De meisjes hielden zich weer op in de Vel- serbroekstraat, waar zij aan een autopedrace deelnamen. Bovendien was er een wedstrijd in touwspringen, waarbij de deelneemsters een masker moesten voordoen. Evenals de jongens deden de meisjes hun uiterste best om op een der vele prijzen beslag te lpggen. Waren ditmaal de kinderen van negen, tien en elf jaar aan de beurt, Zaterdagmiddag van 3 uur af volgen op dezelfde plaatsen de jongens en meisjes van twaalf, dertien en veertien jaar Er staan weer attracties op het programma. Hiermede zullen de wedstrijden worden beslo ten. Ook dan zal er weer voor opgewekte muziek worden gezorgd. De prijzen zullen Dinsdag 8 Augustus wor den uitgereikt ijtdens een bijeenkomst in Zo- merlust aan de Hoofdstraat, welke te zeven uur zal beginnen. Alleen degenen, die op een prijs beslag hebben gelegd, hebben toegang. ONTVREEMDE GEITEN GEVONDEN. Ten nadeele van J. R., wonende aan den Rijksweg te Santpoort, werden twee - geiten ontvreemd. Hij deed hiervan aangifte bij de politie, die direct een onderzoek instelde. Spoe dig werden de geiten zonder toezicht aan den kant van den Rijksweg te Santpoort aange troffen. De dieren zijn aan den eigenaar terug gegeven. BEVERWOK Suiker en boter van broer ontvreemd. De politie heeft een alhier in een logement verblijf houdenden 25-jarigen tuindersknecht aangehouden, die werd verdacht van oplich- 'ing c.q. verduistering van suiker en boter ten radeele van zijn broer, die grossier in deze levensmiddelen is. Zooals bleek, had de aan gehoudene uit den winkel van zijn broer arti kelen ontvreemd, een aantal van diens toe- vijzingen verkocht en zich ook nog op zijn naam goederen aangeschaft. De politie heeft .-ijf Beverwijkers bekeurd, omdat zij met ver dachte zakelijk contact hadden gehad en hier- loor de prijsvoorschriften hadden overtreden. JONGENS OP HET SLECHTE PAD. Deze week kwam een bewoonster van den Alkmaarscheweg tot de ontdekking, dat een fiets uit haar huis was ontvreemd. De politie trad actief op en kreeg al spoedig argwaan tegen drie personen, die nog denzelfden dag verden aangehouden. Twee van hen, een 15- iarige en een 16-jarige jongen, werden van den diefstal verdacht en den derden arrestant hield men voor den heler. De greep bleek goed te zijn: het trio legde een bekentenis af. Zoo als bleek hadden de dieven opgemerkt, dat de uolitie hen trachtte te achterhalen, want zij hadden de gestolen fiets intusschen reeds te rugbezorgd PREDIKBEURTEN ZONDAG 6 AUGUSTUS IJMUIDE X -.OOST Xod. Herv. Kerk, Velsercluinweg' 9.: J. Swaak, hulpprecl. te Wijk aan Zee en Duin. Geref. Kerk, Ve 1 serdunweg10 en 5: Ds. E. G. van Teylcngen. Oud-Katliolieke Kerk (Goede Herderkerk) Velserduinweg* 10.4 5: H. Dienst. Oir. Gerei*. Kerk (Vereen.gebouw)Kal- verstraat. 10: Leesdde.nst. 2.30: Ds. D. Hen stra, van Haarlem. Geloofsgemeenschap Het Leger des Heils, Willemsbeekweg 22. 10.15: Dienst. Vergadering- van Geloovigen. Willemsbeëk- weg 38, IJm. -O. 10: Eeredienst. 4.30: Bedie ning des Woords. Ned. Luth. Genootschap. Geen dienst. YF.LSEX Ned. Herv. Kerk (Geref. Kerk) Konings weg 11.15: Ds. K. H. E. Graveirueyer, secr. d. Synode. Geref. Kerk, Koningsweg. 9.30 en 4: Dienst SANTPOORT Xed. Herv. Kerk, Enschedélaan. 10: Ds. J. B. Mager, van Maasbracht. Ned. Herv. Kapel, Pastorieweg. 10.15: Ds. G. Grootjans, van Amsterdam Nam. geen dienst. Geiysf. Kerk in II. V., Wustelaan. 10.15: H. A. van den Hoven van Genderen, van Rot ter dam. Ou<l-Katli. Kerk (Ned. Herv. Kerk) En schedélaan. 3.30: H. Dienst. Geloofsgemeeiiseliap Het Leger des Heils, geb. Bethel, Wustelaan. 7: Kap. Lodder- Dijkstra. BEVERWIJK Ned. Herv. Kerk 10: Ds. G. de Roest. H. Doop. Geref. Kerk, C. H. Moensplein 10 en 5: Ds. M. Feitsma. Oud-Kath. Kerk. Geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 10.30: Ds. P. v. d. Meulen, van Wormerveer. Evang. Luthersche Gemeente. 10.30: Ds. J. Ph. Haumersen. Vrije Evangelisatie ,.Maranatha'% Koning straat 41. 9.3 0: Bidstond. 10: H. yan der Brink uit Bloemenidaal. Zondagsschool va cant ie. WIJK AAN ZEE EN DUIN Ned. Herv. Kerk 8 nm. Ds. M. E. Ouwe hand Ned. Herv. Vereen.-gebouw, Populieren laan. 10: Ds. M. E. Ouwehand. officieele landbouwmededeelingen koolzaadtelers! levert alles in! Verschillende koolzaadtelers wachten met dor- schen en inleveren onder het motief, dat de aan slag nog niet bekend is. Dit heeft geen zin, daar al, het koolzaad toch geleverd moet worden. 'Voor wat meer geleverd wordt dan de nader vast te stellen aanslag zal bedragen, krijgt de teler per 100 K.G. ee npremie van 20 K.G. ge raffineerde spijsolie. Op de inlevering van het koolzaad wordt streng controle uitgeoefend. levert d i r e c t in Alle koolzaadtelers worden dringend gemaand al hun koolzaad direct na dorsching in te leve ren, gezien de zeer geringe houdbaarheid van het koolzaad dit jaar. Er bestaat een groot gevaar voor schimmelen. Bij inlevering wordt op kosten van den P.V.C. gedroogd. niet houdbare aardappelen. Aardappelen, welke wegens ziekte niet langer houdbaar zijn, moeten bij den plaatselijk Bu reauhouder worden opgegeven. Deze aardappelen zullen zooveel mogelijk met voorrang verladen worden. vervoer van aardappelen uit volkstuinen. Het vervoer van aardappelen door de volkstuin- houders zal vrij zijn, mits is voldaan aan de hieronder genoemde voorwaarden, terwijl bij het vervoer de volgende bepalingen gelden: a De tuinen moeten overeenkomstig de „Bo- demproductiebeschikikng 1942 Volkstuinen" zijn geregistreerd. Iedere volkstuinder moet dus een Bewijs van Inschrijving voor 1944 bezitten. De in voorgaande jaren afgegeven Bewijzen van Inschrijving zijn ongeldig. b. Bij controle moet het Bewijs van Inschrij ving worden getoond. c. Het huisadres voorkomende op het Inschrij- vingsbewijs moet overeenkomen met dat op het persoonsbewijs van den vervoerder. d. Het vervoer moet plaats vinden: 1. Langs den kortsten weg van den tuin naar t huis van den eigenaar. 2. Op een werkdag (dus niet op een Zondag). 3. Van Maandag t.m. Vrijdag tusschen 17.30 uur en een half uur na Zondondergang, op Zaterdag tusschen 13 uur en een half uur na Zonsonder- (ang. 4. Tusschen 29 Juni en 18 November 1944, c. De hoeveelheid, welke in één keer wordt vervoerd, mag niet meer bedragen, dan 25 kg., terwijl de aardappelen afkomstig moeten zijn uit den onder a. bedoelden tuin. Indien bepaalde personen in één keer den to talen oogst uit hun tuin wenschen te (doen) ver voeren, kunnen zij zich wenden tot den Plaat selijken Bureauhouder in wiens rayon de tuin is gelegen, voor het verkrijgen van een vervoers bewijs. vervoer van aardappelen uit bedrijfs volkstuinen. Dit vervoer mag niet geschieden op de Bewij zen van Inschrijving. Voor ieder vervóer van de in bedrijfsvolkstuinen geteelde aardappelen, moet een vervoerbewijs worden aangevraagd. DE 'VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. bestelbonnen voor haver en gerst voor groenvoederdoeleinden. Zaaizaadhandelaren mogen na 1 Augustus 1944 geen bestelbonnen voor haver en gerst voor groenvoeder meer honoreeren, doch dienen deze aan den teler terug te zenden. Telers dienen deze teruggezonden, alsmede de nog in hun bezi: zijnde niet gehonoreerde be stelbonnen voor haver en gerst voor groenvoeder bij de betreffende P.B.H.'s in te leveren. Bij niet-inlevering zal de op deze bonnen aange vraagde hoeveelheid afgetrokken worden van de te verstrekken hoeveelheid zaaizaad voor het komend seizoen. hoofdbedrijfschap voor tuinbouwproducten. Het bureau bedrijf srecht en de af deeling prij zen van het hoofdbedrijfschap voor tuinbouw producten, alsmede de commissies v. beroep tuin bouw en sierteelt zijn met ingang van 4 Aug. '44 verplaatst naar Surinamestraat 18, 's Graven- hage. Tel. 182665. AAN DE GEBRUIKERS VAN In bepaalde deelen van ons land hebben vele kin deren en ook ouderen ge profiteerd van Verkade's Biskivo, de biscuit met Vitamine C De productie daarvan moet nu worden gestaakt, doch tegen den winter komt Biskivo terug. Vraagt intusschen Ver kade's Maria en andere biscuits, die eveneens een uitstekende en smakelijke bijvoeding vormen. Klaar in een wip! vergoeding hand els verlies jam. De distributiediensten reiken van 7 Aug. '44 af bij de inlevering van consumentenbonnen jam. puntenbonnen voor handelsverlies uit. Voor elke 1000 punten reikt de distributiedienst een toewij zing van 10 rantsoenen jam uit. toewijzingen spijsolie enz. voor boeren. Van 1 Augustus '44 af ontvangen telers van oliehoudende gewassen een telerspremie. Zij ontvangen van de plaatselijke bureauhouders bij de inlevering van bovenbedoelde oogstproduc- ten een berichtenkaartje. \waarop o.a. vermeld staat de premie, die hun wordt toegewezen, uit gedrukt in rantsoenen. Hiermede dienen zij zich te wenden tot den plaatselijken distributiedienst. Deze reikt dan toewijzingen uit voor spijsolie, spijsvet of margarine, naar keuze van den teler in een aantal rantsoenen, overeenkomende met het vermelde op het kaantje. Deze toewijzingen dragen geen codenummer en onderscheiden zich van de gewone toewijzingen, doordat beneden op de coupures onder de woorden .geldig tot" een aantal premiezegeltjes is geplakt. Op elk ze geltje staat de datum vermeld, tot welken de toe wijzing geldig is. Met deze toewijzingen kunnen de telers zich tot de detaillisten wenden ten einde de verlangde goederen te betrekken. De detaillisten dienen de toewijzingen bij de plaat selijke distributiediensten tegen een aanvullings toewijzing met eigen codenummer in te wisse len met gebruikmaking' van enveloppen MD 147-01. Zij kunnen zich dus slechts op de aanvul- lingstoè wij zingen met eigen codenummer herbe- voorraden. inlevering oude „urlaubmarken". Zooals bekend, zijn de bonnen van de ..Reichs- karte fuer Urlauber" met datumopdruk 13 No vember 1943, met ingang van 24 Juli j.l. verval len. Handelaren en instellingen kunnen deze bonnen voor het laatst in de week van 7 tot en met 12 Augustus a.s. bij de distributiediensten inleveren. Zoonoodig kan aanvulling geschieden met de nieuwe bonnen. Indien bedoelde handela ren en instellingen niet voldoende nieuwe marken hebben om aan te vullen tot een waarde waar voor rantsoenbonnen kunnen worden verstrekt, kunnen zij zich toch voor inlevering tot de dis tributiediensten wenden. Op Zaterdag 5 Augustas des avonds om half aoht speelt op het ORGEL in de Kloppersingelkerk te Haarlem werken van CéSAR FRANCK. Programma 25 cents. BRUIDSSLUIERS te huur. Bloemenmagaz. „DE ROOS" Kalverstraat 9 IJmuiden-O. Nette BAKKERSBEDIENDE gevraagd. ZEEGERS, Hagelingerweg 50 Santpoort. Drogisterij „DE VERGULDE GAPER", J. v. Leeuwen v.h. H. Sant, Stationsweg 161 IJmuiden-O. Nogifïtty öe Bfotnrnc RFAIBRANDTLAAN 15 Tc koop: BOEREKOOL-, PREI-, ANDIJVIE-, KÖOL- RAAPPLANTEN, ook p. 1000 J. J. Scheenaard, Overbilt- weg 29 Santpoort.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3