a o e X H H O lékker s s X si (ft 8 a» 5 6 X 0) es X 0 IJMUIDEN Ongewenscht bezoek aan wasscherij. Verleden week heeft een onbekende een be zoek aan een wasscherij in de Snelliusstraat te IJmuiden gebracht. Het gelukte hem on opgemerkt een koffer te ontvreemden, waar in zich goederen bevqjiden, die een inwoon ster van Haarlem toebehoorden. Vermist wor den vier lakens, vier sloopen, een kleedje, twaalf handdoeken, een vaatdoek, negen zak doeken, drie luiers, een gordijn, drie broeken, drie camisoles en vier pyjama's. De politie stelt een onderzoek in. Dieven sloegen in winkel hun slag. Een winkel aan de Trawlerkade te IJmui den heeft bezoek van dieven gehad, die er in zijn geslaagd op een waardevolle buit beslag te leggen. Zij bleken het op levensmiddelen te hebben gemunt. Ontvreemd zijn ongeveer 25 liter slaolie, 32 zakjes met 1 kilogram suiker, ongeveer 20 kilogram losse suiker, pl.m. 50 kilogram gortmout, 11 potten met jam, 45 pakjes met waschpoeder, 195 stukjes zeep en 10 boterbonnen. De daders zijn onbekend. Het onderzoek van de politie' duurt nog voort. Verboden grond betreden. 8 De politi^biijft toezicht op het loopen over verboden grond uitoefenen. Wederom werd een inwoner van Velsen-Noord bekeurd, om- QJ dat hij zich op met veldgewassen beplanten M grond bevond, zonder hiertoe gerechtigd te zijn. Vele processen-verbaal zijn er reeds op- gemaakt, hoofdzakelijk tegen jeugdige perso Cnen. Ook in het vervolg zal er streng worden opgetreden. IJmuidenaren ontvreemdden visch. Dat een IJmuidenaar zijn hart aan visch heeft verpand, is geen zonderling verschijn sel, maar dit is geen reden om zich door diefstal van „het goud der zee" meester te maken. De vrachtrijder S. had voor zijn wo ning aan de Breestraat te Beverwijk een mand met visch neergezet. Na eenigen tijd deed hij de onaangename ontdekking, dat onbekenden deze als een waardevolle buit hadden beschouwd. De politie werd gewaar schuwd en direct volgde een onderzoek. Spoedig bleek, dat twee IJmuidenaren een fabrieksarbeider en een kellner, zich aan den diefstal hadden schuldig gemaakt. Zij legden een bekentenis af en vertelden tevens, dat zij de visch intusschen reeds in Beverwijk hadden uit gevent. Er werd proces-verbaal tegen hen opgemaakt. Na-uitreiking distributiebescheiden De na-uitreiking van de nieuwe distributie bescheiden aan de inwoners van Velsen-Nd. zal Dinsdag 8 Augustus geschieden. Zooals steeds moet men zich in het R.K. Vereeni- gingsgebouw aan den Wijkerstraatweg ver voegen. A. GROOT JUBILEERT. De heer A. Groot, wonende in de Wille- brordstraat te IJmuiden-Oost, zal Dinsdag 8 Augustus zijn veertig-jarig jubileum bij de Papierfabriek te Velsen herdenken. Hij werd 20 Januari 1890 te Winkel geboren. Op veer tienjarigen leeftijd kwam hij als hulp bij de snijmachine. Na onderbreking van een jaar als pershulp, werd hem reeds op zestien jarigen leeftijd de functie van snijder toever trouwd, welke hij tot nu toe zonder onder breking heeft vervuld. Gedurende eenige j'aren heeft de jubilaris zich voor de speel tuinvereniging In Veilige Haven verdienste lijk gemaakt. VIJFKAMPDAG DE STORMVOGELS. Bij de wandelsportvereeniging De Storm vogels wordt veel belangstelling getoond voor den vijfkampdag, die Zondag 13 Augustus op een terrein van de sportvereniging Terras vogels te Santpoort zal worden gehouden. De deelnemers weren zich bij een. hindernis loop, sprint, hoogspringen en balvèrtrappen, terwijl bovendien touwtrekken op het pro gramma staat. Behalve leden van De Storm vogels komen leden van de sportclub der Gemeentelijke Visscherijschool in actie. Des morgens te tien uur is de jeugd aan bod. 's Middags volgen de ouderen. Q 4) •O O 4) •P* *0 «4 O <*4 IP* «M C0 Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. J. Sintenie, van Dalenlaan 66, Santpoort en M. van Wetering, Lager straat 30, IJmuiden. Toek adres onbekend. C. A. Koehorst, Elzenplein 46, Haarlem, en T. Brachter, Meidoornstraat 8, IJmuiden. Toe- k. adres onbekend. J. Peper, P. J. Troelstra- weg 16, IJmuiden, en G. Schoon, Tulpenstraat 26, Santpoort. Toek. adres onuekend. J. J. Dalmeijer, Ger. Doustraat 26, ymuiden en E Hugens, idem. Toek. adres onbekend. J. Trap Zandersstraat 53, IJmuiden, en E. F. de Wit idem. Toekomstig adres onbekend. Gehuwd: S. Diependaal en T. Broekema, Kastanjestraat 21, IJmuiden. A. J. van der Steen en G. W. van Zanten, Zandersstraat 19, IJmuiden. J. Koorn en P. de Wit, Willems- beekweg 108, IJmuiden. Geboren: G. J. Bierman, d., Terrasweg 13 Santpoort. D. Silvius, d., Ruijsdaelstraat 25, IJmuiden. P. H. Kuijs, d., Meeuwenlaan 63, IJmuiden. H. Buding, Le Mairestraat 11, IJmuiden. H. P. D. Remmers, d., Beuken straat 38, IJmuiden. J. W. Braam, d., Wijk aan Zeeërweg 44. IJmuiden. „STRAATWEDSTRIJDEN" VINDEN NAVOLGING. Nu er ook te IJmuiden-Oost „straatwed strijden" zijn gehouden, blijkt het voorbeeld navolging te vinden. Ook in andere buurten hebben de bewoners plannen gemaakt om de jongeren, nu de vacantie weineg afwisse ling biedt, ontspanning te brengen. Zoo zul len er 12 Augustus voor de jeugd van de Popelstraat en omgeving straatwedstrij den" worden georganiseerd. Reeds staat vast, dat er enkele honderden deelnemers zullen zijn! VELSEN 40 JAAR BIJ DE PAPIERFABRIEK. De heer Joh. v. d. Pol zal Dinsdag: 40. jaar in* dienst der Papierfabriek zijn. Hij werd 10 Augustus 1883 te Edam geboren en kwam in 1.9 04 bij de papierfabricage, waar hij gedurende vele jaren in verschillende func ties werkzaam is geweest. "Vervolgens kwam hij in de afdeeling loogerij van de cellulose- fabrieken, waarhij zich als arbeider met den aanvoer van de grondstóffen bezig houdt. In het R.-K. vereenigingsleven .is de heer Yan der Pol, wonende in de Pelsstraat, geen onbekende. 3 00 03 .J SANTPOORT Bokkenrennen te Santpoort. De kinderfeesten te Santpoort, die in dé afgeloopen week driemaal de aandacht heb ben gevraagd, zijn Zaterdagavond op een in teressante wijze besloten met bokkenrennen, welke een groote belangstelling hebben ge trokken. Honderden kinderen hebben dank zij het initiatief van het comité een aangename afwisseling in hun vacantie gehad, waarvoor zeker woorden van waardeering gerechtvaar digd zijn. Er was voor gezorgd, dat alle lief hebbers en liefhebsters in actie konden ko men en bovendien was het gelukt voor allen een tractatie te verkrijgen. Maandag waren de jongens en meisjes van 68 jaar aan de beurt, Woensdag volgden die van 9—11 jaar en voor Zaterdag waren die van 1214 jaar uitge- noodigd. s Middags hadden er interessante spelen plaats, die weer een prettig verloop hadden en talrijke' kijkers trokken, 's Avonds van zeven uui; af werd de aandacht voor de lang verbeide bokkenrace gevraagd. In de Broek- bergenlaan was het een drukte van belang; het schouwspel was zeer levendig, aangezien de bokken maar al te goed van hun aan wezigheid blijk gaven. Het programma bestond uit twee onder- deelen. Eerst liepen jongens met de dieren mede, later lieten zij zich in wagentjes voort trekken. De dieren toonden zich nog al eens weerspannig, waardoor zij talrijke malen te midden van de toeschouwers wilden terecht komen. Er waren echter bokken die een flinke snelheid ontwikkelden, zoodat er nu en dan werkelijk geen gebrek aan spanning was. Aan het einde van den avond sprak de heer Butter, voorzitter van het comité, onder meer woorden van dank tot de autoriteiten en de politiemenschen voor hun medewerking. Het comité vraagt nog eenmaal de belang stelling, namelijk Dinsdagavond zeven uur voor de prijsuitreiking in Zomerlust. CONCERT. In de Nederlandsche Hervormde Kapel aan den Pastorieweg te Santpoort zal Woensdag 16 Augustus te half acht een co/icert worden gegeven. Hieraan y.f 1 worden medegewerkt door Truus Mop'ënBlom. so praan, Coby Boeree. alt. Nol van Leeuwen, bariton en Adriaan Verschoor, orgel. Er zul len werken van Bach, Handel en Franck worden uitgevoei^^ BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: P. Kleine en M. A. Warraen- hoven, alhier. Getrouwd: W. F. Hannaart en B de Ruiter. I. van der Linde en H. J. Schipper. A. van der Ben en M. Korver. Bevallen: L. Albers en W. Piekema, z. H G. Scholtz en L. J. van Wageningen, ct. H van der Laan en J. Steeman, d. J Stengs en M. de Wit, d. D. Lokhorst en W R. van Vuu- ren, d. T. Westerwal en C. W. Hemmes, d. J. J. Ruijgers en C. G. Duijn, d. P. A. Six en G. Nieuwkerk, z. P. Zwaan en G. Kempe, z. A. A. ds Boer en G. E. de Groot, z. J. H. Schoo en .T. J. van Beek, d. M. van Balen en E. W. de Ruijter. z. Overleden: P. Schellevis,- 60 j., echtg. van W. Vosse, Velsen-Noord. Schulpweg 86. M". J. Boonekamp, 27 j., vr., alhier, Baanstraat 72a. G. Schelvis, 78 j., wed. van V. Hoogeland. alhier, Peperstraat 36. J. Philippo, 71 j., wed. van L. Stassen, won. te Assen. C. ten Boom. 60 j., wed. van P. van Til, Stumphiusstraat 33, alhier. Inbraak in school. Onbekenden hebben ingebroken in de Von delschool aan het Moensplein. De daders maakten zich meester van zestig schriften, een flesch met een opgezette adder en een paar koperen gewichten. Bovendien hebben zij een aantal natuurkunde-instrumenten ver nield. Er is aangifte bij de politie gedaan, welke veronderstelt, dat de inbraak door jongens is gepleegd. Het onderzoek is nog gaande. KINDERVOORSTELLING. Het gezelschap van Ben ter Hall zal Dinsdag 8 Augustus te half drie in het Luxor Theater een voorstelling geven van ,,Rob en Bob in Sprookjesland". RIJWIEL ONTVREEMD. Uit den gang van een kantoor aan den Velserweg werd een heerenrijwiel ont vreemd. Er-is aangiifte bij de politie gedaan. FEESTMIDDAG VOOR OUDEN VAN DAGEN Hoewel de jaarlijksche draverij in de Bree straat door de omstandigheden geen doorgang heeft kunnen vinden heeft het bestuur van de Beverwijksche Harddraverijvereeniging toch gemeend het gouden bestaansfeest van de vereeniging niet onopgemerkt te laten pas- seeren. In de laatst gehouden bestuursverga dering is besloten de Ouden van Dagen van Beverwijk op Woensdagmiddag 30 Augustus a.s. in het Kennemer Theater een feestmid dag aan te bieden. Van veie kanten is reeds veel medewerking ondervonden, zoodat nu al gezegd kan worden dat het de oudjes op de zen middag aan niets zal ontbreken. In de eerste plaats komen voor toegang in aanmerking de leden van 65 jaar en ouder die dezer dagen dan ook een uitnoodiging zullen ontvangen. De leden, welke den leef tijd van 65 jaar nog niet hebben bereikt, heb ben het recht hun ouders of grootouders tot een aantal van twee te introduceeren. Het spreekt dat ook de oudjes, die in de verschillende tehuizen voor Ouden van dagen verblijven, eveneens uitgenoodigd zullen wor den om dezen middag, waarover binnenkort nog nadere mededeelingen volgen, bij te wonen. SPORTDAG B. V. V. „DE KENNEMERS" De sportdag van de plaatselijke voetbalver- eeniging „De Kennemers", die Zondag in het Gem. Sportpark werd gehouden, is uitstekend geslaagd. Uiteraard was de groote Kennemers- aanhang, die door de goede organisatie in staat was alle onderdeelen goed te volgen, zeer belangstellend naar den clubkampioen, welke eerst na de verwerking van het num mer doelschieten bekend werd. Aan spanning heeft het niet ontbroken en reeds na vier nummers stonden een tiental van de vele deelnemers met een aanmerkelijk punten ver schil voor. Dit verhoogde de aantrekkelijk heid. Behalve de verwerking van het pro gramma voor het clubkampioenschap bewezen de individueele nummers, dat onder de Ken- nemers-leden goede krachten schuilen, die zich in dezen negenkamp dan ook buitenge woon weerden. De loopnummers vormden de groote attractie, mede door den spannenden strijd. Slechts twee clubrecords werden ver beterd. Bij de 100 M. zag J. v. d. Waa kans zijn eigen record van 11.8 sec. op 11.6 sec te brengen, terwijl J. v. d. Wel op de 400 M. het op naam van wijlen C. v. d. Kolk staande re cord van 58.- sec. op 57.8 sec. wist te brengen, waarvoor beiden hartelijk werden toegejuicht, Bij de 1500 M. bleek de jeugdige W. Joosten zich prachtig te weren door als tweede te eindigen. Het hoogspringen was eveneens belangrijk en P. Bakker won met 1,55 M. voor J. Ade laar (1.50 M.). Alvorens met doelschieten werd aange vangen gaf voorzitter M. Lindner, die des middags hartelijke woorden wijdde aan die leden, welke elders vertoeven en waaronder goede kampioenskrachten schuilen, om tevens den oud-kampioen C. v. d. Kolk te herdenken, een overzicht van den 6tand. Hierbij was 1 P. Bakker, 2 J. v. d. Waa, 3 J. Janssen, 4 C. Steeman, 5 J. Bosman, 6 D. Hoogland en J. C. Rijnders. Bosman geraakte op baldribbelen achter en v. d. Waa bracht zijn fraaie kans op de le of 2e plaats door driemaal achtereen mis te schieten bij het doeltrappen, om zeep. Met groot verschil werd P. Bakker eerste met 4821 punten en verdrong hierdoor den clubkampioen C. Rijnders van vorig jaar. Bakker werd door den wedstrijdleider, den heer Lindner, met dit prachtige resultaat ge luk gewenscht. De eerste tien om net clubkffinpioenschap waren: 1 P. Bakker 4821; 2 J. Janssen 4383: 3 C. Steeman 4310; 4 M. Berghuis 4163; 5 J. v. d. Waa 3099; 6 J. Bosman 4096; 7 J. v. d. Wel 3975; 8 J. v. Vliet 3941; 9 N. F. Allan 3932 en 10 D. Hoogland 3919 punten. De uitslagen voor het kampioenschap op de verschillende nummers, waarvoor een felle, doch sportieve strijd onder prettigen clubgeest is geleverd, waren; 100 M.: 1 J. v. d. Waa, 11,6; 2 P. Bakker 11,8; 3 J. v. d. Wel 12.1; 4 N. F. Allan 12.4 sec. 400 M.: 1 J. v. d. Wel 57,8; 2 J. Bosman 58,7; 3 J. Janssen 61,2; 4 N. Adelaar 62,4 sec. 1500 M.: 1 J. Basman 4.52.8: 2 W. Joosten 5,6.-; 3 A. Albers 5,8,4; 4 J. Meyer 5 min. 9,6 sec. Vèrspringen: 1 J. v. d. Waa 5,66; 2 P. Bak ker, 5,54; 3 N. Adelaar 5,39; 4 C. Groot 5,35 M. Hoogspringen: 1 P. Bakker 1.55: 2 J. Ade laar 1.50; 3 J. Meyer 1.50; 4 N. Adelaar 1.50 M. Hink-stap-sprong: 1 J. Janssen 11,93: 2 J. v. d. Waa 11,76; 3 P. Bakker 11,58; 4 N. Ade laar 11.29 M. Verschieten: 1 M. Hoogesteyn 52.75: 2 J. Ostendorf 48,50; 3 F. v. Waveren 46.70: 4 P. Six 46.20 M, Baldribbelen; 1 C. Steeman 18.-: 2. J. Os tendorf 19,4; 3 J. v. Vliet 19.5; 4 J. Stam 19, sec. Doelschieten: 1 J. v. Vliet 850 p.: 2 W. Sie- bers 800 p.; 3 A. Six 800 p.; 4 P. Bakker-750 punten. stcux£ KORT NIEUWS In Juni werd bij de algemeene spaar banken ingelegd f 21.0009.499 en terugbe taald f 12.521.936, zoodat de inleggelden toe namen met f S.488.063. In de eerste 5 maan den van 19 44 werd in totaal ingelegd f 144.977.831 en terugbetaald f 68.275.587, hetgeen een vermeerdering van de inleggel den in deze periode heteeVent van f 64.180.808. Het gebeurt menigmaal, dat exploitanten van kermisverrrftkelijkheden zich tot autoritei ten wenden om vergunningen met de mededee- ling, dat een deel der inkomsten ten bate komt van W.H.N, of N.V.D. De leiding van N.V.D. en W.H.N. deelt daarom met nadruk mede. dat beide instellingen met de exploita tie van kermisvermakelijkheden niet de min ste bemoeienis hebben, noch op eenigerlei wijze daarbij financieel zijn betrokken of wen- schen betrokken te worden. In het gezin van den landbouwer J. van Schayk te Berlicum heeft zich een geval van vergiftiging voorgedaan. Een 3-jarig zoontje is reeds overleden. Alle leden van het gezin, als mede de knecht, werden in een ziekenhuis te 's-Hertogenbosch opgenomen. Te Berlicum kwam tijdens het rooien van boomen de 30-jarige H. v. d. Braak onder een neervallenden boom. Hij was vrijwel op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en had een kind. BEROEPINGSWERK Geref. Kerken. Drietal et De Kïim (vac. K. Reenders): L. Praamsma te Nieuwolda; W. Vreugdenhil te Langeslag en J. J. van Wage ningen te Enter. Aangenomen naar Zevenho ven: O. L. Ruben, cand. te Woerden. Beroe pen te Almelo (vac. W. L. Milo): H. v. d. Wey te Dedemsvaart; bedankt voor Drachten (vac. D. Ringnalda): H. v. d. Wey te Dedemsvaart; voor Nieuwendijk (vac. wijlen H. de Bruijn): C. v. "d. Tas, te Spijkenisse. Geref. Gem. Aangenomen nöar Leiden: L. Rijksen, cand. te Utrecht, die bedankte voor Amsterdam-N., Amsterdam-C., Berkenwoude, Borssele, Enkhuizen, Gorinchem, Aalst, Gene- muiden, Meliskerke, Middelharnis, Stolwijk, Terneuzen, Tholen, Westzaan en Zaandam. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Maarssen: W. R. Ambrosius te Eemnes-Binnen: H. Harkema te Wijk bij Heusden en J. G. v. Ieperen te Hil- ligersberg. Ned. Herv. Kerk: Bedankt voor 's-Graven- hage P H. Th. Stevens, Zwolle. Beroepen te Schoonebeek Sj. Postman, cand. te Oldenzaal. Ger. Kerken: Beroepen te Thesings L. Praasma te Nieuwolda; te Gorinchem (2de pred. pl.) P. Visser te Vijfhuizen; te Koog- Zaandijk (2de pred. pl.) L. Kwakkelstein, cand. en hulppred. te Haarlemmermeer-O.Z. Chr. Geref. Kerk: Beroepen te Dedems vaart J. C. van Ravenswaaij, cand te Ede. Vrije Evang. Gem.: Beroepen te Zaandam L. J. Van Wijck te Oldebroek. In Westfriesland is de besscnpiua m vol len gang. De bessen worden in de jam- fabrieken verwerkt. Eenige pluksters aait den arbeid. (C.N.F.-Kuiper Pax c) Verduisteren: van 21.15 tot 6.15 uur 8 Aug.: zon op 6.10, onder 21.20 uur maan onder 11.10, op 23.24 uur 9 Aug.: zon op 6.11, onder 21.18 uur maan onder 12.81, op 23.58 uur puddingpoeder met suiker kost 21 cent per pakje, maar... 't is extra fiin!

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3