83 s 1 0 S a es 5 •SP DIACID P® g g A 0 u (A 0) x 6 Oft 0 O Een gezonde en verkwikkende SLAAP door Otf UH O W M D zz WW ÜM po few s° O c5 y Sw "*h o«s xn Zz »«0 M ►H »"J WW wg M w HfJ gg Og Ci oz c«s g fe "0 •«4 g *3 g *0 o a Gedroogde abrikozen voor kleuters. Voor kinderen geboren in 1940 erf 1941 zul len binnenkort wederom 100 gram gedroogde abrikozen beschikbaar worden gesteld. Men moet hiertoe bon Reserve D 69 vóór of op 12 Augustus a.s. bij zijn winkelier inleveren, desgewenscht tegen ontvangstbewijs. In ver band met de bevoorrading van den handel is het niet mogelijk nauwkeurig mede te deelen wanneer de abrikozen afgeleverd zullen wor den. In het algemeen zal echter begin Septem ber met de aflevering kunnen worden begon nen. Wij leerden auto-rijden Drie laren lang zijn wij bij elkaar, zijn van het westen naa-r het oosten en van het oosten naar het warme zuiden getrokken en vormen met onze gemengde kolonne der N. S. K. K.-Gruppe Luftwaffe een hecht blok van kameraden en een voorbeeld der toe komstige lotsgemeensöhap van Europa. Duitschers, Vlamingen en Hollanders vor men de kolonne, en mogen zich na het af leggen van bijna onmetelijke afstanden ach ter het stuurwiel met recht noemen: vracht rijders van Europa. Stuk voor stuk dachten wij bekwame chauffeurs te zijn, nu reeds drie jaar gele den. Doch nu we Russische modder en Ita- liaansche bergwegen met bommenkraters doorspikt. de baas geworden zijn. mogen we ■wel zeggen: wij hebben bij het N. S. K. K. auto-rijden geleerd. Maar wij leerden gelukkig nog méér. Wij leerden het bolsjewisme kennen in het oos ten, zonder masker. Thans echter ook door de verhalen der Italiaansche vluchtelingen, die ons van de gruwelijke folteringen ver tellen, van de massale moorden op hun man nen en van vele kinderen, die door de bols jewieken uit Zuid-Italië naar de Sovjet-Unie worden gedeporteerd. Als wij dien grauwen, troosteloozen vluch telingenstroom dezer wanhopigen zien, "dan weten wij, dat overal het bolsjewisme Euro pa bedreigt; dan wilden wij van onze vracht wagens de jonge kerels in Holland toeroepen: ook gij hoort bij ons. Meldt u bij de N. S. K. K.-Gruppe Luft waffe. Ersatzdienststelle, Den Haag. Lange Vijverberg 10. KORT NIEUWS Te Tilburg raakte het zevenjarig doch tertje van de familie Ansems toen zij bezig was bij een brandend gascomfoor in de pan te roeren, in brand. Het kind werd ernstig gewond en is eenige uren later in een zie kenhuis 'overleden. Zondagavond laat stoeiden in de ouder lijke woning in de Polstraat te Deventer, twee zoons van de familie Witteveen met elkander. Zij boksten daarbij. Eén hunner, de 27-jarige zoon, trof daarbij met de vuist zijn 21-jarigen broer in de hartstreek, met het gevolg, dat de getroffene onmiddellijk overleed. Te Rotterdam hebben dieven hun slag geslagen in de horlogerie en g'oudsmidswin- kel van P. J. S. aan de Rosestraat. Nadat zij door vernieling van een hangslot een luik hadden verwijderd, sloegen zij met een steen de ruit in en roofden 2 5 gouden ringen. Tengevolge van vonken uit den schoor steen ontstond brand in de boerderij van den heer P. van Bohemen aan den Rijksstraat weg te Heiloo. Het vuur greep snel om zich heen en spoedig stond de boerderij in lich ter laaie. De kinderen, die reeds naar bed wa.ren, konden behouden worden. Verzeke ring dekt de schade gedeeltelijk. Ook een be drag van f 4 000 aan geld is verloren gegaan. Te Buitenpost is in een scherpe bocht een hoog opgeladen vrachtauto gekanteld en in een sloot terecht gekomen. Met veel moei te konden de bestuurder, de 36-jarige D. Roozendaal uit Zwagerveen en een 6-jarig jongetje uit de cabine worden bevrijd. R. bleek reeds overleden te zijn. De bedrijfsleider IT. Wiggers ging met drie zijner arbeiders baden in een kanaal te Griendsveen. W. die niet kon zwemmen hield zich drijvende met een paar palen. Toen hij deze even losliet verdween hij in de diepte. Later is zijn lijk opgehaald. Aan de zanderijen te Bergen op Zoom heeft men de kleedingstukken gevcnden van drie jongemannen, die daar zeer waar schijnlijk bij het zwemmen zijn verdronken. DRIE DOOIMEX THXGEV'OLGE VAN* GASVERGIFTKJIXG. Een bewoner van een huis aan den Zuid singel te Middelburg tiam des morgens, toen hij een dakraam opende, een sterke gaslucht waar. Toen de man op onderzoek uitging, vond hij het naastgelegen perceel, waar de fam. Mondeel woonde, nog gesloten. De ge waarschuwde politie, die zich daarop toe gang verschafte tot de woning trof den 52- jarigen L. J. Mondeel en diens 49-jarige echtgenoote, F. Mondeel-Minderhout, in de slaap kamer aan. De levensgeesten bleken reeds geweken te zijn. In een voorkamertje vond men daarop ook het 15-jarige zoontje J. Mondeel dood in bed liggen. De gasvergiftiging is ontstaan doordat in de keuken de slang van het gasstel was los gegaan, terwijl het kraantje openstond, zoo dat het gas den geheelen nacht de woning kon binnenstroomen. VRIJSTE LU X G VAN' BELASTING De secretaris-generaal van het departe ment van financiën heeft aan den belasting dienst medegedeeld, dat het in het voorne men ligt, kleine onderlinge verzekerings maatschappijen vrij te stellen van vennoot schapsbelasting, vermogensbelasting II en ondernemingsbelasting. De vrijstelling wordt gerechtvaardigd door de omstandigheid. dat> de heffingskosten van de genoemde belastin gen geacht moeten worden, de fiscale baten te boven te gaan. Het schrijven van den secre taris-generaal bevat tevens de eischen, waar aan de vrij te stellen onderlinge verzekerings maatschappijen moeten voldoen. De vrijstel ling vindt mede toepassing ten aanzien van vereenigingen. welke op ouderlingen grond slag als verzekeraar optreden, doch niet den rechtsvorm eener onderlinge verzekerings maatschappij hebben. B, 33A, 33B, DISTRIBUTIEBONNEN Aardappelen 32 Aardapp. 1 kg. Aardappelen 32 Toeslag kg. 33, 34 Beschuit 1 rants. 201, 202 Algem. 1 rants. 33A, 33B Boter rants. C, D, E68 Reserve rants. 32A Boter rants. 34A Brood 400 gr. 34B Brood 100 gr. 194 Algem. 1 rants. D60 Reserve 250 gr. 199 Algem. 250 gr. 195 Algem» 250 gr. 197 Algem. 100 gr. E65 Reserve 250 gr. 33, 34 Melk 1% lit. 190 Algem. 250 gr. 200 Algem. 250 gr. 199 Algem. 250 gr. R 05 Tabak 45 gr. 196 Algem. 500 gr. 33, 34 Tabak 1 rants. 33, 34 Taptemelk 1% lit. t.m. 50 van V 115 en V 215 t.m. 10 van V 715 E67 Reserve 198 Algem. 33 Versnap. E65 Reserve 34A Vleesch Beschuit Bloem Boter Boter Boter Brood Brood Eenh.toiletz. Gort Havermout Jam Kaas Kindermeel Melk Peulvruchten Peulvruchten Roggevlokken Scheerzeep Suiker Tabaksart. Taptemelk Textiel 41 Textiel 1 Toiletzeep Vermicelli Versnaperingen Voedingssuiker Vleesch 33A Vleesch 33B, 34B Vleesch Waschpoeder Waschp. C, D en E 66 1 rants. 100 gr. 150 gr. 250 gr. 100 gr. 25 gr. 1 rants. 5 Aug, 5 Aug 19 Aug. 19 Aug. 19 Aug 19 Aug 19 Aug 19 Aug 19 Aug 2 Sept 19 Aug 2 Sept 19 Aug, 19 Aug 19 Aug. 19 Aug 5 Aug. 2 Sept 2 Sept 2 Sept 19 Aug 19 Aug 19 Aug 2 Sept 19 Aug 19 Aug 19 Aug 19 Aug 19 Aug. 2 Sept Jongste berichten over den strijd in Frankrijk. Een op het o ogenblik nog gaande zijnde Duitsche tegenaanval, die van het gebied ten Westen van de stad Vire^uit terrein heeft ge wonnen, heeft de poging van den vijand den Duitschen Westelijken vleugel te .omsingelen verijdeld. De gevechten zijn bijzonder hard en worden van weerskanten met zeer groot e verbitterdheid gevoerd. Aangaande de gevechten op het Breton- sche schiereiland, waaromtrent zeer moeilijk een helder beeld gevormd kan worden, kan slechts met zekerheid gezegd worden, dat het den Amerikanen totdusver nergens gelukt is de vestingachtige Duitsche steunpunten te veroveren. Zoowel in het voorterrein van St. Malo als ten westen van Lorient en St. Na- zaire zijn vijandelijke pantseraanvallen af geslagen. Bijzonder indrukwekkend was hej: afslaan van een door 50 a GO pantserwagens en gemotoriseerde infanterie ondernomen aanval op een heuvelstelling voor Brest, die in Duitsche handen bleef. In tegenstelling tot anders luidende be richten kan gezegd worden, dat Angers en Nantes in Duitsche handen zijn. Er behoeft niet bijzonder op gewezen te worden, dat zich aan den Noordelijken oever van de Loire sterke Duitsche beveiligingen bevinden. De betrekkingen tusschen Moskou en Ankara. Bij het beoordeelen van de verhouding tus schen de Sovjet-Unie en Turkije wordt in Berlijnsche politieke kringen groote aandacht geschonken aan een commentaar van het persagentschap der Sovjet Unie Tass, waar in, naar men verklaart, Turkije zeer bitter verweten wordt, dat het totdusver steeds op portunistisch geweest is een eerst thans be reid gevonden is de betrekkingen met Duitsch- land te verbreken, om zich niet geheel en al te isoleeren. Afgezien van het feit, dat deze stap veel et laat komt. zoo verklaart Tass, mag men niet vergeten, dat deze stap niet be- teekent, dat Turkije aan den oorlog deelneemt. Moskou, zoo verklaart men te Berlijn, wenscht, dat Turkije aan den oorlog gaat deel nemen teneinde met Turkije in nauwer con tact te komen en zijn doel beter te kunnen nastreven. Belangwekkend zijn in dit verband stemmen uit Lissabon, die meenen te weten, dat Tur kije dezen stap alleen gedaan heeft om in ze keren zin met steun van den Engelschen bond genoot de plannen der Sovjet Unie, het ver krijgen van steunpunten, tegen te werken. Het is duidelijk, zoo verklaart men, dat dit stre ven zeer in strijd is met de Sovjet-belangen en dat hierdoor het wantrouwen van Moskou nog grooter wordt. Evenals met Europa het geval is, zoo strekt het Kremin ook zijn voel horens uit naar het naburige Oosten, Een aanduiding hiervoor is het aanknoopen van diplomatieke betrekkingen met Syrië en Li banon. Een nieuwe actie in deze richting tee kent zich af door het oprichten van een'com missariaat van buitenlandsche zaken in Ka- sakistan, een van de Turkmenische republie ken. OXGEWEXSCHT SCHOOLBEZOEK Onbekenden verschaften zich door inklim ming toegang tot de Christelijke school aan het Leidscheplein. De ongewenschte bezoe kers wisten ongemerkt met hun buit be staande uit 2 tafelkleeden. 250 schriften. 3 kistjes schoolkrijt. 200 vellen teekenpapier, 20 kop en schotels en enkele serviesonder- deelen te ontkomen. ZOMERCOXCERT'H. O. V. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft op Vrijdagavond a.s. in de Gemeentelijke Concertzaal een Zomer-concert dat verzorgd wordt door het Residentie-Orkest. Solist is de pianist Gerard ITengeveld. Het orkest, dat onder leiding staat van Yvon Baarspul, opent het concert met de Vijfde Symphonie in Bes-dur van Fr. Schubert. Na de pauze speelt Gerard Hengeveld met or kestbegeleiding het 2de pianoconcert in f- moll Op. 21 van Fred. Chopin. Tot slot volgt een uitvoering van „Les Préludes" van Fr. Liszt. Burgerlijke Stand. HAARLEM 8 Augustus 1944. BEVALLEN: 5 Aug., t. van der Holst—Stroo- bach. d.; 6 Aug., M. van HeeschwijkBun, d.; J. M. Blaauw—Weurman, d.; 7 E. SmitDurin- kowitz, z.; E. J. de Kruijf—van deuJVIijle, d.; H. A. van HonschotenZwanenburg, 2^z.; A. Hoon- houtEerhart, d. OVERLEDEN: 4 Aug.. J. B. Dijk—Potjer. 78 jt. Karei van Manderstraat; J. Buizer. 71 j.. Schouw tjeslaan; G., 4 j.. z. van J. A. Weijers. Gasthuis- vest; 5 Aug., t. N. van der Heijde, 26 j.. Plein; C. J. Goenee. 15 j., Gasühuisvest; J. F. Wallekers, 68 j., Zonnebloemstraat; S. Kossen, 78 j., Oranje straat; 6 Aug., II. A. Ruijgrok, 68 j., Houtmarkt; E. Frens—Hèlmers, 51 j., Hazepaterslaan; 7 Aug., J. van Weenen 64 j., Leidschevaart. ondertrouwd: 8 Aug., A. J. van der Meer en M. T, Konijnenberg. AALSMEER GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: een kettinkje (doublé); een manches ter mouwvest; een zilveren armband en een sleutel. Verloren: een zilveren broche; een portemon- naie met inh.; een bril; een lederen zadeldek; een zilveren armband en een vulpen. Komen aanloopen: een grijs konijn. ZANDVOORT BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrica Gerarda, d. v. P. L. War merdam en H. Verdegaal; Gerhardus, Kornelis, z. v. H. Schoemakers en D. J. Wieninga; Ivo Marco, z. v. J. Lodder en A. M. Koopman. ONDERTROUWD: J. Molenaar en J. J. Weber. GEHUWD: A. van den Brink en D. Koning. HEEMSTEDE DIEFSTAL Door den groentekweeker T, J. V. werd aan de politie kennis gegeven van het verdwijnen van een spoelbak, welke bij zijn tuin te Groe- nendaal was gelegen. GRASMACHINE ONTVREEMD. H. S. deed bij de politie aangifte, dat er uit de garage naast zijn woning aan de Troelstrastraat een grasmachine was ontvreemd. SCHOENENDIEF. Ten nadeele van den 12-jarigen H. S. werl uit een klee-dhokje der zweminrichting aan den Glipperweg een paar schoenen gestolen. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN TOEWIJZINGEN JAM. De distributiediensten reiken van 7 t.m. 11 Augustus '44 bij de inlevering van de bonnen ..Algemeen 175" en ..Algemeen 176" toewijzingen jam uit, waarvan de linkerbenedenhoek is. afge knipt. De inlevering moet geschieden met een apart ontvangstbewijs MD 242-01 met een mini mum van 10 rantsoenen. Aanvulling tot een tien tal rantsoenen mag zoo noodig geschieden met bonnen Algemeen 188". Voor elke tien rantsoe nen dienen 40 bonnen te worden opgeplakt. Bij de uitreiking der toewijzingen waardeeren de distributiediensten de bonnen „Algemeen 175" en ,,176" elk voor een kwart rantsoen jam, zoo dat voor elke 4 bonnen 1 rantsoen jam wordt xiit gereikt. De detaillisten dienen bovengenoemde toewijzingen voorloopig zorgvuldig te bewaren. Zij kunnen deze toewijzingen tot nader order niet gebruiken voor het koopen van jam of stroop. HET HOUDEN VAN VARKENS. Op 15 Juni j.l. zijn maatregelen aangekondigd om uitbreiding van den varkensstapel tegen te gaan. De fokkers met uitzondering van hen. die op 1 Januari 1944 lid waren van een erkend varkensstamboek mogen na 1 September 1944 niet meer naast hun fokzeug een jong zeugje op fokvergunning aanhouden. Een van de twee die ren moet voor dien datum zijn geleverd aan het vee- en vleeschaankoopbureau, dan wel op een mestcontract of huisslachtingsvergunning zijn ondergebracht. Mestcontracten kunnen nog slechts tot 1 September 1944 worden afgesloten. Na dien datum wordt de afgifte van contracten stopgezet. Aangenomen mag worden, dat het een ieder mogelijk is zich voor dien datum van een contractvarken te voorzien. Per 1 September a.s. mogen geen dieren, welke zwaarder zijn dan 12% kg., voor zoover zij niet worden gehouden op een geldige vergunning of contract, worden aangehouden. Gelegenheid zal worden gegeven overtollige dieren tegen nader te bepalen voor waarden aan het vee- en vleeschaankoopbureau te leveren. Van genoemden datum af zal het dus niet meer zijn toegestaan, biggen boven 12% kg. aan te houden zonder geldige vergunning of contract. Onmiddellijk na 1 September a.s. zal op alle bedrijven worden gecontroleerd, of de aanwezige varkens en biggen boven 12% kg. in derdaad op een geldige vergunning of contract worden aangehouden. „PLATEN"-REKENINGEN DUITSCHE OPDRACHTEN. Daar „Bestellrechte" voor staalplaten ten be hoeve van Duitsche opdrachten thans op een afzonderlijke rekening, naast de gewone contin gentrekening, door rijksijzer worden geadmini streerd, is het overbodig geworden de rekenin gen „Platen tot 3 m.m." en „platen van 3 m.m. en dikker" langer te handhaven. Er waren n.l. admi nistratieve bezwaren gerezen bij het overboeken van alleen „Bestellrechte" of alleen „Bezugs- rechte". Met het in gebruik stellen van de nieuwe rekeningen „Bestellrechte voor platen tot 3 m.m.", „Bestellrechte voor platen van 3 m.m. en dikker" komen deze bezwaren te vervallen en is het voortaan mogelijk overboekingen, hetzij van „Bestellrechte", hetzij van „Bezugsrechte", hetzij van beide tezamen te verrichten. De op de oude rekeningen voorkomende saldi worden zoo spoedig mogelijk als volgt geliquideerd: a. de in bedoelde saldi begrepen contingentsgewichten ijzer en staal worden overgeboekt op de rekening „ongelegeerd materiaal"; b. de bijbe-hoorende Bestellrechte" worden op de rekeningen „Be stellrechte voor platen tot 3 m.m." resp. Bestell rechte voor platen van 3 m.m. en dikker" overge boekt. Van de overboekingen wordt aan de reke ninghouders door rijksijzer kennis gegeven. Na ontvangst van deze kennisgeving gebruike men bij bestelling in het binnenland van platen of van artikelen, waarin plaatijzer is verwerkt, niet langer de rubrieken „platen tot 3 mm.." en „pla ten van 3 m.m. en dikker", vermeld op de be wijzen van overdracht „D". Men dient voortaan het totale .contingentsgewicht onder de rubriek „ongelegeerd" c.q. „gelegeerd" in te vullen; onder een der rubrieken „Bestellrechte voor platen" moet het contingentsgewicht der platen worden vermeld. „BESTELLRECHT" TWEEDE-KEUS STAALPLATEN. In afwijking van circ. 804 van 31 Januari '44 van rijksijzer betreffende „Bestellrechte" voor staalplaten mogen bestellingen op tweede-keus staalplaten, alsmede opdrachten ter uitvoering waarvan tweede-keus staalplaten moeten worden be- of verwerkt, in het binnenland vanaf heden GEHEEL ONSCHADELIJK Uitsluitend verkrijgbaar bij Apothekers en erkende Drogisten. Prijs 1.00 Verduisteren: van 21.15 tot 6.15 uur en in het buitenland sinds 1 Juli j.l. slechts wor den geplaatst, en geaccepteerd, indien gelijktij dig met de noodige materiaaltoewijzing (voor tweede-keus materiaal ter hoogte van 50 van het betreffende gewicht) „Bestellrechte" worden verstrekt (eveneens ter hoogte van 50 van het betreffende gewicht van de tweede-keus staal platen). REGIONALE PUBLICATIE van het Plaat selijk Verdeelkantoor van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit te Haarlem. GEDISTRIBUEERD WERDEN op 2 tot en met 5 Augustus op de 8e periode klantenbinding de producten: Sla, Stoofsla, Andijvie, Spinazie, Komkommers, Tomaten, Bloemkool le soorten, Bos- of Was- peen, Roode kool, Snijboonen, Spercieboonen, Tuinboonen, Dorperwten, Bessen, Druiven. Prul- men, Appelen, Peren en Meloenen. Op basis hieronder vermeld of in onze vorige publicaties. Snijboonen of Spercieboonen. Bevoorraad met deze producten werden: No. 301 met. het restant, Nos. 302 t.m. 382, Nos. 1 tot en met 46 geheel, als mede de nos. 7, 18, 25, 49, 58, 153. 171, 235, 272, 316, 320, 339, 346, 363. 383 t.m. 395, 397 t.m. 401, 403 t.m. 406 voor de plaatsen Hillegom, Haarlemmerliede en Spaarnwoude alsmede de Haarlemmermeer. Verder nog de Nos. 138, 159, 270 geheel en No. 215 gedeeltelijk. Peren distributie. Kleinhandel wordt geleide lijk bevoorraad met het product peren op basis van 350 gram per ingeleverde consumentbon. Meloenendistributie. Op basis van 500 gram per ingeleverde consumentbon wordt de kleinhandel eveneens geleidelijk bevoorraad. - 4 Augustus werden door de Gemeente Haarlem tuinboonen gedistribueerd op basis van 1 kg. per consument, welke door ons kantoor verstrekt werden in plaats van de 3e distributie van dop erwten, welke geëindigd is. Bevoorraad werden op 7 Augustus op de 9e pe riode klantenbinding: met snyboonen de nos. 47, 51, 52, 55. 56, 59; 71, 72, 80, 87, 113 en 140 geheel op basis van 250 gram per ingeleverde 9e periodebon. Voor klachten inzake bovenstaande distributies schriftelijk en tot uiterlijk 3 werkdagen na dezen bij het Plaatselijk Verdeelkantoor Koudenhorn 66 te Haarlem. Voor prijzen der gedistribueerde producten raadplege men de officieele prijslijst., welke bij eiken kleinhandelaar duidelijk zichtbaar aan wezig moét zijn. REGIONALE PUBLICATIE van het Plaat selijk Verdeelkantoor van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit te Haarlem. DISTRIBUTIE van KERSEN. Zooals reeds eerder werd gepubliceerd zou een aanvang worden gemaakt van distributie van pruimen aan den kleinhandel indien deze geen kersen heeft kunnen afleveren Met ingang van Vrijdag 4 Augustus is aan deze distributie begonnen en werden pruimen afgele verd aan onderstaande nos. 4, 6, 7, 25, 28, 31, 32, 55, 68, 72, 74, 77, 86, 102. 112, 128, 140, 151, 167, 173, 177, 187 188, 203, 216, 217, 221, 229, 238, 242, 246, 248, 249, 301, 305, 320, 330, 331, 332, 336, 353. 354, 365, 362, 376, en 383. Indien de kleinhandel verder weder wordt be voorraad, zal dit opnieuw gepubliceerd worden, zoodat schriftelijke inlichtingen of klachten hier over achterwege moeten blijven tot dat de gehee- le groentenhandel is bevoorraad. Voor prijzen van het gedistribueerde fruit raad plege men de officieele prijslijst, welke bij eiken kleinhandelaar duidelijk zichtbaar aanwezig moet zijn. Gevr. voor direct of later een NET MEISJE voor d. en n., v.g.g.v. Mevr. v. VEEN, Rij- perweg 1, Bloemendaal. Fijnwassdnerij HAAX, Mr. Cornelisstr. 33, vraagt nette MEISJES v. alle afdeelLngen. Gevr. besch. IIULP bij kin deren, gen. lichte huisb. bez.- heden te verr., in- of extern; meerdere hulp aanw. S. van Leeuwen, Bellamy laan no. 7, Aerdenihout. Boekhandel D. van Mourik, Heemstede, vraagt zoo spoe dig mogelijk JONGE DAME, voor Boekh. en Leesbiblio theek, niet ouder dan 18 jaar. NET MEISJE gezocht in kl. gezin met 2 kinderen, voor d. en nacht. VAN HASSELT, Clematislaan 15, Aerdenhout. FLINK MEISJE gevr. van 8,305 uur, Zat.d.midd. en Zondag vrij. Mevr. REGEN BOOG, Joh. de Wittlaan 2. Gevraagd voor de verpleeg huizen te Tiel; VERPLEEGSTERS. LEERL. VERPLEEGSTERS, en VERPLEEGHULPEN. Brieven met referenties aan: Mevr. E. G. Groene wegen— Melsen, Mathenesserlaan 491, Rotterdam. In een groot Rusthuis te Haarlem wordt VERPLEEG HULP gevraagd tegen 15 Aug. of 1 Sept. Br. no. 2837#

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3