Een tocht over Penningsveer. Nieuws uit Je courant van gisteren Wandelingen in de omgeving van Haarlem Van de rustpoos, in liet dorp Spaarndam zullen velen gebruik gemaakt hebben, om- langs den Slaperdijk te wandelen, welke vroeger een o-verlaatkade was, die het IJ-water naar de landen langs het' Spaarne liet overvloeien, als er stórvloed was op het IJ. Dit geschiedde ten behoeve van Amsterdam. Later bleek echter, dat het wa ter in deze stad niet zakte. In 1810 werd be sloten den Slaperdijk te verharden en te ge bruiken als straatweg, waardoor een betere verbinding tusschen Santpoort en Amster dam tot stand kwam. Deze verbinding be stond echter al geruimen tijd. want de be woners der buitenplaatsen langs den. duin kant van Velsen en Bloemendaaf gebruikten den groenen weg langs den Slaperdijk, om naar Amsterdam te reizen, indien zij althans niet per boot over het IJ de hoofdstad be reikten. We maken ons weer op, om Haar lem te bereiken en nemen eerst den kortsten weg over Penningsveer. Aan de Oostzijde nabij het Rijnlandhuis v or la ten we Spaarndam, loo- pen langs den La gen dijk en den m-olen „De Slokop'', om ver volgens langs de Mooie Nel den tocht voort te zetten. Heerlijk'is het daar langs het "wa ter. We rusten bij Penningsveer, om wat na der te vernemen over de geschiedenis van deze omgeving. De naam zegt reeds, dat men hier voor een penning bij het veer werd overgezet! Vroeg- ger sprak men van het Pon tv eer en dat was vóór het jaar 1633, toen de Haarlemmer Trekvaart en de daarnaast gelegen weg, welke de verbindingen met de hoofdstad veel korter maakten, in gebruik waren genomen. In dien tijd was hier eén belangrijk punt, omdat de reizigers van Amsterdam en Haar lem de liede bij het Spieringmeer moesten oversteken. Ook heeft Penningsveer dienst gedaan, om -water te loozen. De vier sluizen van Spaarndam konden meer water ontlasten dan het Spaarne door Haarlem kon toevoe ren. Daarom besloten Dijkgraaf en Hoog heemraden van Rijnland in 1680 twee stee- nen duikers met schotdeuren nabij Pen ningsveer te plaatsen. Als de boezem van Rijnland tot een bepaald peil was gestegen, werden de schotdeuren geopend, om het wa ter uit het Spieringmeer door de Liede naar het Spaarne te leiden, waar twee steen en duikers lagen. Hierdoor -was men in staat te bevorderen, dat het water gemakkelijker naar en door de sluizen van Spaarndam kon vloeien. Wanneer het water echter in het Spieringmeer gezakt was. dan werden de schotdeuren weer omlaag gelaten. Later is bij Penn'ngsveer een vaste brug met twee drijf deur en gebouwd. Nadat het Spiering meer van het Haarlemmermeer afgesloten werd, heeft men de deuren buiten werking gesteld. Ter plaatse was vl'öégér'"óokeen' aardendijkpost met fundeering voor een kruitmagazijn". ^TöeVï 'op 18 Februari 1573 Amsterdammers, die de zijde der Spanjaar den tijdens het beleg van Haarlem gekozen hadden, den dijk wilden doorsteken, is daar een klein gevecht geweest. De watergeus Ja cob Anthomszoon, die als kapitein van een klein galei het bevel voerde, sloeg de aan vallers echter op de vlucht. Veel is er eigenlijk niet te zien en daarom zal de wandelaar meer belangstelling hebben voor den Veermolen, welke het landschap zoo bijzonder siert. Op dezelfde wijze als de reizigers, die voor 16 33 van Amsterdam naar Haarlem trokken, volgen we den weg, welke later in tegenstel ling met den weg langs de vaart cfe Oudeweg wordt genoemd. Hierdoor komt men langs de Centrale Werkplaats bij de Amsterdamsche poort uit. FAILLISSEMJSNT OPGEHEVEN De Arrondissementsrechtbank te Haarlem heeft opgeheven wegens gebrek aan actief het faillissement van M. Roetman. hout handelaar, Leidschevaart 478 te Haarlem; curator mr. A. "W. Hellema. JPERPETUÜM MOBILE". Maandag 21 en Dinsdag 22 Aug. zal in het gebouw van den Haarl. Kegelbond, Tempe liersstraat 35, het filmwerk „Perpetuüm Mo bile" vertoond worden, vervaardigd door Christiaan Pointl Deze film is geïnspireerd op klassieke muziek van Handel, Haydn, Mozart, Schumann en Beethoven.. Een inlei ding zal worden gehouden door drs. J. G. H. Braakman, psycholoog te Haarlem. UITREIKING DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. Voor de uitreiking der distributiebeschei den is het morgen Donderdag de beurt aan het restant van de letters H vanaf Hon. I en J tot en met Jong en V r ij d a g aan het restant van de letters J vanaf Jonk en Ka tot en met Knib. Leeuwen in nood. Vier eertijds trotsche leeuwen verkeèren in nood en aangezien we in Haarlem toch al niet te ruim in-onze leeuwen zitten lijkt het gepast, met een enkel woord de aandacht op het lot van dit viertal te vestigen. Welis waar zijn het bejaarde leeuwen, want het zal wel naar de honderd jaar loopen, dat ze. dag in dag uit ooggetuige zijn van de lichaamsverdraaiingen van den heer Lao- koön en zijn beide zonen, maar ook bejaarde leeuwen hebben recht op behoorlijke ver zorging en tijdige restauratie. En zié nu eens in welk een meer dan déplorabelen toestand dit kwartet, dit eertijds zoo grimmig stel be wakers van den oprit van ons onvolprezen Paviljoen thans verkeert! Hun fraaie flan ken zien er uit of duizenden muizen er zich aan hebben te goed gedaan, de machtige koppen zijn ziellooze maskers geworden en van één ligt zelfs het ijzeren karkas bloot en men moet er niet aan denken wat wel te vreezen zou zijn, bijaldien een profane hand zich verhief tot een fikschen mep op het kruis In de onsterfelijke Camera Obscura is de lof der beeldengroepen van het Paviljoen reeds gezongen en nog altijd verleenen ze een ongemeene bekoring aan ons Huis der Provincie maar moeten Mercurius en Venus en al die anderen nu werkelijk be waakt worden door dit stelletje aftandsche wachters en is er geen Haarlemsche Praxi teles, die, desnoods met wat pleister, van deze karkassen weer presentabele leeuwen maakt? Rurgerüp'e Stand. HAARLEM 16 Augustus 1944. BEVALLEN: 13 Aug., M. J. StouteBorn, z.; A. van Schouwenburgten Haven, z.; 14 Aug. B. Leendertse—de Vries, 2d.; A. M. C. Wisker— Luijben. d.; A. A. A. BeelenHorstman, z.; A C. de Haas—Wedekind, d.; A. M. E. Goemans Litjeris, d.; 15 Aug., W. J. E. Dinkelbergvan Rijen, z.: P. H. BoonKuijper, z.; 16 Aug., B. J. van Bilderbeek—Dimmendaal, d.; H. M. Post Wallbrink, z.; E. R. TolMonshouwer, d.; A. ScheepersComman, d. OVERLEDEN: 15 Aug., J. H. de Kort—Fagel, 30 j., Oram'e'boomstraat; A. M. G. van der Klugt, 22 j., Zuidpolderstraat; 16 Aug., E., 9 j., d. van H. van Houten. Bastiaansstraat. ONDERTROUWD: 16 Aug., W. Baars en M. C. Biere; C. Kraaij en M. H. Brans; H. J. Meijman en M. J. Bonarius; K. Mokkenstorm en M. S. Sikkink; M. van der Wijk en A. C. van Kampen. J. W. Bom en M. Koorn; J. van Groningen en P. van Zundert; G. H. J. C. Roggeveen en P. M J. den Boer. GETROUWD: 16 Aug., G. Bravenboer en A. C Bemelmans; W. van Poelgeest en W. J. Regte- ring; J. W. A. Huiskens en W. C. Ban tem. aL. Mulder en A. de Groot; J. Dra ij er en M. H. van Dam; H. J. Kuijper en C. C. M Straathof; G. Bakker en C. Boekelaar. ORGELBESPELING FEIKE A SM A In de St. Bavokerk wordt Vrijdag 18 A.ug. een orgelbespeling gegeven door den heer Feike Asma. Ten gehoore gebracht worden de volgende werken: 1. Ouverture a. Andan te-allegro; b. Adagio, c. Marche van G. F. Handel. 2. Passacaglia, van J. S. Bach. 3. Va riaties over ,,Ik wil mij gaan vertroosten", van Jacob Bijster. 4. Uit Symfonie V. van Ch. M. Widor a. Allegro-Vivace; b. Allegro Can tabile. 5. Final van César Franck. AGENDA Woensdag 16 Aug.: Rembrandt: „Wien de goden liefhebben" (14 jaar) 2, 5 en 7.15 uur. Palace: „De Witte" (alle leeft.) 2 en 7.15 uur. Luxor: „Droommuziek" (alle leeft.) 2.30 en 7.15 uur. Frans Hals: Ar ti sten-huwelijk" (alle leeft.) 2.30 en 7 uur. Moviac: „Het meisje uit Fanö (18 jaar) 2.30 en 7.15 uur. Donderdag 17 Aug.: Gem. Concertzaal: generale repetitie Negende Symphonie van Beethoven door Res. Orkest, H.O.V.-koor en solisten, 7 uur. Groote Kerk: orgelbespeling 34 uur. Bioscopen: als Woensdag. (Luxor alleen middagvoorstelling). Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A, O vermeer, H'stede Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede (atw.j. Verantwoordelijk voor de advert.-rubriek: W. van Ommen, Heemstede. Cor Ruys in zijn creatie van Z. Exc. Pilat- Ravestijn in het blijspel ,,'t Begon zoo onschuldig" van Franz Gribitz, waarvan in den Princesseschouwburg te Den Haag de eerste opvoering werd gegeven. (C.N.F.-Schimmelpenningh Pax c) SPORT EN WEDSTRIJDEN PLEZIER VAART LIG EN WEER TOEGE LATEN OP WESTEIXDHRPLASSEN EN BRAASSEMERMEER In afwijking van de bestaande beperkende bepalingen betreffende het bevaren van de Westeinder plassen en de Braassemermeer met pleziervaartuigen, maakt de inspecteur- generaal voor de scheepvaart met machtiging van de bevoegde Duitsche autoriteit bekend, dat de zich op de Westeinderplassen en op het Braassemermeer bevindende plezier vaartuigen aldaar verder mogen verblijven en niet behoeven te worden afgevoerd. Bovendien mogen eigenaren van plezier vaartuigen, wier vaartuigen uit deze vaar waters zijn afgevoerd, hun vaartuigen terug voeren. mits de reis in de kanalen ononder broken wordt afgelegd en hiervoor geen af zonderlijke sleepgelegenheid wordt gebezigd. Het zich laten sleepen door vaartuigen, welke voor andere doeleinden in de gewenschte richting varen, is toegestaan. Het zeilen en roeien met pleziervaartuigen is op de Westeinderplassen en op het Braas semermeer toegestaan van zonsopkomst tot zonsondergang, terwijl de vaartuigen van zonsondergang tot zonsopkomst aan den Oos telijken oever bij elkander moeten verblij ven. Als nachtelijke verblijfplaatsen zijn aangewezen: voor de Westeinderplassen: de jachthaven Nieuwe Meer en de jachthaven Kudelstaart (Kersken), en voor de Braas semermeer de jachthaven Croeneveld. HOOFDPRIJZEN DER STAATSLOTERIJ 30.000 25044 1500: 13064 1000: 17908 400: 9226 16409 200 9637 10975 11435 100 4145 7605 9369 9389 12325 19395 21502 25430 25946. TWEE DOODEN DOOR VOEDSEL VERGIFTIGING. Te Venhuizen (N.H.) werd in de vorige week in den nacht van Dinsdag op Woensdag de 15-jarige zoon Wil van de familie Singer onwel. Ondanks dadelijk ontboden dokters hulp verergerde zijn toestand en overleed hij den volgenden nacht. Het andere kind, de 7-jarige Piet, v/erd Vrijdag ziek en overleed den volgenden dag. Ook de ouders werden Vrijdag ongesteld en hun toestand vererger de dermate, dat zij naar het ziekenhuis te Hoorn moesten worden overgebracht. Mo menteel is hun toestand nog levensgevaarlijk. De oorzaak is niet bekend, doch vermoed wordt, dat hier voedselvergiftiging in het spel is, hetgeen echter nog niet kon worden vastgesteld. OEKRAÏNE SIGARETTEN. De dienst perszaken van het Nederlandsche Oost Instituut deelt mede: voöt de eerst volgende distributieperiode der Oekraine- sigaretten zijn met ingang van 18 Augustus van de roode bonkaart de nummers 41 en 42 en van de blauwe konkaart nummer 35 gel dig verklaard. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat op 1 September a.s. van de roode bonkaart de nummers 18, 19, 20 en 21 en van de blauwe bonkaart de nummers 10 en 11 hun geldigheid verliezen. Hierop zal men na dien datum geen Oekrainesigaretten meer kunnen koopen. NIEUWE TABAKSBON VOOR MILITAIREN Blijkens verordening van den Rijkscommis saris is de bestaande militaire distributiebon ongeldig verklaard en is een nieuwe blauw- rose militaire distributiebon met zwarten opdruk voor één dagrantsoen tabak inge voerd, waarop dezelfde hoeveelheid tabak als op den ongeldig verklaarden bon wordt verstrekt. RADIO.PROGRAMMA DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1944 HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Gram.muz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Muziek van operette-componisten. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Orkest-concert. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Orkest Gerard van Krevelen en gram. muz. 41.00 Een dompteur vertelt.. 11.15 Kamermu ziek. 12.00 Almanak. 12.15 Septet Jonny Ombach, 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Zelf tuinieren. 13.05 Mu sette orkest, solisten en pianospel. 14.00 Drenthe. 14.15 Gram.muz. 14.30 Vacantieprogr. 15 00 Fluit en piano. 15.30 En bier is de koffergramofoon. 16.00 Septet Jonny Ombach en soliste. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Theo Uden Masman. 17.30 Nieuws in een notedop. 17.40 Kwartet Jan Corduwener. 18.00 BNO Persoverzicht. 18.05 Klassiek opera concert. 18.45 Brandende kwesties. 19.00 BNO Nieuws en act. beseïf. 19.15 Concertgebouworkest en solist. 20.15 Voor luisteraars die graag lezen, 20.40 Concertgebouworkest. Ca. 21.30 Cor de Groot, piano. 22.00 BNO Nieuws en cult. ber. Van 22.15 af alleen vooi de Radio-Centrales. 22.15 Gitaar spel. 22,3024.00 Vertrouwde wijzen in bonte rij HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Gram.muz. 18.09 Amusementsorkest, so list en dameskoor Aethercharme. 18.40 Ania Dorf- man, piano. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Gram.muz. 20.15 „De witte vrouw", legende. 20.30 „Onder oude Plata nen". 21.00 Bonte avond. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie prog. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. Buitenland. Het zwaartepunt van de gevechten in Normandië lag Zondag nog steeds in het ge bied van Le Mans. In de vestingzones van Bretagne kwam het tot zeer zware gevechten bij St. Malo, waar de Amerikanen in vier richtingen storm liepen op de stad en het front De la Varde. Voor den krachtigen druk moesten de Duitschers Pleurtuits opgeven, doch de doorbraakpoging kon vlak achter deze plaats worden opgevangen en tot staan gebracht Volgens berichten in een Zweedsch blad spreekt men in Washington over de mogelijk heid, dat Roosevelt en Churchill elkaar er gens in Britsch-Indië zullen ontmoeten. i Binnenland. De Rijkscommissaris heeft een departe ment voor Verkeer en Energie ingesteld, waaronder ressorteeren de spoor- en tram wegen, het wegverkeer, de geheele binnen- en zeescheepvaart, de luchtvaart, alsmede de electriciteits-, gas- en drinkwater-voorzie ning. Tot secretaris-generaal van het nieuwe departement is benoemd ir. E. van Dieren te Rotterdam. Stad. De gemeentebegrooting van Haarlem voor 1944 sluit met een tekort van 2.224.551 tegen 3.567.000 op de begrooting van 1943. De 10-jarige Geert Hendrik Stevens, wo nende Schotersingel 33-rood, wordt sinds Zondag vermist. Tijdens afwezigheid der bewoners heb ben inbrekers uit een woning aan de Hage- straat alle dekens, lakens, sloopen, alsmede ondergoed en een heerencostuum meegeno men. Velsen en omgeving. Bij de ponthaven te Velsen raakte het 7-jarig jongetje van de fam. K. uit de De Weersstraat te water. Pontwachter Engelhart sprong gekleed te water en wist den knaap op het droge te brengen. Vrijdag zijn de heeren B. Lute en W. Duyn 25- jaar in dienst bij de Papierfabriek. Zwemmen Zwemwedstrijden voor politie, brandweer en luchtbescherming. Dat er op sportgebied ook een goede samen werking bestaat tusscihen de corpsen van de po litie, de brandweer en de luchtbeschermings dienst is Dinsdagavond weer gebleken tijdens zwemwedstrijden, welke in het Sportfondsenbad werden gehouden. Er heerschte een prettige stemming en met animo namen de zwemmers aan de nummers deel. Een uitgebreid programma was samengesteld, doch dank zij de goede leiding van den starter, den heer C. H. VTugt was het zwemprogramma in een uur afgewerkt. De bedoe ling was niet alleen Individueele nummers te verzwemrrien, doch ook een driekamp te houden. De leden van het politie-corps waren de sterk- sten en de overwinning dankten zij o.a. aan H. Dolman, die drie maal eerste was. De politie mannen, die vroeger op zwemgebied goede suc cessen hebben geboekt, zijn nu weer op den goe den weg en met vertrouwen mag de toekomst -Jegemoet worden gezien. Bij de brandweer be staat veel belangstelling voor de sport, doch de leden hebben minder routine dan de politie mannen. In de toekomst zullen zij echter nog beter voor den dag komen. De luchtbeschermings dienst beschikt niet over goede krachten, zoodat er nog flink geoefend moet worden om met meer succes voor den dag te komen. Het resultaat van den driekamp was, dat de politie 62 punten ver overde en de brandweer 44 p. Na afloop sprak de voorzitter van de Politie Sportvereeniging, luitenant Staal een inleidend woord, waarna de commandant van de brandweer, majoor M. W. C. Huysse, die met den waarnemend politie-pre- sident, majoor Van Aperen de wedstrijden bij woonde, de prijzen uitreikte. De uitslagen waren: 50 meter schoolslag: 1. H. Dolman, politie, 40.4 sec.; 2. J. Wimmers, politie, 42 sec.; 3. J. Pauel, brandweer, 42.8 sec.; 50 meter schoolslag veteranen: 1. H. Bruins, brandweer, 54.8 sec.; 2. Grootenboer, brandweer, 53 sec.; 3. L. Berkhout, brandweer, 1 min. 10.2 sec. 50 meter vrije slag: 1. H. Dolman, politie, 33.6 sec.; 2. J. Henkes, brandweer, 37.8 sec.; 3. H. Hartman, politie, 38.6 sec. 50 meter schoolslag nieuwelin gen: 2. Wilie, luchtbeschermingsdienst. 47 sec.; 2. J. Struyf, brandweer, 50.4 sec.; 3. Claus, lucht beschermingsdienst. 33 meter rugslag: 1. H. Dol man, politie, 28 sec.; 2. R. de Vries, politie, 30 sec.; 3. G. Henkes, brandweer, 30.8 sec. 33 meter gekleed zwemmen: 1. Grootenboer, brandweer, 33.8 sec.; 2. Wille, luchtbeschermingsdienst; 3. De Lugt, brandweer, 36.8 sec.; 3 maal 33 meter wis selslag: 1. brandweerploeg 1 min. 21 sec.; 2. po litie 1 min. 23.2 sec.; 3. luchtbeschermingsdienst 1 min. 30 sec.; 5 maal 33 meter estafette: 1. poli tie 2 min. 0.3 sec.; 2. brandweer 2 min. 6.8 sec.; waterpolo: brandweerpolitie 42. Voetbal De Racing speelt oefenwedstrijden. RCH heeft besloten dit jaar de wedstrijden om den Zilveren Molen van Groenendaal uit te stel len, daar geen vierde tegenstander gevonden is. Wel heeft de Racing plannen zich voor te berei den en het komende seizoen goed voor den dag te komen en voor de komende weken staan eenige wedstrijden op het programma. Zondagmorgen om 11 uur speelt het eerste een jubileumwed- strijd tegen Schoten op het terrein aan den Ver- gierdeweg. RCH is uitgenoodigd deel te nemen aan de wedstrijden om den Zilveren bal en speelt op Zondag 27 Augustus de eerste ronde. De te genstander is nog niet bekend. Als de ploeg zich niet kan handhaven wordt op 3 Sept. een be zoek gebracht aan Dordrecht, waar ODS de te genpartij is. „Schoten" bestaat 35 jaar. De populaire voetbalclub „Schoten" bestaat in het najaar vijf en dertig jaar en dit feit is voor het bestuur aanleiding Zondag a.s. een sportdag te organiseeren. Begonnen wordt met 'n voetbal wedstrijd van de jubileerende vereeniging tegen RCH; dari volgt een handbalwedstrijd en de dag wordt besloten met een honkbal wedstrijd tusschen Schoten en een negental, dat de Ned, Honkbal bond samenstelt. Verder zijn er plan nen in het najaar een feestavond te organiseeren. STRAFFEN VOOR VERSCHEIDENE SPELERS. De Nederlandsche Voetbal Bond heeft de vol gende spelers geschorst, omdat zij aan verboden wedstrijden deelnamen: tot 15 December: J. Tol (Stormvogels), A de Vries (V.S.V.), J. B. de Har der (V.U.C.); tot 1 November: P. L. Brandes (V. U.C.). C. Zandstra (Schoten), J. v. d. Born, F. Dreijer, W. Koene, G. van Leeuwen, A. v. d. Sluis en H. S-ehijvenaar (allen E.D.O.) Athletiek DAMES-ATHLETIEK WEDSTRIJDEN. De Bloemendaalsche Gymnastiekvereniging organi seerde gisteravond dameswedstrijden op het ter rein aan de Kleverlaan voor de H.A.C. De ver- eenigingswedstrijöen hadden het volgende resul taat: Gita 1—B.G.V 2 32-A8; Conc. 2—Gita 1 löMt— 34'/S; Gita 2—Conc. 1 19M>—301/.»; B.G.V. 2—Conc. 2 31—19; B.G.V. 1—Turnlust 28- 22. De beste prestatie op de vijf onderdeelen, die dezen avond werden afgewerkt, waren: 100 M. hardloopen: 1. H. de Goede (Gita) en T. Handgraaf (Conc.) in 13.3 sec. Discuswerpen: 1. T. Stammes (Conc.) met 26.65 M. Kogelstooten: 1. T. van Gog (Gita) met 8.90 M. Vèrspringen: 1. E. Stouten (Gita) mót 4.81 m. Hoogspringen: 1. T. van Gog (Gita), Lanting (B.G.V.), J. Sterk man (Conc.) en Hosper (Conc.) met 1.25 M. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN VAN KENNE- MERLAND. Zondag zijn te Beverwijk de club- en persoonlijke kampioenschappen van Kenne- merland verwerkt. De H.A.V. Haarlem heeft hierbij de groote meerderheid bewezen over an dere clubs o.a. Suomi D.E.M. en Zaanland. Niet minder dan elf kampioenschappen werden be haald bij de heerennummers en de juniores brachten het tot 4 kampioenen. Einduitslag clubkampioenschap 1, Haarlem 178 pt., 2. D.E.M. 145 pt. 3. Suomi 130 pt. De beste Haarlemprestaties waren: 100 M.: A Schaap 1-1.1; 2. B. Heijn 11,2; 200 M.: 1. C. v. d. Schalie 23.8; 2. W. Kaan 23.9; 400 M.: H. de Roode 52.8; 3. J. de Wilde 54.4; 800 M.: H. de Roode 2.00.7; 100 M.: 1. J. Koopman 4.24.4; 3000 M.: 1. D. Hagtingius 9.23.4. Verspringen: 1. C. Lamoree 6,19; 3. J. v. d. Waa 6,12; Hoogsprin gen: 3. C, v. d. Klinkenberg 1,70; Speerwerpen: 3. P. Koeten 43,98; Discuswerpen: 2. H. M. Kluft 36,78; 3. A. Mulder 33,32; Kogel: 1. II. M. Kluft 12,66; Polshoog: 1. J. Verkes 3,50; 3. C. Lamoree; 4 x 100 M.: tijd 45.1 eerste Olympische estafette I. Haarlem 3.48.8. Juniores 80 M.: E. Schollen 10.1; 300 M.: E. Scholten 42.7; 100 M.: W. Dernison 11.7; Versprin gen W. Dernison 5,38; 4 x 100 M. tijd 49.1. Vol vertrouwen ziet „Haarlem" a.s. Zondag den eindstrijd om het clubkamp. v. Nederland (de P. H.-beker) tegemoet. Verduisteren: van 21.00 tot 6.30 uur 17 Aug.: zon op 6.25, onder 21.02 uur maan op 4.39, onder 20.41 uur 18 Aug.: zon op 6.27, onder 20.59 uur maan op 5.40, onder 21.10 uur (22.25 uur Nieuwe Maan)

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2