SB s a 6 8 0) 8 8 8 mm WD sul Keg's pydding lékker hè I u 01 fit (0 5 X 0 fi 0? 8 01 IM 8 M 0) fa (0 0» •0 0» Jas» «1 OMrt p»r p«M» VRHOdn,.'h ©&tr® fsssU 8 01 IP) IP *0 fa O WD 0) 8 IJMUIDEN Ontspanning voor de jeugd. Allerwege komt in deze vacantieperiode een streven tot uiting om de jongeren goedé ontspanning te geven. Bij een dergelijke actie bleven ook de bewoners van den Velserduin- we^ te IJmuiden-Oost niet achterwege. Spon- taart toonden velen zich bereid om hun mede werking te verleénen, zoodat een commissie, bestaande uit de heeren J. Meesters, P. Reek, G. v. d. Kolk, J. G. Kerkhoff en J. v. d. Kolk het volgende programma van kinderspelen heeft uitgewerkt: 1. Blokjesrapen (voor jongens en meisjes van 6 en 7 jaar). 2. Hindernisloopen (voor jongens van 8 en 9 jaar). Balwerpen (voor meisjes van 8 en 9 uur). 3. Spriet- en hard- loopen (voor jongens van 10 en 11 jaar). Korfbalwerpen (voor meisjes van 10 en 11 jaar). 4. Mastklimmen (voor jongens van 12 tot en met 14 jaar) en tenslotte ringsteken per rijwiel (voor meisjes van 12 tot en met 14 jaar). De wedstrijden worden Zaterdag 26 Augus tus op het terrein tusschen den Velserduin- weg en de Rembrandtlaan gehouden. Na afloop heeft de prijsuitreiking plaats, terwijl de heer P. C. Riek bovendien de»jongeren en andere belangstellenden nog geruimen tijd met zijn populair poppentheater zal bezig houden. De étalage van een perceel aan den Velserduinweg bevat reeds talrijke fraaie prijzen. Stellig zal het geenszins aan belang stelling ontbreken. Rijwieldieven actief De Santpoortenaar S. werd dezer dagen de dupe van het optreden van een rijwieldief. De politie tracht den dader, die met zijn buit wist te ontkomen, op te sporen. N. deed eveneens bij de politie aangifte, dat onbekenden een rijwiel, staande op het terrein achter zijn woning, hadden gestolen. Er wordt een onderzoek ingesteld. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: D. Luit, Doverstraat 5, Haar lem en M. Oudshoorn, Heidestraat 12. J. J. Spanjaart, Overbildtweg 31 en M. H. C. Witte, Terrasweg 1 rd. H. Yedder, Oud Die- merlaan 77, Diemen en C. van Ginkel, Groe- neweg 82. A. N. A. Perisutti^ Tusschenbeeks- weg 35 en M. A. Wagemans, De Ruijterstraat 60, IJmuiden; toek. adres: IJmuiden, De Ruij terstraat 68. J. Wever, Dorpsstraat 323a, Wor- mer en C. Biesheuvel, Wijkerstraatweg 276, Velsen-N.; toek. adres: Velsen-N., Wijker straatweg 276. Gehuwd: D. de FeberA. A. M. Homan, Elzenstraat 29, IJmuiden. J. PeperG. Schoon Tulpenstraat 25, Santpoort. G. VisserN. A. Godhelp, Pr. Mariannelaan 70, Voorburg. C. 8 X H O 8 8 N? X c^oeJU. st<xa£ A. KoehorstT. Brachter. D. F. G. Schilling H. van Zomeren. Trompstraat 88, IJmuiden. Geboren: F. J. Tebrunsvelt. d., Kruidberger- weg 10. J. M. v. Hoorn, d., Velserduinweg 83. Overleden: L. Jupijn, 64 j., Willebrordstraat 51, IJmuiden. N.G.V.-vaardigheidsproeven De vaardigheidsproeven voor de jeugd, van het Nederlandsch Gj*mnastiek Verbond, waarvan onlangs het onderdeel wandelen werd afgenomen, zullen in September wor den voortgezet. Ruim tachtig jongeren der Turnvereeniging Santpoort zullen hieraan deelnemen. VELSEN ADA v. d. WERFF WON FRAAI DE 60 M. Bij de door de D. A. V. „Sagitta" op de Sintelbaan te Amsterdam gehouden atle tiekwedstrijden om het clubkampioenschap van Nederland, startten slechts enkele dames van de H.A.V. Suomi De dertien-jarige Ada v. d. Werff, won met grooten voorsprong op haar meest gevreesde rivale B. Vleeshouwer van „Lycurgus" te Krommenie de 60 M. in den prachtigen tijd van 8,1 seconde. In de series waren de beide Suomi-meisjes Ada v. d. Werff en J. Gravemaker eerste, beiden in 8,5 sec., terwijl in de halve finale eerstgenoemde op taktiscbe wijze met 8.7 sec. eerste werd en het andere Velser meisje tweede met 8.8 sec. Bij de dames kon mevr. T. MartensVan Leeuwen het bij het hoogspringen niet ver der brengen dan 1.35 M. (hoogste sprong van de dames 1.50 M.) Zij kwam daardoor op de zesde plaats. De Suomi-heeren verschenen bij de aanvul lende nummers slechts met één ploeg voor de Olympische estafette. Zij brachten het met 3 min. 49 sec. tot de tweede plaats achter A. P. G. S. met 3 min. 46 sec. De Suomi-ploeg bestond uit 800 M.B. Beentjes, 400 M.: A. Schenk, 200 M.J. Welp en 200 M.: Gé Winkel. BEVERWIJK Miil-Kennenierlantl-touriiooi ingezet. Verrassende zege van Terrasvogels op V. S. V. Uit de toenemende belangstelling blijkt wel. dat het Mid-Kenn enter land tournooi, de jaarlijksche opening van het voetbalseizoen in onze streek, aan populariteit wint. Over het algemeen genomen kwamen de vereeni- gingen in vrijwel dezelfde opstelling uit als het vorig seizoen. "VSV daargelaten. Indien wij in aanmerking nemen, dat alle spelers volkomen frisch en met strijdlust bezield tus schen de lijnen kwamen, wekt het geen op timisme, dat het spelpeil over het algemeen laag was. Een groote verrassing was de 60 over winning. die Santpoort op DEM behaalde. Het gemis van een drietal uitstekende krach ten waaronder Van Bakkum, vormde voor Santpoort geen beletsel tegenover DEM een spel te ontplooien, waar Schram c.s. geen wapenen voor beschikbaar hadden. Slechts aan het energieke volhouden van de DEM- achterhoede, -was te danken, dat het geen débacle werd. Het DEM-elftal maakte een wel bijzonder zwakken indruk en zoo een aanval eenmaal in het vijandelijk doelge bied was beland was men het juiste schot hopeloos bijster. De strijd was nauwelijks eenige minuten oud. toen 'de niet onverdien stelijk debuteerende linksbuiten Van Pol de score opende. In Ninaber had Santpoort een uitstekend verbindingsspeler, die met zijn spelverdeelen nogal verwarring in de DEM- achterhoede stichtte. Reeds tegen het einde der eerste helft ver toonde de DEM-voorhoede teekenen van ver moeidheid en nog voor de rust wist Molen kamp, die aardig werk op de, plaats van Van Bakkum verrichtte, opnieuw te doel punten en daarmede den wedstrijd vrijwel te beslissen. Na de hervatting gaf Santpoort weer direct den toon 4tan en de doelpunten volgden elkaar in snel tempo op. Ninaber. A. Nijssen en Molenkamp (2 x), wisten den stand tot 60 op te voeren. Een geheel ander beeld leverde de ont moeting BeverwijkAt km. Boys 20 Beide elftallen brachten eenige nieuwe spelers in het veld. Zoo misten wij bij Bever wijk de gebr. Grapendaal en. troffen we on der de lat weer eens Hoogerwerf aan. Direct nam Beverwijk het spel in handen en het bleek, welke kracht van de buitenspelers Holman en Van Lint uitging. Ieder monrent waren zij de Alkmaarsche verdediging te glad af en ontstonden voor het doel van de boys hachelijke momenten. A-^n het uit stekende werk van hun doelverdediger was het te danken, dat de rust slechts met. een 1,o achterstand intrad. Dit doelpunt werd door Holman gemaakt na uitstekend indivi dueel werk. Alkmaarsche Boys ontwikkelde eveneens een levendig aanvalsspeï, doch de rood-witte achterhoede ontnam iedere kans tot scoren. Ook de tweede helft bood een sterk aanval lend Beverwijk tegen een in de verdediging teruggedrongen Alkmaarsche Boys. Het duurde evenwel nog geruimen tijd eer Hol man uit een door H. van Lint genormen hoek schop met een fraaien kopbal wist te doel punten. Beverwijk dat zich nu veilig waande, pakte de zaken iets gemoedelijker aan, de Alkmaarders, die de kans kregen den achter stand in te loopen, wisten van de gelegenheid niet te profiteer en. Maenhout maakte aan alle onzekerheid een einde door handig langs de onjuist opgestelde Boys-verdediging heen te glippen en onhoudbaar te doelpunten (3—0). Hierna we.rd het sein gegeven voor KenneniersKiiiheim (12). De roodzwarte Wijkers startten als favo- rieren, doch dit bleek de Kinheimers aller minst te intimideeren. Hun voorhoede onder nam alras, eenige snelle aanvallen, waarbij de vleugel PrinsenKuilenburg zich onder scheidde en daar Kol de wijn en Van Dijk er Jiog allerminst „in" waren dreigde van dien kant gevaar. Onverwacht loste Prinsen een schot, dat Bosman dusdanig verraste, dat hij den bal liet glippen (0,1). Direct hierna had dezelfde Kinheimer opnieuw succes (0—2) De Kennemers zagen in, dat het zoo niet ging. Ze gooiden er een schepje op, doch erg /lotten wilde het bij de Wijkers nog niet. Hun middenlinie trok niet met de voorhoede mee en in deze linie zat ook al weinig „pit". Slechts Jos. Albers wist zich een tweetal goede kansen te verschaffen. Den eersten keer kopte hij van dichtbij over de lat, doch den tweeden keer was het raak. Rust 110 Na de rust kreeg Jos Albers een mooie kans om gelijk te maken, toen den Kenne mers een strafschop werd toegewezen, doch Druyven wist het niet al te zuiver geplaatste schot te stoppen. Dit was vrijwel de eenige kans, welke de Kennemers-voorhoede kreeg, daar zij hierna tegen Groeneveld c.s. niet opgewassen bleek. De voorhoede van Kinheim echter had met haar snellere en meer open aanvallen meer succes. Meer dan eens toch werd de Wijker verdediging overspeeld en slechts als door een wonder ontsnapte het Kennem/ers-doel eenige malen aan een doorboring. Het einde bracht dan ook een alleszins verdiende over winning voor de hardwerkende Kinheim- ploeg. De dag werd besloten met V S VTerra sv ogel s 1 2 Ook deze ontmoeting bracht een verrassing daar de favoriet VSV met 21 door de derde klassers werd geklopt. De overwinning der Santpoorters was ongetwijfeld verdiend en zij zou nog sprekender geweest zijn, als de scheidsrechter niet een o.i. geldig doelpunt van Goedhart geannuleerd had. VSV startte zonder Bol, De Vries, Van der Lugt, Sterk en Van Osch en maakte zoowel wat de voorhoede als de verdediging betreft (nog?) geen sterken indruk. In den aanval deed Balvers af en toe wel eenige handige dingen, doch hij ondervond van Bruisschaart en Bakkernes weinig steun, en.... had in De Ruyter een geduchten tegenstander. De beste man in den aanval der roodwitten was Van Zant. die afgemeten voorzetten gaf. In de verdediging werden De Vries en Van Osch zeer gemist. De Terrasvogels hadden de brutaliteit de leiding te nemen door Jaap van Gelder, na dat doelman Kromhout een paar harde scho ten van Balvers en Bruisschaart zeer goed had gestopt en Van Zant tegen de lat had geschoten, waar tegenover stond, dat Ta- bernal bij een vrije schietkans het doel te hoog had gezocht. Na de rust „lepelde" Goedhart den bal al spoedig over de lat. V. S. V. kwam nu even bepaald los en Kraak c.s. kregen het zwaar te x*erantwoorden. Na een through-pass van Van Zant doelpuntte Bakkernes (1,1). We dachten VSV zelfs de leiding te zien nemen, doch Kromhout voorkwam een zeker doel punt door zich boven op den hal te werpen. Na dit intermezzo werkte Terrasvogels zich wat los,en daar zij nu haar vleugelspels wat meer in den strijd ging betrekken, werden haar aanvallen gevaarlijker. Na een through- pass van De Jonge Jr. doelpuntte Van Gel der opnieuw (22) en in een periode, dat Terrasvogels met slechts 10 man speelde Robken had het voorbeeld van-voor-rust van De Jonge Sr. gevolgd maakte Goedhart een doelpunt, dat ec-hter geannuleerd werd. KERKCONCERT. In de Groote Kerk zal Dinsdag 29 Augus tus het zevende zomerconcert van het seizoen 1944 worden gegeven. SANTPOORT NEDERL. HERVORMDE GEMEENTE. Gistermorgen deelde ds. J. C. van Dijk aan het einde van de godsdienstoefening in de Ned. Herv. kerk mede, dat bij den kerkeraad bericht was ingekomenvan het classicaal bestuur over een voorloopige beslissing zijner zijds. n.l. deze, dat de predikant der gemeente, ds.' R. H. Oldeman, gedurende eenigen tijd Zijn ambt niet zal mogen vervullen en dat spreker tot consulent was aangewezen. SPORT EN WEDSTRIJDEN Honkbal De spanning stijgt H. H. C. klopt Ajax De belangrijke plaatselijke ontmoeting SchotenEDO heeft de rood-zwarten twee kostbare punten opgeleverd. In de tweede innings kon EDO de leiding nemen, toen Van Leuven, met een vrijen loop op de honken gekomen, op een tweehonkslag van Kr. Zandstra kon binnen glippen. Schoten kwam in de derde innings los en zette den achter stand om in een 31 voorsprong, profitee- rend van fouten van Odenthal en Van Leu ven (punten van C. Zandstra, Hetem en Al- kema). Nadat Van der Born nnet een honk- slag Van Leuven in de gelegenheid had ge steld de score op 3,2 te brengen, zorgde Van Leuven in de achtste slagbeurt voor de grootste verrassing door met drie honken bezet en twee uit een honkslag te geven, waarop Van der Putten, Wille en KI. Zand stra konden binnenkomen (3,5). Schoten kwam daarna nog tweemaal aan slag, doch kon in den stand geen wijziging meer brengen. HHC deed goed werk in Amsterdam en klopte in den strijd om de bovenste plaats Ajax met 54. In de eerste drie innings was Ajax de rood-witten de baas, zoowel aan sla: als in het veld, waarin o.a. een fraai dubbel spel te zien werd gegeven. Toen HHC echter eenmaal vat kreeg op het werpen van Geest man kon de 20 voorsprong van de Amster dammers worden ingeloopen. Dank zij honk- siagen van Hartog, Willemse, Waanders en Baas kon HHC zelfs een 52 voorsprong nemen. Tot de laatste innings hielden de Haarlemmers met sluitend veldwerk (Mul der ving zes tegenstanders uit) Ajax in be dwang. Terwijl het tweede en derde honk be zet waren, liet Willemse in de laatste slag- beurt van Ajax den bal schieten na een klnj van Hordijk, Daardoor werd de eindstand 5-4 Haarlem en Quick hebben in een zeer mid delmatigen wedstrijd met een 77 score de punten gedeeld. De Amsterdammers hadden eerst Van der Velde op de plaat. Deze gaf vier vrije loopen en kreeg een honkslag van Scheurman tegen zich, zoodat de eerste slag beurt Haarlem reeds drie punten opleverde. Daarna nam Koenen het werpen over en ging Haarlem vijf maal voor nul aan den kant. In de zesde innings toen de stand 32 was voor Haarlem, nam Quick de leiding door toedoen van Berthouer, Vonk en Koenen. Berthouer, die zich ook in het veld onder scheidde, liep een homerun. Nadat Langereis die op halve kracht speelde, dank zij een honkslag van Voetelink een vrijen loop in een punt had omgezet, sloeg Haarlem in de laatste slagbeurt zijn slag en liepen Vrugt, Voetelink en KIoos den achterstand in. De werpersresultaten waren: Ferment: 6 maal 3-slag; 10 maal 4-wijd; 8 honkslagen tegen. Van der Velde-Koenen: 7 maal 3-lasg; 8 maal 4-wijd; 4 honkslagen gen. Blauw-Wit behield ln de hoogste honk- bal-afdeeling de beste kansen door VVGA met 83 te kloppen. De overige wedstrijdresultaten waren: Overgangsklasse: OVVOAFC 612; DOSBlauw-Wit 2 163: SparUtanZee- burgia 2015; EDO 2Haarlem 2 86; HCKRCH 122. Tweede klasse: HHC 3-HDM afgel. Athletiek A. A C. wint den P. H. beker De wedstrijden om den Prins Hendrikbe ker en om het clubkampioenschap van Ne derland te Eeindhoven zijn door A AC gewon nen, gevolgd door Haarlem. AAC domineer de op alle loopnummers, behalve de horden loop, welke een zege voor Kaan opleverde. Zwaan won de 100 meter gemakkelijk in 10.8 voor Kips. Op de 5000 meter ging de strijd aanvankelijk tusschen Bakker en Slegt Laatstgenoemde, die den kop wilde hebben, forceerde zijn tempo met het gevolg dat hij zich spoedig zelfs niet meer aan Bakker kon vastklampen, Hagtingius, die uit de achter hoede kwam, verraste een ieder met een op gevoerd tempo en tenslotte met een sprint, waarmee hij Bakker nog zelfs had kunnen bedreigen. Het polsstokhoogspringen was voor de Haarlemmers Vejjkes en Lamoree. Bij 't ko- gelstooten en discuswerpen won de titel houder de Bruyn onbedreigd, temeer daar Houtzager nog steeds niet op dreef iê na zijn ziekte. Pieters revancheerde zich bij het speerwerpen op Markesteyn, de strijd ging tenslotte tusschen van der Schalie en den PSV-er, die tenslotte met 51.65 m. won. Het vèrspringen was voor Houtman. De uitslagen luiden: Polsstokhoog: 1. Verkes, SHaarlem 3.65, 2. Lamoree Haarlem 3.6 5; Vèrspringen 1. J. Houtman AV '23 6.61 M., 2. Van der Lee V. en L. 6.21 m. Speerwerpen: 1. Pieters PSV 51.65 m., 2. v. d. Schalie Haarlem 50.72. Kogelstooten: 1. De Bruyn V. en L., 18.84 m. 2. J.'de Jong AAC 13.08. 800 meter: 1, Bou- man AAC 2,2 min. 2. Van Gog, Haarlem 3.18, 4 x 100 meter estafette: 1. AAC 4 3,3, 2. AV '23 44.6, 400 meter: 1. Bakels AAC 51.2, 2. De Kroon AAC 51.7. Hoogspringen1. Span- jerdt PSV 1.80. 2. Janz V. en L. 1.7 5. Dis^ cuswerpen: 1. de Bruyn V. en L. 41.73 m. 2. De Jong AAC 41.09. 5000 meter: 1. Bakker AAC 16.6 2. Hagtingius Haarlem 16 17.8. 110 meter horden: 1. Kaan 15.7, 2. Van der Schalie 15.8 beiden Haarlem, 100 meter: 1. Zwaan AAC 10,8, 2. Kips AV. 11.1. 1500 m.: 1. Van Olffen AAC 4,16,7. 2. Bouman AAC 4.16,8. 4 x 400 meter estafette: 1. AAC 3.31.4. 2. AV '23 3.34.3. De totale uitslag is: 1. AAC Amsterdam 84 punten. 2. Haarlem 61, 2/3 pnt. 3. V. en L. den Haag 50 punten, 4. AV '2 3 Amsterdam 48 punten, 5. Pro Patria Rotterdam 25 en 6. PSV Eindhoven 24 1/3 punt. Korfbal ACHILLES (DEN HAAG) WINT IN HET OOSTERKAY ARTIER-TOERNOOI. Het jubileumtournooi van Oosterkwartier is uit stekend geslaagd. Jammer was het, dat Sa- mos bericht van verhindering zond. voor wie Oosterkwartier 2 inviel. Achilles (den Haag) speelde een vlotte partij, won zijn eerste wedstrijden, doch verloor ten slotte verdiend met 6,1 van Oosterkwartier 1. De andere resultaten waren, dat Rohda en Oosterkwar tier 1 ook 4 punten hadden behaald, zoodat strafworpen de beslissing moesten brengen. Hierbij plaatste Achilles zich no. 1. Rohda no. 2 en Oosterkwartier 1 no. 3. De uitslagen waren: Oosterkwartier 2, Achilles O-osterkwartier.Rohda lrr—3; Oosterkwartier Ir—Oosterkwartier 2 42; RohdaAchilles 15; RohdaOosterkwar- tier 2 43; AchillesOosterkwartier I

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3