Als u een ring loopt MELIDRINE-KIHDERMEEL iUuM<h>edüuji op titetoMfdlappeQ&t n.v koninklijke pellerij „mercurius" v/h GEBROEDERS LAAK IJMUIDEN Officieel afscheid mej. 3.3. van Thiel Mej. J. J. van Thiel zal na een dienst- periode van 35 jaren wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd dezer dagen het Velser onderwijs verlaten. In verband hiermede zal er Donderdag 31 Augustus in het Jeugdhuis aan de Enschedé- laan te Santpoort een officieele afscheids bijeenkomst worden georganiseerd, waarbij autoriteiten en collega's aanwezig zullen zijn. Er kan terloops nog worden opgemerkt, dat de ouders en leerlingen der Openbare Lagere school 2 onlangs tijdens een intiem samen zijn op spontane wijze afscheid hebben ge nomen van de scheidende onderwijzeres. Politie-bridgeclub Dezer dagen hield de bridgeclub der Politie- sportvereeniging Velesen een onderlingen wed strijd, waarvoor een flinke interesse bestond- Er werden diverse spannende partijen ge speeld. De uitslag luidt 1. Van OostenbruggenAlberda 64 pnt. 2. Rob en echtgenoote 61'/s pnt. 3. Kamerbeek Boerée (gast) 56 V2 pnt. 4. Groot en echtge noote 56 pnt. 5. Berkhout en echtgenoote 56 pnt. 6. Van Woudenberg en echtgenoote 56 pnt. 7. v. d. GrijnHes 54^ pnt. 8. Pad mosDekker 51'/s pnt. 9. Eweg en echtge noote 471/2 pnt en 10. v. d. JagtBontsema 36'/a pnt. ONGEOEFEND ZWEMMEN De propaganda voor de zwemsport heeft reeds gunstige resultaten opgeleverd. Het aan tal gediplomeerde zwemliefhebbers in de ge meente Velsen vertoont immers gedurende de laatste maanden een belangrijke stijging. De nieuwe regeling der officieele diploma's bleek hiervoor een stimulans te zijn en vooral de jeugd heeft interesse voor het onderricht. Desondanks mag echter geenszins worden vergeten, dat nog zeer velen de gevaren van het water onderschatten. Ongeoefenden geven soms een demonstratie van hun durf, doch in werkelijkheid riskeeren zij hun leven. In een toestand van overmoed begeven zij zich in het water en maar al te vaak blijven de tra gische gevolgen niet achterwege. Dagelijks vermelden de nieuwskolommen steeds nieuwe namen in de schier eindelooze reeks verdrin kingsslachtoffers van het waterrijke Neder land. Zoo had onlangs in 'het Noordzeekanaal nog een verdrinkingsgeval plaats, waarbij een jongeman zijn onvoorzichtigheid als onge oefend zwemmer met den dood moest betalen. In deze zomerperiode, nu het water voor velen een groote aantrekkingskracht bezit, mag een waarschuwing voor de ongeoefenden niet achterwege blijven. inmaakdokter Het niiildcltegenkini.schimmel cu muf-worden van groente! Geen schoonhouden meer. A-Kim houdt L:w ingezouten groente frisch. Zeer eenvoudig in "t gebruik. Vraagt ons adres leverancier indien niet hij Uw drogist verkrijgbaar. California Fruit Products 'Sus 682 - Amsterdam Een kwart eeuw in politiedienst De heer A. Dubbis herdenkt Vrijdag September zijn 25-jarig dienstverband bij de Velser politie. De jubilaris, die in 1919 na het vervullen van zijn militairen dienstplicht als agent werd aangesteld, heeft in de achter liggende periode steeds met toewijding zijn werkzaamheden verricht. De bevorderingen tot brigadier en later tot hoofdagent bewezen in dit opzicht de waardeering der superieuren. Geruimen tijd woonde de heer Dubbis in Driehuis, waar hij een bekende figuur was. Thans toont de jubilaris zich als hoofd wachtmeester een actief politieman. Bij de viering van dezen levensmijlpaal zal hij dan ook stellig op de gebruikelijke hartelijke wijze worden gehuldigd, terwijl tevens in zijn woning aan de Duinvlietstraat 38 te Vel sen-Noord de genegenheid der vrienden tot uiting zal komen. I.V.H. BLIJFT ACTIEF. Nu de vacantieperiode vrijwel tot het ver leden behoort, zal de schooljeugd haar lessen weer hervatten. Gedurende de achterliggende periode hebben de jongeren echter naar harte lust kunnen genieten en in dit verband dient het werk van het bestuur der IJmuider Speel- tuinvereeniging In Veilige Haven te worden vermeld. Hoewel het speeltuinwerk thans immers diverse moeilijkheden medebrengt, heeft het bestuur zijn activiteit behouden. Het ruime terrein nabij den Velserduinweg met zijn verscheidenheid van speelwerktui- gen is geregeld geopend; zoodat de jongeren zich onder het toezicht der ouderen "onge stoord temidden der natuur kunnen vermaken Niettegenstaande de beperkte mogelijkheden werden er door het bestuur zelfs enkele „tuin feesten" georganiseerd, waaraan honderden jongens en meisjes met enthousiasme hebben deelgenomen. De attracties veroorzaakten zoo ais gewoonlijk de noodige vroolijkheid, terwijl het jonge volkje van de aangeboden versna peringen een gretig gebruik maakte. Helaas moest sinds geruimen tijd de arbeid voor de diverse clubs, het geven van uitvoe ringen enz. worden gestaakt, doch met voldoe ning kan er toch worden geconstateerd, dat de jeugd van IJmuiden-Oost geenszins door I.V.H. wordt vergeten. VELSEN AFSCHEID VAN KAPELAAN A. GROEN. Onder zeer groote belangstelling van de parochianen heeft kapelaan A. Groen van de parochie van St. Joseph wegens zijn benoe ming tot kapelaan der St. Martha-parochie te 's-Gravenhage Donderdagavond in het R. K. Vereenigingsgebouw na vijf jaren geestelijken arbeid afscheid genomen. Hierbij waren tegenwoordig behalve de heeren pastoor M. M. H. Haring en kapelaan J. M. E. Keet, het voltallige kerkbestuur en vertegenwoordigers van verschillende college's en besturen van vereenigingen. Pastoor Haring zeide, dat een waas van weemoed bij dit afscheid was, daar kapelaan Groen met zijn vertrek een herinnering aan de oude garde der parochie-geestelijkheid meenam van voor den oorlog. Spr. schetste het groote verlies bij dit vertrek; daar de scheidende kapelaan wars is van alle uiter lijk vertoon, die in grooten eenvoud als een echte priester met elke categorie der paro chianen omgang had. Namens het kerkbestuur uitte de heer P. van 't Padje gevoelens van dankbaarheid voor de prettige samenwerking. De heer H. H. Meyer bracht dank voor het verdienstelijk werk aan de jonggezellen en speciaal voor hen, die elders verblijven, wat men een enveloppe van den Raad van Bestuur ge paard ging. Mevr. P. Mooy vertolkte de waar- dekring en de sympathie voor den schei denden kapelaan namens de H. Familie- afdeeling vrouwen, eveneens onder aanbie ding van een couvert. Ook de misdienaars ontbraken niet met hun vriendschapsbewijzen, wat gepaard ging met een geschenk onder enveloppe, evenals de jongemannen congregatie bij monde van den heer Schoorl, die tevens een boekwerk aanbood. Voorts memoreerde de afdeeling Godsdienstcursus het werk en de R.K. Sport- vereeniging I.E.V., bij monde van den heer B. G. Luttikhuizen, voorzitter, den grooten steun van kapelaan Groen, die in beide ge vallen eveneens een enveloppe overhandig den. In zijn dankwoord schetste de kapelaan de ondervonden sympathie en goedheid en dankte hierbij den pastoor en kapelaan Keet voor den prettigen omgang. BEVERWI3K OPLEIDING AARDBEIEN-KEURMEESTERS. De opleidingscursus voor aardbeienkeur meesters, die door mej. ir. H. G. Kronenburg en den heer B Machielse, tuinbouwleeraar wordt gegeven, zal Maandag 28 Augustus in het gebouw Adrichem worden geopend. SANTPOORT Athletiek te Santpoort Naar wij vernemen zal ook te Santpoort meer aandacht aan de beoefening van athle tiek worden geschonken. Hiertoe is het initia tief genomen door een aantal personen, die zich met het bestuur van de sportvereeniging Terrasvogels in verbinding hebben gesteld. Na enkele besprekingen is besloten een athletiek- afdeeling van Terrasvogels te vormen. Verwacht wordt, dat het plan veler instem ming zal hebben, doch voorloopig wil men zich er toe bepalen een stevigen grondslag te leggen, waarop te gelegener tijd ^p verant woorde wijze zal kunnen worden verder ge werkt. Er heeft zich reeds een twintigtal per-» sonen uit Santpoort en omgeving aangemeld, die zeer binnenkort onder deskundige leiding met indoortraining zullen beginnen. Getracht wordt te Santpoort een geschikte oefengele genheid te vinden. Een adspirantengroep zal voorloopig nog niet worden gevormd, aange zien het materiaalvraagstuk en andere om standigheden bezwaren opleveren en het stre ven, zooals gezegd, is eerst een stevige kern te vormen. De resultaten worden daarom met veel belangstelling tegemoet gezien. In het bestuur van de afdeeling is intusschen zitting genomen door de volgende initiatief nemers: S. Wartenhorst te Santpoort, voor zitter, S. v. d. Lei te Haarlem-Noord, secre taris en J. Vogel te Santpoort, penningmees ter. Het wordt aangevuld met een contact- bestuurder van Terrasvogels, een technischen adviseur etc. OFFICIEELE LANDBOÜWMEDEDEEUNGEN DORSCHTARIEF OOGST 1944, PROVINCIE NOORD-HOLLAND. Op grond van he<t bepaalde in artikel 6 lid 2 van de Verordening 1944 Dorschtarieven heeft het Hoofdbedrijfschap voor Akkerbouwproducten voor de provincie Noord-Holland de volgende ta rieven vastgesteld: 1. Voor het dorschen van granen, zaden en peul vruchten van dën oogst 1944 en het persen, dan wel na dorsching binden van het daarvan af komstige stroo, mag een vergoeding in rekening worden gebracht, welke is berekend, hetzij naai de hoeveelheid gedorscht product, hetzij naar den tijdsduur van het dorschen; met dien verstande, dat afgerekend wordt zooals voor oogst 1943 ge bruikelijk was, tenzij partijen anders overeen komen. 2. De in lid 1 bedoelde vergoeding, berekend naar dë hoeveelheid gedorscht product, mag per 100 kg. ten hoogste bedragen: a. in de provincie Noord-Holland met uitzon dering van de Wieringermeer f 0,85. b. in de Wiermgermeer f 0,70. 3. De in lid 1 bedoelde vergoeding, berekend naar den tijdsduur van het dorschen, mag per dorschuur ten hoogste bedrdgen: a. in de provincie Noord-Holland met uitzon dering van de Wieringermeer bij gebruik van een dorschmachine met een normale capaciteit per uur van: 1500 kg. of méér f 10,25 800—1000 kgf 5,75 1200 kg.'1500 kg f 8,75 600—800 kgf 4,25 1000 kg.—1200 kg. f 7,25 600 kg. of minder 3,75 b. in de Wieringermeer, bij gebruik van een dorschmachine met een normale capaciteit per uur van: 1500 kg. of meer f 8,50 8001000 kg. f 5,75 1200 kg.—1500 kg. f 8,— 600—800 kgf 4,25 1000 kg.—1200 kg. f 7,25 600 kg. of minider f 3.75 4. Boven de vergoedingen, vermeld in de leden 2 en 3, mag in rekening worden gebracht: a. indien méér dan twee in dienst van den dor- scher zijnde personen bij de dorschmachine werkzaam zijn; het. werkelijk aan deze meerdere personen betaalde arbeidsloon, voorzoover wet telijk geoorloofd, vermeerderd met de sociale lasten, gezamenlijk tot een maximum per per soon van f 0,06 per 100 kg. gedorscht product, in dien in tariefloon en met het werkelijk aan die meerdere personen betaalde arbeidsloon per wer kelijk dorschuur, vo'orzoover wettelijk toelaat baar, verhoogd met de sociale lasten, indien in uurloon wordt gedorscht; b. de betaalde kosten voor het bij het binden en persen van het bij de dorsching verkregen stroo gebruikt touw en draad, welke onderschei denlijk ten hoogste per 1000 k.g. stroo mogen be dragen bij gebruik van een draadpers 1; stroo binder, waarbij het stroo met 1 band wordt ge bonden f 1,35, 2 bands f2,20 en bij een touwpers f 1,65, met dien verstande, dat, wanneer bij ge bruik van touwpers het stroo met 1 band wordt gebonden, hiervoor fl, mag worden ge rekend; c. een bedrag van f 5 als vergoeding voor het vervoer van de dorschmachine naar de plaats waar de dorsching wordt verricht, met dien ver stande, dat het vervoer plaats vindt over een af stand van ten minste 50 meter; d bij dorsching met behulp van een zelfvo^der en/óf kafblazer: 0.64 per 100 kg. gedorscht pro duct dan wel f 0,50 per dorschuur voor elk dezer apparaten. 5 De vergoedingen, vermeld in de leden 2 en 3, worden met f 0,05 per 100 kg. gedorscht pro duct onderscheidenlijk met f 0,50 per dorschuur verhinderd, indien het bij de dorsching verkre gen stroo door den dorscher niet wordt gebonden of geperst. 6. De vergoedingen, vermeld in de leden 2 en 3_ worden, indien het dorschen plaats vindt met een dorschmachine aangedreven door een electromo tor, verminderd met f 0,25 per 100 kg. gedorscht product onderscheidenlijk met: bij het gebruik van een dorschmachine met een normale capaci teit per uur van: 1500 kg. of meer f 3,75 800—1000 kgf 2,— 1200 kg.—1500 kg. f 3,— 600800 kgf 1,50 1000 kg.—1200 kg. f 2,50 600 ktg. of minder f 1,25 7. Indien de dorsching plaats vindt met een dorschmachines aangedreven door een electro motor, mogen de in de leden 2 en 3 vermelde vergoedingen, met inachtneming van de in lid 6 gestelde vermindering worden verhoogd met: a. de wettelijk toelaatbare kosten voor den bij de dorsching verbruikten electrischen stroom; b. de wettelijk toelaatbare kosten van aanslui ting voor electrischen stroom. Toelichting electrisch dorschen. Voor de provincie Noord-Holland worden de kosten voor aansluiting genoemd in art. 7 sub b met den loondorscher verrekend in den vorm van een heffing. Deze bedraagt f 0,16% per Kwh„ verminderd met de onder art. 7 sub. a genoemde stroomkosten per Kwh. AARDAPPELENREGELING OOGST 1944 (BESTEMD VOOR BEROEPSTELERS). Ten aanzien van de aardappelen van den oogst 1944 gelden de volgende bepalingen: 1. De geheele aardappeloogst moet worden ver antwoord, d.w.z. voor zoover de telers die niet mogen behouden (b.v. eigen gezinsvei bruik, vee voeder en pootgoed voor eigen bedrijf) moeten alle aardappelen worden afgeleverd. 2. Minimaal moet worden verantwoord een hoeveelheid gelijk aan die, welke den telers door het Bureau van den P.V.C. zal worden medege deeld en als een gemiddelde voor een bepaald gebied zal gelden. 3. Wanneer een teler redelijkerwijs moet duch ten dat de opbrengst van de door hem verbouw de 'aardappelen lager zal zijn dan onder normale omstandigheden en bij gezond gewas mag worden verwacht (misgewas e. d.) moet hij daarvan on verwijld kennis geven aan het Bureau van den P.V.C. resp. P.B.H., waaronder hij ressorteert. 4. Voor eigen gezinsgebruik mogen de telers een gedeelte van hun aardappeloogst (administra tief wordt dit gesteld op 7!- kg. per persoon per week) behouden. 5. Voor pootgoed, dat van eigen oogst voor het volgend jaar zal worden behouden, moet bij den P.B.H. een machtiging worden aangevraagd. 6. Als pootaardappelen mogen alleen worden af geleverd aardappelen, welke door den Keurings dienst zijn geplombeerd. Bij aflevering moet een afleveringsbriefje in ontvangst worden genomen. Indien aan den handel wordt geleverd, zorgt de handelaar voor uitschrijving d&arvan, terwijl bij levering van teler aan teler het afleveringsbrief je door den teler-leverancier bij den P.B.H. moet wonden afgehaald. 7. Voor zoover een teler krachtens de zelfver- zo rgingsregeling verplicht is aardappelen aan zijn arbeiders te leveren (deze hebben alsdan dus geen bonnen) moet bij aflevering hiervan een machtiging worden aangevraagd bij den P.B.H. 8. Alle consumptiewaardige aardappelen (met uitzondering van de hoeveelheden, bedoeld onder 4, 5, 6 en 7) moeten aan de V.B.N.A. worden ge leverd. Bij aflevering moeten de aardappelen practisch vrij zijn van grond en gebreken en mogen minimaal gesorteerd zijn op 28 m.m. vier kants-maat. Bij aflevering dient een afleverings briefje te worden onderteekend en moet een kunt U op de keur afgaan, uij verpakte levensmiddelen kunt U niets keuren. Ga dan af op den naam W. a. SCHOLTEN. Een kwa liteitsgarantie, die o.a. voorkomt op w. a. SCHOLTEN'S Albumona, Butaroma, Transparanta, Sago en verpakt Aardappelmeel. X $tcux£ O exemplaar daarvan in ontvangst worden geno men en bewaard. 9. Voor het kriel (aardappelen beneden 28 m.m.) alsmede voor aardappelen, welke om een of an dere reden niet meer voor consumptie geschikt zijn. moet onmiddellijk-' nadat deze veevoeder- iiardappelen beschikbaar zijn gekomen (uitgesor teerd bij aflevering, verziekt, bevroren e d.) een veevoederverklaring worden aangevraagd bij den P.B.H. 10. Br mogen geen aardappelen op eigen bedrijf worden vervoederd, waarvoor niet vooraf een yeevoederverklaring is verkrègen. 11. Het vervoer van aardappelen is verboden, behalve in de aangewezen productiegebieden: 1. langs den koristen weg van het land, waar de aardappelen zijn geteeld, naar de bedrijfsge bouwen van den teler, dan wel laadplaats; van de bedrijfsgebouwen naar de laadplaats, alsmede van de laadplaats naar de bedrijfsgebouwen; 2. oor of vnwege de. V.B.N.A of een kleinhan delaar in de aangewezen consumptiegebieden: 1. langs den kortsten weg van het land, waar de aardappelen zijn geteeld, naar de bedrijfs gebouwen van den teler; 2. door of vanwege de V.B.N.A. of een klein handelaar. Bij overschrijving der grenzen van de produc tie- naai- de consumptiegebieden of omgekeerd, moet ieder vervoer van aardappelen gedekt zijn door een vervoerbewijs. In het algemeen is het vervoerverbod ook van kracht gedurenden den geheelen Zondag, als mede op werkdagen vóór 6 uur en na 19 uur. 12. Indien een teler van oordeel is, dat de hoe veelheid, welke van zijn bedrijf minimaal per H.A. moet worden verantwoord, te hoog is vast gesteld, dan kan daartegen uiterlijk t.m. het rooien van die aardappelen worden gereclameerd. Bedoelde reclame moet worden ingediend bij den P.B.H., terwijl de aan de controle verbon den kosten vooraf tot een bedrag van f 10 per H.A. moeten worden voldaan. Dit bedrag zal slechts worden terugbetaald, indien als gevolg van deze controle inderdaad een lager kwantum wordt vastgesteld. Mocht blijken, dat minder wordt/is verantwoord dan de hierbovenbedoelde hoeveelheid, dan zullen de telers zich voor den Tuchtrechter inzake deze mindere verantwoor ding hebben te verantwoorden Indien tevens een overtreding tegen de aardappel verordening is begaan, dat zal een automatische boete worden opgelegd van f 0,50 per kg., terwijl «diverse guns ten kunnen worden onthouden (suikerpremie, huisslaehting, het houden van kippen e. d.). DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. REGIONALE PUBLICATIE van het Plaat selijk Vercleelingskantoor van het Bedrijf schap voor Groenten en Fruit te Beverwijk Distributie APPELEN of PEREN. IJMUIDEN-OOST, SANTPOORT. Alle kleinhandelaren wei-den bevoorraad met APPELEN en PEREN per ingeschreven consu ment der 9e periode. Het rantsoen bedraagt Vz kg. per consument. Distributie TOMATEN. SANTPOORT. De kleinhandelaren vanaf S. Bol t.m. Z. werden bevoorraad met TOMATEN per ingeschreven consument der 9e periode. Het rantsoen bedraagt Vz kg. per consument. Voor den prijs der gedistribueerde producten raadplege men de officieele prijslijst welke bij eiken handelaar duidelijk zichtbaar aanwezig moet zijn.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3