U hebt garantie IJMUIDEN Triomf der „straatwedstrijden". Wat de zoogenaamde straatwedstrijden betreft is "van Amsterdam de victorie begon nen. We wagen ons niet aan een schatting van het aantal personen, dat in de. hoofdstad voor dit doel .in actie is gekomen* maar in ieder geval mag als algemeen bekend wor den beschouwd, dat zeer velen door de straat wedstrijden aangename ontspanning hebben gehad. In deze streek werd het voorbeeld het eerst door Velsen-Noord gevolgd, waarna een co mité te Santpoort de jeugd een week lang heeft bezig gehouden. Spoedig sloeg ook een aantal inwoners van IJmuiden-Oost de han den ineen, met het gevolg, dat hedenmiddag reeds voor de derde maal in dit gedeelte der gemeente de aandacht voor buurtwedstrijden wordt gevraagd. Intusschen is ook Beverwijk op dit gebied actief geworden. De reeks is'daar onlangs geopend en het laat zich aanzien, dat zich nog dikwijls organisatoren zullen aandienen. Zoo trekt dit typische verschijnsel steeds meer de aandacht. De „buurten" maken plan nen en werken deze met veler steun uit, kinderen, maar ook de ouderen dingen naar talrijke smaakvolle en smakelijke prijzen en aldus worden de zorgen van eiken dag een oogenblik vergeten. Facultatieve Lijkverbranding Er worden in een aanvullende mededee- ling* der Vereeniging* voor Facultatieve Lijk verbranding diverse gegevens over 1943 ver strekt. Het aantal leden der vereeniging vertoon de een stijging van 18 39, zoodat er aan het eind van het vorig jaar 23628 personen wa ren ingeschreven. Over de jaren 1941 en 1942 bedroeg de toename respectievelijk 512 en 1381 leden. In 19 43 werden in het Crematorium 1233 overledenen verascht. terwijl in 1942 1244 crematies plaats hadden. Tijdens 1113 dien sten kon voorts het verzoek om orgelspel worden ingewilligd. De organist bracht in 1942 bij 1080 plechtigheden toepasselijke nummers ten gehoore. Het vervoer der overledenen geschiedde 09 3 maal per rouwauto, 4S3 maal per trein en 47 maal per rouwkoets (voor 1942 achter eenvolgens 418, 800 en 26). Afwisseling op sportgebied Op sportgebied is er Zondag wat meer af wisseling dan de vorige maal het geval was. In hoofdzaak gaat de aandacht natuurlijk weer uit naar het Mid-Kennemerlandtour- nooi in het Gemeentelijk Sportpark te Bever wijk, waarover elders in dit blad een voor beschouwing wordt gegeven. Doch niet alleen voetbal, maar ook korf bal vraagt de aandacht. Opnieuw toont de Velser vereeniging Watervliet zich actief. Met vijf ploegen trekt zij naar Zaandam, waar zij zich in een tweekamp tegen Roda zal weren. De sportdag van de R.K. Sportvereeniging I. E. V. te Velsen-Noord kan Zondag wegens terreinmoeilijkheden geen doorgang vinden en is daarom tot midden-September uitge steld. De handballers gaan morgen het sei zoen openen. Op haar nieuwe terrein orga niseert de Velser vereeniging IJmond onder linge wedstrijden met het oog op de samen stelling van haar ploegen voor het nieuwe seizoen. VOORZICHTIG MET DISTRIBUTIE BESCHEIDEN. Het blijkt noodzakelijk te zijn er de aan dacht op te vestigen, dat men voorzichtig met zijn distributiebescheiden dient om te gaan. Niet alleen moet men bij het winkelen oppas sen zijn nog beschikbare bonnen niet op een toonbank achter te laten, zooals dikwijls gè- beurd is, doch bovendien dient men er voor te zorgen zijn bescheiden niet op straat te verliezen. Den laatsten tijd is talrijke malen bij de politie aangifte van het verloren raken van distributiebonnen e.d. gedaan. Zooals be kend zal zijn ondervindt men hierdoor on aangenaamheden. Verduisteren van 20.30 u. tot 6.45 u. C i --Vv k "'S.V.X S Keg's pudding lékker hè! Pud<ftngpo«d«r n*e» suiker l«s»» 21 «en» par paki» moor... is extra ffjnï - I' I I STEEDS WEER JUBILEA. Zoo langzamerhand zou men er toe geneigd zijn bij den naam „Papierfabriek" direct aan jubilea te denken. De laatste jaren heeft een zeer groot aantal werknemers op een huldi ging wegens trouw dienstverband gedurende een bepaald aantal jaren kunnen bogen en nog steeds is aan het aantal jubilea geen einde gekomen. In September zullen er dertien wor den herdacht, namelijk een van veertig jaar en twaalf van vijf-en-twintig jaar. VELSEN KORFBALLERS NAAR ZAANDAM. De Korfbalvereeniging „Watervliet", welke het nieuwe seizoen te Amsterdam zoo succes vol heeft ingezet, gaat Zondag weer een be langrijken dag tegemoet. De Zaandamsche korfbalclub ..Roda" organiseert dan een twee kamp met de Velser korfballers(sters), waar aan Watervliet met vijf twaalftallen en ad- spirantenploegen zal deelnemen V. V. B.—VLIEGENDE VOGELS. In het kader van het door de Haarlemsche club „D. I. O." georganiseerde Elswout- tournooi, dat Zondag wordt voortgezet zal de plaatselijke vierde klasser V. V. B., welke verleden week zich in de volgende ronde plaatste, uitkomen tegen Vliegende Vogels. V. V. B., dat sedert het vorige seizoen een groote wijziging heeft ondergaan, komt in het veld met: doel: G. Olivier; achter: C. v. d. Bosch en P. Clots; midden: G. v. d. Veldt, G. v. Zandvliet en P. v. Vuuren; voor: G. Zandbergen, A. Schrödeur, G. Michel, P. Vlietstra en J. Kelderman. SANTPOORT Uitreiking distributiebescheiden De uitreiking* Van distributiebescheiden aan de inwoners van Santpoort-Dorp en Santpoort-Station, die Woensdags 23 Augus tus is begonnen, zal tot en met Maandag 28 Augustus geschieden. Zooals steeds moet men zich in de lokalen van het Badhuis aan. de "YVustelaan vervoegen. V. Z. O. s. Hoewel de leden der Santpoortsche Hamd- boogschuttersvereeniging Vooruitgang Zij Ons Streven in de achterliggende maanden geregeld op de banen van hun clubhuis te Santpoort-Station hebben geoefend, werden er weinig wedstrijden georganiseerd. Bij den sluitingswedstrijd der competitie van district I van den Nederlandschen Bond van Handboogschutterijen zal VZOS door een zestal worden vertegenwoordigd. De datum van dit evenement werd vastgesteld op Zon dag 17 September en draagt een feestelijk karakter in verband met 't 5de lustrum der Handboogschuttersvereeniging Willem Teil te Delft, die als gastvrouwe optreedt. Tot de deelnemende vereenigingen behoo- ren o.a. De Batavieren en De Romeinen, beiden te Rotterdam; Reineveld en Frederik Hendrik, te Delft, Nieuwe Germanen te Wassenaar en Claudius Civilus te Ketel. Het programma voor elke ploeg luidt: 6 x 16 pijlen. Daar er ditmaal een aarffal fraaie prijzen wordt uitgeloofd, zal het geens zins aan spanning ontbreken. BEVERWIJK Interessante voetbalwedstrijden Mid-Kennemerlandtournooi wordt voortgezet. Zondag wordt het Mid-Kennemerland-tour- nooi voortgezet. Nu de eerste schermutse lingen hebben plaats gehad, mag worden aan genomen, dat de ploegen al weer beter -op dreef zijn dan den vorigen Zondag, zoodat menige spannende partij kan verwacht wor den. Om te beginnen zal het o.i. zeker spannen tusschen Terrasvogels en Kinheim, de oude rivalen uit de 3de klas, vooral nu beide clubs met zoo'n onverwachte overwinning gestart zijn. Te oordeelen naar wat we gezien heb ben, achten we beide ploegen vrijwel even sterk, zoodat we het op een gelijk spel hou den. Spannen zal het ook in de ontmoeting Ken- nemersBeverwijk, daar hier ook de plaat selijke suprematie een woordje meespreekt. De Kennemers hebben hun. supporters Zondag wel zeer teleurgesteld, terwijl Beverwijk juist verdienstelijk van wal gestoken is. Daarom verwachten we nog lang niet een zege van de tweede-klassers. Santpoort, dat getoond heeft ook zonder Bakkum doelpunten te kunnen maken, zal het tegen Alm. Boys wel even zwaarder krijgen. Toch kunnen de roodbroeken o.i. op één punt beslag leggen. De clubs, welke Zondag wel zeer tegenvie len, V.S.V. en D.E.M., komen nu tegenover elkaar te staan. Nu zal V.S.V. zeker wel zege vieren. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: W. lil. van Beelen en G. A. van der Kamp; R. Hermans en G. J. "W. Scholten. Geboren: Maria Wilhelmino, d. van S. Slotemaker en W. Zwagerman; Frederika, d. van J. Nijssen en E. P. Meijer: Hendrik, z. van H. de Wolf en A. van der Zei; Gijsbertus Gerardus, z. van C. N. Al en A. Echrama: Augustius Maria, z. van A. Warmenhoven en M. E. Parandier: Pieter Hendrik, z. van H. Wapstra en G. Pen: Helena Petronella, d. van L. P. van Vuuren en M. C. Vessies; Wil helmus A. M., z. van F. C. Duiker en A. A. Teeling: Annie, d van W. Akkerman en A. J. Wittebrood: Hennie Johanna, d. van J. Baard en H. Joosten: Eric Antonie, z. van C. H. Uitendaal en J. M. van Kleef. Overleden: N. Timmer, oud 68 jaar: A. Adrichem, oud 50 jaar; A. den Braber, oud 89 jaar; C. Berkhout, oud 74 jaar. TE LAAT OP STRAAT. Een 28-jarige tuindersknecht, die 's avonds omstreeks half twaalf op den openbaren weg werd aangetroffen, werd door de politie aan gehouden, Hij moest als overtreder van het uitgaansverbod den nacht op het politie bureau doorbrengen. De bok. Wi;j wandelden met onzen bok. Hij is wild als hij mee mag, aanvankelijk aan het touw. Zoodra wij buiten de bebouwde kom zijn, mag hij los. Dan wijkt hij onmiddellijk van het rechte pad om te gaan vreten aan het loof der gemeenteaardappelen, hetgeen wij hem genadiglijk toestaan, langzaam voort- wandelend. Pietje kijkt af en toe zenuwachtig van zijn gastmaal op en als de afstand hem te groot wordt, komt hij plotseling met de vaart van een V 8 achter ons aan. Maar zijn aanhan kelijkheid neemt gelijkelijk af met den af stand die hem van zijn verzorgers scheidt, want is hij bij ons, dan wijkt hij weer on middellijk van het rechte pad en verdwijnt in de gemeenteaardappelen. Gisteren is Pietje mogelijk in den steek gelaten door zijn instinct. Öf heeft hij eens een kunstje willen vertoonen. Wij stonden voor een sloot en hij, achtergebleven, kivam op ons geroep aangesneld, deed of hij de sloot niet zag of zag hem. werkelijk niet, en sprong er met een sierlijken boog midden in. Mijn vrouw slaakte een kreet. Pietje was verdwenen, keerde terug naar de opper vlakte en zwom zonder een geluid naar den overkant. Daar klauterde hij met kroos op zijn rug en met wier beladen als een minia tuur-watermonster op den wal, schudde zich, begon op de groene slierten, die hij zoo juist had opgediept, te kauwen en keek woe dend naar ons. Wij konden hem over een bruggetje verderop bereiken en keerden, omgeven met een wolk van stank, met het lieve dier huiswaarts. Twee pikzwarte dwei len en een zoowat droog Pietje waren de resultaten van een kwartier hard werken. Toen ging hij tevreden grazen in de zon, doch weigerde 's avonds weer mee uit wan delen te gaan. Zoo zijn bokken. 13-jarig meisje verdronken Het 13-jarig meisje A. B., wonende aan den Alkmaarscheweg, had zich Donderdag middag omstreeks halfzes in het Noordzee kanaal, nabij het fort Zuid-Wijkermeer (gemeente Assendelft) gewaagd. Daar zij de zwemkunst niet machtig was, werd dit haar noodlottig. Reddingspogingen mochten niet baten. Het gelukte nog niet de drenkelinge op te halen. KWART EEUW BIJ DE PAPIERFABRIEK. In zijn woning aan den Grooten Houtweg 134 herdacht de heer H. J. v. d. Kolk Vrijdag zijn 25-jarig dienstverband bij de Papier fabriek. Hoewel de jubilaris verhinderd was om de gebruikelijke huldiging op het kantoor bij te wonen, heeft het hem geenszins aan mede leven ontbroken. Namens het personeel werd een fraai bloem stuk aangeboden, terwijl nog diverse bloemen en andere attenties werden gezonden. JEUGDWEDSTRIJDEN. Voor het organiseeren van jeugdwedstrijden bestaat een flinke animo. Zoo is er door de bewoners van den Alkmaarscheweg een commissie gevormd, waarin zitting hebben de heeren J. C. van Zutphen, L. Blaauw. P. Blaauw en P. Philipoom. Er zal worden ge tracht om Zaterdag 2 September kinder spelen te houden. HAARLEMSCHE BESTOLEN. Een Haarlemsche dame, die te Beverwijk vertoefde, deed bij de politie aangifte, dat haar boodschappentasch uit de keuken van een perceel aan de Vondellaan was ont vreemd. De bestolene is door dezen diefstal ten zeerste gedupeerd, daar de buit tevens haar persoonsbewijs, distributiebescheiden en eenig geld omvat. De politie stelt een onder zoek in. BEJAARDE WIELRIJDER AANGEREDEN. Bij het kruispunt Torenstraat, Arendsweg Groote Houtweg kwam de 80-jarige wiel rijder A. v. O., wonende aan de Boogaard laan, in botsing met een vrachtauto. De aangereden kreeg verwondingen aan het hoofd, terwijl zijn rijwiel werd vernield. CONCERT. Dinsdag 29 Augustus zal in de Groote Kerk het zevende kerkconcert van dit zomer seizoen worden gegeven. Hieraan zal worden medegewerkt door Annie Stijger, sopraan; Barta de Graaf-Verdam, viool en G. J. Moed, orgel. Het programma vermeldt: 1. Orgelkoraal, J. S. Bach. 2. Aria „Meinem Hirte bleib ich treu", J. S. Bach. 3. Sonate voor viool en orgel, Veracini. 4. Aria „Seufzer, Tranen, Kummer, Not", J. S. Bach. 5. Grave, Fr. Bach en Adagio uit concert c dur, S. Haydn. 6. Drie Gellert-liederen, Beethoven. 7. Romance, Svendsen. W. PAUWELS DOOR „SUOMI" HERDACHT Tijdens de training van Vrijdagavond in het Gem. Sportpark van de H.A.V. „Suomi" heeft de heer P. C. Bais, voorzitter, het club lid W. Pauwels, dat Donderdag door een noodlottig ongeval om het leven is gekomen, herdacht. De heer Bais schetste den verscheidene als een zeer goed en trouw clublid, steeds bereid het bestuur zoowel als jurylid als in vele andere gevallen behulpzaam te zijn. Aan de nagedachtenis van Pauwels werd een minuut stilte gewijd. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat door hetzelfde ongeval het clublid mej. Lyda, Rooze gewond werd en in een ziekenhuis is opgenomen. Uit piëteitsoverwegingen zal „Suomi" Zon dag aan de door G. A. C. te Hilversum ge organiseerde athletiekwedstrijden niet deel nemen. Agenda Zondag 27 Augustus: BEVERWIJK: Gem. Sportpark: Mid-Kennemerlandtournooi (voet bal), 12.45 uur. /O* Het was noodzakelijk de inschrij ving voor het bewerken van tabak van eigen teelt te centraliseeren. Deze regeling biedt uitsluitend voor deden. Geeft nog heden per brief kaart Uw naam en adres op aan Bureau voorde Kerftabak Industrie Afd. Amateur-tabak Rokin 93 - Amsterdam-C. Shag - rook- of pruimtabak Hei Rijksbureau voor Tabak te Den Haag garandeert de terugzending van bewerkte tabak zooweJ naar kwaliteit als hoeveelheid. Vakkundige bewerking geeft geur en kleur aan Uw oogst HUWELIJKSBEMIDDELING Waarom wendt U zich niet tot een werke lijk bona-fide bureau? U voorkomt dan door grondige, betrouwbare oriëntatie on- noodige teleurstellingen. Disci etie is voor ons een Dersoonlijke eerezaak Alle ge- wenschte inlichtingen worden U geheel vrijblijvend toegezonden, in blanco couvert door Bureau „SUCCOUR", Agathastraat 145 Den Haag, Telef. (2 lijnen) 770754—770713 Kantooruren 109 uur FEESTMIDDAG VOOR OUDEN VAN DAGEN Zooals we hebben medegedeeld had het be stuur van de Harddraverijvereeniging Bever wijk en omstreken besloten ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan voor de ouden van dagen te Beverwijk een feestmiddag te orga niseeren. Het is gelukt het sympathieke plan te verwezenlijken, zoodat de bijeenkomst Woensdag 30 Augustus in het Kennemer- Theater zal worden gehouden. Er is een aan trekkelijk programma samengesteld. WAARSCHUWING. De wnd. politiepresident te Haarlem deelt mede dat door de Duitsche overheid wordt geklaagd over 't beschadigden van Deckungs- löger door het publiek, vooral door kinderen. Indien dit niet terstond ophoudt, zullen strenge maatregelen worden genomen. Men zij gewaarschuwd Inlevering boterbonnen 34A en 34B De bonnen Boter 34 A en 34 B, welke men dient in te leveren, opdat de handelaren zich met boter resp. margarine kunnen bevoor raden, kan men in afwijking van het reeds gepubliceerde, alsnog op Zaterdag 26 Augus tus bij zijn leverancier inleveren Uniformstukken voor Nederlandsche krijgsgevangenen. Inzameling door het Ned. Roode Kruis Het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis deelt mede: Het opperbevel van de Duitsche Weermacht zorgt in overeenstemming met de bepalingen van het volkenrecht in oorlogs tijd voor het kleeden der Nederlandsche krijgsgevangenen Het is evenwel niet ver plicht noch in staat aan de krijgsgevangenen uniformen ter beschikking te stellen, die met de wenschen der Nederlandsche krijgsge vangenen in overeenstemming zijn. Het Nederlandsche Roode Kruis doet daar om een beroep op alle Nederlanders, die in het bezit zijn van uniformstukken van de voormalige Nederlandsche weermacht, deze voor de kleeding van hun zich in krijgsge vangenschap bevindende landgenooten ter beschikking te stellen. In het bijzonder zijn *benoodigd: uniformjassen, pantalons, over jassen, mantels, kepi's, veldmutsen, distinc tieven, schoenen, laarzen, beenkappen en beenstukken en beenwindsels. Deze vrijwil lige gaven, waarom het Nederlandsche Roode Kruis dringend verzoekt, kunnen aan het magazijn der 5de afdeeling van het Neder landsche Roode Kruis, Groenewegje 1416, v Den Haag, worden afgegeven of per post toe gezonden. Het hoofdbestuur van het Neder landsche Roode Kruis belast zich met de doorzending van alle ingezamelde goederen. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. TOEWIJZING WASCHPOEDER In verband met het feit, dat m. i. v. 2 Septem ber a.s. wederom een bon voor waschpoeder zal worden aangewezen, reiken de distributiediens ten van 28 Aug. t.m. 1 Sept. a.s., bij de inleve ring van de bonnen eenheidszeep, behalve de normale toewijzingen eenheidszeep tevens toe wijzingen waschpoeder uit voor een aantal rant soenen, dat overeenkomt met het totale aantal rantsoenen eenheidszeep dat de betrokken de taillist of grossier van 14 t.m. 18 Aug. en van 18 Aug. t.m. 1 Sept. 1944 ingeleverd heeft. GROENTEBONNEN 10en PERIODE. Handelaren in groente en fruit dienen de van 22 t.m. 26 Aug. ontvangen bonnen „Groente 10e periode op Maandag 28 en Dinsdag 29 Aug. a.s. bij de plaatselijke distri-butiediensten in te leve ren ter verkrijging van toewijzingen, die zij van 30 Aug. t.m. 2 Sept. a.s. bij de plaatselijke ver- deelkantoren moeten inleveren ten einde toewij zingen te verkrijgen, waarmede zij zich van 3 tot"30 Sept. '44 kunnen bevoorraden. INLEVERING BONNEN 35 A EN 35 B BOTER. Detaillisten kunnen, in tegenstelling tot het in sommige vakbladen gepubliceerde, de bonnen 35 A en 35 B boter op de normale wijze van 28 Augustus t.m. 1 September a.s., ter verkrijging van toewijzingen boter, bij de distrihutiediensten inleveren.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3