X 2 (ASTfLLA Als u een hoed s a co a a co s a o co co SS O X SS 0 0D SS H H O U hebt keus eediêMploduct! 7h gebroeders laan K\C y 0) O fa ia 0 9 SS O SS SS IPI 094 ■e fa O 9$ SS 0) «M DMUIDEN Tarwe weggenomen. H. W. Sch., wonende in den Wijkermeer- polder, stelde vast, dat uit De Meerweiden van te velde staande korenhoopen een hoe veelheid tarwe was ontvreemd. Hij deed aan gifte bij de politie, die den diefstal in on derzoek heeft. SUCCESSEN VAN SCHAKERS Bij de te Amsterdam gehouden schaak wedstrijden bewees onze plaatsgenoot de heer G. L. de Haas een sterke hoofdklasser te zijn. Hij slaagde er namelijk in,, in groep 4 de vijfde plaats te bezetten. Een ander plaatsgenoot, de heer P. de Boer, legde in zijn groep eveneens op de vijfde plaats beslag. WATERLOO VERSLOEG ALKMAAR Het eerste elftal van de voetbalvereeniging Waterloo is er in geslaagd een overwinning van 4-3 op Alkmaar, vierde klasser van den N.V.B., te behalen. Reeds voor de rust padden de IJmuidenaren een verdienden voorsprong van 3-0 verkregen. In de tweede helft kon Waterloo het tempo echter niet handhaven, van welke gelegenheid Alkmaar gebruik maakte door zijn achterstand tot 3-2 in te loopen. Hierna gingen de IJmui denaren zich weer meer roeren. Zij verkregen opnieuw een overwicht en drukten dit in een doelpunt uit. Even voor het einde gelukte het den Alkmaarders nog eens te doelpunten, zoo dat met 4-3 het einde kwam. VELSER WANDELSPORTCOMMISSIE. Er is een uitgebreid programma samenge steld voor den cabaretmiddag, die Zondag 3 September door de Velser Wandelsportcom missie in hotel Vreeburg te Bloemendaal zal worden gehouden. Onder regie van den heer F. Hunsche te IJmuiden hebben leden van De Stormvogels en De Kennemer Jagers schetsen ingestudeerd. Bovendien zal een balletgroep zich weren. Verder wordt de aan dacht gevraagd voor het optreden van een aantal gasten, zooals een groep „Zingende Transvalers", een orkestje en, een conferen cier. BANKBILJET ONTVREEMD. Een inwoner van Velsen-Noord, P. K. kwam tot de onaangename ontdekking, dat een onbekende een hem toebehoorend bank biljet van ƒ25 had ontvreemd. Hij bracht de politie op de hoogte, die een onderzoek in stelde en argwaan kreeg tegen een inwoner van IJmuiden-Oost, S. G. B. Deze werd in arrest gestekr en aan een streng verhoor on derworpen, waarbij hij bekende zich aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt. Het bankbiljet werd achterhaald en aan den be nadeelde teruggegeven. VAN DIEFSTAL VERDACHT De politie heeft een inwoner van IJmui- den-Oost, K. IJ. S. T., aangehouden, die er van wordt verdacht een diefstal te hebben gepleegd. Het onderzoek is nog gaande. AGENDA DINSDAG 29 AUG. BEVERWIJK. Groote Kerk: Concert, 7.30 uur. WOENSDAG 30 AUG. BEVERWIJK Keil- nemer-Theater: Feestmiddag Harddraverij vereeniging Beverwijk en omstreken, 2.30 u. 3 Zege der schakers. Het is de IJmuider afdeeling der Hoogoven schaakclub gelukt schitterend revanche te nemen voor de nederlaag, die zij in de eerste ontmoeting met de afdeeling Beverwijk heeft geleden. Werd toen met 9-6 verloren, nu werd het 10-5 in het voordeel van IJmuiden. Het waren grootendeels de spelers van den eersten wedstrijd, die zich weerden, zoodat de over winning den IJmuidenaren volledige voldoe ning schonk. De uitslag was als volgt (eerstgenoemden zijn leden der afdeeling Beverwijk): P. A. VeldheerG. L. de Haas 1-0; G. Paardekooper J. Discus 0-1; J. c. de HaasJ. A. Stals 0-1; J. A. KroonJ. Hillecamp 1-0; P. v. d. Broek P. Zeilstra 0-1; ir DerksP. de Boer /-V2', J. S. HooglandJ. van Stekelenburgh 0-1; A J. Mantel—A. van Niekerken Vi-Vz", G. Swa- neveldB. Stals 1-0; P. AdriaanseJ. Hoog- zaad 1-0; P. RijkeboerA. Kistemaker 0-1; W. OnstenkS. Kistemaker 0-1; H. van Laaren- K. de Boer 0-1; P. Bos—N. v. d. Son 0-1 en F. Bakker—B. Stek 0-1. VELSEN MEJ. A. ,S. v. d. MEER OVERLEDEN Tijdens haar vacantie, welke zij bij haar ouders te Heiloo doorbracht, is mej. A. S. van der Meer, hoofd der Maria Cornelia Fröbelschool aa.11 de Eendrachtstraat Zater dagmiddag door een noodlottig ongeval zoo danig getroffen, dat zij na enkele uren in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar is over leden. De verscheidene, welke 2 6 Maart 189 5 te Hoorn was geboren werd reeds op 20-jarig leeftijd door het toenmalig bestuur 1 Sep tember 1915 aangesteld als hoofd der M. C. Fröbelschool, waar zij gedurende 2 9 jaren niet slechts de school maar ook de jeugdige leerlingen met hart en ziel was toegedaan Twee generaties hebben haar paedago- gisch werk mogen ondervinden en zijn daar door ongetwijfeld grooten dank verschul digd aan haar, die de grondslagen van den levensloop heeft gelegd. Mej. v. d. Meer was dan ook bij alle inwo ners zeer gezien, wat overigens duidelijk tot uiting is gekomen bij haar zilveren jubileum als hoofd der school in 1940. Heden zal in de Fröbelschool aan de Een drachtstraat van 3 tot 6 uur gelegenheid tot condoléancebezoek bestaan. Het stoffelijk overschot is in één der zalen, welke tot rouw kamer is ingericht, opgebaard. Woensdagmiddag zal te Westerveld na aankomst van trein 13.35 uur uit richting Alkmaar de crematie plaats hebben. jubitxea bij de papierfabriek In de komende maand zullen vijftien le den van het personeel der Papierfabriek een jubileum herdenken, waarbij één veertig jarig voorkomt. September wordt aangevangen met twee jubilarissen op den tweeden. De heer S. Ste kelenburg herdenkt zijn zilveren 'jubileum als loogbereider in de afdeeling loogerij van de cellulosefabrieken. terwijl de heer W. Vastenburg, behoorende tot de afdeeling Centrale en werkzaam als arbeider aan het kanaal-pompstation eveneens een kwart kwart eeuw in dienst zal zijn. BEVERWIJK Opening Cürsus voor Aardbeienkeurmeesters. De opening van den cursus voor aardbeien keurmeesters, welke Maandagmorgen in een der zalen van het gebouw Adrichem geschied de, droeg een officieel karakter. Zoo gaven de heeren P. J. Nijssen, directeur van den Proef tuin Hollandsch Duindistrict en Jac. de Weyer directeur der Vereenigde Veilingen van hun belangstelling blijk. Als vertegenwoordiger van ir. G. W. v. d. Helm, rijkstuinbouwconsulent, richtte ir. M. Eversdijk een woord van welkom tot de aanwezigen. Spr. constateerde, dat de aardbei voor de Kennemer tuinders nog steeds een belangrijk product beteekent. In de ach terliggende periode werden er evenwel met de teelt minder gunstige resultaten bereikt. De opbrengst, de grootte der vruchten en de ziek ten gaven aanleiding tot klachten. Het onder zoek wees uit, dat 't gebezigde plaatmateriaal niet voldeed. Evenals bij de aardappelencul tuur zal de selectie in dit verband een belang rijke verbetering geven. Ir. Eversdijk memo reerde verder de werkzaamheden van den Proeftuin Hollandsch Duindistrict. De op brengst der proefvelden voor geselecteerd aardbeienplantmateriaal voorziet nog geens zins in de behoefte. Als onderafdeeling zal de op te richten Vereeniging tot aan- en verkoon van N.A.K.B.-gekeurd selectie-aardbeidenplant materiaal binnenkort worden ingeschakeld. Het stemt tot voldoening, dat diverse tuinders reeds grond voor het selectie-materiaal be schikbaar hebben gesteld. Spr. zette vervol gens de noodzakelijkheid van den cursus voor keurmeesters uiteen en behandelde de leerstof. welke door mej. ir. H. G. Kroonenberg en den heer B. Machielse zal worden verwerkt. De erfelijkheidsleer, de ziekten en hun bestrijding, alsmede het verrichten van proefkeuringen en het bezoeken van tuindersbedrijven behooren V>t de onderdeelen van 't omvangrijke cursus programma. De heer J. P. Nijssen, voorzitter van den proeftuin, zeide, dat er in Kennemerland voor de teelt van aardbeien pioniersarbeid werd verricht. Er is zelfs reeds op bescheiden wijze geselecteerd materiaal verstrekt; zoodat de plannen geleidelijk worden vrewezenlijkt. Spr. adviseerde den Kennemer tuinders om in de komende periode consumptie-aardbeien te te len. Verder dient de kwaliteit der planten aan hooge eischen te voldoen. Bij een dergelijk streven zal de omzet wellicht kannen worden uitgebreid. De heer B Ma:hielse schetste de verdienste van het wetenschappelijk onderzoek van mej. \r. Kroonenberg. Zij vond niet alleen de oor zaak van de teleurstellingen, doch gaf tevens richtlijnen voor de toekomst der aardbeien- Ceelt. Voor het selectie-materiaal leveren eerst de top- en later de vermeerderingsbedrijven de planten. De N.A.K.B.-keuring werkt stimulee- rend. Na dit gedeelte kwam 's middags de eerste practische les aan de orde, waarbij o.a. een bezoek werd gebracht aan diverse tuinders- bedrijven. VVB WINT HET EIjSWOUT-TOURNOOI WB heeft na het succes van verleden week tegen den organiseerenden vierde klas ser DIO van het Elswouttournooi met 41 thans door overwinningen op Vliegende Vo gels en RCII 2 den beker voor een jaar in het bezit gekregen. De ontmoeting WBVI. Vogels ken merkte zich door stug verdedigen van de Vogels, die er in slaagden tijdens de eerste helft den stand blank te houden. Doch na de hervatting nam VVB spoedig de leiding uit een vrijen trap door P. v. Vuuren geno men. Het offensief van de Velsenaren bleef aanhouden, waarbij de Vogels geen kans hadden succesvol door te breken. Nadat Stek den paal had geprobeerd lukte het Kelder man beter, die er met een keihard schot 20 van maakte, met. welken stand ook het einde kwam. Een spannende en mooie wedstrijd was WBRCH 2, welke na verlenging in het voordeel van VVB eindigde. Direct in den aanval namen de Breesapers na ongeveer 10 minuten de leiding door Kelderman met een mooi schot, doch RCH reageerde onmiddel lijk en het was de middenvoor, die uit een vrijen trap een schitterend schot langs Oli vier dreef (1He hervatting bracht een sterker WB-elftal maar alle pogingen om succes te boeken faalden. Dit was ook bij RCH het geval, zoodat het einde kwam met een gelijk spel (11). De verlenging buitte VVB uit. Zandvliet plaatste den bal ver naar voren en Stek liet den bal voor den verras ten doelman in den anderen hoek verdwijnen (21). Dit beslechtte het pleit en WB was zeker verdiend overwinnaar. Grieksche eischen jegens Bulgarije. De uitgeweken Grieksche regeering heeft een verklaring gepubliceerd over eischen aan Bulgarije. Deze eischen zijn: 1. strategische wijziging der Noordelijke grens van Grieken land ten gunste van dit land 2. Bestraffing van de Bulgaarsche heerschende personen, mi litaire leiders en al diegenen, die verantwoor delijk zijn voor de tegen de Grieksche bevol king genomen maatregelen. 3. Betaling van schadevergoeding. 4. Opvoeding van het Bul gaarsche volk volgens de Grieksche richtlijnen overeenkomstig die, welke door de Geallieer den voor de Duitschers worden gewenscht. 5. Bezetting van Bulgarije -door troepen der Ge allieerden. Duitseh marinesucces in rle Noordelijke IJszee. Het bureau van ^den bevelhebber der duikbooten maakt bekend, dat Duitsche duikbooten in de Noordelijke IJszee bin nen enkele dagen een kruiser der Dido- klasse, een hulpvliegkampschip en vijf torpedojagers tot zinken hebben gebracht. Een slagschip of zware kruiser, alsmede een ander vijandelijk oorlogsschip werden door torpedotreffers ernstig beschadigd. Oproep der Slowaaksche regeering Zaterdagavond heeft de Slowaaksche mi nister van binnenlandsche zaken, Mach, na mens de Slowaaksche regeering een oproep aan het Slowaaksche volk voorgelezen, waarin erop gewezen wordt, dat de vijanden van Slowakije er naar streven orde en rust in den staat te verstoren en tot dat doel pergo- nen met valschermen neerlieten, die trachten het Slowaaksche volk op verkeerde wegen te brengen. De Slowaaksche regeering is echter vastbesloten tegen dit streven op te treden. Het Slowaaksche volk kan er nooit en door niets toe gebracht worden zijn vriend en bondgenoot, het Duitsche volk, te verraden. Het Slowaaksche leger en de veiligheids organen zullen zoo noodig met alle energie optreden. Alle geruchten over bezetting van Slowakije door vreemde troepen zijn leugens van de vijandelijke propaganda. Elke Slowaak kan er zich dagelijks van overtuigen, dat van bezetting geen sprake is. De Slowaaksche bladen publiceeren een gelijkluidend artikel. waarin gezegd wordt: De regeering der Slowaaksche republiek heeft besloten hét aantal werkkrachten in het staatsapparaat tot een minimum te redu- ceeren en de vrijgekomen Werkkrachten voor het leger beschikbaar te stellen. Hetzelfde zal in het bedrijfsleven geschieden. Het heeft geen zin om vrijstelling te vragen, want nie mand wordt vrijgesteld. Elke weerbare mar moet thans zijn plicht jegens staat en volk vervullen". Burgerlijke Stand. HAARLEM, 28 Aug. '44 BEVALLEN: 23 Aug.: E. A, E. Droog-Herman, d. 25 Aug.: C. H. van Beelen-Bijster, d. G. Poel- geest-Brondsema, z. C. Th. E. L. Amand-Ster- ner, d. B. J. van Gaaien-van Emmerik, z. J. M. van Roon-de Graaf, d. M. R. G. Keijzer-Abra- hamsz, d. A. van Heerden-Zwartjens, d. C. S. M. van den Berg-van den Berg, z. J. van Dillen- van den Berg. z. L. Goosens-Ulderink, d. C. Sie- val-Oosterhout, d. A. Grit-Kaap, d. A. H. Mathot-Hilterman, d. 26 Aug.: A. P. Jonges-de Kroon, d. D. bij de Vaate-Zemel, z. C. H. Wei- tering-de Wolf, d. P. Severs-van der Wal, d. J. C. van der Munnik-Michel, d. M. J. Eldering- Peschl, d. 27 Aug.: C. IJkema-Barthei, z. E. Th van der End-Affourtit, z. M. A. Truijens- Kruijskens, z. G. Weijland-Kamphuis, z. W. C. Minnema-Claassen, d. A. Zondervan-Krax, z. F. H. Heiligers-van der. Meij, z. A. M. van der Peijl-Lüneberger, d. OVERLEDEN: 24 Aug.: S. H. Heerernans, 19 m. Kamperlaan. G. H. Deun, 24 uur, d. v. H. J. Deun, Muiaerslotweg. E. C. M. P. Wijntjes, 46 j., Gasthuisvest. 25 Aug.: C. Sierveld, 75 j., Zuid polderstraat. J. H. de Vette, wed. G. van Bot tenborg, 90 j., Westerhoutpark. C. de Heer, 3 mnd., d. v. J. de Heer, Rozenprieelstraat. N. Mentjox, 6 mn'd., z. v. P. Mentjox, Zomervaart. D. G. J. Assink, 34 j., van 't Hoffstraat. A- Amesz, 79 j., Kamperlaan. 26 Aug. P. Beitsma, 53 j., Gierstraat. E. M. J. Vintges, d. v. J. C. Vint- ges, 12 j., Regentesselaan. C. M. Wittkamper- Platvoet, 73 J„ Gen. Bofchastraat. ^.y.VAN E/Gesi TEt£. Geeft omgaand Uw naam en adres op aan het Bureau voor de Kerftabak Industrie Afd. Amateur-tabak Rokin 93 - Amsterdam-C. Dan geniet U de groote voordeden van vakkundige bewerking en hebt keuze voor Uw oogst uit Shag - rook- ol pruimtabak Vakkundige bewerking geeft geur en kleur aan Uw oogst N.V. KONINKLIJKE PELLERIJ „MERCURIUS" köODt Kunt U hem vooraf keuren, dij verpakte levensmiddelen kunt u vooraf niets keuren. Let dan op den naam W. A. SCHOLTEN. Een kwaliteitsgarantie. Voorkomend- o.a. op w. A. SCHOLTEN'S Albu- mona, Butaroma, Transparants, Sago en verpakt Aardano^lmeeL spoor w eg hik v kn .v a.nv.— t>EBX Een bewoonster van den Vergierdeweg had onlangs een koffer met kinderkleeding per spoor van Groningen naar Haarlem ge zonden, welke echter zoek geraakt was. Zij deed aangifte bij de politie en deze hield den 36-jarigen rangeerder K. en den 33-jarigen brandwacht Van H. aan. K. bekende ter stond, doch Van H. beweerde niets van een verdwenen koffer af te weten. In beider wo ningen zijn echter uit den koffer afkomstige goederen gevonden. VERGUNNINGEN VOOR MEUBEL TRANSPORT. De chef van de afdeeling vervoerwezen maakt bekend, dat vergunningen voor meubel transport bij de regeling centrale meubel transport uitsluitend door bemiddeling van meubeltransporteurs dienen te worden aange vraagd. Aanvragen van de zijde van het publiek worden niet in behandeling genomen. Voor evacuatieverhuizingen wordt steeds een bij zondere regeling getroffen, waarover het be trokken gemeentelijk bureau nadere inlichtin* gen kan verstrekken.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3