IJMUIDEN Teraardebestelling Visser Pzn. Bij de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. Visser Pzn. in leven directeur der firma Zeevischgroot- handel Visser-Clots, gaven Dinsdagmiddag op de Begraafplaats Westerveld velen van hun medeleven blijk. Onder de talrijke belang stellenden merkten wij op de heeren L. J. van Eerden, assistent en R. Visser, halchef namens de directie van het Staatsvisschers- havenbedrijf; alsmede de heeren J. L. Uit- zinger, P. Krab en P. Jongejans, namens het bestuur der vakgroep Groothandel in visch. Nadat allen zich in de aula bij de baar hadden verzameld, memoreerde de heer J. Uitzinger het tragisch verscheiden. Als tolk der collega's bood spr. den achterblijvenden zijn deelneming aan. Verder werd opgemerkt dat wijlen de heer Visser weinig op den voor grond trad. In het zakenleven was hij echter een stuwende persoonlijkheid, die zelfs buiten de grenzen bekendheid genoot. In de achter liggende periode werd ,door hem tevens bij gedragen aan den bloei van IJmuiden. Ten slotte uitte spr. zijn waardeering voor de trouw, welke de overledene als lid der Visch- handelarenvereeniging heeft bewezen? Hierna bracht de organist een Prélude van Chopin ten gehoore. Er werden voorts bij de geopende groeve bloemen gestrooid, waar na namens de familie werd gedankt voor het medeleven. Bij het verlaten van het graf vertegenwoordigden de aanwezige bloem stukken o.a. der vakgroep, het personeel en diverse firma's een stille hulde. F. W. PAUYVELS TEN GRAVE GEDRAGEN Onder zeer groote belangstelling is Dinsdag middag het stoffelijk overschot van den heer F. W. Pauwels, die Donderdag j.l. door een noodlottig ongeval te IJmuiden is overleden, op de begraafplaats „De Biezen" te Santpoort ter aarde besteld. Bij het sterfhuis in de Spar renstraat, had zich een groote belangstellende menigte verzameld. In den langen rouwstoet, waarbij acht leden van de H.A.V. „Suomi" als slippendragers fungeerden, merkten wij o.m. op directie en personeel van de N.V. „Imex", waar de verslagene werkzaam was, bestuur en leden van de Voetbalvereeniging „V.V.IJ.". vertegenwoordigers van de Voetbalvereeniging „V.G.S.", vele dames- en heerenleden van de Hoogoven Athletiekvereeniging „Suomi", als mede het voltallige bestuur en talrijke vrien den en buren. De baar, welke gedekt was door zeer vele bloemstukken, waaronder van de directie en het personeel van de N.V. Imex, V.V.IJ., V.G.S. en Suomi, in de vereenigings- kleuren, werd door de acht Suomi-vrienden naar de groeve gedragen. Nadat de kist was gedaald, sprak de heer J. Smit, bestuurslid van V.V.IJ. Deze schetste welk een groote slag niet alleen de familie maar ook de vereeniging had getroffen door dit plotselinge verscheiden, om voorts te wijzen op de prachtige capacitei ten als voetballer van Pauwels, die nog kort geleden den zevenkamp van de afd. Haarlem van den N.V.B. zoo overtuigend heeft gewon nen. Vervolgens zeide de heer N. de Graaf, welke namens den grooten vriendenkring het woord voerde, dat Wim's verscheiden voor hen allen zoo bijzonder moeilijk is te beseffen. De heer P. C. Bais, voorzitter van Suomi. noem de Wim Pauwels één van de beste clubleden en sportmakkers, wiens geest in de vereeni ging zal voortleven. Tenslotte getuigde ds. G. F. Callenbach van den gró'oten weemoed, die om dit verscheiden hangt; van het bloeiende leven dat zoo plotseling is afgebroken. De groote vriendenkring bewijst niet slechts, dat het heengaan voor de ouders een gevoelig ver lies van een goeden zoon beteekent, doch te vens voor de vrienden, die in hem een prach- tigen kameraad hebben verloren. Met het „Onze Vader" werd de treffende plechtigheid besloten. De heer J. v. d. Heide, vriend van den ver scheidene, dankte namens de familie voor de Goed verduisteren noodzakelijk. Weer tien processen-verbaal. Onlangs is er nog eens nadrukkelijk op ge wezen, dat de luchtbeschermingsvoorschriften inzake het verduisteren nauwkeurig in acht moeten worden genomen. De politie oefent controle uit en aarzelt niet proces-verbaal op te maken. Dezer dagen werden tijdens een controle te Santpoort 7 en te Velsen-Noord 3 overtreders bekeurd. Men zij dus gewaar schuwd 1 NEDERLAAG VAN STORMVOGELS RESERVES. In een pittigen wedstrijd heeft het tweede elftal van Stormvogels zich te Heemskerk tegen de plaatselijke vereeniging aldaar, A.D. O. geweerd. De Heemskerkers toonden zich de meerderen en wisten reeds voor de rust drie maal te scoren, waartegen de IJmuidenaren geen doelpunt konden plaatsen. In de tweede helft ging Stormvogels zich beter roeren, doch er was gebrek aan een doorzetter. Eerst nadat A.D.O. nog twee voltreffers had geboekt slaag den de IJmuidenaren er in de eer te redden. Het einde kwam dus met 5-1. BONDS KRUIS N. W. B. Wegens het afleggen van 750 K.M. werd het cijfer 3 bij het Bondskruis van den Nederland- schen Wandelsportbond aan onzen plaatsge noot F. Hillebrink toegekend. GOUDEN RING ONTVREEMD. Aan de politie werd medegedeeld, dat er een gouden damesring was ontvreemd. Er werd direct een onderzoek ingesteld, waarbij men argwaan kreeg tegen een inwoner van Oss, A. v. G. Deze werd in verhoor genomen en al spoedig kwam vgst te staan, dat het vermoe den juist was. De aangehoudene gaf n.l. toe den ring te hebben ontvreemd. Het onderzoek wordt voortgezet. AGENDA Woensdag 30 Aug. Beverwijk. Kennemer Theater: Feestmiddag Harddraverij vereeniging Beverwijk en omstreken, 2.30 uur. Donderdag 31 Aug. Santpoort Jeugdhuis: Afscheidsbijeenkomst mej. J. J. van Thiel, 5 u. Gymnastiekvereeniging Gratia Plato. In tegenstelling met elders in de gemeente Velsen, waar onder anderen de leden van T.V.S., Sparta en R.K.S.V, Santpoort geregeld met enthousiasme turnen, kwam er gedurende de achterliggende maanden naar buiten zeer weinig over de gymnastiekbeoefening te IJmuiden-Oost tot uiting. Er dient echter met voldoerting te worden geconstateerd, dat ruim 140 leden der IJmui- der Gymnastiekvereeniging Gratia-Plato nog steeds actief zijn. Bij de wekelijksche oefen bijeenkomsten hebben mej. A. van Osterthun en de heer W. Marinus de leiding. De ver eeniging telt 42 dames, terwijl de afdeelingen oudste meisjes door 30, jongste meisjes door 36 en jongens door 30 turnliefhebbers wor den bezocht. Hoewel dus T.V.IJ. en Olympia voorloopig niet meer kunnen werken, houdt Gratia- Plato nog den naam van het IJmuider turn- wereldje hoog. Dit streven komt treffend tot uiting in een fraai verzorgde étalage aan den Zeeweg, waarin de aandacht voor Gra tia Plato wordt opgewekt. Foto's, onderschei dingen en interessante gegevens demonstree- ren er het verleden der bloeiende IJmuider Vereeniging. Stellig zal het bestuur bestaande uit de dames: mevr. Suykerbuyk-Zandwijk, presi dente, De Niet-Castricum, J. BroekSmak man, C. van Duyck eri A. de Braber; alsmede de heer Ph. Bank, bij zijn actie succes heb ben. DE FIETS WAS VERDWENEN. Een inwoner van IJmuiden-Oost, H. W., had aan de Zuidzijde van de Visschersha- ven zijn rijwiel onbeheerd achtergelaten. Toen hij er weer gebruik van wilde maken bleek een onbevoegde zich er meester van te hebben gemaakt. De dader is onbekend. De politie is van den diefstal op de hoogte ge bracht. (ÏEEX ..AUSWEIS" Een inwoner van Deiden wilde een be zoek aan het versperde gebied in de ge meente Velsen brengen. Hij was niet in het bezit van een ,,Ausweis". maar besloot een Ivans te wagen. Spoedig ondervond hij ech ter, dat de politie geregeld toezicht uit oefent. Hij werd aangehouden en naar het hoofdbureau van politie te IJmuiden-Oost overgebracht, waar hij in het van een proces-verbaal werd gesteld. Een en ander moge wederom als waarschuwing gelden. VERDACHTE IN ARREST Wegens een geval van verduistering heeft de politie een onderzoek ingesteld. Als ver dachte werd een inwoner van IJmuiden-Oost H. A., aangehouden en in het hoofdbureau ygn politie te IJmuiden-Oost opgesloten. Het onderzoek wordt voortgezet. PERSOONSBEWIJS ZOEK Door N. v. B. werd de politie er van op de hoogte gebracht, dat zijn persoonsbewijs in een verblijfplaats voor arbeiders aan den Zeeweg te IJmuiden-Oost op onverklaarbare wijze was verdwenen. Er wordt een onder zoek ingesteld. STORMVOGBRS IN WESTERKERK- TOl'RN OOI Voor het Westerkerk-tournooi speelde Stormvogels tegen Alcmaria Victrix. Doordat Zwemmer en Goedhart voorloopig niet van de partij kunnen zijn en Van Pel op het laatst verstek liet gaan, moest in de volgende opstelling gespeeld worden: Kraak, Haak, Wijker, Hoogendijk. v. d. Kuyl, Snoeks; De Boer, Aptroot, Appel, v. Opbergen, Veldman. Dit elftal heeft ons voorbereid op wat ons in de komende competitie te wachten staat: weinig Stormvogels-doelpunten. In 't veld werd somis niet onaardig gespeeld vooral De Boer, al speelde hij op een voor hem vreemde plaats, en Appel vielen daarbij het meest on en daardoor ontstonden ook in- dërdaaxl eenige goede kansen, maar juist het benutten daarvan was, evenals het vorige seizoen, weer de zwakke zijdè van het Storm- vogels-quintet. Ook het spel der middenlinie gaf nog geen reden -tot verheugenis. Vooral het gemis van een krachtigen spil deed zich gevoelen. Het beste deel van de ploeg, het deel, dat in de komende competitie misschien nog wel eens een gelijk spel uit het vuur zal weten te sleepen. was de achterhoede. Kraak kreeg het niet al te moeilijk, maar zijn waarde als doelman is bekend genoeg. Haak en Wijker moesten echter vaak in actie komen en uit het feit, dat Kraak het niet al te zwaar kreeg blijkt voldoende, dat zij hun werk goed ver richtten. Als naar verhouding de voorhoede zoo speelde, zou de Stormvog<els-ploeg een behoorlijk figuur slaan! VELSEN BIJ HET VERSCHEIDEN VAN MEJ. A. S. v. d. MEER Op de plaats waar mej. A. S. v. d. Meer. welke Zaterdag door een noodlottig ongeval is overleden, gedurende 2 9 jaren haar arbeid verrichtte a.ls- hoofd der Maria Cornelia Frö belschool is Dinsdag overduidelijk tot uiting gekomen hoezeer deze bekende figuur alge meen was bemind. In één der lokalen van de school, welke tot rouwkamer was ingericht, stond het stoffe lijk overschot opgebaard te midden van vele bloemstukken. Hieronder waren kransen van mevr. M. C. Smidt van GelderKaars Sij- pestein, de stichtster van de school welke haar namen draagt, van directie en school bestuur Van Gelder Zonen N. V., van colle ga's werkzaam aan het bedrijf, de handwerk- school, de Vriendenkring Velsen en van de kleintjes van de Fröbelschool. Enkele honderden hebben van de gelegen heid gebruik gemaakt afscheid te nemen. Tot de bezoekers behoorden de directie der fabriek Velsen'en het schoolbestuur, de heer D. Bun, de heer J. v. d. Graaff, hoofd van de I. school no. 7, de heer P. Koelmans, van de Da Costaschool, mevr. ir. D. P. Krijger, zus ter A. Zandstra, de heer en mevrouw R. W. Fierstra, de heer G. Chr. Dun, inspecteur van het Dager Onderwijs te Alkmaar en talrijke andere vooraanstaande personen. BEVERWIJK Jeugdige appeldieven. Tijdens het stelen van appelen uit een spoorwegwagon werd een drietal jongens, respectievelijk 8, 10 en 12 jaar op heeterdaad betrapt. De jeugdige appeldieven werden door de kinderpolitie over hun handelwijze onderhouden. Zwemliefhebber benadeeld. Tijdens het zwemmen in het Noordzeekanaal had een Beverwijker zijn kleeding onbeheerd aan den oever achtergelaten. Hij werd de dupe van deze nalatigheid, want bij zijn terugkomst bleek al spoedig, dat een dief den inhoud van zijn portefeuille had medegenomen. De buit omvat een bedrag van honderden guldens. Het mocht tot dusver nog niet gelukken den dader te arresteeren. Kunst na Arbeid. Onder regie van den heer J. v. d. Mey wordt er door de leden der Tooneelvereeniging Kunst na Arbeid geregeld met toewijding ge oefend. Het nieuwe speelseizoen zal immers reeds op Zaterdag 7 en Zondag 8 Ocotber in het Kennemer Theater worden geopend met de opvoering van „Loods aan Boord", tooneelspel in drie bedrijven. INBRAAK. Onbekenden verschaften zich toegang tot een perceel aan de Verlengde Voorstraat te Wijk aan Zee, waarbij aan de achterzijde een ruit werd vernield. De benadeelde drogiste, die 's avonds haar woning verlaat, deed aangifte van diefstal van enkele dekens en een tafelkleed, alsmede een hoeveelheid crème en tandpasta. De politie tracht de daders op te sporen. ONTSPANNING VOOR DE JEUGD. Door de bewoners van de Breestraat werd een commissie gevormd, welke zich tot taak heeft gesteld om jeugdwedstrijden te organi- seeren. Dank zij de spontane medewerking van velen, zal het jonge volkje Zaterdagmid dag reeds in het Veilinggebouw Kennemer- land worden verwacht. OVERTREDERS BEKEURD. Wederom heeft de politie proces-verbaal op gemaakt tegen een aantal bewoners van den Groote Houtweg en den Alkmaarscheweg ter zake overtreding der verduisteringsvoorschrif- tën. Daar er reeds voldoende werd gewaar schuwd, zullen de verbalisanten flinke boeten dienen te betalen. RIJWIEL ONTVREEMD. Een bewoner van den Heemskerkerweg deed bij de politie aangifte, dat er uit een schuur staande achter zijn woning, een heerenrijwiel werd g'estolen. PIANO-AVOND. Donderdag 7 September zal de pianist Wil lem Andriessen in het Kennemer Theater een concert geven. HET WITTE KRUIS. In de periode van 20 tot en met 27 Augustus werden er in Het Witte Kruis-Badhuis aan de Baanstraat 782 baden verstrekt. Het aantal stortbaden bedroeg 584, terwijl 118 kinderen de inrichting bezochten. KONIJNENDIEFSTAL. Uit een schuur staande achter een woning aan den Noorderwijkweg werden drie konij nen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. TWEEKAMPR. O. D. AWATERVLIET De derde tweekamp tusschen de Korfbal- vereenigingen Watervliet en R. O. D. A. te Westzaan is voor onze plaatsgenooten aller minst een succes geworden. Van de 7 Watervliet-twaalftallen wist slechts één ploeg beslag te leggen op beide winstpunten, terwijl één ontmoeting in een gelijk spel eindigde. Watervliet 1 verscheen niet in de sterkste opstelling, waarbij vooral het dames-zestal gehavend was, wat nog erger werd, toen tij dens den wedstrijd nog 3 dames wegens bles sures het veld moesten verlaten. In "den aan vang had Watervliet het beste van 't spel en drukte dit in een doelpunt uit, spoedig ge volgd door den gelijkmaker. Hierna werd Roda sterker en won met 62. Het tweede Velser twaalftal verloor in een spannenden wedstrijd met 1.0; doch het derde vergoedde veel door een 30 zege. Deze wedstrijd was dë beste. De uitslagen waren: R. O. D. A. 1Watervliet 1 62; R. 2 W.vl. 2 10; R. 3,W.vliet 3 03; R. 4 W.vliet 4 3—3; R. 5W.vliet 5 10. Adspiranten: R. aW.vliet a 20;-R. b W.vliet b 10. Onder het motto „zeeman zijn is een be roep" houdt de Marine Annahmestelle Niederlande te Utrecht een tentoonstel ling. De jeugd laat zich door een matroos de werking van stuurwiel, en kompas ver klaren. (C.N.F.-Schipper Pax c) Stichting van etu jeugdstorm- herstellingsoord. Zooals reeds is medegedeeld, bestaat het plan om ter gelegenheid van het tienjarig be staan van den Nalionalen Jeugdstorm een Jeugdstormfrontfonds te vormen, dat het doel heeft de stichting van een Jeugdstormherstel lingsoord, bestemd voor gewonde jonge Ne- derlandsche soldaten, die als lid van den Jeugdstorm naar het front zijn vertrokken en daar gewond geraakt zijn, stormsters, die zich aan het front hebben ónderscheiden als Roode Kruis-zuster of zich op andere wijze daar ver dienstelijk hebben gemaakt en herstel van krachten behoeven, stormers en stormsters uit de geteisterde gebieden (ook uit Duitschland), die zich daar hebben ingezet en/of gewond zijn geraakt en leden van den Jeugdstorm, die zich aan het thuisfront geheel geven en van wege hun lichamelijken toestand een periode van rust nuodig hebben. De Jeugdstorm zelf zal het voorbeeld geven bij het bijeenbrengen van het bedrag, dat voor dit doel noodig is, doch ook anderen, die met den Jeugdstorm sympathiseeren, wor den opgewekt, steun te verleenen. Dg Jeugd storm heeft reeds meer dan 150 gesneuvelden te betreuren en vele andere stormers zijn meer of minder ernstig gewond. Men kan bijdragen storten op postgironum mer 25000. Voor giften in natura, inlichtingen en mededeelingen kan men zich wenden tot het stafkwartier, Oorsprongpark 8 te Utrecht, afdeeling Frontfonds. BRANDSTOFFEN VOOR KOOKDOELEINDEN. Van 1 September 1944 t.m. 31 October 1944 geeft de bon „25 KF" van de kookkaart „U 405" recht op het koopen van één een heid vaste brandstoffen met uitzondering van fabrieksturf. De verbruikers zullen met de op dezen bon aan te schaffen brandstoffen één maand moeten toekomen, daar het in de be doeling ligt op 1 October a.s. een volgenden bon van de kaart „U 405" aan te wijzen. GENERATOR-ANTHRACIET EN -TURF. Van 1 tot en met 30 September 1944 geeft elk der bonnen „Generator-anthraciet drie en dertigste periode" recht op het koopen van 1 hectoliter (max. 75 kg) anthracietnootjes IV of V. Gedurende hetzelfde tijdvak geeft elk der bonnen „Generatorturf drie en dertigste pe- piode" recht op het koopen van 50 stuks bag- gerturf. DIEVEN LOKTEN MEISJE UIT DE WONING Te Amsterdam is een brutale inbraak ge pleegd in een huis aan de Bosboom Toussaint straat. Aan de woning vervoegden zich te on geveer 8 uur drie mannen, twee in burger en een in politie-uniform, die aan een meisje, dat op dat oogenblik alleen thuis was mede deelden, dat mijnheer voor een economisch delict gearresteerd was en dat zij zich ten spoedigste naar het politiebureau moest be geven. yDe man in uniform zou haar bege leiden. 'In de buurt van het bureau was de zgn. politieman echter plotseling verdwenen en op het bureau hoorde zij, dat van een ar restatie niets bekend was. Eenige politie beambten stelden dadelijk een onderzoek in het huis aan de Bosboom Toussaintstraat in, en daar bleek dat intusschen was ingebroken. Alles was overhoop gehaald, Voor zoover kon worden nagegaan, werden slechts twee schil derijen gestolen. KORT NIEUWS Tijdens de afwezigheid van de bewoners is ingebroken in de woning van een markt koopman in de Hasebroekstraat te Amster dam. Een bedrag van f 11.000 aan bankpa pier is ontvreelnd. De kinderpolitie te Amsterdam ver zoekt de opsporing en terugbrenging van Johanna Berendina Marreveld. oud 17 jaar, die sedert 20 Augustus wordt vermist. Zij is pl.m. 1.65 m. lang, heeft donkerblond haar, donkere oogen, gezet postuur en gaaf gebit en draagt een rood geruite blouse, kort geel jasje, blauwe wollen plooirok en witte schoenen. De 37-jarige N. van D. te Utrecht kreeg terwijl hij met zijn vrouw den maaltijd ge bruikte, twist. Deze twist liep zoo hoog, dat hij een broodmes greep en haar daarmede ernstig letsel toebracht. Haar toestand is zeer ernstig. De man is in overspannen toe stand naar de neurologische klinieken ver voerd. AMATEURSTABAKOOGST 1944. Aan de ondernemingen, voor welke de ama teurs voorkeur kunnen vragen voor het ver vaardigen van kerftabak, is toegevoegd: firma Heupink en Reinders, Ganzemarkt 187. Ootmar- sum, fermenteur en kerver. De termijn, binnen welken de amateurs zich ter registratie moeten aanmelden bij het Bureau voor de Kerftabak industrie, afdeeling Amateurstabak, Rokin 93, Amsterdam, of bij de vakgroep Sigaretten industrie, Bureau Johannes Vermeerstraat 29, Amsterdam, is verlengd tot 30 September 1944. HANDEL IN SCHAPEN EN LAMMEREN Thans kunnen wederom, tegen inlevering van geldige aankoop vergunningen, welke aan daar voor in aanmerking komende personen worden uitgereikt door den P;B.H., geleidebiljetten voor schapen en lammeren in ontvangst worden ge nomen. Dientengevolge kunnen ook de vrije markten weer doorgang vinden. Aan erkende schapenhandelaren kunnen op vertoon van hun zakboekje voor den schapenhandelaar geleide- biljetten worden afgegeven zonder inlevering van aankoopvergunningen, behalve wanneer het vervoer betreft naar de bedrijven van scha penhouders. De bepaling, dat het verkoopen van ramlammeren alleen is toegestaan, indien voor deze dieren een (nieuw) contract wordt af gesloten, blijft van kracht. Ooilammeren kun nen naar verkiezing eveneens op contract wor den verkocht. Alleen schapen en lammeren, voorzien van een registratiemerk, mogen wor den vervoerd. Bij den handel van stamboeklid naar stamboeklid geldt voor stamboekschapen en door het stamboek geregistreerde lammeren het vanwege het. stamboek aangebrachte merk. Het ligt in de bedoeling per 3 December a..s. het uitreiken van geleidebiljetten te staken. Verduisteren van 20.30 u. tot 6.45 u.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3