Jfasmos Dl ACID BRANDKASTEN KLUISDEUREN UIT HAARLEM ^evat perldon bevat bevat perldon - bevat bevat pepuöqn bevat bevaj-^lla bevat beA bevat bp m ^au&evat beva bevat/ perldon perldon perldon perldoif perldon perldon perldon perldon erldon rldon don on n beva bevat ptrww .._„*At bevat perldon - bevat fej perf perld Een gezonde en verkwikkende SLAAP door IJMUIDEN Uitschuifladder als buit. De 26-jarige C. d. M., werkzaam bij de radiocentrale, deed namens P.T.T. bij de po litie aangifte, dat er uit de niet gebruikte cen trale aan de Enschedéstraat te IJmuiden een uitschuifladder was gestolen. Beverwijker ingesloten. De 47-jarige Beverwijksche bankwerker H. J. B. is door de politie op het hoofdbureau opgesloten wegens diefstal van enkele ijze ren wielen. Burgerlijke Stand. Geboren: J. H. Gerber, z., De Ruyterdw.- straat 9, IJmuiden; A. J. Hartenhof, z., Kal verstraat 101, IJmuiden; J. Schalk, z., Ahorn straat 26, IJmuiden; H. Horbeek, z., Hyacin thenstraat 66, Santpoort; C. Bakker, d., Van Dalenlaan 46, Santpoort; C. A. Moot, z., Leeu weriklaan 11, IJmuiden; H. in 't Velt, z., Ge- nieweg 14, Velsen; D. Kiekens, z., Acacia straat 21, IJmuiden; M. Huider, d., Melklaan 35, Velsen-Noord. Overleden: A. Vooijs, 64 j., echtg. v. L. v. d. Plas, Kruidbergerweg 15, Santpoort; Q. Duin dam, 41 j., echtgen. v, M. v. d. Nljgh, Anemo- nenstraat 17, Santpoort; K. Dijkhuizen, 16 j., Bloemendaal; F. W. Landman, 22 j., Dennen straat 10, IJmuiden; N. D. Chow, 47 j., echtg. v. W. Zun, Zaandijk; R. Moleman, 70 j., echtg. v. M. P. Tuldner, Duinvlietstr. 24, Velsen-N. L. J. v. d Walle, 49 j., echtg. v. M. C. Wam- steeker, Haarlem; G. Schaap, 60 j., echtg. v. M. Kramer, Lagersstraat 9, IJmuiden; J. Hei lig, 16 j., Ger. Doustr. 56, IJmuiden; J. Schenk, 56 j„ Beverwijk; P. J. Stil, 59 j., echtg. v. W van Leeuwen, Beverwijk; K. Visser, 56 j., echtg van T. Koper, Bloemendaal; C. Langbroek, 39 j., Duinweg of Duivelslaan 42, Santpoort; C. L. Boogaard, 31 j., echtg. van G. v. Wijk, Tromp straat 180, IJmuiden; J. v. Vliet, 48 j., echtg. van T. Kwak. Hagelingerweg 113, Santpoort; H. van Eden, 21 j., Bloemendaal; P. Schipper, 27 j., echtg. van E. Boersma, Haarlem; F. de Vries, 28 j., echtg. van J. Petersen. Zaandam; J. J. Freijer, 28 j., Haarlem; J. K. N. Kokholm. 59 j., Stationsweg 200, IJmuiden; J. Visser, 52 j., echtg. van A. Kalis, H. v. Alphenlaan 44, Velsen; G. J. Kroon, 56 j., echtg. van S. K. v. d. Brom, Groeneweg 35, IJmuiden; E. Teunis, 29 j., echtgen. van H. J. v. d. Meer, Fazanten laan 4, IJmuiden; G. Sint, 60 j., Krommenie. ECONOMISCHE RECHTER. Na diefstal schapen en een vaars mishandeld. Wegens diefstal van elf schapen en een vaars uit de weide hadden zich voor den Eco- nomischen rechter te verantwoorden C. de Wit en C. Goedhart. In zijn requisitoir merkte de officier van justitie op, dat het ergerlijke in deze zaak is de wijze, waarop de verdachten de dieren gedood hebben. De vaars werd met een hamer op zijn kop geslagen en toen dat niet voldoende was, gebruikten zij nog een grooten sleutel. Enkele der schapen werden door wurging, waarbij ijzerdraad gebruikt werd, om het leven gebracht. Vermoedelijk heeft het tweetal nog meer schapen gestolen. De eisch luidde een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden. Na pleidooi deelde de economische rechter mee. dat hij inlichtingen wilde inwinnen, alvorens vonnis te wijzen en stelde de behandeling voor onbepaalden tijd uit. Twee wagons appelen laten vervoeren? In October van het vorig jaar waren in Krommenie twee wagons met appelen uit de Betuwe aangekomen Om ze te lossen bega ven een zoon van den caféhouder-groenten- handelaar S. H., een knecht en anderen zich er heen. Tijdens hun werk werden zij gestoord door de komst van controleurs. Op verzoek van den zoon van R. verklaarde de knecht dat hij de eigenaar van deze clandestien ver voerde appelen was, doch de controleurs wa ren van meening, dat vader Rumping het fruit had laten vervoeren en maakten tegen dezen proces-verbaal op. Later meldde de zoon zich bij de justitie met de mededeeling, dat hij den handel had gedreven en niet zijn vader. Daar hij bang was, dat zijn vader nadeel zou onder vinden bij de distributie, had hij den knecht verzocht de schuld op zich te nemen. Woens dag had S. Rumping zich voor den economi- schen rechter te verantwoorden wegens het doen vervoeren van fruit, doch hij ontkende tets met den handel te maken te hebben. De officier van justitie eischte een gevangenis straf van twee maanden. Mr. Baron pleitte vrijspraak, waarna de rechter S. R. veroor deelde tot een gevangenisstraf van één maand met aftrek van voorarrest. Clandestien banden vervoerd. wegenis net clandestien vervoeren van rij wielbanden werd H. Sminia te Velsen veroor deeld tot een geldboete van 2000, subs. 40 dagen hechtenis. AGENDA Donderdag 31 Aug. Santpoort. Jeugdhuis: Afscheidsbijeenkomst mej. J. J. v. Thiel, 5 uur. Diefstal van kalksalpeter. Dezer dagen zijn door de terreinpolitie der Hoogovens drie personen naar het hoofdbureau overgebracht, terzake diefstal van een hoeveel heid kalksalpeter. De aangehoudenen: de 22-jarige landbouwer melkrijder E. S., de 23-jarige hulpmachinist G. K. de B. en de 31-jarige handlanger A. S. M. R., allen te Santpoort, zijn ingesloten. Het onderzoek der politie wordt voortgezet. HELING. De 24-jarige G. V. wonende te IJmuiden-O. werd dezer dagen als verdacht van heling aangehouden en op het hoofdbureau ingeslo ten. VISCHPRIJZEN VAN DINSDAG. Groote tarbot 8.50-6.00; kleine tarbot 5.35-3.50, groote griet 5.25-5.00, kleine griet 2.70-2.50, groote tongen 8-7, kleine tongen 5.85-2.50, groote roode poon 3.00, kleine roode poon 1.20, poontjes 0.60 wijting 0.88-0 80. kabeljauw 2.20, groote gul 1.65 kleine gul le soort 1.35, kleine '-ui 2e soort 0.88, middel schol 3.00, kleinmiddelschol 2.50. kleine schol 2e soort 2.00. 3e soort 0.80. 4e soort 0.50. kleine schar 0.30, bot 1.00, vischpuf 0.10, groote rog 1.10-0.70, kleine rog 0.50 per kg. AMSTERDAM DEN HAAG ROTTERDAM VELSEN Crematie Mej. A- S. van der Meer. Onder zeer groote belangstelling is Woens dagmiddag in het crematorium te Velsen het stoffelijk overschot van mej. A. S. van der Meer, in leven hoofd der Maria Cornelia Frö belschool verascht. Bij de talrijke aanwezigen merkten wij o.a. op de heeren J. Smit. ir. A. J. Allan, procuratiehouders en L. J. van het Kaar, oud-procuratiehouder der Papierfabriek Van Gelder en Zonen; D. Bus, makelaar eiï J. van der Graaff hoofd van school 7. De heer G. Reitsma vertegenwoordigde de afdeeling Velsen der Vereeniging voor Volksonderwijs, alsmede de Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding. Verder gaven het school bestuur en vele ouders blijk van hun mede leven. In de aula waar de onder bloemen gedekte baar was opgesteld, sprak de heer J. Smit. procuratiehouder der Papierfabriek een af scheidswoord. Spr. was diep getroffen door 't onverwachte verscheiden. Bijna aan het einde der vacantie had wijlen mej. A. S. van der Meer, wellicht reeds plannen voor de nieuwe leerlingen van haar fröbelschool uitgewerkt, doch door een noodlottig ongeval werd dit al les afgebroken. De heer Simt memoreerde voorts de prettige sfeer, welkende overledene steeds voor haar kleuters tijdens de lessen wist te scheppen. Spr. achtte zich niet in staat om bij dit droevig heengaan troost te geven. De wetenschap, dat wijlen mej. A. S. van der Meer een welbesteed leven beëindigde, moge echter voor de achterblijvenden een steun en een kracht zijn. Ruim 29 jaren gaf zij aan vele honderden jongeren de eerste lessen voor de samenle ving. Aan de ouderen gaf zij handwerkonder- wijs. Zoo heeft de heengegane een belang rijken arbeid verricht, aldus spr. Tijdens het dalen der kist bracht de orga nist „Nader mijn God tot U" ten gehoore. Een broer van de overledene dankte ten slotte voor de deelneming. Uitreiking distributiebescheiden. De uitreiking van distributiebescheiden aan de inwoners van Velsen-Noord, die Dinsdag 29 Augustus is begonnen, zal tot en met Vrij dag 1 September duren. Zooals steeds moet mep zich in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Wijkerstraatweg vervoegen. DE HEER C. PELS JUBILEERT. Onder de vele jubilea aan de Papierfabriek zal de heer C. Pels Zondag den dag berdenken waarop hij 25 jaar geleden bij het bedrijf aan de fabriek te Wormerveer als jongste bediende in dienst is gekomen. De heer Pels, die in de kringen van de ver schillende dagbladen in ons land een goede bekendheid geniet, werd na diverse functies aan het bedrijf te Wormer te hebben bekleed, per 1 September 1925 naar Velsen overge plaatst. Zijn groote kennis van het papier en zijn soorten deed hem spoedig opklimmen tot chef van de afdeeling orders, welke functie door haar structuur zeer belangrijk is ten aanzien ook van de verschillende afnemers van couranten- en andere soorten papier. De jubilaris heeft echter zijn bekwaamheid op deze post niet onder zich gehouden en reeds voor den voormaligen Alg. Ned. Typografen bond was hij de leider van den cursus papier kennis. Thans doceert de heer Pels in <Jen cur sus van de patroonsopleiding voor den vak groep boek- en diepdruk, afdeeling papierken nis, te Amsterdam. In onze omgeving heeft de jubilaris zich' echter vooral doen kennen als de voorzitter van de Personeelvereeniging der Papierfabriek „Papyrus". BUURTFEEST OP „SCHULPEN". In navolging van de vele kinder- en buurt feesten, welke den laatsten tijd in de omgéving zijn gehouden, heeft zich thans ook een com missie gevormd uit bewoners van den Wijker straatweg en het z.g. „Schulpen". Het kinder feest denkt de commissie te houden op Zater dag 9 September en dat voor de ouderen even tueel op Maandagavond 11 September, beide in de Duinvlietstraat te Velsen-Noord. IJMOND HOUDT EEN ZESKAMP. De onderlinge wedstrijden, welke door de Handbalvereeniging „IJmond" zijn gehouden, hebben aangetoond, dat de training van de afgeloopen maanden niet zonder resultaat is gebleven. Vooral onder de dames vielen enkele goede krachten op, zoodat het komende sei zoen behoorlijke verwachtingen inhoudt. Zondag a.s. zullen de IJmonders op hun nieuwe terrein te Beverwijk een zeskamp or- ganiseeren om het persoo lijke clubkampioen schap voor dames en heeren. De leden zullen elkander op de volgende nummers bekampen: 100 M. snelloop, doelwerpen, balvèrwerpen, in werpen, springen naar den bal en baldrijven. De IJmond-leden zullen voorts Zaterdag avond in het Statenhuis te Beverwijk bijeen komen voor een ledenvergadering, waarin de problemen voor de komende competitie wor den besproken en tevens een elftalcommissie zal worden benoemd. BEVERWIJK Mid-Kennemerlandtournooi. Een goed deel van het programma voor het bekende Mid-Kennemerlandtournooi is reeds weer afgewerkt. Zondag 3 September wordt in het Gemeentelijk Sportpark de aandacht gevraagd voor de winnaarsronde, die ongetwij feld interessant zal zijn. Kinheim weert zich tegen «Beverwijk en Terrasvogels zal zijn kun nen tegen zijn plaatselijken confrater Sant poort beproeven. De verliezers komen vervol gens tegen elkaar uit en de middag wordt be sloten met een wedstrijd tusschen de winnaars De verliezersronde wordt Zondag 10 Sep tember gehouden. V.S.V. moet zich opnieuw tegen D.E.M. weren, waarna Alkmaarsche Boys tegen De Kennemers in het veld komt. Vervolgens spelen de verliezers van dezen middag tegen elkaar en tenslotte bestrijden de winnaars elkander. DE FEESTMIDDAG VOOR OUDEN VAN DAGEN. Da^t het een goede gedachte is geweest van het bestuur der Harddraverijvereeniging Be verwijk en Omstreken om ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan een feestmiddag aan te bieden aan de Ouden van Dagen van Bever wijk, bewees wel de groote belangstelling, die hiervoor gistermiddag in het Kennemer Thea ter bestond. De voorzitter, de heer A. Blom Hzn., kon in zijn openingswoord, waarin hij in het kort de belangrijkste gebeurtenissen in de afgeloopen 50 jaren releveerde, bijna 400 oudjes welkom heeten. Dezen hebben zich van het begin tot het einde buitengewoon vermaakt met het gebodene én de dankbaarheid daar voor niet onder stoelen of banken gestoken. Dit is volkomen begrijpelijk, want wat Guus Brox, de Vier Corelli's en al de anderen heb ben geboden, behoort tot het beste wat er op dit gebied bestaat. Tusschen de bedrijven door had het bestuur gezorgd voor eenige aardige attracties. Zoo ontvingen de oudste bezoeker err bezoekster een aardig geschenk. Het gouden bruidspaar, de heer en mevr. Brasser, dat eveneens in de zaal aanwezig was, werd nog toegesproken door den voorzitetr, die zijn woorden verge zeld liet gaan door geschenken. De penningmeester, J. A. B. Sanders, heeft den heer A. Blom, die 20 jaar_bestuurslid was, waarvan 15 jaar voorzitter, gehuldigd. De heer Sanders memoreerde, hoe de voorzitter in een niet onbelangrijke mate heeft bijgedra gen tot den bloei ■'•r vereeniging. Onder aan bieding van een Bloemenhulde wenschte de heer Sanders namens het bestuur en leden den voorzitter toe, dat hij nog vele jaren den voorzittershamer zou hanteeren. Aan het slot van dezen zoo geslaagden mid dag heeft het eere-lid, de heer N. C. M. Bran- tjes, het bestuur dank gebracht voor het initiatief, om den Ouden van Dagen van Be verwijk dezen middag aan te bieden. Rest ons nog te vermelden, dat den oudjes nog een zakje met lekkernijen werd uitge reikt. SANTPOORT TERRASVOGELS—SANTPOORT Het voetbalseizoen is nauwelijks begonnen of de liefhebbers kunnen reeds van een „der by" getuigen zijn. Zondag 3 September zal n.l. de wedstrijd TerrasvogelsSantpoort wor den gespeeld, echter niet in deze plaats, maar in het Gemeentelijk Sportpark te Beverwijk, waar dan het bekende Mid-Kennemerland tournooi wordt voortgezet. Terrasvogels en Santpoort ontmoeten elkaar voor de winnaars ronde. Er zal geen gebrek aan belangstelling zijn Mr. dr. F. S. Witteveen 70 jaar. Maandag 4 September hoopt onze stadgenoot mr. dr. F. S. Witteveen, oud-administrateur ter Provinciale Griffie van Noord-Holland zijn zeventigsten verjaardag te vieren. De aanstaande jarige, die in 1874 in Oost- Dongeradeel (Fr.), waar zijn vader burgemees ter was, geboren is, studeerde aan de Leidsche Universiteit in de rechten, waar hij in 1896 promoveerde. Tijdens een periode, waarin hij volontair was op de gemeente-secretarie van Leeuwarden, studeerde hij verder en promo veerde tot doctor in de staatswetenschappen. In Juni 1900 begon mr. dr Witteveen zijn amb telijke loopbaan als gemeente-secretaris van Vlissingen. Wegens zijn benoeming tot referen daris, chef der afdeeling Openbare Werken, vertrok hij in 1915 naai' 's-Gravenhage en na eenigen tijd werd hij benoemd tot gemeente secretaris van Delft. Ook hier bleef hij kort in verband met zijn benoeming met ingang van 1 September 1918 tot hoofdcommies, chef der afdeeling onderwijs en verkiezingen van de provinciale Griffie van Noordholland, later uitgebreid met personeels- en militaire zaken. Op 1 Juni 1930 werd hij bevorderd tot admini strateur. Wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd verliet mr. dr. Wit teveen op 1 Juli 1940 de griffie. Na zijn pensionneering bleef de aanstaande jubilaris actief werkzaam door zijn arbeid als secretaris van de provinciale commissie van advies voor het buitengewoon lager onderwijs en de Nazorg van de Plaatselijke commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Tijdens zijn werkzaamheden bij de griffie heeft de heer Witteveen zich doen kennen als een voortreffelijk ambtenaar, die bij een ieder die met hem in aanraking kwam. in hoog aan zien stond. Dat hij na het beëindigen van zijn loopbaan een zeer geziene figuur is gebleven, zal dezer dagen blijken. UITREIKING DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. Voor de uitreiking der distributiebescheiden is het morgen Vrijdag de beurt aan het restant van de Ietter W vanaf Wep, X, Y en Z en Zaterdag is het de laatste dag voor de uit reiking van distributiebescheiden. Degenen, die tot heden verzuimden de bescheiden in ontvangst te nemen, hebben daartoe alsdan nog de gelegenheid. BEV, BEV BEVA BEVA BEVAT BEVATP BEVAT PER BEVAT PERLÖv BEVAT PERlDf\ BEVAT PERLDON, CV BEVAT PERLDObXv BEVAT PFn" BEV/> BE* WH« ÏOO'N GOK» GEHEEL ONSCHADELIJK Uitsluitend verkrijgbaar bij Apothekers en erkende Drogisten. Prijs 1.00 Christelijk Lyceum. Twee jubilarissen aan de school. Vrijdag 1 September hoopt mejuffrouw J. S. J. Klop, leerares Engelsehe taal en letter kunde aan het Christelijk Lyceum haar zilve ren jubileum te vieren. Dien dag is ook de heer J. Lodder, amanuensis, 25 jaar aan de school verbonden. Een jaar nadat het Chr. Lyceum in September 1918 geopend was in een huis aan den Zijiweg, werden zij aan de school verbonden. Eenigen tijd was het Ly ceum gevestigd in de voormalige villa van de familie Van der Poll aan den Zijiweg totdat in 1925 het fraaie gebouw aan de Emmakade geopend werd. Tijdelijk is de school aan de Oosterhoutlaan gevestigd Piano-avond Simon Admiraal. Simon Admiraal introduceerde zich met een der schoonste werken uit Bach's klavierbijbel, Praeludium en fuga in cis kl. Van het praelu- dium ontwikkelde hij de muzikale lijnen tot een spanning van groote intensiteit, die in de grootsche (dubbel-)fuga haar hoogtepunt zou bereiken. Want in dit werk geeft het ver rukkelijk coda den executant gelegenheid, zijn meesterschap in het uitbouwen te toonen, op een wijze zooals die in de geheele muzieklit eratuur niet overtroffen wordt. Op deze gelukkig geëxposeerde kunst deed hij Beethoven's Sonate in e volgen (op. 90). Zoo er ooit van exposeeren sprake is. dan wel 'n deze sonate, die Beethoven opdroeg aan ien graaf Lichnowsky. Deze zag al spoedig in, lat de componist met deze muziek méér be oogde dan enkel een klankwerk. Inderdaad teekent zij den strijd, dien Lichnowsky heeft moeten voeren om zijn bruid, die door den adel niet met welgevallen werd ontvangen. Hier een der weinige werken, waar Beetho ven zelf „verklaringen" gaf, zoodat deel I kon heeten: strijd tusschen hoofd en hart, deel II conversatie met de gelielden. Het was alweer de hier eerder genoemde Dorothea Ertmann, Beethoven's lievelingsleerlinge, die volgens hem het werk het beste speelde. Die contrastwerking weer te geven, zonder dat aan den muzikalen stroom schade wordt ge daan. dit kwam in Admiraal's weloverwogen musiceeren bijzonder tot zijn recht. En het hoogpoëtisch gespeelde slotrondo was wel in sterk contrast met de uiterlijke onbewogen heid van dezen pianist. Bij Brahms (cappriccio in d, Intermezzo in C) ontvouwde hij ons het altijd strijdend karakter van dezen stoeren Noorderling. De Sonate van Agnes Jama echter kent ook de verstillingen, het hervonden evenwicht, hoe- we! ook daar strijds genoeg is. Het werd een grootsche interpretatie, die terecht de compo niste naar het podium riep. Wie op zulke wijze -en muziekwerk ten doop houdt, verricht een daad van groote beteekenis. Hieraan werd men ook herinnerd bij de voordracht van het stuk na de pauze: Schu mann's veelomvattende „Phantasie in C", des tijds een der lijfstukken van Julius Röntgen. Hier was het niemand minder dan Clara Schu mann, die het introduceerde, en mede hierdoor Schumann's roem vestigde Vooral met het slotdeel, ip teere Chopinkleuren ge houden, oogstte Simon Admiraal het onbe twiste succes, dat hem deed besluiten, zijn dank te zeggen met het slotdeel der eerste serie ..Images" van Debussy (Mouvement). Wie zonder reden wegbleef van dit concert, deed zich tekort, en beging jegens dezen klavier- meier een onrecht. G ,T KALT. KAMERMUZIEK TRIO KNIBRELER. Zaterdag a.s. zal het Trio Knibbeler een Kamermuziekavond geven in de Tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw. Het Trio bestaat uit: Hetty Knibbeler, viool; AnjO Knibbeler, cello en Freda Knibbeler, piano. Zij zullen het Trio No. 3 Op. 1 e-moll van I» v. Beethoven, het Trio Op. 2 Es-majeur van A. Roussel en het Trio f-moll Op. 65 van Ann Dvorak uitvoeren. -4

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3