BERICHT Onze bureaux in IJmuiden zijn verplaatst naar k KENNüMERLAAN 154 I1MUSDEN Beeckensteyn en Waterland. Van fraaie buitengoederen, die bewaard bleven. Hoeveel is er in de gemeente Velsen gedu rende den loop der jaren verloren gegaan.... Hoe groot was hier eens het aantal buiten plaatsen en hoe rijk was hun pracht. Van Santpoort tot Beverwijk was het eens zoo, dat omvangrijke en kleinere lustverblijven schier één rij vormden. Daar woonden de Am- sterdamsche en Haarlemsche kooplieden en regenten, die gaarne van de gelegenheid ge bruik. maakten om voor de stads- en zaken- drukte naar het schoone Kennemerland te vluchten. We hebben reeds meer dan eens over bui tenplaatsen geschreven, maar het onderwerp is niet spoedig uitgeput. Dit blijkt wel wan neer men nagaat hoeveel indrukken een wan deling van Santpoort naar Velsen vroeger op leverde. Het aantal lustverblijven, dat de tijden heeft getrotseerd, is gering, maar ge lukkig kan Velsen er nog op enkele bogen. Het is een verheugend verschijnsel, dat sinds tientallen jaren alles wordt beproefd om het historische hier en elders in het land te be waren, niet alleen van rijks- en gemeente wege, doch ook door bepaalde stichtingen. Wa^ de gemeente Velsen aangaat kunnen we aan Velserbeek en Rooswijk herinneren, even als aan het Burgemeester Rijkenspark, dat eens tot het landgoed Spaarnberg behoorde. Een wandeling van Santpoort naar het dorp Velsen bewijst, dat er méér bewaard is ge' bleven. Treffen we niet de buitenplaats Bee ckensteyn aan, tlie ook door van Nidek in 1729 in zijn fraaie werk Het Zegepralend Ken nemerland werd beschreven? In zijn Geschie denis en Beschrijving van Haarlem (1877) ver- telte Allan er slechts weinig van, maar hij constateert toch: ft et huis heeft een deftig, echt zeventiende eeuwsch voorkomen, en maakt met zijn kleinen koepeltoren (waarin een slaguurwerk) een aangenamen indruk op den wandelaar; dat helder wit tegen dat don ker groen: 't maakt inderdaad een recht be vallig effectDe schrijver voegt er aan toe, dat BeeckenSteyn in dien tijd behoorde aan jhr. mr. W. Boreel van Hogelanden, te 's Gra- venhage, oud-eommissaris des Konings in dit gewest en dat het- „laatstelijk" door de fami lie Cahen werd bewoond. We kunnen wat dit betreft opmerken, dat de buitenplaats, even als Waterland, sinds langen tiid hezit van de familie Boreel is. Typisch is, wat Abraham Rademaker in zijn werk Hollands Tempe, waarin hij op niet altijd nuchtere wijze beschrijvingen in vers vorm geeft, geestdriftig over Beeckensteyn vertelt: „Wat vorstelijk gebouw verschijnt mij voor mijn oogen? Kan "t waarheid wezen? Neen, 't gezigt heeft mij bedrogen. Dit is geen Herenhuise maar eenig vorstenhof". Ver der zegt hij nog: „O Sierlijk Bekensteyn, hoe groots, hoe wijt, hoe breed Gaat hier het wandlend oog langs alle kanten weiden!...." Aan enthousiasme had Rademaker dus geen gebrek. Maar ook dr. ir, J. T. P. Bijhouwer constateert in zijn in 1943 verschenen werkje „Nederlandsche tuinen en buitenplaatsen", dat het huis. hoewel het lang onbewoond is geweest, toch een vorstelijk, statig gebouw is, dat duidelijk uit het midden van de zeven tiende eeuw dateert. Interessant is zeker het geen deze deskundige verder over Beecken steyn. dat in sterke mate de ^rfeer van het Barokpark bewaart, zegt: De aanleg van Bee- kesteyn is duidelijk uit het midden van de zeventiende eeuw, vóór Versailles zijn invloed deed gelden: er is weinig geofferd aan de kostbare modegrillen, de indeeling is rustig en eenvoudig, van voorname verhoudingen, zooals gewoonlijk treffen wij links en rechts van het voorplein, achter de bijgebouwen, de oude moes- en fruittuinen aan. De moestuin rechts, aan de noordzijde dus, bevat nog een bezienswaardigheid: een slangenmuur, dat wil zeggen een tuinmuur, die in plattegrond een slangenlijn beschrijft. Over de geheele wereld vinden we zulke slingermuren in de 18e eeuw- sche buitens, 't 16 niet uitsluitend een grapje, de slangenmuur heeft verschillende groote voordeelen. Voor den tuinman bieden de bochten gelegenheid om geheel beschut per ziken, abrikozen, vijgen en fijne peersoorten te,kweeken. En voor den architect is de vorm aantrekkelijk, omdat de muur zichzelf steun biedt. Tot zoover deze recente beschrijving. Tenslotte merkt Allan nog op, dat Beecken steyn voorheen een achterleen van het Huis van Heemskerk was. De Heeren van Beecken steyn voerden het wapen van Heemskerk, namelijk een klimmende leeuw van zilver, met een tong op een veld van azuur, gebro ken door een balk Dicht bij Beeckensteyn bevindt zich Wa terland, welk buitengoed zooals we reeds zeiden sinds vele jaren aan de familie Bo reel behoort Kort voor de tweede helft der negentiende eeuw was het eigendom van Vrouwe Margaretha Johanna Munter, douai rière van jhr. mr. Jacob Boreel van Hooge landen, te 's Gravenhage. Daarna werd het bewoond door jhr. mr. W. Boreel van Hooge landen te 's Gravenhage, welken we. als eige naar van Beeckensteyn, .reeds eerder hebben genoemd. Het heerenhuis van Water'and werd in de achttiende eeuw op last van Dirk Trip, schepen van de stad Amsterdam, gebouwd. Het buitengoed was in den pruikentijd even eens een alleszins lofwaardig bezit, namelijk een „kunstrijke doolhbf van menigvuldige groene lanen, van hooge geschoren hagen of opgaande boomen belommerd, omzoomd van graspaden en groene pyramiden, opgepronkt met borstbeelden en konstige vazen, en over onderscheidene water of graskommen de be koorlijkste gezichten naar velerlei en ver scheidene tuinsieradiën van salons. tenten, priëelen, landhuizen en ook vischrijke meer verschaffende". Straatnamen. Hollands belangrijkste deel. Wanneer we over Kennemerlaan en Ken- nemerplein spreken denken we onmiddellijk aan het oude Kennémeriand, dat reeds in den graventijd als het belangrijkste deel van Hol land gold en trcuwer.s het oudste gedeelte van het graafschap Holland was. Het is niet eenvoudig ir. een kort bestek de geschiedenis na te gaan, maar we kunnen er, om te begin nen, aan herinneren, dat de benaming vroeger Klnheim was (men deritfe aar, dë gelijknamige voetbalvt 'eenigins te Velsen), als hoedanig het in 862 onder heerschappij van den Noor- schen graaf Rorik geraakte. Na hem had Ge- rolf het voor hef' zeggen en diens afstamme lingen (Dirk I é.vl werden graven van Hol land De zelfstandigheid (en het besef daarvan) der Kmremers heeft dikwijls tot ongeregeld heden geleid Toen Kennemerland een afzon derlijk baljuwschap was geworden woonden er in hoofdzaak vrije boeren, die niet be vreesd waren* .n opstand te komen, zooals in 1132 onder de heerschappij van Dirk VI, in 1203 tegenover' Ada, toen Willem I door hun steun de macht verkreeg -en omstreeks 1274, gel ijl tijdig met West-Friesland, ais gevolg waarvan Floris'V in laatstgenoemd jaar Ken- nemer'ana eer, keur of landrecht toekende. Het ma" als bekend worden beschouwd, dat de Kt emers ook tijdens de Hoek^ehe en Ka- beljauwsche twisten van zich hebben doen spreken door te strijden aan de zijde van Ja- coba van Beieren tegen Filips van Bourgon dië. Door hun toedoen werd Jacoba tijdelijk invloedrijk, doch het lot keerde en de Ken- nemers werden verslagen (in 1427). De Doeren werden zwaar gestraft, met alle gevolgen van dien. Van rust was geen sprake meer en ook financieel waren er groote bezwaren, zoodat in 1491 de opstand van het Kaas- en Brood volk begon. Geheel Kennemerland werd er bij betrokken, doch de Kennemers konden het niet bolwerken: de opstand werd onderdrukt, waarbij niet bepaald zachtzinnig werd opge treden. Overigens kunnen we nog de aandacht ves tigen op de ernstige vernielingen, die door de Spanjaarden in de tweede helft der zestiende eeuw tijdens het beleg van de steden Haar- ie mén Alkmaar en hun omgeving zijn aan gericht. Kennemerland is tot 1795 een bal juwschap, met een eigen rechtspraak, geble ven. Het gemeentebestuur van Velsen heeft de goede gedachte gehad naar Kennemerland de Kennemerlaan (op 17 April 1912) en het Ken- nemerplein (op 28 Januari 1919) te IJmuiden te vernoemen, welke een belangrijke plaats zijn gaan innemen door het drukke verkeer en de vestigingen varf middenstandswege: in dit verband kunnen we er aan herinneren, dat in 1340 de fraaie winkelgalerij op het Kenne- merplein tot stand is gekomen Een belang rijke verbetering voor het verkeer was het doortrekken van de Kennemerlaan, na het sloopen van een oude boerderij, hetgeen enkele jaren geleden is geschied. Diefstal uit leegstaande woning. Opnieuw is bij de politie aangifte van dief stal uit een huis, waarvan de bewoners zijn geëvacueerd, gedaan. L. was namelijk tot ae ontdekking gekomen, dat een onbekende zich toegang tot zijn woning aan de Napierstraat te IJmuiden 'had verschaft en de vloerbedek king had medegenomen. De politie stelt een onderzoek in. Goederen uit pakhuis ontvreemd. Dezer dagen werd vastgesteld, dat onbe voegden een bezoek aan een vischpakhuis in de Rijksvischhallen hadden gebracht. Zij wa ren er in geslaagd zich van een hoeveelheid goederen van verschillenden aard meester te maken. De daders zijn onbekend. De politie heeft den diefstal in onderzoek. Gevonden voorwerpen. In het tijdvak van Vrijdag-8 tot en met Donderdag 14 December werd bij de politie aangifte van de volgende in de gemeente Vel sen gevonden voorwerpen gedaan; een jon gensjasje, een puntschoen, twee kindercapes, een portemormaie met inhoud en een knip- portemonnaie met inhoud. Aan het hoofdbureau van politie, Tiberius- plein te IJmuiden-Oost, zijn alle werkdagen van elf tot twaalf uur en van vier tot vijf uur inlichtingen te verkrijgen, 's Zaterdagsmid dags uitgezonderd. predikbeurten. Zondag 17 December. IJMUIDEN-OOST. Ned. Herv. Kerk, Vel- serduinweg: 10.30 u. Ds. G. JF. Callenbach. Oud-Kath. Kerk (Goede -Herderkerk). Velser- duinweg: 9 u. H. Dienst. BON 222. Behalve da gisteren genoemde bonnen is in de gemeente Velsen tot en met 23 December nog geldig bon 222, welke zooals men weet recht geeft op het koopen van 21/2 rantsoen vleesch.- BURGERLIJKE STAND GEBOREN: J, Glas, z., Zinneveltlaan 34, Sant poort; G. N. van der Eem, Verl, Wijk a Zeeërweg 20, IJmuiden. PREDIKBEURTEN Heemstede ned. volksdienst HAARLEM. Ned. Herv. Gem. Groote Kerk, KERSTGESCHENKEN Zaterdag 16 D. Avondgebed, 18.45—19.15 uur (in De ouders 0f vooeden van de consistorie). Bakenesserkerk. Zondag 17 Dec.van 10.30 Ds. P. J. Mackaay, Jeugddienst. Groote «ouderen te Heemstede en Ben- Kerk Zondag 10 uur Ds. Beker, 3 Bijz. Kerke- nebroek, die op 5 December werk. Nieuwe Kerk 10 uur Ds. van der Waal, 3 geen speelgoed hebben ont- uur Ds van Elden. Oosterkerk 10 uur Ds. Waar-vangen, kunnen, op vertoon ?s-...¥a^aa^'.. 12.;15.van de stamkaarten, der be treffende kinderen van 47 SANTPOORT geref. kerk. De Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van Santpoort heeft besloten de verkiezing van ambtsdragers uit te stellen tot het groot ste aantal leden, dat zich elders heeft moeten vestigen, is teruggekeerd. BEVERWIJK verkiezing geref. kerk. Door den kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van Beverwijk is besloten de verkiezing van ouderlingen en een diaken .uit te stellen tot de geëvacueerde leden zullen zijn terugge keerd. - Ds. Emmen. Bakenesserstraat 9 uur Ds. van El- den. 10.30 Ds. Mackaay, Jeugddienst. Vereen, v. Vrijzinnige Hervormden te Haarlem. Jacobs tr 6. Voorm. 10 uur Ds. T. Duijfhuis v. Utrecht. Geref. Gem. Kloppersingelkerk v.m. 9.30 Ds. Js v. d. Linden, 3 u. Ds. Alb. Boeyinga. Noord- Sehoterkerk 9 u. en 10.30 u. Ds. A. Boeyinga; 3 u. Ds. L. Hoorweg. Oude Gracht kerk: 9.30 Ds. L. Hoorweg, 3 u. Ds. J. Mulder, em. pred te Leeuwarden. Zuidoosterkerk v.m. 9.30 Ds. Mul der, 3 u. Ds. Js. v. d. Linden. Gereformeerde Kerk in H.V. (Begijnhofkapel) Zondag a.s. 9.45 ds. H. J. Plaggemars. Ned. Herv. pred. te Spaarndam; Heeren weg 141, 11 u. ds. G. W. van Deth, Chr. Ger. Gemeente, Haarlem Noord, Floresstraat. v.m. 9.30 en n.m. 3.45 Ds. H. Hen stra. Vryz. Prot. Jeugdwerk Oosterstraat 1, JeiÜgddienst (14 jaar en ouder) 3 u. Ds. Brandt. Ned. Prot. Bond. 10.30 .Ds. A. R. de Jong. Ver- eenigde Doopsgezinde Gemeente, 10 uur Ds. Fra ter Smid. Alle-dag-Kerk. Voorloopig alleen op Dinsdagmiddag v. 3.30-4 i. h. koor of de kapel der Gr Kerk. 19 Dec. Ds. W. SpliethoÖ. Medew. mevr. Bijlsma(sopr.). Van 33.30 zangdienst. Baptisten-Gemeente. Gebouw Salem". 10 uur: Ds. T. Jansma, 3 uur geen dienst. Herrnhutter-i kerk. Parklaan 34, 2.30 u. ds. A. R. de Jong. Stads Evangelisatie. 10 J. Kal. 3 u. J. F. Snoeks. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 14 hrs. Fête cie Noël pour les enfants. Evangelische samenkom sten. Zuiderkapel. 10 u. L. J. Pasman, evange list te Hiilegom. Evaiig. Luth. Gem. 10 u. Ds. C. H. Brandt. 3 u. Ds. W. Spliethoff. Kapel Nieuw- Vredenhof, Heemstede. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10 u. Dr. W. R. M. Noordhoff. Ge meente des Heeren 9 u. en 3.30 Openbare Gods dienstoefening. Hersteld Apostolische Zendings- gemeente Jaeobynestx. 15. 10 u. Godsdienstoefe ning. Ned. Herv. Gem. Kerk Kloosterstr. 10 u. Dr. M. v. d. Voet. Immanuelkerk, van Egmond- straat 10 u. de .heer H. M. Strating. hulppred. 3 uur dr. H. v. d. Loos. Chr. Ger. Gem. 9.30 en 2 uur ds. Henstra. .BLOEMENDAAL. Geref. Gem., Vijverweg. S.30 Ds. S. *E. Wesbonk, 3 u. Ds. L. Blijdorp. Ned. Herv. Gem., Aula Kennemer Lyceum, Stoop plein, 10 u. Ds. Ch. de Beus. OVERVEEN, Geref. gem., Croesenstr. 9.30 Ds. L. Blijdorp. 3 u. Ds. J. C. Brussaard. SANTPOORT: Ger. gem. 9.30 Ds. J. C. Bvus- saard. 3 u. Ds. S. E. Wesbonk. HEEMSTEDE. Geref. gem. Koediefslaan 76. 9.30 Ds. A. Dondorp, "3 uur Ds. W. C. v. d. Brink. Camplaan 18. 9.30 Ds. W. C. v. d. Brink, 3 uur: Ds. J. H. Telkamp. Leidschevóart tusschen nr. 430-432, 9.30 ds. J. H. Telkamp, 3 u. Ds. A. Don- dorp. Ver. van Geloovigen, 9.30 en 3 u. aamenk. Nederl. Protestante"bond. Afd. H'stede-Benne- broek. 10 uur: Ds. T. Jansma van Heemstede Evang. Luth. Kerkeidnsten, nam. 3 uur: Ds W. Spliethoff. De idensten zullen ongeveer 4 uur geëindigd zijn. AERDENHOUT-BENTVELD. Vereen. .Reli gieuze Kring. Ds. W. Spliethoff, Ev. Luthersch pred., Haarlem. HOOFDDORP. Geref. Gem. 10 en 3 u. Ds R. Oosterhoff. Oud. Geref. Kerk: 10 en 3.30 Lees- dienst. HALFWEG: Ned. Herv- Gem. 10 u. geen dienst 3 u. ds. Plaggemars van Spaarndam. Gereïorrn. Gem. 9.30 en 3 u. Ds. D. Zwart. NIEUW-VENNEP Ned. Herv. Gem. 9.30 ds. J. H. H. van Beem, Amsterdam. 3 u. Ds. J. H. H. van Beem. Ger. Gem. 9.30 Ds. L. E. Smilde 3 u. cand. J. W. Deenik. ABBENES Ned. Herv. Gem. 10 u. de hee» J. D. v. d. Meer. A'hout, 11 u. L. J. Bloemsma. hulpprediker, 14/30: ds. Ch de Beus. Overveen. SPAARNDAM. Ned. Herv. Gemeente. 10 u. ds Plaggemars Evangelisatie de heer H. Wagler. 10 uur. ZANDVOORT: Ned. Herv. Gem. 9.30 u. u. J. Bloemsma, hulppred. Geref. Gem. Chr. School Brederodseiv 10 u. Preeklezen. Bentveld. Hm-v. Kapel, 9 u. Dr. N. A. Waaning, 3.30 dr. N. A. Waaning. VIJFHUIZEN Ned. Herv. Gem. 10 u. A C. Brörens. 14.30 ds. F.f D. Emons, Badhoevedorp, jeugddienst? Geref. Gem. 10 en 3 u. Ds. P. Visser. BADHOEVEDORP: Ned. Herv. Gem. Imma nuelkerk 10 u. ds. F. D. Emons. 3 u. de hr. J. Ingersen jr.. hulppred.Geloof en Liefdekerk 10 u. de heer J. A. Geldennan, hulpprediker. Wiik- gebouw Rehoboth de heer J. Ingwersen jr. nulp- prediker. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk Ds. Lekker- kerker, 10 uur. BEROEPINGS WERK KERKELIJKE EXAMENS. De heeren S G. J. Goverts. O. Ewolt te Amsterdam, J. F. v. Woer den te Wieringermeer en J. J. de Heer te Huizen (N.H.) zijn door het prov. kerkbestuur van Noord- Holand toegelaten tot de evangeliebedienmg in de Ned. Herv. Kerk. De classis 's Gravenhage der Gerei, kerken heeft geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer P. Jainjé le 's Gravenhage, cand. aan de Vrije Universiteit Burgerlijke Stand. HAARLEM, 14 December 1944. BEVALLEN: 9 Dec. M. Koelemeijerde Jager, z.: l« Dec., M. Sterk—Baas. d.; 11 Dec., A. S Dul lervan den Broek, z.; 12 Dec., E. M. Mommeis Bos, dochter; H. DoumaVerkaak, z.; 13 Dec., A. H. van HarskampBakker, d.; J, H, Ha- merling— Schilling, d.; S. A, M. Hogerheijde Ridder, d.; M, StaalStorm, d.; 14 Dec.. M. Sche- ringaKleijpoel. z.; J. M. KokEngel, d.; H. .T. KlausHoogland z.; A. A. E. Den-ijsKlipp, d. OVERLEDEN: 11 Dec., M.- H, Hogeboom van BuggenumLeenhouwers, 66 j., le Hoogerwoet d- dwarsstraat; S. M, W. de Hon, 39 j.. Voorduin straat; N. van Putten, 84 j„ Crayenesteriaan; A. M. Konijn, 22 j., Rijksstraatweg; 12 Dec., J. van Donselaar, 68 j., Hofmeijerstraat; A. Kamp manAlblas. 80 j., Eindenhoutstraat; R. Aker sloot, 68 j-, Riperdapark; 13 Dec., H., 12 m., d. van H. ter Smitten. de Clercqstraat. ONDERTROUWD: 14 Dec. A. van den Bogaard en A. Janssen. GEHUWD; 14 Dec., T. T. de Wal en G. Banning. jaar, kosteloos speelgoed ko men halep op Donderdag 2F December van 9.30-12 en van 1.30-4 uur, aan het bureau van den Nede.rlandschen Volks- dienst. Valkenburgerlaan 20 te Heemstede. Aan kinderen wordt niets afgegeven. Bennebroek gereformeerde kerk De kerkeraad der Gerefor meerde Kerk van Bennebroek heeft benoemd tot ouderling den heer M. Kroon en tot dia ken den heer W. Horlings. Haarlemmermeer gereformeerde kerk De kerkeraad der Gerefor meerde Kerk van Hoofddorp heeft benoemd tot ouderling de heeren C. G. van Wijk en S. Zijp en tot diaken den heer Joh. van Nelle. De kerkeraad der Gerefor meerde Kérk van Vijfhuizen heeft benoemd tot ouderling de heeren H. van Hooidonk en Chr. Roodenburg en tot diaken den heer H. M C. Vissers. lord templewood gaat heen. Lord Templewood, vroeger Sir Samuel Hoare, zal dezer dagen zijn ontslag indienen als Britsch ambassadeur te Ma drid. journalisten aan den den führer. Het Congres der Unie van Nationale Verbonden van Jour nalisten heeft een telegram gezonden aan den Führer en hierop een antwoordtelegram terugontvangen. Heden ontvingen wij be richt, dat op 9 December in het Ziekenhuis te Heerenveen, is overleden snze geliefde Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader johan franciscus van opbergen in den leeftijd v. 77 jaar Uit aller naam: J. F. v. Opbergen Frans Naersboutstra-at 45 IJmuiden Oost. De voorloopige teraarde bestelling heeft plaats gehad op 13 December 1944 -te Drachten. Geeft nu reeds uw bestel ling op voor GROENTEZADEN enz. H. HELLINGS' ZAADHANDEL Eikenstraat 1 - IJmuiden O. HALFWEG BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: W. Th Groot en* C. Dij kers: A. P. Verbree en C. M. van der Putten GEBOREN: De Brouwer—de Smit, z. AALSMEER GEBOORTEN: P. A, N. Dayman—J. J. M-tlk- wat, z,; M Rozenberg—J. Alderden, z.; M. van Tol—G. Kothuis. z; J. H. Hendriks—H. H. Radl. z.A. J. StokkelC. J. Kooijman, d. ONDERTROUWD: A. C. van der Zwaard en Ch. Wigman; C. Korenwinder en P, Bol. OVERLEDEN: J. J. Gokart, oud 79 j.. wedn. H. van Vreeken; M. J. de Keyser, oud 81 j., weel. Th. A. van Oosterbaan; H. Burgstede, oud 60 j., echtg van W. Springintveld; G. R. de Raad. oud 65 J„ echtg. van M. Eveleens; J, Grevelt, oud 73 j., wed. E J. van Velder, eerder wedn. van G. van Willegen; A. Eveleens, -oud 78 j., echtg. van A. Baarsen, gemeente veesen. verlenging „ausweisen". De BURGEMEESTER van VELSEN brengt ter kennis, van de werkgevers, werk nemers en zelfstandig werk zame personen, wonende buiten het spergebied van de vesting IJmuiden. dat de geldigheidsduur alle Ausweisen moet vorden verlengd. Teneinde deze ver lenging te verkrijgen, dient iedere werkgever voor zich zelf en de bij hem in dienst zijnde personen, in te dienen een lijst in duplo (in machi neschrift) inhoudende in al fabetische volgorde, de naam, voornamen, geboorte plaats, jaar en datum, woon plaats, nr. en letter van het persoonsbewijs en nr. van de in het bezit van -betrokkene zijnde Ausweis. De mannen worden aangeduid met de letter (M) en de vrouwen met de letter (V). Eik zelf- stannig werkzaam zijnd per soon dient voor zichzelf een dergelijke lijst op te maken. De lijsten vergezeld van de ..Ausweisen" moeten wor den aangeboden aan het „Ausweisebureau" tegenover -'het raadhuis te Velsen op 18, 19, 20 Dec. a.s. telkens des voorm. tusschen 9-10.30-uur. Ausweisen kunnen op den dag van aanbieding des n.m. tusschen 1516 uur weder aan het Ausweisebureau in ontvangst worden genomen. Het verstrekken van onjuis te opgaven is strafbaar. Velsen, 11 December 1944. De Burgemeestér v.n. TJ. v. d. WEIDEN.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2