BURGERLIJKE STAND. ZAMIVOOIIT. L INVENTARIS, AMBmns Het amoveereii en weder opbouwen van het perceel, staande in de K. Zijlstraat 2. ge voi In een mededeeling uit Penan# D an De Locomotief leest men Volgens bevoegde beoordeelaars, re^ou de Nisero niet meer of minder delan vierhonderd Engelsche mijl uit aar koers geweest zijn. ■ng& Aan boord bevonden zich vier 'eleine jongens tusschen de zes en zij en jaar oud, die zich op den boe^ itei Qsschen kisten en vaten verborgen ma|»dden, toen het schip op de uitreis ore ,onden verliet. In den meest uitge- irei utten toestand werden zij eindelijk evonden, nadat zij vier dagen lang mi] iet te eten of te drinken g-ehad adden. Zii waren van school weg- eloopen en de gezagvoerder schreef las a in de rol in, met het doel ze bij terugkomst aan hun familie terug mak brengen. Naderhand liepen zij ti ?iei{angoon weder van het schip weg. ïpeüoor de politie opgepakt, werden i d(j weder aan boord gebracht. r Deze kleine avonturiers hebben ilteen klagen, dat zij geen avonturen irlaptmoet hebben, dei VARIA. Vier dokters stonden om het bed ui een hopelooze zieke. «Ik dank mijneheeren,» sprak de Zieke, •iivoor uw belangstelling. Ik ben L.1 jvertuigd dat gij allen het wel met iaarij meent. Veroorloof mij echter en kleine geschiedenis te vertellen, i den slag - bij Sedan werd een, fansch g-renadier door vier kogels elijk getroffen waartoe toch zoo- eel kogels om mij te aooden, zuchtte e grenadier, daar óén g-enoeg was.» Gehechtheid. «Welk schepsel leegt zich het meest en het innigst an den mensch te hechten?» vroeg p een dorpsschool de meester aan Jjne leerlingen. «De bloedzuiger, ieesterwas het vlugge antwoord an des apothekers oudste. Een zeeman vertelde eens in een ezelschap van 't een en ander, Y (kil L 11 OU U11U1Ï1 ei fat hij alzoo in de wereld gezien «In Australië, zoo vertelde hij «zag ik zwarte zwanen.» «Dat zoo vreemd niet», sprak een boer, s heb al zoo dikwijls rooskleurige ranen gezien.» «Dat is ook een praatje, die zou k ook wel eens willen zien,» zei de eeman. «Ga maar mee», hernam de boer, n wees den zeeman in zijn vijver vee gewone zwanen aan. Maar kerel, die beesten zijn wit, r de zeeman uit. «Weinon», dichte de boer, zijn dan de meeste l izen ook niet wit. alf" !r Amerihaansche Kinderen. Muller. Mijn kleine Frits is pas 3 maanden oud en hij kan reeds jopen. Meijer. Dat beteekent niets in ergelijking met mijn kleinen Karei, ie is pas vier maanden en heeft al ist van eksteroogen. |n| Een oplichter in het Westen der rereenigde Staten adverteerde on- angs met veel ophef in de bladen, at hij de «goedkoopste naaimachine er wereld» kon bezorgen voor den 'erwonderlijk lagen prijs van :ent, en menige goede pachter, die liet verlokken, ontving na toe van het geldeen y 'Svone naald. Ie* Een Dierenvriend. Zijt ge ook een dierenvriend. Zeer zeker, 't Meest houd ik an hazepeper. Dubbelzinnig. Reiziger. Is het geoorloofd de anti quiteiten van dit kasteel te bezich- ligen Bediende. Onmogelijk, Mevrouw le Gravin en hare zuster zijn naar Omschrijving. Uw overjas is vol modder. Dat kan zijn, ik heb haar gis- erenavond in de goot laten vallen. Waarom hebt ge haar niet >eter vastgehouden. Omdat ik haar aan had. Fraaie Woningen. Een agent fan politie arresteert twee vagebon den. «Waar woon jij?» vroeg hij den eenen. »Ik ik woonner- ens!» «En jij?» vroeg hij den an- eren. «Ik woon een verdieping •er.» Geslagen. «In Indië,» aldus ver haalde een fantazierijk reiziger aar een anderen, «in Indië kon het mij maar niet bevallen. Als men in dat land 's morgens een glas melk wil drinken, heeft men wel een uur noo - dig om al de vliegen er uit te vis- schen, die er in gevallen zijn ge durende het transport van den koe stal naar de kamer.» «Beste vriend,» hernam de andere, «dat is niets in vergelijking met Cochin-China? Daar heb ik nooit melk geproefd, er waren slechts vliegen in 't glas de melk had den die dekselsche insecten onder weg totaal opgedronken.» RECHTSZAKEN. P. P. H. Thiemann, de oude bekoudeder justitie, stond eergisteren opnieuw voor de arrondissemeuts-rechtbank te Amsterdam, ter zake van bedriegelijke oplichting, terecht. Ofschoon ntet ouder dan 34 jaar, heeft hij reeds 15 jaren in de gevangenis doorgebracht; thans was hij nauwelijks 4 weken weder op vrije voeten. Ditmaal bad hij, onder den naam van Van Berokel, broeder van een raadslid tc Sloten, en onder het voorgeven ingenieur te ziju van den waterstaat, belast met het doen vau peilingen voor de droog making der Zuiderzee, van een paar personen gelden weten ter leen te krijgen. De substituut-officier, mr. Ort, eischic tegen hem een veroordeeling tot 2 jaren celstraf en betaliüg van twee geldboeten ieder groot f25. Uitspraak 7 Pebruari a.s, Ais beschuldigde nam eergisteren voor het Hof tc 's Hage plaats de persoon van W. F. Muller, oud 48 jaren, gepensionncerd korporaal-schrijver van het N.-I. leger, ge boren te 's Hage, wien wordt ten laste gelegd poging tot moord op zijne nicht C. B, Muller op 3 October 1883 ten huize van merreuw de weduwe Le C. aldaar gepleegd. De toedracht der- zaak bleek voldoende uit het verhoor, dat beschuldigde reeds ia den aanvang van het onderzoek onderging. In den loop van den zomer was er eene nauwe be trekking ontstaan tusschen bcsch. en zijn nicht C. B. M., maar het engagement ein digde kort vóór 3 October, omdat, zooals besch. het deed voorkomen, zijn nicht slecht handelde, en diensv olgens werd hom ten laste gelegd, dat hij op zijn nicht verstoord was en haar in de nabijheid vau de woning van haar tante, mevrouw Le C., bij haar thuiskomst van een bruiloftspartij in genoem den avond heeft opgewacht en haar een kogel uit een revolves.- in het hoofd jaagde. Ver volgens heeft hij een viertal schoten op zich zelf gelost. Bij den commissaris van politie gaf hij op dat de revolver door hem gekocht was met. het doel zijn nicht te dooden omdat zij herhaaldelijk had geweigerd met hem eene verkeeriug te onderhouden, welke bekentenis voor den rechter-commissaris werd herhaald met de opgave dat hij slechts in het wild had geschoten. Hij vernam toen met genoe gen aut de wonde zijner nicht niet doodelijk was en sprak den wensch uit dat 3 ij u wou den don d-ood ten gevolge zouden hebben. Na afloop van het getuigenverhoor blijft beschuldigde bij zijne ontkentenis dat het zijn plan niet is geweest zijn nicht tc dooden. Daarop was aan het woord de adv.-gen. mr. Bijlcveld, die het o. a. zeer laakte dat besch. thans eene gansch andere houding dan in de instructie had aangenomen. Hij be schouwde het feit als van een zeer ernstig 'karakter en vond geen enkele omstandigheid, welke tot verlichting der benreigde straf kon strekken. Het requisitoir strekte mits dien tot veroordeeling van besch. tot zes jaren tuchthuisstraf. Do verdediger van den beschuldigde, mr. D. Van Eek, stelde den besohul ligde voor als lijdende aan monomanie, ook volgens deskundigen ontstaan door eene leveczioktö, waardoor hij in Indië was bezocht en in wolken toestand hij, geleid door con on weerstaanbare kracht, zich zelf niet meer meester was. Hij drong op een ernstig on derzoek hieromtrent aan, maar mocht de de onschuld reeds hieruit niet afgeleid kun nen worden, dan nog geloofde hij dat het bewijs niet was geleverd dat bij besch. hot plan had bestaan, om te dooden. Mitsdien concludeerde de verdediger tot ontslag van rechtsvervolging of vrijspraak vau ongelukkigen olient. Na ro- eu d^nUek werd 's Hofs uitspraak op a.s. Donderdag bepaald. Eergisteren werd door de arr.-reoht- bank te Utrecht tot een jaar cellulaire ge vangenisstraf veroordeeld de wisselwachter S., dienstdoende aaa de lunetten, en wel wegens diefstal van gevogelte eu een vaatje boter. KERKNIEUWS. Katholieke Kerk. Z. D. H. de bisschop van Haarlem heeft den hoog-eerw. heer H. J. J. Brenger, pres. van het seminari te Warmond, benoemd tot kauuunik-theologaal van het kathedraal ka- pittil van Haarlem; den wel-eerw. heer P. F. Masker tot pastoor te Stompwijk; J, G. H. Geerlings tot pastoor te Zwaag; W. van der Beider tot pastoor te Lutjebroek; M. B. Kreijns tot pastoor te Anna Paulowna- polderJ. H. A. Thus tot assistrnt te Bleie- wijk en den wel-eerw. heer L. Stolk tot kapelaan to Voorsekoten. STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip //Yangste" is 31 Januari te Napcis aangekomen met, Chin, en Ind. mails. De mails kunnen Zondag verwacht worden. Het stoomschip //Prins Hendrik", van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 31 Januari van Frioul. Hot stoomschip ^Prinses Marie", kapt. Weber, van Batavia naar Amsterdam, pas- seerdo 1 Febr. das ochtende te S u.Dungeness. ARMENZORG. Door wijlen mejuffrouw Symtje K. De Jong, wed. Jan Annes Visser Sr., is aan de diaconie der Herv. gemeente te Heeg ver maakt een som van f5000, vrij van suc cessierecht. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 2 Februari. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Katwijker Zand f a Noord- wijker Zand f a Hillegommer dit» f a Geldersche Jammen f a dito Blauwe f a Friesche Hamburgers f a dito Jammeu f 1.80 a 2.dito Engelsche f 1.40 a 1.50, Zeeuw- sche Spuische Jammen fl.70 a 2.70, Blauwe f2.20 a 2.30, Flakkeesche Jammen f 1.60 a 1.80, Footers fl.a 1.30, Bloksche dito f a Pruisische Hamburgers f2.25 a 2.40, dito Saksische f a Gronin ger Jammen fl.60 a 1.70. Koffie. Afgedaan 1059 bn. Java W.-I. B. ëx C. Fellinger; 600 bn. dito dito ex diverse schepen en 1205 bn. dito dito alhier gedopt, eveneens aangevoerd per div. schepen. Tin onveranderd. Petroleum onveranderd loco fl0s/„. Tarwe zonder notecring, op levering on veranderd, Maart f247. Rogge zonder noteering. Zaandam, 31 Jan. Heden waren alhier ter markt aangevoerd 18 stapels kleine Kaas en stapels middelbare. Hoogste prijs der Gras kaas f34.en middelbare f beiden per 50 kilogr. Hoorn31 Jan. KaasTer waag gewogen 85 stapels, wegende 21841 kilo. Hoogste prijs: kleine Gras f37.50. Hooi idem f Commissie idem f35.middelbare f Leiden1 Eebruari. Aangevoerd 10 par- tijen Goudsche Kaas: f20.a 28..Derby; f a Leidsche, de 150 kilo, f a Edammer f 18.a 33. Aanvoer 10 partijen, 260 stukswegende 1191 kg. Leiden, 1 Febr. De aauvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 2 stieren f 90 a 170, ossen fa melkkoeien f150 a 256, 28 kalf koeien; fl65a.258, 63 vareid. fl46a248, 54 vette id. f170 a 310 of f0.72 a 0.84 per kl. - graskalveren fa ,12 vette id. f45 a 86 of f0.90 a 1.00 per kg., 37 nuchtere id. f3.a 10.84- vette schapen f22 a 39 of f0.65 a 0.75 per kg., 10 weide dito f14,— a 22.—, lammeren fa 12 magere varkens f14 a 28, 44 biggen f7.a 15.- veulens fa - paarden f a Schiedam, 1 Febr. Moutwijn f 11.50, Jene ver f 18.Arast. Proef f 18.Spoeling f 1.20, idem, door de Schiedamsche Spoeling- Vereeniging fl.40. BEURSBERICHTEN. Amsterdam, 1 Febr. 1884. Prijzen der onderstaande effecten. pCt. de koers. portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Nederland. Cert. Werk. Sch. 2' 3 r 4 Hongarije. Obl. Lceningl867. 5 Goudleening 5 Italië. Obl. Paus. Leening 1860-64 5 Oostenrijk. Obl.inpap.(Mei-N.) 5 u u zilv.Jan.-Juli) 5 Obl. buitl. 1853-80. 3 bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. 1877 Amst. L. 20—100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 VU Obl. buit. 1876. 2 r, //(Perpetuele) 4 binnl. f12500- 25000VU Obl. binnl. f1000- 5000 vu Obi. Alg. Sch. 1865. 5 1869. 6 Obl. Leen. 1876. 4 N.-Amerika. Obl. Ver.-St. 1876. 4'/s h 1877. 4 Columbia. Obligatiën4'/. Peru. Leeniug 1870 6 1872 5 Oostenrijk. Aaud. Nat. Bauk. divid. Nederland. Holl.IJz.sp.Aaud. M. tot Expl. St. spw. Aand. Cent.spw. gest.Obl. u Lid. spw. Aand.u Rijn spw. volg. Aandu Boxtel Wezel Obl. 4»/- Boxtel Wezel Obl. 1875 5 Zuid-Ital. Spw.Obl. 3 Gr. Spw. Mts.Aand. 5 Balt. spw. Aand. 3 Jelez Griasi Obl. 5 Kiew-Brest Aand. 5 Kursk Chark. Obl. f1000. Morschansk Syaran Aand5 Riaschk Wiasma Aand5 Chicago N. W. Cert. Aand. divid. N.-York Lake Erie W. S. Aand. n Illinois Cert.Aand. Miss Kansas Texas Obl. Cert7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Lot. Amst. f100 3 Rotterdam 3 Gem. Crediet3 Belglb. Stad Antwer pen 18743 Oostenrijk. Staatsl. 1854. 4 1860. 5 1864. Rusland. 1864. 5 1866. 5 Italië. Rusland. Amerika. 65'/. ~7'/l8 65",j, 66»/« 52 46'/s 579,'ie 9 95 ,s 68"/ls 112» 4 122 28»/s 9 Sl/4 1197a 153», 3 116 72 151»/» 114 20 52s/, 8 no»»;, 51*8 84»/„ Geldkoers, prolongatie 3»/a pCt. 25'/, 135'/4 1083/, 101' 4 94J/4 102','4 115 142", 125 123 RIVIERBERICHTEN. Vreeswijk, 1 Febr. 3.69 M. boven AP 2.90 M. onder N. P. Keulen, 1 Febr. 4.48 M. boven 0. Maastricht, 31 Jan. Hoogte der Maas 2.72 boven 0. M. Predikbeurten der Ned. Herv. Kerken TE HAARLEM. Zondag 3 Februari 1884. Collecte voor liet Godsdienstonderwijs in al de Kerken der Ned. Herv. Gem., uitgezonderd de Bakenesser Kerk. Groote Kerk. Voormiddag 10 ure Brutel de la Rivière. Namiddag 2 ure Smeding (Zondag 44.) 's Avonds 6 ure B. van Schelven, pred. te Amsterdam. Nieuwe Kerk. Voormiddag 10 ure Barger. Jans Kerk. Voormiddag 10 ure Hoog. Woensdag Avond 6 ure Smeding. Bakenesser Kerk. Voormiddag 10 ure (voor de kinderen) Snethlage. Waalsche Kerk. Voormiddag 10 ure P. Dussauze, past, a Sens. Collecte pour la Société Evangélique. Luthersche Kerk. Voormidd. 10 ure Mees. '3 Avonds 6 ure Poolman. Vereenigde Doopsgezinde Kerk. Voormiddag 10 ure de Vries. ■s Avonds 6 ure de Lanoy. Remonstrantsche Kerk. Voormiddag 10 ure Tideman. Kerk der Broedergemeente. Voormiddag 10 ure Heines. Christelijke Gereformeerde Gemeente. Ged. Oude Gracht. Voormiddag 10 en 's Avonds 5 ure, Woensdag Avond 8 ure Mulder. Kl, Heiligl. Voormiddag 10 en 's Avonds 5 ure, Donderdag Avond half 8 ure Schotel. Lokaal in de Ridderstraat. Dinsdag Avond 8 ure, Zendingsbidstoud. Sprekers: Heldring van Zand voort en Snetlage. Lokaal Jongelings Vereenïging. Lange Annastraal. Donderdag Avond 8 ure Barger Bijbell. Lokaal van Marumstraat 44. Dinsdag Avond 8 ure geen Bijbellezing. Lokaal der Baptisten, Parkiaan. Vrijdag Avond 8 uur, Zaterdag Voorm. 10 ure Prediking. Bewaarschool Lokaal Annastraat. Apostolische gemeente. Evangelieverkon diging. Voorm. half 11 ure en 's Avonds 6 ure. Onderwerp: Over de wederkomst des Heeren. Lok. voor Vergaderingentot Heil des volks. (Gravinnesteeg No. 3.) Voormiddag 10 uur Vergadering van Ge doopte Christenen. Toegang vrij. 's Middags van half 1 tot half 2 uur, Zondagschool. EVANGELISCHE SAMENKOMSTEN zullen D. V. gehouden worden op Dinsdag 5, Donderdag 7 en Vrijdag S Eebruari a.s. telkens des Avonds ten 8 ure. Voorganger: De Heer M. S BROMET, van Amsterdam. Dc ,/Opwékkingsliederen» die gezongen zullen worden zijn aan den ingang ver krijgbaar a 10 Cent. komt allen en vfeest welkom. Toegang vrij. Zegt bet voort. Lokaal Felix Favore. (ingang Morinnesteeg 3e deur). Maandag 4 Februari 's avonds 8 ure, op uitnooding van de Gereformeerde Veree nïging, H. W. van Loon, pred. te Am sterdam. Commissariaat Tan Politie te Haarlem. De voorwerpen zijn dagelijks, uitgezonderd des Zondags, van 's middags 12 tot 2 ure, voor de eigenaars terug te bekomen. Twee bloedkoralen oorbelletjes, een nikkel armband, een schildpad oorbelletje, een defecte gouden ring, een lederen sigarenkoker met zilveren sluiting, een parapluïe, een zweep, een klokkenslinger, een manchet met knoop, een laarsje, eeu wantje, een hondenketting, een notitieboek, twee hemden en een paar sokken, een zinken schoorsteenkap, een peu- dulesleutel en eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij den koffiehuishou der Holt. Smedestraat. een vloermat en bij mevr. Luber, Zijlvest 23, een gouden broche. In de Tramwagens achtergelaten. Een entouscas, een glacé handschoen en eene halsketting. bevaxlen 31 Jan. S. Cornet, geb. Rietman, z. - G. Delissen, geb. van Franken, z. - P. Majoor, geb. Jukes, z. - J. Mulder, geb. Hessels, z. - T. Slootweg, geb. Ban, z. - 1 Febr. H. Links, geb. Juffer, d. - M. H. vanAbbeve, geb. de Greaf, z. - H, G. p*aufort, geb. Eijkhoorn, z. ondertrouwd i 1 Febr. H. C. v. d. Honert en M. C. vau Nauta Lomke. overleden i 30 Jan. H. v. d. Wijst, 4 j. z., Bakkum- straat. - A. J. Wijers, 8 md. z.. Korte Dijk. - 31. D. M. v. d. Veld», 67 j., Sophiastraat. - Een levenloos aangegeven kind vau het mannelijk geslacht van N. H. van Loenen, Zonnesteag. - W. Meiland, 19 md. z., Lange Poellaan. ADVERTEXTIEX. Bevallen van een MEISJE: S. W. STAAL— Brink. Amsterdam31 Jan. 1884. Voorspoedig bevallen van een MEISJE: G. FOCKEN— Kaaskooper. Nijmegen30 Jan. 1884. Heden overleed ten mijnen liuize, in den ouderdom van ruim 32 jaren, SIMON KERSSENSKz. ruim achttien jaren was hij mij een waardig eu trouw dienaar, zoodat ik hem noode zag henen gaan. P. BON. Krommenie, 29 Jan. 1884. Yerkooping te Haarlem, in het Verkooplokaal in de JACOBIJNENSTRAAT, op Dinsdag 5 Februari 1884, des voormiddags ten 10 uur, ten overstaan van den Notaris ALLARD MERENS J.Cz. A. C. L. SARLET, Makelaar, zal verkoopen: Goed onderhouden waarhij Secretaire, Chiffonnière, Lin nen- en Penantkasten, Eet-, Thee-, Speel-, Wasch-, Nacht- en andere Tafels, Kanapé, Stoelen, Ledikanten, Linnenpers enz., Spiegels, Pendule» en Ornementen, Goed gevulde Bed den, Matrassen, Dekens, Gordijnen, Mans- en Vrouwenkleederen. Aarde werk, Glas-, Verlakt-, Koper- en, Ijzerwerk, waarbij Spaarovens ea Kachels, Kippenhokken, 1 Bascule, IJzeren Gewichten en meer andere Goederen. Zondag en Maandag Zen 4 Februari van 10 tot 4 uur te zien. op Donderdag den 7n Februari 1S84, des voor middags te elf ure, op het terrein achter het Badhotel DRIEHUIJZEN aldaar, ten over staan van den Deurwaarder A. ARNKEN, van den van het op 22 Januari 1.1. gestrande Fransche Barkschip v.Indépendance»t bestaande uit: Zeileu, zware Ket tingen, Ankers, Henniptouwen, Tros sen Kabel en StaggenManilla Touwwerk, Blokken, Pomp, Lier, Ra's, Fournuis, Rond- en Wrakhout, eenig Koper- en Ijzerwerk eu ver dere goederen, alles liggende op ge meld terrein. Zoomede het Wrak van gemeld schip, liggende ongeveer een uur bezuiden Zandvoort aan het strand. Nadere inlichtingen hij den Deur waarder en den Heer H. DRIE HUIJZEN te Zandvoort. Zegt bet voort. op Vrijdag 8 Februari 1884, des avonds ten 8 uur, iu het Wa- p. van BloemendaaVZijlstraat No. 1 door den eigenaar van ge noemd perceel. Bestek en teekening liggen ter inzage in het „Wapen van. BloemendaaV

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 3