Vensterglas len en HOF m'HOLLAND. „FEL1H FAME", C. DE JONG, ADVERTENTIES BEURSBERICHTEN. 44 Spa ar ne. 44 BURGERLIJKE STAND. LUEUKEN Genezing, Arabische Sproken de koffiehandelaars te Rio Janeiro van bloed. Zij waarschuwde de po-' 3et atoomschip „Madura-van Batavia.' en Santos zeer in beroering" gebracht litie, en deze vond Perking den klerk, arrivecrdc 1 APril Amsterdam. in den kelder met afgesneden hals J Het stoomschip „Samarang" arriveerde l j en geheel beroofd. Van den moor-; April van Rotterdam te Batavia. denaar is nog geen spoor gevonden. r. *1 ,\r~ "et stoomschip ..Batavia', vau Java naar Op Coney-island (New-York), Rottirdanii Tert!-olt i Apri| Marmllr. ten zuiden van Sea Beach Palace, zal men een monsterachtigen houten Het stoomschip Leerdamkapt. Slieren- olifant plaatsen. Er bestaat reeds I N".«-tork nu Aagtudu». hot- 1 a i welk met verlies van roer te jbannontli bin- thans daar dergelijk gebouw, maar nonviol is x April gesIeept door de sleep. het is veel kleiner. De nieuwe oh- booten /Zuid-Holland" en „Wodan",in den sche keizerrijk. Hij heette Giovanni fant zal oneindig grooter zijn: 150 Nieuwen Waterweg aangekomen. Battista Campanella, en bereikte voet lang, 122 hoog en 168 inden u T T JV..J 1 irvo a 1 1 1 -Irt J 1 Het stoomschipAmsterdam'.kapt. Lncas, den leeftijd van 108 ïaren. omtrek. De hals zal 10, de beenen vau Kew-York naar Amsterdam, passeerde Campanella werd 12 Maart 1776zullen 40. de ooren 84, de snuit 52Dinsdagavond Dover. Zuidwestelijke koelte, te Genua geboren, was in zijn jeugd en de tanden 32 voet lang zijn. In - door de daling der koffieprijzen in Europa en in de Vereenigde Staten. Zij noemen die dalingeene manoeuvre van speculanten, en hebben besloten hunne prijzen ongewijzigd te laten. De aanstaande oogst in Brazilië wordt geschat op 5 millioen pikols. Onlangs stierf op Sardinië een der veteranen van het eerste Fran- VERKOOPING op Dinsdag 8 April 1884, des morgens ten 10 uur van een groote partij dubbel dik. TE KOOP bij II. II. J. SARLET, Kraaienhorstergracht 25. WAARONDER soldaat der Genueesche republiek, en ging later in Franschen dienst over. De gedenkwaardige belege ring van Genua woonde hij bij onder de orders van den generaal Massena, maakte alle oorlogen van Napoleon mede, en bleef als door een won der bewaard bij den beruchten over tocht van de Beresina. Hij was 't, die eens, 's avonds op schildwacht staande aan den ingang van het Fransche kamp, weigerde Napoleon binnen te laten, dien hij ook niet herkend had. Het geweer vellende, sprak hij tot den Keizer, die er op bleef aandringen om ingelaten te worden, de gedenkwaardige woor den Al waart gij de kleine korpo raal in persoon, ik liet u niet pas- seeren. Na den val van Napoleon nam hij dienst bij de troepen van den koning vaD Sardinië, en werd in gedeeld bij de karabiniers, waar zijn naam g'edurende dertig jaren dik wijls vermeld werd in de dagorders wegens daden van moed of mensch- lievendheid. Volg-ens Petit Journal heeft de Fransche Regeering aan den heer Waddington instructies gegeven, ten einde de belangen van Frankrijk te behartigen in de Congo-kwestie. Het blad vermeldt dit in een artikel, waarin de stand van zaken aan den Congo wordt behandeld, en waarin de aandacht wordt gevestigd op de talrijke protesten, welke reeds in Portugal, Nederland en de Vereen. Staten tegen de door de Engelsche Regeering' voorgedragen regeling zijn gerezen. Te Napels leven 8000 men- schen van het vervaardigen van handschoenen. Daarvah zijn 6000 vrouwen. Italië voert jaarlijks 500000 dozijn paren uit, deels naar Enge land, deels naar Amerika. Wat men op de tentoonstel ling- te Turijn zal zien. De Commissie voor oude kunst, die op het denkbeeld gekomen is van het prachtige kasteel en den middeleeuwschen optocht, heeft nog een ander plan gemaakt om de oud heid te doen herleven. Om eene voorstelling te kunnen geven van den vroegeren toestand der muziek en de tooneelspeelkunst, heeft zij be sloten een theater op te richten, zooals dit in de 15de. en 16de eeuw was, en daarop een drama uit die tijden op te voeren. Als het meest geschikt voor dat doel, wat personen en kleeding aangaat, is de keus ge vestigd op den Adonis van Angelo Poliziano, en dit stuk zal vertoond worden volmaakt op dezelfde manier als het omstreeks 1600 aan het hof te Mantua opgevoerd werd. De mu ziek der intermezzo's en koren is ook juist gelijk aan die van de 15de eeuw. Eenige kunstenaars en dilet tanten uit Turijn hebben de ver tooning op zich genomen, welke zal plaats hebben in het middeleenwsch theater, op den Piazzale delV Osteria del Villaggioin de nabijheid van het middeleeuwscli kasteel. Men zal het doen voorkomen, alsof een rond reizende theatertroep toevallig Turijn doortrok en de gelegenheid niet wilde laten voorbijgaan om «zijne nederige groeten te komen bieden aan de deug'dzame ridders, de edele vrouwen en al hunne getrouwe dienaren.» Van Newfoundland zijn te Dundee gunstige berichten over de robbenvangst ontvangen. Het schip Aurora uit Dundee is met 28000 jonge robben te St.-John aange komen. Zaterdag is op een kantoor in Arthur Street West, dicht hij de «London-bridge,» een brutale moord gepleegd. De patroon had het kantoor verlaten en zijn klerk was gewoon kort daarna te volgen. Toen de schoonmaakster als naar gewoonte tegen den namiddag het huis bin nenkwam, vond zij overal sporen elk oog wordt een kijkbuis aange bracht en, de olifant zal van binnen tot hotel-restaurant ingericht worden. Een Amerikaansche dame, Al- bert geheeten, heeft zich geasso cieerd methaar echtgenoot tot de uitoefening van de notaris- en procureuispraktijk. De firma zal zijn «Albert and Albert.» De Engelsche bank ontving bericht, dat te Parijs en te Ant werpen valsche bankbiljetten van vijf pond sterling in omloop zijn. R1VIERBERICHTEN, Vreeswijk, 1 April. 1.S4 M. boven Ai'. 4.63 M. onder N. P. Keulen, 1 April. 1.93 M. boven 0. Maastricht, 1 April. Hoogte der Maas 0.97 boven 0. M. Amsterdam, 1 April 1884. Prijzen der onderstaande effecten. genoteer pCt. dekocr>\ TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van gisteren. Het voorstel van den heer Rut gers van Rozenburg tot aanvulling der wet nopens het kanaal van Amsterdam naar de Merwede wordt na een langdurig debat, aangeno men met 50 tegen 12 stemmen. Tengevolge dezer stemming blijft de behandeling van ontwerp no. 27 der regeering buiten behandeling. Zonder discussie wordt aang'eno- men het wetsontwerp tot onteige ning voor het kanaal van Amster dam naar de Merwede, gedeelte tus- schen de sluis tot scheiding van Vecht en Vaartschen Rijn bewesten Utrecht en de Lek. KERKNIEUWS, Ned. Herv. Kork. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Brielle heeft besloten, voortaan den „Goe den Vrijdag" tot geheeleu rustdag tc wijden eu op dien dag zoowel des morgens als des avonds godsdienstoefening te houden. In den ochtenddienst zullen de nieuwe leden wordeu bevestigd en in den avonds dienst het Avondmaal gevierd worden. ARMENZORG. Door wijlen vrouwe- M. F. ten Sande, wed. van den heer H. F. Thijssen, zijn aan het R. K. Maagdenhuis te Amsterdam 2 legaten vermaakt, een van f3000 en een van f300. MARKTBERICHTEN. Haarlem, 2 April. Aaugev. 2 koeien. Prijs f300 tot f220 v paard. - u stieren. - ff - vaarzen. h - 7- n - u pinken. - u - a vette kalv. - - a 3 gras kalv. - 60 - 40 78 uucht kalv. - 7 - 4 131 schapeu. - 40 - 20 n lammeren. - - ff biggen. - - - u - varken. - - 2 April 1884. Aangevoerd en verkocht 2 stapels kaas, uitmakende 223 kazen, wegende 423 kg. Hoogste prijs per 50 kg. f Amsterdam, 2 April. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: K atv ijker Zand f a Noord- wijker Zand f a Hillegommer dito f a Geldersche Jammen f a dito Blauwe f a Fricsche Hamburgers f a dito Jammen f 1.35 a 1.60, dito Engelsche fl.10 a 1.25, Zeeuw- sche Spuische Jammen f 1.50 a 2.50, Blauwe f2.40 a 2.50, Flakkeesche Jammen f 1.-40 a 1.60. Footers fl.a 1.20, Bloksche dito f Nederland. Cert. Werk. Sch. 2' Hongarije. Obl. Leening 1867. 5 Goudleenin» 5 Italië. Obl. Paus. Leening 1860-64 5 Oostenrijk. Obl.iupap.(Mei-N.) 5 zilv.Jan.-Juli) 5 Portugal. Obl. buitl. 1853-80. 3 Rusland. bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. 1877 Amst. L. 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75 1' Obl. buit. 1S76. 2 (Perpetuele) 4 biunl. f12500- 250001' Obl. biunl. f1000- 5000 1' Turkije. Obl. Alg. Seh. 1865. 5 u 1869. 6 Obl. Leen. 1876. |1025/, 9S 83' - 65l - 663 81" 947. een goedloopend Billard (tompleet), Linnen- en Penantkasten, Tète-a- Tête met zes Stoelen, rood, groen en zwart trijp, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, gedragen Mans- en Vrouwenkleederen, en des avonds ten B uur; VERKOOPING van ongeveer ÏOOOO goede Sigaren en 300 flesschen Wijn van diverse merken. £*F Daags voor den verkoopdag voor een ieder te zien. N. D. DE LEUR. Makelaar. Cüoeriereii.besteiml voor de veiling* in April. kun nen dagelijks bezorgd oi' afgehaald worden. .1. V. IS. v. LI TIIIEL, .713 a keiaar. Egypte. Obl. Leen. 1876. .4 66' N.-Amerika. Obl. Ver.-St. 1876. 47,1111 1S77. 4 1205 Columbia. Obligatiën4' «I 293 Peru. Leeuing 1870 6 11", 1872 5 9'. Oostenrijk. Aand. Nat. Bank. divid.jllS1 Nederland. Holl.IJz.sp.Aand. M. tot Expl. St. spw. Aand. u Cent.spw. gest.Obl. u Ind. spw. Aand.u Rijn spw. volg. Aandf Boxtel Wezel Obl. 4' Boxtel Wezel Obl. 1875 5 Zuid-Ital. Spw.Obl. 3 Gr. Spw. Mts.Aand. 5 Balt. spw. Aand. 3 Jelez Griasi Obl. 5 Kiew-Brest Aand. 5 Kursk Chark. Obl. f1000. Morschansk Syaran Aand5 Riaschk Wiasma Aand5 Chicago N. W. Cert. Aand. divid.] N.-York Lake Erie W. S- Aand. Illinois Cert. Aand. Miss Kansas Texas Obl. Cert7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Lot. Amst. f100 3 Rotterdam 3 ff Gem. Crediet3 Belgie. Stad Antwer pen 18743 9S Oostenrijk. Staatsl. 1S54. 4 |l03 1860. 5 113 1864. 141' Rusland. 1864. 5 130',, 1S66. 5 '123 Geldkoers, prolongatie 3' pCt. Italië. Rusland. Amerika. Il0678 109' 102* R 94' 4 le Muis van de Geil. Oude Gracht. MAGAZIJN van Touw- en Aan- nemersbelioeften. Machineolie, Hennep- en Schiemansgaren, Lamp- eu Poetskatoen, Engelsch Assen- of Wagensmeer. Conissariaat tan Politie te Haarlem. De voorwerpen zijn dagelijks, uitgezoudero des Zondags, van 's middags 12 tot 2 ure, voor de eigenaars terug te bekomen. Een zwart zijden parapluie, een bovenstuk van een gouden ring, twee boezelaars, ccne -r, r, r ff, portemonuaic. een zakkammetje in étui, een Hamoargers f2.20 £„„cntok„. «gmtira blikkm letters, een a e.30, dito Saksische f a Groiim- j ioek sraaraan' een sleutel gebonden, een ger^ jammena,j paternoster in étui, een hamer, cenige stren getjes koordzijde, een kruisje, een R. K. ge- Tabak. Uit de hand werden verkooht 374 pn. Sumatra Amst. Deli Co. G/Delï, ex Jason, en 430 pn. dito J L/Pakaran Deli, ex Teucer. Aangevoerd per Willem III van Java 41 pn. Bobotsaric eu 63 pn. JWJ. Petroleum loco f9'/, F.., Mei f9s/s, Juni'Juli f97». Sept./Dec. f97s- Tin. Loco Biluton f501 ,'0. termijn f517-, mot verkoopers, Banka f521/,. Tarwe op levering' onveranderd, Nov. f 242. Noteeriug van de Commissie voor den Graanhandel. Rogge op levering traag, Mei f157, Oct. f161, 160, 161, 162, 161. Noteering van Menue Thole. Koolzaad Oct. f359. Raapolie onveranderd. Schiedam, 1 April. Moutwijn f 12.- .Jene ver f 13.75, Amst. Proef f19.Spoeling fl.idem door de Schiedauische Spoeling- Vereeniging f 1. STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip „Burgemeester den Tex", aan boord waarvan zich de nieuwbenoemde Goeverneur-Generaal beviudt, arriveerde 29 Maart te Atjeh van Amsterdam. - beden boekje, eenige losse sleutels en ecne ring met sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen bij H. Piet, Kampervest No. 21, een krui wagentje en bij den heer V'er- kley, Paviljoeuslaan No. 11, een grijs bruin harig hondje. In de Tramwagens achtergelaten. Een onderrok in een doek geknoopt. BEVALLEN •31 Maart. J. Ilandgraaf, geb. Ruigvoorn, d. - M. L. Kraai, geb. Karsscu. OVERLEDEN 31 Maart. P. Dweelaart, 56 j., Zuiderstraat. - J. H. C. Sorgdrager, 3 j. d., Krocht. - 1 April. II. Verzijlbcrgen, 80 j., wed. P. Slee- veu, Hagestraat. - Een levenloos aangegeven kind van het manuelijk geslacht van J. Toeset. Veldlaau. desverkiezende wordt overeengeko men voor een bepaalden prijs, betaal baar na genezing. Daartoe zijn 20 Kamers ter beschikking der patiën ten gesteld. WAERSEGERS. Breuk meester, Groenplaats 35 te Ant werpen. In bovengenoemde Inrichting' wor den Heeren- en Damescostumes enz. enz., geheel in elkander geverfd en uitgestoomd. Specialiteit voor het nitstoomen en verven van alle soorten Gor dijnen. Alle Goederen, in het begin der week gebracht, komen in dezelfde week nog klaar. Een VELDSMIDSE met KAP TE KOOP. Adres Bureau Haarlem's Dagblad Dat zijr. maoia Baakar. voor mijzelf en daar hebben mijne kinderen ook wat aan. or AHDERSEH's beraamde Vertellingen, voor den spotprijs van slechts 190. Ontstaan van de vermaarde Dui zend en Één Nacht. SCHEHERASADE zou voor één nacht de vrouw van den Sultan zijn en dan onthoofd worden, doch ver standig en lieftallig, zachtaardig en deugdzaam als ze was, vroeg ze iets te mogen vertellen. Hare vertelling was zoo opwekkend en haar sprookje zoo boeiend, en liet ze zoo gemak kelijk de eene vertelling op de an dere volgen, dat ze duizend en écu nacht bleef door vertellen. De bonte en wonderbare avonturen, door haar verhaald, kenmerkten zich door aan grijpend en zinrijk gehalte. Hare sprookjes, in gespannen verwachting aangehoord, scherpte het verstand en bevatten wijsheid en deugd in den vorm van genotvolle sprookjes, echt Oostersch, rijk aan afwisseling en kleur, aantrekkelijk en verrassend beeldrijk en fantastisch. Die vermaarde vertellingen, zooals de sclioone SCHEHERASADE ze wist aaneen te schakelen, en die door groot en klein verslonden wor den als de pittigste vertellingen die bestaan, de fraaie editie van de Duizend en één Nachtbewerkt door LAUCKHARDT, in 4 deelen, met vele gekleurde en in den tekst ge drukte platen, kosten slechts alle vier deelen bij elkander fl,90. En nu over de Deensche sprook jesverteller, HANS ('HRISTIAAN ANDERSEN. De wereldberoemde vertellingen en sproken van H. C. ANDERSEN, 4 deelen, bew. door ANDRIESSEN, vol fraai gekleurde platen, kosten ook slechts fl.90. Nu is het een feit, dat, èn Duizend en één Nacht en de beeldige ver tellingen van ANDERSEN, eeuwige schoonheden bevatten, die voor groot len klein geschreven, vol geest en leven, verkwikking en aantrekkelijk j zijn. Het is toch aan de meesten bekend, dat Aladin eu de wonder- t lamp, Ali Baba en de 40 roovers, Ali de Egyptenaar. Prinses Gülnar van de zee. enz. of: Groote Klaas en Kleine Klaas. Het meisje dat op het brood trapte, De tinnen soldaat, Het lucifersmeisje, Harteleed, De portierszoon. enz. enz. sproken en vertellingen zijn, die, vol edelen, zin opwekken en ge not verschaffen en meestal tot 10 maal toe door kind en groote gelezen en herlezen worden. Die boeken zijn alle zoo mooi. dat wij om ieder de gelegenheid tegeven, ze aan te schaffen en ze zijn overal welkom, in elk huis en op elke plaats, de acht deelen, vol mooie platen, samen voor slechts fo.franco leveren. ANDERSEN, 4 deelen, en Duizend en één Nacht4 deelen, kosten samen dus slechts f 3,en vroeger f 12,70. Het zijn de mooiste en aardigste boeken, die, hetzij voor kinderen of voor menschen op leeftijd, in elk huisgezin den hesten dienst doen. Duizend en één Nacht, afzonder lijk de vier deelen met platen voor slechts f 1,90. ANDERSEN, sproken en vertel lingen door ANDRIESSEN, vier deelen met platen, voor slechts f 1,90. Of alle 8 deelen te zamen voor 3, Men zende aan ons adres direct een postwissel a fl.90 of f3, waarop staatANDERSEN Sproken of Duizend en één Nackt, of alle 8 deelen voor f3,eu geschiedt de toezending terstond franco uitslui tend en alleen door GEBR. E. M. COHEN, Magazijnen van goed- koope Boeken, te Amhm en te Nijmegen.

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 3