Raai ier Gemeente Haarlem, BEURSBERICHTEN. om Yóór Nijmegen het kruispunt vo®rbij te komen, beide treinen el kaar toch aanreden, en de locomotief van den Nijmeegschen trein en 5 wagens van beide treinen ontspoor den, waarbij de locomotief omviel. De materieele schade is nog al aan zienlijk, doch hoe groot de schrik der reizigers ook was, persoonlijke ongelukken van èrnstigen aard heb ben niet plaats gehad. Een onder- j zoek wordt ingesteld. Dat in zeker land de gebraden; duiven u in den mond vliegen, de gebraden varkens u te gemoet ko men met het mes in den rug enz. enz., dat alles is geen nieuws, maar dat dit land in ons land wordt ge vonden, is wèl nieuws. Een land bouwer te Deventer was voor een paar dagen bezig zijn akker om tej ploegen en daar vond hij in den grond verborgeneen varken, ge-1 slacht, schoongemaakt enzen twee heerlijke zijden spek, twee voor- en achterhammen, twee halve koppen enz. Het varken kan ruim 50 kilo gewogen hebben. Het was gebraden, of neen, gebraden nog niet, maar toch gezouten en geheel gereed ge maakt om gekookt te worden, waar toe zelfs de touwtjes waren aange bracht. Ofschoon het zich in vol- komen goeden staat bevond oordeelde de politie het voorzichtig en beter een en ander niet in consumtie te brengen. Hoe het geslachte, schoonge maakte en gezouten varken onder den grond komt, is nog een raadsel. Gisteren had te Wijhe een grap pig schouwspel plaats. Zooals be kend is, bestaan daar nog altijd de hand- en spandiensten, waardoor ieder ingezetene, die niet tot den minderen stand behoort, vrouwen en personen boven de 60 jaar zijn ook vrij verplicht is, van tijd tot tijd een dag voor de gemeente te werken, om de straten en wegen in orde te houden. Eenigen tijd ge leden is op een adres van een groot aantal ingezetenen om deze in veler oog onbillijke belasting af te schaf fen, afwijzend beschikt. Ieder, die 't maar eenigszins betalen kan, zendt natuurlijk een plaatsvervan ger, doch gisteren zag men een onzer notabele ingezetenen op den weg werken, gekleed in gala-costuum (zwarten rok, witte das, hoogen hoed en glacé-handschoenen) en voorzien van een schopje met een langen steel. Dat hij veel bekijks had en niet veel uitrichtte, zal wel niet behoeven gezegd te worden. Daar 't regenachtig weer was, wer den hij en de andere door hem op fijne sigaren onthaalde wegwerkers te 12 uren afgedankt. Op de markt te Tilburg is gisteren een 70 jarig man door eene volge laden kar overreden, hij was on- middelijk een lijk. Gisteren nacht is een der rijks oeverlichten in het Galgenduin, welke dienen om de schepen, die langs het oostgat uit zee komende, de reede Vlissingen willen bereiken, veilig tusschen de banken der nollen en elleboog te g-eleiden, door eene moedwillige hand vernield. Sterk vermoeden rust op een ar beider, die voor eenige dagen on aangenaamheden met den lichtwach- ter heeft gehad, en verklaarde zich op dezen te zullen wreken, (ill. C.) Ook dit .jaar zal op Noord-Beve land een verbazende hoeveelheid suikerbieten worden gezaaid. Was het vorig jaar het getal gemeten, bezaaid met. dit gewas, bijna 1000, thans wordt dit reeds overschreden, niettegenstaande de prijs f 1 per 1000 kg. lager is. De tamelijk hooge markt, welke voor de uien is gemaakt, heeft ver oorzaakt, dat hiermee ook een zeer g*root aantal gemeten landen reeds is bezaaid. Daarentegen is men te ruggekomen van het voornemen om op eenigszins groote schaal sjalot ten te telen, daar het proefjaar zoo verbazend is tegengevallen. Sedert Engeland weinig boter meer van de Overijselsche markten neemt, heeft men er een ander dé- bouché voor moeten zoeken; tegen woordig gaat de boter veelal naar Ned - en Britsch-Indië. Door den koning is de jaarlijksche gratie verleend aan gevangenen in het tuchthuis te Leeuwarden; vier hebben geheele kwijtschelding van het nog onvervulde gedeelte hunner straf bekomen, 2 zes maanden. 27 drie maanden, 2 zes weken en nog 3 militairen drie maanden afslag ieder. De voorjaarspaardenmark te Zalt- bommel was levendiger dan het vorig jaar, waartoe- de ruimere aanvoer bijdroeg. Verscheen er verleden jaar geen enkel paard, thans werd dit aantal metéén vermeerderd De Bom- melsche Ct. heeft die markt in volle actie gezien en beschrijft de verschil lende momenten als volgt: le mo ment: de drie palen alleen; 2e mo ment: de drie palen met het paard aan de lijn; 3e moment: het paard vertrekkend, met iets als van mede lijden in den zwaai zijns, het langst zichtbaren staarts en de drie palen; 4e momentde drie palen weer al leen; 5e moment: de palen verdwe nen en het marktplein alleen. Men ziet het. altijd ft die merk waardige markt weer anders dan haar voorgangster. Dezer dagen overleed te 's-Bosch eene oude vrouw, die, zoo wij goed zijn ingelicht, door niet minder dan zestien personen in een begrafenis fonds was ingeschreven. Zij moge voor hare naastbestaan- den een verlies zijn, voor het zes tiental kan haar heengaan niet an ders dan winst hebben opgeleverd. Het onzedelijke van soortgelijk winstbejag springt te veel in 't oog om er lang bij stil te staan. Uit de Leidsclie vergiftigingszaak blijkt maar al te zeer, hoe ver die inschrijvingen buiten weten van den persoon voeren kunnen. (P. Nb. Ct.) Niet minder dan vier gevallen van kindermoord, door ongehuwde moe ders gepleegd, zijn op dit oogenblik bij de justitie te Breda in behandeling. Men schrijft" uit Yenloo aan het D. v. N. Als een sprekend staaltje van de eigenaardige denkwijze, die er heerscht omtrent belasting-ontdui king, moge dienen, dat binnen een half jaar tijds drie leden van den gemeenteraad achtereenvolgens zijn geealangeerd. Was de heer L., wien dit ongeluk voor een paar maanden trof, tevens lid van de Kamer van koophandel, de heer M.. tegen wien in de. afgeloopen week werd gever baliseerd, en wien dit ongeval den kelijk wel f1800 kosten zal, is. be halve gemeenteraadslid, ook lid van het zetterscollege. Daar is hier niets vreemds in, en 't gaat uitstekend. De heer L. heeft pas nog in den gemeenteraad er ern stig op aandrongen, om middelen te beramen, hoe de gelden der Deutz- stichting, die door oneerlijke admi nistratie zijn verloren gegaan, van de commissarissen terug te eischen, en hoe zich tegen toekomstige on eerlijkheid te vrijwaren! Te Kuik (op den Iloenderberg) ontstond brand in het huis van den landbouwer H. Driessen, dat met het j grootste gedeelte van het meubilair eene prooi der vlammen werd. De j bewoner was afwezig, en het jongste J kind, dat zich bij het uitbreken van j den brand uit schrik op eene gevaar lijke plaats had verborgen, is bij toeval ontdekt en ontkwam zóó aan een wissen dood. Alles was ver zekerd. GEMENGD NIEUWS. De lioogeschool te Bucharest, die tevens dient voor museum en senaat, is Zaterdag door brand vernield. Het schilderijenkabinet, de schilder school en het museum van kruid kunde zijn totaal in asch gelegd. De verzameling oude munten en van natuurlijke geschiedenis zijn zwaar beschadigd. De bibliotheek, de dossiers der academie en die der bureau's van den senaat, zijn ge red, ofschoon ook beschadigd. De dossiers en de bibliotheek der Aard rijkskundige maatschappij zijn totaal vernield. Op voordracht van den direc teur van 's lands plantentuin te Bui tenzorg is de betrekking van onder- hortulanus aldaar aangebodeu aan W. G. Lovink, tuinknecht in 's rijks academietuin te Leiden, die daartoe ter beschikking gesteld zal worden van den goeverneur-generaal van Ned.-Indie. (Semp.) i De tegenwoordige, voor den tijd i van het jaar buitengewone warmte werd op het onderwijzers-examen door een candidaat toegeschreven aan den gloed, die van de Krakatau is uitgestraald en die, na sedert ver leden jaar met de vulkanische asch, die de lucht zoo dikwijls rood ge kleurd heeft, te hebben rondgezwor ven, nu als gecondenseerde zomer warmte op de aarde is neergedaald! Als nieuwigheid vermeldt Cla- retie in de Temps het in de mode komen van groseille-kleurige rok ken, ter vervanging van zwarte j rokken voor heeren. Volgens teleg-rafisch bericht, is de nieuwe Sea Messenger (zee boodschapper) van den heerfLefèbre. met inhoudende dépêche, door het Eugelsche schip Red Jacket op 3 April jl. in de nabijheid van Har wich in goeden staat opgehaald. Deze Sea Messenger werd door het stoomschip Prinses Marie van de Stoomvaartmaatschappij Zeeland in den nacht van 27 Maart ten 12 uur in de Noordzee op de hoogte van den West-Hinder met eene depêche over boord gezet. Het in volle zee opmerken van dezen Messenger be vestigt het vermoeden dat hij in zijn drijvenden staat uitstekend zicht baar is. Er heerscht groote opgewon denheid onder alle zwaarlijvige tram-conducteurs in de Vereenigde Staten. «Is dit een vrij land» vragen ze. «en mag een man hier niet eens dik zijn?» De reden tot deze opwinding is het ontslag dat een trammaatschappij de Union-Line in Philadelphia gegeven heeft aan alle conducteurs, die meer dan 120 Amerik. ponden wegen. «Voor de passagiers», zegt de di rectie, «is een dikke conducteur, die tegen hun knieën drukt; die met logge beweging de heeren op de balcons van den wagen samenperst zoo onaangenaam, dat wij besloten hebben voortaan enkel kleine en magere conducteurs aan te stellen.» Gelukkig zijn de mageren; zij kunnen tram-conducteur worden In De Hollander van Michigan leest men: N. J.Philip Matthews, ongeveer 40 jaar oud, slager van beroep te Bordentown, draagt sinds een aantal jaren in zijn hoven-kakement eenige valsche tanden, die zoo stevig aan de plaat van zijn gebit waren vast gehecht, dat hij er niet de minste last van had, maar dat hij er zelfs niet eens meer aan dacht dat hij valsche tanden droeg. Den nacht volgende op Washing- tons geboortedag, werd hij plotseling wakker, doordien hij bijna geen adem kon halen en ieder oogenblik meende te stikken. Toen hij tot het rechte besef kwam. waardoor zijn benauwdheid ontstond, nameliik dat hem dat kunstgebit was in de keel gescho ten, riep hij al zijn' huisgenooten tot hulp. Dit mocht echter niets baten, want niemand wist hem hulp te verschaffen, en de pogingen die er door hen werden aangewend, strekte eigenlijk meer om zijn be nauwdheid erger te maken en het gebit vaster in de keel te werken. Toen de dag aanbrak, was hij bijna uitgeput van krachten en de geneeskundige hulp, die inmiddels was ingeroepen, vermocht evenmin I iets om den man meer lucht te verschaffen. Men kwam nu op het I denkbeeld om de keel open te snij-1 den. doch daartegen verzette zich de lijder, zoodat men ten laatste j besloot om hem het geheele gebit! met kracht door de keel heen te duwen. Dit gelukte en alhoewel het j den lijder daardoor een vreeselijke' pijn veroorzaakte, kreeg hij plotse-1 ling lucht, zoodat zijn benauwdheid geweken was. Hij zit nu met een valsch gebit in zijn maag in plaats van in zijn mond en wat hiervan nu het gevolg zal worden, zal de tijd moeten leeren. Eene arme vrouw te Zurich, die in de kamer, waar de millionair i Albert Bodmer overleden is, de meu- i bels moest schoonmaken, vond in het bed eene portefeuille met 60,000 i fr. Zij bracht het geld bij de erf- genamen, die haar 10,000 schonken, j Men moet een Engeischman zijn om zonderlinge invallen te heb- j ben. Een Londcnsch blad, de Torcer- Tolkraadpleegt zijn lezers dezer dagen en verzoekt hun hem te wil-1 len opgeven, wie naar hun meening de schoonste vrouw van Engeland I is. De lezer moet zijn stembriefje! teekenen en den datum er op stel-j len. De directie van den Toner-Tolk stelt zich voor een prachtig juwee-i len sieraad aan haar aan te bieden, die bovenaan op de lijst komt. Een dezer dagen, waarop wij het bericht ontvingen, gaf de stemming dezen i uitslag, die echter nog niet beslis send is, want de stemming duurt! voort: De hertogin van Teek kwam; bovenaan met 1478 stemmen, de Gravin van Lonsdale, die de tweede kwam met 1158 en de Prinses van Wales, met 1095 stemmen. Miss Violet Cameron, een der beroemdste j schoonheden van het Vereenigde j Koningrijk, had slechts 105 stemmen j bekomen. Vier en veertig dames had den één stem. Waarschijnlijk elk die van haar man of haar verloofde. Bij zeer kalme stemming was do handel onbeduidend en werd alleen voor directe be hoefte gekocht. Ten gevolge van eenige April- aanzeggmgen liepen de prijzen opnieuw een fractie terug. lieden sluit de markt in iets vastere stemming. De noteering is heden bij minstens 25 vn. te ontvangen aan het Amsterdarnsch Petroleum-Entrepot VERGADERING van den op Woensdag 9 April 1884, des namiddag ten 1 ure. De volgende stukken en punten zullen aan de orde gesteld worden: 1. Miss. Ged. Staten goedk. 6e suppl. begrooting 1883. 2. Id. id. id. le supp. begrooting en staat af- en overschrijving 1884. 3. Id. id- id. af- en overschrij ving 1883. 4. Id. id machtiging onvoorz. uitgaven 1883. 5. Id. id. goedk. besluiten school wezen. 6. Procesverbaal kasopneming. 7. Rapport Comm. toezicht midd. onderwijs, aanbeveling leerares gym- nastiekschool voor m. o. voor meisjes. 8. Voordracht B. en W. onder wijzeres gymnastiek, opleidingschool voor meisjes. 9. Voorstel B. en W. brug Leid sclie vaart. 10. ld. id. vroegere knechtswo ning Iloopmolen. 11. Id. id. buitengewone publieke werken. 12. Id. id. straat C Leidscbe vaart. 13. Id. id. lessen in het boekhou den, school voor middelbaar onder wijs voor meisjes. 14. Rekest Mej. A. Lingbeek om ontslag onderwijzeres school C. 15. Huidshoudelijk reglement Gymnasium. 16. Verslag Burgerlijk Armbestuur. 17. Id. middelbaar onderwijs. 18. Id. eindexamen Burgeravond school. 19. Id- Opzichter Gasverlichting over Maart. 20. Rekest J. W. A. Immink con cessie paardenspoor naar Bloemen- daal. 21. Adres Hoofdredacteur Am- sterd. courant. Disponibelf 9— afEutr, April-lev- 9— Mei - 9«/« Juui-Aug„ 9' 9» 8 Sept. - 9» Sept.Dec.- 9" s In eonsumtic vrij aau boord f10' Bij kleinigheden f '/4 a 1 hooger. De voorraad aan liet Amsterd. Petroleuui- Etrepöt pedroe op 29 Maart 55.372 vaten. Afgeleverd4,745 Voorraad op heden50,627 Verwacht wordende ladingen John Hiekiuan (ge/.. 17 Maart.) S,lll Op de gisteren gehouden Veemarkt waren aangevoerd: - vette kalveren, le kwal. f 0.2e kwal. f 0.per kg. - Gras- f a 157 nuchtere dito f 4.a 6.79 schapen cn lammeren £20 a 26; vetto varkeus 3S a 46 ct. per kilogram- biggen f a - paarden f a 959 ruudcren, le kwal. f 0.S5, 2* kwal. f0.74, 3e kwal. f0.66 per kg. melk- en kalf koeien f120 a 340 p. st. Alkmaar, 5 April. Ter veemarkt aange voerd 4 paarden vette kalveren, 144 nuchtere dito, 911 schapen, 7 lammeren, vette varkeu, 76 magere dito, 279 biggen, 8 bok en geiten, 25 koeien en ossen. Dc prijzen waren als volgtvette kalveren f a nuchtere dito f4 a 40, schapen f21 a 30, lammeren f 7 a 11, vette varkens a cents per k».. magere dito f 13 a 20: bok of geitcu f4 all, koeien en ossen f 170 a 280, paarden f 95 a 300, biggen f 5 a 8, allen per stuk. Schiedam, 7 April. Moutwijn f 12.- .Jene ver f 18.75, Amst. Proef f19.Spoeling f 0.40, idem door de Schiedamsche Spocliug- Vereeniging f0.50. Amsterdam, 7 April 1884. Prijzen der onderstaande effecten. genoteer- pCt. de koers Nederland. Cert. "Werk. Sch. 2' 663/,« 78' .02» 97' 83» I Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypts. 6 51 66", 51- s 99 BESLUITEN EN BENOEMINGEN. Bij kou. besluit zijn benoemd: totheemr. van den polder Waard en Groet, prov. Noord- Holland. J. K. Kaan; tot heemr. van den polder de Zeevang, prov. Noord-Holland, C. Kaaakooper; tot dijkgr van den polder Oost- zaan, prov. Noord-Ilolland, D. Keyzer; tot dijkgr. van het wat. de Purmer. prov. Noord- Holland. D. I". Ponn; tot heemr. vnu den polder Waard Nieuw land, prov. Noord-Hol lans, J. Tool; tot dijkgr. van denZuidpoldcr prov. Noord-Holland, P. Azu. Plas. Hongarije. OW. Leening 1S67. 5 Goudleening5 Italië. Obl. Paus. Leeuin' 1S60-64 Oostenrijk. Obl.inpap.(Mei-N.) 5 -- zilv.Jan.-J uli) 5 Obl. buitl.lS53-S0. 3 bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. 1877 Ainst. L. 20-100 5 Obl. buitenl. 1S67, 1S71 751' Obl. buit. 1S76. 2 t* „(Perpetuele) 4 binnl. f12500- 250001' Obl. binnl. f1000- 5000 1' Obl. Alg. Sch. 1865. 5 8 1869. 6 110'». Obl. Leen. 1876. 4 66». N.-Amerika. Obl. Ver.-St.lS76. 4; '111 1677. 4 .121 Columbia. Obligation4' -j 29 Peru. Leeuing 1S70 6 ,10' 94' 45»/4 5Sl 1872 5 S' ,6 AANBESTEDINGEN, ZATERDAG 12 APRIL. Haarlem, 10 ure. De genie, in den Doelen: 1. het eenjarig onderhoud van wer-1 ken. gebouwen, en/,.; hogr. f7300; 2. eene' verving van werken, gebouwen, enz begr. j f1400; beiden onder beheer der genie. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, S April. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Katwïjker Zand f a Noord- wijker Zand f a Hiilegomnier dito f a Geldersche Jammen f a dito Blauwe f a Friesche j Hamburgers f a dito Jammen f 1.30 a 1.50, dito Engelsolic f 1a 1.10, Zeeuw- j sche Spuische Jammen fl.40. a 2.50, Blauwe j f2.05 a 2.25, Flakkecsche Jammen fl.40 a1 1.50, Pooters fl.a 1.20, Bloksche dito f a Pruisische Hamburgers f2.251 a dito Saksische f a .—.Gronin ger Jammen f a Petroleumbericht van P. G. C. Calkoen, Makelaars, Amsterdam, 5 April. De Amerikaausche Pctroleum-notceringeu waren volgens Reuters telegramNcw-York 83/„ 83/s, 8s 8V, 8\U. 84m ct. per gall. Philadelphia 8>/„ 8'/.. 88'/., 8-, 8- ct. per gall. Ruwe Olie 94, 94, 92, 90, 91 93 ct. per vat. Oostenrijk. Aaud. Nat. Bank. divid 113' Nederland. Holl.IJz.sp.Aand. 154'/, M. tot Expl. St. spw. Aand. 11S1,» Cent.spw. gest.Obl. 73 Ind. spw. Aand.. 157 Rijn spw. volg. Aand11131/- Boxtel Wezel Obl. 4' 18» 4 Boxtel Wezel Obl. 1875 5 Zuid-Ital. Spw.Obl. 3 55' Gr. Spw. Mts.Aand. 5 1243, Balt. spw. Aand. 3 53'/2 Jelez Griasi Obl. .5 SS Kiew-Brest Aand. 5 Kursk Chark. Obl. f 1000. 91 Morschansk Syaran Aand. 5 <59 Riasehk Miasma Aand.. 5 58',s Chicago N. W. Cert. Aand. divid. 142', N.-York Lake Erie W. S. Aand.j :0" ,4 Illinois Cert.Aand. 1263n Miss Kansas Texas Obl. Cert7 |l06*/a PREMIE-LEENINGEN. N ed kr land. Lot. Amst. f 100 .3 ,109: Rotterdam 3 i 99" s Gem. Crediet. 3 j 95',4 Belgis. Stad Antwer pen 18743 ,98 Oostenrijk. Staatsl. 1854. 4 103'/.. 1860. 5 112' 1864. 141» 4 Rusland. 1864. 5 134 1366. ,5 il2S Geldkoers, prolongatie 3' pCl. Italië. Rusland Amerika. STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip/-Prins Frederik", van Am sterdam naar Batavia, vertrok 6 April van Southampton. Het stoomschip „Burgemeester den Tex", arriveerde 5 April van Amsterdam ia Batavia. Het stoomschip Zeeland van Java uaar Rotterdam, vertrok 6 April van Port-Said. Het stoomschip /,-Soerabav.vverlrok 5 April van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip „P. Caland», b»pt. Boujer van Rotterdam naar New-York, passcerd

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 3