YARIA. Raad der Gemeente Haarlem, BEURSBERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. plaatsen zijn Djessan, Medeli en Zorbatia, terwijl ook onder de no madische Arabische stammen dier streken vele gevallen voorkomen. Een Afrika-reiziger, die zich eenige vrijheden jegens de zuster des vaders van een inlandsch hoofd had veroorloofd, werd deswege tot 5 kisten glaspaarlen veroordeeld. In de kwitantie heette het, dat de ver oordeeling geschiedde wegens «hot- tentottenpobentatentantenattentat» ("art. 365 C. P A/ricanensis). Te Philadelphia heeft onlangs een jongen zijn zusje overgehaald, om te leeren vliegen. Hij geleidde haar naar de tweede verdieping van het ouderlijke huis, bond haar aan eiken arm een kalkoenvlerk, bene vens een uitgespannen regenscherm om het lijf, bij wijze van parachute, en beduidde haar om aldus toege rust het venster uit te springen. De uitslag was, dat het arme wicht een been brak en ettelijke zware kneu zing-en opdeed. De jongen werd, natuurlijk, ter dege gestraft, hetgeen hem niet belette, vol te houden, dat de schuld aan het zusje lag, dat, zeide hij, in plaats van goed te vlie gen, zich als een gansje gedragen had. «Dat is leelijker!» «Ja, maar als u een allerliefst weeuwtje hebben wilt met slechts drie minderjarige kinderen daar kan ik u dadelijk aan helpen.» «En heeft ze veel geld?» «Neen, geld heeft ze niet!» «Nu dan tot later.» «Weet u nog- wel, mijnheer,» dus sprak een barbier tot een bekend advokaat, «hoe ik u onlangs vertelde van mijn proces?» «Jawel, vriend lief!» «En weet u nog, hoe u mij zei, dat ik vast en zeker het proces zou winnen?»«Welzeker weet ik dat!» «En nu heb ik het toch verloren Wat zegt u daar van?» «Ja, dat was wel te voor zien!» «Hoe? te voorzien. Waar om zei u mij toen het tegendeel «Ja, hm! Denk je dan dat ik u zeg gen zou, dat je je proces verliezen zoudt, terwijl ik het mes op mijn keel had?» Inspecteur tot kassier. Hoeveel hebt gij in kas? Kassier. Niets. Inspecteur. Dan hebt gij te veel. Er moet volgens de boeken een te kort van honderd g-ulden zijn. Het geluid. -Geluid is dat men hoort, zei de meester. Je kunt het geluid dus niet voelen. Nou óf je dat kan! riep een jongen. Zoo Willem, zei de pedagoog. Hoe kan je dat verklaren? Noem me dan eens een geluid dat je voelt? 't Geluid dat moeders slof op mijn broek maakt. Een Belg en een Duitscher, die in hetzelfde regiment dienden, beloofden elkander, den ochtend vóór den slag, wederkeerig hulp te verleenen indien een van heiden een ongeluk overkwam. Te midden van het gevecht roept de Belg, wiens been afgeschoten was, den Duitscher te hulp. Deze neemt hem op zijn schouders en draagt hem naar de ambulanceintusschen nam een andere kogel ook nog het hoofd van den armen Belg- weg-. De chirurgijn komt den Duitscher tege moet en vraagt waar hij heen gaat. Mijn vriend laten verplegen, ant woordt hij. Maar uilskuiken, ik kan hem toch geen nieuw hoofd geven? «Wel, wel,» zei de Duitscher, «wat een leugenaar is dat. hij heeft mij enkel maar gezegd dat hij zijn been kwijt was.» Een aardig gezegde van het sati riek Londensch weekblad Punch'. Een beminnelijke dame tot een galanten majoor: Kunt gij mijn leeftijd raden, majoor? De majoor, met zijn vriendelijkst gelaat: Neen. dat kan ik niet, maar ik kan u zeker zeggen, dat gij er jonger uitziet. De huwelijhs-agent. Atijd weêr de oude historie Bekoord door eene advertentie, waarbij jonge dames met een mil- lioen werden aangeboden, wendde een heer zich tot den huwelijks makelaar, die .de rijke erfdochters bij dozijnen had. Hij vroeg natuurlijk om de jonge dame met het millioen. «'t Spijt me, jongmensch», ant woordde de agent; «ik heb er geen eene meer van-morgen allemaal kwijt geraakt.» DE FRAAISTE NEUS. 9.E GEDEELTE. Daar hij zich over het zwarte pleister schaamde, begaf Lissauer zich door de meest afgelegene straten naar zijne woning, Om dezelfde reden liet hij het bedienen der klanten eenige dagen lang aan zijne vrouw en winkeldochters over. Gunther hield woord. Hij kwam bijna dagelijks bij Lissauer om controle uit te oefenen. Op zekeren dag, toen hij zich weder ten huize van Lissauer bevond, haalde deze te gelijk met den zijden doek een voorwerp uit zijn zak, dat kletterend op den grond viel. "Hé, wat is dat?" riep Gunther. "Een snuifdoos? Ik geloof waarlijk dat gij snuift, mijnheer Lissauer!" "Slechts zeer, zeer weinig, mijnheer de baron "Toch kan ik niet toelaten dat er zulk afschuwelijk goed in mijn mooien neus wordt gestoptDoet gij dat al lang Hoe kondt ge zoo iets voor mij geheim houden Wilt gij mij dan met geweld dwingen u aan te klagen Ik zal nog voor ditmaal toege vendheid gebruiken en het bij de inbeslag neming dezer doos laten blijven, itulien gij mij uw woord van eer geeft de slechte en voor mijn kostbaren neus zoo schadelijke gewoonte van liet snuiven levenslang te laten varen." "Ja, ja, ik zal niet meer snuiven!" riep Lissauer snel. "Als u meent dat het nadee- lig voor mijn neus kon zijn, zal ik het voortaan laten!" "Voor uwen neus niet, mijnheer Lissauer; want gij zult u wel herinneren dat gij zulk een lichaamsdeel slechts in naam bezit." ,Nu ja," zei Lissauer met een gedwongon glimlach, „eigenlijk komt het toch op het zelfde neerAls ik niet snuif, is dat meteen eene bezuiniging, waarvoor ik van tijd tot tijd een glas bier meer kan drin ken." ,Oho, gij drinkt bier? Drinkt gij mis schien ook brandewijn?" .Niets dan een klein borreltje voor het eten. Is het mogelijk!" riep Gunther, de handen ten hemel heffende. „Hij drinkt bier, hij drinkt brandewijn? Maar denkt gij dan in het geheel niet aan mijn neus, gewetenlooze Meent gij dat ik er daarom 500 thaler in goud voor betaald heb, op dat gij hem door allerlei kwade gewoonten en ondeugden ten gronde zoudt richten? Neen mijnheer, daaraan moet paal en perk worden gesteldVergeet niet dat gij alleen het beheer roert over het eigendom van een ander, en dat ik u ieder oogenblik tot verantwoording kan roepen." ,Mijn waarde, beste baron, maak toch niet zooveel ophef van een paar druppels bier of brandewijn! Gij kunt mij immers niet elk klein, onschuldig genot verbie den!" ,Gij noemt dat klein en onschuldig? Maar wat behoef ik langer met u te rede twisten? Wilt gij gehoorzamen of niet?" Mijnheer de baron, ik zal het borreltje afschaffenmaar een glas bier, van tijd tot tijd een glas bier zult gij mij toch wel toe staan." „„Elk nadeel echter, dat andere men- schen of zaken letwel op, mijnheer Lis sauer, of zaken er aan konden berok kenen, naar zijn vermogen af te weren." Zoo staat er geschreven, en ik zou straf baar zijn, indien ik uit al te groote goed aardigheid slechts een duimbreed wilde toegeven." „Geloof mij, mijnheer de baron, ik zal mij niet in het minst beklagen, als u in dat opzicht het contract schendt." „Wanneer gij mij veroorlooft van het contract af te wijkeu, dan hebt gij uw spel verlooren, mijnheer Lissauer, want dan doe ik uwen neus dadelijk aan een goed vriend over. Ik ben hem, na al wat er mee gebeurd is, van harte moede gewor den. Staat u dat aan, dan hebt gij 't maar te zeggen." „Neen, neen, in 's hemels naam, verkoop den neus niet. Wie weet in welke handen hij dan zou komenMaar, mijnheer de baron, als u mij het bier verbiedt, wat moet ik dan drinken als ik met mijne vrienden iu den „Eooden Aap" bijeenkom?" „Een glas melk of suikerwater en nu en dan wat limonade kan geen kwaad. Maar bo vendien verbied ik u ten strengste het be zoek in den „Eooden Aap". Onlangs heeft daar nog eene vechtpartij plaats gehad, waarbij menigeen eeu blauw oog en een be- bloeden neus heeft gekregen. Hemel, als ik bedenk aan welk gevaar mijn kostbaar eigen dom is blootgesteld geweest 1" „Maar op mijn woord van eer, ik en mijne vrienden zijn ordentelijke lieden, stille en vreedzame burgers. Alleen toen de hec- ren studenten laatst die opschudding maak ten „Hoe? Nu zou het de schuld der stu denten zijn, wanneer mijn neus in gevaar verkeert! Thans is de maat volgemeten ik groet u, mijnheer Lissauer!" „Nog een oogenblikje, als 't u belieft. Waar gaat u zoo haastig naar toe, mijn heer de baron?" „Naar een procureur." „Och, ga toch niet, mijnheer de baron. Ik zal alles beloven wat u verlangt." „Gij zult dus van heden af aan niet meer snuiven, geen bier of brandewijn drinken en nooit weer den „Eooden Aap" bezoe ken „Neen, neen, dat beloof ik u." „Goed zoo, mijnheer Lissauer. Maar be denk, dat ik bij de eerste overtreding de zaak zonder genade bij het gerecht zal aanhangig maken. A propos, nog iets - rookt gij ook? „Neen, ik kan het niet verdragen", ant woordde de ander snel, blijkbaar verheugd dat dit hem ten miu9te niet behoefde ver boden te worden. „Gij rookt niet? Hm, dat i3 jammer, erg jammer! Gij moest het wel doen, mijn beer Lissauer. Eene dergelijke zachte verwarming zou voor mijn neus zeer dien stig zijn. Waarlijk, gij moest rooken, mijn heer Lissauer! Geld zullen de sigaren u niet kosten; ik verbind mij, zooveel gij behoeft kosteloos te leveren. Niet waar, gij zult rooken?" „Mijnheer de baron, ik kan niet. Ik wordt er onpasselijk van." ,0, dat went spoedig. Probeer het maar eens. Hier zijn eenige sigaren van eene heele lichte soort. Daarmede kunt gij u oefenen. En wanneer gij overmorgenochtend, den len Februari, bij mij komt om den neus te laten inspecteereu, zal ik een weinig zwaardere geven. Adieu, mijnheer Lissauer. Houd u goed, bescherm mijn neus tegen verkoudheid, ontzie hem zooveel mogelijk, en rook eens een sigaartje! (Slot volgt.) plan van bebouwing- terrein cavale- riest&llen. 7. Miss. bestuur vaccinatiebureau met verslag en rekening. 8. Id. id. met begrooting. 9. Voorstel B. en W. rekesten pachters grasgewas weg naar Spaarndam. 10. Benoeming lid commissie voor de spoorwegoverwegen. 11. Miss. B.enW. rekest landb. vereen. Wildervank gem. reiniging. RECHTSZAKEN. De Hooge Raad behandelde gisteren o. a. de voorziening van J. A. A. J. B., grossier en slijter in gedistilleerd te 's Hage tegen een arrest van liet hof aldaar, bevestigende eeu vonnis der Haagsche rechtbank, waarbij hij, ter zake van weigering van een visitatie die de ambtenaren krachtens de wet wilden verrichten, is veroordeeld tot een boete van f50. In deze zaak zal mr. Polis 26 dezer conclusie ueraeu. De rechtbank te Breda heeft bevolen, een van kindermoord verdachte op vrije voe ten te stellen; het O. Al., dat voor haar schuld voldoende gegeveus aanwezig acht, verzet zich echter daartegen. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van gisteren. De ingekomen ontwerpen tot ver- hooging van hoofdstuk V der staats- begrooting 1884 en vermindering van hoofdstuk V dier begrooting over 1883 worden naar de afdeelingen verzonden. Voorts het verslag de Algemeene Rekenkamer over 1883, en eene nota van inlichtingen op een adres nopen3 de wet op de zeevisscherijen. Verder wordt door eene commis sie rapport uitgebracht op een adres uit Hellevoetsluis, betrekkelijk de regeling van het loodswezen. Door de commissie voor de ver zoekschriften wordt verslag uitge bracht over verschillende adressen, die ter griffie worden nedergelegd. Het wetsontwerp, betreffende de wijziging van de artt. 15 en 16 der wet op den raad van state, komt nu ter bespreking. De desbetreffende artikelen wor den goedgekeurd en daarna het ont werp met 32 tegen 23 stemmen aangenomen. Vervolgens wordt, na eenige in lichtingen van den Minister van Marine, op het verslag nopens de vaststelling- van versterkingen, door het Departement van Marine, dienst jaar 1884, het wetsontwerp dien aangaande met algemeene stemmen aangenomen. Thans komt in beraadslaging de conclusie der commissie nopens de inlichtingen op het adres van mr. L. Büchler, leeraar te Zwolle, zich beklagende dat hem officieel onte vredenheid is betuigd. De conclusie van het rapport stiekt: «1. om deu Minister dank te betuigen voor de gegeven inlich tingen; 2. te verklaren dat ernaar het oordeel der kamer in deze voor de regeering geene voldoende ter men bestonden zich met deze zaak in te laten.» Hierna volgt eenige discussie waarvan de uitslag zal worden me- VERGADERING van den op Woensdag 14 Mei 1884. des namiddag ten 1 ure. De volgende stukken en punten zullen aan de orde gesteld worden: 1. Miss. Ged. Staten g-oedk. be sluit ruiling grond Sophiastraat. 2. Id. id. goedk. besluit verhuring kiosk. 3. Miss. B. en W. aanbeveling lid Burg-erlijk Armbestuur. 4. Voorstel B. en W. rekest H. H. van Waveren, duiker Leidsche Vaart. 5. Vaststelling kohier pi. dir. be lasting. 6. Rapport comm. uitbreiding met MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 13 Mei. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Katwijker Zand f a Noord- wijker Zand f a Hillegommer dito f a Geldersche Jammen f a dito Blauwe f a Friesche Hamburgers f a dito Jammen f 1.90 a 2.dito Eugelsche f 1.40 a 1.50, Zeeuw- sclie Spuische Jammen fl.60 a 2.90, Blauwe f 1.80 a 2.Fiakkeescke Jammen f 1.70 a 1.S0, Pooters f0.60 a 0.90, Bloksche dito f a Pruisische Hamburgers f 2.60 a 2.75, dito Saksische f a Gronin ger Jammen f a Petroleumbericht van P. G. C. Calkoen, Makelaars, Amsterdam, 10 Mei. De Amerikaauschc Petroleum-notccringen waren volgens Peuters telegramNew-York 8*/«, SA,. S3/,. 83/„, S3/4, 83 4 ct. per gall. Philadelphia 83/f, 83/p, 83/s, S3 83/„. S3.'8 et. per gall. Ruwe Olie 100. 101, 96, 96, 96, 95, et. per vat. Bij geheel onveranderde uoteeringeu van Amerika konden ook hier de prijzen zich ten volle handhaven, zonder echter dat zaken eenige beteekenis voorkwamen. Sept.,/ Dec. tot f9" s aangeboden. De noteeriug is heden bij minstens 25 vn. te ontvaugeu aan het Amsterdamsch Petroleum-Entrepöt Disponibelf 9'/4 afEntr. Mei-levering- 91/, Juni r 93/a - Juli - 9l 2 Aug. - 9S/S u - 9"/4 Sept. - 93/4 v Sept.Dec. - 97-8 h In consumtie vrij aan boord f103 Bij kleinigheden f >/4 a >/5 hooger. De voorraad aan het Amsterd. Petroleum- Etrepöt pedroeg op 3 Mei '1-1,697 vaten. Afgeleverd3,703 Voorraad op heden10,994 v Op de gisteren gehouden Veemarkt waren aangevoerd: vette kalveren, le kwal. f 0.2e kwal. f 0.per kg. - Gras- f -; 98 nuchtere dito ff-a 12.1628 schapen en lammeren f 9 a 32; vette varkens 40 a 47 ct. pe-r kilogram- biggen fa paarden f— a 743 runderen, le kwal. f0.85 2« kwal. f0.77, 3e kwal. f0.67 per kg. melk- en kalfkoeicn f 110 a 320 p. st. Alkmaar, 10 Mei. Ter veemarkt aange voerd 1 paardenvette kalveren, 42 nuchtere dito, 524 schapen, 1861 lammeren, - vette varken, 204 magere dito, 336 biggen, 15 bok en geiten, 75 koeien en ossen. De prijzen waren als volgt vette kalveren f anuchtere dito f10 a 13, schapen f 16 a 32, lammeren f10 a 20, vette varkens a cents per kg., magere dito f 16 a 25; bok of geiten f 5 likoeien en ossen f180 a 250, paarden f 50 a biggen f 6 a 11, allen per stuk. Schiedam, 12 Mei. Moutwijn f 11.75, Jene ver f 18.50, Amst. Proef f 18.50. Spoeling f 0.60, idem door de Schiedamsche Spoeling V ereeniging f 0.90. Het stoomschip //Soerabaya", van Jar* naar Rotterdam, vertrok 11 Mei van Marseille. Het stoomschip aSchiedam'kapt. d'Hama- court, ran Amsterdam naar New-York, pa*, seerdo Maandagochtend Lezard. Het stoomschip Zaandam'.kapt. Chevaliee van Amsterdam, is Zaterdag te New-York aangekomen. Het stoomschip //P. Caland'kapt. Bonjer, van New-York naar Rotterdam, passeerde Maandagochtend Scilly. Amsterdam, 12 Mei 1884. Prijzen der onderstaande effecten. genoteer pCt. de koers Nederland. Cert. Werk. Sch. 2' 667/# 783/a |109»»W 1 97'/. I 83'. 4 RIVIERBERICHTEH. Vreeswijk, 12 Mei. 2.63 M. boven AP. 3.89 M. onder N. P. Keulen, 12 Mei. 2.70 M. boven 0. Hongarije. Obl. Leening 1867. 5 Goudleening 5 Italië. Obl. Paus. Leening 1860-64 5 Oostenrijk. Obl.inpap.(Mei-N.) 5 zilv.Jan.-Juli) 5 Obl. buitl. 1853-80. 3 bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. 1877 Amst. L. 20—100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 1"4 Obl. buit. 1876. 2 u //(Perpetuele) 4 binnl. f 12500— 25000l'/4 Obl. binnl. f1000- 5000 1' Obl. Alg. Sch. 1865. 5 V 1869. 6 Obl. Leen. 1876. 4 N.-Amerika. Obl. Ver.-St. 1876. 4'/, 1877. 4 Portugal Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Columbia. Peru. 66s, 4 66» 4 51'. 943 45', 4 58' a 8»/.. 10S 8 66 110',. 120 Obligatiën4' 's| 27 Leeuing 1870 6 10'. 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nat. Bank. divid. Nederland. Holl.IJz. sp.Aand. M. tot Expl. St. spw. Aand. Cent.spw. gest.Obl. n Ind. spw. Aand. Rijn spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl. 4' - Boxtel Wezel Obl. 1875 5 Zuid-Ital. Spw.Obl. 3 Gr. Spw. Mts.Aand. 5 Balt. spw. Aand. 3 Jelez Griasi Obl. 5 Kiew-Brest Aand. 5 Kursk Chark. Obl. f1000. 5 Morschansk Sysran Aand5 Riasckk Wiasma Aand5 Chicago N. W. Cert. Aand. divid.jlSl N.-York Lake Erie Italië. Rusland. Amerika. 118 s 4 154 118'/. 72'/.. 1543/4 116 17', 57'/,, 125';, 54 87'/- 90*/1, 57 57 W. S. Aand. v 14", Illinois Cert.Aand. 121'/, Miss Kansas Texas Obl. Cert7 1023.4 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Amst. f1000 3 108'/, f100. 3 108s „Kan.-Mij.C.v.A. 100'/4 Stad Rotterdam3 100 Gem. Crediet3 95 Pal v.Volksvl.1867 110 Belgie. Stad Antw. 1874. 3 97"/, Brussel 1879. 3 983/« Hongarije. Staatsl. 1870 96'/, Stuhlweiss. Spw. 4 92' Theiss Reg.Pr.Obl.4 94'/- Oostenrijk. Staatsl. 1854. 4 102' 1860. 5 113' 3 1864. 144 Crediet-Inst 1858 145 Bod. Crd. Anst.Obl.3 SP/4 Stad Weeneu 1874. 105», Pruissen. Th. 100.1855. 3' 138 Keul. Mind -Spw. 3';, Rusland. Staatsleen 18645 133'/, 1S66. 5 127'/, Servie. 3 65'/, Spanje. Madrid 186S. 3 46 Turkije. Spw leening 3 10' '4 Zwitserland. Genève Aand. 3 80 Cflnifflissariaat van Politie te Haarlem. De voorwerpen zijn dagelijks, uitgezonderd des Zondags, van 's middags 12 tot 2 ure, voor de eigenaars terug te bekomen. Eenige portemonnaie3 met en zonder geld, eeu blauw zijden dasje, eeu bonten kraag, oe* ouderstuk gouden oorbel met granaten stee*, twee vrouwenzakken, een wit zijden doekje, een sehildersdiamant, een zakdoek, een rr. gezangenboekje, een schildersstopmesee* schoolboek, een kachelpijp, een staaf soldeer- tin, eeu slagersboekje, een duimstok, eca regenjas en eenige sleutels. Alles op straat gevonden. In de Tramwagens achtergelaten. Een pakje witten kant. STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip //Batavia", van Rotterdam naar Java, arriveerde 12 Mei te Southampton. Het stoomschip //Prinses Wilhelmiua', van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 11 Mei te Port-Said en vertrok den 12den vandaar. Het stoomschip Prins Alexander', van Batavia naar Amsterdam, passeerde Kaap St. Vincent den llden Mei. Het stoomschip Madura'van Amsterdam naar Batavia, passeerde Kaap St. Vincent den llden Mei. Het stoomschip ./Koningin Emma", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 10 Mei van Port-Said. Het stoomschip Macassar' arriveerde 10 dezer van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Padang', van Amsterdam naar Java, arriveerde 11 dezer te Port Said. Het stoomschip Gelderlands, van Rotter- overleden dam naar Java, is met brand in bet groot 11 Mei. H. C. Heesemans, 7 md. z., Har. ruim te Suez teruggekomen. Aan boord wasi meujansweg. - 12. P. J. Andrea, 9 md. i alles wel. Glasblazerstraat. - P. Schoruagel, 6 md. Hagcstraat. bevallen 11 Mei. C. M. Toornend, geb. Burggraaf, d. - 12. G. P. Veldwijk, geb. Everaars, e, - P. de Vries, geb. v. d. Steeg, d. - L. M. Verhagen, geb. Wiethoff, d. - 13. J. J. He»- scls, geb. Sohipper, d. - A. M. Traksel, gel*. Groove, z.

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 3