uitgegeven bulletin meldt: Van mid-j gen, omdat de hond niet trok maar dag omstreeks 5 ure vond de doctor j auwde. Z. K. H. den Kroonprins slapende. DeWij hebben een onbegrensden ademhaling is nog onregelmatig. De J eerbied voor ons hoogste rechtscol- lougontsteking had zich niet uitge- lege, maar met al de bescheiden- breid. Z. K. H. is uiterst zwak en heid, die een journalist jegens dat verkeert niet buiten gevaar. I eollege betaamt, zouden wij toch Een gister avond ten 9 uur 30(durven vragen: welk verschil be- miuuten door de geneesheeren uit- staat er voor dieren tusschen duwen gegeven bericht luidt als volgt: 'en trekken? Een paard voor een Z.K. H. genoot betrekkelijk eenigel rijtuig, een hond voor een kar, du- rust. In zijn toestand kwam geene wen met de borst tegen den riem verandering. Volslagen gebrek aan eetlust met voortdurende koorts on dermijnt zichtbaar zijne krachten. Volgens een bericht van Het Vaderland uit Carlsbad is de toestand van den Koning, hoewel voor het oogenblik bevredigend, toch verre van geruststellend voor de toekomst. De ongunstige berichten omtrent den toestand van den Kroonprins brachten groote ontsteltenis teweeg doch de doctoren ontrieden op meest stellige wijze het afbreken van de kuur, dat met een daarop gevolgd Het Engelsche kabelschip Monarch eergisteren nacht voor Scheve-1 ningen voor anker komen liggen, aan boord hebbende den nieuwen telegraafkabel, bestemd tot verbin ding van Engeland en het vaste land. Zondag' middag waren een paar straatschenders op den Oudendijk te Kralingen bezig met het vernie len van huisbellen en het stuk laten J vallen van een gegoten ijzeren buis van de waterleiding, welke daar aan den weg lag. Door een Kralingschen politie agent werden zij daarop betrapt, In de vorige week is te Belling- wolde, tegen 22 jeugdige sluikers proces-verbaal opgemaakt, die 25 liter voorloop van jenever ongedekt vervoerden. Vele kinderen en nog wel kinde ren van vier en vijf jaren loopen dagelijks 5 5 6 malen den weg van de Leete heen en terug naar de dag met het bloote oog aan den hemel te vinden. Den eersten Juni was haar licht 42 maal zoo groot als dat der Vega (de Lyrae), eene ster der eerste grootte. Eerst om lD/i verdwijnt Venus onder den gezichtseinder; een kwartier vóór Jupiter, die, ook als ster der eerste grootte, naast haar, Duitsche grens, beladen met hetgeen in de buurt des tweelingen, Castor de wet toestaat, een liter kandij, en,en Pollux, schittert. Mars bevindt of het touwwerk, dat zich voor hun borst bevindt. Voor de dieren is het dus volkomen hetzelfde, welken naam de menschen aan de bewe ging gegeven hebben, die zij moe ten maken, om een vracht te ver-1 die het noodzakelijk achtte een hun-i plaatsen. En daar de verordening i ner voorloopig in bewaring te ne- j strekt om de dieren te beschermen j men. De ander verzette zich tegen niet tegen een woord, maar die arrestatie van zijn kameraad, en tegen eene daad en die daad vol komen dezelfde is, of men ze trek ken of duwen noemt, moeten we tot ons innig leedwezen erkennen, dat de perspicaciteit (scherpzinnig- wierp, nadat het hem bleek dat dit niet gelukte, den agent in de wa tering. De agent echter liet zijn prooi niet los, maar sleepte hem in het water mede. Beiden trachten haastig reizen licht noodlottige ge- i boven alle bedenking verheven is. heid) van den Hoogen Raad niet toen met^ zwemmen den overkant volgen zou kunnen hebben. Zondag werden bij de gods dienstoefeningen der verschillende gezindten te 's Hage gebeden op gezonden voor het herstel van den Prins van Oranje. Behalve de aanzienlijke som, die Z. M. de Koning bij zijn be zoek aan Brussel daar aan de ar men schonk, heeft Z. M. aan den Belgischen Minister van Openbare Werken nog 1000 frank doen toe komen voor het ondersteuningsfonds der spoorwegarbeiders. Dr. H. J. Vinkhuijzen Sr., lijferts des Konings. is Zondag te (Arnh. Ct.) Het hoofdbestuur der Ver gunning heeft het besluit genomen, alle vakgenooten in geheel Neder land er op te wijzen, dat het hun plicht is, de goede bedoelingen der Drankwet in de hand te werken. De toenemende verontzedelijking der Nederlandsche natie valt, na- van de watering te bereiken en klau terden tegen den kant op het droge. De politie heeft tegen de beide straatschenders (uit Rotterdam af komstig) procesverbaal opgemaakt. Donderdag jl. bevonden zich te Apeldoorn de bankier Oppenheim uit Keulen, en nog twee voorname Duitsche bankiers tot het houden tuurlijk, het meest onder de aan-eener conferentie met den raad van dacht van den kastelein, in wiens beheer der Kon. Nederl. Locaal- huis tot zelfs de minste zich vrij gevoelt van de maatschappelijke banden en op zijn beurt gelijkstaat met alle anderen. Zij die door den aard hunner 3 ure per Rhijnspoor van 's Hage maatschappelijke positie gedwon- vertrokken tot het ondernemen vangen zijn, gedurende een groot ge- eene buitenlandsehe reis met zijnedeelte van den dag hun ware ge- familie. i voelens te verbergen, uit vrees voor Gisteren is de keizerin van bestraffing, bulderen uit in hun her- Oostenrijk uit Zandvoort vertrokken.berg of koffiehuis. Door de directie der Haarlemj Het hoofdbestuur voornoemd Zandvoort spoorw. maatsch. werdlooft dus te handelen in het belang I daan, dat door iemand hem de woor- Haar een prachtige bouquet aange-der maatschappelijke orde, door alle I den 's lands opvreter» zijn toege- spoorweg-Maatschappij Willem IIJ betredende het sluiten der vroeger vermelde leening van drie millioen dier Maatschappij. Men is echter nog niet tot een overeenkomst geraakt, omdat de eischen der Maatschappij den ban kiers te hoog waren. (N. R. Ct.) Door een onderofficier te Breda is hij de rijkspolitie aangifte als men nu weet dat dit artikel aan de winkeliers verkocht wordt voor 50 cent het kilo en zij de kandij weêr omzetten tegen 95 cent, is 't wel te begrijpen, dat op die wijze veel verdiend wordt, doch helaas ten koste van 't onderwijs der kinderen. Ook de spiritus, die in deze stre ken verkocht wordt, is voor 3/4 gesmokkelde waar. De voorloop wordt gesmokkeld in blazen en is herkenbaar aan het er op drijvend vet der blazen, dat ook bij zorgvul dige behandeling niet te vermijden is. Honderden liters worden als con tra-bande bekeurd, maar duizenden ingevoerd èn door kooplui èn door particulieren voor 20 a 30 cent de liter gekocht. Te Boskoop verdronk Zaterdag namiddag het 21 /sjarig kind van De F. Dit is reeds de derde maal, dat dezelfde ouders op die wijze een kind verliezen. Een lijf-borrelEen kastelein j te Doesburg, die tevens een liefheb ber van antiquiteiten is, heeft een oud glas van iemand gekocht voor zich in de nabijheid van Regulus; hij is echter de laatste weken zoo zeer aan lichtsterkte afgenomen, dat zijn glans, welke dien van Jupiter zeer nabij kwam. thans door die van de helderste vaste sterren overtroffen wordt. Mercurius en Saturnus zijn, wegens de nabijheid der zon, voor het bloote oog niet zichtbaar. Een vreeselijke misdaad, door een Chiueesche dame op hare nicht, een meisje van 12 jaren, gepleegd, is dezer dagen in Ned. Indie te Tan gerang aan het licht gekomen. In kampong Tegel Angoes, onder Tangerang, woont een Chineesch echtpaar, dat kinderloos is. Een nicht van vaderszijde woont reeds eenigen tijd bij deze echtelie den, vermoedelijk om de plaats van een kind in te nemen. Eenige dagen geleden gaf het ge drag van het meisje aanleiding tot eenige berisping'. De tante bij wie zij inwoont, scheen i dit niet te kunnen verkroppen en toen op een dag haar man afwezig was, heeft zij het meisje stevig vast gebonden en in dien toestand plaatste zij het kind, voorover op den buik één gulden, waarbij de verkooperliggende, op den grond. voegd. boden. De vorstin vereerde den sta-drankverkoopers, hetzij in het groot tionchef te Zandvoort een kost- j of klein, uit te noodigen, alle onge- bare doekspeld. paste handelingen in hun huizen H. M. is daarop naar Amsterdam zooveel mogelijk tegen te gaan, het vertrokken en denkt heden naaroog te hebben op de onzedelijke en o Beijereu de reis te aanvaarden. ongodsdienstige taal, die vooral on- wedvluchten, nl. door eene inrich- De keizerin van Oostenrijk heeft j der de jongelieden onrustbarend toe-i ting, die hij aan zijn duivenhok Zondag ochtend de godsdienstoefe- neemt, en bovenal de aandacht te (heeft aangebracht. Zoodra eene bin ning in de R. K. kerk te Zandvoortvestigen op het steeds toenemend j nenkomende duif achter de til komt, De heer Jos. van Dijck te Eind hoven heeft de electriciteit reed; dienstbaar gemaakt aan de duiven- bovendien bedongen heeft dat hij. zoolang hij nog leeft, iedergn dag een borrel gratis van den kooper zal ontvangen. Zaterdag avond circa half zeven ure ontlastte zich boven Middelbeers eene donderbui, vergezeld van zulken hevigen hagelslag, dat de schade aan veld en tuinvruchten niet te bere kenen valt. In de tuinen is niets meer, geen steelen zelfs. Wat er nog aan fruit aanwezig was, is afgeslagen. Zondagmorgen 8 ure lag de hagel nog in gras en rog'g'evelden; het wa ter der slooten ligt vol hagelkorels als knikkers. bijgewoond, waarbij de mis werd j vloeken en lasteren van Gods naam. gelezen door den heer Hoorneman, I Zij die door deze slechte gewoon- pastoor der Augustinus-kerk te'Am-te God beleedigen, den naam hun- sterdam. Na den afloop daarvan wan- j ner ouders onteeren, hun vrouwen delde H. M. langs het strand naar j en kinderen den zegen des Hemels Wijk aan Zee. waar zij een ontbijtournemen, behooren zooveel moge- gebruikte en de nieuw aangelegdelijk uit den kring' der beschaafde wegen bezichtigde. maatschappij te worden geweerd. De minister van financiën heeft De Kamer van koophandel te aan den voorzitter van de TweedeBreda heeft aan den minister van •Kamer der Staten-Genaraal kennis j buitenl. zaken een adres gericht tot gegeven, dat het bij dit wetgevende i ondersteuning van het door de Kamer lichaam aanhangig ontwerp van wet te Rotterdam aan de reg'eering ge- tot voorloopige versterking van'srijks daan verzoek, om het tractaat tus- middelen krachtens 's Konings mach-schen Engeland en Portugal, waarbij tiging wordt ingetrokken. enkele daarin genoemde kusten aan Onze gemeente bezit eene ver- laatgenoemde mogendheid worden gebleken, dat het bij de geboorte ordening, waarbij verbodenis, hon-1 afgestaan, niet te bekrachtigen. heeft geleefd. De moeder is men nog den als trekdieren te bezigen. Een °P sPoor- vernuftig ommegaand koopman heeft Donderdag-avond werd een talrijk brengt zij eene electrische schel in beweging, die den eigenaar in al de vertrekken van zijn huis hare komst aankondigt. Aan het 2de gesticht te Veenhuizen is wederom de bleek bestolen. Men vermoedt dat twee ontslagen ver pleegden, die daar eenigen tijd heb ben rondgezworven, niet vreemd aan dezen diefstal zijn. Uit het voorloopig onderzoek van het kinderlijkje, hetwelk Vrijdag avond te Deventer werd gevonden. Een bericht uit Middelburg meldt dat de voortvluchtige postdirecteur uit IJzendijke W. H. Pieters niet aan boord van het Eng. stoomschip Queen hij aankomst te New-York is gevonden; het is dus meer dan waarschijnlijk, dat hij zich naar een der Zuid-Amerikaansche republieken heeft ingescheept. er op gevonden, zijn hond te doen bezochte vergadering van bewoners duwen. Onderaan den wagen is een der Kalverstraat in het café Suisse toestel, waartegen de hond zijn borst te Amsterdam gehouden, waarin on drukt, zoodra zijn baas zich gereed- der anderen werd besloten, de mn maakt dien in beweging te bren- hels voortaan ten 9 ure des avonds het lijk van een pasgeboren kind, gen. te sluiten en was het meerendeel vanwaaraan een groote metselsteen be- Deswege bekeurd, is de koopman plan de gasverlichting door electrisch vestigd was. Het is onder toezicht in hooger beroep gekomen en in I licht te vervangen, zoodra de ge- laatste ressort heeft de Hooge Raad legenheid zich daartoe aanbood, hem van rechtsvervolging ontsla- Gisterenmiddag heeft men in de Willemsvaart nabij den Spoolderberg onder Zwollerkerspel in gedeeltelij- ken staat van ontbinding gevonden der politie van Zwollerkerspel naar het passantenhuis overgebracht. woning hebt gij slechts dienaars en ik zelve ben bereid u mijne huldi ging te brengen. En Djella de daad bij het woord voegende, wilde voor haar gast ne der knielen en hem de hand kussen. Ja! Ja! kniel maar zooveel gij wilt, feeks, dacht Stop, maar genade zult gij toch niet krijgen! Maar reeds had de gewaande radjah haar verhinderd hem aldus te huldigen. kniel niet voor mij. mijne dochter, sprak hij met ver anderde stem, welke evenmin als geheel zijn uiterlijk was te herken nen, èn als vrouw èn door uwe jeugd en schoonheid hebt gij meer aanspraak op die hulde dan ik. Gij zïjt vorstin en gij zijt vrouw en indien mijn leeftijd het mij toeliet zou ik u zulks bewijzen. Prins! antwoordde Djella, terwijl zij den gewaanden grijsaard de zaal binnenleidde, uwe woor den zijn uitermate vleiend voor mij. En gemeend, voegde de radjah er bij. Zij bewijzen mij, vervolgde de prinses, dat gij als vriend hier komt. Twijfeldet gij daar dan aan? vroeg George op verwijtenden toon. Neen dat juist nietalthans ik hoopte het. Gij hebt gelijk, mijne dochter, ik kom als een trouw vriend vol toewijding; dat zult gij spoedig nog wel beter ondervinden. Ja, dat geloof ik ook. dacht I Stop. Gij maakt mij recht gelukkig! I hernam Djella. Prins, mag ik de eer hebben, u mijn gast en vriend, den radjah Doorgal-Sahib voor te stellen. Doorgal boog zich diep. Radjah Doorgal-Sahib, sprak de gewaande oude man, ofschoon ik u nooit gezien heb, zijt gij geen Hierop nam zij een grooten bak, waarin zij merang en peper liet branden, en plaatste den bak vlak voor het aangezicht van het meisje, dat door den zeer scherpen rook na tuurlijk geen adem kon halen. Na een half uur was het meisje dan ook een lijk. De ontaarde tante gaf hierop aan het kamponghoofd kennis dat hare nicht aan buikziekte gestorven was, maar een der huisgenooteu, die van het afschuwelijk schouwspel getuige was geweest, gaf daarvan aan de politie kennis, die de tante dan ook onmiddelijk heeft doen inrekenen. De zaak wordt nu verder onder zocht en zal zeker voor het omgaand gerecht aanhangig worden gemaakt. Een scheikundige moet nu een middel gevonden hebben om likeu ren, cognac, jenever enz. tot vaste tabletten te maken, die veel op koekjes chocolade gelijken. Men heeft die maar in den mond te nemen om hetzelfde genot te hebben als van een borreltje en de tabletten hebben het voordeel van op wandelingen, marschen of ritten te paard veel ge makkelijker meegedragen te kunnen wordea dan fieschjes of dergelijken. Zoo zal men dan dronken kunnen worden zonder een druppel sterken drank geproefd te hebben en de be naming dronkaard zal een uitbrei ding behoeven. In het Zuid-Hongaarsche dorp Varanda is een moordenares gevat, wier misdaden nog veel erger zijn dan die der Leidsche gifmengster vrouw v. d. Linden, waaraan zij her inneren. Die vrouw heeft volgens hare eigene bekentenis hare vier echtge- GEMENGD NIEUWS. In zeldzamen glans schittert tegen woordig dag aan dag de planeet Venus aan den avondhemel. Aan lichtsterkte overtreft zij alle sterren, zoodat men zich bij het opzoeken er van onmogelijk vergissen kan. Se dert geruimen tijd beweegt zij zich naar de aarde henen en binnenkort zal zij tusschen zon en aarde voorbij gaan, om dan, na eenige dagen on zichtbaar te zijn geweest, als mor genster weder te verschijnen. Hoewel thans slechts een vierde gedeelte der naar ons toegekeerde schijf, in de gedaante van een sikkelnooten en een paar honderd vrouwen (ongeveer zoo als de maan, een ofvermoord. Zij vergiftigde hare slacht- twee dagen vóór het eerste kwartier. offers met een brandewijndrank, er uitziet), door de zon wordt ver- welke een boerin voor haar bereidde, licht, en dit zichtbare gedeelte steeds Die vrouw en verscheidene anderen kleiner wordt, is zij den geheelen zijn ook in hechtenis genomen. vreemdeling voor mij, want ik heb dikwijls in mijne eenzaamheid uw naam hooren noemen als een der doorluchtigsten en luisterrijksten van den tegenwoordigen tijd, een naam die in onzen ooren een weerklank geeft van het roemrijk verleden. En gij draagt dien naam met eere. Geef mij de hand. Heb dank, prins, antwoordde Doorgal terwijl hij aan zijn verzoek voldeed. God in den hemel! dacht Stop, als ik mij niet moest be dwingen, wat zou ik dien schelm dan gaarne den nek omdraaien! George Malcolm boog' zich tot de prinses zoo dicht over, dat zijn mond bijna haar klein oortje beroerde en fluisterde haar toe: Ik ben hier gekomen, mijn kind om mededeelingen van het hoogste gewicht te doen.'Kan ik I vrij spreken in tegenwoordigheid j van Doorgal-Sahib, evenzoo goed als onder vier oogen met u. O, gerust! antwoordde de prinses, voor hem heb ik geen geheimen. Goed, laat hij aan blijven maar niemand anders. Djella gaf een teeken, waarop al de officieren, die de zaal vulden, zich onmiddellijk verwijderden. Alleen Stop bleef geheel onbewegelijk, althans schijnbaar, eenige passen achter zijn meester staan. En deze man? vroeg de prinses, terwijl zij op Stop wees, waarom verwijdert hij zich niet ge lijk al de anderen. Bentow, verlaat mij nooit, zeide George Malcolm. Hij is de chef mijner zwarte gesnedeneu van mijn harem. Hij is zeer getrouw, en wat meer zegtstom. Hij hoort, ziet en begrijpt alles, maar hij kan niet spreken. Indien ik tot hem spreek antwoord hij met teekens, die ik alleen begrijp. Ja, het is gelukkig' voor hen, zeer gelukkig, dat ik stom ben, of {liever mij zoo moet houden, gromde Stop tusschen de tanden, I anders zouden er aardige stukjes uitkomenmaar geduld, als het God belieft zal ik niet altijd stom behoeven te zijn! George Malcolm en Doorgal-Sa hib hadden op een sofa plaats ge nomen en Djella zonder zich langer met den slaaf uit het serail bezig te houden, voegde zich bij hen. Prins, ik ben geheel gehoor en hen zeer verlangend te weten, wat gij mij te zeggen hebt, ving zij aan. Nu is het oogenblik gekomen waar alles van afhangt, dacht George bij zich zelf. maar de laatste sluier dient opgelicht en wat nog duister is opgehelderd te wor den. Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 2