BVZ.X.IST m Haarlemsch Dagblad. Bericht. Z. K. H. de Prins van Oranje is heden middag' ten 2 ure overleden. Om volkomen de treurige zekerheid te hebben van de juistheid van hoven- staande, hebben wij met de vermelding er van gew acht totdat vertrouwbare per sonen uit den Haag' ons het bericht hebben bevestigd. 1/e Administratie van Haarlem's Dagblad" geeft bij deze te kennen, dat allen die zicb met 1 .Tuli a. s. op dit blad abonneeren van nu af de Courant tot aan dien datum gratis ontvangen. Bij abonnement, zoowel binnen als buiten de stad, van 3 jnaanden bij vooruitbetaling outvangt men direct een exemplaar van den roman vDe Vi.obk des Vaders". Alle abonné's en zij die het worden ont vangen in den loop der volgende maand een Lot in de Verloting der «Sixger-Naaima- cïiine met Noientiouten Kast". In bewerking is thans een hoogst span nende Roman, welke in het begin der vol gende maand in deze Courant zal worden opgenomen. ALGEMEEN OVERZICHT. Behalve dat de Engelsche regee ring- tot mi toe niets dan onaange naamheden heeft ondervonden, na de inmenging in de Egyptische zaken, schijnt thans dezelfde kwestie nog oorzaak te zullen worden van haar val. De conservatieven zijn althans in die richting voortdurend werkzaam, en hoewel door de hoof den van die partij nu nog wel geen motie van wantrouwen in het liberale ministerie is voorgesteld, zoo zou men toch niet te voorbarig zijn door aan te nemen, dat spoedig zoo iets voorvallen zal. De liberalen zijn het ook lang niet met de ministers eens, wat aangaat de contröle over de Egyptische financiën en over de be perking van het verblijf van de En gelsche troepen daar te lande. Zij zullen echter de voorloopige schik kingen goedkeuren, daar de heer Gladstone gisterenavond nog mede deelde dat ook de besluiten van de conferentie aan de goedkeuring van het parlement zullen onderworpen worden, en dit alzoo nog verwerpen kan, wat met de openbare meening niet strookt. VAN HET Den Haai/. '21 Juni 1N84.

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 5