C. BERBER Jr., E BURGERLIJKE STAND. UAARLEMSCHE SPAARBANK. Bijschrijving van Intrest. Barteljorisstraat 17, Haarlem, J. VERZIJL Co., Tegen den schippersknecht P. Roodenburg, oud 46 jaar, herkom stig uit Oldeboorn, die eergisteren te Nijmegen werd aangehouden, is een bevel van voorloopige aanhou ding afgegeven en is hij dienten gevolge naar de gevangenis over gebracht. Ook is het aan de politie nog gelukt twee andere schippers knechts op te sporen, die met P. R. aan de bewuste vechtpartij op Zondag avond jl. te Nijmegen heb ben deelgenomen. Omtrent de poging tot manslag, te Bergen op Zoom gepleegd, wordt nog van daar gemeld De officier van justitie en de rech tercommissaris bij de arr.-rechtbank te Breda zijn met een beëedigden klerk daar aangekomen en hebben zich onmiddellijk naar het gasthuis begeven, om den verwonde te hooren. Van daar begaven zij zich naar het stadhuis, waarheen men de dader geboeid transporteerde, begeleid door eene onafzienbare menigte, die hem de grofste verwenschingen naar het hoofd wierp. Zoolang het verhoor duurde, bleef de menigte op de markt bijeen, en toen de zaak een einde genomen had, uitte het publiek op nieuw zijne woede. Steenen werden opgenomen, met vuil geworpen, enz. Politie en maréchaussées hadden de handen vol. Van het gerechtelijk verhoor is natuurlijk niets bekend. Alleen weet men, dat J. blijft ont kennen de dader te zijn, doch wel verklaard heeft op den avond der misdaad met v. P. in gesprek te zijn Een groenteboer uit Breda, die tweemaal 's weeks de markt te Til burg met zijn groentewagen bezocht, is eergisteren bij zijne terugreis op zijn wagen door de felle hitte be zweken. Gisterennacht ten half een ure barstte boven de gemeente Ossen- drecht een vreeselijk onweder los. Al spoedig sloeg de bliksem in de schuur van J. Jansen, welke schuur met alles wat er in was, zijnde een groote hoeveelheid hooi, eenige wa gens en twee paarden, een prooi der vlammen geworden is. Persoon lijke ongelukken zijn niet te be treuren. Eenige inwoners van het dorp Epe zagen gisteren in den vroegen morgen, dat iemand bezig was de spiegelruiten van het huis des heeren P. L. W. in te slaan. Nadat er reeds een viertal verbrijzeld waren, kon men zich met veel moeite van den persoon meester maken en zag men, dat men met een krankzinnige te doen had; de ongelukkige, zekere W. N., werd onmiddellijk in verze kerde bewaring genomen. St.-Petersburg in zwang, om trap- klim-wedstrijden te houden, eenig nut. Het zoontje van een Oosten- rijksch artillerie-officier was onlangs met zijn vader op eene tentoonstel ling geweest en had er zulke prach tige tinnen soldaten gezien, dat hij ia groote opgewondenheid verkeer de en geen anderen wensch kende dan dit speelgoed te bezitten. De jongen kreeg van de vrienden zijns vaders onderscheidene loten in de tentoonstellings-loterij present en hij was thans overtuigd, dat hij de soldaten zou trekken. Erg viel het dan ook tegen, toen er op geen zijner nummers iets viel en de keizerin de gelukkige winster der vurig begeerde soldaten was. Onmiddelijk schreef de jongen de volgende missive: «Lieve Keizerin! Al de jongens zeggen, dat gij de mooie soldaten getrokken hebt en daar ge er toch niemendal aan hebt, wilde ik u verzoeken of gij mij die niet voor mij verjaardag present wilt maken. Uw getrouwe M. E.» Korten tijd daarna bracht een hof beambte den vader van den jongen briefschrijver een bezoek, liet den brief zien en vroeg of het zoontje dien werkelijk geschreven had. De papa was natuurlijk zeer verbaasd en maakte zijn spruit een duchtig standje, maar deze gaf daar niet veel om, want hij had de lang begeerde soldaten, die de bezoeker voor hem had medegebracht. den 2e* Augustus s. s. derwaarts rertrekksn por stoomschip Noord-Holland". Eergisteren werd te Amsterdam, voor het front van den troep, op plechtige wijze de zilveren medaille voor 24-jarigen, trouwen en eerlijken dienst, uitgereikt aan den ser geant H. B Weijland van het 7e reg. inf. De majoor Mulder, commandant van het le bat., wees daarbij op de verdiensten van dien onder-offioier, die door gedrag en ijver voor zijn jongere kameraden tot een waar voor beeld kan strekken en steeds zijn beste po gingen aanwendt om de lust voor den mili tairen stand bij hen aan te wakkeren. YAEIA. In de warme dragen. Een gen darm tot een boef, dien hij in het tuchthuis gebracht heeft: Gelukkige kerel! die stelen durft om lekker koel te kunnen gaan zitten Het leven van den Keizer aller Russen is meer dan ooit in gevaar. Men bericht, dat de Petersburg- sche politie de aankomst van ver scheidene Zuid-Europeanen is aan gezegd, die 't op het leven van den Czaar gemunt hebben, inde hoop.... bij deze hitte naar Siberië te worden verbannen. Welgemeend huwelijks-aanzoek. De volgende annonce kwam onlangs in een Duitsch blad voor: Een jonge man, docent aan eene der universi teiten, wenscht een huwelijk aan te gaan; aan dames, die vijf of zes toehoorders mede ten huwelijk kun nen brengen, zal de voorkeur ge schonken worden. t is De aardappeloogst is zeer groot en de kwaliteit uitmuntend. De prij zen zijn in Overijsel reedsj zeer laag, f2 k f3 het mud. GEMENGD NIEUWS. Veleden Donderdag is op den spoorweg van Vivacca naar Pola een aanslag gepleegd. Een jonge ling heeft een kleine hom naar den trein geworpen. De dader werd aan gehouden en heeft verklaard dat een man, die, volgens de beschrij ving, veel gelijkt op Ragoza, den medeplichtige van Oherdank, hem betaald had om den aanslag te plegen. De jongeling verzekerde verder, dat de aanslag slechts een proef; was en er eenige dagen later eeni grootere moest gepleegd worden, waarschijnlijk als de Keizer naar Pola zou reizen om de manoeuvres der vloot bij te wonen. De keizer- lijke trein is echter zonder ongeval I voorbij gestoomd. Eenige jaren geleden schreef een geneesheer aan een burgerman bergklimmen voor. De niet zeldzame onevenredigheid tusschen de eischen van zijn gezin en de grootte van zijn inkomen was den zieke echter zoo overweldigend duidelijk, dat hij er zelfs niet aan denken kon om naar een bergland te trekken. Goede raad was echter.... goedkoop; onze vriend begreep, dat klimmen klim men is en besteedde dagelijks een paar uren aan het bestijgen van trappen in ministeries, musea enz. en hij werd beter. Misschien heeft dus ook wel de j nieuwe sport-liefhebberij, thans tej Anneme As je blief menheer. Is dat een heele klare? nog geen halfje! O die verduivelde warmte, menheerDrink 'm gauw uit, anders verdampt-i-heelemaal Afgeluisterd. A. Die nu zijn klaartjemet suiker gebruikt heeft, kan zeggen: «Ik heb Nederland voor ondergang helpen bewaren. B. Hoe dat zoo? omdat je «klaar» met suiker gebruikt hebt? A. Ja gewis; de verhooging- van den accijns op de suiker en het ge distilleerd moesten de Staatskas voor- loopig in balans houden, werd er in den Haag- gezegd. B. Ik begrijp je nietals je te veel die Staatskas helpt in bèlans houden verlies je zelf het evenwicht en wordt nog «ingerekend» daaren boven. A. Och begrijpen doe ik het ook niet te best, maar men noemt zoo iets geloof ik moderne philosophie (nieuwe wijsbegeerte.) RIVIERBERIGHTEÜ, Vreeswijk, 11 Juli. 1.73 M. boven AP 4.79 M. onder N. P. Keulen, 11 Juli. 2.0S M. boren 0. STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip /-Oxus", met de Fransche mail, vertrok 10 Juli vau Suez via Napels naar Marseille. Het stoomschip //Soerabaya-van Rotter dam naar Java, arriveerde 11 Juli te Port Said. LEGER EN VLOOT. Het naar Oost-Indië over te voeren de tachement mariniers, van ruim 1P£ vaan zal BEURSBERICHTEN. Amsterdam 11 Juli 1884. Prijzen der onderstaande effecten. genoteer pCt. de koers Nederland. Cert. Werk. Sch. 2' Honsabijb. Obl. Leening 1867. 5 Goudleening 5 Italië. Obl. Paus. Leening 1860-64 5 Oostenrijk. Obl.in pap.(Mei-N.) 5 n u zilv.Jan.-Juli) 5 Portugal. Obl. buitl. 1853-80.'3 Rusland. bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. 1877 Arnst. L. 20—100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 187176 1% Obl. buit. 1876. 2 i/ //(Perpetuele) 4 binnl. f12500- 250001% Obl. binnl. f1000- 5000 1% Turkije. Obl. Alg. Sch. 1865. 5 O 1869. 6 Egypte. Obl. Leen. 1876. 4 N.-Amerika. Obl. Ver.-St. 1876. 4% 1877. 4 Columbia. Obligatiën4% Peru. Leening 1870 6 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nat. Bank. divid. Nederland. Holl.IJz. sp.Aand. u M. tot Expl. St. spw. Aand. Cent.spw. gest.Obl. n Lid. spw. Aand. Rijn spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl. 4' Boxtel Wezel Obl. 1875 5 Zuid-Ital. Spw.Obl. 3 Gr. Spw. Mts.Aand. 5 Balt. spw. Aand. 3 Jelez Griasi Obl. 5 Kiew-Brest Aand. 5 Kursk Chark. Obl. f1000. 5 Morschansk Sysran Aand5 Riaschk Wiasma Aand5 Chicago N. W. Cert. Aand. divid. N.-Tork Lake Erie W. S. Aand. n Illinois Cert.Aand. Miss Kansas Texas Obl. Cert7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Amst. f1000 3 f1003 Kan.-Mij.C.v.A. Stad Rotterdam 3 Gem. Crediet 3 Pal. v. Volksvl.1867 Belgie. Stad Antw. 1874. 3 Brussel 1879. 3 Hongarije. Staatsl. 1870. Stuhlweiss. Spw. 4 Theiss Reg. Pr. Obl. 4 Oostenrijk. Staatsl. 1854. 4 18605 1864 Crediet-Inst. 1858. Bod.Crd.Amst.Obl. 3 Stad Weenen 1874. Th. 100. 1855. 3>/s Keul. Mind-Spw. 3% Rusland. Staatsleen. 1864. 5 5 Servie. v 3 Spanje. Madrid 1868 3 Turkije. Spw-leening 3 zwitserland.Geuève Aand 3 Geldkoers. Prolongatie 2l/3 pCt. Italië. Rusland. Amerika. 67»*/.. 813 102» 98' 84*/ 66»/a 6 7% 49* s 100% 95% 45*/., 55*/, 6*/. 8% 5S 109% 118 25'/. 12 9%. 117% 149»/a 109 69 144V< 109 141/2 55% .26 54 5S»/i4 125% 131/4 117% 104% 111 100% 100% 97»/- 109 98 100 95'A 95 103% 111 140V, 146% 81 104 124 135 127 60 44% 9i,8 82i 4 MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 12 Juli. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Friesche Hamburgers f a dito Jammen f a dito Engelsche f a Zeeuwsche Spuische Jammen f a Westlandsche Zand f3.20 a 3.50, dito manden fa dito lossen f2.30 a 2.40; Muisjes f2.40 a 3.Andij- kers f2.20 a 3.10; Katwijker Zand f2.a 4.40, Westlaudsche Klei in manden f2.50 a 2.60; Katwijker blauwe zanders f 2.10 a Rijnsburgers f2.a 2.20 Aanvoer 3500 HL. Tin en Petroleum stil, er gaat weinig om en zijn prijzen onveranderd. Koffie. Afgedaan 456 bn. Java W.-I. B., ex Felliuger; 256 bn. dito, ex Koningin Emma en 66 bn. dito dito alhier gedopt, ex Prinses Marie. Tabak. Per Deliana zijn nog, behalve het gisteren medegedeelde, aangevoerd 203 pn. Java BB. Tarwe zonder uoteering, op levering fl hooger, Nov. f236. Rogge stil, per 2100 KG. a. c. z. k. Tagau- rog f178. Noteering van de Commissie voor den Graanhandel, Rogge op levering weinig ver- anderd, Oct. f167, 166, 165, 166, 167, 166,: Maart fl6S, 169. Noteering van Menne Thole. Koolzaad op 800 KG. Olie in een doen. Lijnzaad lusteloos. Hennepolic vliegend fper 100 kg. Raapkoeken f90 a 96 per 1040 stuks. Lijnkoeken f9.50 a 12.50 per 104 stuks Hoorn, 10 Juli. Kaas: Ter waag gewogen 374 stapel», wegende 108802 kilo. Hoogste grijs: kleine Gras f35.Hooi idem f ommissie idem f28.—, raiddel bare f Zaandam, 10 Juli. Heden waren alhier ter markt aangevoerd 51 stapels kleine Kaas en stapels middelbare. Hoogste prijs der Gras kaas f 33,50, en middelbare f beiden per 50 kilogr. Leiden, 11 Juli. Aangevoerd 15 partijen Goudsche Kaasf 20.a 25.Derby f 25. a Leidsche, de 150 kilo, fa Edammer f a Aanroer partijen, 661 stuks, wegende 3493 kg. Schiedam, 11 Juli. Moutwijn f 14.Jene ver f20.75, Amst. Proef f23.— Spoeling f 0.80, idem door de Schiedamsche Spoeling- Vereeniging f 0.50. Predikbeurten der Ned. Herv. Kerken TE HAARLEM. Zondag 13 Juli 1884. Voor de kerkelijke huwelijksinzegening in de Ned. Herv. Gemeente moet voortaan aangifte ge daan worden vóór den Zondag die op den dag der aauteckening volgt. Aan de gemeente worden dan de namen gedurende twee achtereenvolgende Zondagen hekend gemaakt. Groote Kerk. Voormiddag 10 ure Es ;her. Avondmaal. Namiddag 2 ure Brntel de la Rivière. Dankz. Avonds 0 ure W. L. Weiter, pred. te Heemstede. Hankz. (voor Smeding!. Nieuwe Kerk. Voormiddag 10 ure Brutol de la Rivière.Avoudm. ■Jaris Kerk. Voormiddag 10 ure Barger. Vrijdag Avond G ure Barger. Voorbereiding. Bakenesser Kerk. Voormid. 10 ure (voor de kinderen) Bremer. Godsdienstonderwijzer. Waalsehe Kerk. Voormiddag 101 ure F. II. Gaguehin, past, a Amsterdam. Installation de uouveaux membres au eonsistoire ct preparation a la Stc. Cène. Intlersche Kerk. Voormid. 10 ure Poolman. Vereenigde Doopsgezinde Kerk. Voormiddag 10 ure de Lanoy. Remonstrante Kerk. Voormiddag 10 ure Tidcmau. Herinnering aan PriDS Willem I. Broedergemeente. Voormiddag 10 ure Weiss. Vrijdag Avond 8 ure Weiss. Voorbereiding. Chistelijke Gereformeerde Gemeente. Gedempte Oude Gracht. Voormiddag 10 en 's Avonds 5 ure Mulder. Klein Heiligland. Voormiddag 10 en 's Avonds 5 ure Schotel. Zes endedags-Baptislen (Parklaan 17.) Zaterdag Voormiddag 10 ure Prediking. Lokaal voor Vergaderingen: tot heil des volks. (Gravinuesteeg No. 3.) Voormiddag 10 uur en 's Avonds 6 uur. Verga- lering van Gedoopte Christenen. Toegang vrij. s Middags van half 1 tot half twee uur. Zon- lagschool. Lokaal Felix Favore (ingang Morinnest. 3e deur). Dinsdag 15 Juli rs avonds 8 ure, op uitnoodi- ging van de Gcr. Vereeniging, W. J. Geselschap, pred. te Amsterdam. ESCIIER zal tot nadere aankondiging niet cateehiseeren. Achttiende Muziekuitvoering in den Hont op Zondag den 13en Juli 1884des middags van 2 tot 4 uur, door het Stedelijk Mu ziekkorps van Haarlem, onder direc tie van den Heer M. H. M L L E R, Kapelmeester. PROGRAMMA. Eerste Afdeeling. 1. Marsck uit FaustGounod. 2. Ouverture. Une Fête ChampêtreChristoph. 3. Der Tanzlustige. Walzer. Stasny. 4. Potpourri. La Fille du RégimentDonizetti. Tweede Afdeeling. Ouverture. Robin des MersNihoul. 6. Schwartzer Jager. Marsck Hanau. 7. Potpourri. Lieblings Klangc. Clarens. No. 1, 4 en 6 arr. M. H. Muller. HARMONIE-CONCERT op Zon dag den 13en Juli 1884, des avonds van half 8 tot 10 uur, door het Ste delijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. M L L E RKapelmeester. PROGRAMMA. Eerste Afdeel Unser Wensel. Marsch Ouverture. Fr. v.Schubert. v. Husareurit Rosen aus demSudeu wazler. Fantaisie. Lucie di Lam- mermoor mg. Fr. v. Suppé. Fr. v. Suppé. Spindler. Strauss. Donizetti. Tweede Afdeeling. Boildieu. Verdi. Le Cocq. Ouverture. Jean de Paris Fantaisie. Don Carlos. Potpourri. Le pet.t Due BEVALLEN 10 Juli. H. Lottgering, geb. v. d. Waaij, z. - 11. F. J. Stokman, geb. Post, z. - P. W. Fortgens, geb. van Hemert, d. - M. C. A. Koehorst, geb. van Term, d. - C. Merens, geb. van Cappelle, d. - 12. J. Frölich, geb. Mandemaker, d. taimriaat m Politie te De voorwerpen zijn dagelijks, uitgezonderd des Zondags, van 's middags 12 tot 2 ure, voor de eigenaars terug te bekomen. Een bloedkoralen armband, ecu bloedko ralen ketting, een gouden medaillon, twee parasols, een lombardbriefje vau een gouden horloge, een schooltasch, een zakje met geld, een paar kousen, een koperen gewicht, een riem van een paardentuig, een jas, een paar glaeé handschoenen, eeu paternoster, twee sigarenkokers, een taschje, een rijtuigkruk, een schoenmakersduimstok cn eenige losse sleutels. Terug te bekomen bij J G. van Gasteren, Spaarnwouderstraat No. 54, een zak met waschgocd. Alles op straat gevonden. In de Tramwagens achtergelaten. Een wollen doek, e<*n witte zakdoek en een wandelstok. ADVERTENTIES in Fraulein, aus guter Familie, erfahren in der Kindererzie- hung, die der deutschen undfran- zösischenSprache vollkommen mach tig ist, auch englisch spricht und vorziigliche Referenzien besitzt wiinscht mit Anfang October oder November eine Stelle in Holland oder anderwarts. Adresse zu erfah ren hei der Expedition dieses Blattes, De INTREST over het afgeloopen half jaar, door Commissarissen be paald op drie en een kwart percent 'sjaars, zal in de Boekjes worden bijgeschreven op Dinsdag 8, Don derdag 10 en Dinsdag 15 Juli 1884, des avonds van 6 tot 8 uur, in het gebouw in de Zijlstraat en stelt ondergeteekende voorts van af Dinsdag 8 Juli, des Dinsdags, Woensdags, Donderdags en Vrijdags dier maand, des namiddags tusschen 2 en 3 uur, de gelegenheid open om, ten kantore van GUEPIN VAN DER VLUGT aan het Spaarne, de Boekjes ter bijschrijving tegen recti in te leveren, die alsdan drie werkdagen daarna op het zelfde uur (mits op een van genoemde dagen) tegen intrekking van het recu, al daar kunnen worden terug gehaald. Op andere uren dan de bovenge melde, worden in geen geval Boek jes afgegeven, of ter bijschrijving aangenomen. De Commissaris-Boekhouder. J. VAN DER VLUGT. IN Effecten, Coupons, Wissels en Assurantiën belast zich met bet INKAS- SEEREN van WISSELS op binnen- en buitenlandsche plaateen, koopt vreemde COUPONS tot booge prijzen en neemt gelden a deposito, tegen nader overeen te komen conditiën. TOT HET Koopen. Verknopen, Huren en Verhuren 1 adresseere men zich WARMOESSTEAAT 27. HAARLEM. WviVWYVYWYYVYSS Groothandel in OLEOCRAPH1EËN, te Venloo. Geïllustreerde Catalogus gratis. Optisch Teekentoestel, hiermede kan iedereen Land- schappen, Gebouwen, Portret ten. enz. getrouw naar de Na tuur op papier overbrengt, verkrijgbaar tegen toez. van ƒ2 bij A. TJADEN, Deventer. m

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 3