dit in strijd met de gesloten over-| eenkomst, en in een oproertje. dat weldra ontstond werd de vlag dan ook neergehaald. De heer Macken zie ontbood daarop alle beschikbare politiemacht om de orde te herstel len, zoodat op dit oogenblik de par tijen scherp tegenover elkander staan en elk oogenblik eene botsing ver wacht wordt. De Belgische regeering heeft thans bij het voorstel tot herstel der diplomatieke betrekkingen met den IC' Stoel, eene memorie van toe lichting gevoegd, waarhij zij ver klaart. dat de eerste stap in deze richting door of van wege Z. H. den Paus is gedaan. Het ministerie heeft zich aanstonds bereid verklaard a deze aan het verlang-en van Z. H. gevolg te geven, en het is daar om dan ook. dat voor het loopende jaar een crediet van 17 duizend franc gevraagd wordt voor dit doel. Ook de heer Logan, wien de re- publikeiusche Unie in Amerika het vice-presidentschap had aangeboden, heeft thans die kandidatuur aan vaard. Hij doet dit in eene circulaire, waarin hij zijn staatkundige pro- gTamma omschrijft, dat in hoofdzaak overeenkomt met dat van den heer itlaine. Ook hij wil de Ainerikaan- ..che industrie door het heffen van hooge invoerrechten beschermen en acht aansluiting bij andere Ameri- kaansche republieken in het belang van den Staat. In den loop van het volgende jaar zal, zoo verzekeren de Deen- *che dagbladen, de keizer van Rus land en zijne gemalin zich ander maal naar Kopenhagen begeven, waar alsdan ook de prins en de prinses van Wales verwacht worden en men eenen familieraad zal beleg den. HIWFALAM) Haarlem, 28 Juli 1884. In de heden middag- alhier ge houden paar denloterij der Holland- iChe Mij. van Landbouw afd. Haar lem en omstreken, zijn de volgende hoofdprijzen op de daar bijstaande nummers gevallen. No. 2183 een ruin van inl. ras; 14416 een landauer met twee schim mels (ruinen); 17798 een zwarte ruin van inl. ras; 21830 een moorkop ruin, inl. ras; 9253 een oliewagen met zwarten ruin inl. ras; 5283 een vosmerrie van gekr. ras; 7364 een schimmel ruin, van gekr. ras; i 1315 een zwarte merrie van inl. ras; 7556 een merrie, zwarte bles van inl. ras; 7453 een zwarte ruin van inl. ras. 2437 een zwarte merrie van inl. ras. 4972 een my lord (rijtuig) met een bruinen ruin van gekr. ras. 16771 een bruine merrie vau gekr. ras. 12451 een bruine merrie vau inl. ras. 3913 een bruine merrie van gekr. ras. 18857 een zwarte merrie van inl. ras. 12661 een ruin van gekr. ras. 23302 een bruine merrie van inl. ras. 13572 een zwarte merrie van inl. ras. 19697 een zwarte merrie vau inl. ras. 2817 een bruine merrie van gekr. ras. 8242 een bruine merrie van g-ekr. ras. 20762 een coureuse (rijtuig, met 1 bruine merrie van gekr. ras. vrombeenigen passementwerker weer tot buurman te hebben, al was het it an ook op verderen afstand. Daar door bleef de oude vijandschap be- 'aan. Maar daar Schalm voortaan, 't zij 'door opnieuw ontwaakten trots. ?t zij ■«at hij nu te veel bezigheid had, 'ijn ouden tegenstander niet wilde kennenzoo deelde hij onder de iiuurt- bewoners menig geestigen kwinkslag, menige aanleiding tot pottend gelach uit. Maar Mink nam hem dit niet kwalijken hoewel de van jaar tot jaar toenemende welstand an Schalm hem in de oogen stak, *rerd hij toch mettertijd vriendelij ker en het hing nog maar alleen /an Schalm's goeden wil af om in hem een goeden vriend aau te tref fen. Maar Jonas speelde hiermede hartelijk den draak. Hij kon nu eenmaal Mink en diens familie niet lijdenniet omdat noch hij noch zijn Bij gelegenheid van denverjaar-'thans officieel bepaald, dat de lijnen j Tienhoven, door den keizer van'van de ijzeren bekapping van den dag van H. M. de Koningin, op 2en andere eigendommen van deOostenrijk benoemd tot commandeurrailweg voor het nieuwe centraal- Aug., zal door het garnizoen alhier Rotterdamsche Telegraafmaatschap- van de Frans-Jozefs-orde, en de heerstation te Amsterdam kan nu bin- eene groote parade worden gehou- pij den lsten September overgaan P. W. Steenkamp, commissaris van nenkort tegemoet worden gezien, den op het Wilsonsplein en de Wil- in dienst van het Rijk. j politie te Amsterdam, tot ridder van nu de middelen door de leening aan- helminastraat. (N. R. Ct.) de IJzeren Kroon. wezig komen. De raming is 800,000. In een buitengewoon politie- blad worden gesignaleerdDoor de directie van de Holl. j Van den gebroken telegraafkabel Zaterdag zijnnaar het Va-Carl Mebus, bierbrouwer uit Lud- IJz. Spw. Mij., die, zooals bekend tusschen Texel en Vlieland is niets tIerland meldt, de roerend3 goederen wigsburg, leeftijd 36 jaren, lengte is, voor rekening van den Staat de i te ontdekken. Men heeft het dreg- behoorende tot de nalatenschap van ongeveer 1.8 meter, gestalte gezet steeds zakkende viaducten in het gen nu gestaakt. De nieuwe kabel wijlen den Prins van Oranje, voor en krachtig, knevel zwaar en zwart, gedempte IJ onderhoudt, is weder zoover die zich bevinden in het «Huis kleur gezond; waarschijnlijk verge- ondershands voor de som van f22000, ten Bosch», door 'sKonings zaak- zeld van zijne vrouw. De Wurtem- aan de Kon. fabriek van Stoom- gelastigde. na inventarisatie, over- bersche regeering heeft zijne uitle- en andere Werktuigen aanbesteed genomen. vering aangevraagd wegens bedrie- het opbrengen van de verzakte dee- Men deelt ons nader mede. dat gelijke bankbreuk. Max Osthei- len dezer bruggen en het water- in Zr. Ms. plannen met opzicht van nier, vruchtenhandelaar uit Rozen- pas-leggen der rails. Deze kostba- de bestemming, aan de roerende berg, leeftijd 34 jaren, lengte 1.62 re werken zullen eerlang groote goederen te geven, eene verande- a 1-65 meter, gestalte slank, haar uitgaven vereischen. ring is gekomen, zoodat in Augus- donkerrood en gekruld, baard en tus e. k. alleen de paarden en rij- knevel rood, aangezicht mager, neus tuigen van wijlen den Prins en despits, oogen blauw, onrustige blik. wijnen uit de beide paleizen op den De regeering van Baden heeft zijne Keuterdijk zullen worden verkochtuitlevering aangevraagd wegens op- overigens zal de geheele inhoud der lichtingen ten bedrage van 20000 paleizen, voor zoover er geen gevaar mark. Beide gesignaleerden op te voor bederf of beschadiging bestaat, sporen en onmiddellijk bericht te voorloopig worden opgeborgen en zenden aan het Departement van bijeengehouden, geheel overeenkom- justitie wordt verzocht. stig de bekende wenschen van den j overleden Prins. Het paleis van Prins Alexander Z. M. de keizer van Oostenrijk zal verder worden verkocht, dochheeft den heer J. R. Boerlage, burge- omtrent het paleis, vroeger door meester der gemeente Zandvoort, 's Prinsen broeder bewoond, bestaat j begiftigd met het Gouden Kruis van de waarschijnlijkheid dat het in Verdiensten. Voorwaar geen geringe handen der vorstelijke familie zal j onderscheiding blijven. j Ten aanzien van het nog in functie j Uit Houtrijk en Polanen komt de zijnd personeel van wijlen den Prins treurige tijding, dat de vrachtschip van Oranje worden in den loop van per, varende tusschen die plaats en de volgende maand 's Konings be- Amsterdam, op de terugreis over- velen tegemoet gezien. Alle tot hier toe genomen beschikkingen sluiten zich geheel aan bij de regelingen, die prins Alexander blijkbaar op 't oog heeft gehad. De hertog van Salcsen-Coburg- Gotha heeft aan den hoogleeraar dr. G. Schlegel te Leiden het rid derkruis tweede klasse der Hertoge lijke Saksische Ernestinische huis orde toegekend. Op eene vraag, aan het Mi nisterie van financiën gericht, om trent hetgeen in het Koninklijk be sluit, waarbij de invoer van lom pen enz. wordt verboden, verstaan moet worden onder «ongewasschen lijf-en beddegoed», is het volgende geantwoord: «Onder ongewasschen lijf- en bed degoed is ook te verstaan datgene hetwelk personen, die de grenzen overschrijden voor hun eigen ge bruik medevoeren. Het woord «on gewasschen» moet in dien zin wor den opgevat, dat daardoor verstaan wordt goed, hetwelk, kennelijk be stemd is opnieuw te worden ge- wasschen, alvorens het weder ge boord gevallen is en verdronken. Zijne weduwe blijft met 4 kinderen onverzorgd achter. Het lijk van den ongelukkige is Zaterdag opgevischt. Vrijdag jl. werd te Sloten aan de schoolkinderen een prettigen dag verschaft. Het feest ging uit van wege de Vereeniging tot bevorde ring van getrouw schoolbezoek, die door eene ruime subsidie van het g-emeente-bestuur daartoe in staat was gesteld. Voor de vroolijke school jeugd had men, als het meest ge schikte terrein voor het feest, de school en een daarbijgelegen wei land gekozen. Verder is nog bepaald, dat aan kinderen, die in een jaar minder dan 7 schooltijden hadden verzuimd uit de kas der Vereeniging een extra- prijs zal worden aangeboden. De grooteren zullen een bezoek aan Artis mogen brengen. Het feest slaagde uitmuntend en werd met een tom bola besloten. Zaterdag werd te Amsterdam ge opend de eerste diamantslijperij, dragen wordt. Men kan zich even- i welke electrisc-h verlicht zal worden, wel bepalen tot lijfgoed in den Het is de fabriek Johannavan de strikten zin van het woord, zegge dus tot het goed 't welk met het lichaam in onmiddelijke aanraking komt; zoowel handelsgoed als ha- gage is onder het verbod begrepen.» Het besluit treedt heden in wer king. Blijkens een van den Goev.- Vrijdagavond heeft op het Jan Hanzenpad te Amsterdam een di amantslijpers-jongen met de vuist een glasruit van een herberg verbrij zeld, omdat de kastelein hem niet tappen wilde. Hij sneed zich daarbij den pols af, en werd naar het gast huis vervoerd, doch is onderweg ge storven. Een zwaar beladen verhuiskar, bespannen met één paard, is heden morgen bij de Eenhoornsluis, over de Korte Prinsengracht te water geraakt. Men had lang werk, om alles weer op "t droge te brengen. De Coöperatieve Winkel vereeni ging «Zte Eendracht)) der wèrklie- den van de stoomspinnerij en we verij te Hilversum, die verscheidene jaren met goeden uitslag heeft ge werkt, zal worden ontbonden. In de circulaire, waarin de commissie tot liquidatie aan belanghebbenden van dit besluit kennis geeft, geeft zij de hoop te kennen «dat de herhouw der fabriek gelegenheid zal geven tot wederoprichting der Vereeni ging.» firma S. M. de Vries Zonen in de Fokke-Simonsstraat. Zij bevat het aanzienlijke getal van i?0 mo lens, en is naar de nieuwste werk tuigkundige uitvindingen ingericht. De plannen der inrichting zijn ge maakt door den architect-werktuig kundige J. W. Meyer, die tot waar- Gen. van Xed.-Indië ontvangen tele- deering van zijn welgeslaagden gram wordt de goevernements-koffie arbeid van de eigenaren een ge oogst op Java voor dit jaar geschatschenk ontving. Aannemer is de heer aangehouden om naar hetzelfde op 910,000 picols. G. Boom; leverancier der werktuigen i cachot te worden gebracht, waar De groote jaarlijksche schiet- de heer Begeman te Eindhoven. Aan heer en livreibediende de meest tref- wedstrijd der Nederlandsche jacht- de werklieden werd bij gelegenheid fende ontmoeting hadden, en daarna vereeniging Nimrod zal op 14 Sep- der opening een klein feest gegeven, in broederlijke eensgezindheid naast tember e. k. in de nabijheid van i elkander in slaap vielen. Haarlem gehouden worden. Naar men verneemt, is de burge-1 Naar wij vernemen, is hetmeester van Amsterdam, mr. G. van De Zaterdag jl. gehouden wedren nen te Bussum waren niet zoo druk bezocht, als dit de eerste maal het geval was, hetgeen hoofdzakelijk aan het min gunstige weder moet wor den toegeschreven. De Nationale prijs zijnde Konings- zweep, (uitgeloofd door Z. M. den Koning) en f 750 zijn gewonnen door de Victoria van den heer C. Oudijk. Behalve dat de berijder van de Dordrecht uit het zadel werd ge worpen en de luitenant van Duuren onder het rennen van het$aa/rd viel maar geen ernstige verwondingen bekwam, heeft er nog een grappig geval plaats gehad, dat zeker de lachlust van de vele aanwezigen heeft gaande gemaakt. De N. R. Ct. schrijft: De orde werd flink en inet beleid gehand haafd. De politie had eene kleine gevangenis op het terrein gesticht, waarin, tot groot vermaak en luide toejuiching van de omstanders, logies is verstrekt aan een smoordronken koetsier, die van de achterbank van het door zijn heer en meester ge reden rijtuig tuimelde, welke heer en meester kort daarna zelf met zijn rijtuig door de politie moest worden moet reeds gedeeltelijk klaar zijn en zou dus spoedig gelegd kunnen worden. Men verneemt, dat door de heeren Mijnssen en Co., in vereeniging met den heer Geo. Vian. fabrikant van dynamiet te Parijs, aanvraag is ge daan bij het gemeentebestuur van Tessel om vergunning tot oprichting van een dynamietfabriek in den pol der Eierland. Zaterdagnacht, te half twee ure, is te Leiden, tijdens het drukke ker- ïnisgewoel. brand ontstaan in een bovenhuis aan de Lammerenmarkt. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, is het geheele huis, bewoond door twee gezinnen, uit gebrand. Oorzaak van den brand onbekend. De inboedel der bewoners was geassureerd. Dienzelfden nacht hebben ook eenige huzaren zich verzet tegen de handeling van een inspecteur van politie, om eene bekeude clandestine prostituée naar het politiebureel over te brengen. Niet voordat meerdere politie-adsistentie was aangekomen, mocht het gelukken twee der bel hamels, die toen trachten weg te loopen, te vatten en in bewaring te stellen, ofschoon zij, aanvankelijk in de overmacht zijnde, zich heldhaftig hadden getoond, door den inspecteur aan te vallen. Door de Glasverzekering-maat schappij Prudentia, de filiaal der Rotterdamsche-, alsmede die der Brusselsche Glasverzekering-Maat schappij, allele Amsterdam, zal aan den Burgemeester, als hoofd der politie, een adres worden gericht, om meer bescherming tegen en scherper toezicht op de balddadig- heden der straatjeugd en anderen. Zij beroepen zich daarbij op het feit van de verschillende vernielde spiegelruiten in de Kalverstraat, wat aan die maatschappijen onge veer f 1000 schade heeft berokkend. Zaterdagmorgen is ter hoogte van Diependaal op den trein van Utrecht- Arnhem geschoten. De kogel maakte een gat in het glas van eene tweede klasse coupé, waarin verschillende reizigers gezeten waren. Waarschijn lijk heeft men hier te doen met balddadige jongelui, die zich in het schieten met Flobert-geweren oefe nen, zonder aan de mogelijke nood lottige gevolgen daarvan te denken. (A. Ct.) Te Beers is eene dienstbode, ter wijl zij aan de gracht eenig werk verrichtte, voorover in de diepte ge vallen; zij was onmiddellijk gestikt. Onder de gemeente Asten (N.-B.) zijn zonder bekende oorzaak de woonhuizen van J. vau Empel en van H. Boerenkamp met een groot gedeelte der meubels afgebrand. Niets was verzekerd. Door den heer T. C. v. d. Stad te De lang verwachte uitbesteding1 Breda is een lijken-controleur uit gevonden, waarmede inen den schim kinderen van een ongemanierd ge- komen. Nou, en al was dat zoo?Niet- of werkelijkeu dood kan bepalen, drag en van weinig behaaglijk voor- Een nog gevaarlijker tegenstanderwaar. de uitdragerij is voor jou eenHet is een t«estel in den vorm van komen warenmaar ook omdat bij Mathilda had Willem evenwel veel te gemeen bedrijf? En toch j Schalm hem voor een naren, ruwenin den zoon van van Aken zeiven. bestaan wij er van 't zou Mathilda verdienen valt? Je schudt het hoofd? en vervelenden kerel in den omgang aan Eduard, die nu een flink, veel- net zoo goed onderhouden, en ze Nu ja. ik zal 't bekennen, 't is maar hield, waartoe de herinnering aan belovend student in de rechten ge- de plagerijen en streken van vroe- worden was, die zich zelfs terdege ;ger niet weinig bijdroeg. Evenwel j toelegde op het doctorale examen, vergat Jonas hierbij, dat hij hemZoo stonden nu omtrent het jaar iederen steek rijkelijk vergolden en j 1840 de zaken in «Koude-Steen». den roodkop dikwijls tot razernij Het was op een morgen in Augus- gevoerd had. Bovendien was Jonas tus van dat jaar, dat Mathilde vol de besliste tegenstander van elke1 gens haars vaders wensch uitgegaan toenadering van den vurigen Willem,was, om den inboedel van den Rus- zooals hij den oudsten zoon van Mink j sischen gezant in oogenschouw te noemde, tot zijne dochter, en hij ver-nemen, die volgens bekendmaking bood haar ten strengste, den knaap door den eigenaar verkocht zou dicht bij te laten komen. Overigens worden. nam de uitdrager tegenover Mink Dat gij het kind zulk een bood- een koelen, bespiedenden blik in acht, i schap laat doen, Jonas, verwondert evenals tegenover ieder ander, eene me toch, zeide Christina, toen handelwijze, om de menschen door het meisje den winkel had verlaten, afwachten en stil laten gaan gerust Je placht anders in zulke zaken al- te maken, en zoodoende achter hunne1 leen op je zeiven te vertrouwen. Wil eigenlijke wenschen en plannen te j je haar soms onze zaken laten leeren zou voortaan niemand een goed j een voorwendsel geweest. Ik zou wel woord hoeven te geven om door de! eens graag ongestoord nietje alleen wereld te komen. De uitdragerij, dat willen zijn, want. ik heb iets heel eigenlijk meer een ruilhandel is, isjernstigs op het hart, moeder! zelfs een goed handwerkge ver- Je hebt toch geen verlies ge- moedt zelfs niet wie het zoo al uit- had, Jonas? oefent. Arm en rijk. voornaam en Neen, neen, ga maar eens zit- gering, waar ge heen ziet, alles is'ten, Christina; juist omdat ik geen ruilhandel, maar niemand bemerkt verlies hebben wil, moet ik het zeg- het tot dat al zijn goed bij haas gen, daar 't nu uog tijd is. Mathilde Jonas is. Jij wilt, wel is waar, hoo- heeft met den jongen van Aken gerop met je kindOch, moeder. omgang. Je weet er van en bil- wie is niet zoo dwaas als jij Wie lijkt her. wil niet dat zijn vleesch en bloed Mijn hemel, Jonas! ik....! het heter hebben zal dan hijzelf? Christina was verbluft, haar stem Maar om kort te zijn, ik heb Mathilde bleef steken, naar den gezant gestuurd, omdat ze (Wordt vervolgd.) smaak heeft en een juist oog. Waarom zou zij mij niet kunnen zeggen, wat er aan den boel van den Rus te

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 2