BINNENLAND. medewerking te verleenen, in over-'Juli '83 tot 30 Juni '84 met een eenstemming met de voorzieningenwinstsaldo sloot. van het besluit waarbij eene belas ting op de huizen wordt uitgevaar digd. De Climeezen hebben een aan val gewaagd op de Fransche troe- Men kan tegenwoordig waarlijk niet genoeg op zijn hoede zijn voor de middelen, waarmede enkele koop lieden hunne waren een oogelijk Raphael Co. te Amsterdam is ge- j Hier hadden zich intusschen eenige bleken, dat valschheid in de boeking Lbewoners uit den omtrek, door het gepleegd is en er valsche wissels, J nachtelijk rumoer gewektverza- enz., door den voortvluchtige zijn j meld, die nu den heer L. ijverig afgegeven, zoodat men het juiste bijstonden, met het gelukkig resul- bedrag van het vermiste vooralsnog taat dat weldra, eerst het paard, en moeilijk kan bepalen. Het wordt! daarna het rijtuig, behouden op het pen te Ivelung; zij zijn volkomen1 dezer dagen in Amsterdam een koop- afgeslagen met groote verliezen, man in groenten doodbedaard bezig De verliezen der Franschen zijn zeer j zijne bloemkolen op de minder zin- delijke gedeelten met krijt aan te witten. Bij het koopen, zullen de huismoeders dus voortaan ook daar op dienen te letten. aanzien trachten te geven. Zoo was echter op ongeveer f200,000 begroot.1 droge waren gebracht. Aan den heer H. M. van derj In de Yeoht is drijvende gevonden gering. De Franschen hebben de Chineesche kanonneerboot Fei-Jioo genomen. De oflicieele rapporten van 14 districten in den Staat New-York Spoel, onderwijzer te Doornspijk, is eene premie uitgereikt, bestaande in eene zilveren medaille en een ge schenk in g*eld, waarmede hij, voor het redden op 28 April jl. van den 10-jarigen drenkeling Jan Nagel- het lijk van den horlogemaker uit Amerongen, die voor korten tijd met de hem ter reparatie toevertrouwde horloges verdween. Yan de horloges is tot nog toe niets terecht gekomen. In eene Zondag gehouden verga-hout te Oosterwolde onder Doorn-! Ter waarschuwing van handelaars bevestigen de cijfers der verkiezingderiDg der Sociaal-Democratische j spijk, door de maatschappij tot red- i en leveranciers, diene het volgende, -> j Vereeniging te Amsterdam bracht! ding van drenkelingen te Amster- jgelukkig niet alledaagsch middel om Jeene daartoe benoemde commissiedam, is bekroond geworden. de betaling van schuld te ontduiken, waarvan volgens de Arnh. Cl. Woen- ten gunste van Cleveland. Haarlem, 13 November 1884. Door de heeren Hageman en Bos- rapport uit over het daar ter stede, tengevolge der werkeloosheid be staande gebrek, niet aan woningen, maar aan woning. Tal van lieden mans van Amsterdam zullen, naarseerde nachtlegers door. men verneemt, evenals dit door de j Men besloot daarom zich tot het heeren Schlegel en Appy geschiedt, gemeentebestuur te wenden, en er Eergisteren ging de heer v. d. L. te Beemster voor handelszaken met zijn bak wagen uit. Op dringend ver- brengen de nachten in geïmprovi-1 zoek nam hij zijn zoontje van vijf i jaren mede. Op de brug van Hobrede op de publieke terechtzitting voor burgerlijke en handelszaken van het kantongerecht te Anhem, werd gebruik gemaakt. Zekere firma ia de Oeverstraat dezen winter hier ter stede soirées voor kamermuziek, en wél een vier tal, worden gegeven. Inteeken lij sten zijn ten dien einde opengesteld. Z. D. H. de prins van Wied wordt aanstaanden Zondag voor eenige dagen in de residentie ver wacht. Gelijk uit de scheepsberichten reeds bekend is, is de stoomboot St. George bij IJmuiden, na een ge deelte der lading gelost en over boord geworpen te hebben, door assistentie van v.er sleepbooten vlot gekomen en door de Simson naar Rotterdam gesleept. De Herculesde IJmuiden en twee bommen zijn te IJmuiden, geladen met tarwe, binnengekomen om het in een lichter te lossen. Hoe noodig eene kustwacht op onze kusten is, blijkt alweder hier-1 de Dolle-Bagijnensteeg in de Sint- uit. daar genoemde stoomboot reeds1 Jansstraat alhier. Voor de nog zeer Zondagmorgen om zes uur op strand j jonge vrouw van Kerkhoven schijnt is gekomen en de eerste hulp van Pape sedert lang eene meer dan IJmuiden pas om drie uur 's namid- j gewone genegenheid opgevat te dags kon verleend worden. Was het hebben. Of die door haar werd be slecht weder geworden, dan zou j antwoord, is niet bekend, doch zeker niemand van het gestrande schipis 't, dat Kerkhoven hem zijne wo- op aan te dringon, dat een gedeelte van het geld, bestemd voor den bouw van arbeiderswoningen, bestemd zou worden om dezen lieden tijdelijk een woning te verschaffen. Voorts zou men den wensch ken baar maken, dat door andere mid delen, o. a. door 't voorschrijven bij politiereglement van een normalen arbeidsdag, een einde aan het kwaad mocht worden gemaakt. Omtrent den moord, te Amster dam gepleegd, meld het Handels blad nader: De soldaat der vesting-artillerie Hendricus Marinus Pape. oud 22 jaren, alhier in garnizoen, heeft eer gisterenavond. omstreeks 6 uren, met voorbedachten rade eene poging tot moord gepleegd op den koffie- huisbediende Willem Kerkhoven, oud 23 jaren, op diens woning in openhet kind viel er uit, de vader j deze aan den man zoekt te brengen kon niet in tijds ophouden en het j door de belofte van bons van t 25 wiel ging het jongske over de borst, en minder, was gedagvaard tot be- Hij overleed terstond. taling eener som van zestig gulden wegens geleverde sigaren. Eergisteren had aan boord van De gedaagde firma verscheen in Zr. Ms. stoomschip AljeJiliggendejden persoon van een lang jong- te Nieuwediep, een treurig ongeluk mensch, schijnbaar ouder dan 23 zijn afgekomen. ning ontzegd heeft. Maandagnacht I hebben zij elkander in eene tapperij is de wed. B. te ontmoet en zijn toen handgemeen geraakt. Sedert zon Pape op wraak. Eergisterenmorgen kocht hij eene Zondag avond Houtrijk en Polanen, wier echtge noot dezen zomer verdronk, schan delijk bestolen. Door bijdragen van I revolver, en daarmee heimelijk ge- meuschenvrienden, die haar steun- wanend en vergezeld van een jeug- deu om paard en ka" te kunnen j dig zeeman, die een oogje zou hou- koopen, had zij eene som van f82 j den op den wraakgierigen Pape, bijeen. Deze som nu is haar ont-Jtrad hij ongenood de woning van commissie, nog in 't bezit van ver scheidene loten, liet den kleine een er van over. De jongen nam het biljet en gaf een mark in betaling. Terwijl nu, daar de prijs van het lot slechts 48 cents bedroeg, het bedoelde commissielid zich gereed maakte den knaap 12 centen terug te geven, werd met luider stemme het nommer van den juist getrokken eersten prijs in de zaal afgeroepen. Dit nummer was dat van het lot, hetwelk de knaap zooeven had ge kocht. Een schoone stier (Holl. ras) was den gelukkigen knaap ten deel gevallen. Een rekwest tegen het verzetten van de Tilburgsche kermis van Augustus tot in Juni, is door een 500-tal belasting betalende ingeze tenen, waaronder vele groote fabri kanten en landbouwers geteekend en aan den raad ingezonden. De persoon te Maastricht, ging het-portier van den wagenaldaar, die handelt in sigaren en wien wij mededeelden dat hij tot plaats. De stoker 1ste klasse Jansen verloor nl. toen hij zich boven de machinekamer op dek bevond, het evenwicht, en stortte van een aan merkelijke hoogte in de machine kamer. Met zware wonden aan het hoofd werd hij in het hospitaal der marine opgenomen; zijn toestand is bedenkelijk. jaren en erkende volmondig de schuld, maar verklaarde zich te be roepen op zijne minderjarigheid on der overlegging van een geboorte- extract, waaruit bleek dat de groote jongeling eerst in December a. s. 23 jaar oud werd. Onder hoonend gelach van het publiek verklaarde de eischer dat hij had gemeend geleverd te hebben aan een man, welke hem nu bleek slechts een kind te zijn geweest en vroeg royement van de rol. Intusschen moest hij nu, in plaats van geld te ontvangen, nog de kos ten van dagvaarding en het proces betalen, daar het zeer moeilijk Uit Tessel wordt gemeld: De stormvloeden van October hebben op den bodem der zee veel vernie ling teweeggebracht. Inzonderheid hebben de mosselbanken veel gele den. Op de vischplaats «de Wilde- bank,» waar men in October onge veer 100 balen mosselen per dagom op het oog op enkele maanden kon korren, zijn nu in een dag na iemands leeftijd te bepalen, nauwelijks 30 balen te vangen. Door de ambtenaren van 's Rijks belastingen te Zevenaar zijn in kor ten tijd niet minder dan 5 slachtos- sen van den vleeschhouwer C. aldaar benaderd. De aangifte van dit vee bij den ontvanger was steeds te laag geschied. twee malen toe voor eene twijfel achtige schuld werd gegijzeld, is thans voor diezelfde schuld ten der den male gevangen genomen. In de eerste akte van gijzeling had nl. de deurwaarder vergeten domicilie te Maastricht te kiezen, terwijl bij de tweede gijzeling de borgstelling was vergeten, die noodig was, omdat het vonnis voorloopig was gewezen. Deze geruchtmakende zaak zal Don derdag a. s. in kort geding voor de rechtbank te Maastricht worden be handeld. De 17 -jarige dochter van den ar beider H. Wind, te Holthove, aan zenuwtoevallen lijdende, viel Zondag in een put en verdronk. De hr. Lensvelt, eigenaar der bo- terfabriek «Pasgeld» aan het Deut sche jaagpad, is, naar de Haagsche Ct. mededeelt, eergisternacht aan den binnenweg tusschen Rijswijk en Delft, ter hoogte van den Hoorn, met paard en rijtuig (een zoogenaamd brikje) te water geraakt. Juist ter wijl de heer L. zich gereed maakte om wegens de aldaar heerschende Egyptische duisternis langs het ver dere gedeelte van den gevaarlijken weg het paard aan de hand te ge- stoleu, vermoedelijk door een knechtKerkhoven binnen. Toen deze hem I leiden en daartoe den voet reeds opkwamen. aai-,ïrra dorran in Lot-on Hp rlpiir wpp< «r.hnnt bii KprVbnvpri 3p t.rpJp 0"P7Pt hnH lip.n lipt. flipr Dinsdagavond is tusschen Nijme gen en Wichen de voerman van een ezelwagen door een spoortrein aan gegrepen en weggeslingerd, zoodat de kar verbrijzeld werd, maar man en beest als door een wonder ont- die sedert eenige dagen in haren dienst was. De politie doet haar best om den vermoedelijken dader op te sporen, die sedert Zondag spoorloos verdwenen is. de deur wees, schoot hij Kerkhovende trede gezet had, liep het dier twee kogels in de borst en loste eensklaps regelrecht met het wa- daarna een revolverschot op zichzelf.gentje achter zich de vaart in. Schijnbaar zwaarder getroffen dan Met eenige inspanning gelukte Kerkhoven, viel hij ruggelings op het den heer L. weldra den vasten den grond. j wal te bereiken, doch, nauwelijks Pape werd door de zorgen der daar aangekomen wierp hij zien. De Koloniale Bank te Amsterdam, is tengevoige van de lage prijzenspoedig gewaarschuwde politie naar zonder aarzelen, nogmaals in het van suiker en den treurigen toe-1 het militaire hospitaal en Kerkhoven mm x— "'~J- stand van zaken in Indië, genood- j naar het gasthuis vervoerd. De toe- de stand van beiden is zeer zorgwekkend. zaakt geweest, eergisteren bij rechtbank aldaar voorloopige schor van betaling aan te vragen. Een kantoorbediende van de effec- De Koloniale~Bank werd m hetltenfirma S. Raphael Co., te Am- voorjaar van 1881 opgericht en zou sterdam, heeft zich uit de voeten werken met een kapitaal van tiengemaakt, na de kas van zijn patroon millioen gulden, waarvan echter ivoor ongeveer f80,000 bestolen te slechts de helft geplaatst is. Overhebben. het eerste boekjaar werd H/s pCt., over het tweede 5 pCt. winst uit gedeeld. Het Hdbl. verneemt, dat ook de balans van het boekjaar 1 Omtrent deze diefstal leest men in het N. v. d. D. nader Met betrekking tot den voort- vluchtigen kashouder van de firma liet Jeanne al de kaarsen ontsteken.bekoorde. Een dubbele, blauwzijden Wil de juffrouw nu een dans-band op het bovenlijf vastgehecht, partij voor haar alleen geven vroeg Tiennette zich af. Dadelijk voegde zij er achter Dan had zij warempel beter gedaan met ginds bij de boeren op het bal te blijven. Wij, die beter in het hart onzer heldin kunnen lezen, vermelden met welk oogmerk zij zich in stroomen benevens eenige stukken van zelfde kleur, staken alleen op de sneeuwwitte stof af. Lange, goud kleurige, blonde lokken omlijstten het fijne, aristokratische gelaat der jeugdige burchtvrouw. Eenige ko renbloemen waren in de dikke vlech ten gestrengeld. Een stroohoedje met blauw lint gegarneerd verhoogde van schitterend licht wilde baden. nog de frischheid van haar toilet. De jonge dame wenschte zich per soonlijk te overtuigen, dat de Vil- ledieu haar dien avond had moeten schoon vinden. Zij raadpleegde ten dien einde een grooten spiegel, die haar welwillend te woord stond Nog nooit had Jeanne zich zoo schoon gevonden. Zij lonkte het spie gelbeeld toe en deze lonk verdub belde haar schoonheid. Hij bemint mij, fluisterde zij met halfgeopenden mond, hij door haar het stralendste gelaat te bemint mij, hij moet mij beminnen. kille nat, ten einde zijn paard dat daar middenin rondspartelde te hulp te komen. Werkelijk gelukte het hem, al zwemmende den ongeluk- kigen viervoeter bij den oever te brengen, doch deze rukte zich in zijn doodsangst weder los, vóórdat de heer L. de strengen had kunnen doorsnijden. Door dezen tegenspoed volstrekt Uit Ravenstein meldt men van 11 Nov.Gisteren werd aan de bocht en de helling bij Nijmegen eene personentrein in gevaar gebracht door de terugwaartsche beweging van niet minder dan zeven waggons, die van een voorafgaande goederen trein waren losgeraakt. De oplet tendheid van den machinist en den wegwerker voorkwam een ong-eluk. Er was echter eene vertraging van tien minuten. Toen Maandag jl. de trekking der veeverloting te Sittard een aanvanj zou den De politie te Deventer heeft tegen een 86-jarig persoon proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dron kenschap. Omtrent het spoorwegongeluk na bij de Regge meldt de Zit). Ct. het volgende Eergisteren is de personen trein van Almeloo, die te Zwolle te 6.25 moet aankomen, bij het station Hellen- doornNijverdal met een aldaar rangeerenden goederentrein in bot sing gekomen, juist op de brug over de Regge. Het personeel dat de locomotief bediende, heeft eenige, gelukkig niet gevaarlijke verwon dingen bekomen. Verder hebben ech ter geen persoonlijke ongelukken plaats gehad. Door versperring van den weg waren de reizigers van den laatsten trein genoodzaakt over te stappen, om door een aan de over zijde van de brug gereed staanden trein verder vervoerd te worden. Dank zij den flinken arbeid gedu rende den geheelen nacht van een 20tal werklieden uit Zwolle, die na het ongeval met een extra-trein te Hellendoorn arriveerden, gelukte het den tweeden trein uit Zwolle gis terenochtend weder te laten door rijden. De oorzaak van het ongeval wordt geweten aan den machinist van den personentrein. Hij moet er nl. niet op gelet hebben dat een afstand-signaal op onveilig stond! niet ontmoedigd, herhaalde de heer j tig de trappen van het raadhuis, L. zijn gevaarlijke poging en slaagde waar de trekking plaats vond, op- ten tweeden male er in met het j loopen, en vroeg of hij nog een lot paard naar den oever te zwemmen, kon krijgen. Een lid der landbouw- zonken, bleef het stilzwijgen bewa-1 ren en Tiennette durfde haar niet toespreken. Met liefdevolle nauw gezetheid strengelde zij de prachtige blonde lokken barer meesteres. Eens klaps nam juffrouw Caillouët het woord weder op. Hebt gij mij van avond zien dansen, Tiennette? vroeg zij. Ja. mejuffrouw, ik heb het van mijn leven niet mooier gezien. Als men ook in Parijs iets aanleert, dan doet men het beter dan ieder ander. Hebt gij dien jonkman, mijn danser opgemerkt? Ja, mejuffrouw, hij danst bijna even zoo goed als gij. Kent gij hem? Waarom zou ik hem niet ken- Dezer dagen werd te Meppel ont nemen, kwam het zoontje van vangen een valsch bankbiljet van hoofdonderwijzerClaessenshaas-' f 100. Te Meppel was Vrijdagavond de meid bij zekere familie B. zoek. Op een door haar achtergelaten briefje stond te lezen dat haar vrijer, van En hoe vindt ge hem Tien nette Een mooie jongen is hij, dat zal niemand tegenspreken en hij lijkt ook goed van inborst te zijn. Zoo? Iedereen zegt het ten minste. Zijn weldadigheid strekt zich tot vier mijlen in het rond uit, en wau- neer men om liefdegiften aan zijn kasteel komt aankloppendan is men zeker nooit een gesloten deur te vinden. Hoe gelukkig gevoelde Jeanne zich toen zij aldus over hem, dien zij minde, hoorde spreken. Tiennette vervolgde: Ja, mejuffrouw, die mijnheer heftige beweging, dat Tiennette het kapsel barer meesteres uit de han den liet glippen. Wat zegt ge daar? riep Jeanne uit. Ik heb zeker ver keerd verstaan?! De jeugdige kamenier herhaalde de laatste zinsnede woordelijk. Zijn vrouwzijn vrouwlispte mejuffrouw Caillouët. Welzeker, mejuffrouw, ant woordde Tiennette verbaasd. Is mijnheer Lucien dan ge huwd Neen, maar.... Maar? vertoonen, dat ooit door een ge- foelied glas werd weerkaatst. Jeanne droeg niet zooals gewoon lijk een bruin of zwart rijkleed. Zij had een wit mousselinen japon aan, die juist door haar eenvoud het oog Ze zeggen dat het zoo goed Lucien is goed en schoon, maar om I als geklonken is en dat de bruiloft Vervolgens begon zij zich, doorlnen, mejuffrouw, we zijn uit dezelfde j der waarheid getrouw te blijven.binnen kort Tiennette daarin geholpen, langza merhand te ontkleeden. Gedurende eenige oogenblikken1 graaf de Villedieu. die nu twintig heerschte er een doodsche stilte, jaar geleden in de Loire is ver- Teanne, in zoete mijmeringen ver- dronken. streek afkomstig. Het is mijnheer moet ik ook zeggen, dat zijn vrouw Lucien, eenige zoon van den burg- ook goed en schoon zal zijn. liet is I het knapste en beste jonge paar uit j ïevierd zal worden. Wordt vervolgd.) den geheelen omtrek. Jeanne maakte eensklaps zulk een I

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 2