PM IMS-1 VERLOTING. 3e Jaargang. Vrijdag 10 Juli 1885. No. 615. ABONNEMENTSPRIJS: Verschijnt Dagelijks uitgenomen Zon-en algemeene Feestdagen. A D VERTENTI ËN: ALGEMEfiN OVERZICHT. FEUILLETON. i zijne vrouw pita. BINNENLAND. Voor Haarlem per maand.40 Cents. Franco door geheel het Rijk p. maand 55 Afzonderlijke Nommers 5 Brieven, gelden, advertentiën enz. franco te adresseeren aan het Bureau, Kleine Houtstraat No. 9. Hoofdagenten voor het Buitenland Compagnie Générale de ublicite Etrangère G. L. T)ATJBE If Co., JOH. F. JONES. Stier., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. ran 15 regels 25 Cent; iedere regel meer 5 cents. Groote letters naar Plaatsruimte. Advertentiën worden aangenomen tot 's middags 12 uur. MUSEUMS EN ANDERE BEZIENSWAARDIGHEDEN VAN HAARLEM. Koloniaal museum op het Paviljoen. Ingang aan de Dreefzijdc 2e deur. Geopend dagelijks van 10 tot 4 uur. Toegang 25 cents per persoon. Donateurs en leden der Nederlandsclie Maatschappij ter bevordering van Nijverheid hebben op vertoon "van diploma vrijen toegang, donateurs met gezelschap, leden met. 1 dame. Museum van kunstnijverheid op het Paviljoen. Ingang Drecfzijde le deur. Geopend dagelijks van 10 tot 4 uur. Toegang 25 cents per persoon. Donateurs en eden der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid hebben op vertoon van diploma vrijen toegang, donateurs reet gezelschap, leden met 1 dame. Bisschoppelijk museum voor kerkelijke oudheid, kunst en geschiedenis, vooral van Nederland en racer bijzonder van het Haarlemsche Bisdom, Kruisweg No. 59. Geopend dagelijks, uitgenomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen, van 105 uur. Toegang 25 cents per persoon. Doorloopende toegangskaarten voor een golieel jaa- fe 1 gulden. Museum der stad Haarlem op het Raadhuis. Geopend van 15 April tot 14 October alle werkdagen van 104 uur, van 15 October t,ot 14 April op die dagen van 103 uur tegen betaling van 25 cents per persoou, alleen op Zondagen kosteloos van 12—4 uur, de overige Christelijke feestdagen tegen betaling van 25 cents per persoon. Kinderen beneden de 8 jaren worden in het geheel niet toegelaten; kinderen van 8 tot 14 jaren niot dan onder behoorlijk geleide. Tevlers museum in de. Damstraat. Geopend dagelijks uitgenomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen van 11—3 uur. Teylers bibliotheek. Geopend Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van 1—4 uur. Stadsbibliotheek Prinsenhof. Geopend Woensdag en Zaterdag van 2—4 uur. Orgel-bespeling in de Groote Kerk. Dinsdag van i—2 en Donderdag van 2—8 uur. Toegang (deur Oudegroenmarkt) vrij. De Admfnisiralie «le zer Courant bericht aan liarc geabonneer- den, dat de voorwerpen voor de verloting op 3 Augustus as., zijn aangekocht. Allen die zich voor 3 Aug. a. s. op Haarlem's Dagblad ahonnee- ren ontvassgen mede een lot in deze verloting. De vier prachtige voorwerpen Eijn zichtbaar voor ieder voorbij ganger tentoongesteld In het Ma razijn van den Heer HAREL WAN WEK», Lange Veerstraat No. 36. 6» 33 ADMItHSTKATIK- Dépêches uit Spanje toonen aan, dat de cholera even hevig blijft. Te Madrid Dinsdag- 7 ziekte- en 6 sterf gevallen, in de provincie Valencia 660 ziekte- en 408 sterfgevallen. 1 Dépêches uit Madrid te Londen ontvangen, melden weder eene plot selinge toename der cholera. Gedu rende drie wekendat de ziekte duurde, werden 10,328 personen aan- getast, waarvan 4820 stierven. De regeering te Madrid verbood weder de cholera-inentingenbe halve die door Ferran persoonlijk bewerkstelligd werden in besmette districten. Zijn prestige daalde sterk door de weigering, om de uitkom sten der inenting aan buitenland- sohe dokters mede te deelen. De vluchtelingen hebben, naar aan de Indépendance telge geseind wordt, de cholera overgebracht naar Malaga, Avila, Salamanca, Ciudad Real en Albacete. Telegrammen uit Petersburg mel den, dat de pers in Rusland het VAN GEORG HARTWIG. 70) II. Zoo? De kalmte en de stem van den graaf waren in lijnrechte tegenspraak met het zichtbare beven van zijn vertrouwde. De zaken staan aldus? Inderdaad daarvoor moet raad geschaft worden. Gelooft gij, dat die persoon reeds tot andere personen in het slot of het dorp van de zaak gesproken heeft Doch waarover maak ik mij bezorgd. Zorg er voorloopig nog voor haar tong in bedwang te houden. In ge dachten verzonken ging hij de ka mer op en neder. Fataal, dat dit juist heden gebeuren moet, nu ik regeeringsprogramma van Lord Sa lisbury zeer gereserveerd opneemt. Eenige dagbladen, zooals de Nomoje Wremjaleggen het uit als direct oorlogszuchtig. Eene dépêche uit Parijs ontvan gen van Courcy, uit Hué Dinsdag avond ten 11 uur verzonden, meldt Wij zijn hier volkomen meester, de vijandelijke troepen zijn ontbonden eenige op zichzelf staande branden komen voor in de nabijheid van het gebouw der legatie en op sommige punten der citadel. Het paleis is nog ongeschonden, dank de voorbeeldige tucht van het bataljon zouaven, dat het veroverde en het bewaakt. Het bevat groote schatten, o. a. voor vijfmillioenfrc. staven zilver, welk cij fer aanmerkelijk verhoogd wordt, als ik staven goud vind. De rijk dom aan kunstschatten is niet te bepalen. Ik wacht instructies. Omtrent de gevangenneming van «Groote Beer» en zijnen zooD,inde nabijheid van het fort Carleton, bevat de Times eenige bijzonderhe den, waaruit blijkt dat het hoofd der Indianen zich vrijwillig naar het genoemde fort begeven heeft, omdat zijne volgelingen werden bedreigd met hongersnood. Nadat nog 24 der manschappen van «Big Bear» door op verkenning uitgezonden soldaten gevangen waren genomen, kwam de rest der Indianen zich vrijwilig overgeven. Zoo is er een einde ge komen aan de vijandelijkheden in het Noord-Westen van Canada. De Franschen in Canada hebben te Qnebec eene inschrijving geopend voor de kosten der verdediging van Riel. De werkstaking op de tramlijnen te Chicago was, volgens de laatste gedwongen ben Neuburg te veria ten. Voorloopig is er slechts één middel haar voor den eersten tijd onschadelijk te maken. Hij trad dicht voor Balthasar en zag hem scherp in de oogenIk weet gij zijt een groot liefhebber van geest rijke dranken zwijg gij zult die vrouw in uwe kamer lokken, onder voorwendsel haar mijn plan mede te deelen, en maak haar dan dronken, begrepen? zoo volko men dronken, dat haar denkvermo gen tot den volgenden dag beneveld blijft. Gij kent de dranken, die op haar het best zullen werken. Gij verstaat mij, dus zijn wij ten min ste voor het oogenblik geborgen.... Balthasar was volkomen bereid te doen hetgeen zijn heer verlangde. Uitstekend, was het eenige wat hij ten antwoord gaf. Nu verzoek ik u en raad ik u ernstig aan, dat uw eigen denk vermogen klaar en helder blijft, berichten, nog niet geëindigd; maar er had geen verstoring der orde plaats, toen de Chicago West Divi sion Tramway Company, onder de bescherming van 400 politieagenten weder eenige wagens over hare lij nen liet loopen. Die agenten hadden in de wagens het rijk alleen; het publiek weigerde er plaats in te nemen. De tramwegmaatschappij heeft het aanbod om het geschil door scheidsrechtelijke uitspraak te doen uitmaken, van de hand gewezen. Van St. Thomas vertrokken naar Venezuela vier schoeners, beladen met steenkool en buskruit, bestemd voor de opstandelingen, onder aan voering van Puigar te Carupano. Guzman Blanco heeft den presi dent Crespo telegraphisch gelast, het den revolutionnairen toebehoo- rende oorlogsstoomschip El Libera- dor te Carupano als zeeschuimer te decreteeren. Haarlem9 Juli 1885. In de gisteren gehouden vergade ring van den Raad dezer gemeente werd het adres aan den Koning en de daarop betrekking hebbende mis sive van Ged. Staten met koninklijk besluit tot goedkeuring der begroo ting van 1885 voor kennisgeving aangenomen. Desgelijks eenige be sluiten van Ged. Staten met goed keuring van Raadsbesluiten tot ver huring van grond aan de heeren Waasdorp, Storm en van der Gragt, en eene missive met beschikking op bezwaarschriften van A. Prinsen en J. E. de Vries. Het proces-verbaal der kasopneming werd mede voor kennisgeving aangenomen Goedge- vervolgde de graaf met dreigende gestrengheid. Gedraag u kloek in deze zaak, dan bekomt gij een flinke belooning. Heb ik echter rede u te berispen, dan ontneem ik u uwe betrekking en geef u een meer ondergeschikte. En nog iets, vervolgde hij zachtjes, na zich lang te hebben bedacht, wanneer de alcohol zeer sterk bij de persoon begint te werken, wanneer gij ziet dat uw plan gelukt is, hare gelaats kleur begint te veranderen, verlaat dan de kamer en sluit die van bui ten. Mocht er een ongeluk gebeuren, dan hebt gij, voor 't oog der we reld, ia bekomen verlof de oude bekende genoodigd in uwe kamer te komen en haar, tegen mijn we ten, uit een goed hart en door de natuurlijke vreugde des wederziens. wijn voorgezet. Later toen uwe vriendin sporen van dronkenschap vertoonde, zijt gij angstig geworden en met het oogmerk haren toestand keurd werd een voorstel van B. en W. tot demping van slooten in het Rozenprieel. Betreffende het rapport van B. en W. tot wijziging van en kele artikelen in de reglementen voor de scholen werd besloten, dit te stellen in handen der commissie van toezicht op het lager onderwijs. Aan de Duinwater-Maatschappij zal naar aanleiding van haar rekest om nadere inlichtingen worden ge vraagd. Het voorstel van B. en W. betreffende de verhuur van walgron- den werd goedgekeurd. Het rekest van J. J. Beaufort tot inhuring van grond werd uitgesteld. Voorts werd besloten, aan J. van Servellen c. s. den grond aan de Kinderhuisvest te verkoopen tegen f10 den M2. De kelders onder de Vleeschhal wer den wederom voor 1 jaar aan J. A. G. Koek verhuurd. Aan J. van Cit- tert werd een stukje grond in de Sophiastraat verkocht. De rekening van de schutterij over 1884 werd goedgekeurd. Aan H. Spiuitenburg werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer. De missive van P. de Jong werd voor kennis geving aangenomen. De zaak van het officieel verslag werd uitgesteld. Betreffende het verzoekschrift van A. Voorting werden nog eenige in lichtingen gevraagd aan B. en W. Heden morgen is uit de Schoo- tersingelgracht opgehaald het lijk van een 69-jarigen man, die aan zenuwtoevallen lijdende was en se dert eenige uren uit zijne woning werd vermist. Gisteren is aan de werkplaats oud station H. IJ. S. M., een werk man in aanraking gekomen met de drijfriem van een machine en eenige malen in de rondte geslingerd, waarbij hij belangrijke verwondingen, vooral aan het hoofd, heeft bekomen. zooveel mogelijk te verbergen, hebt gij de kamer verlaten en gesloten, opdat zij zou kunnen uitslapen begrepen? O zeer zeker, het plan moet gelukkenriep Balthasar en een trek van leedvermaak was in zijn verwelkt, geplooid gelaat zichtbaar. De praatster zal mijn kamer niet levend verlaten. Gij schijnt nog een bijzondere wraak op haar te willen uitoefe nen, zeide de graaf, blijkbaar onverschillig, terwijl zijn hart van vreugde klopte. Doch wat gaat dat mij aan Houd u maar dapper, houd u dapper, oude vriend, anders loopen onze wegen uit elkander! O, genadige heer graaf, mompelde de waardige kamerdienaar wij hebben alle redenen met deze persoon voorzichtig om te gaan, daarom wil ik mij direct van mijne opdracht kwijten. In den namiddag, zoo gauw de heer graaf het slot zal De heer P. Polvliet van Hel- levoetsluis behaalde te Kopenhagen op de internationale tentoonstelling van pluimgedierten den koogsten eereprijs, nl. eene groote gouden medaille en nog twee zilveren. Binnen een niet al te ver ver schiet zal de Dam te Amsterdam zeer vermoedelijk eene niet geringe verfraaiing ondergaan. De oude bouw vallige, ofschoon ruime expeditie kantoren van Van Gend enLoos,viak tegenover het trotsche gebouw van Hajenius en over de Kalverstraat, zullen dan toch eindelijk onder den hamer en daarna onder den moker komen, nadat eenige jaren geleden, voordat nog aan een postpakket- dienst werd gedacht, door een con sortium van eenige heeren te ver geefs beproefd was deze gebouwen uit de hand te koopen, ten einde hier een groot hotel te doen ver rijzen. Deze gehouwen, die aan den Dam eene breedte hebben van ongeveer 25 en aan den Nieuwendijk eene diepte van ongeveer 14 meter, zul len in September e. k. met de stal len en kantoren in de Haringpak kerij in publieke veiling worden verkocht. Naar het Handelsblad verneemt, zal de zooveel geruchtmakende zaak der Haagsche huzaren-officieren toch door een krijgsraad nader worden onderzocht. Door de afdeeling Rotterdam van de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren zijn aan de navolgende politiedienaren be looningen uitgereikt voor ingeleverde proeessen-verbaal wegens dierenmis handeling, waarop door het kanton gerecht aldaar veroordeelingen ge volgd zijn (April, Mei, Juni) :H. P. Scheentjes (2), P. Jongenpier (2), A. J. Hoogerwerl', J. J. Hazelhoff, verlaten hebben, haal ik haar in mijne kamer, en komt de genadige heer van het verlovingsfeest naar huis, dan is alles afgeloopen en in rust. Goed. Maak mijn toilet daar binnen gereed! Balthasar begreep den wenk en verliet zoo stil mogelijk de kamer. Zoodra de graaf zich alleen be vond, speelde er een vergenoegd lachje om zijne lippen en zeide hij tot zich zei venhet zou mij niet on aangenaam zijn, wanneer de oude huichelaar tegelijk met haar onscha delijk gemaakt werd. Kon ik heden tehuis blijven, dat zou mij zeer veel waard zijn! Doch zooals de kaar ten thans geschud zijn, is mijne ver schijning te Rosla dringend noodig, niet zoozeer ter wille van Erwin, dan wel van Irene. En wat zouden dan ook een paar uur kunnen be derven? Op den vastgestelden tijd t

Haarlem's Dagblad | 1885 | | pagina 1