overige bureau's verzonden de por tretten van de vier Engelschen of Amerikanen, die in Juni jl. in het gebouw van de Rijks Bank te Ham burg vermoedelijk ontvreemdden 200,000 M., en op de aanhouding waarvan 10,000 M. belooning is vastgesteld. Zondag hadte Bussura aan het «Hotel Nieuw Bussum» eene ring- rijderij plaats, waartoe vele deel nemers opgekomen waren, en die door een talrijk publiek, bewoners van het dorp en de omliggende buitens, logeergasten van Larenberg en de andere Luftkur-plaatsen in het Gooi en Zondagsgasten uit Am sterdam, werd bijgewoond. Eerst werd op vélocipèdes. daarna te paard, eindelijk in tilbury's naar den ring gestokenals bij al dergelijke wed strijden, werd de belangstelling met het wisselen der kans steeds groo- ter, terwijl de muziek, de vlaggen, de elegante costumes van eenige sportsmen en de Gooische zonne schijn tot het vroolijke van het tooneel bijdroegen. Ten slotte werden door den burgemeester van Bussum de fraaie prijzen aan de overwin naars uitgedeeld. liet Brusselsche dagblad Les Nouvelles verneemt, dat bij de in structie der zaak van Jeanne Lorette merkwaardige bijzonderheden het licht zijn gekomen nopens den aard der betrekking, welke tusschen haar en den Japanschen zaakgelas tigde hebben bestaan. Sakurada zou volgens genoemd blad er slechts met veel moeite in geslaagd zijn, de be trekking met Jeanne aan te knoopen; zijne huwelijksbeloften verlokten haar niet, en zelfs nadat een formeel huwelijksaanzoek bij hare ouders was gedaan, moesten nog invloed rijke vrienden, die hoog opgaven van de schitterende positie, welke zij afwees, zich veel moeite geven om haar van hare weigering terug te brengen. Toen men hierin geslaagd was, vertoefde Sakurada gedurende zes maanden bijna voortdurend te Molenbeek, ter verschuiving van het huwelijk zich steeds beroepende op zijne verplichting om van het Ja- pansch goevernement vergunning te bekomen, voordat hij een huwelijk kon aangaan. Onder verwijzing naar de kosten en het vermoeiende van dat telkens heen en weer trekken naar Molenbeek, wist hij, volgens genoemd blad, Jeanne te overreden, zich in Den Haag te vestigen en haar over te halen in het hötel der ambassade haar intrek te nemen, totdat hare meubelen zouden zijn aangekomen. Daarop betrok zij eene woning in de Witte-de-Witbstraat, maar verwisselde deze spoedig met eene andere aan den Kanaalweg, zooals Les Nouvelles meenen te kun nen verzekeren met het doel om daar zoo min mogelijk opgemerkt te kunnen worden. Ook door het onderzoek, omtrent haar verblijf in het hotel der ambassade ingesteld, zouden stellige bewijzen zijn aan het licht gekomen, dat Jeanne op de verkregen trouwbelofte vast meende te kunnen rekenen. (D.) beste paarden, waarvoor hooge prij zen werden besteed. In de St. Nicolaasstraat te Am sterdam had gisterenavond een he vig standje plaats tusschen vrouwen. Drie van haar hadden op «éne gemunt, die in hoogst zwan geren toestand verkeerde. Ten ge volge van de mishandelingen moest deze naar het gasthuis vervoerd worden. De drie anderen, een moe der en twee dochters, werden de politie gearresteerd en naar bureau-Oudebrugsteeg gebracht. Wederom is te Amsterdam kind het halssieraad ontstolen. Dit maal was het een 4jarig meisje in de Willemstraat weder, door eene tot dusver onbekende vrouw, van hare koralen met gouden slootj werd beroofd. door het De dader van den kippendiefstal te Hilversum, waarvan wij melding maakten, is reeds te Utrecht aan gehouden en ter beschikking van de justitie gesteld. Tengevolge van het wegwerpen van een lucifer, ontstond Donder dag jl. een hevige brand in het helm gewas van de duinen te Callant oog. Niet dan met de uiterste in spanning mocht het gelukken het vuur te blusschen. Ongeveer zestig hectaren zijn afgebrand. Door het weigeren van het rem- toestel liep gisteren de locomotief van den goederentrein, komende van Rotterdam te 11 uren 12 min. Leiden tegen het perron, verbrij zelde daar een ijzeren pilaar en een steenen, en zakte eenige voeten den grond. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Zondagnamiddag, men van de stoomtram te Schiedam, had eene dame de onvoorzichtig heid daaruit te springen, vóórdat de wagen stilstond, met het ongeluk kige gevolg dat zij voorover viel. en de tram haar over een der voe ten reed, die daardoor belangrijk verwond werd. Een metselaar, werkzaam aan een in aanbouw zijnd pand in de Alexan- derstraat te Kralingen, die een steen wilde doorhakken, sloeg den steen mis en daardoor op zijn duim. Hij geraakte in bewusteloozen toestand, en viel van de stelling over de ijze ren biudten naar beneden. Deerlijk gekwetst aan hoofd en lendenen, werd hij naar zijn woning te Sliedrecht vervoerd. Op de Paardenmarkt te Hoofddorp in den Haarlemmermeer waren 25 Juli aangevoerd: 130 paarden, 30 hitten en 2 koeien. Er waren veel Balthasar, had betere, gewichtiger dingen te doen, dan zich om mijn onbeduidendeu persoon te bekomme ren; hij had hoogere instructies te volgen, volgens belangrijker aan wijzingen te handelen. Onmerkbaar trok de graaf de wenkbrauwen samen. Inderdaad, dat is voor mij nieuw en belang wekkend, ik stond reeds op het punt hem zijn ontslag te geven. Overi gens is het heden te laat voor een onderhoud, ik ben zeer vermoeid en verwacht mijnen neef nog. Goeden nacht. Uw neef? Verschooning, graaf Merfeldt, deze houdt zich voorloopig nog met zijn eigen werk bezig. In de eerste plaats hebben wij echter onze zaken in orde te brengen. Ik -ach met uwen toorn, en dit kan u een zekere waarborg zijn, dat ik een ander mensch ben geworden, welke de haat van een meineedige geen vrees afdwingt. Ellendige, zeide de graaf, terwijl de borst van den schoonen, trotschen man zichtbaar zwol. Het gekkenhuis is de plaats voor /jou en zij die op je gelijken. Door de politie te Rotterdam zijn aangehouden twee gevaarlijke per sonen, die zich hadden schuldig ge maakt aan diefstal met braak een kantoor aan de Nieuwehaven Een hunner had zich in eene kast op het kantoor verborgen. Vóór eenige dagen is te Dordrecht eene Barbiersvereeniging onder de zinspreuk «Onderling Belang» op gericht, zich ten doel stellende, wanneer de omstandigheden het ver- eischen, de werkzaamheden voor elkander kosteloos waar te nemen In het reglement is o. a. de bepa ling opgenomen, dat, bij overlijden Wat had gij er om gegeven, indien Margaretha een plaats daarin gevonden had. Dat zou de hoogste triumf geweest zijn op uw gevaarlijk spel niet waar? Van daar uw haat tegen mijne standvastige zuster The resa. die alles heeft in 't werk ge steld, het verstand van de zieke door troostwoorden en kernachtige toe spraken niet verloren te doen gaan Ja, met al uwe macht kunt ge toch de vraag niet beantwoorden, welk mensch zich ooit zwaarder tegen over een engelachtig wezen vergre pen heeft, dan gij tegenover uwe vrouw. Tegenover uwe vrouw? herhaalde Ileinrich heftiger, toen hij het koude gebarenspel van zijn tegenstander gewaar, werd— welken gij liefde, trouw en 't nakomen uwer verplichtingen hebt toegezworen, welke gij nu zult nakomen, zoo waar ik thans voor u sta. Belachelijk! - Ja, het zou belachelijk zijn, indien ik dat alles van uw eerge voel. van uw goed hart verwachtte. Neen, zoo ezelachtig dom moet gij mij toch niet wanen, dat zou onge veer zoo veel willen zeggen als een van leden, aan de naaste betrek kingen uit de kas der vereeniging eene som gelds zal worden uitge keerd, afhankelijk van het aantal jaren lidmaatschap. Ten einde deze uitkeeringen voor de leden minder drukkend te maken, telt de vereeni ging ook donateurs, die door eene jaarlijksche bijdrage tot weeropzeg- gens, of eene bijdrage voor eens, de zaak steunen. Gisterennacht te ongeveer half een brak te Gemert brand uit. Twaalf huizen, bewoond door dertien huis gezinnen, waaronder twee groote hofsteden, werden een prooi der vlammen. Geen enkele poging tot blussching kon worden aangewend, aangezien er in den omtrek geen water te bekomen was. Alles is ver zekerd. Oorzaak van den brand on bekend. koe van den veehouder H. overre den. Déraillement en beschadiging van enkele rijtuigen waren van dit ongeval het gevolg. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De landbouwers op het Hooge- land, een der vruchtbaarste gedeel ten van Groningen, worden letter lijk overstroomd door vragen om werk. Bij gansche troepjes ziet men de arbeiders uit den omtrek met zeis en schop beladen, het land afloopen, zonder werk te kunnen krijgen. En dat in het beste van den zomer! Het vlas geeft nu voor eene poos weer werk, doch de meesten derven ook deze bezigheid. QEMEnSD NIEUWS. Zondag werd te Strijp in de zoo genaamde «Vennen» op de heide, een snoek gevangen van ongeveer KG. zwaar, welke eene zwaluw den bek had, wier pooten nog buiten den kop van den snoek staken. Een liefhebber van rariteiten, kocht den snoek voor een betrekke lijk hoogen prijs. Maandagavond is te 's-Bosch een agent van politie, die eenige brood dronken infanteristen, welke in de Tolbrugstraat in verschillende her bergen ruzie zochten, aanmaande zich rustig te gedragen en naar de kazerne te gaan, door die militairen op ergerlijke wijze mishandeld en door een hunner met eene sabel vrij ernstig in het aangezicht verwond. De daders zijn in handen der politie. Tusschen Tilburg en Loon-op- Zand woedde gisteren middag een uitgestrekte boscli brand. Honderden bunders zijn verbrand. Bij het graven eener put op het terrein eener in aanbouw zijnde heeren-boerenhuizinge te Harick viel een gevulde emmer, die opgehaald werd, naar beneden, met het onge lukkig gevolg, dat de zich in de diepte bevindende werkman zeer ernstig werd gewond. Te Wijster, gem. Beilen, had het tweejarig zoontje van een landbou wer het ongeluk, in een ketel met heet zeepwater te vallen. Het kind is aan de gevolgen van inwendige brandwonden overleden. Geen postduif maar een posthond. De heer H. B. Batterink te Scbot- terhuizen, nabij Zuidwolde (Dr.), heeft een hond, die nu en dan een uitstapje gaat maken naar den zoon te Dedemsvaart, op anderhalf uur afstand, en van daar briefjes, aan den halsband gebonden, aan 't adres van den vader bezorgt. De landbouwer J. B. Bouma te Uithuizen, heeft bij 5 moedereeu den 61 jonge kuikens loopen. Zij waren op 63 eieren te broeden ge zet. Door de laatste tram van Heeren veen naar Drachten is Zaterdag avond in het dorp Langezwaag een jakhals te dwingen den prooi dien hij eenmaal te pakken heeft, los te la ten. Graaf Merfeldt, uw scherp ver stand heeft u reeds lang gezegd, dat wanneer ik, arme, onbekende man, met een dergelijke vordering voor u, den almachtige, kwam, ik ook de noodige middelen moet be zitten, om die vordering met kracht door te drijven. De graaf koesterde voorloopig niet dan de brandende begeerte, zich zoo spoedig mogelijk van zijn lastig be zoek te ontslaan. Wilt gij mij trotseeren, verwatene? Ik herhaal dat ik op je woorden in 't minst geen acht geef, verlaat mij, of gij dwingt mij van het recht als heer en meester van dit huis gebruik te maken en je met geweld te laten verwijderen. Ik ben het moede slechts dingen aan te hooren, die voor jou buitengewoon gewichtig mogen zijn, doch mij echter volkomen ïverschillig laten. Zij zullen voor u wel belang rijker worden, riep Heinrich Rom berg, terwijl hij driftig op den graaf toeliep. In de eerste plaats vraag ik u, graaf Merfeldt, wiltgeerken- Voor, hen, die liever één rijtuig betalen en er twee ontvangen, heeft Vollant eene inrichting gemaakt, waardoor een vierwielig rijtuig als zoodanig kan gebruikt worden en toch ook, voor de helft dienst kan doen als tilbury. Door het losdraaien van eenige schroeven en het aan brengen van het lemoen, wordt de voorste helft verwijderd en het ach tergedeelte alleen gebruikt. Uit de afbeelding te zien, is de vorm zeer schoon. Om te verzilveren met het pen seel doet het tijdschrift St. Eloy het volgende middel aan de hand: Men lost één gewichtsdeel salpe terzuurzilver, of lapis infernalis, in 20 deelen gedistilleerd water op. Bij deze oplossing voegt men zóó lang eene waterige oplossing van Salmia of chloorammonium als nog een wit kaasachtig (chloorzilver) te voor schijn komt bij het ingieten. Is het precipitaat, na het schudden van den inhoud der flesch, geheel op den bodem gezakt, dan schenkt men de bovenstaande vloeistof af; men kan die wegwerpen. Het chloorzilver wordt nu herhaalde malen goed af- gewasschen door er telkens versch water op te gieten, te schudden, te laten bezinken en af te schenken. Nu lost men het goed afgewasschen chloorzilver op in twee deelen onder- zwaveligzure soda, mengt daarna een weinig kalkwater daarbij, en de vloeistof is geschikt om door middel van een penseel opgestreken te wor den op het voorwerp, dat men ver zilveren wil; na eenige oogenblik- ken spoelt men dit met water af. Naar men verneemt heeft de luchtreiziger Lhoste het plan op gevat, hier te lande nog eenige op stijgingen te doen. Reeds moet hij in onderhandeling zijn met ver scheidene gasfabrieken omtrent de gaslevering. Vrijdagavond brak te Parijs, in de rue Ganneron van de voorstad les Batignolles, een zware brand uit. Een groote werkplaats, onderschei dene magazijnen en huizen werden een prooi der vlammen; een persoon kwam om het leven, terwijl drie brandweerlieden en vijf andere per sonen meer of minder zwaar gewond werden. Te Parijs stond in de vorige week een bijzonder gemoedelijk in breker terecht. De man heet Blanchard en was van hei feit beschuldigd, een zestal villa's in de nabijheid van Parijs te hebben geplunderd. nen dat ge het kind mijner zuster Margaretha, uwe wettelijke gade, door bemiddeling van de weduwe Sterling ergens in de residentie hebt laten onderbrengen? De graaf kuchte. Ik gaf het kind, waarvan gij spreekt, ergens om het op te voeden, wat wilt ge meer? - Om het op te voeden Bij arme, geheel van middelen ontbloot zijnde menschen? riep Heinrich, ver stoord over die snoode leugen. Wanneer gij van de voortreffelijk heid uwer voorzorgen zoo overtuigd waart, graaf Merfeldt, waarom gaaft gij dan aan vrouw Sterling een zoo beduidende som, dat zij daarvoor naar Amerika kon vertrekken? De graaf haalde andermaal de schouders op. Juist omdat zij het voornemen had 't land te verlaten, maakte ik van de gelegenheid ge bruik haar het kind toe te vertrou wen, om het bij verre bloedverwan ten van haar onder te brengen. De ondersteuning welke ik haar deed toekomen betrof een vroegere ver plichting, welke niet haar, doch haren man gold! «Het heeft de opmerkzaamheid getrokken», zeide de Voorzitter, «dat gij in de villa Lebon verschillende voorwerpen hebt laten liggen. Waar om hebt ge die niet medegenomen? «Heel eenvoudig omdat ik niet kon», antwoordde de beschuldigde. «Stel u eens voor een oogenblik in mijn plaats, mijnheer de president; ik had op mijn kruiwagentje reeds drie pendules, zes zilveren candela- bres en een barometer. Ik kon met geen mogelijkheid meer wegslepen. «Ge hebt op de deur van een vertrek geschreven», vervolgde de Voorzitter: «als ik tijd had zoude ik dit vertrek ook nog openmaken. Ik snij echter liever uit. «Dat is heel waar», repliceerde Blanchard, «ik was doodsbenauwd dat er bemoeizieke lieden zouden komen. «Ge hadt een geladen revolver in uw bezit. «Ja, om mij tegen spitsboeven te te verdedigen. Een der getuigen, een kamerdie naar, deelde mede, dat hem een koffer met kleedingetukken was ont stolen. «Mijnheer vergist zich bepaald», zeide de beschuldigde uiterst hoffe lijk, «ik heb mijnheer heusch niets ontstolen. De getuige werd woedend: «zoude ik mij vergissen?» riep hij, «dat is toch al te kras, de jas die je aan hebt, is zelfs mijn eigendom. «Zoo, zoo», meende Blanchard, «ja, ais u de jas herkent, dan valt er niet heel veel tegen te zeggen. Het Gerechtshof veroordeelde den gemoedelijken spitsboef tot een tucht huisstraf van 8 jaren. Een klein meisje te Berlijn was in een gedrang haar vader kwijt geraakt en dwaalde overal rond, terwijl zij den voorbijgangers vroeg «Hebt gij ook een mijnheer zonder een klein meisje gezien?» - Vrijdag is met eene som van 18,000 mark uit Elberfeld op de vlucht gegaan een vleeschhouwer, die, naar men vermoedt, zich naar ons land heeft begeven, om van hier naar Amerika over te steken. De laatste berichten omtrent de ramp te Keulen waarvan wij in ons vorig nummer melding maakten, melden dat Zondag bij het aanbreken van den dag nog een lijk, dat van een schrijn werker,is gevonden,nadat men den ganschen nacht onverdroten had voortgewerkt. Des namiddags te 1 ure was men zoover, dat men de zekerheid erlangde van allen gered of opgespoord te hebben, die zich onder het puin konden bevinden. Te 9 uur heeft de uitvaart der ze ven bij de ramp omgekomenen on der algemeene deelneming en in tegenwoordigheid der verschillende autoriteiten plaats gehad. De bekende onthullingen van de Fall Mall Gazette omtrent de crimineele prostitutie in Londen, gaf dezer dagen in het Lagerhuis aan- - Zoo? Zeer goed, wij zullen dat maar eens aannemen, ik vraag u thans, graaf Merfeldt, als de wette lijke echtgenoot mijner zuster: wat is er van dat kind geworden? Hetzelfde wat er van 50 pro cent der jaarlijks geboren wordende kinderen pleegt te worden; het stierf. Gij zult mij toch wel zooveel ge voel toekennen, dat ik zoo nu en dan omtrent het kind inlichtingen deed inwinnen, de laatste maal, het was met Paschen, bracht Balthasar mij de boodschap dat de kleine ge storven was. Onder de gegeven om standigheden kon ik in dat feit niets bedroevends zien. Ik deed hetgeen door mij vernomen was uwe zuster mededeelen Dat klopt! Hoe zoudt u echter gehandeld hebben, graaf Merfeldt, wanneer het kind in 't leven geble ven was? De graaf lachte onaangenaam scherp. Dwaze stelling! Waarom vraagt ge niet lieverwat nu te doen wanneer ik plotseling in uwe plaats stond en gij Heinrich Romberg heette? Wanneer gij geen verdere middelen hebt om mij vrees in te boezemen, hadt gij maar beter ge daan de zaak stilletjes te laten rus ten. Ik kan toch niet denken, dat het slot van de geschiedenis zal zijn mij te dreigen met het ge zegde het kind is in leven? Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1885 | | pagina 2