en W. tot den verkoop van gron den aan den Kinderhuissingel werd goedgekeurd. Aangenomen werd een voorstel tot het dempen en rioleeren vandeRustenburgersloot, mede werd goedgekeurd een voorstel tot riolee- ring der Verl. Oranjeboomslaan. Het plan van dr. W. B. J. van Eyk tot het verbouwen van school C. werd in handen der comm. van fabricage gesteld. Aan de Burger school werden de heeren W. Ver- burg en H. de Liefde resp. tot on derwijzers 2e en 3e klasse, en de dames A. H. Petri en J. C. Bie- mond tot onderwijzeressen benoemd. Uit het reeds vroeger vermelde drietal voor de benoeming tot orga nist in de Groote ICerk, werd ge kozen de heer W. Ezerman te Arn hem, terwijl de heer P. C. van Vlissingen tot opzichter aan het museum werd aangesteld. Geduren de het jaar 1886/87 werd het schoon schrijven aan de H. B. School op gedragen aan de heeren E. A. W. Pauw en C. Heijman. Den heer W. M. Logeman werd eervol ontslag verleend. Aangenomen voor kennis geving werden: Het proces-verbaal van kasopneming, zoomede dat van den keurmeester van het slachtvee, voorts de brieven van dankbetui ging der heeren M. v. d. Boon en L. de Bruijn. Uitgesteld werd het rapport van den gasopzichter. De navolgende heeren zullen de commissie voor de bezwaarschriften der pi. dir. bel. vormen: von Ree ken, Sneltjes, de Kanter, Stoel en van Ek. Uit het nieuwe telegram-ta rief Een telegram van 3 woorden in het binnenland zal 25, een van 3 woor den naar Duitschland 20 cents kosten I (Dagil.) Men deelt aan het Nieumsbl. voor Nederland mede: De heeren Rothschild, de bankiers aan wie onze staats-conversie is op gedragen, hebben, naar men te Am sterdam algemeen verneemt, aan de geëmploieerden van het grootboek der inschrijving van Nederl. staats schuld een geschenk gegeven van f60,000 als vergoeding voor de vele werkzaamheden, welke de con versie aan die inrichting zal ver oorzaken. Prins Albrecht van Pruisen wordt half Juli weder te Schevenin gen verwacht. De prinses en haar kinderen zullen hem ditmaal niet vergezellen. De heer J. E. N. baron Schim- melpenninck, gekozen tot lid der Tweede Kamer der St. Gen. in het hoofdkiesdistrict Utrecht heeft die benoeming aangenomen. Naar men verneemt, is de heer A. D. van Seters, lid van de firma Van Hattum, van Seters en Co., aannemers van een gedeelte van het Panama-kanaal, Dinsdag in het va derland teruggekomen. De gezond heidstoestand aldaar moet nog al iets te wenschen overlaten. Door de heeren Albert de Leur, W. J. Vuijk en J. P. P. van Rossem is het plan geopperd, te Rot terdam een concertgebouw op te richten, waartoe een kapitaal ver- eischt wordt van f 650,000, dat, naar zij meenen, gevonden kan worden uit een aandeelen-kapitaal groot f 400,000 en een hypotheek groot f250,000. Het plan bestaat dit gebouw te doen verrijzen op een terrein tus- schen het stationsplein en de Dier gaarde gelegen. Het zal bevatten een groote concertzaal met 1500 zitplaatsen, welk getal door het in ge bruik nemen van een promenoir tot 1700 zitplaatsen kan worden uit gebreid; een kleine concertzaal voor 520 zitplaatsen; een zuilenzaal van dezelfde grootte en een vergader zaal groot 110 Ms, terwijl voor de keukens, kelders, bergplaatsen, calo- rifères enz. in het sousterrein plaats is. Wat de inkomsten betreft wil men o. a. het stelsel van abonnementen huldigen en daartoe kaarten afge ven, die toegang verschaffen tot 60 muziek-, operette- of café-concert- uitvoeringen, enz. dagen oud, geneeskundige hulp in roepen, en zond een meisje van 13 jaar met eene boodschap naar den geneesheer B. Deze, meenende dat de moeder pijnen had, schreef een morphine-drank voor, die dadelijk bij het kind den dood ten gevolge had. Het lijkje is naar 's-Hage opge zonden en vertoonde de kenmerken der vergiftiging. nen, dat gij de machtigste van al len waart. Mijne wen, viel Zoek dit Abdurahmt men. Wa ons matj ns ia/ macht is zelfvertrou- hem Henri in de rede. te verkrijgen en geen zal u vrees inboeze- hij meer doen, dan 5t lichaam is in zijne el echter is onbereik- erfelijke. t"ha daarbij? anhopigen jpgeoffert^ In de Rapenburgerstraat te Am sterdam was Maandag een driejarig jongentje alleen tehuis gelaten; het kind ging met een brandend petro- leumtoestel spelen met het treurig gevolg dat het dit omver trok en het brandende vocht over het lijfje kreeg. Toegesnelde buren namen het arme wicht op en brachten het naar het gasthuis. De brandweer bluschte het ontstane begin van brand. Gisterenmiddag stal op den Zeedijk te Amsterdam een huzaar een paar laarzen. De winkelier, die het geval bemerkte, zette den dief na, die echter te vlug bleek te zijn voor zijn vervolgers, maar niet zoo vlug of in de Wijde Kapelsteeg bij de Warmoesstraat gelukte het een politie-agent, hem met behulp van eenige burgers te vatten. Een tienjarig knaapje, dat gis terenmorgen op den Binnenkant te Amsterdam onder een zwaren bier wagen geraakte, werd deerlijk ge wond naar het gasthuis gebracht. De socialist Belderok, rond- venter van «Recht voor Allen,» is gisteren nacht te 2 uren te Am sterdam op heeterdaad betrapt door de beide rijksveldwachters A. Ver- braack en J. W. F. Schuylenburg, terwijl hij aan het Paleis van Ju stitie een van de oproerige biljetten aanplakte, waarvan dezer dagen is melding gemaakt. Hij was bij zijne arrestatie door drie zijner partijgenooten vergezeld, die zijne aanhouding trachtten te beletten, waarbij zij met de wapens der veldwachters kennis maakten. Het biljet is gericht aan de Ne- derlandsche werklieden, en is ho nend voor het koningschap en voor Z. M. den Koning. Bij hem werden nog bevonden 106 exemplaren dezer biljetten. Sedert Zaterdag werd streng het oog op Belderok gehouden De beide veldwachters waren gisteren nacht opgesteld, de ééu in eene schuit, de ander in een wagen voor het ge rechtshof. Belderok is in arrest en zal op last der justitie in voorloopige hech tenis blijven. De smaadschrift droeg weder als onderschrift: «de Nihilistenpers.» Belderok is een wegens luiheid van 'srijkswerfweggejaagdescheeps timmerman. Hij heeft een vonnis van drie maanden wegens verzet tegen de politie achter den rug. Uit Delft wordt aan de N. R. Cl. medegedeeld, dat aldaar Dinsdag jl. een pasgeboren kind overleden is ten gevolge van eene vergissing van een geneeskundige. Eene kraam vrouw wilde voor haar kind, zes Ik hoor geluid 1 riep An- gelo, de zwarten van Abdurah- man naderen. Verwijder u! Henri vertrok zonder een woord te spreken en verdween door de lage deur, waardoor hij gekomen was. Een heldere lichtstraal drong in de donkere ruimte en Angelo herkende Abdurahman in persoon. Met som beren blik nam hij den gevangene op, de deur fverd achter hem ge- -> hij i vs met Angelo alleen. ij Christenhond, e, kunt gij niet uw heer,At mees zeg ik jt! -,gen te voorko- ^elb op en naderde jrst gekruiste armen fdman. ■we begeerte? V gebruiken -■ nadert Eene vrouw die Dinsdag voor het tweede kantongerecht te Rot terdam terechtstond ter zake van het maken van nachtgerucht op de straat, kreeg na het requisitoir van den ambtenaar van het Openbaar Ministerie zulk een hevigen zenuw toeval, dat zes agenten van politie noodig waren om haar uit de ge rechtszaal te verwijderen. Dinsdag had aan het station Eede een ploegbaas het ongeluk, bij het rangeeren van goederenwagens, met het hoofd tusschen twee buffels beklemd te gerakentengevolge waarvan hij ernstig werd gewond. Te Ellershuizen is een tweejarig jongentje van P. K. in een onbe waakt oogenblik (een buurvrouw zou het toezicht over het kind hou den) in eene sloot geraakt en ver dronken. Aan het station te Zutfen heeft Maandagavond een voerman bij het opladen van een groot vat tabak, dit op zijn been gekregen, zoodat dit lichaamsdeel geheel verbrijzeld werd. Gisterennacht omstreeks 3Vs uur vernam de grutter P. W. A. Reijers te Nijmegen, die zich op weg be vond om te gaan visschen, aan de Waalkade een angstig hulpge schreeuw. Bij een daarop door hem ingesteld onderzoek bleek, dat de huisvrouw van den koffiehuis- en hotelhouder K. aldaar in de rivier de Waal lag en reeds zoover ge zonken was, dat zij het hoofd nau welijks boven water had, terwijl zij zich krampachtig vasthield aan den afhangenden ketting van een aan de kade gemeerd vaartuig. Met behulp van een ander persoon is de vrouw door genoemden K. uit ha ren hachelijken toestand gered. De voortvluchtige kantoorbedien de D. v. d. Steen uit Nijmegen heeft zich Maandag jl. in gezelschap van den gedeserteerden korporaal Gulikers te Coblenz opgehouden, werwaarts zij zich over Keulen had den begeven, en van waar zij voor nemens waren naar Ems en ver volgens naar Zwitserland te gaan. De andere jongeling, die aanvan kelijk, zonder kwaad te vermoeden, met Van der Steen was medegereisd, heeft hem onmiddellijk verlaten, nadat het hem duidelijk was ge worden, dat v. d. Steen op oneer lijke wijze in het bezit van geld was gekomen en ie reeds in de ouder lijke woning teruggekeerd. Uit Maastricht wordt gemeld: Dinsdag jl. vond men in de brie venbus van het postkantoor een open biljet met de woorden: «Wilt ge wat naders van de vermoorde vrouw weten, ondervraagt dan de leerjon gens van P. Eijmael Ebenist.» Dit oilj it werd onmiddellijk aan den hoofdcommissaris van politie ter hand gesteld, waarop deze zich naar De zeeschuimer antwoordde niet; een paar forsche negers traden vooruit, sleepten Angelo op het dek en knoopten hem op aan een der masten. Op zulke onteerende wijze ein digde het leven van dezen ellen deling. Xllde HOOFDSTUK. Het lot van de Leon. Veriaten wij de plaats der laatste gebeurtenissen en zoeken wij het schip de Leon op, dat de onmen- schelijke piraten aan de golven der zee prijsgegeven hadden. Zonder roer, maar met volle zei len dreef het fiere schip op de ba ren voort. Van de bemanning kon niemand een viDger verroeren, want van den kapitein tot den minsten matroos waren allen aan den grooten mast gebonden. den heer Eijmael begaf en aldaar dan een der leerjongens vernam, vat hij de zuster van de verslagene tot haren man had hooren zeggen: «Als ze je er nog over praten, zeg dan maar dat jij het gedaan hebt.» Deze man is zekere V. D., die reeds een paar dagen na het vinden der vermoerde vrouw in hechtenis werd genomen, doch weder ontslagen. Door hem was de verslagene in eene levensverzekering bezorgd. V. D. is nog op vrije voeten, maar wordt steeds in het oog gehouden. In de gemeente Zevenbergen werd gisteren een geval van hondsdol heid geconstateerd. Verscheidene andere honden zijn door het dolle dier gebeten. Te Zwolle heeft de heer Oscar Carré wedrennen doen houden op de Paaschweide. Naar de beschrij ving in de Zroolsche Ct. te oordee- len, zijn deze uitstekend bevallen en werden ze door duizenden bij gewoond. De weide was afgezet en achter de omheining kon men voor 50 cent het schouwspel bijwonen. Behalve gewone wedrennen werd ook door leden van het gezelschap op twee paarden staande de baan afgelegd. Ook de ponnies deden mede, bereden door clowns. Tot intermezzo strekte een wedren met stortkarren, waarvoor de heer Carré een prijs van f30 en een premie van f 15 had uitgeloofd. Een der mooiste nommers was het rennen van tien onbereden paarden, Tra- khener hengsten. Het geheel werd besloten met een snipperjacht. Aanst. Zondag wordt weder op de Paaschweide gereden. Te Bergum doet zich tegenwoor dig het aardige schouwspel voor, dat twee lammeren eene geit tot min hebben uitgekozen en door het dier met liefde verzorgd worden, terwijl een big op gelijke wijze door een schaap wordt gezoogd. In het kamp bij Milligen worden in den loop dezer week vijftig mi neurs verwacht, belast met het in gereedheid brengen van den grond en stallen voor het daar in Augus tus te betrekken remonte-depat. Het plan is van het hospitaal aldaar een herstellingsoord te maken voor zulke mili:airen, wier ziekten in de ver schillende hospitalen des lands on geneeslijk schijnen te zijn. Met vijf tig man zal de proefneming worden begonnen. Te Beetgum liep Donderdagavond een knaapje van 10 jaar, zoon van den heer P. v. d. Maën, hoofd der o. 1. school, tusschen drie zwaar beladen hooiwagens. Hij struikelde en viel zóó, dat een wiel hem over hals en schouders ging. De genees heer, die dadelijk werd gehaald, kon slechts den dood constateeren. In de gemeente Ferwerderadeel is een dochtertje van J. F., 31/» jaar oud, voor een oogenblik aan het oog der moeder ontsnapt, in een water nabij de woning ver dronken. GEMENGD NIEUWS, Maandagavond te 11 uur is in het voorportaal eener woning in de Rue Fonsny, te St. Gilles, de voorstad van Brussel, eene vreeselijke ont dekking gedaan. In een grauwlin Om de voeten en de borst was een touw geslagen, dat aan de borst wering van het schip bevestigd was en slechts door middel van doorkappen kon losgemaakt worden. Was dit eenmaal gebeurd, dan wa ren al de gevangenen in eens vrij. Maar niemand van de bemanning was hiertoe in staat. De matrozen vloekten en tierden, zij verwenschen het uur, waar op zij kapitein Borgia gevolgd had den en zwoeren, indien zij nog ooit weer verlost werden, nooit meer onder zijn kommando te dienen. Kapitein Borgia, een grijs zee man, zweeg. De wanhoop der ma trozen kwam hem heel natuurlijk voor. Nooit was hij zoo te moede geweest als nu, een akelige dood stond hem voor oogen, een drie voudig vreeselijke dood. Daarbij kwam nog dat het geweten hem verweet schuldig te zijn aan het ongeluk der matrozen. nen zak genaaid, werden aldaar de afgesneden armen en beenen eener vrouw gevonden. Deze vondst heeft begrijpelijkerwijze groote ont roering te weeg gebracht. -- Te Fontainebleau is het ma gazijn van militaire fourrages en kleedingstukken in den nacht van Maandag op Dinsdag door brand vernield. Er waren onder anderen meer dan 50,000 paar schoenen in het magazijn. Daar sedert Zondag namiddag niemand langs regelmati- gen weg in het magazijn heeft kun nen komen, zoo gelooft men zeker dat de brand door eene misdadige hand is gesticht. - De veiligheid der reizigers in het zuiden van Provence, in Frank rijk, wordt in den laatsten tijd niet weinig in gevaar gébracht, door struikroovers, die bewijs geven van een weergalooze sluwheid en driest heid en die tot nu toe aan de ver- volgingen van de gendarmes en veldwachters hebben weten te ont komen. Een van de laatste daden dezer schurken was de aanhouding van de diligence van Castellanc naar Grasse. De diligence, die behalve de reizigers ook de postbrieven ver voerde, bevond zich op ongeveer drie dilometers van het dorp Sera- non, en de paarden hadden moeite het zware voertuig eene helling in het bosch op te trekken, toen eens klaps uit eenig laag hout eenige gewapende kerels te voorschijn kwamen, die den koetsier gelastten om stil te houden. Deze gaf echter de paarden de zweep en wilde doorrijden, maar hij werd hierin verhinderd door ver schillende op hem gerichte geweer schoten, waarvan een hem aan de hand verwonde. Hij had echter de tegenwoordigheid van geest om plotseling de paarden te doen kee- ren, en de diligence reed met ver bazend groote snelheid de helling af. Niettegenstaande de bandieten nog verschillende schoten losten, had de moedige koetsier het geluk de passagiers, die meest allen van schrik onder de banken gekropen waren, ongedeerd Seranon te doen bereiken. Een buitengewoon langzaam verbrandingsproces verwekt te Pa rijs terecht algemeen verbazing. In het jaar 1871 ontstond in een der voorsteden brand in een woning, die echter spoedig gebluscht werd. Nadat de schade, onder toezicht van een architect hersteld was, betrok de bewoner de heer N. weder zijn huis en er gebeurde ook niets bij zonders tot voor eenige dagen ge leden. Terwijl de heer N. zat te ontbijten viel zijn oog toevallig op een vrij breeden scheur in het pla fond, die den vorigen dag nog maar een nauw merkbaar scheurtje was geweest. De architect die onmid dellijk ontboden werd, begreep al zeer spoedig dat een der zware steunbalken aan het wijken was geraakt. Een onderzoek in loco werd ingesteld en nu bleek, dat van de balk nog slechts een dun eenigs- zins vochtig laagje aan den buiten kant in gaven toestand verkeerde; het overige was geheel verkoold. Een vonk was in 1871 ongemerkt in het hout blijven steken en nu had in 15 jaren tijd het vuur zijn vernielingswerk, strqep voor streep, volbracht. Te Nlmes zou een equestrische voorstelling plaats hebben met een electrische verlichting, 30.000 men- schen waren bijeen. Maar de ver- O, hoe hachelijk was hun toe stand f De zon wierp hiire brandende stralen op hunne hoifden, de dorst begon te kwellen, de honger te knagen. Maar deze waren niet te bevre digen. Wel warep er onder in het schip spijzen in jovervloed, en bevonden er zich geheels vaten frisch water en andere dranken, maar niets was te bereiken. De matrozen, allen van eea harts tochtelijk karakter, die in geluk en in ongeluk geen mate konden hou den, wisten dit zeer goed, en des te luider klonken hunne k.achten en verwenschingen. Schept moed- riep kapi tein Borgia. Niets stait den man zoo laf als klagen ovir iets, wat niet te veranderen is. Wordt veriólgd.)

Haarlem's Dagblad | 1886 | | pagina 2