vonden. Een bij bet lijk geroepen: geneesheer kon geen oorzaak voor den dood opgeven, waarop bet lijk naar bet scbouwlokaal in de cel lulaire gevangenis is overgebracbt. W. S., los werkman, oud 18 ja ren, en P. W., arbeider, oud 22 jaren, beiden te Westzaan, zijn in bechtenis genomen, wegens bet ver vaardigen en uitgeven van valscbe kwartjes. Eene boeveelbeid dezer muntstukjes en werktuigen zijn in beslag genomen. Een gevaarlijk reisjetegen roil en dank. Verleden week Woensdag reed een wagen met vee, waarin zich een jongen als drijver bevond die dan vrij is van het betalen van passagegeld met den trein van Amsterdam naar Abcoude. Aan laatstgenoemd station werd de wagen afgehaakt en naar de los plaats gebracht; de trein was in middels verder gestoomd. Even voorbij bet station kwam een hevige Noord-Westenwind op zetten, die den wagen zulk een vaart deed nemen, dat bet personeel niet in staat was hem tegen te houden. Bliksemsnel verdween de wagen met vee en drijver in de duisternis. Van een aangekomen sneltrein werd in allerijl de locomotief afgekoppeld om den vluchteling na te zetten. De locomotief reed tot Vreeland zonder echter iets te hebben ge zien. De telegraaf, die men inmid dels in werking had gebracht, be richtte evenmin iets omtrent den wagen. Eerst te Breukelen liep de wagen dood in een hoop zand. De afstand van Abcoude te Breukelen, was door den wagen afgelegd in slechts 20 minuten. De jeugdige veedrijver, een zoontje van de weduwe Roest, had een on- beschrijfelijken angst uitgestaan. Hij kwam te Breukelen eerst tot be zinning, nadat hem eenige verster king was toegediend. Met den trein van 10.32 kwamen vee en drijver weer behouden te Abcoude terug. Het Engelsche schip, dat, zoo als wij reeds mededeelden, in de Zui- dergronden gestrand was, is, met behulp van drie sleepbooten, vlot gekomen en in de haven van Nieu- wediep binnengebracht. Het vaar tuig heeft veel water in en de Her cules is bezig het leeg te pompen. In de Valkstraat te Rotterdam woonden twee heeren gezamenlijk op eene gemeubileerde kamer. Bij een hunner vertoonden zich in de vorige week teekenen van krank zinnigheid; hij trachtte zijn vriend met een mes te vermoorden. Deze ontkwam dien aanslag, maar de on gelukkige maakte kort daarna een einde aan zijn eigen leven. Woensdag kwamen, zoo schrijft men aan de Midd. Ct., uit Bruinisse eenige planters tot de treurige er varing, dat sedert korten tijd eene sterfte heerscht onder de jonge oesters die op de Zuidhollandsche gronden, voornamelijk, ten minste voor zoover tot nu toe bekend, onder Herkeningen zijn uitgezaaid. De oorzaak van dat verschijnsel is geheel onbekend. Te Barneveld had Woensdag een treurig ongeluk plaats. De timmer mansknecht H. S. aldaar, bezig zijnde met het lossen van boonaen, terscertificaat opgesteld. Ceneri zeide mij niet hoe hij aan het formulier gekomen was. De man, van wien hij het kreeg, wist van het lijk niets. Toen werd er voor den volgenden avond eene doodkist besteld. In Ce- neri's tegenwoordigheid werd het lijk eenvoudig gekist. De man, die de kist leverde en begrafenissen be zorgde, verwonderde zich wel over zoo weinig omslag, maar hem werd gezegddat het maar voor den oogenblik was, aangezien het lijk buitenslands begraven zou worden. Daar hij terstond goed betaald werd, ging de man heen, en zeide verder niets. Toen werden, met behulp van het valsche certificaat, de gewone for maliteiten in acht genomen, en twee dagen later waren de drie mannen, in rouwgewaad, op reis naar Italië met het lijk van hun slachtoffer. Er was geen reden om hen op te hou- had het ongeluk, door het omslaan van den wagen, met zijn borst on der een boom te geraken, tenge volge waarvan hij hevige kneuzin gen bekwam en het bloed hem uit den mond vloeide. Men vreest voor zijn leven. Een brutale oplichter wist zich de vorige week bij den heer Bello, te Eerbeek, meester te maken van een horloge, een broek en een paar laarzen. De man gaf voor gepen- sionneerd militair te zijn en naar Apeldoorn te moeten, om zijn pen sioen te halen. Om fatsoenlijk voor den dag te kunnen komen, vroeg hij bovengenoemde voorwerpen ter leen. Men geloofde hem en leende hem het verlangde. Toen ging hij naar zekeren P. en vroeg dezen hem, tegen een goede belooning, naar Apeldoorn te rijden. P. deed dit, maar wacht nog altijd te ver geefs op de terugkomst van den pseudo-militair, die met horloge, broek en laarzen is verdwenen. Op de werf der Kon. Mij. «de Schelde» te Ylissingen, werd giste ren de kiel gelegd voor eene stalen raderstoom boot, genaamd Voorwaarts, welke zal gebouwd worden voor rekening der vennootschap «de Zeeuwsche Oesterput» te Bergen- op-Zoom en die uitsluitend bestemd is ten dienste der oesterteelt. De machine met stoom-korinrichting zal mede op genoemde fabriek ver vaardigd worden. Uit Roermond wordt gemeld: Sedert eenige jaren zijn in de bosschen van graaf Schaesberg de wilde zwijnen zóó sterk toegeno men, dat zij zeer veel schade aan de boeren toebrengen. Op Duitschen grond wordt de schade van den jachteigenaar ingevorderd; op ons gebied is dit niet het geval. Zoo kon de eigenaar Van Wijerhof al hier, op een geweerschot afstand van de hoeve, zien hoe 's morgens om 11 uur een 9tal dezer dieren zijn veld omwoelden, op enkele plaatsen tot 2 voet diep. De nu ge houden klopjacht heeft hoofdzake lijk aan eenige eekhoorntjes het leven gekost, terwijl een aange schoten wild zwijn eenen drijver de beenen openscheurde en zoodanig toetakelde, dat voor den man het ergste is te vreezen. Sedert de laatste tien jaren zijn de landerijen, langs deze grensbos- schen gelegen, de helft in opbrengst en waarde gedaald. Op de Noordesch, bij Ooster- hesselschebrug, zijn door onderschei den menschen, ook door een paar boeren uit Wachtum, een paar wilde varkens gezien, die door het kanaal zijn gezwommen en koers gezet hebben naar het Klenckerbosch. Deze dieren waren voor op de schoft en nek bijzonder langborstelig en van achteren kaal. Misschien zijn het afgedwaalde dieren uit de bos schen en wildernissen van het Ne- dergraafschap. Ook in Drente houden zich tegen woordig wilde zwijnen op; althans twee werden er op onderscheidene plaatsen gezien. Te Nieuweroord zag een arbeider, voor wien ze op de vlucht gingen, hen door het kanaal zwemmen. Ook in de ge meente Zweeloo heeft men twee van deze beesten opgemerkt. Te Klatering, gemeente Beilen, kwamen dener was niets verdachts in hunne handelwijs en ia de omstandighe den van 't geval. Zij voerden wer kelijk de lijkkist naar de plaats, waar Antony's moeder gestorven was; zij begroeven den zoon aan de zijde van de moeder; zij lieten zijnen naam, en den datum van zijn overlijden, op den grafsteen beite len. Toen voelden zij zich veilig tegenover iedereem behalve tegen over Pauline. Maar ook van haar hadden zij niets te vreezen. Toen aij ten laatste tot bewustzijn kwam, zag Teresa, dat het niet met haar was als an ders. Zij sprak niet over hetgeen zij gezien hadzij vroeg naar niets het verledene was uit haar ge heugen weggevaagd. Volgens de in structies, die Ceneri aan Teresa had gegeven, kwam deze zoo spoedig mogelijk met Paline over naar Italië, en toen zag Ceneri, dat Macari's misdaad tegelijkertijd den broeder ze op den weg bij een heerenhuis doch gingen in allerijl op de vlucht toen men buiten kwam. In den omtrek van laatsgenoemd gehucht zal men eene klopjacht houden om de ongenoodigde gasten te bemach tigen. Te Munsterscheveld is een vier jarig meisje, dat door hare moeder alleen was thuis gelaten, in het vuur gevallen, en hoewel op haar noodgeschrei dadelijk hulp kwam opdagen, is het aan de gevolgen der hevige brandwonden overleden. Naar men ons verzekert, werd een poelier in Friesland dezer da geneen «langoor» aangeboden, welke een vreemden kost scheen te hebben gebruikt. Wanneer men den haas op 't oog beschouwde, zou men hem niet voor vol aanzien, en loch bleek hij het gewicht te hebben. Een nauwkeurig onderzoek werd ingesteld, en men bevond dat het beestje een gewichtig zootje hagel en verderen zwaren kost bij zich droeg. Wat al niet kost voor hazen schijnt te zijn en waar al geen bedrog in zit! Een slachter te Muntendam heeft in den afgeloopen herfst niet minder dan 150 paarden aan den balk ge hangen. Het vleesch dezer viervoe ters wordt voor het grootste ge deelte als worst en gerookt vleesch in den handel gebracht en naar de groote steden verzonden. De been deren gaan naar de aardappelstroop- kookerijen om daar tot beenzwart te worden verwerkt. Te Werkendam viel Dinsdag een vrouw van den zolder harer woning terwijl zij bezig was in het donker naar iets te zoeken. Zij kwam met het hoofd op den grond terecht, en be kwam hersenschudding. Haar toe stand is zeer zorgwekkend. De Kiesvereeniging «Groninger Middenstand» te Groningen, begaan met het lot van de werkeloozen, heeft besloten dezen winter klom pen te laten maken, om op deze wijze tevens de huiselijkheid te bevorderen. Dit werk wordt ge prefereerd boven het kloppen van keien. GEMENGD NIEUWS. Omtrent den diefstal in België meldt men, dat de vijf Engelschen, die men voor schuldig houdt, naar Engeland zijn teruggekeerd. De procureur des konings heeft iemand naar Engeland gezonden, om aldaar met behulp der politie, de schuldi gen op te sporen. Dinsdag jl. is een nieuwe ge regelde stoombootdienst tusschen Antwerpen en den Congostaat ge opend. De eerste stoomboot dier lijn, «Vlaanderen» genaamd, had een aanzienlijke hoeveelheid Belgi sche nijverheidsproducten aanboord Onder de passagiers bevindt zich ook Msgr. Carrée, bisschop in het Fransche Congo-gebied. Een vreeselijk ongeluk heeft den 29en Nov. jl. plaats gehad te Leuven, in den stoom-meelmolen van den beer E. M. De stoker, zekere Coopman, werd door het vliegwiel, dat hem greep, tweemaal tegen den zolder geslingerd. Hij was als het ware verpletterd en is spoedig daarna overleden, eene weduwe met 14 kin deren achterlatende. van het leven en de zuster van haar verstand beroofd had. Naar Antony March werd gee nerlei nasporing gedaan. Zijn stoute plan tot in het uiterste ten uitvoer leggende, gaf Ceneri last aan een zaakwaarnemer, om Antony's goed en toebehooren in diens kwartier in bewaring te nemen, en aan de men schen aldaar te zeggen, dat Anteny ten huize van zijnen oom was over leden, dat zijn lijk naar Italië was gebracht, om daar bij zijne moeder begraven te worden. Eenige weinige vrienden betreur den een poos het gemis van eenen makker, en daarmede was de zaak uit. Daar de moordenaars verder ook niets van dien blinde vernomen hadden, veronderstelden zij, dat hij wijs genoeg geweest was, om zich maar stil te houden. Maanden achtereen verliepen er, zonder dat er bij Pauline verande ring te bespeuren was. Teresa be- Het water van de Rbóne heeft, nu het eenmaal binnen zijn perken teruggekeerd is, zulk een kolossalen sliklaag achtergelaten, dat sommige wegen nog niet zonder gevaar be reden kunnen worden. Dit onder vond een fruithandelaar uit NImes, die op den straatweg naar Avignon met zijn rijtuig in de modder bleef steken. De beide paarden, die on der het sterke aanzetten van de been geraakt waren, stikten in de modder. De diligence die in den avond van den 29en November van Gre noble naar Tenoin vertrok, is te Brignant een vreeselijk ongeluk over komen. Terwijl de koetsier een zak tabak overreikte aan het post-station, gingen de paarden op hol. Een der passagiers, een vrouw van 54 jaar, sprong uit het rijtuig, doch viei met haar hoofd op een puntigen steen en bleef op de plaats dood. Een tweede vrouw, die er eenige passen verder uitsprong, kwam goed terecht. Een andere vrouw te Brignant, die den dood van hare vriendin ver nam, kreeg daardoor zulk een toe val, dat zij kort daarop aan de ge volgen overleed. Door een comité is uit naam van de studeerende jongelingschap aan de «Académie de France» een gouden gedenkpenning aangeboden ter eere van den lOOjarigen Che- vreul. De eene zijde vertoont het borstbeeld van den geleerde, terwijl aan den anderen kant Chevreul ge zeten is in een leuningstoel, met een jeugdige vrouw, spespatriae verte genwoordigende, naast zich, die zijn grijze lokken met een lauwerkrans tooit. Hetzelfde comilé heeft, door talrijke inschrijvingen daartoe instaat gesteld, een catalogus doen opma ken van den ontzaglijken weten- schappelijken arbeid door Chevreul in zijn zoo welbesteed leven ver richt. De firma Krupp, te Essen, heeft eene manier uitgevonden om het vastgroeien van schelpen, koralen enz. aan de buitenhuid van schepen te voorkomen. Op de rijkswerf te Wilhemshaven worden met bedoelde methode proeven genomen, die be staat in het aanbrengen van eene zoo glad en blank mogelijke vlakte beneden de waterlijn, en wel door het vernikkelen van de platen der buitenhuid. Er wordt nu een proef vaartuig voor het verdere onderzoek gebouwd. Op kleine schaaj zijn de proeven reeds gunstig uitgevallen. Eenige dagen geleden werd bij een drijfjacht op het Stockerauer jachtterrein een anderhalfjarige ree bok geschoten van zonderlingen lichaamsbouw. Het dier had veel van een grooten dashond. De groote kop werd door een in verhouding zeer dunnen hals gedragen, de poo- ten, nauwelijks anderhalven dicime- ter lang, waren naar buiten ge kromd, de buik sleepte over den grond. Vreemd is het, dat dit mis vormd dier zeer langen tijd aan de opmerkzaamheid der jagers is ont snapt. Het Duitsche Keizerlijke Post- amt heeft met betrekking tot het beslag van de paarden iets nieuws ingevoerd, dat ook elders de aan dacht verdient. Tusschen de hoef ijzers der paarden worden nl. kleine, uit Braziliaansche vezelstof gevloch ten, kurkachtige kussentjes, de z.g. Beckmann'sche hoefkussens, gescho ven. Daardoor verkrijgt het paard het vermogen, om zelfs op de glad- waakte en verzorgde haar te Tu rijn, toen ik haar voor den eersten keer zag in de San Giovanni-kerk. Ceneri, die geen vast domicilium had, zag het meisje zelden. Zijne tegenwoordigheid wekte geen pijn lijke herinneringen bij het meisje; maar voor hem daarentegen was het zien van zijn nichtje ondragelijk. Het bracht hem voor den geest, wat hij zeo gaarne vergeten wilde. Zij scheen zich in Italië niet gelukkig te gevoelen; op hare halfbewuste manier verlangde zij naar Engeland. Daar Ceneri haar nu gaarne uit het ■gezicht had, vond hij goed, dat Te resa m-t haar naar Londen zou gaan, en was juist dien dag te Tu rijn gekomen, om de noodige schik kingen te maken voor haar vertrek. Macari, die, zelfs met het bloed haars broeders bezoedeldhaar als de zijne beschouwde, vergezelde Ce neri. Hij had er bij dezen laatste steeds op aangedrongen zijn huwe- ste straat, op asphalt enz. zóó vast te kunnen staan, dat, zooals uit lang voortgezette proeven is geble ken, hel gevaarlijke uitglijden geheel belet wordt. Bovendien wordt de schadelijke werking van de harde straat door het elastieke kussen verzacht, wat van zeer groot belang geacht moet worden. Twee schepen te Southampton binnengekomen, hebben gerappor teerd op de hoogte van Kaap la Hogue een schip in vlammen te hebben gezien, doch de hooge zee verhinderde hen hulp te verleenen. Het is nu gebleken, dat de Snomdon een schip van 1000 ton en geladen met timmerhout, is verbrand. Het vaartuig was bemand met 17 kop pen, die allen omkwamen. Een dertigtal Engelsche bok sers zijn te Calais aangekomen om in Frankrijk eene groote bokspartij te houden, daar die gevechten in Engeland verboden zijn. Groote wed dingschappen zijn er bij dien edelen strijd der vuistvechters aangegaan. Gisterenochtend heeft in de mijn «Elemare» bij Durham in Engeland eene ontploffing plaats gehad. Tij dens de ramp bevonden zich om streeks 40 arbeiders in de mijn, van welken 3 gedood werden, 14 nog bedolven zijn, terwijl de overigen gered werden. Gistere!) namiddag woedde er een geweldige brand in de City te Londen. Vier pakhuizen zijn ver nield, alsook een oud kerkgebouw, nabij Queen Victoria-street. De schade wordt op 100,000 p. st. ge schat. Ouderdom van een Albatros. De Japansche Hiogo News geeft het volgend verhaal van een merkwaar dig voorval op het Engelsche schip Duchess of Argyillkapitein Hoard, toen het schip zich gedurende de reis in de nabijheid van Kaap Hoorn bevond. Op een dag bemerkte men een zeer groo'.en albatros, die het schip volgde, en men meende aan den hals van den vogel een voor werp te zien, dat veel had van een vijf-frank stuk. Men deed toen po gingen om het dier te vangen door middel van een haak, waaraan een stuk varkensvleesch was bevestigd. Eerst drie dagen later bezweek de albatros voor de verleiding en liet zich vangen. Men bevond toen, dat het vreemde voorwerp een kompas doosje was, hetwelk door drie sterke koperen draden aan den hals van den vogel was vastgemaakt. Twee dezer draden waren versleten, en de doos zelf grijs-groen van kleur geworden. Bij de opening bleek zij een stuk papier te bevatten, waarop met inkt stond geschrevengevan gen den 8en Mei 1848, breedte 38°, lengte 40°, 14 W., door Ambrose Coham, van het Amerikaansche schip The Columbus. Men maakte daarna een nieuw doosje, waarin men het eerste plaatste en waarop men aanbracht den datum, waarop de vogel voor de tweede maal ge vangen was. Daarna gaf men den vogel zijne vrijheid terug, nadat men hem eerst gemeten en bevon den had, dat de vleugels eene span wijdte hadden van 3m. 70. Dit zeldzame feit schijnt te bewijzen, dat het normale leven van een alba tros de 50 jaar kan overschrijden. Het gevangen exemplaar was ge zond en krachtig. Te Koedoes had eene vendutie plaats, waarop zich ook twee Chi- neezen bevonden, die de onhebbe lijkheid, om maar ongevraagd van de ten verkoop aangeboden dranken te drinken wat, strikt genomen diefstal is duur moesten bekoo- pen. Nauwelijks hadden zij iedereen glas geledigd of beiden vielen piot- lijk met haar toe te staan, zelfs zooals zij was. Hij had gedreig i haar te zullen ontvoeren. Hij had ge zworen, dat zij de zijne zou zijn. Zij had geene herinnering van iets. Waarom kon zij zijne vrouw niet worden Hoe slecht Ceneri ook was, daar voor had hij toch teruggedeinsd. Hij zou zelfs, zoo mogelijk, gaarne allen omgang met Macari hebben afgebroken; maar de beide mannen waren te zeer ingewijd in elkanders geheimen, om het oneens te zijn op het punt van eene misdaad, hoe af schuwelijk die ook mocht zijn. Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1886 | | pagina 2