De bedoelde huizen zijn hier (te Londen) wel bekend, maar er gaat nauwelijks eene week voorbij,waarin geene aanvragen en wissels van bet vasteland op de eene of andere wijze er van iukomen. Hare onbeschaamd heid gaat zoover, dat zij in den laatstee tijd blanco-kredieten naar het vasteland aanbiedt, daarbij slechts de voorwaarde stellend, dat hare commissie bij het accept contant moet betaald worden. Een dezer huizen heeft ons zelfs met een pro ces gedreigd, omdat het ons gelukt is, eene partij goederen ter waarde van 200 p. st. in transito te redden. In bet stoomschip Prins Man rits dat gisteren te 10 uur naar Suriname vertrok, is te Amsterdam eene ijzeren steenkolenloods met al haar onderdeelen ingeladen. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland hebben op het daartoe strekkend verzoek van den heer W. Arkes, te Utrecht, verklaard, dat er bij hun college geen bezwaar bestaat, dat de concessie verleend aan de West-Friesche Tramweg- maatschappij (in liquidatie) voor den aanleg en de exploitatie van een tramweg van Hoorn naar Enkhui zen, worde overgedragen aan de op te richten naamlooze vennootschap «Paardetram HoornEnkhuizen.» (17. D.) Uit Tessel wordt gemeld: Eenige dagen geleden spoelde hier uit zee een groote bruinvisch aan, van wel negen voet lang. Spoedig zaten een aantal meeuwen en kraaien op den buit te azen. Ze werden echter verjaagd door eenen verbazend grooten arend, die dag aan dag zich aan het lijk te goed deed, zoodat eindelijk alleen het gebeente bleef liggen. Men maakte wel jacht op den arend, doch slaagde er niet in hem te schieten. De oudste wethouder, de heer P. J. de Fremery, deelde in de Raadsvergadering te Leiden, onder bijval der leden mede, dat er ge gronde verwachting bestond, dat de hooggeachte burgemeester weldra zijn gewone werkzaamheden zal kunnen hervatten. Op een in het Leiische Bil. ge plaatste advertentie van een verlo ren sleutel, zijn er niet minder dan 28 aangeboden, waaronder ook de gezochte. Er schijnen dus heel wat menschen te zijn, die hun steutel kwijt zijn. Zaterdagnacht is te 's Hage inge broken in het kantoor van den sub-ontvanger van het geslacht in de waag aan het Zieken. De dief of dieven hebben het slot van een hek, waaraan een ijzeren ketting was, verbroken, eene ruit van het kantoor uitgesneden, de deur met geweld geopend, maar niets van hunne gading gevonden, daar al het geld Vrijdagavond uit de les senaars was medegenomen, die niet gesloten waren. Er is dan ook niets ontvreemd. De commissaris van politie der 2e afdeeling, vergezeld van een inspecteur en een rechercheur, heeft Zaterdagochtend een onderzoek ter plaatse ingesteld. De vaak besproken Kurhaus-brand te Scheveningen zal waarschijnlijk toch nog aanleiding geven tot eene gerechtelijke vervolging. Men ver mij nu helder, en ik zal trachten het door mijne liefde te vergelden, zoo dat mogelijk is. Laten deze woorden zijn als het einde onzer bruidsdagen. De rest is heilig. De boomen rondom ons weten alleen wat er tusscben ons voorviel, terwijl hunne vriendelijke schaduw op ons viel, waarin wij woorden van liefde wisselden; waar onze tweede en werkelijke trouwdag, het eene uur na bet andere, voorbijvloog. Eindelijk stonden we op, maar we konden nog niet terstond dat plekje verlaten, waar bet geluk tot ons was gekomen. Wij keken nog eens rond, en zeiden vaarwel aan heuvel, vallei en rivier; wij staarden lang in elkanders oogen; onze lippen ont moetten elkander telkens opnieuw. Toen gingen wij samen de wereld in; bet nieuwe liefdevolle leven te gemoet, dat ons voortaan wachtte. Wij wandelden voort als in een droom, en ontwaakten eerst door neemt althans dat dezer dagen 'sHofs Raadkamer, in strijd met de beslis sing der rechtbank, die geen termen moet hebben gevonden tot het doen instellen eener vervolging tegen de dienstbode, op grond van art. 158 Strafwetboek een nieuw onderzoek beeft bevolen. Het stoomschip Rotterdam van de Ned. Ams. St. Maatschappij, Vrijdag van zijne eerste reis naar New-York te Rotterdam teruggekeerd, heeft zoowel op de been- als op de terug reis zwaar stormweder gehad. Het schip voldeed uitnemend en vertrekt weder op den eersten Kerstdag. 't Blijkt thans dat te Rotterdam door den jongsten storm niet min der dan 200 telephoougeleidingen werden vernield. Men is thans druk bezig de gemeenschap te herstellen. De soldaat-vrij willigerPeperkamp, die sedert eenige dagen bij bet bat. infanterie, te Grave in garnizoen, vermist werd, beeft zich weder aan gemeld, en zal naar de klasse van discipline worden overgebracht. Volgens art. 451 van het nieuwe Wetboek van Strafrecht, wordt met hechtenis van ten hoogste drie da gen of geldboete van hoogstens vijftien gulden gestraft bij «die in bet openbaar voor de eerbaarheid aanstootelijke liederen zingt.» Naar aanleiding biervan, beeft de politie te Brouwershaven proces verbaal opgemaakt tegen iemand, die op straat zong: «Meisje moetje niet opstaan», enz. Vanwege de Fransche Republiek waren bij den Burgemeester van Brielle medailles ingekomen voor de bemanning der reddingsboot aldaar, wegens de betoonde hulp bij de stranding van b et Franscbe barkschip Olivier Madeleineden 9n Januari jl. op de Ribben buiten de Maas gestrand. Reeds meermalen was men van plan gewee-t de uitreiking dezer medailles te doen geschieden, doch telkens was men hiervan terugge komen, doordien niet alle redders in de gemeente waren. Zaterdag evenwel waren bijna allen te huis en zou de uitreiking plaats hebben. Reeds geruimen tijd voor bet be paalde uur, waren, hoewel er op dien tijd een sneeuwstorm woedde, tal van nieuwsgierigen op de markt tegenwoordig. In het stadhuis be vond zich de bemanning der red dingsboot bestaande uit: B. 't Hart, schipper, T. Verbagen, S. Fasol, C. Dorsmou, J. Kaus en P. 't Hart. Afwezig was H. de Valois. Om zeven uur plaatste zich voor de stoep van het stadhuis het Briel- sche muziekkorps Harmonie en speel- bet Wien NeSrlandsch Bloed. Daar op traden naar buiten de bekroon den, benevens de Burgemeester en de beer Jacs Hofland, agent der Zuid-Hollandsche Reddingsmaat schappij. De Burgemeester hield daarop eene toespraak tot de be kroonden. De schipper ontving eene groote zilveren medaille, en de verdere be manning een kleine. Die van H. de Valois werd aan den schipper ter hand gesteld met verzoek deze aan hem te willen geven. Onder de uitreiking speelde weder de muziek. Nadat de Burgemeester zijne toe spraak geëindigd bad, ging men in 't zien van huizen en menschen. Paulinefluisterde ik, ib het u goed, dat we van avond nog van hier vertrekken, en naar Lon den gaan? En dan? vroeg zij nieuws gierig. Kunt gij 't vragen Naar Italië natuurlijk. Zij bedankte mij met een blik en een handdruk. Wij waren nu t'hu's. Pauline ging binnen, Priscilla voorbijdie met hare anders goedhartige oogen mij vreeselijk aankeek. Zij had mij een aartsdumoor genoemd, daar moest ik revanche van hebben I Priscilla, zeide ik bedaard weg, - ik vertrek eerst van avond; van Londen uit zal ik u schrijven. Ik was al genoegzaam gewro ken: het goede oudje was op bet punt om schreiend aan mijne voeten te vallen. Och joDgeheer Gilbert I doe optocht de stad door. Voorop een vlaggendrager, vervolgens het mu ziekkorps begeleid door een zestal fakkeldragers, de Burgemeester, de heer Hoflard, de bekroonden, en daarna een versierde wagen, waar in zich bevonden drie oude zeelie den, die deze plechtigheid door hun ne tegenwoordigheid opluisterden. Het waren A. Borstlap, Jb. Borst lap en A. Schaap. Deze hadden hun borst gesierd met de in hun leven ontvangen medailles, eveneens be haald bij het redden van ongeluk- kigen, en bet was niet ééne me daille, neen drie, vier, ja zelfs bad A. Borstlap er zeven op de borst, wel een bewijs, dat dit menschen zijn, die nimmer om zich zeiven gedacht hebben, waar bet er op aan kwam het leven van bun even- mensch te redden. Achter en om deze stoet verdrong zich eene groote schare van men schen, die mede de stad doorgin gen. Eerst ging men het Zuid- Einde door, en vervolgens de Kade, Markt, Voorstraat, Maarland,Nieuw- straat, Voorstraat en zoo terug naar het stadhuis. Daar aangekomen sprak de bur gemeester opnieuw een hartelijk woord. De beer Hofland dankte daarna, als agent der Zuid-Hollandsche Reddingsm&atschappij, den burge meester hartelijk voor den ijver en de geestdrift door hem bij deze ge legenheid aan den dag gelegd, maar vooral dankte bij hem voor de on dubbelzinnige bewijzen van sym pathie voor de Brielsche reddings boot en bare bemanning. En, vervolgde bij verder, u wak kere mannen, u wenscb ik van harte geluk met de eervolle onder scheiding u te beurt vallen. Laat dit eermetaal een spoorslag voor u zijn, om op den ingeslagen weg loort te gaan en in de ure des ge- vaars te toonen dat niet ten onrechte op u wordt gebouwd. Na een driewerf hoera w?s deze plechtigheid afgeloopen, waarna nog een langen tijd de bemanning van de Br. reddingsboot met haren vertegenwoordiger, den burgemees ter, alsmede met nog eenige oude voormalige manschappen der Br. reddingsboot in de raadkamer aan genaam bijeen waren. BrCt.) Volgens zeggen van een Belgi schen zeeloods, te Vlissingeu uit zee binnen, beeft hij bij den jong sten storm in de Noordzee een stoom schip zien zinken, waarvan bij het dek alles was weggeslagen tn de masten overboord waren gegaan. Noch van de bemanning, noch van de vlag was iets te ontdekken. Een onbekende te Zierikzee heeft aldaar f1000 geschonken om een extra uitdeeling van kleeren en voed sel aan de armen te doen plaats hebben. Bij eene vrouw te Olst werd een rok vermist. Buurvrouw, die bij haar gewerkt heeft, is stellig de dievegge. Dit moet aan het licht. «Kom, meisje, Zondag met het Bpoor Daar de stad en buurvrouw voorpleizier mee!» Moeder en dochter met de werkvrouw op reis uaar de waar zegster te Deventer. Deze, op de proef gesteld, raadt dat het gesto- lene een pak is of iets blinkends. - «Neen, 'tis een rok! maar wie is de dief? daar komen we om.» «'tis geen vrouw, maar een dat niet, doe dat niet! riep zij, wat zal er van juffer Pauline worden? dat lieve sebepsel! zij zou deu grond kussen, waar gij gaat! Ik had gerekend op een nieuwe schrobbeermg, en niet op een uit storting van gevoel als deze. Ik legde haar de hand op den schouder. Maar Priscilla, zeide ik, uwe juffer Paulinemevrouw Vaughan, mijn vrouw, gaat mede. Nu begonnen de tranen van Pris cilla nog meer te vloeien, maar dit waren tranen van vreugde. Tien dagen later stond Pauline bij bet graf van baar broeder. Op haar verlangen had ik aan 't hek van 'bet kerkhof op baar gewacht, tot zij terug zou komen. Zij zag er bleek uitaan hare oogen kon men zien, dat zij bitter geschreid had; maar toen zij zag, dat ik baar met bezorgbeid aankeek, glimlachte zij. (Slot volgt.) man in nette kleeren.» Gelukkig voor buurvrouw, maar dan is het ook duidelijk als de dag, dat het de broer is van deu vrijer van de zuster van de meegenomen dochter. Dat zal uitkomen. De zuster zegt het baren vrijer, deze bezorgt het aan bet adres. De broer dreigt, dat hij het zal aanbrengen. Maar hij bezint zich eu brengt het niet voor den rechter. Is dit nu niet het beste bewijs? hij durft bet niet aan te brengen! Zoo heeft de waarzegster dan wel gelijk gehad. De rok ech ter komt niet terug. Onkosten voor de reis en de profetie verloren bo vendien. Dizer dagen maakte de heerM., te G. nabij Sittard, zich gereed om te paard uit te gaan; volgens ge woonte zou bij zich door zijn houd een buldog, die zeer trouw was en steeds vriendelijk jegens zijn mees ter, laten vergezellen. Nauwelijks is hij in den zadel gezeten of de bond, werpt zich op hem en grijpt hem bij het beenbet paard verschrikt, springt achteruit en de bond is ge noodzaakt los te laten; bij werpt zich echter opnieuw vooruit en springt op het kruis van het paard. Alstoen ontstond eene worsteling tusschen bet paard en den hond; bet paard slaat en steigert als een razende, werpt zich ter zijde, naar achter, vooruit, om aan de aanval len van zijn woedenden vijand te ontsnappen, die het bij de posten grijpt, aan den buik, overal. Eens komt de hond terecht onder de voorpooten van het paardbij staat weer op en komt weer op het paard af, dat hem door een sl&g van zijn achterpooten tien meters ver doet rollen; weer komt bij terug en springt aan de borst vaa bet paard, waaraan bij zich als een bloedzui ger vastklemt. Het doodelijk ver schrikte paard blijft een ogenblik onbeweegelijk; de ruiter, die ge lukkig tegenwoordigheid van geest en koelbloedigheid niet verloren had, springt uit den zadel en valt den hond met zweepslagen aan; de bedienden snellen, met gaffels eu stokken gewapend, toe eu het geluk te hen eindelijk hem door slagen zijne prooi te doen loslaten. Hij verwijdert zich echter slechts eenige schreden en tot driemaal toe poogt hij zich weer op het paard testor ten. Eindelijk slaagt men er in zich van hem meester te maken en hem te verwijderen. Dit anders zoo gedwee en trouw dier was op eenmaal veranderd in een verscheurend beest, ter prooi aan een aanval van woedende razer nij; het bloeddorstig instinct van zijn ras was plotseling in hem op gewekt geworden. Dit tooneel had misschien slechts twee minuten geduurd; gelukkig dat zulks voorviel op de binnen plaats der woning en in tegenwoor- beid van drie mannen, die onmid dellijk ter hulp konden snellen. Indien de bond zijn meester twee minuten later hadde aangevallen in bet open veld, van alle hulp ver stoken, '!an waren de gevolgen niet te overzien geweest. Uit Venloo wordt gemeld van 11 December 's morgen 8 uur: De Maas beefl de onrustbarende koog;e van 14.19 M. boven A. P. bereikt, zijnde 0.36 M. was sedert gisteren avond. Het water beeft reeds de aangrenzende straat bereikt en dringt de kelders der huizen binnen. De laagliggende landen en lijnpaden zijn ondergeloopen. De was houdt aan. Af en toe maakt de politie in Limburg proces-verbaal op tegen landbouwers en koopliedendie kalveren, met de pooten aan elkan der gebondenvervoeren. In het zuiden zijn de vervoerders voor zichtiger dezen hebben hun karren zoo ingericht, dat de kalveren daarin vrij kunnen staan er. liggen. Het jaarlijksche congres der soci aal-democratische partij in Neder land zal op de Kerstdagen plaats vinden te Hengeloo. Men meldt uit Maastricht: Onze stad wil in niets onderdoen voor bet buitenland. Hebben Ame rika, Italië, Londen en Brussel hun vaster, thans wil de heer U., onze stadgenoot, ook een hongerkuur van 30 dagen aangaan en wil bij Zon dagavond in het Café du Casque zijn laatste maal nuttigen alvorens de hongerkuur aan te gaan. Hij maakt zich sterkgedurende de kuur niets te gebruiken dan water. Verleden week hadden zich een drietal jongens van 12 en 13 jaar, tijdens bet middaguur, door over- klimmiug van den buitenmuur en bet uitsnijden van eene glasruit toegang verschaft tot bet schoollo kaal der Fraters op het Korvel te Tilburg. Uit verschillende lessenaars hebben zij geld ontvreemd en, na eene kast te hebben opengebroken, ook verscheidene boeken gestolen. Donderdag jl. maakten zij zich nog maals aan hetzelfde feit schuldig, maar werdeu nu op heeterdaad be trapt door deu commissaris van po litie aldaar, aan wien het gelukte de jeugdige booswichten tot beken tenis te brengen. Men schrijft uit Maastricht van 10 dezer: Bij een hevigen storm en regen werd gisteren door de Belgische gendarmes naar de zijde van Ne derland over de grenzen gezet een matroos, genaamd Peijel, geboren te Breslau, en thans zonder vaste woonplaats. De arme sukkel was te ziek om te kunnen loopen en werd daarom in een kruiwagen vervoerd en op Nederlandsch grondgebied aan den weg nedergelegd. De bur gemeester van Oud-Vroenhoven menschlievender dan de Belgische gendarmes, liet onmiddellijk een rij tuig ontbieden en den ongelukkige naar het gesticht «Calvarienberg» te Maastricht overbrengen, waar hij op dit oogenblik wordt verpleegd. Aan de bevoegde macht is van bet gebeurde kennis gegeven. De burgemeester der Limburgsche gemeente Berg en Terblijt ontving dezer dagen een ongeteekend schrij ven, waarin hij met moord werd bedreigd, indien bij niet vóór 1 Januari a. s. zijn ontslag zou heb ben genomen. De schrijver bevestigt zijne be dreiging onder de gebruikelijke eeds formule: Zoo waar helpe mij God almacbiig! Een gewezen raadslid, op bet oogenblik elders woonachtig, wordt verdacht de schrijver te zijn. De maréebaussée te Valkenburg doet onderzoek. Door de beeren A. L. Festen, burgemeester van Heeswijk, en Jules Godfermann, ingenieur te Pa rijs, is concessie gevraagd voor bet geheel op hunne kosten oprichten van een abattoir te 's Bosch. Door de rijksambtenaren te Affer- den ziju Vrijdag aangehouden J. Loon en J. Jansen,beidenDuitschers, die van bet buitenland eene hoeveel heid spiritus hadden binnengesmok keld. De kar die het frauduleuse bevatte, en bet paard zijn Zaterdag verkocht en de smokkelaars naar 's-Bosch overgebracht. Een hunner was van een geladen revolver voor zien. Te Randwijk kregen twee perso nen twist in een herberg. Een hun ner, een oud bekende van de justitie, die reeds 7 maal wegens vechten gevonnisd is, zekere H. R., bracht daarbij den ander met een mes eene gevaarlijke wonde aan den bals toe. Eene gehuwde vrouw te Deven ter, wier mau voor eenigen tijd naar Amerika was vertrokken en van daar weder was teruggekeerd, hield gedurende de afwezigheid van haren man kostgangers. Donderdag kwam baar een dezer opzoeken en zij be sloot met hem op reis te gaan. Zij haalde geld, naar zij beweert f425, dat zij bij eenen notaris had staan, en ging met den. voormaligen kost ganger naar den trein. De kostgan ger stapte in den trein, doch liet zijne gezellin achter. De vrouw be weert, dat hij haar geld heeft me degenomen. Onder bevel van een korporaal is, naar het Deventer dagblad de Koerier meldt een detachement hu zaren van Deventer naar Hoog-Soeren vertrokken, teneinde daar politie toezicht uit te oefenen op strooperij in de bosschen.

Haarlem's Dagblad | 1886 | | pagina 2