onderwijs. eens te bezoeken; toen hem dat ge lukt was, gaf hij van zijn verblijf aan de politie kennis en was des avonds weer in zijn cel terug. Iu het Compascuumveen wil men eene proef nemen om uit het hout dat in de onderste veenlagen ge vonden wordt en dikwijls uit zware, nog vrij gave eikenstammen bestaat vooral uit boomwortels teer te branden. Mocht deze proefneming slagen, dan zou voor de tallooze wagen vrachten hout, die jaarlijks bij de veengroverij opgedolven worden, een uitweg gevonden zijn. GEMENGD NIEUWS. Gedurende de parade van Za terdag, te Bergen, had er een zon derling ongeval plaats. Een lancier was uit het zadel gelicht en zijn lans bleef in den grond steken, met den steel in de hoogte. Een daar achter galoppeerend paard, liep met zooveel kracht op dit wapen in, dat de steel 60 centimeters diep in zijn lichaam drong. Er waren drie man noodig, om het wapen uit de wond te trekken. Het arme dier werd na een eeiste verband zoo goed moge lijk naar den stal teruggebracht. De Berlijnsche Echo had een prijsvraag uitgeschreven voor het langste en koddigste woord, dat zijn lezers konden uitvinden. De wed strijd is afgeloopen en de prijs is toegekend aan 't woord «Transvaal- truppentropentransporttrampelthier- treibertrauungsthranentragodie»; dat is«Die Thtanentragödie derTrauung eines Trampelthier-Treib-rs beim Transport der Transvaaltruppen naeh den Tropen.» Een lezer zond het woord«Koppenknappenlippenlap- penpappenmappenklappenwappen» of: «Das Wappen auf der Klappa einer Mappe aus Pappe für den Lip penlappen eines Knappen auf der Koppel» Een andere schreef: «Mek- kamuselmannenmassenmeuchelmör- dermohrenmuttermarmormonumen- tenmacher», hetgeen zeggen wil: «den Macher eines Marmor-Monu- ments für d:e Mohrenmutter eines Massenmeuchelmörders unter den Muselmannen zu Mekka!» De berichten over den toestand der koningin van Zweden blijven zeer gunstig luiden. De operatie is niet alleen volkomen gelukt, maar ook gaat de verdere ontwikkeling van het genezingsproces zeer voor spoedig, zoodat de algemeene toe stand der patiente niets te wen- schen laat. Mad. Régnier (Daniël Darc), onlangs overleden, gaf de volgende verklaring van de liefde bij de vrou wen van verschillende nationaliteit. De Italiaansche bemint door den drang van haar temperament, de Spaansche voor baar genoegen, de Duitsche uit zinnelijkheid, de Rus sische om anderen te onderkruipen, de Oosterlinge uit gewoonte, de Oostenrijksche om haar virtuositeit te toonen, de Poolsche uit degelijk heid, de Vlaamsche uit plichtbesef, de Engelsche om gezondheidsredenen de Creoolsche bij instinct, de Ameri- kaansche uit berekening, deFransche provinciale uit verveling, de Pari- sienne uit nieuwsgierigheid. Van de Hollandscbe zwijgt zij. Waarschijn lijk ligt daarin opgesloten, dat de Hollandsche vrouw de eenige is, die bemint uit liefde. Een buitengewoon brutale diefstal is op de spoorweglijn van Warschau beproefd. Het was op den trein, die de wekelijksche op brengst van al de stations van het traject meeneemt. Ds ijzeren kist, die geld naar St.-Petersburg moest brengen, hield meer dan 100,000 roebels in en stond in de bagage wagon. Toen men dicht bij Ostrow de bagage van een der reizigers wilde halen, bemerkte de conducteur tot zijn schrik dat de kostbare kof fer verdwenen was! Algemeene ver warring, telegrammen werden naar alle kanten verzonden; men kwam tot de ontdekking dat uit den ba gage-wagon een plank van onderen weggezaagd was. Daar komt een van de conducteurs op de gedachte om tieu minuten oponthoud te vra gen bij het contröleeren der kaartjes had een der reizigers, die een reus- achtigen reiszak bij zich droeg, zijn aandacht getrokken. Men ging on derzoeken en kwam tot de volgende ontdekking: de reiszak was zeer vernuftig gemaakt, zoodat er zich iemand in verbergen kon. De dieven hadden nu gebruik gemaakt van breekijzers enz., die er in geborgen waren en hadden het ijzeren geld koffertje ongemerkt in den reiszak gestopt 1 Daarna waren zij door de uitgezaagde opening ontsnapt en hun handlanger wilde nu met zijn 100,000 roebels een goed heenkomen zoeken 1 Dat de reiziger in zijn tocht een wei nig vertraagd werd, is te begrijpen. Er is een belangrijk complot ontdekt van spoorweg-personeel tus- schen Pittsburg, Columbus en Cin cinnati, hetwelk ten doel bad het stelselmatig plegen van roof op goe derentreinen. Er zijn 46 beambten gearresteerd, nadat er reeds voor eene waarde van 200,000 dollars was gestolen. De officieuse bladen te Weenen gelooven, dat Oostenrijk-Hongarije de uitnoodiging van het Fransche Goevernement, om deel te nemen aan de Tentoonstelling van 1889, niet zal aanvaarden, omdat de Mo narchie zich niet met het vieren van het eeuwfeest van 1789 kan vereenigen. Twee kleine meiskes vergelijken de poppen, die ze hebben gekregen. Al spoedig blijkt, dat die van Annie verreweg de kroon spant. Niet alleen, dat ze echt baar heeft en de oogen kan verdraaien, maar ze ver mag ook, Papa en Mama te zeggen. Bedroefd staat Bertha te kijken. Maar plotseling kleuren haar wan gen en schitteren haar oogen, als ze uitroept: Ja, maar mijn pop heeft veel goeier hart dan de jouwe! Wat ben je van dag opgeruimd.. is je iets aangenaams weervaren? Ja, ik heb juist 99 gulden verdiend. Hoe zoo? Iemaud heeft me 100 gulden te leen gevraagd ik heb hem maar één gegeven. KOLONIËN. BATAVIA, 11 Maart. Bij besluit van den goeverneur-generaal is bepaald dat op de navolgende negen plaatsen telepkoonkantoren zullen worden opgericht, en dat deze door middel van telephoongeleidingen met de daarbij ge noemde post- en telegraafkantoren ver bonden zullen worden: Pandeglan (res. Bantam) met het post en telegraafkantoor te Serang; Madja- lengka en Koeningan (res. Cheribon) met dat te tCheribon; Soekoredjo (res. Sema- rang) met dat te KendalBlora (res. Kembang) met dat te Rembang; Poerbo- linggo en Poerwokerto (res. Banjoemas) met dat te Banjoemas; Trenggalek (res. Kediri) met dat te Ïoeloeng-Agoeng; Pa- jakombo (res. Padangsche Bovenlanden) met dat te Port de Koek. Aan eenen brief van den Atjeh-corres- pondent der //Sumatra Ot." van 6 Maart, is bet volgende ontleend; Een blokhuis is den 23en Februari jl. opgericht te Kota-Pagani, de plaats waaruit de optrekkende en afkomende wachten van het blokhuis Saban bijna iederen dag door de Atjehers uit loopgraven werden be- schoteD. Den 23en Februari 's nachts tegen 4 ure vertrokken per extra-trein eenige troe pen van verschillende korpsen ter sterkte van ongeveer 250 man, naar Oleh-leh, ten einde zich met de genie werklieden en 50 dwangarbeiders naar het emplacement te begeven, waar de versterking moest wor den geplaatst. Reeds in den vroegen morgen begon het geschut der marine het terrein schoon te vegen, terwijl de artillerie van Lamtih eveneens haar best deed. Bij aankomst der troepen op het ter rein werd een klein aantal Atjehers door ons vuur verdrevenzij losten eenige scho ten op de onzen, met het gevolg dat de Europeesche sergeant Engelhardt sneuvelde en een ir.landsch fuselier gewond werd. In den namiddag was de palissadeoring opgericht; zoodat de troepen welke in het blokhuis moesten blij ven overnachten, tegen een vijandelijken aanval waren beschut. De overigen keerden tegen den avond naar hunne garnizoenen terug en werden evenals de te Kota-Pagani achtergeblevenen, des anderen daags door versche troepen af gelost. Den 24en werden de werkzaamheden voortgezet, zonder dat de troepen werden verontrust. Het geschut liet zich dien dag niet hooren. Den 25eu werden eenige kanonschoten door de marine gelost, teneinde opge merkte Atjehers te noodzaken zich te ver wijderen. De werkzaamheden werden rus tig doorgezet. Den 26en was het blokhuis nagenoeg klaar en werd een aanvang gemaakt met het opeukappen van het terrein. Den 28en was de versterking gereed, zonder dat verdere ontmoetingen met den vijand hadden plaats gehad. De bezetting wordt dagelijks verwisseld. Het geregeld aflossen der wachten van het blokhuis Saban zal dus nu met minder gevaar kun nen geschieden. Prof. Pekelharing en zijn gevolg hebben hun laboratorium geïnstalleerd in de recrea tiezaal van de lijders der le afdeeling in het militair hospitaal. De te Kota-Radja per vorige westboot aangekomen militai ren zijn allen door hen onderzocht. Ver der heeft de professor eenige patiënten, lijdende aan berri-berri, onder zijne behan deling genomen. Ir.tusschen hebben zich, volgens ofli- eieele berichten, in de laatste dagen veel meer //acute" gevallen van berri-berri voor gedaan. Het sterftecijfer der lijders is ook aanmerkelijk gestegen. Betreffende de veiligheid valt weinig te zeggen. Behalve het zonder ernstige ge volgen beschieten van eenige onzer posten, hebben geen merkwaardige gevallen zich voorgedaan. De sectorpatrouilles werden niet verontrust. Zou dit niet een weinig het gevolg zijn van het geducht pak slaag, waarop de heeren aanvallers door de pa trouille Van Neer werden getrakteerd? Zoo ja, dan wensch ik hen «van hetzelfde laken een pak", en wel zoo spoedig mo gelijk. Zonder op de sectorpatrouilles te vuren, wisten de Atjehers haar toch een gewonde te bezorgen, en wel door «randjoes" (do rens) te planten in eene met gras begroeide sawah, waar sommige patrouilles gewoon lijk doorheen gaan om een nabijgelegen voetpad te bereiken. De Europ. sergeant Brutscher trapte in een «randjoe", ten gevolge waarvan deze in zijn voet drong. De afgebroken «randjoe" kon echter on middellijk uit de wond worden verwijderd, zoodat genezing spoedig kan volgen. De eigenaar van de sawah werd door de patrouille medegevoerd en gebracht naai den goeverneur, die hem naar de civiele gevangenis verwees. In eene Atjch-correspondente van de //Locomotief" vinden wij vermeld, dat professor Pekelharing te Kotta Radja zijn onderzoek naar de berri-berri heeft aange vangen. Het eerst zijn aan de beurt man schappen als versche troepen aangevoerd. Druk is men bezig met het in orde bren gen van het laboratorium, aangezien de professor drie maanden te Kotta-Radja denkt te vertoeven. De Kamer van koophandel te Batavia heeft, naar aanleiding van een daartoe door verscheidene groote handelshuizen gedaan verzoek, aan de regeering het voorstel gedaan on Staatsblad 1885 no. 109 in dien ziu te wijzigen, dat niet mo gen worden gedeponeerd handels- of fa brieksmerken, waarop andere firma's of fabrikanten recht hebben, en zoo die aan vulling niet mogelijk is, alsdan aan het bestaande reglement eene duidelijker in terpretatie te geven. Aan het in December 1886 gehou den eindexamen van de kweekschool voor inlandsche onderwijzers te Amboina namen deel acht kweekelingen, die allen slaagden. Meer dan een jaar geleden heeft de heer Beer, tokohouder te Ambawara, zich failliet verklaard. Wat deed nu de Samarangsche weeska mer, die als curatrice optrad? Zij hield de goederen zoolang aan, dat aan bewaarloon, huishuur en verzorging van paarden alleen f900 moest uitgegeven worden. Eindelijk werden de goederen verkocht. Een gedeelte werd te Ambarawa, een ander te Samarang in veiligheid ge bracht. De opbrengst viel geducht tegen en beliep f1950. Hiervan gaat echter veel meer af dan de bovengenoemde f 900, welke onkosten gedeeltelijk bespaard zou den ziju, als men tijdiger had verkocht. Aan transportloou, onderhoud van het huis, aan taxateurs, aan weeskamer, justitie en andere kleine uitgaven moest niet minder worden besteed dan f 775, zoodat de on kosten in het geheel bedragen f 1675. Blijft over een batig saldo van f 275. Meer dan 7 5 pet. van de opbrengst der goederen is aan onkosten betaald, dank zij de lang zaamheid der Weeskamer. Dat de crediteuren zich over zulk een pover resultaat beklagen, is niet meer dan natuurlijk. De weeskamers schijneu, naar wat zij tot nu toe te dezen opzichte pres teerden, er niet' voor berekend te zijn. Daarom stemmen wij van harte in met den wensch, dat zij gereorganiseerd wordeu, zoodanig, dat de belangen èn van haar pupillen èn van crediteuren bij failliete boedels beter behartigd worden. «Loc." Naar wij vernemen, heeft de direc teur van Binnenlandsch Bestuur aan de regeering geadviseerd afwijzend te beschik ken op het verzoek van den heer Escliau- zier, om goedkeuring der statuten van de naamlooze vennootschap «Maatschappij tot exploitatie van de suikerfabrieken Satenen- Lor, Brangkal en Dinojo" en vergunning te verleenen om het beheer dier met goe- vernements-eontract werkende suikerfa brieken over te dragen aan genoemde maat schappij. Genoemde departementschef acht het iu 's lands belang niet wenschelijkzulke verzoeken iu te willigen. Terwijl thans de fabrikanten met hun geheele vermogen aansprakelijk zijn voor cijns en plantloon, zouden zij hij eene overdracht aan eene naamlooze vennootschap voor niet meer dan het bedrag hunner aandeelen aange sproken kunnen worden. - Uit .mpenan verneemt de «Loco motief:" De vei mding van den vorst van het eiland Loj jok tot het goevernement schijnt minder i lenflschappelijk te zijn, en wel omdat eo der vorige residenten van Bnli en Lombok de volgende eischen zou ge steld hebben a. Vervanging van de Lomboksche vlag door de Nederlandsche. b. Toelating van een controleur. c. Verwijdering van den Arabier Said Abdoollah, die grooten invloed op den vorst heeft, en d. den aanvoer van slaven uit Ende, Soenda, enz. te beletten. Naar wij vernemen, zal van regee- ringswege ter hoofdplaats Serang (Bantam), een artesische put worden geboord. De heer H. Steenstra Toussaint heeft aan de Regeering het verzoek gedaan om de eilanden de Groote en Kleine Kombuis in erfpacht te mogen hebben, ten einde guttahpertjah te planten. Naar wij vernemen, zijn op het telegraafkantoor te Weltevreden proeven genomen met telephonische verbinding langs den telegraafdraad. De proef is uitnemend geslaagd; men kan ten minste rechtstreeks met Buiten zorg zeer duidelijk preken. Wij vernemen wijders, dat die proef ook zal genomen worden met Samarang en Soerabaija. De Raad van justitie te Batavia heeft rechtsingang met bevel van gevan genneming verleend tegen G. B., van beroep wagenmeester bij de Deli Spoorwegmaat schappij, wonende te Medan, terzake dat hij, na vooraf zijn voornemen te hebben te kennen gegeven om den heer J. Ch. S., machinist opzichter bij de Deli spoor wegmaatschappij, met zijn degen te dooden, in den nacht van 31 December 1886 op 1 Januari 1887, omstreeks 12 uur, ge noemden heer S. ten huize van den heer C. E. IJ., te Medan, twee degeusteken in den buik, door de lever heeft toegebracht, eeu oogenblik nadat de heer S. hem had bevolen zich uit het aanwezige gezelschap te verwijderen. Verder dat de heer S. binnen 24 uren aan de gevolgen der hem toegebrachte wonden is overleden. Uit Boeleleng (Bali) schrijft men aan «De Locomotief:" Volgens de handelaren is het verleden jaar niet zoo stil op de markt geweest als thans. Niet wat den inlandschen han del betreft, want de aanvoer van copra, olie en de omzet in tabak gaat haar ge wonen gang, doch lieden uit de aangren zende rijken laten zich maar niet zien, wat toegeschreven wordt aan de gespannen verhouding tusschen de vorsten, die nu en dan zich uit in het wegvoeren van vee als zij ze krijgen kunnen ook men- schen en het in brand steken van grensdessa's. CIVIEL DEPARTEMENT. Verleend: Een tweej. verlof -i-ar Europa, we gens ziekte, aan den onderwijzer le kl. 11. Burg. MILITAIR DEPARTEMENT. Verleend- Een tweej. verlof naar Europa, we- wegens twaalf jaren onafgebroken dienst aan den dir. off. van gez. le kl. J. II. van Woeldercn en aan den len luit. der inf. M. II. J. van Swigkem. MARINE DEPARTEMENT. Vergunning verleend- om terepatrieeren, aan kapt. t./z. J. P. Mercier; luit. t/z. le kl. II. F. Verheggen; luits. t/z. 2o ld. W. A. Mouton en E. Coenen; off. van gez 2e kL dr. W. II. H. Lohman; off. van adm. 2e kl. Z. J. v. d. Vegte. EERSTE KAMER OER STATEN-QEHEKAAL Zitting van 12 April. De Eerste Kamer is heden avond bijeengekomen. De voorzitter, de heer Van Eysingazeide dat Z. M. de Koning bij de audiëntie op zijn 70n verjaardag hem verzocht had aan de Kamer zijne erkentelijkheid te betuigen. De voorzitter hoopte, dat deze mededeeling eene schoone her innering mocht blijven aan den feestdag, die getuigde van de liefde en gehechtheid van het Nederland sche volk aan het beminde Huis van Oranje. (Toejuichingen.) Iu hartelijke bewoordingen her dacht de voorzitter daarna het over leden medelid Pické. De geloofsbrieven van het nieuw benoemd lid jhr. mr. J. Roell zijn commissoriaal gemaakt. Na samenstelling der Afdeelingen is de zitting gesloten. TWEEDE KAMER De Regeering heeft thans haar nader voorstel omtrent de samen stelling der Eerste Kamer inge diend. Zij wil in de Grondwet als eischen voor de verkiesbaarheid tot lid der Eerste Kamer opnemen die voor de Tweede Kamer en boven dien, dat men moet behooren tot de hoogstaangeslagenen (1 op 2000 zielen) of één of meer hooge er. ge wichtige openbare betrekkingen, bij de wet aan te wijzen, beklee- den of bekleed beb'oen en in het laatste geval daaruit eervol zijn ontslagen. BEGHTSZAKEN. De Hooge Rar.d heeft gisteren uitspraak gedaas in de zaak Van der Stadt en Fortuya, door h.ct Hef te Amsterdam veroordeeld tot 6 ratomden gevangenisstraf wegens opzetting tot weerspannigheid door middel van ge drukte geaehriften (verspreiding van een strooibiljet na de Juli ongeregeldheden) De Hooge Raad zag in het geschrevene geen reohtstreeksche en onmiddellijke opzet ting gelijk art. 217, 2e lid C P. eischt, ver klaarde dat het aan requirante ten laste ge legde noch misdaad, noch wanbedrijf uit maakte, vernietigde het arrest van het Hof te Amsterdam en ontsloeg requiranten van alle rechtsvervolging. LETTEREN EN KUNST. Te Parijs zuilen de voorstellingen van //Lohengrin" den 25en dezer aanhangen. Voor den eersten avond zijn de prijzen der plaat sen gesteld als volgt: Loge van 8 plaatsen 500 frank, //fauteuils d'orchestre of //de bal- con* 50 framphitheater 25 fr. Bij de vol gende voorstellingen wordt dit: loge van 8 plaatsen 200 fr., ^fauteuil" 25 fr., amphi theater 15 fr. Akte examens Noord-Holland, 12 April. (Onderwijzer). Geëxamineerd 8 candidaten, toegelaten 4 nl F C. Fleischer te' Alkmaar; J. A v. d. Grijp te Haarlem; G. J. v. d, Heijden te Zandvoort en M. Woerdeman te Zaandam. LEGER EN VLO0T. In Engeland is eindelijk ook eene beslis sing genomen in de repeteergeweer-kwestie, en heeft men uit meer dan 100 verschillende stelsels het L e geweer gekozen, met een kaliber van 10 2 m M. Naar men verneemt, zal ook ten onzent dit geweer beproefd worden. ORSBLBBSPBLIHG in de Groote- of St. Bavokerk al- bier, op Donderdag 14 April 1887, des namiddags van 23 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. J. S. Bach. 2. Sonate No. 1Mendelssohn 3. AndanteHesse 4 Tonstück Niels W. Gade, 5. Finale. MAÜHBEIISlTSi. Haarlem, 13 April. Aangevoerd en verkocht 13 stapels kaas, uitmakende 1198 kazen, wegende 2339 kg. Hoogste prijs per 50 kg. f 26.—laagste prijs f Haarlem, 13 April. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 4 koeien f165 a f 1C0, 3 paarden f 110 a f 85; 0 stieren f 0 a 0 vaarzeü a - 0 pinken f a 0 vette kalveren f a 0 graskalf f a 45 nuchtere dito f 7 a 4. 163 schapen f 22 a 14; 0 lammeren f a 0; 16 biggen f10 a 7; 0 varkens a cents pei 1/3 kilogr; 0 Veulens f ibMSnSRDA-*', 13 April prijsan dar A ardappelen waren al- 7olgt Friesche Dokkumer Jammen f2.75 a 3 dito Franeker f 2 55 a 2.75; dito .Engelsche f 2, - a 2 1-3; dito Hamburger f0.-- a 0. Zeeuwsche apuische Jammen f3.30 a 4.—; dito Flakkeescbe f 3.a 3,30; dito Blauwe f3.— a 34; Geld. Blauwe f 3.20 a 3.30, dito Roode f 0.— a 0. Pruisische Ham burgers f 1.75 a 2.50; Duin Zand f3.a 5,—; Friesche Champions f0.a 0. Saksische Jammen fC.a 0.Pruisische Roode f210 2.20, Maastrichtsche Roode f0.a 0.Friesche Hamburger f0.a 0.Groninger Turken f0.a 0.Haar lemmer Zand Muisjes f 0.a 0. Aangeroerd 8 versche ladingen. Suiker. Biet zeer vaste stemming afgedaan, April f 13"/n, Mei f 14, voor nieuwe cam pagne Get./Dec. wordt f 1377s geboden. Ge raffineerd vast. Petroleum Loco f 7.40 E Sept./Dec. f 7.50 E Consumtie f 8.75. Nobel dito loco f 7.20 E. l&rwo op levering traag. Mei f217 Nov. f220. Rogge onveranderd, per 2100 kg. a c. z. k. Galatz f127, mindere dito f123 Aiotering van da Commissie voor uS5i v-vsnhanGv K.->argfi op levering iets flauwer. Mei f115. Oct. f122,121,120,121,122,121. Notesring '«n Mjv.us A Thols Koolse.sd op 800 K.G. Olie stil. Lijnzaad vast. Raapolie vast; vliegend per 100 KG. f S3, lo. Mei f223/» lo. Sept/Dec. f 22V3. Lijnolie prijshoudend; vliegend per 100 KG. f231A- lo. Mei f 227/8. lo. Juni/Aug. f23. lo. Sept.'Dec. f22Vs. Raapkoeken f70. a 76 per 1040 stuks. Lijnkoeken f 8. a 12.50 per 104 stv.ka. Op de gisteren gehouden Veemarktwaren aangevoerd 636 Runderen, le kwal. f 0 64, 2e kwal. f 0.58, 3e kwal. fC.50 per KG.; Melk- en Kalf koeien f100 a 240 per stuk; vette Kalveren le kwal. f0.—2ekwal. f 0.— p. KG.; 0 Gras f 0.— a 0.-; 178 nuchtere dito f3 a 6; 11 Schapen en Lam meren f 0.a 0.—; vette Varkens 38 a 44 ct., Hamburger dito 0 a 0 ct., beiden per KgBiggen f 0.a 0.0 Paarden f a Alkmaar, 9 April. Ter veemarkt aange voerd vette Kalveren, 129 nuchtere dito, 710 Schapen, 10 Lammeren vette Var kens, 100 magere dito 270 Biggen, 10 Bokken en Geiten, 0 kleine Bokjes, 25 Koeien en Ossen, 4 Paarden, 0 Graskalveren en 0 Ezel. Prijzenvette Kalveren f a nuchtere dito f 4 a 14, Schapen f14 a 38.Lammeren f 6 a 9, magere Varkens f14 a 17, Biggen f 6 a 10.Ezel f a 0, Bokken en Geiten f 4 a 10, kl. Bokjes f0.— a 0.—, Koeien en Ossen f 90 a 140, Paarden f 60 a 120, Gras- kalveren f 0 a 0, allen per stuk, vette Var kens a ets. per Kg. Schiedam, 13 April. Moutwijn f6.25, Jene ver Amst. Proef f 10.25 a 11.75, Spoeling- Beurs f 1.30, dito Commissie f 1.60.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3