GEMENGD NIEUWS. BEZIENSWAARDIGHEDEN E, D, VAN HAARLEM, Zestiende Muziekuitvoering Predikbeurten der Pied. Herv. Kerken Burgerlijke Stand. Stoorabootdiensten wetsontwerp betreffende het grond bezit in Ierland, verklaarde lord Salisbury, dat de Regeering het ar tikel schrapte, waarbij aan de grond eigenaars de macht wordt toegekend de achterstallige pachters te dwingen zich falliet te verklaren. Duitscbland. In staatkundige kringen worden de berichten uit Constantinopel valech verklaard waarin beweerd wordt dat Duitsch- land zijnen invloed bij den Sultan zou aanwendeu ter verkrijging van de ratificatie der Engelsch-Turksche conventie. Ook de National Zeitmg en an dere bladen spreken die geruchten tegen. -De voortgezette pogingen van prins van Hoheulohe, stadhouder van Elzas-LotharingeD, van graaf Henckel von DoDnersmarck en van von Kramsta, die het ergst getrof fen zijn door de ukase van den Czaar met betrekking tot vaste eigendommen van vreemdelingen in de grensprovinciën, zijn nog niet geslaagd en men iraakt te St. Pe tersburg voor niemaud uitzondering. In de etablissementen-von Kram sta alléén werken 8000 werklieden: de chef en de meesterknechts zijn Duitschers, en zullen als zoodanig genoodzaakt worden Rusland te verlaten. Italië. Het volgende een over zicht van de circulaire, welke eenige weken geleden door den Staatssecre taris aan de nuntiuseen is gericht: Deze circulaire waarschuwt hen om met de grootste omzichtigheid te antwoorden in geval zij onder vraagd worden omtrent de gedachten en bedoelingen van den Paus, wat betreft het plan van verzoening tus- schen Italië en het Pausdomde circulaire verklaart dat Leo XIII zich in dit opzicht zal houden aan zijn consistoriale toespraak van 23 Mei en nooit den eersten stap tot Italië zal doen omdat het aaa haar is den grondslag tot eene verzoe ning te leggen. Er is in dit docu ment geen sprake van het besluit, dat door den Paus zou zijn genomen, om nooit af te zien van zijn recht als wereldlijk soeverein van Rome. Uit Rome wordt aan de Daily Chronicle gemeld, dat de buitenge wone gezant van den Paus, die naar Ierland is afgevaardigd, bevel heeft ontvangen om te Parijs te blijven, in afwachting van nadere instructiën uit Rome. Spanje. De Epoca logenstraft de deelneming van Spanje aan eene Oostenrijksch - Italiaansch - Duitsche alliantie. De geruchten welke in om loop zijn geweest, betreffende eene ministerieele crisis zijn van allen grond ontbloot. Een vreeselijke storm heeft 40 dorpen in de provincie Orense verwoest. Bulgarije. Het Jown. des Déhats deelt het volgende telegram uit Varna mede: In eene samenkomst van den Groot-vizier en Nelidoff, gezant van Rusland, ter behandeling der Bul- gaarsche aangelegenbedenheeft laatstgenoemde verklaard dat de Rus Bische regeering geen enkel aanne melijk voorwendsel vond om de can- didatuur van den vorst van Min- grelië op te geven. Deze verklaring bracht de Porte in groote verlegenheid en de door haar benoemde commissie ad hoe voor de regeling der Bulgaarsche kwestie, heeft hare werkzaamheden moeten staken. Uit Sofia wordt gemeld dat Stor.off naar Tirnova is vertrokken. Rusland. De Czaar en zijne ge malin zijn Vrijdag namiddag met het pant6erschip Wlaiimir naar Björ- kösund vertrokken. Turkije. In eene Donderdag ge houden samenkomst met sir Drum mond Wolff hebben de Turksche commissarissen een nieuw uitstel, na den 4en Juli, voor de ratificatie der conventie betreffende Egypte verzocht. De termijn, voor dit uit stel gevraagd, is niet bekend. Te Amsterdam moest zich dezer dagen voor de rechtbank zekere H. verantwoorden voor het stelen van schoenen.Bij zijn verdediging wraakte hij naar uit het verhaal van 't Pa leisvan Just, blijkt o. a. eender getuigen, zekeren J., die een voor hem ongunstig verhaal deed, op de volgende wijze: «'tls enkel uit wraakzucht, mijn heer de rechter. Ik speelde dikwijls op straat op de occarino, en als er een boel menschen om me heen stonden, dan kwam de politie en rukte me inwant ze had een erge pik op me. Daarom gebruikte ik J. om op den uitkijk te staan, of er ook een agent aankwam. Maar toen zei me eens een vrouw, «hoor eens,» zei ze, «ik begrijp me niet, wat je met dien socialist J. in je dienst doet, dat is natuurlijk erg voor de politie.» Nou, toen ik dat hoorde, toen zeg ik tegen hem, hoor eens, ik heb allen eerbied voor je geloof, maar als de politie je in de gaten krijgt, dan ben ik nog veel meer voor de haaien. En daarom kan ik je niet gebruiken, want als jij, wan neer ik menschen om me heen heb, Recht voor Allen gaat roepen, dan is de politie er zeker bij. Zoodat, toen heb ik hem weggedaan, en vandaar dat ie'n pik op me heeft!» Sedert jaren was er sprake van, om ook Loosduinen tot bad plaats te verheffen. Zoover is het echter nog lang niet, doch een kleine stap in die richting is dezer dagen gedaan, door aan het strand bij Kijkduin eene nette inrichting te vestigen voor de ontvangst van gezelschappen, die bij de rijtoeren door het Westland dikwijls aan het Loosduinsche strand komen ver toeven. Aan de inrichting is een speeltuin verbonden, die den kinde ren alle ontspanningen aanbiedt. De Westlaudsche Stoomtram-Mpij. heeft zich beijverd, eenen omnibusdienst in te richten van het dorp Loos duinen naar de inrichting op Kijk duin, zoodat het vervoer naar het rustige plekje in de vrije natuur zeer wordt vergemakkelijkt. In het Hippodróme te Parijs zijn bij eene voorstelling, welke Woensdag j.l. werd gegeven, door eene verkeerde manoeuvre twee troepen ruiters tegen elkander aan gerend; twee paarden werden ter stond gedood en een ruiter zwaar gewond. Bij een eenvoudigen dorpsbar bier in Zwitserland liet zich onlangs een armoedig gekleed man scheren. Toen de barbier met het mes aan de keel kwam, greep de vreemdeling de hand van den scheerdersbaas, blijkbaar met het doel zich den hals te laten afsnijden. De barbier liet echter het mes los, waardoor de vreemde bezoeker zijn doel niet bereikte en toen de eerste van den schrik wat bekomen was, voer hij tegen dezen uit: «Ja, dat zou je wel willen, dat ik je voor je ellendige stuiver ook nog den hals afsneed.» Te Constantinopel hebben bij het laatste Bairamfeest vijf theolo gische studenten hun professor Ali- Effendi in zijne studeerkamer over vallen en hem en zijn knecht, die zijn meester te hulp kwam, door stoken. Den 4en Mei jl. werden drie hunner ter dood veroordeeld door middel van de strop, de vierde kreeg 10 jaar dwangarbeid. De vijfde werd vrijgesproken. Te Odessa is dezer dagen een vrouw door bloedzuigers gedood. De vrouw kwam tijdens de afwezigheid van haren man, die in bloedzuigers handelt, en met wien zij niet in vrede leefde, beschonken in hare woning. Om hem schade te berokkenen deed zij de bussen open, waarin de bloed zuigers waren en legde zich daarop ter ruste. Toen de koopman thuis kwam, vond hij de vrouw dood op den grond liggen. Om haar heen lagen een menigte doode bloedzui gers. Aan het iichaam der doode vond men ruim 150 wonden, die de bloedzuigers haar hadden toege bracht. Een aardbeving. Een telegram uit Guyaquil te New-York ontvan gen meldt dat Dinsdag eene aard beving heeft plaats gehad in de republiek Ecuador en wel de hevigste die sedert 1858 is waargenomen. De schok duurde twee minuten en twintig seconden. Yele huizen zijn ingestort, van sommige alleen de bovenverdiepingen. Totnogtoe heeft men niet vernomen hoeveel menschen er zijn omgekomen. De materieele schade is zeer groot. Het einde van een vendetta in Kentucky. Gedurende twee jaren bestond er te Rowancounty (Kentucky) een vendetta tusschen een tweetal families, die niet minder dan 21 moorden tengevolge had. Daar de eene partij, de familie Til- liver, beschuldigd werd van moord, ging een troep van 200 man Woens dag naar haar woonplaats om de daders gevangen te nemen. Rond de stad was een geheel cordon sol daten geplaatst en de misdadigers werden verzocht zich over te geven. Zij verschansten zich echter ten getale van tien in een hotel en hielden het gevecht twee uur vol, waarbij vier menschen werden ge dood, terwijl de anderen er in slaag den in het bosch te vluchten; maar ook hier werden zij achterhaald, waarbij er vier werden gewond en gevangen genomen. Twee van hen zijn dus nog ontkomen. Spinazie-pudding Overge bleven spinazie of een restant versc'ne spinazie wordt afgekookt, met wat uien gekruid (die men er dan weder moet uitnemen), gestoofd, daarna met gehakte overschotjes vleesch en spek vermengd, en alles met af- geraspt, aan dobbelsteentjes ge sneden en in melk geweekt oud bakken brood, wat eierdooeir, wat zout en het schuim van eiwit door een geroerd. Wil men zich de moeite besparen van een vorm met boter te bestrijken en met meel te be strooien, om dien na een half uur bakken of een geheel uur koken om te keereu, dan kan men ook de geheele massa in den koekepan, als zij goed uitgewreven is, met boter en spek bakken. Te dien einde moet men het deeg een weinig verdikken met een hal ven lepel meel of brood kruim er bij, het omkeeren en het van tijd tot tijd dichtdekken, om het wat te doen rijzen. Men geeft er botersaus, en als men wil, saucijs jes of ander vleesch bij. Papa, hoe begint een oorlog, vroeg Karei eens ouder zijn werk aan zijn vader. Dat hangt er van af, luidde het antwoord. Onlangs was er een bijna uitgebroken tusscheu Spanje en Duitscbland, omdat de Spanjaar den de Duitsche vlag omlaag had den gehaald. Hoe kun je nu zoo iets zeg gen, viel mama, die erbij zat, in de rede, daarom was het niet. Maar, lief kind, ik dien dat toch wel te weten. Dan vergis je je. Ik vergis mij niet. Je vergist je wel, het was omdat de Duitschers Wat, denk je dat het was omdat de Duitschers Jij wilt het altijd beter we ten dan iemand anders. Niemand had jou opinie gevraagd. Maar ik kan het niet verdra gen dat je zulke nonsens aan het kind vertelt. Papa wordt woedend. Mama wordt woedend. De kleine jongen'. Och, blijf maar bedaard moe, ik weet nu al, hoe de oorlog begint. FAMILIEBERICHTEN uit de VOORNAAMSTE DAGBLADEN. BEVALLEN: 30 Juni. G. Dormits--Van der Stam d. - 1 Juli. Clir. A. M. Brunt-Pietersen d. 's-Hagc. - C. de Miranda-Coronet d. Amsterd. - M. van llood-Van Dijk d. Amsterd. - R. Bueno de Mes- quita-Lopes de Leao Laguna z. Amsterd. - J. Hotke-Boudewijns Knaap d. Rotterd. - J. dc Haan-Pcrrin d. Oegstgeest. GEHUWD: 29 Juni. R. Leefsma en E. Eppenheim, Vccliel. - 30. S. Brandon en K. J. A. Sneltjcs, Blora (Java). - P. A. Lindeman en A. E. Koopman, Amsterd. OVERLEDEN: 25 Juni. J. Vreede 64 j. Bad-Wildungen. - 28. F. J. A. Ploner 38 j. Amsterd. - Dr. A. van Traa 45 j. Rotterd. - 29. J. E. van der Pek 73 j. Amsterd. - Wed. J. P. Roszbacli-Valken burg 74 j. Rotterd. - 30. B. Wolf Befüe 15 j. z. Amsterd. - Wed. F. C. Moeton-Willems 80 j. Amsterd. - K. C. Bomboff 5 j. z. Rotterd. - C. Ortt 3 w. z. Rotterd. - Wed. C. W. Clauset- Consee 70 j. Rotterd. - P. I. Dumas 84 j. Rot terd. - Wed. W. de Vries-Van Tbiel 83 j. Ros- sum. - M. Sterkenburg 65 j. Rotterd. - 1 Juli. H. A. Wiercx, Maarssen. - A. van den Berg 81 j. Schiedam. 104 Museum Stadhuis f 0.25. Zondags vrij. 105 Bisschoppelijk Museum Kruisweg 59. f 0.25. Zondags gesloten. 104 Koloniaal Museum Paviljoen. Dagelijks f 0.25. 104 Museum van Kunstnijverheid Paviljoen. Dagelijks f0.25. 103 Teglers Museum Damstraat. Zaterdags en Zon- en Feestdagen gesloten. Vrij. 24 Stads-Bibliotheek Prinsenhof. Woensdag en Zaterdag. Vrij. 14 Teglers-Bibliotheek Spaarne. Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag. Vrij. 12 Orgelbespeling Groote Kerk. Dinsdag.Vrij. 23 Orgelbespeling Groote Kerk. Donderdag. Vrij. Muziekuitv. in den Hout. Zondagnamiddag 24, Woensdagav. 77s10. in den Hout, op Zondag 3 Juli 1887, des namiddags van 2—4 ure, door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. MüLLER, Kapelmeester. PROGRAMMA. Eerste Afdeeling. 1. Marscb.Lcs Montenegrins, arr. Steenebrugen. 2. Ouverture. Die Weiber von WeinsbergConradi. 3. Walzer. Friihlingskinder. Waldteufel. 4. Potpourri. Les Huguenots. Meyerbeer. Tweede Afdeeling. 5. Jubel-ouvertureCu. Bach. 6. Potpourri. Der Freischütz. C. M.v. Weber. 7. Cavalier QuadrilleHerzog. Zandvo ort. Concertzaal en Terras van Hotel Kurzaal. MIDDAGCONCERT door de Crefelder Sladtische Capelle ODder directie van den Kapelmeester JULIUS OERTLING, Kgl. Musik- director aus Crefeld, op Zondag 3 Juli 1887, aanvang 2 uur. PROGRAMMA. Eerste Afdeeling. 1. Cortege aus Die Königin von SabaGounod. 2. Fantasie aus Lohengrin. R. Wagner. 3. Finale aus Loreley. Mendelssohn. 4. Quadrille: Der lustige Krieg. Strauss. Tweede Afdeeling. 5. Slavische Rhapsodie. DvöitaK. 6. Polonaise aus Struensee. Melierbeer. 7. MelodieRubinstein. 8. Frühlingsstimmcn. Walzer. Strauss. AVONDCONCERT op Zondag 3 Juli 18S7, aanv. 8 uur. Eerste Afdeeling. 1. Ouverture: Robespierre. Litolff. 2. 2te Concert für Cello. Gock. (llcrr Gock). 3. Waldwcben aus Siegfried. R. Wagner. 4. Cagliostro WalzerStrauss. Tweede Afdeeling. 5. Ouverture: Sacuntala.Goldmark. 6. Caprice für HarfcOberthür. (Friiulein Muller). 7. Fantasie aus Herodias. Massenet. 8. Czardas für grosses Orchester. Grossmann. MIDDAGCONCERT op Maandag 4 Juli 1887, aanv. 2 uur. PROGRAMMA. Eerste Afdeeling. 1. Gruss aus der Feme. Marsch. Michaelis. 2. Ouverture: Die ZauberÜöte. Mozaut. 3. Serenade fiir Streichquartett. HaijdN. 4. Les Fauvettcs Polka fiir 2 PiccoloBousquet. Tweede Afdeeling. 5. Ouverture: La reine d'un jour. Adam. 6. Brautchor aus: Lohengrin. R. Wagner. 7. Tenor. Arie ausStahatMater. Rossini. 8. Victoria WalzerBilse. AVONDCONCERT op Maandag 4 Juli '87. aanv. 8 uur. PROGRAMMA. Eerste Afdeeling. 1. Ouverture MarthaFlotow. 2. SinfonischerSatzaus:Bonifacius. Nicolai. 3. Herbstlied für Harfe. Thoma. (Friiu'icin Müller.) 4. Fantasie aus.- Travïata Verdi. Tweede Afdeeling. 5. Ouverture: Mignon. Thomas. 6. Variatioucn fiir Flöte. BöHM. (Hei r Görisch.) 7- Finale V Art aus: Faust. Gounod. 8. Die Gazelle PolkaStrauss. TE HAARLEM. Zondag 3 Juli 1887. Collecte voor de school voor on- en minvermo genden in alle beurten, behalve in de vroeg preek, namiddagbeurt, en kinderkerk. Groote Kerk. Vroegpr. 7 ure. Escher. Voormiddag 10 ure, Snethlage. Namiddag 2 ure, Hoog. 6e Zondag. 's Avonds 6 ure, Barger. Voorbereiding. Nieuvje Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. Heldring, pred. te Zandvoort. (Voor Moeton.) Jans-Kerk. Voormiddag 10 ure, Brutel de la ltivicre. Bakenesser Kerk. Voorm. 10 ure, (voor de kinderen) Hilbrander, Godsdienst-onderwijzer. Waalsche Kerk. Geen dienst, wegens herstellingen aan bet Kerk gebouw. Christelijke Gereformeerde Gemeente. Gedempte Oude Gracht. Voormiddag 10 ure, 's Avonds 5 ure, Esselink. pred. te Broek op Langedijk. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure. 's Avonds 5 ure, Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Poolman. Vereenigde Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, de Lanoy. Avondmaal. Éemonstrante Kerk. Voormiddag 10 ure, Dr. Slotemakcr, pred. te Arnhem. Broedergemeente. Voormiddag 10 ure, Weiss. Gemeente van Gedoopte Christenen. Lokaal Groot Heiligland 26. Voorm. 10 ure prediking. Ds. Snethlage zal in deze week op de gewone uren de catechisanten aan zijn huis kunnen ontvangen. Ds. Moeton kan aanstaanden Maandag en ver der gedurende de geheele. maand zijne catechi santen niet afwachten. Nederd. Geref. Gem. (dolccrendo). Lokaal "Felix Favore, Smedestraat 23. Voorm. 10 ure, 's Avonds 6 ure, ds. Rudolf van Amsterdam. BEVALLEN 30 Juni. N. v. d. Heuvel geb. Sipk.es z. - T. Dam gob. Mens z. - 1 Juli. M. v. Zetten geb. Vermeulen d. - 2. C. A. v. Meurs geb. Brink man d. - M. Eikerbout geb. Bleuk d. OVERLEDEN: 30 Juni. J. J. Versteeg 3 m. d. Burgwal. - 1 Juli. A. C. Nix 73 j. Amsterdamstraat. - C. Schwartz 70 j. echtgen. van J. J. Lusschuit, Spaarnwouderstraat. - C. Handgraaf 27 j. Leid- sehestraat. R. K. KERKBERICHT. Kathed,rale en Parochiekerk van den Jl. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de HII. Missen, met On derrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 2 uur dc Catechismus, ten 3 uur het Lol'ter eere van het H. en O. Hart van Maria en het Rozenhoedje. Maandag de HII. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 ure. Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag te 5, 7 en half 9 uur dc ITH. Missen, met Onderrichting, ten half 11 de Hoogmis met Predikatie te half 3 de Catechismus, te half 4 uur de Vesper. Maandag dc HII. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur. Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de 1IH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, te half 5 Congregatie der II. Familie. Maandag de HII. Missen te half S, 8, half 9 en 9 uur. Catechismus naar gewoonte. voor Passagiers, Goederen en Vee, tusschen Haarlem, Amsterdam, Rotterdam, Lei den, Gouda, Purmerend en tusscheugelegen plaatsen v. v. Ligplaats der booten: Spaarne a/d Kaasmarkt. Directeur W. Bus, Spaarne 40. Stoombootdienst russchen Haarlem, Alkmaar, Dordrecht, 's Bosch en Meppel. Naar Alkmaar, stoonib. 'Nieuwe Diepvertr. Donderdag voormiddag 11 uur. Naar Dordrecht, stoomb. «Dordrecht", vertr. Vrijdag 's morgens 6 uur. Naar 's Bosch, stoomb. "Noord-Holland II", vertr. Dinsdag namiddag. Naar 's Bosch, stoomb. «Noord-IIollaud I«, vertr. Donderdag namiddag. Naar Meppel, stoomb. «Paul Kriiger", vertr. Zaterdag 's morgens 6 uur. Aanzegshuis.- Spaarne 80. Dcventerboot «Sallandw, vert. Zaterdagavond Agent Planije, Spaarne 10rood BEURTSCHIPPERS. Kaarseladeveer, Amsterdam vice versa, Dage lijks 's morgens vroeg. Blocmcndaal, Spaarndam, v.v. Maand, en Dinsd. 11 uur. Vermeer, Amsterd. v.v Dondcrdagmidd. 1 uur. Blesgraaf Amsterd. v.v. Vrijdag !s morgens vroeg. Van Zijl, Rotter dam v.v. Woensdag en Zaterdag 3 uur 's midd. Koremans, Rotterdam v.v. Woensdatrmidd. 3 uur. Gaykema, o. d. Velde en Stol, Leiden v.v. Da gelijks 's middags 4 uur. Planije., Den Haag v.v. Dinsdag en Vrijdag 's morgens 9 uur. Blansert, Schiedam en Delft v.v. Woensdagmiddag 3 uur. Vnyk, Utrecht v.v. Woensdagmiddag 3 uur. Hop man, Alkmaar v.v. Woensdagmiddag 3 uur. Gouda Alkmaar v.v. Woensdagmiddag 3 uur. Van Ileij- ningen, Zaanstreek v.v. Dinsdagmiddag 3 uur. Jongewaard, Westzaan Dinsdagmiddag 3 uur. Ligplaats hij Melk- en Gravesteencnhruggen. Blfnnle, Zaanstreek v.v. vertr. Woensdag- en Zaterdagmorgen van Haarlem. Ligplaats Melk- brug. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 2 Juli. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Frieschc Dokkumer Jammen fl,60 a 2,do. Franckcr f 1,30 a 1,60, do. Engelsche f0,a 0,Zccuwsche spuische Jammen f 1,75 a 3, do. Flakkceschc f 0,a 0,Frausche Blauwe f 0,a 0,Andijker Muisjes f 6,a 7, id. ronde f4,50 a 5,Westl. Klei manden f3,20 a 3,50, idem Klei Muisjes f4,a 4,50, id. Zand Muisjes f4,80 a 5,20, allen per Hl., Nieuwe Malta per Kg. a ct Suiker: Biet en Geraffineerd onveranderd. Petroleum onveranderd. Lo?o I' 7,35 E. Sept./ Dee. f7,65 E. consumptie f8,50. Tarwe op levering lager, Nov. f 210. Rogge zonder noteering. Voorraad alhier op heden 554 last Tarwe en 7238 last Rogge en 1550 last Rogge aan de Zaan. Notec-ring van de Commissie voor deu Graan handel. Rogge op levering onveranderd, Oct. f117, 118. Noteering van Menne Tholc. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad traag. Raapolie prijshoudend; vliegend per 100 Kg. f27 V2, lo. Sept./Deo. f263/f Lijnolie onveranderd: vliegeud per 100 Kg. f243/,, lo. Aug. f24V2, 243/s» 24l/0, lo. Sept./ Dec. f231/.,, 233/s, lo. Nov./Dec. f 227/a, 225/8. lo. Juni f 243/s, 245/s, 243/s. lo. Jan./Mei f 221/i, 227/8. Raapkookcn f70 a 76 per 1040 stuks. Lijnkoeken f8,a 12,50 per 104 stuks. Hoorn, 30 Juni. Kaas: Ter waag gewogen 469 stapels, wegende 146,605 kilo. Hoogste prijs: kleine Gras i' 29,Hooi id. f 0,Commissie id. f25,25, middelbare f0, Leiden, 1 Juli. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt24 Stieren f50 a 186, 130 vette Ossen en Koeien f112 a 250 of f0,56 a 0,64 per Kg., 72 Vare id. f96 a 195, 14 Graskalveren f25 a 48, 110 vette id. f22 a 61 of f0,50 a 0,65 per Kg., 58 nuchtere id. f4,25 a 11,870 vette Schapen f 20 a 27, of f 0,45 a 0,50 per Kg., 246 weide do. f12, a 24,326 Lammeren f 5,25 a 14,30 magere Varkens f 12 a 34, 268 Biggen f4,75 a 14,2 Paarden f 54 a 120, 95 Kalf- en Melkkoeien f 98 a 250. Leiden, 1 Juli. Aangevoerd 49 partijen. Gondsjhc Kaas f J 8,a 26,Derby a Leidsche, dc 150 kilo fa Edammer Kaas 2e kwal. f 0,a 0,- Schiedam, 2 Juli. Moutwiju f8,Jenever Amst. Proef f12,a f 13,50, Spoeling-Beurs f 0,60, dito Commissie f0,70. Zwolle, 2 Juli. Boter, Prima Gras f22, a 23.afwijkende f19,a 21,2e soort f 16,a 17,50. STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip Noord-Holland, van Java naar Rotterdam, arriveerde 1 Juli tc Marseille. Het stoomschip Gelderland, van Java naar Rotterdam, vertrok 1 Juli van Port-Said. Het stoomschip Leerdam, kapt. Stenger, van New-York naar Rotterdam, passeerde 1 Juli des avonds 8,30 uur Scilly.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3