Ueele» Sateit „ie toen". DE EED Dankbetuiging. Wordt gevraagd 11. LENTELINK GEMENGD NIEUWS. Burgerlijke Stand. Advertentie». zoekt eene Betrekking. Een ervaren BOEKHOUDER, Kinderjuffrouw, DAGIEiD, Kindermeid. Opname van twee jonce Kinderen, TE HUUR gevraagd: Gemeubeleerd BOVENHUIS, gelegenheid tot Inwoning, Winkelhuis te Haarlem, 325ste Staats-Loterij. Hoogstraat Ho. 8, PAARl)ENÏLOTE\. ASTHMA, CATARRHE, Bff ePIOTT T TWfl ROTTERDAM. Groothandel in Oliën. Russische en Amerikaansche MINERAAL OL1ËA, f 2,25 Prachtig Pak f 2,25. zoowel voor de Franschen als voor de Duitschers.ii De Deensche kapitein Saraw, vroeger veroordeeld wegen3 hoog verraad door het opperste gerechts hof, heeft gratie ontvangen. Zoodra hij op vrije voeten is gesteld, is Saraw naar Kopenhagen vertrokken en wel zoo spoedig dat de politie hem het bevelschrift tot verbanning, dat hem zijn verblijf in Duitsch- land verbiedt, niet heeft kunnen overhandigen. De kanonnen- koning, Alfred Krupp, is Maandag te Essen begra ven. Honderd der oudste werklieden gingen kransen dragende vooruit en achter den lijkwagen volgden de familieleden van den overledene, de vertegenwoordigers des keizers (prins Heinrich XIII von Reuss) van den kroonprins, van tal van Duitsche en vreemde vorsten van het ministerie, van de spoorwegen, de stedelijke overheid, enz. Op het kerkhof zong een zangkoor van 100 man treur liederen. Duizenden verdrongen zich op den weg naar het kerkhof om een laatste hulde te brengen aan den algemeen bekenden en geachten man. Frankrijk. In de Kamer van Afgevaardigden werd na aanneming van het wetontswerp tot goedkeu ring der overeenkomst tusschen Frankrijk en Portugal over de grens regeling der bezittingen in Midden- Afrika, beraadslaagd over het wets ontwerp op den gemeentelijken spoor weg van Parijs. Nadat verschillende sprekers het woord hadden gevoerd, werd de verdere discussie tot heden verdaagd. Senaat. In de Woensdag gehou den zitting werd door den heer Pirard het ontwerp voorgelezen over het mobiliseeren van een legerkorps, bij wijze van proef. De daarvoor vereischte uitgaven zullen in het geheel 6x/9 millioen frs. bedragen, doch ondanks het tekort heeft de commissie gemeend het voorstel niet te moeten verwerpen. De beraadslaging werd op heden bepaald. Spanje. Men spreekt te Madrid van revolutionnaire woelingen,welke over eenige dagen zouden plaats vinden. Aan de overheden is gelast, hare waakzaamheid te verdubbelen. De ministers van Oorlog en van Binnenlandsche Zaken hebben getelegrapheerd, dat hun gezond heidstoestand verbetert, en dat zij hopen hun werk tegen het einde dezer maand te hervatten. Dépêches van Spaansehe con suls in Italië melden, dat de cholera toeneemt, vooral op Sicilië. De phyloxera heeft zich vertoond in de provincie Salamanca en daar groote verwoestingen aangericht. Vele stormen hebben in noorde lijk Spanje gewoed en groote schade veroorzaakt. Rusland. Aangaande den toe stand van Katkoff wordt gemeld, dat de crisis is ingetreden. Oostenrijk. Een bericht uit Wee- nen houdt in dat de dagbladen dier stad met voldoening de aankomst begroeten van Keizer Wilhelm op Oostenrijkschen bodem. Zij zeggen dat de ovaties ter zijner eere ge bracht op den weg dien hij heeft afgelegd, zoowel als die, welke te Gastein worden voorbereidniet slechts het bewijs leveren van de levendige sympathie en van de ver eering welke de Oostenrijksche be volkingen hem toedragen, maar meer nog hoezeer zij prijsstellen op het verbond der beide keizerrijken, waar van het uitvloeisel een bron van de grootste weldaden zal zijn voor de volkeren. Algemeen is men overtuigd dat dit verbond dit jaar voor Oostenrijk nog van grooter waarde is, dan de vorige jaren, aangenomen dat de vrede thans minder verzekerd is. De keizer is Maandagmorgen ten 9 ure naar Lemd en Gastein ver trokken, na het ontbijt te hebben gebruikt en inlichtingen van den koerier te hebben ingewonnen. Hij heeft een uitmuntenden nacht door gebracht en schijnt weder even krachtig als altijd. Op een morgen in de vorige week kwamen bakker, melkboer, enz. te vergeefs aan de woning van den algemeen bekenden knijpdoctor T. E. Hamecher, die zich betitelde als «masseur en pédicure», wonende aan den Stationsweg te Rotterdam. De deur was opengelaten, de groote koperen naamplaat was nog aan de woning bevestigd, de huisbaas vond den sleutel in een der kamers, maar Hamecher, zijn vrouw en hun doch ter Martha waren gevlogen. En de meubelen ook. Waarheen? Men weet het niet. Zou Hamecher een studiereis door de oude of de nieuwe wereld maken Men herinnert zich dat hij 14 Juni, wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde, in hooger beroep werd veroordeeld tot een boete van ƒ75. De termijn van betaling is nog niet verstreken. In den laatsten tijd is Hamecher nogal druk besproken geworden we gens zijn grootsche ontdekking, dat rhumatiek en vele andere kwalen vaak een gevolg waren van «dik bloed». Daarbij zag Hamecher zich dan wel eens gedwongen om met een nijptang de patiënten in armen of beenen te knijpen. Een zijner pa- tienten moest na zulk een behan deling van Hamecher in het genees kundig gesticht voor krankzinnigen te Dordrecht worden opgenomen. Mo gelijk gingen de zaken nu minder naar wensch en besloot daarom Ha mecher het ontdankbare Rottordam te verlaten. Onlangs reeds gaf hij te kennen, dat als het niet beter ging, hij de luidjes in Engeland zou gaan knijpen. Booze tongen zeggen, dat hij naar Amerika vertrokken is. Maar wat er van zij, Rotterdam telt een «knijpdokter» minder, waar wei nigen om treuren zullen. (IV. R. C.) i Tusschen Berlijn en Hamburg is eene telephonische verbinding tot stand gebracht, welke binnen wei nige dagen voor het publiek open gesteld zal worden. De prijs be draagt voor elke vijf minuten spre- kens één mark. De lijn wordt opengesteld van 's morgens 8 tot 's avonds 10 uur. Bij de proeven kwamen alle woor den volkomen verstaanbaar over. De afstand is bijna even groot als die tusschen Brussel en Parijs, doch van de tusschen deze twee hoofd steden bestaande telephoon kan men alleen op de Beurs gebruik maken, terwijl in Hamburg en Berlijn ook andere gebouwen aangesloten zijn. Een zoon van den Afrikaan- schen koning Bell van Kamerun, is tegenwoordig met drie stamge- nooten te Altona werkzaam als leerling bij een timmerman. De president der Vereen. St. Cleveland, is Zaterdag aan een groot gevaar ontkomen. Hij keerde met zijne echtgenoote van een groot dorpsfeest per extra trein terug, toen het remtoestel der locomotief brak en daardoor een gedeelte van den trein derailleerde. De conducteur werd gedood en een stoker gewond, en zeker zou de geheele trein ver ongelukt zijn, zoo de stoker niet den moed had gehad, met gevaar voor zijn eigen leven, de machine achteruit te doen werken. De onge lukkige stoker heeft tengevolge zijner verwondingen op de knieen moeten kruipen door wolken van stoom, die hem het gelaat verschroeiden en hem dreigden te verstikken. Wat de heer Cleveland en zijne echtgenoote, zoomede de andere per sonen van zijn gezelschap betreft, deze kwamen met de schrik vrij. V Een deftige dame liet een win kelier twee uur lang allerlei stoffen uitpakken en vroeg ten slotte «En is dat nu alles wat u mij kan laten zien?» «Neen, mevrouw, zeide de winke lier, wien de gal eindelijk overliep, ik heb in mijn lessenaar nog een oude rekening, die ik u ook gaarne eens wil laten kijken». 't Was niet noodig, dat hij meer uitpakte. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 21 Juli. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Andijker Muisjes f 3,a 3,80, id. ronde f 2,50 a 3,50, Westl. Klei manden f 3,a 3,30, id. losse f 3,10 a 3,25, id. Klei Muisjes f 2,80 a 3,20, id. Zand Muisjes f3,80 a 4.Katwïjker Zand f2,50 a 4,Rijnsburger f2,75 a 3,20 Haarlemmer Zand Muisjes f0,a 0,Geld. Kralen f3.50 a 3,60, Noordwijker Zand f 2,50 a 3,50, allen per Hl. Aangevoerd 10 versche ladingen. Haudel flauw. Suiker: Biet en Geraffineerd prijshoudend. Specerijen. Afgedaan bij inschrijving 119 kn. Noot en 9 kn. Foelie, ex «Prins Alexander//, //Prins van Orauje» en "Madura//. Petroleum. Loco f7,20 E. Sept./Dec. f7,40 E. consumptie f 8,50. Nobel dito loco f 6,85 E. Sept./ Dec. f7,35 E. Tarwe op levering onveranderd, Nov. f203. Rogge zonder noteering. Noteering van de Commissie voor den Graan handel. Rogge op levering traag, Oct. f115. Noteering van Menne Thole. Koolzaad op 800 Kg. Olie stiL Lijnzaad traag. Raapolie flauw; vliegend per 100 Kg. iZVL, 263/4, lo. Sept./Dec. f 25V.4- Lijnolie onveranderd; vliegend per 100 Kg. f 2472, lo. Aug. f 2474, lo. Sept./Dec. f237a, 23. lo. Jan./Mei f 223/4. Raapkoeken f70 a 76 per 1040 stuks. Lijnkoeken f8,a 12,50 per 104 stuks. Op de Woensdag gehouden Veemarkt waren aangevoerd 171 vette Kalveren le kwal. f 0.65 2e kwal. 0,40 p. Kg., 65 nuchtere dito f 5,a 8,3 Schapen en Lammeren f 0,a 0, 106 vette Varkens 34 a 39 ets. per Kg.. 22 Gras- kalveren f10,a 20,0 Runderen. Alkmaar, 19 Juli. Ter Veemarkt aangevoerd 812 vette Kalveren, 26 nuchtere dito, 207 Scha pen, 167 vette Varkens, 25 magere dito, 0 Lam meren, 6 Koeien en Ossen. Prijzen: vette Kalveren f25 a 96, nuchtere dito f 5 a 16, Schapen f18,a 26,magere Varkens f10 a 13, Lammeren f0 a Koeien en Ossen f160 a 225, allen per stuk; vette Varkens f0,35 a 0,40 per Kg. Schiedam, 21 Juli. Moutwijn f8,Jenever Amst. Proef f12,a f 13,50, Spoeling-Beurs f 0,80, dito Commissie f 0,80. STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip Prins van Oranje, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 20 Juli te Marseille. Het stoomschip P. Caland, kapt. Bonjer, ver trok 20 Juli van Rotterdam naar New-York. Het stoomschip Sumatra, kapt. Drooglever Fortuijn, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 19 Juli Pcrim. Het stoomschip Anadyr, met de Fransche mail, arriveerde 18 Juli te Suez en heeft de reis naar Marseille voortgezet. Het kan 25 Juli al daar worden vei wacht. Het stoomschip Tanjoremet de Eng. mail, vertrok 19 Juli van Alexaudrië naar Brindisie. De mail kan 25 dezer te Rotterdam verwacht worden. Zaïicivoort. Concertzaal en Terras van Hotel Kurzaal. MIDDAGCONCERT door de Crefclder Stadtische Capelle ouder di rectie van den Kapelmeester JULIUS OERT- LING, Kgl. Musikdirector aus Crefeld, op Vrij dag 22 Juli 1887, aanvang 2 uur. PROGRAMMA. 1. Fest-Marsch, Schulz. 2. Ouverture i/Nach- kliinge an Ossian, N. W. Gade. 3. Duett für 2 Trompeten, Mendelssohn. (Herren Lux nud Minor). 4. Die Solisten, Fantasie, Schreiner. 5. Loreleij Paraphrase, Neswadba. 6. Arie aus Titus für Oboe uud Clarinette, Mozart. (Herren Berbig uud Schwabe). 7. Die Wachtparade kommt, Eilenberg. 8. Traum Walzer, Millöcker. AVONDCONCERT op Vrijdag 22 Juli 1887, aanvang 8 uur. PROGRAMMA. 1. Marsch aus Tannhauser, R. Wagner. 2. Ouverture «La fille du régiment», Donizetti. 3. Cavatine für Piston, Hasselmann. (Ilerr Lux). 4. Dorfschalhen. Walzer. Jos. Strauss. 5. Ouver ture Robespierre, Litolff. 6. Frühlingslied, Men delssohn. 7- Thé dansant hei lliegenden Hol landers, Tongemalde-MiiLLER-berghaus. 8. Fle- dermaus Quadrille, Joh. Strauss. De bijbehoorende teksten zijn 10 cents ver- kiijgbaar aan de loketten der controle. Commissariaat van Politie te Haarlem, De voorwerpen zijn dagelijks, uitgezonderd des Zondags, van 's middags 12 tot 2 ure, voor dc eigenaars terng te hekomen: Een rijtuigkussen. Een ijzeren rijtuigtrede. Een jonge hok. Een trapladdertje. Een bloedkoralen armband van een snoer met gouden kapittel stokje. Ecu bloedkoralen armbaud met gouden sluiting. Eene vrouwenzak, waarin een streng koralen enz. Een kinderzak met eenig geld. Een zakmesje. Een ontvangbewijs van een aangetee- kenden brief met een aangegeven geldswaarde van f100, bestemd voor D. Janzen te Harden- berg. Een leeshoek. Een fantasiemedaillon. Een koperen rijtuigmoer. Een tullen muts. Twee por- temonnaies met ecnig geld. Twee wandelstokken. Een fantasiekruisje. Een mandje. Een werk mandje. Een zilveren savonnet-cylinder horloge met nikkelen ketting. Een tweewielige handwa gen. Een pantoffel. Een koperen ring, waaraan eenige sleutels. Eenige sleutels. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen hij C. Fortgens, Lange Hee renstraat 8, een barusteenen armband; hij L. Pollet, llagestraat 35, een blauwkoralen armband met gouden sluiting; hij J. Ellens, Magdalena- steeg 1, een zilveren cylindcrhorloge; hij J. B. van Dijk, Rozensteeg 9, een bloedkoralen ket ting met gouden sluiting. Verloren 13 Juli jl. eene kleine zwartlederen portemonuaie met nikkelen sluiting, bevattende 2 rijksdaalders, 4 of 5 kwartjes, 2 dubbeltjes en een retourbiljct 2e kl. Alkmaar-Den Haag, reeds één- of tweemaal gekuipt. Den vinder wordt aan geraden, deze zoo spoedig mogelijk aan het po litiebureau te deponeeren. BEVALLEN 19 Juli. S. H. v. Oijen-Burman d. - E. Ho- geweg-Smits d. - 20. H. Nieweuhol-Bolman z. - C. Buurman-Smits d. - A. Traksel-Majoor z. - 21. M. P. Jore-v. d. Linden z. - A. M. Janus- Slobbe d. ONDERTROUWD: 21 Juli. A. J. Robin en C. M. de Laat. - F. T. Grabiu en II. E. H. W. Reeser. - B. F. Cü- teur en A. v. Leeuwen. P. J. Kruijsman en T. C. Storm. GETROUWD: 21 Juli. A. Leijh en J. G. W. van Ek. FAMILIEBERICHTEN uit de VOORNAAMSTE DAGBLADEN. BEVALLEN: 17 Juli. T. Smit//De Bruin z. Amsterd. - F. Vleeskruyer-Chapou z. Amsterd. - J. S. Bes- Plaat 2 z. Amsterd. - B. Witmont-Jas z. Am sterd. - H. Welter-Vau de. Putten z. Amst. - 18. R. Quiros-Quiros d. Amsterd. - S. A. P. de Lauoij Meijer-Enschedé z. Amsterd. - 19. C. J. Langeraar-Mijnli.iff z. Gouda. - S. Sjouwerman- Tabak d. Amsterd. - 20. J. A. M. Mörsink-Sniet d. Amsterd. - L. J. W. Couturier-Meijer z. Den Haair. - F. Dentz-Hertz z. Scheveningen. GEHUWD: 18 Juli. Gs. de Voogt en B. C. N. A. Door man, Amsterd. OVERLEDEN: 13 Juli. IT. C. Kruse 57 j. Amsterd. - 15. W. M. van Waning 14 j. d. 's-Hago. - 17- H. Lowenstam 71 j. Londen. - 19. F. W. C. Rang 20 j. z. 's-IIagj. - S. Zijdenburg 66 j.'s-IIage.- Wed. J. van Rees-Scholtens 75 j. 's-Hage. - J. F. van der Sluys z. Rotterd. De Werklieden van de Haarlem- sche Stoomverfabriek betuigen hier mede hunnen welgemeenden en har- telijken dank aan hunne Patroons de Heeren DE CLERCQ en BIEN- FAIT, en aan de Familie KRUSE- MAN, voor het genoegen hen en hunne kinderen bereid. TE KOOP aangeboden6 aan- deelen ieder ad /ÏOO, rentende 5 in de geldleening ten laste van genoemde Sociëteit voor 67,50 per stuk, inclusief Coupon. Br. fr. motto Aandeelent, aan het bureau van Haarl. Dagblad. Een gehuwd KOETSIER, P.G., zonder kinderen, Br. onder motto «Koetsier», aan het bureau van Haarl. Dagblad. bekend met dubbel Boekhouden en vertrouwd met Handelszaken, zoekt hier ter stede eene BETREKKING. Groot salaris geen vereischte. Br. fr. motto Boekhouderaan het bureau van deze Courant- om direct in dienst te treden, een flinke JONGEN of BAKKERS- LEERLING, knap en eerlijk, niet beneden 15 jaar, hoofdzakelijk om brood te bezorgen. Adres aan de Brood-, Koek- en Beschuitbakkerij van A. F. PETERS, Groot Heilig land, 47. Eene beschaafde Juflrouw, P.G. zag zich gaarne ten spoedigste ge plaatst, als met of zonder assistentie in de Huis houding. Op een liefderijke behan deling zal meer worden gelet dan op hoog salaris. Brieven fr. motto Jufrouwaan het bureau van deze Courant. Er wordt gevraagd een fatsoenlijke bekwaam voor de Wasch en huise lijk werk, liefst dadelijk; doch zon der goede getuigen behoeft men zich niet aan te melden. Adres: Oude Gracht No, 52. GEVRAAGD eene Kindermeid of Juflrouw, die de zorg van 3 kinderen op zich kan nemen en be hulpzaam kan zijn in het Huishou den, goed bekend met Naaien en Mazen. Zonder goede getuig-en on- noodig zich aan te melden. Brieven fr. onder No. 1060, aan het bureau van Haarl. Dagblad- In eene kleine, deftige familie te dezer stede, een flink, ruim huis be wonende, bestaat geschikte gelegen heid tot (liefst Meisjes), die men een der in richtingen van onderwijs wil laten bezoeken. Behoorlijk toezicht op de studie wordt verzekerd, alsmede eene goede verzorging en liefderijke be handeling. Tevens kan desverlangd door eene der huisgenooten onder richt worden gegeven in Muziek (piano) en Zang. Conditiën liefst mondeling te bespreken. Brieven, tot het bekomen van nadere inlich tingen, gelieve men te adresseeren onder lett. W. A. V., aan het bureau van dit blad. Een Beneden- of Bovenwoning, bevattende twee Kamers met Keu ken, den prijs van f 2,niet te boven gaande. Br. fr. lett. J. G., aan het bureau van Haarl. Dagblad. Op 1 Aug. wordt op een fatsoen lijken stand TE HUUR ge vraagd een bevattende 3 of 4 Kamers en Keu ken. Huurprijs circa ƒ400,p. jaar. Brieven fr. motto «Bovenhuis», aan het bureau van Haarl. Dagblad. Tegen Augustus of September be staat er, door vertrekeene uit stekende voor een Heer of Dame, metgezel- lig verkeer, bij eene kleine Prot. Familie te dezer stede. Men kan van een aangenaam, goed tehuis verze kerd zijD. Prijs p. m. f 60. Brieven fr. lett. G. D. W. aan het bureau van Haarl. Dagblad. TE KOOP of TE HUUR aan geboden een op besten stand ge legen HUIS met TUIN enz., met ruimen, koelen Kelder, geschikt voor alle bedrijven, mede voor Café en Restauratie. Breed aan straat 8 Me ter, geheele grootte 200 Centiaren. Te bevragen met franco brieven, motto Winkelhuis», aan het bureau van Haarl. Dagblad. beveelt zich evenals vroeger aan voor de a.S. trekking, welke plaats heeft aanstaanden Maandag 25 Juli. Tevens nog voorradig W Aan hetzelfde adres TE HUUR een Bovenhuis. Zeer werkz. middel. Vraag de CIGARETTEN van KRAEPELIEN HOLM Apoth. te Zeist. De inademing van den rook geeft terstond verlichting. Iedere Cigarette is met de handteekening Kraepelien (f Holm voorzien. Prijs per étui 80 en 50 cents. Verkrijgbaar in de Apotheken te Amster dam, Wed. C. HESTERMAN jzn., Apoth., Kalverstr. hoek SophiapleinJ. A. STOLTE Zn., Apoth. Keizersgracht b/d Reestraat; J. M. POLAK, Apoth. Hoogstraat en Galerij 34; Haarlem, MONS&GRY SEELS, Apoth. In Export der eerste Merken geregeld 6 h 700 vaten op Lager ter directe Aflevering voor transito Consumptie. aan Tiet Sterfbed, De ScTioone Zilversmidsvrouw en Den Lot in de Haarlemsche Verloting, No. 1. E. LYTTON BULWER,. De Eed aan bet Sterfbed, nieuw ste herziene uitgaaf vau 1885. De le Druk kostte ongeveer f 6, No. 2. XAVIER DE MONTEPIN, De SchooneZilversmids vrouw, mooie uitgaaf met 33 Platen. le Afd. De Naamgenooten. 2e Afd. Het Offer. No. 3. Een Lot in de Haar lemsche Verloting van fraaie Paarden en Elegante Rijtuigen, trekking 28 Juli. Goed verstaan en goed gelezen, de twee prachtige beroemde Werken van BULWER en MONTEPIN met nog Een Haarlemseh Lot er bij worden aangeboden voor den extra spotprijs van slechts f2,25. Haast U, Haast U, om dat alles voor slechts f 2,25 te koopen of te bestellen. Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Ba zaar van Goedkoope Boeken, Hang b/d Vischmarkt, te Rotterdam. Voor buiten de Stad franco op ontvangst van Postwissel, waarbij moet staan Aanbod Bulmer.» Ter drukkerij van Haarlem's Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 4