Ill Gevraagd n Aai oize lezers. Zandvoort. 1 REMINGTON TYPE WRITER, Winkeljuffrouw, te huur of te koop! te huur gevraagd: P. v. Cittert Zonen, Mathilda's Liefde Burgerlijke Stand. Advertentiën. meubilaire en andere Goederen, Candidaat-Aotaris, een Tweede Meid, MAMFACTUUR-ZAAK, J. H. VISSER, Bierhandelaar, Zandvoort-Bad. Heemstede. NormaalhemdenOnderbroeken, Kon. Ned. Grofsmederij, Leiden, VARINASTABAK, zooals men FRED. STIELTJES Co., Het door professor K. Fasquelle uitgevonden nieuwe middel tegen de aardappelziekte, door hem «Borde laise brei» genoemd, bestaat uit ko pervitriool en een soort van kalk melk in water opgelost. Met eigen daartoe vervaardigde pulvérisateuren worden met dat vocht te bladeren der plaats bespoten. Terwijl daar mede niet bespoten stengels vele zieke knollen vertoonden, was (bij de contröle-proeven) daarvan niets te bespeuren bij de met het vocht wel behandelde stengels. Met ge- ruimen tijd in kelders bewaard te zijn, was de uitkomst even bevre digend. (Het schijnt dat het behan delen der planten enkel met eene kopervitriool-oplossing even voldoen de is). Een der rijkste en weldadigste Amerikaansche dames is dezer da gen te New-York overleden. Juffrouw Wolfe, zooals zij heette, heeft ge durende haar leven niet minder dan 4,000,000 dollars aan weldadige im stellingen geschonken. De kerk ha rer gemeente schonk zij bijvoorbeeld een toren van marmer, alsook een pastorie; in Rome bouwde zij een Amerikaansche kerk voor 250,000 dollars. In haar testament heeft zij aan haar gemeente 350,000 dollars geschonken. Een bestellersjongen te New- York, Eugen B. Sanger genaamd, onder zijn collega's beter bekend als No 1222, heeft dezer dagen een op dracht ontvangen naar Europa. Een vijftig van zijn blauwgekielde kame raden deden hem vroolijk uitgeleide. Men wete, dat omstreeks eenige maanden geleden te New-York voor het eerst opgevoerd werd The High est Bidder, van Morton en Reece te Londen. Het manuscript had vijf en twint'g jaar lang tusschen ande re papieren in eene portefeuille ge legen. Daar het stuk een uitbundig succes had, besloot de Schouwburg directie den schrijver een souvenir te doen toekomen. Uit het corps bestellersjongens werd sergeant Sanger het corps is op militaire wijze ingedeeld uitgekozen tot het verrichten der „boodschap," en zoo kwam het, dat No 1222, gestoken in eene spiksplin ternieuwe uniform, de meeet gevierde passagier werd aan boord eener stoomboot op Liverpool. Behalve aan bovengenoemde heeren werden hem nog aan twee-en-vijftig ande ren pakjes medegegeven. Van Li verpool zal eene extra-trein hem naar Londen brengen; daar aange komen zal hij zijn opdracht ver vullen en binnen 28 dagen in New- York terug zijn, met al zijn rejus behoorlijk geteekend. De schrandere veertienjarige knaap is niet weinig trotsch op zijne lastgeving. Aan boord der stoomboot hadden zijn collega's zijn hut groen gemaakt en onder hun donderend hoera werd de reis aanvaard. Te Melbourne heeft een wor- stelkamp plaats gehad om 200 p. st., waarbij de twee worstelaars in vijfderlei stijl met elkander moesten kampen. Zij kwamen echter niet verder dan den tweeden stijl want Cannon, verbitterd omdat hij bij de eerste worsteling het onderspit tegen Dunn gedolven had, poogde dezen, toen hij hem bij de tweede worsteling onder had, iD allen ernst te wurgen. Dunn was, toen hij uit Cannon's handen verlost werd, reeds zoover heen, dat er van voortzetten van den strijd geen spraak kon zijn. Het talrijke publiek werd met moeite weerhouden om op Cannon eene soort van lynchwet toe te passen. Een correspondent van de Nem-York Tribune geeft een aardig voorbeeld van eene nieuwe wijze voor dames in de groote steden om aan den kost te komen. Dikwijls, zegt hij, ontmoet ik eene jonge dame in groote hötels, die een kaart vertoont, waarop staat vermeld, dat zij genegen is, persoonlijk vrouwe lijke bezoekers van New-York te geleiden naar museums of publieke vermakelijkheden, en tevens zich aanbiedt tot het behulpzaam zijn bij het doen van inkoopen. Eene menigte dames komt in den loop van het jaar in New-York, vrouwen van hooggeplaatste personen, die gaarne gebruik maken van de dien sten dezer jonge dame. Deze heeft dan ook zooveel succes op hare on derneming,dathaarinkomen tusschen drie en vierduizend dollars per jaar bedraagt. Sommige groote winkels hebben ontdekt, dat haar invloed zeer groot is en betalen haar nu procenten van de goederen, die de door haar aangebrachte klanten, koopen. Een jonge Elzasser, die niet zwemmen kon, waagde zich in te diep water en was op het punt te verdrinken. «Help! helpN riep hij, maar nie mand kwam hem te hulp. Intusschen zag hij twee gendar men, die zijn doodstrijd met onver schilligheid aanzagen. Plotseling kwam de ongelukkige op een prachtig denkbeeld. Al zijn krachten verzamelende, gelukte het hem zich boven water te houden en riep hij met een sten torstem: «Leve Frankrijk!» Onmiddellijk sprongen de twee gen darmen te water en haalden den armen duivel er uit. maarom hem naar de gevangenis te brengen 1 Als het niet waar is, dan is het toch goed gevonden. STOOMVAARTBERICHTEN, Het stoomschip Rotterdam, kapt. Vis, van Rotterdam, arriveerde 18 Aug. te New-York. Het stoomschip Soerabaja, kapt. Klein, van Java naar Rotterdam, vertrok 17 Aug. van Aden. Het stoomchip Prins Freélerik, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 17 Aug. Perim. Het stoomschip W. A. Scholten, kapt. Bak ker, van New-York naar Rotterdam, passeerde 17 Aug. des avonds 8,45 Lezard. Wind N. Het stoomschip Voorwaartsvan Batavia n aar Amsterdam, vertrok 17 Aug. van Marseille. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 19 Aug. De pryzen der Aardappelen waren als volgt: Geld. Blauwe f 2,50 a 2,75, dito Kralen f 3.10 a 3,25, Rijnsburger f 0,a 0,Katwijker Zand f3,a 4,Noordwijker Zand f 1,50 a 3,40, Andijker Muisjes f 3,50 a 0,id. ronde f 0, 0,id. Zand Muisjes f 0,a 0,Haarlem mer Zand fl,60 a 1,75, Fricsche Hamburger f 2,40 a 2,80, id. Saaiers f 2,a 2,20, Geld. Muisen f3,a 3,20, IJpolder Kralen f0.- 0,—, Andijkei Blauwe f 2,50 a 2,70, Sassenheimer Zand f 0,a 0,Hillegommer dito f 2,a 4,Friesche Franeker f0,a 0,allen per Hl. Aangevoerd 6 versehe ladingen. Handel flauw. Suiker: Biet en Geraffineerd prijshoudend. Petroleum. Loco f 7,40 E. Sept. f 7,30 E. Oct./ Dec. f7,50 E. consumptie f8,50. Nobel dito loco f6,85 E. Oct./Dec. f7,15 E. Tarwe op levering fl hooger, Nov. f197. Noteering van de Commissie voor den Graan handel. Rogge op levering najaar hooger, voor jaar onveranderd, Oct. f106, 105, Maart f109, 110. Noteering van Menae Thole. Koolzaad stil. Raapolie onveranderd, lo. Sept. f245/8. Lijnolie zonder handel. Schiedam, 19 Aug. Moutwijn f 8,Jenever Amst. Proef f12,a f 13,50, Spoeling-Beurs f 1,60, dito Commissie fl,70. Negen en twintigste Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 21 Aug. 1887, des namiddags van 2—4 ure, door het Stedelijk Mu ziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. MiiLLER, Kapelmeester. PROGRAMMA. 1. Revue-Marsch, Treabbog. 2. Conceit-ouver- ture No. 2, Kalliwoda. 3. Wienerblut Wal- zer, Strauss. 4. Potpourri Jerusalem, Verdi, arr. J. Strating. 5. Ouverture Soldatenlust, Carl. 6. Potpourri Ernani, Verdi, arr. M. H. Müller. 7. Sans fa^on Polka, Seidel. 8. Voorwaarts Marsch. Potpourri, Gartner. CONCERT op Zondag 21 Aug. 1887, des avonds te 7 Va ure, van de Stafmuziek van het 4e Reg. Infanterie, onder leiding van den Directeur den heer J. G. H. MANN. PROGRAMMA. 1. Klokkenmarsch uit het Ballet «De droom van den KlokkenluiderJ. G. H. Mann. 2. "La Palme d'Honneur«. Ouverture (le uitv.), Edz. Grefe. 3. a. Entre-Acte No. 2, zum Drama "Rosamunde-/ (arr. Kriens) F. Schubert, b. Vio- lctte-Polka aus der Operette //Der Lustige Krieg< (le uitv.), Joh. Strauss. 4. Wein, Weib und Gesang, Walzer (le uitv.), Joh. Strauss, 5. Fantaisie de 1'opéra *Rige-lotto«, G. Verdi. 6. Ouverture zur Oper «Euryanthe". C. M.t.¥s- ber. 7. "Cleopatra", Fantaïsïe-Polka pour piston solo, Deharé. 8. a. Cavatine aus der Oper "Der Freischiitzv (le uitv.), C. M. v. Weber. b. Mar- che Turcque (le uitv.1», L. Guillaume. 9. Fan taisie über Motive aus Richard Wagner's «Lo hengrin", J. G. H. Mann. van Politie te De voorwerpen zijn dagelijks, uitgezonderd des Zondags, van 's middags 12 tot 2 ure, voor de eigenaars terug te bekomen: Twee portemonnaies met en zonder geld. Een portemonnaie waarin een paternoster. Een broche met groenen steen. Een nikkelen broehe. Een zwarte fantaisiehoed. Een zweep. Een nieuwe zinken kap. Een 11. K. gebedenboek Een bont boezelaar. Een kinderschoentje. Een ledig olie vaatje. Twee paternosters beide in étui. Een eind touw. Een zilveren ring. Een militaire veldflesch. Een koperen armband. Een sigarenkoker waarin eenige sigaren. Een aanteekeningboek. Een snuif doos. Een wit onderlijfje. Twee paternosters. Een bloedkoralen oorbel. Eenige sleutels. Twee rin gen waaraan eenige sleutels. Een bok. Twee manden, gem. A. Bos, Zijlweg, Overveen. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: Een wandelstok. Een parapluie, op den knop gem. J. Eikendal". Een lorgnet in Etui. Sedert eenigen tijd gedeponeerd: Drie wagens. Eenige parapluies en eenige parasols. Teiug te bekomen bij Derogée, Begijnhof 17, een tweewielige wagen; bij J. Smit, Omvalspoort 46, een fantasiehoed; bij P. J. Ego, Ursulastee» 1, een deur met glas; bij F. Enseler, L. Raam straat 11, een nieuwe schraag: bij W. H. van Maas, Kennemerplein 14, een portemonnaie met eenig geld en een zilveren kurkentrekker. BEVALLEN 18 Aug. A. Backmann—van Leeuwen d. - D. Makke3-van Gessel d. (levenloos). OVERLEDEN 16 Aug. A. E. v. Huizen 81 j. Nieuwe Gracht. - 17. F. v. Vessum-Klaassen 74 j. De Clercqstraat.- 18. J. M. Mulder 1 m. d. Heerensingel. - M. A. Scholte 28 j. Ged. Oude Gracht. FAMILIEBERICHTEN uit de VOORNAAMSTE DAGBLADEN. BEVALLEN: 16 Aug. L. Baerts-De Boer z. Amst. - M. Boeser—Leenmans z. Amst. - M H. Libert-Koot d. Amst. - 17. C. G. Wegerif-Veldhorst d. Lei den. - A. van Rossen-Kocks z. Rotterd. - 18. M. Rosenthal-Fuld d. Amst. - E. Polak-Engers z. Rotterd. - C. R. Mon hemiua-lloos, Ridderkerk. - A. M. C. Dozy-Evers z. Leiden. GEHUWD: 17 Aug. J. Veenenbos en K. M. Seret, Slie- drecht. - N. M. F. Taverne en M. H. Kamp- hnys, Zaandam. - 18. S. Schippers en J. C. Blancke, Amst. - Th. F. J. Harm en M. S. H. Hendrix, Amst. - J. L. Gude en D. C-. Colder, Amst. - H. A. Sallé en E. van Bakel, Amst. - J. W. G. Kirberger en A. A. Mack, Amst. - F. Reusing en Ch. Bergendahl, Amst. - J. B. Blan kenberg en M. E. Groenendijk, Hilversum. - J. A. van Holst en B. Hooijer, Arnhem. - J. A. Scherpbier en H. de Wijk, Rotterd. - P. Donker en Th. Jenting, Rotterd. - L. Hijmans en A. F. van den Dries, Klundert. - P. Mackenzie, wedr. van A. M. Reugers en S. A. Riegen, Rotterd. OVERLEDEN: 15 Aug. Wed. M. E. van Geldorp-Hoffman 48 j. Amst. - E. M. Wolf-Levisson 28 j. Lon den. - 16. Wed. W. E. Cretier-Anions 70 j. Amst. - J. Ochtman Joh.z. 64 j. Zicrikzee. -17. J. W. Kok 51 j. 's-Hage. - F. F. J. Sluijters 26 m. z. Rotterd. - M. Struijk-Kleijne 57 j. Pernis. - 18. Wed. P. M. Feenstra-Reiuouts 62 j. Heeren veen. - J. H. G. Ferman 12 j. z. Baarn. - H. L. van der Koelen 20 j. z. Leiden. C. Goudsmit-Goudsmit 74 j. Oud-Beierland. eene flinke Pr. 2de Keukenmeid, voorzien van goede getuigen. Brieven onder No. 1090, aan het bureau van Haarl. Dagblad. Bij gelegenheid eener Conferen tie van Zevende dags-Baptisten, zullen in het Lokaal PARRLAAN 17, in het Verkooplokaal ZIJLSTRAAT 41, op Dinsdag 23 Augustus 1887, des voormiddags ten 10 uur, ten overstaan van den Notaris C. A. JOEKES. A. C. L. SARLET, Makelaar, zal verkoopennet onderhouden waarbijKabinet, Linnen-, Rleêr-, Penant- en andere Kasten, Eet-. Thee-, Speel-, Wasch- en Nacht tafels, Kanapé's, Stoelen, Ledikan ten, een Cylinder-mangel enz. Spiegels, Pendules, Prenten in lijsten en Ornementen. Goed gevulde Bedden, Matrassen, Dekens, een partij nieuwe Mantels, ICleederen, enz. Aardewerk, Porselein, Glas-, Ver lakt-, Koper- en Ijzerwerk, waarbij: Spaarovens en Gaskachels, en vele andere Goederen. Maandag 22 Augustus van 10 tot 4 uur te zien. vroeger bij de Regit tratie werk zaam, P. G., 23 j., van goede refe rentiën voorzien, zoekt verplaat sing naar een stad of groot dorp (liefst in Noord- of Zuid-Holland). Br. fr. lett. P. A. aan het bureau van Haarl. In eene nette Zaak wordt ten spoedigste gevraagd eene Pr. van goede getuigen voorzien. Ken nis der Frausche taal strekt tot aan beveling. Salaris naar bekwaamheid. Br. fr. onder lett. C. Z., aan bet bureau van dit blad. In een net gezin, te Haarlem, wordt tegen lo. October gevraagd goede getuigen vereischte. Br. fr. onder No. 1093, aan het bureau van dit blad. een uitstekendnet onderhouden HUIS en TUIN, in de onmiddel lijke nabijheid van den Haarlemmer Hout, bevattende 8 zoo groote als kleine Kamers, met 2 Bodenkamers, groote Keuken, Kelder, Zolder en Tuin, Gas- en Waterleiding. Huur prijs 600. Gegadigden gelieven brieven fr. te zenden onder motto aan bet bur. van dit blad. gehouden worden, t. w. Sabbat (Zaterdag) morgen, te 10 ure, XTt EDIHUMGt door F. J. BAKKER, van Vriescheloo. Zondagmorgen, 10 ure. Behan deling vau de vraagWaarom zijner Zevende-dags-Baptisten? door verschillende personen. wordt TER OVERNAME aangebo den, welke een burger-bestaan op levert. Koopprijs billijk. Het Huis wordt verhuurd. Br. fr. onder motto n-Zaakn, aan het bureau van HaarlDagblad. maakt bekend, dat de Bieren daar worden gebotteld en ijskoud tehuis worden bezorgd; tevens kan men de Bieren komen proeven tegen een billijke vergoeding, namelijk Hollandsch. p. lJkruik 6 Ct. Vollenboven's Lager p. glas 6 Heineken's Beierscb 7 Pilsener 7 Brouw Stout p. Va flesch 10 Extra Stout 13 Bass Co. Stout. 15 Limonades (Kogelflescbjes). .10» Spuitwater 5 Verzoeke beleefd gunst en recom- Voor één klein gezin, met Sept. of later, een klein Huis of vrij Bovenhuis, 3 4 ruime Kamers enz., op netten stand. Br. fr. met prijsopg., stand, localiteit enz., on der lett. B. N. W. aan bet bureau van dit blad. TE HUUR een nette en zeer solied gebouwde VILLA, naar keuze Ge- of Ongemeubileerd, tot billijken prijs TE KOOP. Hooge- weg E 48. UIT DE HAND TE KOOP: een Zomer en Winterverblijf, aan den Haagschen Straatweg onder Heemstede, allerprachtigst gelegen, bestaande uit een Heerer.huizing, goed onderhouden, zeer hecht en droog, bevattende tien zoo groote als kleine vertrekken, en verder alle gemakken; voorts: Koetshuis met Stalling en Koetsierswoning, Tuin manswoniug, groote Moestuin, vele Vruchtboomen en Wandelplaats met hoog opgaand Geboomte, alles te zamen ter grootte van circa 5 Heet. Nadere inlichtingen te bekomen ten Kantore van den Notaris Mr, W. H. SMIT, te Frissche Spijsverte- rende Vrucht tegen VERSTOPPINGEN. Aanbeien, Gal, Gebrek aan eetlust, verstoring van maag en ingewanden, enz. Zeer aangenaam te nemen en zonder iets in zijne levenswijze te veranderen. E. GRILLON, AptMer, 27, rue Lambuteau Paris. Te Amsterdam bij TJLOTH Co., Apothekers. Borstrokken, enz. voor Heeren, Dames en Kinderen, uitsluitend vervaardigd in de gere nommeerde door Dr. G. JAEGER, eenig geconcessioneerde Fabriek van W. BENGER SöHNE, te Stuttgart tot laagste prijzen. Depót van Dr. Jaeger's Orig. Nor maal Wolartikelen. K. F. DEUSCHLE, Kalverstraat 157, Amsterdam. Eenige Specialiteit in deze Arti kelen in geheel Nederlasd. J Kaasmarkt hoek Damstraat, onder den Sigarenwinkel tDe Herderin leveren Huwelijks- en Rouw- CirculairesEnveloppen met firma bedruktAdreskaarten Kwitantiën. Rekeningen. Wis sels, Strooibiljetten, Adviezen, Entrée-kaarten, Aanplakbiljet ten, Postpapier met naam enz. bedrukt, alles in beste kwaliteiten, tegen de minste prijzen. Adres: Oude GroenmarJct 1, De Directie van HAARLEM'S DAGBLAD heeft aan haar l-ureau verkrijgbaar gesteld een beperkt ge tal exemplaren van den boeienden geschiedkundigen Roman naar het Hoogdnilsch CHRISMA» VAN SPAARNE. Voor geabonneerden op HAARLEM'S DAGBLAD is de prijs 0.40; voor niet-geabonneerden /■1.50. De Directie. Dagelijks Middagconcert 2 uur en Avondconcert 8 uur door bet Zandvoortsebe Kurorkest, onder leiding vau den Kapelmeester J. OERTLING, Königl. Musikdirec- tor a/Crefeld. vervaardigt en herstelt Stoom- en andere Werktuigen, Baggermolens, Stoomketels van Staal en IJzer, Stoom- en Zeilvaartuigen. Ijzerwerken voor Aannemers, Gas fabrieken BruggenSpoorwegen, Sluiswerken, Kappen, Oliemolens, enz. enz., benevens licht en zwaar Smeewerk voor Stoombooten en Fabrieken in Staal en IJzer tot con- curreerende prijzen. Dwarsbelling, lang 170 Voet en Licbttoestel voor Bootketels. Ankers en Kettingen, met certi ficaten vaü Lloyd's en Bur. Veritas. Stoombooten te Huur. (gewas 1887), getrokken uit Haarlemsche Hyacin then, Meidoorn, Nageltakken enz., overtreft alle andere Reukwateren in frischheid en liefelijkheid van geur. Per flacon f 1,— en f0,60. Uitvinder-Fabrikant J. C. BOLDOOT. in vroegere jaren rookte, wordt weder geleverd door de Firma G. HENDRIKS, te Kampen. Na zending van poetw. ii fl, ontvangt men 1/, Kilo franco, fijn of grof. Nabestelling zal volgen. Amerikaansche Schrijfmachine, in werking te zien en ver krijgbaar bij MAGAZIJN VAN AMERIKAANSCHE MACHINERIEËN. Keizersgracht bjd. Amstel 745, Amsterdam. Ter drukkerij van Haarlem's Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 4