Zandvoort. Stoomtram HAARLEM-LEIDEN. ONBEGRIJPELIJK nUUflH TENTOONSTELLING ïrijwillipMooM PAVILJOEN, Vertaalwerk Keukenmeid. Aangeboden: Dr. WEISZ, Tooneelkijkers, "best Ossenvet. P. v. Cittert Zonen, Ut Wil CAFÉ RESTAURANT, Vier en dertigste fduziekuitvosring Achertentiën. Burgerlijke Stand. PAVILJOEN te Blaricum. Een Jongmensch, Lessen aangeboden Een Jongmensch, Onthulde Geheimen uit de Liefde en den Echt. TE HllllR GEVRAAGD! C. MENKMAN, Vrachtrijder en Transporteerder Menie MsplÉ No. 5, Haarlem, Brillen, Pincenez, LOEPEN Hendriks Van Steenbergen, Het Groote Pak. HH. Vleeschhouwers. Buitengewoon goedkoop Personentarief, Monsters van Buitenlandsche Fabrikaten. Zuid-Zaiidvoort. Bij vooruitbestelling Diners apart a f 1,50 en hooger. HOLLANDSCHE EN DUITSCHE BIEREN hoogleeraar Pasteur vermoedelijk zelf ziju veelbestredeu iuentingeme- thode bij miltvuur nader zal toe lichten en verdedigen. Aan de Spaansche kust in de nabijheid van Almeria zijn kostbare voorwerpen uit zeer oude graven opgedolven. Men bericht dat de heer Adolph Sutro een groot Vrijheidsbeeld aan de stad San Francisco zal aanbieden. Het monument wordt uit marmer gehouwen en zal met het voetstuk eene hoogte van 40 voet hebben. De groep stelt de Vrijheid voor, de Anarchie vertrappende. Het wordt geplaatst op een der heuvelen bij Marketstreet, voor de baai van San Francisco. Daar de heuveltop 960 voet boven de zee ligt, zal het elec trisch licht in den fakkel, door het beeld omhoog geheven, op eene hoogte van 1000 voet zijn. -Wanneer men mag aannemen, a 0|—Zeemvsch» Blauwe f 1,70 a 1.80, Katwij- dat er evenveel cigaretten door den ter Zand r 8,— a i—, Mooniwijker zand tl,so - - o rn ij17J en n W..;„ met bovenstaande grondregelen te handelen.» F. Meddeleton Prjer. Eigenaar en uitgever. De Parijsche klaviervirtuoos Kalk- brem er was op zijne afkomst even trotsch als op zijn kunst. o Wist ge wel, zeide hij eens tegen een vriend, dat de adel mijner familie tot de kruisvaarders opklimt Een mijner voorouders begeleidde Friedrich BarbarossaOp de piano? vroeg de vriend verbaasd. MARKTBERICHTEN. Haarlem, 12 Sept. Graan- en Zaadmarkt. Witte Tarwe t7,10 a 6.80, Rogge f4,45 a 4.30, Haver f3,— a 2,80, Garat f4,80 a 0,— Capucijners f7,75 a 0,Koolzaad f7,20 a 7,10, per Heet. Amsterdam, 13 Sept. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Geld. Blauwe fl,50 a 1,70, dito Kralen f 0.- rooker zelf gerold worden als er uit de fabrieken komen dan worden er in Amerika jaarlijksch 2400,000,000 cigaretten in asch en rook omgezet. New-York State, Virginia en North Carolina hebben het monopolie dezer fabricatie. Uit Europa worden jaar lijksch ongeveer 50,000,000 stuks ingevoerd. De namen in China. De Chinees draagt den naam van zijn eigen vader of van hem, die hem als zoon aanneemt. Als eene vrouw trouwt, neemt zij den naam aan van haren man en voegt daaraan dien van haren vader toe. Eene juffrouw Wang, die met een mijnheer Ly huwt, heet dus in officieele stuk ken: mevrouw Ly-Wang; juist als bij ons. Maar de namen der mannen ver schillen naar de betrekking waarin zij gebruikt worden. Als een jongmensch in het huwe lijk treedt, geven zijne vrienden of die van de familie zijner vrouw hem een bijnaam, waarmede hij alleen in zijn aangetrouwde familie bekend is. Een ambtenaar staat officieel al leen bekend onder den naam, dien hij bij de aanvaarding van zijn ambt aannam. Zoo zijn de namen Hong- Tchang, Pao-Tcheun, Gue-Tchang elk door twee karakters uitge drukt de officieele namen van Ly-Hon-Tchang, onderkoning van Tchéli, Theun-Pao-Tcheun, onder koning van Nankin, Ting-Geu- Tchang, onderkoning van Peking. In het bizondere leven worden hooge ambtenaren nooit bij hunnen offi- cieelen naam genoemd; dit geschiedt alleen in officieele stukken. Heeft iemand zulk een officieelen naam, dan neemt hij meestal een bizonderen naam of Lao aan, waaronder hij bij zijn vrienden bekend staat. Hoe hoog iemands rang ook zij, het is strijdig met de etikette, dien ooit in zijne tegenwoordigheid uit te spreken. Sterft een officieel persoon, dan kan de keizer, als hij dat goed vindt, den doode een nieuwen naam geven, die dan ook voorkomt in de mede- deelingen van het overlijden. VAH-XA. Boven de schrijf lessenaars van den eerste verslag gever eener courant in Georgië hangt de volgende instructie ter navolging voor alle aan het blad werkzame reporters «Alle bruiden zonder uitzondering zijn bij ons «bevallig, schoon en talentvol; alle weduwen zijn «bemin nelijk en beschaafd». Alle adverteerende kooplieden zijn «ondernemend, voorzichtig en een sieraad onzer stad.» P.S. De namen van hen, die niet adverteeren mogen in ons blad niet worden ge noemd. Alle oude advocaten zijn «geleerd en waardig om tot lid van het Hooggerechtshof te worden benoemd. Jonge advocaten zijn «welbespraakt en geestig. Conducteurs op treinen zijn «com plete gentlemen en hoffelijk». Boeren zijn «intelligent.» De arbeid van schrijvers wier werk geadverteerd wordt is per se «hoogst belangrijk.» Candidaten die bij ons laten adver teeren «winnen dagelijks meer veld.» Diegenen, die niet adver teeren «zullen waarschijnlijk gesla gen worden.» «Het is streng verboden in strijd a 3,50, Haarlemmer Zand f0,a 0,Frie- sche Hamburger f 0,a 0,id. Saaiers f 0, a 0,Geld. Muïsen f 0,a 0,Andijkex Blauwe f 0.a 0,Sassenheimer Zand f 0, 0,Hillegommer dito f2,a 4,Frie- sche Franeker Jammen fl,75 a 2,20, do. En- gelsche f 1,50 a 1,60, dtto Muntersche f 0,a 0,allen per Hl. Aangevoerd 13 veracbe ladingen. Handel flauw. Suiker: Biet en Geraffineerd stil. Petroleum. Loco f7,75 E. Oct. f7,70 E.Nov./ Dec. £7-70 E. consumptie f9,Nobel dito loco 7,10 E. Nov./Dec. f7,20 E. Petroleum-berichÉ van P. G. C. Calkoen, Makelaars, Amsterdam 10 Sept. De Amerikaansche Petroleum-noteeringen wa ren sedert ons laatste bericht volgens Reuters telegr: New-York 65/g, 65/8. 6S/S, 6s/8, 63/0 63/4 ct. p. galL Philadelphia 6s/8, 65/8, 65/8, 65/g, 63/^, 63/4 ct. per gallon, Ruwe Olie G4il/S, 65l/8, 657/8, 673/*, ~l 1/4691/, ct. p. vat. Tengevolge van hoogere berichten van Ame rika liepen de prijzen, zoowel voor loco en zeer klein aanbod, als op latere termijnen, schielijk op. De markt sloot zeer vast en is verdere rij zing te verwachten. De noteering is hedeu bij minstens 25 vn. te ontvangen aan het Amsterdamsch Petroleum- Entrepot: Disponibelƒ7,75 a Entr. Levering September 7,70 u October - 7,65 n Nov./Dec. 7,70 u Jan./Mrt 1888 7-75 au Nobels Petroleum 7,10 u a Oct./Dec. u 7,20 Amerikaansche Petroleum in consumtie vrij n boord f9,Nobels Petroleum in consumtie vrij aan boord f 8,25. Bij kleinigheden f 1/4 a J/s hooger. De voorraad aan het Amsterdamsch Petroleum- Entrepöt bedroeg op 3 Sept. 14,680 vn. Afgeleverd4,626 u Voorraad op heden10,454 a Verwacht wordende ladingen: Marianna Nottebokm (lek te Halifax)7,487 Star of England (zeilkl. 2 Aug.) 9,377 Ragnar u 22 6,168 Bernadolce (gezeild 1 Sept.) 10,000 n Adorna In lading10,000 Tarwe op levering onveranderd, Nov. f182. Rogge flauw, per 2100 Kg. h c. z. k. N. Petersburger f103, 118, mindere dito f98, ja rige dito f115. Noteering van de Commissie voor den Graan handel. Rogge op levering traag, Oct. f 103,102, Maart f106, 105. Noteering van Menne Thole. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad onveranderd. Raapolie onveranderd; vliegend per 100 Kg. f 263/4, 26ys, lo. Oct./Dec. f277/8 nom. lo. Mei f26 Va- Lijnolie prijshoudend; vliegend per 100 Kg. f23, lo. Oct./Dec. f2iys, 1°- Jan-/Mei f217/8, lo. Jnni/Aug. f22Vs- I°* Aug./Dec. 1888 f221/4 ~V/8. Raapkoeken f65 a 75 per 1040 stuks. Lijnkoeken f7,a 11,per 104 stuks. Alkmaar 10 Sept. Ter Veemarkt aangevoerd 14 nuchtere Kalveren, 190 Schapen, Lam meren, 156 magere Varkens, 128 Biggen, 17 Bokken en Geiten, 0 kleine Bokjes, 12 Koeien en Ossen, 7 Paarden. Prijzennuchtere Kalveren f 6 a 16, Schapen f10,a 18,Lammeren f0 a magere Varkens f 10 a 18, Biggen f 4,a 7,Bokken en Geiten f 4,a 9,kleine Bokjes f 0,a 0,Koeien en Ossen f 120 a 160, Paarden f 30 a 50. Schiedam, 13 Sept. Moutwijn f8,Jenever Amst. Proef f12,a f 13,50, Spoelirg-Beura fl,30, dito Commissie fl, Tot sluiting van cle Woensdag avond uitvoeringen. in den Hout, op Woensdag 14 Sept. 1887, des avonds van 7V210 ure, door het Stedelijk Mu ziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. II. MiiLLER, Kapelmeester. PROGRAMMA. 1. Frischer Muth, Marsch, A. Frenkler. 2. Ouverture de Concert No. 2, Kalliwoda. 3. Fantaisie Champêtrc, Baudonck. 4. Dame de Cocur. Gavotte, Czibulka. 5. Fantaisie Le Coeur ct la Main, Lecocq. 6. Louise-ouverture, L. Ca- nivez. 7. La Reine du Bal. Gr. Vals, M. H. Mül- ler. 8. a. La Retraite euglaise. b. Die Hein- zelmannchen, Eilenberg. 9. Potpourri Carmen. Bizet. STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip Soerabaja, kapt. Klein, van Java naar Rotterdam, passeerde 12 Sept. Oues- sant en wordt 14 dezer te Rotterdam verwacht. Het stoomschip Prinses Marie, van Amster dam naar Batavia, vertrok 12 Sept. van Suez. Het stoomschip Schiedamkapt. Potjer, van Amsterdam naar New-York, passeerde 12 Sept. des oohtends 10.50 uur Lezard. Wind N. Het stoomschip Zeeland, van Rotterdam naar Java, arriveerde 12 Sept. te Southampton. Het stoomschip Leerdamkapt. Stenger, ver trok 11 Sept. van New-York naar Rotterdam. Het stoomschip Conrad, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 10 Sept. Kaap St. Vincent. Het stoomschip Prins Maurits, vertrok 12 Sept. van Amsterdam naar Suriname. Het stoomschip W. A. Scholtenkapt. Bak ker, van Rotterdam, arriveerde 11 Sept. te New- York. FAMILIEBERICHTEN VOORNAAMSTE DAGBLADEN. BEVALLEN: 9 Sept. A. E. Eekhout-d'Auzon d. Zaandam. - 10. A. E. van Nulck-Lijsen d. Amst. - B. M. Nijhoff-Noothoven van Goor z. Amst. - M. S. van Hengel-Van der Steen z. Amst. - Ch. Bis- dom-Roelvinlc z. Utrecht. - C. Korteweg-Slis d. Middelharnis. - 11. J. Jolis-Witteboon d. Amst. - K. Tafelkruijer-Streep d. Amst. - E. J. Vige- lins-De Haan d. 's-Hage. - J. M. F. C. Allan- Haver d. 's-Hage. - S. H. van Woudenberg- Ham d. Hilversum. - 12. G. Giussani-Cossa z. Amst. - R. Muzikant-Ziekenoppasser d. Amst. - C. C. Meeussen-Bcndcrmacher z. 's-Hage. - A. Dikker-Spiro d. Amst. - Th. Philipp-Clerks z. Vlissingen. OVERLEDEN: 9 Sept. M. A. Torop, Amerongen. - E. Proot 20 z. Leiden. - 10. Wed. R. Lehmann-Dcntz 62 j. Amst. - A. Cosijn 80 j. 's-Hage. - Wed. C. Robert-Van Vliet 62 j. 's-Hagc. - Wed. Ma- ritz—De Virieu 84 j. Arnhem. - Mevr. Bijnen- Ingen-Housz, Breda. - M. J. Kievit-Soetermeer 70 j. Rotterd. - 11. S. C. Lourier 62 j. Scheve- ningen - J. van der Boom 34 j. Rijswijk. - J. Mielke 66 j. Königswinter. - ,12. G. de Klerk 79 j. Rotterd. - A. Hartman 8 j. d. Rotterd. - J. J. Straatmaus 82 j. Den Bosch. Voor de vele bewijzen van deelnemingondervonden bij het overlijden van mijnen geliefden Zoon FRANS, betuig ik ook namens mijne Kinderen mijn hartelijken dank. S. KREPEL. Haarlem14 Sept. 1887. De Vereeniging «HAARLEM'S ZANGGENOT» betuigt door deze haar welmeenenden dank aan de Liedertafel «Zang en Vriendschap», de Mannen Zaugvereeniging «Cres cendo», het Stedelijk Muziekkorps, onderscheidene andere corporatiën hier ter stede, en tal van particu lieren, voor de zeer gewaardeerde belangstelling, dezer dagen onder vonden. A. HAZEVOET, Directeur. D. BREMER, President. 13 September 1887. BEVALLEN 11 Sept. P. van Amstel-Sarlet z. 12. G. Elfrink-Elberts z. - M. M. F. Gerber-Selier d. - J. E. "Walker-Hetteriks z. - H. Plantjé-Lange- voort z. - 13. H. Ari-van Mil d. - A. van Hnij8steeden-van der Pligt d. OVERLEDEN: 11 Sept. G. Janse 34 j. Oude Raamstraat. - 12. G. Enseler 8 m. d. Lange Raamstraat. op Zaterdag 1 October 1887, des middags 12 uur, in het Pavil joen zelf, ten overstaan van de No tarissen P. MUNNIKHUIZEN, te Naarden, en G. VERRIJN STUART, te Amsterdam, van het onder BLARICUM, met daarbij behoorende Stalling voor 20 Paar den, omliggende Bouw-, Gras-, Houtlanden, Aanleg tot vermaak, Beplantingen en Wandelwegen, te zamen groot 3 H. 73 A. 62 C. Het perceel is Maandag en Zater dag van 11 tot 2 uur te bezichti gen, 1 Mei 1888 te aanvaarden en breeder bij biljetten omschreven. Informatiën te bekomen ten kan tore van genoemde Notarissen. bekend met Winkel- en Kautoor- werkzaamhedeu, netjes de menscben kunnende bedienen, zag zich gaarne GEPLAATST met Kost en Inwo ning, liefst in Papier. Fr. br. onder motto aan bet bureau van dit blad, Men zoekt een Heer of Dame, grondig bekend met de moderne talen, om dagelijks geregeld te leveren. Vlug werken vereischte. Br. onder lett. P. A. D., aan het bureau van Haarl. Dagblad. Met l». November wordt gevraagd tegen hoog loon eene bekwame Keukenmeid. Goede getuigen ver eischte. Br. Ir. onder No. 1118, aan het bur. van Haarl. Dagblad. in de Duitsche Taal en alle Han delsvakken. Grondig onderricht verzekerd. Br. fr. onder No. 1105, aan het bureau van Haarl. Dagblad. bekend met de moderne talen, goed kunnende schrijven en rekenen, 20 jaar oud, wenscht een Betrekking op een Kantoor. Matig salaris. Br. fr. lett. G. L. H., aan het bur. van Haarl. Dagblad. eene nette gemeubeleerde Kamer met Slaapkamer, Pension en be diening, op frisschen stand. Br. ir. onder lett. B. P., aan het bureau van Haarl. Dagblad. 167 Bladzijden dik. Het buitengeivoon succes van dit zoo gerenommeerde en door Geneeskundigen aangeprezen Werk voor VERLOOFDEN en JONG GEHUWDEN heeft reeds een Zestienden druk noodig gemaakt. Prijs SO Cents, en wordt onder Enveloppe afge leverd en ook goed dicht verpakt franco naar buiten gezonden, te gen toezending van Postwissel of gemakshalve blauwe Post zegels, bij H. G. KOSTER C.Jzn., Magazijn van Goed- koope Hoeken, Leliegracht 26, Amsterdam. in bet centrum der stad, een Boven huis met Pakhuis of Beneden huis met flinken Kelder, geschikt tot bergplaats voor Wijnen enz. Brieven met opgare van huur prijs etc. onder No. 1120, aan het bureau van dit blad. Dagelijks Middagconcert 2 uur en Avondconcert 8 uur door bet Zandvoortsche Kurorkest, onder leiding van den Kapelmeester J. OERTLING, Königl. Musikdirec- tor i/Crefeld. VAN HUISBOEDELS EN PIANO'S, zoowel biimen als buiten de stad. Verzoeke UEds. gunst en recom- Een flinke partij groote per 10 stuks /ll, 50. Op franco aanvrage wordt de zeer verlaagde Prijscourant van Pakkis ten aan HH. Bloemisten verzonden door BERT VAN DER ZAAL, te Lisse. Warmoesstraat 126, Amsterdam. No. 1. De prachtvolle Holland- sclie Illustratie, kolost-aal groot, inhoudende Verhalen, NovellenReis beschrijvingen, Raadsels, Anecdoten meer dan 200 platen, enz. enz. Prijs f4,25. No. 2 en 3. De Rinaldo vjh. Noorden of de Rooverbruid, door A. D. v. BUREN SCHELE, 2 Deeieu. Prijs vroeger f5. No. 4. Een Deel Stuivers- Magazijn, groot mengelwerk. De heele massa hier ge noemd wordt uitverkocht voor f2,50, niet enkel de Groote Pracht volle Hollandsche Illustratie, m aar de heele boel voor den ge ringen prijs van f 2.50. Te bekomen bij D. BOLLE, Ba zaar »an Goedkoupe Boeken, Hang b/d Visckmarkt, te Rotterdam. Naar buiten de stad franco op ontvangst van Postwissel waarbij staat Het Groote Pak. LOUIS ISRAELS, 118 Kievit- straat te Antwerpen, zoekt afne mers voor leveren Huwelijks- en Rouw- CirculairesEnveloppen met firma bedruktAdreskaarten Kwitantiën. Rekeningen, Wis sels, Strooibiljetten, Adviezen, Entrée-kaarten, Aanplakbiljet ten, Postpapier met naam enz. bedrukt, alles in beste kwaliteiten, tegen de minste prijzen. Adres: Oude Groenmarkt 1, Men verzuime niet gedurende dezen zomer de zoo prachtige om streken van Heemstede, Hillegom en Lisse te bezoeken. ingevoerd 16 Mei 1887). Ie Klasse. 2e Klaue. Van HAARLEM naar HEEMSTEDE 20 Cents. 15 Cents. BENNEBROEK 327» 227» HILLEGOM 377» 277 LISSE427» 327» SASSENHEIM46 36 OEGSTGEEST. 48 38 LEIDEN50 40 Twee Kinderen beneden den leeftijd van 10 jaar kunnen op één plaatsbiljet reizen. VAN Dagelijks geopend van 9 tot 5 uur voor H.H. Exporteurs en Groothandelaren. LUDOLPH HAUSEMANN, Amsterdam, Ooateinde 14 en 16. Het schoonste en aangenaamste zeegezicht van Zandvoort. en goede Consumptie. Ter drukkerij van Haarlem's Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 4