15118 T E N I, IIV i). Staatsleningen EUROPA. BEURSBERICHTEN. Iniinsiriëele en Finan ciëeSe Dntkrninpn. Spoorwegleeningen. Provinciale en Stede lijke leeningen. Tramwegmaatsclia Premieleeningen. ppljen. men een telegram, dat hij met den volgenden trein zou komen. Te Lichtevoorde ging iemand met een wagen door het veld en zag een haas loopen. Daar hij een geladen geweer bij zich had wilde hij. op het dier aanleggenhet schot ging echter ontijdig af en trof den man zoodani -, dat zijn bovenarm zal moeten worden afgezet. FINANCIEELS MEDEDEELINGEN. Volgens liet Weekblad voor incourante fond sen van Broekman Honders zijn in de week. eindigende 18 dezerverhandeld de volgende fondsen Obi. Gem. 's-Gravenh. (1875) tot. 1013/8 pet. Aand. Mpij tot exploitatie van het American Hotel tot Aand. Ned. Bouw-Maatsehappij tot Obl. Ned.-Ind. Cultuur-Maats, tot Aand. Bouw-Maatsch. Scheveningen (Oranje-Hotel) tot. Aand. Dagbl. van Zuidli. en 's-Gra- venhage, te 's-Gravenhage tot Aand. Deli-Batavia Mpij te Batavia tot 425 Aand. Mpij Zeebad te Scheveningen tot 90 Aand. Noordzeebad «Wijk aan Zse», te Wijk aan Zee tot6 Scrip. Boxtel-Wezel Spoorw. (van le Hyp. Obl.) tot5 Id. id. (van 2e Hyp. Obl.) tot. 5 Obl. Provincie Quebec tot 108 Obl. Des Moines Fort Dodge Spoorw. (Income) le hyp. tot52 90 1857, 82Va 60 96' Uit Weeuen wordt bericht, dit het deficit op de Hongaarsclie Begrooting voor 1888 zal bedra gen 15 a 17 millioen florijn, tegen 32 millioen florijn in dit jaar. De Zwitsersche Bondsraad heeft- besloten tot het aangaan eener leening van fr. 31.250.000. De ontvangsten der 6 groote Fransche Spoorwegmaatschappijen toonen sedert 1 Jan. een vermeerdering van 12 millioen fr. aan. RECHTSZAKEN. Dinsdag stond voor de rechtbank te Rotterdam terecht een 11 jarig meisje, wo nende te Ylaardingen, beklaagd van in den nacht van 18 op 19 Juli jl. te Ylaardinger- Ambacht opzettelijk het rieten dak der woning van den bouwman A. H. te hebben in brand gestoken, terwijl de bewoners zich reeds ter ruste bevonden, en daardoor gevaar te hebben doen ontstaan voor het leven der bewoners. Het meisje bekende zich aan dit feit te hebben schuldig ge maakt, en zeide dit gepleegd te hebben om zoodoende iu een gesticht geplaatst te worden, daar zij het in de ouderlijke wo ning niet meer kon uithouden, wegens de slechte behandeling die zij ondervond van hare stiefmoeder. Deze, deswege onder vraagd, ontkende het kind ruw behandeld te hebbenintegendeel wilde zij het doen voorkomen zeer veel van het kind te houdenwel moest zij toegeven, het meisje eens geheel naakt in eene ton met water gezet te hebben. Dit deed den voorzitter opmerken, dat het onderzoek omtrent de behandeling die het kind thuis genoot, het tegendeel aan het licht had gebracht van hetgeen de vrouw beweerde. Wat het ten laste gelegde feit betreft, bleek dat beklaagde omstreeks elf uur in den ge noemden avond zich had begeven naar het ongeveer een kwartier uurs van hare wo ning gelegen erf van den bouwman A. H. aan den Broek weg teVlaardiuger-Ambacht, en aldaar door middel van spaneu en lucifers, door haar daartoe medegenomen, den brand had gestoken in het rieten dak der woning, waarop zij naar huis was gegaan. Aldaar had zij na eenigen tijd aan liare stiefmoeder gezegd, den brand te hebben gesticht. De stiefmoeder had daarop zelve bij de politie aangifte gedaan. Gelukig was de brand door een der be woners ontdekt en werd hij spoedig ge- bluscht. Het O. M., zijn requisitoir nemende, zeide dat de behandeling dezer zaak op al de aanwezigen eenen zeer pijnlijken indruk had gemaakt. Het was toch de schuld van de in deze als getuige gehoorde vrouw, die hij niet gaarne den eerenaam van moeder eou geven, dat het kind Dinsdag terecht staat voor zulk eene ern- tige misdaad. Het ten laste gelegde overi gens bewezen zijnde, oordeelde het O. M. dat dit door belcl. was gepleegd zonder oordeel des onderscheids, en dat zij mits dien zou moeten worden geplaatst in een rijks opvoedingsgesticht tot haar 18e jaar. De toegevoegde verdediger, mr. M. T. Goudsmit, sloot zich volkomen bij het door het O. M. aangevoerde aan. De uitspraak werd bepaald op aan staanden Dinsdag. De Rotterdamsclie rechtbank ver oordeelde Dinsdag twee Seliiedamsche in brekers elk tot vier jaar gevangenis. De rechtbank te Assen veroordeelde Dinsdag de gifmengster uit Ballo tot 10 jaar gevangenisstraf. KERKNIEUWS. Ned. llerv. Kerk. Uit Nunspoet wordt gemeld: Het kerkgebouw der Ned. herv. kerk alhier werd Zondag half 2 's namiddags ontsloten daar ds. Bax van Doornspijk, van wege den ring, in plaats van den gesehorschten predikant J. Kuyper, die cm 2 uur voor de gemeente zou optreden. Ds. Kuyper was echter ook op zijnen post, wel niet in, maar buiten de kerk; daar deelde hij aan een ieder die het hoo- reu wilde, zijne grieven mede; o. a. dat hij nu al 47j jaar naar zijn traktement wachtte. (Hij vergat echter er bij te voegen of verzweeg het wijselijk, dut dit trakte ment hem reeds herhaaldelijk en zelfs bij deurwaarders-exploot werd aangeboden, doch dat hij zelf het hardnekkig blijft weigeren te ontvangen, omdat.... de kwi tantie, die kerkvoogden meenden daarvoor te moeten vorderen, hem niet aanstond.) Te 2 uur verscheen ds. Bax in de kerk. Toen ds. Kuyper (die daarop scheen ge wacht te hebben) dit zag, stoof hij ook de kerk binnen en riep luidkeels«In naam der wet verbied ik u, ds. Bax! mijnen preekstoel te beklimmen, vóór men mij mijn traktement betaald heeft!" Ds. Bax stoorde zich echter weinig aan dit verbod, en deed kalm zijnen plicht; waarna ds. Kuyper de kerk verliet. Het aantal kinderen dat gedoopt zou worden, bedroeg op verre na niet het cijfer (circa 40), dat men meende te moeten verwachten. Een groot gedeelte werd door den heer Houtzagers van Kootwijk, die in het lokaal voor de doleerenden preekte en daar den «kerkeraad" beves tigde, bij de doleerende gemeente ingelijfd. Ook te Zwolle heeft thans de her vormde kerkeraad de leden zijner ge meente, die bij de doleerende kerk ouder ling en diaken zijn geworden, als leden geschrapt. Aan de leden der «kerkelijke kas" aldaar, d. i. de kerkvoogden der doleerenden, zal verzocht worden, zich over hun al- of niet bekleeden dier betrekking te verklaren; in het eerste geval zullen ook zij uit het ledenboek worden geroieerd. Te Zetten hebben ongeveer 25 per sonen eene doleerende kerk gesticht. Er zijn een ouderling en een diaken benoemd. De godsdienstoefeningen worden geleid door ds. F. P. L. C. van Lingon, aldaar. De kerkeraad der Nederl. Herv. gemeente te Utrecht heeft twee drietallen geformeerd, voor de verkiezing van twee predikanten. Het eerste drietal bestaat uit de dds. A. Voorhoeve H.Czn., pred. te Katwijk aan ZeeJ. M. Snethlage, pred. te Haar lem, en C. B. Oorthuijs, pred. te Katwijk aan Zee. Het tweede drietal bestaat uit de dds. P. S. Bartstra, pred. te WassenaarA. J. Eijkman J.Czn., pred. te Groningen, en G. P. N. Pikaar, pred. de Overschie. Uit deze drietallen zal de kerkeraad 26 dezer de beroepingen doen. LANDBOUW EN VEETEELT. Op de Landbouw-tentoonstelling te Hoorn, ter gelegenheid van de 50e alge- meene vergadering van de Hollardsclie Maatschappij van Landbouw aldaar ge houden werden in de Afdeeliug A. Vee teelt de volgende prijzen toegekend Onderafdeeliug III. Aangespannen paarden van inlandsch of inlandsch gekruist ras voor een twee- of vierwielig rijtuig, le prijs No. 61, zwarte merrie van G. Bakker Pzn., te Venhuizen; 2e prijs No. 70, het paard van A. A. van den Berg, te Haarlem3e prijs No. 66, zwarte merrie, geboren in "12, van C. Stapel te Berkhout; Eer volle vermelding No. 59 en 60, bruine blessen, geboren in 1881 en 1883, Zijpe, zusters C. Beerepoot, Binnenwijzer.d. Aangespannen paarden van vreemd ras, gespannen voor een twee- of vierwielig rijtuig, le prijs No. 81, A. A. van den Berg, te Haarlem, 2e prijs No. 72, de bruine geboren in 1884, vader Nelson, moeder inlandsch ras, H. Waiboer Azn., Winkel; 3e prijs No. 78, geboren 5 April 1881 te Mid woud, van H. Koster Hzn. te Mid woud. Onderaldeeliug V. Wolvee. Springram, geboren in 1885 of vroe- r, van vreemd ras. le pr.s geb. '84, J. Houter Jzn. Schellinkhout; 2e pr., geb. '83. D. Jonges, Beemster; eerv. verm., '85, Beemster, K.Jzn. Govers, Scher- merhorn. Springram, geboren in 1886, van vreemd ras, le prijs, Cotswold ras, J. Stapel, Oudendijk; 2e prijs, Wed. C. Jonges, Beemster; eerv. vermelding, Engelschras, ;eb. Mei 1886, M. van Caraerick, Am sterdam. Vier melkgevende ooien, onverschillig van welk ras, geboren iu 1884, 1885 of 1886. le pr., vreemd ras, geb.'84 en'85, Gebrs. Knol, Ilartwerd, gemeente Wonse- radeel; 2e prijs, K. Waal, Bobeldijk; eerv. verm., J. Palentijn, Schellinkhout. Vier melkgevende ooien van inlandsch ras, geboren in 1884, 1885 of 1886. le prijs, geb. Tesscl, '84 en '85. P. K. Bre mer, Oosterend, Tessel; 2e prijs, Tes- selseh-Liucoln ras, geb. Winkel, J. Bree- baart Kz., Winkel. Een ram en zes ooien van volbloed Tesselsch ras, geboren in 1886. le prijs, Laan Kz., Twisk; 2e prijs, J. Koorn Dz. iVardswoud. Een ramlam en twee ooilammeren van volbloed Tesselsch ras, geboren in 1887. le prijs, geb. April, Oudendijk, P. Stapel Szn., Oudendijk; 2e prijs, geb. Maart, Tessel, Aug. Keijser Czn., Burg op Tessel. Ramlam, geb. in 1887 in Nederland: le prijs J. Breebaart Kzn., Winkel; 2e prijs, Gebr. Knol Hartwerd, gemeente Wonseradeel; E. V. J. Mantel, Wervers- hoof, te koop; E. V. J. Palenstijn, Schel linkhout. Zes Ooilammeren, geb. in 1887 iu Ne derland. 1ste prijs Gebroeders Knol, Hart werd, gem. Wonseradeel; 2e prijs, J. Breebaart Kzn., Winkel; 3de prijs Gebr. Lambertschaag, A. Zijp Azn., Lambert- schaag. Een Ramlam en zes Ooilammeren, geb. 1887. le prijs, H. Waiboer Azn., Winkel; E. V. J. Mol Sr., Berk!.out. Onderafdeeling VI. Varkens. Beren, geb. in 1886 of vroeger, 1 prijs J. Spaans, Oudendijk2e prijs J. Bregman Kzn.. Berkhout; 3e prijs H. P. F. van Rosendaal, Kokengen, te koop f 100; E. V. P. Schuurman Jzn., Hoorn. Zeugen, geboren iu 1886 of vroeger; le prijs K. Houter Jzn., Schellinkhout, 2e prijs H. P. F. van Roosendaal, Ko kengen, te koop f 100; 3e prijs C. O. Winder, Avenhorn; E. V. Koster: Jzn. Berkhout. Een toom biggen, minstens 6 stuks, niet ouder dan 8 wekenle prijs J. Kos ter Jzn., Berkhout; 2e prijs C. C. Win der, Avenhorn; 3e prijs C. F. Ockhorst, Rotterdam, te koop f 25; E. V.P. Man tel, Haarlemmermeer. Onderafdeeling VII. Vet Vee. De beste vette koe van inlandsch ras: le prijs J. Palenstijn, Schellinkhout, te koop; 2e prijs D. Heuvel, Twisk; E. V.: M. J. Polak, Hoorn, te koop. Twee stuks vette schapenle prijs E. Zirkzee, Koudekerk a/d Rijn, te koop f 40 p. stuk; 2e prijs P: Boekei Czn., Wie- ringer waard. Vet varkenle prijs P. Stapel Szn. Oudendijk, te koop; 2e prijs idem idem'; E. V.: A. Koorn Dzn. Hoogwoud. Niet gevraagd bij het programma. E. V.: Merrie met haar veulen, J. Hart, Beem ster; blauw moorkop merriën, H. S. Hols ter Pzn., Goenga; melkkoe, P. Stapel, Berkhout; C. Beerepoot, Binnenwijzend. Tien schapen overhouders, P. Stapel, Berkhout, te koop f 80. Tieu schapen, P. Bier, Haarlemmermeer, te koop. Af deeliug Waard en Groet der Ilollandsche Maatschappij van Landbouw. J. Laan Rzu., Beemster. Afdeeling B. Pluimgedierte. Onderafdeeling VIII. Hoenders. Bra ma-Poetra's. le prijs donker, broed 86, H. Coert, Molenaarsgraaf. Cochin--china's, le prijs, geel, broed 86, met kuikens, H. Coert, Molenaars graaf; 2e prijs broed '86, H. J. de Haart, Iloogkarspel. Langshans. 2e prijs II. Nordmann, Kwadijk. La Flcckes. 2e prijs W. A. Dijkinga, Bafloo. Plymouth-rocks. Ie prijs broed 1886, H. Coert, Molenaarsgraaf; W. A. Dij kinga, Bafloo. Houdaus. le prijs W. A. Dijkinga, Bafloo; 2e prijs W. A. Dijkinga, Bafloo. Italianen, le prijs wit, broed Maart '87 M. L. Spruijt, Ouderkerk a/d IJsel; 2e prijs patrijskleur, broed '86, C. Groot Hzn. Nieuwe-Niedorp. Zilver pellen en Hamburgers, le prijs zwarte Hamburgers, broed '86, H. Coert, Molenaarsgraaf; 2e prijs Hamburgerpel. P. Veenstra, Warga. Goudpellen. 2e prijs broed '86, C. Groot Hz. Nieuwe-Niedorp. Spanjaarden, 2e prijs W. A. Dijkinga, Bafloo. Niet gevraagde hoenders, le prijs Poolsch koekoeksveer witkuif, broed '87, P. Veenstra, Warga; 2e pr. Goldhalsey kampfer, W. A. Dijkinga, B.ifloo3e prijs Japansche kriel, broed '86, C. Groot Hzn., Nieu we- N iedorp Onderafdeeling IX. Kalkoenen. Gewone kalkoen. 2e prijs J. Laan Kzn., Twisk. Ouderafdeeling X. Ganzen. Gewone witte ganzen, le prijs broed '86, K. Jongert, Benningbroek; 2e prijs 11. Stam, Oudendijk. Gewone grauwe ganzen, le prijs W. A. Dijkinga, Bafloo; 2e prijs P. Veenstra, Warga. Onderafdeeling XI. Eenden. Gewone of tamme eenden, le prijs, broedi Juni '87, K. Tensen Pzn. Schel linkhout; 2e prijs H. J. de Haart, Hoog- karspel. Schotsche eenden, le prijs grijze, broed, '87, P. Veenstra, Warga. Schiet— of lok-eenden, le prijs broed '86, C. J. B. du Croo, Gorincliem. Fluweel-eenden, le prijs W. A. Dij kinga, Bafloo2e prijs groote witte kwa kers, broed '87, H. Coert, Molenaars graaf. Niet gevraagd bij het programma. Eer volle vermelding konijnen, IC. Duin, Berkhout. In het Hoogerhuis is het wetsont werp tot oprichting van technische scholen in Schotland in alle stadiën aangenomen De begrooting van Financiën is in de eerste lezing goedgekeurd. Er zijn weer berichten van den Afrikareiziger Stanley ontvangen, gedag- teekend 10 en 12 Juli. Zij waren gericht tot majoor Barletot, die met 100 man in het kamp van Yamboya, bij den val van de Aruwimirivier, achterbleef. Stanley had toen een tocht van 10 dagen in het binuenlaud achter den rug. Al de leden der expeditie waren iu vol komen welstand en kouden in de groote plaatsen aan de rivier gemakkelijk mond voorraad verkrijgen. Op 12 Juli bestond de karavaan uit 480 man. De voorhoede telde 40 lieden uit Zanzibar, onder bevel van den luitenant Stavis. Tegen 22 Juli hoopte Stanley in het land van Mabade te zullen aankomen en tegen half Augus tus te Wadelai. Hij voegde er bij dat, wanneer de tocht zoo gemakkelijk en gun stig bleef, hij spoedig aan majoor Bartelot het bevel zou zenden, om zich langs denzelfden weg bij hem aan te sluiten met het garnizoen van Yamboya. De Belgische vicschers maken het den Eugelschen nog voortdurend lastig. De heer Summers uit Rams- gate klaagt, dat zijn net'en weer zijn stuk gevaren door een boot uit Ostende. Duitschland. Te Straatsburg zijn gedurende verscheidene nachten proe ven genomen met eenen verlichtings wagen, die door eenen stafofficier van het Duitsche ministerie van Oorlog geconstrueerd is. De hierdoor ver kregen lichtsterkte is in staat om verscheiden kilometers ver licht te verspreiden en laat. de voorwerpen, die zich op het verlichte terrein be vii.deD, haarfijn onderscheiden. De samenstelling vau dit werktuig is een geheim. Slechts in het algemeen wordt er van opgegeven, dat deze wagen, die een totaal gewicht van 160 centenaars heeft, een door zes paarden getrokken locomobiel van 16 paardekracht is, die de electri- citeit niet alleen zeive voortbrengt, maar ook het onmiddellijk gebruik er van als verlichtingsmiddel toe staat. Men verzekert, dat dit voer tuig een werkzaam licht kan ver spreiden tot op eenen afstand van 15 kilometer. Behave voor Straats burg moeteu er ook reeds dergelijke voertuigen aangeschaft zijn voor de vestingen Keulen, Wesel, Maagden burg, Koningsbergen en Posen. Frankrijk. De mobilisatie in het Zuiden vanFraukrijkisnu geëindigd. De minister Ferron is te Parijs terug gekeerd, en ontving daar de vreemde officieren, die de manoeuvres van het 9e legerkorps bij Belfort komen bijwonen. Vervolgens vertrokken de officieren, waarbij de kapiteins De Pester en Van Tienhoven het Neder- landsche leger vertegenwoordigen, per extra-trein naar het legerkorps, dat Belfort moet belegeren en inne men. De Parijsche gemeenteraad heeft toch het hoofd gebogen voor de regeering. Nu de ministerraad het besluit van den Raad tot het stichten eener «federatie der gemeen ten» heeft vernietigd, zal het congres der «maires» niet doorgaan. De uit- noodigingscirculaire is nu gevolgd door een manifest tot de 37000 Fransche gemeenten, waarin wordt medegedeeld, dat het congres voor- loopig is uitgesteld. Bulgarije. De correspondent van de «Ageuce Havas" te Sofia, heeft Dinsdag een langdurig onderhoud met prins Fer dinand gehad. De prins wees met warmte het verwijt af, dat hij slechts door eer zuchtige gevoelens geleid werd. «Eerder heb ik," zeide hij, «een offer gebracht in het belaag van den Europeeschen vrede. Ik loop niet aan den leiband van Oos tenrijk, maar volg alleen de stem van mijn geweten. Rusland kan van Bulgarije niet eene Russische provincie willen maken, want er is geen enkele Bulgaar die van de onafhankelijkheid des lands weder af stand zou willen doen." De prins maakt Rusland zijne tegenwoordigheid tot verwijt, daar het met eenigen gotdeu wil thans alle irriteerende kwesties had kunnen ter zijde stellen. «Mijne taak", zeide de prins, «is aangewezen, en ik wacht geduldig de gebeurtenissen af." Vervolgens heeft de prins breed uitgeweid over de binnenland- sche staatkunde van Bulgarije. Engeland. Iu de Dinsdag gehouden zitting van het Lagerhuis verklaarde Sir James Fergussou, dat Portugal weigert aan de suiker-conferentie deel te nemen, om dat het geen belang bij de zaak heeft. De dag dor bijeenkomst kan eerst worden vastgesteld, nadat de mogendheden, die het meest belang bij de kwestie hebben, de uitnoodiging hebben beantwoord. De begrooting van Financiën is bij derde lezing aangenomen, na een debat dat ver scheidene uren duurde en waarbij de Par- nellisten zich beklaagden, dat zij die zich in Ierland wegens staatkundige vergrijpen in hechtenis bevinden, onder de werking der nieuwe uitzonderingswet op denzelfden voet als gewone misdadigers worden be handeld. De heer A. Balfour, minister voor Ier land, verklaarde niet te kunnen begrijpen hoe verlangd kan worden, dat aanhitsers tot het plegen van misdrijven op anderen voet worden behandeld dan de bedrijvers zeiven. Het lluis is tot aanstaanden Vrijdag verdaagdalsdan zal liet Parlement ge sloten worden. ftenU-.e-aand. (Jort. N.- W. Schuld. 27» dito dito dito 3 dito dito dito 37 2 dito Obligatiën 37 2 Oblig. A mort. Synd. 372 Frankrijk. Orig. Inschrijving 3 Bioiigarlje. Obl. Leeuiug 1867 5 dito in Papierrente 5 Goudleeuing 5 dito 1881 4 Balie. Inschrijving 1861/81 5 do. Ct. A dra. Lamais 5 do. do. Noltenius 5 do. Pausel. Leening 5 tBostcnrljk Oblig. in Pap. 1878 472 14 Sept. 1887. Haarlem 2% 65 —70 dito dito dito dito Zilver 5 dito dito dito 5 dito Goud 4 Folcn. Obl. Schatk. 1844 4 Portugal. Obl. BI. 1853/84 3 dito 1881 5 dito 1886 5 Slusland. Ob Hope 1798/15 5 dito Ins. 6e S. 1855 5 Obl. 1862 5 dito 1864 5 dito 1866 5 dito 1877 5 dito 1877 le. Oost. 5 dito dito 2e Serie 5 dito dito 3e dito 5 dito 1872 Gecons, 5 dito 1873 dito. 5 dito 1884 dito 5 dito 1860 2e Leen. 470 dito 1875 Gecons. 4ljc dito 1880 dito 4 Obl. Leeniugl867/694 dito Goudl. 1883 6 Spanje. Obl. Perp. Schuld 4 dito buitl. 1876 2 dito binnenl. Amor. 4 dito dito Perpet. 4 'S'urklje. Gepriv. Obl. 5 dito Alg. Sch. 65 ger. dito 1863/65 ger. dito 1869 6 dito gereg AMERIKA. Mexico. Obl. 1851 3 dito 1864 3 Brazilië. Obl. Londen 1865 dito Leen. 1875 dito dito 1886 dito dito 1863 dito diio 1883 dito goud 1879 1C1'/, 5 E 5 Genot, koers. 73'/» 88'/,, 98"/,, 99 99 dito onde Leen. 37a dito 1887 372 dito 4 87'/,- 967.,- 99 - Nederland Amst. Hy bank Pbr. 47- dito dito dito 4 Arnli. IIyp.-B.Pbr 47s dito dito 4 Gcmeente-Cred Obl. 47^ dito dito 4 's-Grav. Hyp. l'dbr. 472 dito dito 4 Holl.lTyp.-B.Pdb. 4% dito dito 4 Nat. Hyp.-B. Pdbr. 5 dito dito 47 2 649/ir Nederl. Bank. Aand. 65 llott. llyp.-B.Pndb 47, dito dito 4 Stmv. «Ned.» Aand. dito dito Obl. 5 dito dito 47- dito dito 4 Utr. Hyp.-Bk. Pdbr. 47; dito dito 4 Z.-Holl. Hyp. Pdbr. 472 100'/, 70 997, 807, 93'/, 89'/. 90'/, 917, 66j/ib 657- 907, 83-74 97 100'/, 90 77'/, 63./, 48'/, 71 Arasterd. Obl. 1861 37s| 987 Recep. 1886 87J 987/8 Rotterd. Ob 1886 37*1 97u/i# Ïölez-Qrel do. Nederland. Haarl.-Zandv. Aand. Holl. IJz. Spw. dito dito Oblig. 1884 4 100,3/1S M. t. Ex. v. St.Sp.Ad. 98% dito Obl. 1879/81 4 53 dito dito 1883 4 527/8 dito dito 1870 5 537,6 dito dito 1873 5 95% N. Centr. Sp. Aand. 95 dito dito Oblig. 947< dito gestemp. dito. dito do. Uit. Schuld Ned. Iud. Sp.-Aand. dito Oblig. 1879 3 83s/,6 dito dito 1869 47s 1033/i6 N.R.Sp-volgef.Aaud. do. niet-volgef.Aaud. dito dito dito dito Leening 1886 S1/. dito dito 1875/78 5 Ned.-Westf. Aand. dito Obligatiën 41/' Hongarije. Theiss-Sp. Aand. 5 dito Obligatiën 5 Italië. 14u/i« Vict. Era. Obligatiën 5 West-Sicil.Spw. do. 5 Zuïd.-Ital.Sprw. do. 3 Oostenrijk. Fr.-Oost. Sp. Aand. Polen. Warsch.-Brb. Aand 4 Wars.-Wecuen. do. dito dito Oblig. 5 Rusland. Gr. Sp.-M. Aand. 5 Hypotheek Oblig. 41/. dito dito 4 dito dito 3 Baltis. Spw. Aand. 3 Charkow Azovr dito 5 Iwang-Dombr. Obl. 4x/: Jelcz-Griasi. dito. 5 12'/, U»/a 101'/. 101'/, 1007, 100'/, 96'/, 977, •aa'/ï -97 7a Kursk-Charlc dito 5 •101 dito Azow dito 5 Mosk.-Jaroslow Obl. 5 Moskow-Kursk Obl. 6 Mosk.-Sraolcusk. do. 5 Orel-Vitebsk. Aand. 5 Losow.-Sewaat do. 5 Poti-Tijlis Oblig. 5 Transcaucaa do. 3 Z. W.Spw.-M. Aand. 5 Amerika. Centr. Pacific. Aand. Chic. North. West. dito. le Hyp. 7 dito Jowa Midi. do. 8 dito Mad. Extensdo.7 dito Mcuomcnee do. 7 dito N. W. Uu. do. 7 dito Win. St. Pet. do. 7 dito South.-W. Obl. 7 Illinois Leas Cert 4 dito Centr. C. v. A. Kansas Pacific Obl. 6 Louis v. Nash v.C.v.A. dito Adjust, bonds. San Franc. Obl. 6 dito Algew. Hyp. do. 6 Miss. Kans. Tex Aand. do.II. Pac. S.Br.Obl.6 Miss. Pac. South. do. 6 St.P.M,&Man.leHdo.7 dito gee. 2e Hyp. do. 6 South. Pacit'.Spw.do 6 Union Pacific, dito. 6 Geuot. koers. 1027, 1C1 1027- ioo716 10274 102 102 100 1017a 100% 1027s 1017a 200 101% 101% 63 103 1007a 98 101% IOO7., 101% 65 145% 102% 116% 102 102 106 104 72% 16% 13S 917s 877a 97 104% 1027» 100"/, 837» 60 102 61% 47 797a 997, Haarl. Tram. Aand. N. Z,-H. Stmtr. A. dito Oblig. Genot, koers. 98'/, 85'/, 1027, 101'/, 98"/, 91 84 98'/, 61'/,, 56'/s 86 147 1317. 133 1837, 138 186'/. 133'/,-, 125 96 124'/, 114»/. 63"/, 100"/,, 117'/. 1137. 257» 115'/, 100'/., 1127: II67; 112% 115 Stad Amst. f 1000.3 dito f 100.3 A mst. Kanaalm.C.v.A. Rotterdam 3 Geraeente-Crediet 3 Pal. v. Volksvl. 1867 dito 1869 a f2.50 België. Stad Autw. 1874. 3 dito Brussel 1887 rec.2% Hongarije. Staatsleening 1870 Theiss. Reg. Pr. Obl. 4 Oostenrijk. Staatsleening 1854 4 dito. 1860 dito 1864 Crediet Anst. 1858 Stad Weenen 1874 Pruisen. Th. 100 1855 3% Rusland. Staatsleening 1864 5 dito 1866 5 Zwitserland. Geneve 3 1077; 111 11)1 104 102'/, 1367, 2.07* 90'/, 90'/, 97 997, 1037, 1087, 136'/, 142 105 158 1477. 137'/, 1157, 97'/, 90 697, 56"/,, 95'/, 82 91 DIVERSEN. Ct.Vcr.Am.Sp.leSer. dito dito 1S87/4 dito dito 2e do. dito dito 3e do. Yg.A.Hyp.Spw. Obl. Prov. Quebec, do. 8 Prolongatie 4 a 0 pCt. 97 131 83 100% 108%

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3