15 LITE N L A N 1». GEMENGD NIEUWS. Staatslsenlngen. BEURSBERICHTEN. Provincials en Slede- Spoorwegieeningen. Tramweymaaisciia ■pijen. zen worden heel wat hooger; niet zoozeer het cijfer der hoogste markt, dat echter aan de hoofdzaak weinig afdoet en steeds een gebrekkige maatstaf is voor debeoor- deeling van den olgemeenen toestand. Maar de gemiddelde prijzen worden hooger. Die verhooging was reeds in Juni begonnen en hield zich tot nu toe staande. Yoor eerste soort wordt thans genoteerd te Hoorn f 30 a f 32.50; te Purmerend f 29 a f 30. Terwijl in den voorzomer het grootste gedeeite wegging voor prijzen tusschen f 10 en f 20 per 50 KG., variëeren thans de meeste prijzen tusschen f 20 en f30! Jammer dat de markt zoo niet stond in Mei en 'i begin van Juni, den besten tijd voor de kaasmakerijTegenwoordig wordt er lang zooveel niet gemaakt, daar de koeien onder den invloed van het reeds ingetreden gure jaargetijde en van de schrale weiden, veel minder melk geven. De markt is echter vlug, de koop wordt spoedig gesloten en de vroegtijdig voorbij trekkende kaasschuiten zijn voor de be woners der omliggende plaatsen de zwij gende boden van dit gewichtig nieuws. Yoor de boterbereïding is thans een goede tijd aangebroken, beter dan de warme zomerdagen waren. De helft der melk- voorraad wordt doorgaans ééns afgeroomd voor de karn, en dan, vermengd met de andere helft zoete melk, voor de kaasbe reiding gebruikt. Kaas van zuivere zoete melk is te vet, barst dientengevolge spoe dig en is meer aan bederf onderhevig. Yooral wordt thans veel winterboter ge maakt, die in groote potten wordt afge leverd en den geheelen winter duren kan. Ook de botermarkt ondervond den invloed van den schralen grasgroei, waarvan eene algemeene prijsverhooging het gevolg was, die in den aanvang van Augustus is in getreden. Ze schijnt thans haar hoogste toppunt bereikt te hebben, daar op de laatste marktdagen eene geringe reactie viel waar te nemen. Voor we dit overzicht sluiten, wenschen we nog even raeldiug te maken van een nieuw toestel, uitgevonden door prof. J. "Waller te Solothurn (Zwitserland) en in ons land onder den naam van meikon- derzoeker" in den handel gebracht door de firma Kriebel en Zoon te .Amsterdam 't kan voor melkverkoopers en zuivelbe- reiders van practiseh belang zijn. Zooals bekend is, kunnen sommige ziekten, voor namelijk roodvonk en tuberculose (tering) door het gebruik van besmette koemelk op de gebruikers worden overgebracht. Al is koken tegen deze besmetting eeu uit stekend, doch veel te vaak verzuimd voor behoedmiddel, de //ineikonderzoeker" stelt in staat, direct te bepalen of de melk al dan niet besmette stoffen in zich draagt. Yoor den goeden naam van het product is zulk een onderzoek natuurlijk van groot belang. Het gebruik zal nu nog moeten uitwijzen, of het toestel aan de verwach ting beantwoord. Onze beschouwingen in 't kort samen vattende, kunnen ive zeggen dat de oogen- blikkelijke toestand van het boerenbedrijf verre van gunstig is en dat men ook ten plattenlande den winter met zorg tegemoet gaat. LAND- EfJ TUIGBOUW. Ook dit jaar is op de boerderij der Rijkslandbouwscliool te Wageningen weder een groote hoeveelheid groene, aan stukjes gesneden maïs, circa 30.000 KG., inge kuild, om in den aanstaanden winter te dienen voor groen voeder voor het vee, 't welk het steeds met graagte nuttigt. Te Schagen is door boeren uit den omtrek een coöperatieve vereeniging op gericht tot aankoop van veevoeder, mest stoffen, enz. VEETEELT. De Nederlandsche veestapel heeft ten aanzien van den uitvoer van fokvee naar Italië een concurrent bekomen. Binnen een paar dagen toch gaat uit Oost-Eriesland het eerste transport van ongeveer 80 stuks runderen rechtstreeks naar Milaan. De zaak gaat uit van de vereeniging, die zich uit den //landwirtlisehaftlichen Verein" in Oost-Priesland te dien einde heeft ge vormd en haar best doet, nieuwe landen voor haar vee te vihdeu. Onze veefokkers zullen wèl doen, die nieuwe concurrentie niet te licht te achten. Reeds lang weet men dat ook in N.-Duitsehlaud, met unme in Oost-Priesland, uitstekend fokvee be staat, en dat soms Nederlandsch vee als Holsteiusell" in den handel komt. RECHTZAKEN. De Hooge Raad heeft bij arrest van 'Maandag verworpen de cassatie voorziening van een gepensioneerd kapiteiu van het O. I. leger, wonende te Utrecht, die met bevestiging van eeu vonnis der rechtbank aldaar veroordeeld werd door het gerechts hof te Amsterdam tot 6 maanden gevan genisstraf ter zake van diefstal van geld uit de toonbanklade eener slijterij. Maandagochtend stonden voor het 2e kantongerecht te Rotterdam niet minder dan 231 personen terecht, allen wegens openbare dronkenschap. K war tj es vinder s Yóor het gerechtshof te Amsterdam stonden Maandag in hooger beroep terecht Salomon Fransman en Barend Yet, die, gelijk men zich herinneren zal, door de rechtbank wegens diefstal respectievelijk tot 2 en 2Va jaar gevangenisstraf waren veroordeeld. In den morgen van 11 Juli kwamen nl. twee boerenlieden met de Zwolsche boot in de stad aan. Zij liepen de Prins Hendrikkade langs en ontmoetten daar Vet, die hun mededeelde dat hij een Pries was en in boter en kaas handelde. Men knoopte dus gereedelijk kennis aan en samen wandelde men voort. Plotseling bukte Vet zich en raapte hij klaarblijkelijk iets van den grond ophij had een kwartje gevondenGul als hij was, stelde hij voor dat men het gevonden geld samen zou verleren, door een glas bier te drinken en eene sigaar te rooken. Zoo gezegd zoo gedaan. Regelrecht ging ons drietal naar eene herberg (van zeer verdacht allooi, gelijk men wel begrijpen kan), nam er aan een tafeltje plaats en dronk een glas bier. Aan een ander tafeltje zat ook iemand, een vreemde heer, dien men niet kende en die later bleek Pransman te heeten. De vreemde heer maakte heel gauw kennis met de drie nieuwe gasten en haalde even gauw kaarten uit deu zak. Wat er daarop gebeurde, is nog tamelijk duister. Een der boerenlieden, zekere Van Laer uit Olst verklaart dat hij niet gespeeld heeft, maar dat hem de inhoud van zijn buideltje (pl. m. f30 waarvan f10 aan zijnen vriend Oldenhof behoorden) op raadselachtige wijze door Pransman is ontnomen. Heel helder was hij niet; hij had eeu teugje bier gedronken en was daardoor //dol in den kop". Ook Oldenhoff //gelooft" niet dat Van Laer speelde. De beide beklaag den stellen de zaak anders voor. Volgens hen hebben de boeren gespeeld en ver loren; vandaar dat Pransman de rijks daalders van Van Laer opnam. De beklaagde Pransman trof het niet gunstig op de zitting van liet Hof. Voor de rechtbank had hij vroeger verklaard, dat hij nimmer met de justitie in aanra king was geweest; of ja, toch eene klei nigheid, eenige jaren geleden was hij tot eene heel geringe straf veroordeeld wegens z/vechten". Maar ziet, toen hij dezen och tend de zaal van het Hof binnentrad, werd hij met een gestreng oog door den adv.-gen. mr. Op ten Hoort gemonsterd. Deze ambtenaar, met een bizonder scherp herinneringsvermogen begaafd, herkende in Pransman terstond eenen ouden be kende uit den tijd der crimineele zittin gen: in 1884 was hij namelijk door het Hof, wegens het afleggen van eenen vnl- sclien eed, in eene zaak tegen Vet, zijnen neef, tot een jaar celstraf veroordeeldDe heer Op ten Noort vond hierin .'inleiding, den beklaagde den raad te geven, het Hof niets op de mouw te spelden, daar men precies wist hoe zijn doopceel luidde. Ook bleek nog dat op den morgen van de te rechtzitting der rechtbank, Oldenhoff aan gesproken was door eene vrouw en twee mannen, die hem over de zaak wilden spreken. De eenvoudige landman rook dat zij familieleden van Vet waren, en wei- jerde, uit angst, dat men hem zou om praten, alle inlichting. Ook de herbergier Ziegelaar verscheen ter zitting en verklaarde dat hij dc boeren had zien spelen. Ook hem werd door het O. M. een siukje van zijn doopceel voor gehouden en onder het oog gebracht, dat een paar maanden te voren, ook kwartjes vinders bij hem geweest waren, zoodat zijne herberg niet ten onrechte in den reuk van dobbelhuis staat. Zijn requisitoir ne mende, deed mr. Op ten Noort opmerken, dat thans, na de pertinente verklariugen der landlieden, geen twijfel meer kon be staan aan de schuld der beid. Op dezen grond requireerde spr. bevestiging van de uitspraak der rechtbank. De verdediger mr. E. Lankkout was van oordeel, dat men op de verklaringen der landlieden geen staat kon maken en dat derhalve het overtuigend bewijs van den diefstal niet was geleverd. Pl. concludeerde alsnog tot vrijspraak der beklaagden. België. Op het congres vau Bel- ische coöperatieve vereenigingeo te Brussel werd op voorstel van Anseele besloten een bond in bet leven te roepen. Deze zal geen staatkundig karakter dragen en de leden blijven volkomen vrij in bun meeningen. Het maatschappelijk kapitaal zal 50.000 frs. zijn (10Ó0 aandeelen van 50 francs). Engeland. Aan boord van het in de Mersey voor anker liggende schip Akbar, dat als inrichting tot verbetering van jeugdige booswichten bij de marine gebruikt wordt, brak Zondagavond een oproer uit. De officieren waren een tijd lang mach teloos en de belhamels bleveu vijf uren achtereen in bet bezit van her, schip. Van de matrozen ontkwamen er 17, waarvan weder 9 door de Liverpooler politie werden opge vangen. O'Brien, de veroordeelde natio nalist, is na zijn in vrijheidstelling van Mitchelstown naar Limerick gegaan, waar bij in het greheim in een verboden vergadering als spreker optrad. De bijeenkomst werd ge houden in een boerderij buiten de stad, welke reeds lang tegen bet binnendringen der politie was ver sterkt. O'Brien spoorde tot verder verzet aan, want zeide bij de regeering kan de Liga toch niet onderdrukken, zonder bet gebeele Ierscbe volk in de gevangenis te zetten. Op de spoorweglijn tusschen Cork en Youghae waarlangs de politie en de soldaten hadden moeten vertrekken tot verleenen van bulo bij eenige uitzettingen van onwil lige pachters bij Youghae, tijn de rails opgebroken en de telegraaf draden doorgesneden. Duitscllland. Een der Duitsche bladen vestigt de aandacht op een artikel in het "VVeener //Vaterland", waarin wordt geschreven, dat het onderhond, hetwelk de nuntius Galimberti met den Russischen ambassadeur bij het Oostenrijksche Hof heeft gehad, liep over de onderdrukking, aan welke het katholicisme in Rusland bloot staat. Naar aanleiding van dat betoog, merkt het bedoelde Duitscbe orgaan op, dat de streng-katholieken in Oostenrijk ten slotte moeten gaan inzien, dat Duitschland een hoog te waardeeren weerstand aan de panslavistische strooming kan bieden. Ove rigens geeft de Duitsche schrijver toe, dat de Poolsche richting ook tegen het Sla vische Rusland gekant is. De Pruisische regeering mocht, in haar eigen stelsel, haar Poolsche onderdanen wel wat meer ontzien. D^or hen op den duur tegen te werkeu, zou zij, in de ure des gevaars, wel eens niet die medewerking bij de Polen kunnen vinden, die men onmisbaar tegenover de verwikkelingen, welke rijzen kunnen, zou moeten beeton. De Landes Zeüung van Straats burg bevestigt op grond van offi eieele inlichtingen over het voorval bij de grenzen, dat de i-choten door den soldaat Kaufman op Dnitsch grondgebied werden gelost en op Duitsch grondgebied troffen, nadat hij drie malen bad geroepen, maar geen antwoord ontving. Frankrijk. Volgens een telegrafisch bericht uit Parijs aan de //ICölnisehe Zei- tung", heeft (le zaakgelastigde van Duitsch land, graaf von Munster, reeds aan den heer Elourens doen weten, dat de Duitsche ing hem heeft verklaard, dat Richard Kaufmann, die de schoten gelost heeft op de Eransche jagers aan de grenzen, in eene diep te betreuren vergissing is ver vallen. De Eransche regeering kan zich verzekerd houden, dat Duitschland bereid zal worden bevonden, binnen de grenzen van bet mogelijke, voldoening te geven voor hetgeen is gebeurd. Erankrijk vraagt bestraffing van den schuldige en geldelijke schadeloosstelling aan den gekwetsten luite nant de Waugen en aan de familie van den gedooden pikeur Brignon, die eene weduwe en vier kinderen nalaat. Bij het onderzoek is gebleken dat de slachtoffers op zeven meter afstand van de grenzen stonden, toen de schoten gelost werden. De sporen van bloed op die plek hebben het uitgemaakt. Richard Kaufman, eeu soldaat van het garnizoen te Saverne, die bij het openen der jacht geroepen was om aan de grenzen buitengewoon dieust te doen tegen de wilddieven, stond 80 meter van de grens af. De Franschen, die zeven a acht in getal waren, beweren geen .li ing van Duitsche zijde om op hunne hoede te zijn of zich te verwijde ren, gehoord te hebben. De tegenpartij verklaart de gebruikelijke aanmaning drie maal tot hen gericht te hebben. De procureur-generaal te Naney, die zich dadelijk naar de plaats van het voor val had begeven en gevolgd is door den officier van Justitie te Saint-Dié, had met den Duitschen commissaris van politie von Schirmeck, die eenige boschwachters bij zich bad, een onderhoud. Beide stonden van weerszijden aan de uiterste lijn der grens. Natuurlijk wordt over het voorval in do dagbladen en onder liet publiek veel gesproken; maar de onrustige beweging is bij lange zoo groot niet als toen de com missaris van politie Schnaebele door de Duitschers gepakt en weggevoerd werd. Toen daalde de Eransche rente 1 pCt. Thans is de daling slechts 50 centimes. Italië. De Rif or ma, een teRome verschijnend blad, bevat een arti kel, waarin het aanstaande priester- jubilé van den Paus wordt bespro ken. Het blad spoort de partijen tot verdraagzaamheid aan. en verze kert dat de regeering niet. zal dul den dat de feestviering ophetVati Gaan eenigszins wordt belemmerd, maar evenmin dat daarvan wordt gebruik gemaakt tot bet, houden vau anti-nationale betoogingen. Oostenrijk. Maandag is te Weenen de bijeenkomst der geneeslieeren en na tuurkundigen, die de gezondheidsleer be oefenen, door Kroonprins Rudolf geopend. Achter den prins zaten op zeven rijen de ministers, hooggeplaatste ambtenaren, di plomaten en andere gasten. De kroonprins heette de leden welkom met do volgeude toespraak «Onder hartelijke dankbetuiging aan den vorrzitter, die zooeven het woord tot mij richtte, verzoek ik u de verzekering aan te nemen, dat het mij tot vreugde strekt en ik het als een groote eer beschouw aan het hoofd van het congres te staan. Het kostbaarste kapitaal der staten en de maatschappij is de mensch. Het leven van ieder mensch vertegenwoordigt een bepaalde waarde; deze te behouden, deze tot het alleruiterste zooveel als maar mo gelijk is ongeschonden te bewaren, is een gebod der humaniteit en de taak van elke maatschappij. De individu, hoe groot ook de middelen zijn, waarover hij te beschik ken heeft om voor zich zeiven te zorgen, blijft machteloos tegenover de nadee- lige invloeden, welke ons allen omringen: hier dus moet gemeenschappelijke arbeid helpen. Tot het volbrengen van deze grootsche taak dient de gezondheidsleer, die op een wetenschappelijke!! grondslag gevestigd is, en in de demographie haren steun vindt. Slaan wij een blik in de rapporten, door leden van dit congres ingediend, dan staan wij verbaasd als wij zien, dat deze weten schap alles omvathet huis, de school, de voortbrenging, oorlog, stad, dorp, ver keer en nijverheid. De deelneming van zoo veel beroemde vertegenwoordigers van alle natiën en staten is een bewijs van de inderdaad internationale beteekenis der gezondheidsleer. Met een ware voldoening begroet ik u in deze stad, het middelpunt van ijverig en wetenschappelijk werken en van ernstig navorschon. In naam des keizers verklaar ik het congres geopend." Tot dusver hebben zich 2250 leden van het congres laten inschrijven. De werk zaamheden werden geopend met een voor dracht van prof. Max JPettenkofer over de hygiënische opleiding. Spanje. De Resumen verzekert, dat maarschalk Martinez Campos, de goeverneur generaal vau Madrid, zijn onUdag heeft genomen. Volgens de Epoca is bet niet waar, dat een opstaud is uitgebro ken onder de inboorlingen op het eiland Fonape, waarbij de Spaanscbe goeverneur, een officier van gezond heid der marine en 48 manschappen van bet garnizoen zouden gedood zijn. Britsch-Indië. De N gam van Hyderabad richtte een schrijven tot lord Dufferin, den onderkoning, waarin bij aanbiedt gedurende twee jaren elk jaar 200,000 pd. st. tot de kosten voor de verdediging van Indië's noord-westelijke grenzen bij te dragen. China. Uit het Hemelsche rijk wordt gemeld, dat de keuze van eene gemalin voor den Keizer heeft plaats gehad. De gelukkige is eene dochter van een oud-adellijk Mand- joe-geslacht, dat van den hertog van Cbao. De Keizerin-Regentes die de keuze beeft gedaan, zou naar ge meld wordt van de gunstige gele genheid tevens hebben gebruik ge maakt om ook nog eenige andere dames uit te kiezen, die naast de wettige Keizeriu in eene meer onder geschikte betrekking tot den Keizer zouden staan. De jonge maagden, die deze onderscheiding van eenen tweeden prijs hebben verworven, zijn dochters van goevemeurs-generaal der provinciën Hu-kwang en Kiang- si, van den minister van Financiën, ook allen van Maudjoe-afkomst, ge lijk de traditie dit eischt. LAATSTE BERiSHTEN. VERVOLG STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Zitting vau heden. Voorstel-geldleeuiug f 50000 koers 97V2 pCt. h 3Vs fiCt. Aangenomen. Benoemd, tijdelijk, als teekenon derwijzer aan de Burgeravondschool de beer van der Spek. Benoemd leeraar in de geschie denis aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus. Aan de Israëlietische gemeente vergunning verleend om lokalen der Burgerschool te gebruiken tot 1 Maart 1888. Een gratificatie h f 250, werd verleend aan de vrijwilligers van spuit 10. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. om f542 toetestaan voor werken aan 't Buitengasthuis. De inzendingen op de groote internationale tentoonstelling (prijs kamp van wetenschappen en nijver heid) te Brussel in 1888 zullen niet land voor land, in éen groep, maar EUROPA. ^erïerfiand. (Jert. N. W. Schuld. 21/. iito dito dito 3 dito dito dito 31/.. dito OHigaliiën 3 Oblig. Amort. Syud. S'/g Sfr»»kr!Jk. O rig. Inschrijving 3 BongarSJe. Obl. Lecniug 1*867 5 dito in Papierrente 5 Goudlccniug 5 dito 1881 4 Italië. Inschrijving 1861/81 5 do. Ct. A dm. Lamaïs 5 do. do. Noltenius 5 do. Pausel. Lecning 5 Oostenrijk Oblig. in Pap. 1878 4 Va 2S Sept. 1887. Haarlem 2Vj 65 —70 dito oude Leen. 3'/. 87Va92'/o 1887 3'/s 96;y4—97'/J ili to dito dito dito Zilver 5 dito dito dito 5 dito Goud 4 Stolen. Obl. Schatk. 1844 4 FortiigaB. Obl. BI. 1853/84 3 dito 1881 5 dito 1886 5 Biiülanrï. ()b Hope 1798/15 5 dito Ins. 6e S. 1855 5 Obl. 1862 5 dito 1864 5 dito 1866 5 dito 1877 5 dito 1877 le. Oost. 5 dito dito 2e Serie 5 dito dito 3e dito dito 1S72 Gecons, dito 1873 dito. dito 1884 dito dito 1860 2e Leen, dito 1875 Gecons. dito 1880 dito Obl. Leening 1867/694 dito Goudl. 1883 6 Spanje. Obl. Perp. Schuld 4 dito buitl. 1876 2 dito binnenl. Amur. 4 dito dito Perpet. 4 Turkije. Gepriv. Obl. 5 dito Alg. Sch. 65 ger. dito 1868/65 ger. dito 1869 6 dito ger eg Genot, koers. 73% 88 98'/. 99'/,. 9«'/i. 78 100"/. 6'J 91 SO1/: 93 93 64'/, 84'/, 6 o'/. 65 56 »/i. ftlexict». Obl. 1851 dito 1864 Brazilië. Obl. Londen 1865 dito Leen. 1875 dito dito 1886 dito dito 1863 dito diio 1883 dito goud 1879 dito dito Endustrieele en Finan cieels ondernemingen. R/esBerEaüad. Alust. Hy bank Pbr. 41/. dito dito dito 4 Amh. llyp.-B.Pbr 41/2 dito dito Gemecnte-Orcd Obl. 4'/2 dito dito 's-Grav. Hyp. Pdbr. 41/., dito dito 4 Holl.Hyp.-B.Pdb. 4 Va dito dito 4 Nut. Hyp.-li. Pdbr. 5 dito dito 4 V3 Nederl. Bank. A and. ltott. llyp.-B. Pndb 41/» dito dito 4 Stmv. //Ned.« A and. dito dito Obl. 5 dito dito 4 V« dito dito 4 Utr. Hyp.-Bk. Pdbr. 4»/. dito dito 4 Kursk-Oliark dito 5 dito Azow dito 5 Mosk.-Jaros)ovv Obl. 5 Moskow-Kursk Obl. 6 Moslc.-Smolensk, do. 5 Orel-Vitebsk. Aand. 5 p Lösbw.-Sewaat do. 5 Iranscaucas do. 3 Z. W.Spw.-M. Aand. 5 Amerika. Centr. Pacific. Aand. Chic. North. WcBt. dito. ic Hvp. 7 96 101% 8 4% 97% 161V. 101'/is 98'/., 61'/. 52'/, 53'/» 94% 95'/i. 947,, 92'/4 90 7«'/. 837ig 1037, 64 48 71 677. 127. 33 14% 1017. 100 102% 100%, 1027, 102 102 100 1017, 100'/, 108% 102'/. 201 1017. 1007. 63 103 100'/. 98 101%, 100'/. 1017. AmaterJ. Obl. 1861 31/,1 98 V8 ltecep. 1886 31/-; 973/4 Rotterd. Ob 1886 3l/3 W 6 Va Z.-lloll. Hyp. Pdbr.41/» Nederland Haarl.-Zandv. Aand. Holl. lJz. Spw. dito dito Oblig. 18S4 4 M. t. Ex. v. St.Sp.Ad. dito Obl. 1879/81 4 dito dito 1883 4 dito dito 1870 5 dito dito 1873 5 N. Centr. Sp. Aand. dito dito Oblig. dito gestëmp. dito. dito do. Uit. Schuld Ned. lud. Sp.-Aand. dito Oblig. 1879 3 dito dito 1869 41/; N.lLSp-volgef.Aand. do. niet-volgef.Aand. dito dito dito dito Leening 1886 3Va dito dito 1875/78 5 Ned.-Westf. Aand. dito Obligatiëa 41/1 ilongarlge. Theiss-Sp. Aand. 5 dito Obligatiën 5 Italië. IS13/is Viet. Em. Obligatiën 5 West-Sicil.Spw. do. 5 Zaid.-Ital.Sprw. do. 3 Oostenrijk. Fr.-Oost. Sp. Aand. l*#Ien. "Warsch.-Brb. Aand 4 Wars.-Weeneu. do. dito dito Oblig. 5 liusland. Gr. Sp.-M. Aand. 5 Hypotheek Oblig. 4 dito dito 4 dito dito 3 Baltis. Spw. Aand. 3 Charkow Azow dito 5 Iwang-Uombr. Obl. 4'/a Jelcz-Griasi. dito. 5 917/s Jelcz-Orel do. 5 983/4 161% 100'/, 100'/, 4'/,!l0O% 4'/., 96'/, 4'/. 97% 66 1457, 1027, 116'/. 101'/. 101'/, 106 1047, 221/1 72 16 1377, 91% 867, 89 97 1047, 1027, 100 83'/, 60 1017, 617, 90 47% 79'/, 100 1147, 97V„ 88'/, 6S% 56 7, 94% dito Jowa Midi. do. 8 dito Mad. iOxtensdo.7 dito Meuomenee do. 7 dito N. W. IJu. do. 7 dito Win. St. Pet. do. 7 dito South.-W. Obl. 7 Illinois l,eas (,'cvt 4 dito enIr. C. v. A. Kanaas Pacific Obl. 6 Louis v. Nash v.C.v.A. dito Adjust, bouds. San Frauc. Obl. 6 dito A lgem. Hyp. do. 6 Miss. Kans. Tex Aand. do. IJ. Pac. S. Br. Obl. 6 Miss. Pac. South. do. 6 St.l\M.&Man.leHdo.7 dito gee. 2e llyp. do. 6 South. Paoif. Spw. do 6 Union Pacific, dito. 6 Haarl. Tram. Aand. N. Z,-H. Stmtr. A dito Oblig. Genot, lcoeraj 987, 84'/, ioi'7i. 101'/, 84 99'/, 60'/, 65%, 34%. 142 1317, 132'/, 133% 133 136'/, 132% 124'/, 96 7, '19'/, 114% 617, 101'/, 117'/, 110% 237, 113'/, 100% 112 115 111'/- 113 'ft Stad A mst. f 1000.3 dito f 100.3 A mst. Kanaalm.C.v.A. Rotterdam 3 Gemecntc-Crediet 3 Pal. v Volksvl. 1867 dito 1869 k f2.50 België. Stad Antw. 1S74. 3 dito Brussel 1887 rec.2Va Qgoisgarïje. Staatsleening 1870 Theiss. Reg. Pr. Obl. 4 «tosicnrSjk. Staatsleening 1854 4 dito. 1860 dito 1864 Orcdiet Anst. 1858 Stad Weenen 1874 E^rwiSsee»» Th. 100 1855 8'/a ÊUusSasid. Staatsleening 1864 5 dito 1866 5 Zwitserland. Gcnève 3 DIVERSEN, Ct.Ver.Am.Sp.leSer. dito dito 1887/4 dito dito 2e do. dito dito 3e do. V g. AHyp.Spw. Obl. Prov. Quebec, do. 5 Prolongatie 3Va a 4pCt, 107VI6 110'-/a 102 05 103 Va 136V9 /2.07s 91 90 979/i6 104 V 1081/- 135 Va 142 101»/a 153 144 134'/a 93V4 97 131 82«/a 107 1083/4

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3