INGEZONDEN. 15 l' It e n L a n I). gemengd nieuws. BEURSBERICHTEN, Staatslesningen. EUROPA. Industriëele en Finan- ciëeie nndarnemingen. Provinciale en Stede lijke leeningen. Spoomgleening en. Premieleeningen. hunue bestemming onttrokken worden, maar, voor als na (sic!) ten dienste van de gemeente verblijven." Ofschoon kerkvoogden zonder eenig be zwaar hadden kunnen antwoorden, dat zij dien wenk zullen ter harte nemen, vonden zij het echter geraden, geene correspon dentie te voeren met een college, dat niet wettelijk bestaat. De kerkeraad heeft echter aan de beide onderteekenaars van den brief zijn besluit kenbaar gemaakt om hen, overeenkomstig art. 3 van het alge meen reglement, niet langer als lidmaten der Hervormde Kerk te beschouwen, aan gezien zij ten duidelijkste getoond hebben, zich van die kerk af te scheiden. Men deelt ons mede, dat door den heer J. Oortman, onlangs te Utrecht over leden, aan de Doopsgezinde gem. aldaar een legaat is vermaakt, groot f200,000 vrij van het recht van successie. De kerkeraad der Hervormde gem. te Bodegrave heeft de heeren H. Rollman, A. Coupri, R. van Oosterom, C. Batelaan, N. Griffioen en C. de Gier, ter zake dat zij zich als kerkeraad eener doleerende ge meente hebben geconstitueerd, van het lid maatschap der Ned. Herv. Kerk vervallen verklaard. De 17e vergadering der Alkmaarsche Predikanten-vereeniging zal niet den 31en dezer, maar den 27en e. k. worden ge houden in het hotel //Wapen v. d. Helder", 's voorin, te 11 uren, te Alkmaar. Beroepen te Nieuwlaud (cl. Sneek) ds. J. Yonk, te Oldeubroek (cl. Harder wijk); te Weesp (vac. De Klerk) dr. Ph. J. Hoedemaker, te Amsterdam; te Zuid-Beierland c. a. ds. H. Pop, te Iia- gesteiu. Aangenomen het beroep naar Maria Iioorebeeke door ds. E. Postma, te Be verwijk. Bedankt voor Nieuwerkerk a/'d IJsel (cl. Gouda) door ds. J. A. van Wijngaarden, te Ter Aa (cl. Utrecht). K0LÖMSËJ1, BATAVIA, 17 September. Aan het mail-overzicht van het wBatav. Hbl." outleenen wij het volgende: In de Westerafdeeliug van Borneo zijn vertakkingen ontdekt van een te Singapore bestaand Chineesch geheim genootschap, welks eedgenooteu ouder meer beoogen, elkander hulp en bijstand te verleenen, zoo dikwijls een of meer hunner in aanraking mocht komen met politie en justitie. Die geheime vereenigingen zijn tot dus ver op Java zoo goed als geheel onbe kend, en de in 1S51 uitgevaardigde ver bodsbepalingen hebben dan ook meer be paald het oog op de onlusten toentertijd in de wester-afdeeling van Borneo, alwaar de invloed der Chiueesche kongsi's zóó groot was, dat de regeering meende niet langer onverschillig te kunnen blijven om trent de gevolgen daarvan, zoowel voor de inlandsche bevolking zelve als voor het gezag, terwijl de jongste gebeurtenissen in Mandor bewezen hebben, welke macht nog in die kongsi's schuilt. In afwachting van het onderzoek dat de tolk der Chineesche taal Young te Sin gapore ter zake instelt, en van wiens be vinding de regeering de te nemen maat regelen afhankelijk stelt, zijn de twee Chineesche officieren te Pontianak, die eedgenooteu zijn van het genootschap, in hunne betrekking geschorst. De Atjehsche en Bataksche bevolkingen van het binnenland van Sumatra, greu- ■zende aan de residenties Sumatra's Oost kust en Tapanoelie, blijven ongerustheid veroorzaken. Aan hun voorgenomen inval in Lang- skat hebben de Atjehers een begin van uitvoering gegeven door de politieoppas sers uiteen te jagen, die aan de Lapan- rivier belast zijn met de bewaking van de Chineesche en Javasche koelios, die aan den weg naar de petroleumbronnen werk ten. De dadelijk getroffen maatregelen van tegenweer hebben de rooverbenden echter overtuigd, dat er niet met het Nederlandsch gezag te gekscheren valt. Behalve dat de militaire posten op eenige ondernemingen versterkt zijn, staan in Beneden Lang- kat eene militaire kolonne 150 man sterk en in Boven Langkat eene 100 man sterke kolonne gereed om uit te rukken. Van verdere aanvallen is niets vernomen. Van Atjeh en Troemon zijn geen be richten van eenig aanbelang ontvangen, behalve van een gelukkig afgeslagen aan val .van eene bende Atjehers op de ben- ting van Edi en van het weder toene men der berri-berri, vooral op Poeloe Bras. De //Deli Ct." ontving dd. Peuang 12 September het navolgende bericht: Den Hen is de benting te Edi door •een 30tal Atjebers aangevallen. Deze waren niet afkomstig van Edi of Perlak, maar van Merdah en Peclir. Door de tegenwoordigheid van geest van ■den korporaal der wacht, die de poort opende, doch toeu hij zag dat men be sprongen werd, de deur weder dicht wierp, bleef men voor groote onheilen bewaard. De Atjehers verloren 12 dooden, en men weet niet hoeveel gekwetsten, 9 ble ven er dood voor de poort liggen, en drie lijkon werden later nog in het struikge was gevonden. De ,/Javasche Courant" bevat het verslag der roornaamste gebeurtenissen in Atjeh van 17 tot 31 Augustus. In de XXVI Moekims verzamelde zich veel vij andig gezind volk, naar het gerucht liep, om eenen inval binnen de linie te doen, maar daartoe kwam het niet; de benden gingen uiteen zonder iets te hebben ge daan. Eenige der vijandelijke hoofden reisden nogal heen en weer, maar vijan delijkheden pleegden zij niet. Wel richt ten kwaadwilligen eenige schade aan op het Europeesch kerkhof te Petjoet. Ver der kwam er veel verbetering in de ver houding tusschen Salamanga en Passangan, waar de voornaamste hoofden het gerezen geschil zonder oorlog wenschten te be slechten. De stand van de berri-berri was weer ongunstiger, vooral op Poeloe Bras, doch het sterftecijfer bleef gelijk. Voor het overige was de gezondheidstoestand gun stig. CIVIEL DE PARTEENT. 31 Verleend-. Een tweej. verlof naar Europa, wegens ziikte, aan den hoofding., souschef van den dienst der staatsspw. op Java, J. K. Kern- pees; aan de hulponderwijzeres H. M. E. Broers; wegens vijftien jaren onafgebroken dienst, aan den 2en commies bij de algem. rekenk. W. W. Milar. Trouw-, Geboorte- en Doodberichten. Gei-iuwd: C. W. lingerer eu A. C. E. de Hoog, Batavia. - L. Cli. Waller Diemont en D. C. J. Feltkamp-Pakis, Pati. BevallenE. Crone-Oone z. Tendjo-Ayoe. - Mevr. Oltmaus-Van Lenden z. Toentang. - S. Collard-Collard z Gombong. - Mevr. Corten- bach-Struijck z. Payacombo. - A. van Velthuij- sen—Koenen d. Salatiga. - Mevr. Gutteling-Bik d. Batavia. - Wed. P. Grashuis-Van Gelderen d. Meester-Cornelis. - Mevr. Bosch-Lucardie d. Padokan-Djocja. - A. Versteegli—Valkenhoff z. Klampok. - E. P. M. Coelcn-Bish d. Bcelagci. - F. >1. Durilop-Mikkers z. Buitenzorg. - L. van Houten—Kremer z. Batavia. Overleden. F. S. Hartsinck m. Batavia. - J. Townsend 17 j. z. Terdjoen. - Dochtertje van J. A. Ripassa, J. A. Voet 23 j. z. beiden Meester- Cornelis. - F. D. R. baron Van Asbeck 65 j. m. Magelang. - W. J. Thieme Jr. m. Bandong. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.) Mijuheer de Redacteur! Tot ons genoegen bemerkten wij dezer dagen dat //Haarlem's Dagblad" zijn lezers meer wilde verschaffen dan zeer aange name lectuur, dat de redactie zich ook voorstelde om het nuttige met het aange name te verbinden en door het beschik baar stellen van prijzen, de lezers aan te vuren met do oplossing van een zeer aar dig raadsel een prettig avondje door te brengen. Zelf zijn wij in de gelegenheid geweest te ondervinden tot hoeveel vroo- lijkheid de oplossing van zulk een raadsel aanleiding geeft, en na. dan ook een ge- heelen avond daarmede bezig te zijn ge weest, kwamen wij dan, tot loon voor onze volharding, eindelijk tot eene goede oplossing. Juist hield een onzer zich on ledig met het motiveereu daarvan om die daarna aan de prijsuitschrij veilde redactie in te zeuden, toen de //Spaarnebode" werd gebracht en men de advertentie opmerkte waarin door een gedienstigen geest de op lossing werd openbaar gemaakt. Dat uit roepen als «hoe flauw" en andere, het verschijnen dezer advertentie begroetten, zullen wij maar daarlaten, maar wij mogen niet verzwijgen dat die advertentie al ons genot vergalde en allesbehalve gevoelens van dankbaarheid tegenover den vriende lijken F) advertentiéman ons bezielden. Wie dan ook de inzender is, zal wel voor ons en vele anderen in het onzekere blij ven, maar daar de redactie van een blad zooals de //Spaarnebode", in moreelen zin verantwoordelijk is voor de door haar geplaatst wordende advertentiën, kunnen wij niet nalaten eene redactie, die op zulk een manier de pogingen van een concur- reereud, jonger blad om propaganda te maken, in een bespottelijk daglicht w'l stellen, onze verontwaardiging daarover te kennen te geven. Zelfs, indien deze adver tentie door een volkomen onpartijdige was ingezonden, had de //Spaarnebode" eerlijkheidshalve de opname moe ten weigeren. Moeilijk toch is het aan te nemen dat deze niet geweigerd werd om niet eenig geldelijk voordeel te moeten ontgaan. Hoe het dan ook zij, van de fabrikauteu der dikwijls zeer geestige zetten van Eok en Brok hadden wij. zulk eene kinderach tige handeling niet verwacht en kunnen wij dan ook niet nalaten door middel van uw geëerd blad daartegen te protesteeren, maar al te wel wetende hoezeer onze ge voelens door alle weldenkendeu gedeeld worden. U, Mr. de redacteur, du3 dankzeggende voor de plaatsing, verblijven wij Hoogachtend H. W. en H. Haarlem 2%o 1887. België. Te Brussel hebben de twee caudidateu van de Ligue de overwinning behaald. De Mot werd gekozen met 3896, Bergman met 3858 stemmen. Op Finet waren 3815, op Guillery 3545 stemmen uitge bracht. Te Saiut Gilles is de liberale can- didaat gekozen. Te Schaer'oeek is de strijd buitengewoon hardnekkig. De uitslag is nog niet bekend. Duitschland. De socialirt Lieb- knecht maakt iu de Volkszeitung be kend, om welke reden het onlangs gehouden socialistisch congres heeft besloten, alle partijgenooten openlijk uit te noodigen, aan de heeren Geiser eu Viereek een bewijs van wantrouwen te geven, door hun voortaan niets meer op te dragen. De reden ligt eenvoudig hierin, dat zij hebben geweigerd, de oproeping tot het houden van het partij-con gres te onderteekenen, terwijl Geiser daarbij tegelijk had verklaard, het congres ook niet te willen bijwonen. ..Daarom» schrijft Liebknecht «was het coDgres genoodzaakt, tegen hen op te tredende exceptioneele toestand waarin wij ons bevinden, maakt eene ijzeren discipline tot eene levensvoorwaarde voor onze partij». Frankrijk. VeKreuzzeitung me.at dat behalve de graaf van Parijs, Vrijdag de hertog van Chartres, de prins van Joinville, de hertog van Nemours, de hertog d Audiffret Pas- quier, benevens ongeveer zeventig Orleanistische afgevaardigden en senatoren te Dordrecht zijn aange- komen. De graaf van Parijs moet zijnen aanhangers hebben aanbevolen, elk bondgenootschap met de groep Clé- menceau af te wijzen. Zekere Joubert, die uit Cannes den bekenden brief aan Vlntransi- geant geschreven heeft, dat hij eene chéque van 10,000 ir. op dn «Sneiété générale» ten name van Wilson ge- Jonden heeft voor eene ridderorde, die hij echter niet heeft bekomen, is hoegenaamd niette vinden. Reeds hebben twee A. Joubert s (Ambroise en André) bekend gemaakt dat zij vreemd zijn aan dien schandelijken handel. Zij waren of wonen ook met te Cannes. Den brief aan l Intransz- geant kan men dus beschouwen als valsch.. 1 Sommigen die Wilson geen goed hart toedragen, verklaren nu dat de brief vermoedelijk geschreven zal ziiu door of van wege Wilson zelf, ten einde op die wijze de tegen hem ingebrachte beschuldigingen te out- zenuwen. Zwitserland. De regeering on dervindt meer en meer de nadeelige gevolgen vau het vrijelijk openstel len van het land voor politieke par tijgangers van eiken aard. T1)aiis keelt de Bondsraad weder bericht outvaugen dat een aantal buiten- landsche anarchisten Zwitserland tot de hoofdba3is hunner operatién zul len maken. Genoemd regeertngs- lichaam wil thans een strenge sur veillance invoeren en daarvoor eene bondspolitie oprichten, daar die der kantons niet voldoende bleek. Bulgarije. Nog steeds gaat het Journ. de St. Pitersb. voort zijne onte vredenheid lucht te geven over den stand der Bulgaarsche aangelegen heden. Thans heeft het blad de Bulgaarsche Vergadering weder tot mikpunt gekozen. Deze is, volgens het blad, in geenendeele een «nationale vergade- finv», daar zij door geweldpleging eu "bedrog in 't leven werd geroepen en kan daardoor niets duurzaams tot stand brengen. De verkiezingen hebben de Bulgaarsche kwestie met gebaat. Wat de dagbladen betreft, die mededeelingen bevatten over den stand der onderhandelingen, die zijn volgens het Joum. verkeerd inge licht. De Bulgaren laten zich overigens niet van hun stuk brengen, door de Russische invloeden, waaraan zij van alle kanten zijn blootgesteld, en de taal van het Russische re- geeringsorgaan laat hen dus ook al evenzeer koud. Rusland. Vijf officieren van de politie te Moskou zijn tot deporta tie naar Siberië, zes anderen tot ge vangenschap veroordeeld, wegens medeplichtigheid met bekende die ven en andere misdadigers. Tot de veroordeelden behoort o. a. lcoionel Mourvajeff, vroeger chef van het lokaal departement der geheime po litie, en zijn assistent de majoor Nicolos. Het was een dief, zekere Sokoloff, die in een brief aan den Czaar de schuldigen verried. Transvaal. De conferentie tus schen de Transvaalsche Republiek en den Oranje Vrijstraat is geëin digd zonder definitief resultaat, daar de Vrijstaat weigerde iu de voor waarden te treden, voor eene alli antie door de Transvaalsche Repu bliek voorgesteld. De Volksraad van den Vrijstaat heeft machtiging gegeven tot het houden eener conferentie met de Kaapkolonie en Natal over de vraag-1 stukken betreffende de douanen en de spoorwegen. President Kruger heeft geweigerd daaraan deel te nemen. RECLAMES 50 cents per regel. Om de ziekten van het strotten hoofd en den long te vermijden, is het de plicht van iedereen om voor zijne ge zondheid te zorgen, bizonder hij de ruwe tij den van het jaar. Door het gebruik der mine raal pastillen van Soden, die ook zoo helpend zijn als de catarrh verschenen is, zal men dit middel vinden. Let wel op het volgende getuigschrift van de maand Maart van dit jaar. "Zeer geëerde Mijnheer! Daar ik wederom lijdt "aan een slepende catarrh van het strottenhoofd, «verzoek ik u mij 4 doozen mineraal pas tillen van Soden te zenden, omdat de «eerste keer dat ik deze ziekte gehad heb uwe «pastillen eene uitnemende werking veroorzaakt «hebben, zoo dat ik na eenige dagen geheel ge- «nezen was. Door deze ruwe luchtgesteldheid is «de ziekte weergekomen, en vermits ik veel in «de lucht moet gaan, verzoek ik u ze mij te «zenden tegen terugbetaling." Gorus, pastoor te Cochanowitz. De pastillen zijn te verkrijgen in alle apotheken h 60 cents de doos. De acte van beschuldiging in de zaak van den brand der Opéra- comique te Parijs is bekend gewor den. Aan de zeven beschuldigden wordt onachtzaamheid, nalatigheid, niet toepassing van de reglementaire bepalingen, enz. ten laste gelegd, en daardoor den dood veroorzaakt te hebben van zoovele menschen. Den heer Carvalho, den directeur, wordt onder anderen ten laste ge legd, dat niemand in het bijzonder door hem belast was met de zorg om bij het ontstaan van brand het ijzeren scherm te laten zakken. De timmerman aan boord van den Russ'schen schoener Johannes werd plotseling krankzinnighij stond in den nacht van Maandag op Dinsdag, toen de gezagvoerder met drie man de wacht had, aan het roer, nam een bijl op, en doodde den kapitein en daarna de auderen en wierp de lijken overboord, waar op bij naar het logies ging en daar nog drie man vermoordde. Nadat hij ook den stuurman zwaar gewond had, gelukten het deze echter hem te overmeesteren en te binden. De heer jDenzier, te Zurich, heeft eene verzameling bijeenge bracht van alle dag-, week- en verdere periodieke bladen en tijd schriften, welke in het begin dezes jaars in Zwitserland verschenen. Deze verzameling telt 815 exem plaren. Naar het bevolkingscijfer van Zwitserland berekend, komt één exemplaar van krant of tijdschrift gemiddeld op 3505 bewoners des lands, en daardoor bekleed Zwitser land den eersten rang ouder de krantlezende volkeren van Europa. Ten jare 1860 stond Zwitserland in dit opzicht op den vijfden rang, want destijds telde men één krant of tijdschrift gemiddeld op 66,000 inwoners. Onder deze verschijnen 2 kranten dagelijks tweemaal, 16 eenmaal per dag, 1 viermaal en 49 driemaal per week; het meereudeel bestaat uit weekbladen. De oudste Zwitsersche krant is de Freitagszeitungdie te Zurich het licht ziet: zii dagteekent van 1687. Aan de Archives Israelites wordt de mededeeling ontleend dat baron Moritz von Hirsch niet minder dan honderd millioeu zou willen bestem men voor werken van liefdadigheid waarvan na het Oosten, vooral Ga- licië, Oostenrijk-Hongarije, Rusland 1 en de a Alliance israélite» de voor- deelen zouden genieten. Er zou reeds een begin van uitvoering zijn gegeven van deze grootsche philan- thropische onderneming. De 384 brievenbestellers van het postkantoor te Chicago bestelden in Augustus het kolossale aantal van 5.197,219 brieven, 59,622 aan- geteekende brieven, 235,514 brief kaarten eu 2.415,910 couranten. Op de farm van den heer Samuel Goltz te Fmdlay, Ohio(N.A.) vindt men de grootste petroleum bron van dien staat. Veertig kwart gal lons nitro-glycerine waren noodig om dezen olie-ader te openen, die thans in anderhalf uur 500 en ge- I middeld 5000 vaten per dag levert. 24 Oct. 1887, &eder8»si«£ Cert. N. VV. Schuld. 2%| dito dito dito 8 dito dito dito 37J dito Obligatiën 3 l/J Oblig. Amort. Synd. 37« Frankrijk. Orig. Inschrijving 3 SHongarJJe. Obl. Leoniug 1867 5 dito in Papierreute 5 Goudleening 5 dito 1881 4 Italië. Inschrijving 1865/81 5 do. Ct. A dm. Lamais 5 do. do. Nolteuius 5 do. Paasei. Lceuing 5 Oostenrijk Oblig. in Pap. 1878 4l/J dito dito 5 dito dito Zilver 5 dito dito dito 5 dito Goud 4 Polen. Obl. Scliatk. 1844 4 Portugal. Obl. BI. 1853/84 3 dito 1881 5 dito 1886 5 EUuslanisd. Ob I-Iope 1798/15 5 dito Ins. 6e S. 1855 5 Obl. 1862 5 dito 1864 5 dito 1866 5 dito 1877 5 dito 1877 le. Oost. 5 dito dito 2e Serie 5 dito dito 3e dito 5 dito 1872 Gecons, 5 dito 1873 dito. 5 dito 1884 dito 5 dito 1860 2e Leen. 4 7*1 dito 1875 Gecons. 47J dito 1880 dito 4 Obl. Leening 5 867/69 4 dito Goudl. 1883 6 iguana Jc„ Obl. Perp. Schuld 4 dito bnitl. 1876 2 dito binnenl. Amor. 4 dito dito Perpet. 4 Turkse. Gepriv. Obl. 5 dito Alg. Sch. 65 ger. dito 1863/65 ger. dito 1869 6 dito gereg Genot, koers. 73»/, 88'/, 98'"/,, 99 99'/» n<l, 1(10»/» 68'/, 89»/, 93'-/, 89'/, 86 94 64'/,, 84% 90% 83 57 9 6 Va 95 lOH/t 84 963/8 1003/4 100% 97»/i« 51 5174 50 V- 937» 937a 9274 927a 8874 76 827is 1027a 647/i 6 48 6174 677a Haarlem 27a 65 70 dito oude Leen. 3l/2 877a927s dito 1887 ..372 96%97 72 Kursk-Chark dito 5 cxlco. Obl. 1851 dito 1864 BSrazille. Obl. Londen 1865 dito Leen. 1875 dito dito 1886 dito dito 1863 dito diio 1883 dito goud 1879 dito 99 —101 12 13'/, 34'»/, lo'/a 1017» 101 :ioo 101'/» 5 s 5 474, 4'94'/, 47, 98 Amsterd. Obl. 1861 87,| 97% ltecep. 1886 3%; 97% Rotterd. Ob 1886 3%| 977* N'cderSarad. Amst. Ily bank Pbr. 47«| dito dito dito 4 Arnh. Hyp.-B.Pbr 47#| dito dito 4 Gcmeente-Cred Obl. 47a| dito dito 4 's-Grav. Hyp. Pdbr. 472] dito dito 4 lIoll.Hyp.-B.Pdb. 4*/. dito dito 4 Nat. llyp.-B. Pdbr. 5 dito dito 47; Nederl. Bank. Aaud. ltott. llyp.-B.Pndb. 47s| dito dito 4 Stmv, «Ned.« Aand. dito dito Obl. 5 dito dito 472 dito dito 4 Utr. Hyp.-Bk. Pdbr. 47. dito dito 4 Z.-Holl. Hyp. Pdbr. 47» Nederland. Haarl.-Zandv. Aand. IIoil. IJz. Spw. dito dito Oblig. 1884 4 M. t. Ex. v. St.Sp.Ad. dito Obl. 1879/81 4 dito dito 1883 4 dito dito 1870 5 dito dito 1873 5 N. Ccntr. Sp. Aand. dito dito Oblig. dito gestemp. dito. dito do. Uit. Schuld Ned. Ind. Sp.-Aand. dito Oblig. 1879 3 dito dito 1869 4 N.R.Sp-volgef.Aand. do. niet-volgef.Aand, dito dito dito dito Leening 1886 8 dito dito 1875/78 5 Ned.-Westf. Aand. dito Obligatiën 4 Hongar|je. Thciss-Sp. Aand. 5 dito Obligatiën 5 Italië. Vict. Em. Obligatiën 5 AYest-Sicil.Spw. do. 5 Zuid.-Ital.Sprw. do. 3 Oostenrijk. Fr.-Oost. Sp. Aand. Foien. Warsch.-Brb. Aand 4 Wars.-Weenen. do. dito dito Oblig. 5 Rusland. Gr. Sp.-M. Aand. 5 Hypotheek Oblig. 47j dito dito 4 dito dito 8 Baltis. Spw. Aand. 3 Cliarkow Azow dito 5 Iwang-Dombr. Obl. 47s Jelez-Griasi. dito. 5 Jelez-Orel do. 5 Genot, koers. 101% 100% 101 100 10272 1007, 10274 00% 101% 100% 103% 102% 207 102% 100% 64 103 1007, 98 dito Azow dito Moak.-Jaroslow Obl. 5 Moskow-Kursk Obl. 6 Mosk.-Sinoiensk. do. 5 Orel-Vilebsk. Aand. 5 Losow.-Sewaat do. a Poti-Tillis Obiig. 5 Transenucas do. 3 Z. W.Spw.-M. Aand. 5 Amerika. Ceutr. Pacific. Aand. Chic. North. West. dito. le Hyp. 7 dito Jowa Midi. do. 8 dito Mad. Extensdo.7 dito Monomenee do. 7 dito N. W. Un. do. 7 dito Win. St. Pet. do. 7 dito Soiith.-W. Obl. 7 Illinois Leas Cert 4 dito Centr. C. v. A. Kansas Pacific Obl. 6 Louis v. Nash v.C.v.A. dito Adjust, bonds. San Franc. Obl. 6 dito Algem. llyp. do. 6 1017/ij Miss. Kans. Tex Aand. 1007a 101V8 65 143 102 116 101 101 106 100 25 75 36% 136% do. U. Pac. S.Br.Obl.6 Miss. Pac. South. do. 6 St,P,M.&Mau.leHdo.7 dito gec. 2e Hyp. do. 6 South.Pacif. Spw.do 6 Union Pacific, dito. 6 Genot, koers 97'/» 84'/» 1102'/» 102 98'/, 39»/» 83»/, 98'/» 59'»/,» 66»/,» 31"/,» 142 131»/, 132'/» 132'/, 131'/, 133 133'/» 121'/, 95'/, 117 114»/, 58'/, 100'/, 117'/, 112'/, 22»/» 118'/, 99»/, 111»/, 116'/, 110»/» 114'/, Haarl. Tram. Aand. N. Z,-H. Stmtr. A. dito Oljlig. 103'/, 102'/, 100'/, 82'/, 59 101»/» 61'/,, 46'/, 79»/, 99'/, 113'/, 67'/, 56"/» 93»/, 83»/, 91'/, Stad Amst. f 1000.3 dito f 100.3 Amst. Kanaalm.C.v.A. Rotterdam 3 Gemcente-Crediet 3 Pal. v. Volksvl. 1867 dito 1869 ik f2.50 België. Stad Antw. 1874. 3 dito Brussel 1887 rec.21 Hongarije. Staatsleening 1870 Theiss. Reg. Pr. Obl. 4 föostcnrljli. Staatsleening 1854 4 dito. 1860 dito 1864 Crediet Anst. 1858 Stad Weenen 1874 Pruisen. Th. 100 1855 3', i&usland. Staatsleening 1864 5 dito 1866 5 Zwitserland. Geneve 8 DIVERSEN. Ct.V er. Am.Sp.l eSe r. dito dito 1887/4 dito dito 2 e do. dito dito 3e do. Vg.A.TIyp.Spw. Obl. Prov. Quebec, do. 5 106% 110% 102 106 102 131 ƒ2.028 90 90 98% 105 108% 135 14278 1037e 153 140% 131 97 180 827, 106 108% 97I3/i« Prolongatie OpCt

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3