„De Witte Zwaan", 8118. OOST-INDIEL WIR1BPBÖ7B Ho., PENSION DE „TROMPENBERG" Bilt londnd iildn. is Iemand Winkeljuffrouw, Een Won&erkoopje. KOFFIEHUIS Mathilda's Liefde Bil WEGWIJZER, Ad verten tiën. Compagnon. PENSION, zoekt Plaatsing1 Gezondheid is een groote Schat. Daar gaan nu de laatste weg. Mozaïek-, Vloer- cu f aufltepls, BEAUFORT. Wassclten eii Strijken van fiji(M Een HUIS, liefst niet TUIN, Burgerlijke Stand. Aanbrengpremie TIE.\ GI LIIEV Cacao- en Cliocolade-Fabrikanlen, lelfbewaring. Timmeren, Draaien, Houtsnijden, Schrijnwerken, Zonder Meester. Over de werking van voeten beeft Pettenkofer onderzoe kingen ingesteld, die tot de grootste voorzichtigheid moeten aansporen. Wanneer wij op de straat natte voeten gekregen hebben, dan heeft zoodra wij in eene kamer met ver warmde lucht komen, eene aanzien lijke verdamping plaats. Wanneer men aan de voeten slechts drie lood ratte wol heeft, dan vordert het water, dat zich daarin bevindt, voor zijne verdamping zooveel warmte, dat men daarmede een half pond water van nul graden tot het kook punt zou kunnen verhitten, of door diezelfde warmte meer dan een half pond ijs zou kunnen doen smelten. Even onverschillig als sommige menschen ten opzichte van natte voeten zijn, zoo sterk zouden zij er zich tegen verzetten, wanneer men hunne voeten tot het verhitten van eene zekere hoeveelheid water of het doen smelten van eene zekere hoe veelheid ijs zou willen aanwenden, en toch doen zij niets anders dan dit, wanneer zij, natte voeten heb bende, niet tot verwisseling van kousen overgaan. In Gross' menagerie op de ten- toonstelling te Liverpool werd 11 Dinsdag een woedend gevecht tns' schen 8 leeuwen geleverd. De kooi bevatte vroeger slechts 3 woestijn koningen, maar onlangs waren er 5 Afrikaansche leeuwen bijgekomen Een der laatsten viel nu een der oude bewoners aan, wat een alge meen gevecht ten gevolge had. Nog vóór de leeuwentemmer Delmonico het verhinderen kon, was een der oude leeuwen een lijk. Met de groot ste koelbloedigheid betrad Delmonico de kooi en bracht de woedende die ren tot bedaren. Zij werden toen door zwaar traliewerk van elkaar gescheiden. De doode leeuw berok kent den eigenaar van de menagerie een schade van 150 pd. st. Aan de Melbourne Argus wordt uit Perth (Nieuw-Holland aan de Zwanenrivier) gemeld, dat daar aan de «Ninety mile beach» een groote paarl van 62 karaat is gevonden, geschat op eene waarde van 800 pd.st. VAHIA. Erge teleurstelling. Heusch mijnheer», voegde een vader een vrijer toe, «ik kan mijne dochter niet meer dan vijf duizend gulden mede ten huwelijk geven». Ik ongelukkige!» riep de vrijer. «Ik heb haar liefgehad, alsof zij tien duizend meêkreeg». De kleine Frits wil niet naar school,omdat het examen is en hij daar vreeselijk tegen opziet. Zijn moeder, beangst dat de jongen zich geheel overstuur zal maken en nog ziek worden op den koop toe, zegt: «Ga er bedaard heen, Fritsje, en zegde heeren wat je weet. Wat je niet weet, weten de heeren misschien zelf wel en vragen er dan van zelf niet naar!» partijen, tot stijgende prijs afgesloten. Nobel Pe troleum loco f7,35, Nov./Dcc. f7,45. De notecring is lieden bij minstens 25 vn. te ontvangen aan het Amsterdamsch Petrolenm- Entrepót: Disponibelƒ8,15 a Entr. Levering October 8,15 November8,nu 11 December 8,u u Jan./Mrt 1888 7.95 nu Nobels Petroleum 7-30 u ii Nov./Dec. 7,40 Amerikaansche Petroleum in consumtie vrij aan boord f9,25. Nobels Petroleum in consumtie vrij aan boord f 8,25. Bij kleinigheden f 1/A a 1/3 hooger. De voorraad aan liet Amsterdamsch Petroleum- Entrepot bedroeg op 15 Oct. 17,337 vn. Aangevoerd per Ragnar 6 218 Afgeleverd6'244 Voorraad op heden17,311 Venvacht wordende ladingen: Marianna Nottebohm (26 Sept. van Halifax)7,487 Veronica (gezeild 6 Oct.) 7,500 Cleveland 4 8,000 Sir John Lawrence 20 7,000 Hamman (in lading). 7,000 J, E. Spicer 8,000 Tarwe op levering Maart onveranderd, Nov. hooger, Nov. f 183, Maart L' 189. Noteeriug van de Commissie voor den Graan handel. Kogge op levering hooger, Oct. f100, 99, 100, 101, Maart f105,106, 107. Notecring van Mcnne Thole. Koolzaad, Raap- en Lijnolie zonder handel. Edam, 22 Oct. Kans: Aangevoerd 106 stapels, egende 24895 Kg. Hoogste prijs der Gras- 32,50, Handel vlug. Alkmaar, 21 Oct. Ter Kaasmarkt aangevoerd 527 stapels, wegende 188,236 Kg. Prijzen: kleine Gras Kaas f 34,50, dito Hooi f 0,Commissie Gras f 33,50, dito Hooi f 0,middelbare Gras f34,50. dito Hooi f0, Leiden, 22 Oct. Aan de Gemeente-Waag ge wogen 265 l/8 en 65 '/ie deelea Boter, te zamen 5950 stukken. Prijs Scheiboter van f 68,tot 78,Grasboter fÖ,a 0, Schiedam, 24 Oct. Moutwijn f7,50, Jenever Awist. Proet' f 11,50 a t' 13,Spoeling-Beurs t'1.60, dito Commi99ie 11,60. IEMAND met eenig kapitaal, veel ijver en doorzicht, zoekt als mede werkend Vennoot in eene soliede zaak te treden. Br. onder No. 1143 aan het bureau van deze Courant. uit den netten stand, wenschte zich gaarne, hetzij hier ter stede of elders met een flinke Agentuur in Si garen belast te zien. Borgstelling aaugeboden. Br. fr. lett. H. W, aan het Adv.-Bureau van P. VAN CIT TERT ZONEN, Oude Groenmarkt Haarlem. Er biedt zich aan met 1 Ncu een Burgerjuffrouw als of Assistent in het Huishouden. Van goede getuigen voorzien. Fr. brieven onder No. 1139, aan het bur. van Haarl. Dagblad. Op een der beste standen van Haarlem wordt aangeboden, voor Heer of Dame, bij 'eene nette familie. Br. fr. lett W. K. M., aan het bur. van Haarl. Dagblad. SÏ0OMVAARTBER1CHTEN. Het stoomschip Utrechtkapt. de Goede, ver trok 22 Oct. van Rotterdam na r Ned.-Indic. Het stoomschip Zeelandvan Rotterdam naar Java, arriveerde 22 Oct. te Batavia. Het stoomschip Samaramj, van Java naar Rot terdam, passeerde 23 Oct. des middags Dover en were heden te Rotterdam verwacht. Het stoomschip Leerdamkapt. Stenger, ver trok 22 Oct. van New-York naar Amsterdam. Het stoomschip Gelderland, vertrok 22 Oct. van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Edam, kapt. Taat, van Am sterdam naar New-York, passeerde 23 Oct. des ochtends 5 uur Dover. Wind ZW. Te Fouport, een stad in den Amerikaacschen Staat Illinois, is een vereeuiging opgericht, welke ook voor andere steden navolging ver dient. Zij heet toch een Anti-poke- y our-nose-into-other-peoples-business society of Niet in-eens anderszaken- KARKÏBERICHTEN. Haarlem, 23 Oct. Graan- en Zaadmarkt. Witte Tarwe f 6,90 a 6.80, Rogge f 4,40 a 0.Haver f 3,a 2,62&, Garst f 4,a 0, Duivenboonen f 6,50 a 0,Paardenboonen f 5,60 a 5,50, Groene Erwten f 5,75 a Capucij- ners f7,40 a 0,Kanariezaad f8,75 a 7.90; Blauw Maanzaad f 9,50 a 7,per Heet. Amsterdam, 23 Oct. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Geld. Blauwe fl,60 a 1,70, dito Kralen f0. a 0,Zeeuwsche Flakkeesche fl,70 a 1,90, do. Blauwe f 1,30 a 1,60, Noordwijker Zand f 0, a 0,Haarlemmer Zand f0,a 0,Prui sische Hamburger f 2,40 a 2,50, id. Zaaiers f 0, a 0,Geld. Muizen f 0,a 0,Andijkei Blauwe f 0.a 0,Sassenheimer Zand f 0, a 0,Saksische Jammen f 2,20 a 2,80, Frie- achc Franeker Jammen fl,60 a 1,76, do. En- gelsche fl,10 a 1,30, dito Dokkumer Jammen f 1,70 a 1,90, Zeeuwsche Spuische Jammen f 1,80 a 2,20, allen per Hl. Aangevoerd 10 versche ladingen. Handel flauw. Suiker: Biet en Geraffineerd in vastere stem ming. Petroleum-berich£ van P. G. C. Calkoen, Makelaars, Amsterdam 15 Oct. De Amerikaansche Petroleum-noteeringen wa ren sedert ons laatste bericht volgens Reuters telegram New-York 65/s, 6'l„ 66?/s, 6~U. 6'/, ct. p. geil. R. K. KERKBERICHT. Kathedrale en Parochiekerk van den II. Jozef. Donderdagavond te 7 uur het Lof. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria, tot bekeeriug der zondaars, met 500 dagen aflaat; 's avonds te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Eiken middag te 8 uur het Rozenhoedje. Gedurende de maand October zal ouder dit ge bed het A. H. Sacrament ter aanbidding zijn uitgesteld en daarna den zegen worden gegeven. In deze week de HH. Missen en de Catechis mus naar gewoonte. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Dinsdag te 8 uur de gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius. Woensdagavond te 7 uur vergadering voor de Ledeu der Derde Orde. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis. Deze weck de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, des avonds te 6 uur het Lof, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Woensdag te 7 uur het Lof. Vrijdag, feest der HH. Apostelen Simon en Judas, de gezongen H. Mis te half 9 uur. Het Rozenhoedje zal gebeden worden na de H. Mis van 8 uur. In deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk al hier op Dinsdag- 25 Oct. 1857 des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga (II No. 9). Bach. 2. Andante (Beethoven's 7e Symph.) Ritter. 3. FantasieWorp. 4. Lieder ohnc Worte Mendelssohn 5. Rhapsodie No. 1Saint-Saëns. Eene Juffrouw, P. G., gezond gestel, middelbaren leeftijd, ie Haarlem, tot besturing der Huishouding, bij een Weduwn. met een 5, twee Kinderen of bij een bejaard Heer. De beste informatien staan haar ten dienste. Brieven No. 972 aan het Advertentie-Bureau van P. VAN CITTERT ZONEN, Eene beschaafde Juffrouw, .bekend in zaken, vloeiend Eransch sprekende, zag zich gaarne in eene nette Betrekking geplaatst. Br. onder No. 1145, aan den Uit gever dezes. Gezondheidsleer der Vrouwen of Voorzorgen welke zij moeten nemen, om hare Gezondheid te bewaren, hare Ongesteldheden te doen ophouden, en om zich van de meest ie vreezen Ziekten barer Sekse te behoeden, door Or. DES8BÏ8VÈ2SES. Dit werk is In de Kederland- sche taal, alleen voor Vrouwen, beschrevenen 133 bladzijden dik. P r ij s <5 Cent s, In gesloten Enveloppe. IVaar huiten franco thuis tegen toezending van Postwissel of Ze gels, bij H. G. I4OST^:0£ C.»z., ftiagazijii van Goedkoope Doeken, Leliegracht 26, Amsterdam. HEDEN IN LOSSINGeen lading puik beste Zeeuwsche Ronde Wolkammers ii f 2,25 per mud en 15 Cents de 5 kop. Monsters verkrijgbaar aan het Schip, Spaarne en bij H. VERDEL, Kamperstraat No. is. Verzoeke UEd. gunst eu recom mandatie. Voor slechts éen enkelen Gul den ontvangt men het uitmuntend bewerkte THIEME's Viertalig WoordenboekHollandsch Fransch, EngelschDuitsch, nieuwe spelling, door Dr. A. A. DEENIK. Deze vier Woordenboeken zijn in een fraai linnen band met vergulde stempels, niet min der dan ruim 800 bladzijden com- pres gedrukt over 2 kolommen, ruim 150,000 woorden bevattende. Ik durf dan ook gerust zeggen, dat nooit zoo iets wonderbaarlijks goed koop is aaDgeboden en wordt ook naar buiten gezonden met verhoo ging van 10 ceDts voor tegemoet koming iu de viacht, dus tegen postwissel of zegels 1,10 franco thuis bij II. G. KOSTER C.Jx., Magazijn van Goedkoope Boe- Leliegracht 26, Amsterd, Oostzeedijk 248, Rotterdam. Trottoir-, Oemsnt- en Slzersteentegels GROOTE VOORRADEN. Dessinboeken fr. tegen fr. Ondergeteekeude zich minzaam aan beveelt tot het Mej. de Wed. P. VERSTEEGH— v. Acker, Popelingstraat No. 3. TE HUUR gevraagd met Febr. of Mei 1888: bevattende 8 h 9 Kamers, op een goeden stand, doch niet in de bui ten wijken. Franco brieven onder lett. K. K. T., bureau Haarl. Dagblad. TB ÏIILVER.STTM, 50 Kamers, Conversatiezaal en Bibliotheek, ingericht voor tijdeiijk verblijf van famiiiën eu voor herstellende zieken. Het zeer lage wintertarief treedt in werking op 1 September. Pneumatisch Kabinet en gelegenheid voor behandeling met statische electriciteit. Gedrukte Tarieven worden op aanvrage aan «De Directie van het Pension» on middellijk toegezonden. Voor voortdurend verblijf voor den winter en voor zomeren winter zijn afzonderlijke Tarieveii vastgesteld, zoowel voor famiiiën als voor afzonderlijke personen. 3W Gedurende de wintermaanden worden de corridors Philadelphia 68/8, 63/4, V/8, &/8, 6%, 6~7/8 ct. per gallon, Ruwe Olie 70l/g, 715/8, 72»/4, 74—, 73743/8 ct. p. vat. De directe levering met goede vraag eu klein aanhod. De prijs liep voor loco-partijen tot f 8.05 0p. Van zeilende ladingen werden verschillende GEBOORTEN 22 Oct. G. Huetinck-Stellens d. - C. Hirs- Sala z. - S. J. Noordman-Sikman d. - J. C. Kok—Warnier d. - J. Sieverts-Huiskes d. - A. P. Helge-Taekema d. - M. Beu te-Kok A. C. Boon-Lasschuit z. - J. C. Smink-van Zomeren z. OVERLEDEN: 22 Oct. L. v. d. Berg 5 md. z. Oranjebooms- laan. - J. G. Fiege 20 j. Rozenlaantje. - 23. J. W. Reuvers 23 j. Kinderhuisstraat. - J. P. Klabou 2 m. d. Haasstraat. Nog slechts enkele exemplaren zijn aan het bureau van HAAR LEM'S DAGBLAD verkrijgbaar van den boeienden geschiedkundi gen Roman Nederlanders, die dienstnemen bij het Indische leger, ontvangen, bij het aangaan van eene zes-jarige verbintenis, oen Iim icls olci van Nadere inlichtingen zijn gratis te bekomen bij het De partement van Koloniën en bij alle Burgemeesters. naar het DOOR CHRISTIAN VAN SPAARNE. §^T" Voor geabonneerden op HAARLEM'S DAGBLAD is de prijs ƒ0.40; voor niet-geabonneerden 1.50. De Directie. Een ware schat voor de ongelukkige slachtoffers der Zelfbevlekking (Onanie) en geheime uitspattingen is het beroemde werk Dr. Retau's FAMILIEBERICHTEN UIT DK VOORNAAMSTE DAGBLADEN. GEBOORTEN: 21 Oct. M. C. Schmidt-Lijbrink d. Amst. M. Levie-Hamburger z. Amst. - M. L. Suringar -Van Nes z. Assen. - C. Brantenaar—De Jong d. Rotterd. - H. M. de Munck-Vermeulen z. Kralingen. - 22. A. de Zwaan-Kruijt z. 's-Hage. - P. Prost-Ebbeler d. Rotterd. gehuwd 21 Oct. M. C. Beers en M. L. Koch, Leiden. OVERLEDEN 8 Oct. J. van der Kaay, Alkmaar. - 17. Wed. G. Scholten-Bouricius 74 j. Rotterd. - 20. Wed. H. J. F. de Bruyn Kops-Kuyper 51 j. Leiden. - L. M. Zwigtmau van Noppen-Stumpf, Kralin gen. - J. Ha\erhorst 26 j. z. Rotterd. - 21. V. Roland 46 j. 's-Hage. - Wed. L. Plette-Van Brummen 68 j. 's-Hage. - G. Prince 80 j. Gouda. - 22. G. M. van den Heuvel-Suiker 39 j. Bles- kensgraaf. Westzaan. Cacao Grootes is de beste. Cacao Grootes is volkomen zuiver. Cacao Crootes is geheel oplosbaar. Cacao Grootes Cacao Grootes Cacao Crootes Cacao Crootes Cacao Grootes 18 aangenaam van smaak, is krachtig en geurig. is goedkoop, Va Kg. voldoende v. 100 kop is eenvoudig in gebr. wordt aanbevolen d. HH. Doctoren. Cacao Grootes kost: '/j K£-bus f i>8o. CaCaO GrOOteS kost: 7. Kg. bus f 0,85. Cacao Grootes kost: v» Kg. bus 10,45. Cacao Grootes is alom verkrijgbaar. Gacao Grootes werd 30 maal bekr. Vraag overal Cacao Grootes. Hollandsche uitgave, met 27 afb. Prijs 2 Gulden. Ieder, die aan de verschrikkelijke gevolgen van deze ondeugd lijdt, moet het lezen; de oprechte leering, die het geeft, redt jaarlijks duizenden van een zekeren dood. Te verkrijgen bij het Verlags- Magazin te Leipzig, Neumarkt 34, franco tegen inzending van hot bedrag (ook in postzegels), en in eHran boel- handel in Holland. DOOR te Amsterdam. Met 33 Platen en 2 Platte gronden. Post 80. formaat 152 Blz. Druks. Prijs Een Gulden. Verkrijgbaar bij alle Boek handelaren, en tegen inzending van een Postwisselbij den Uitgever H. A. M. ROELANTS te Schiedam Twee practische Werken voor slechts f 1,25. No. 1. De Jonge Timmerman en Schrijnwerker,practi.-ch Hand boek voor Oud en Jong, om zonder onderwijzer te leereu Timmeren Schrijnwerken enz., 1 deel vol met afbeeldingen. No. 2. De Jonge Draaier en Houtsnijder, practisch Handboek voor Oud en Jong, om zonder on derwijzer te leeren DraaieD, Hout snijden enz., 1 deel vol met afbeel dingen. TT---, Oud en voor Jong, voor V GOT ieder die liefhebberij heeft om verloren oogenblikken nut tig en prettig door te brengen, zijn deze werken onbetaalbaar, 'tis wel een toeval, dat men deze twee beste handboeken tot Zelfonderricht in het Timmeren, Schrijnwerken, Draaien, Houtsnijden enz. enz., voor het ba gatel van slechts f 1,25 koopen kan. Toef dan ook niet met deze aller nuttigste Handboeken te koopen of te hestellen eer dat de voorraad weg is. Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Ba zaar van Goedkoope Boeken, Hang bij de Vischmarkt, te Rotterdam. Franco op ontvangst van Post wissel van slechts f 1,25, waarbij staat: Tmee practische Werken. Ter drukkerij van Haarlem's Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 4