BEURSBERICHTEEN. wijkerhout en Scheveningen, zijn onge twijfeld voor geen gering gedeelte te dan ken aan den kalmen en volhardenden ijver van den eerwaarden directeur. Bovendien nam hij in verschillende andere betrekkin gen, hem door het vertrouwen zijner over heid opgedragen, ijverig deel aan het be hartigen van meer algemeene belangen. KOLONIËN. BATAVIA, 7 October- De resident van Pasoeroean bericht dat in den nacht van den 22eii op den 23en September jl. de Sraeroe voortdurend een zwaar gerommel en gedreun deed hooren. Op laatstgenoemden dag steeg een zware rookkolom uit den krater op, welke bijna de geheele controle-afdeeling Toeren over- j dekte, terwijl een aschregen viel, die van des morgens 6 tot des namiddags 1 uur duurde en op den bodem eene aschlaag ter dikte van ongeveer 1 m.m. spreidde. Bij Goevts. besluit is bepaald dat de redouten te Atapoepoe en te Laren- toeka (residentie Timor en Oiulerhoorig- heden) als permanente versterkingen ver vallen. De resident van Soerabaija deelt mede, dat op den 18en September jl. in de dessa Kalanganjer, afdeeling Sidoardjo, een brand heeft gewoed, welke 355 huizen heeft vernield. Het onheil wordt aan onvoorzichtigheid toegeschreven, terwijl de schade wordt ge schat op ruim f24,000. Den 16en Augustus jl. is te Amoe- raug (Menado) eene openbare lagere school voor Europeanen en met dezen gelijkge- stelden geopend, aauvankelijk met 15 leer lingen. Den 3en dezer zijn per stoomschip //Limburg" weder niet minder dan twee honderd vijftig nieuwbakken hadjies aan gebracht. Het paradijs van Mahomed schijnt in den laitleteu tijd stormenderhand ver overd te moeten worden. Hoe slecht de tijden ook mogen zijn -öu hoe sommige handels-inrichtingen daar onder ook gebukt gaan, de finaucieele toestand van de cantiues in Ned.-Indië laat niets te wenschen over. Volgens de laatste opname bedraagt het onbezwaarde eigendom van al deze militaire ontspanniugs-gelegenkeden te za- men ongeveer 6:/s ton gouds. Naar men verneemt zullen eerstdaags eenige militaire opnemers naar de Prean- ger worden gedirigeerd tot het uitzoeken •en in kaart brengen vau een geschikt ter rein voor eene op te richten goovernemeuts- paardenstoeterij. De regeering heeft machtiging ver leend tot intrekking van de koffieverkoop pakhuizen te Lahar, Bandjaran en Gadoe (res. Japara), en in verband daarmede van de betrekking van koffie- en kooppakhuis meester bij die pakhuizen. Een merkwaardige vondst is dezer dagen door den mijningenieur 1ste klasse J. C. van Heuckelum gedaan op eenen tocht naar deu Diëng, ran welken hij een der hoogste en moeilijkst te bereiken top pen, de Pakoe Adja, met de heeren Klönne, administrateur van Soemoer pitoe, en Soe- ters, van Sedandang beklom. Een duidelijke versteening namelijk werd door hem ge vonden van varenbladen, tot in de fijnste lijnen afgedrukt in versteende klei. Met het oog op den vulkanischeu bodem, waarin het werd gevonden, mag dit bewijs van plantengroei, dagteekeneud van vele dui- zende jaren her, zeer belangrijk worden genoemd. Te Atjeh is door alle hoofdofficieren •en door den chef van de cavalerie, op initiatief van deu militairen commandant, ■den kolonel Van Tijen, eene poging op touw gezet om de nagedachtenis van alle •op Sum.-Noordkust gesneuvelde opper-, hoofd- en gewone officieren, zoomede min dere militairen, te eereu door de oprich ting van een waardig gedenkteeken op de begraafplaats te Petjoet. Tevens is door de genoemde officieren het plan geopperd, om de groeve van generaal-majoor Dommeni aan de verge telheid te onttrekken door daarop een eeuvoudig, doch net monument te plaatsen. De commissie heeft, verzekerd van den hij val van het leger, in alle commande- menteu lijsten ter iuteekening doen cir- ■culeeren en zal van de ontvangen bijdra gen en de aanwending daarvan melding maken in de Indische dagbladen. De //Pontianak" is te Macassar geko men om opnemingen en peilingen te doen in verband met den aan te leggen tele graafkabel naar Java. Het punt van ver binding op Celebes is al gevonden. Het bevindt zich in het Noordelijk gedeelte van Macassar, ter hoogto van Oedjong- Tanag. Van daar zou de kabel een eind in Westelijke richting worden gelegd en vervolgens in Zuidelijke, buiten de reede om. Uit het onderzoek te Soernbnya ge houden naar de oorzaak van de bekende ramp op de reede, moet zijn gebleken, dat men met een ongeluk te doen heeft, zoo als ook met de beste voorzorgsmaatrege- len en voorschriften gebeuren kan. De //Bandjermassing// en de ;/Bromo" zagen elkander aankomen, zij koersten lijnrecht tegen elkander in, maar op het beslissende «ogenblik legde de roerganger op de wBro- mo" het roer *an het verkeerde boord. In de „Locomotief" komt een re kest voor, dat aan de rechtstreeks belang hebbenden bij den bloei der landbouw nijverheid van Europeanen in N.-I. ter sleekening zal worden aangeboden, en dat de strekking heeft aan de regeering te vragen zoo spoedig mogelijk den zilveren muntstandaard weer in N.-I. in to voeren en wel door te Batavia eene rijksmunt op te richten, daar de bestaande zilveren stand penningen om te munten in andere met eigen beeldenaar, en dan de wetgevende macht uit te noodigen de wet van 28 Maart 1877 in te trekken en die van 1 Mei 1854 eenigszins gewijzigd te herstel len. Al het voordeel daarvan zou zijn aan de zijde van de planters, want de inland- sche bevolking begrijpt niets van de munt- kwestie en die kan men dus blijven af schepen met het tegenwoordige loon, en het nadeel zou over 25 millioen menschen verdeeld worden, daargelaten dat de ver meerdering vau de geldswaarde der pro ducten in den vorm van grooter vertier en handelsomzet aan de geheele Indische maatschappij ten goede zou komen. De heer Brooshooft stelt daartegenover een ander rekest, waarin hij aantoont, dat de bedoelde maatregel zou zijn noch in het belang der inlandsche bevolking, noch in dat van den Europeeschen landbouw- stand zeiven, noch in dat van de overige ingezetenen, en waarin hij ten slotte vraagt, dat het nadeel, hetwelk de planters door den tegenwoordigen toestand der munt on tegenzeggelijk lijden, hun zal worden ver goed in den vorm vau eene uitvoorpremie op de producten voor de Europeesche markt, elk jaar vast te stellen door eene staatscommissie, bestaande uit twee amb tenaren, twee planters en een door dezen gekozen onzijdig persoon. De bestaande belastingen zouden dan kunnen blijven; die af te schaffen of te verminderen zou de rekening niet zuiver doen zijn, want allicht zou de landbouw dan te veel of te weinig ontvangen. CIVIEL D F, PAR TEMEN T. Verleend-. Een tweej. verlof naar Europa wegens ziekte, aan den tijdelijken vendumeester, tevens kassier en boekhouder bij het vendukan toor te Medan (Oostkust van Sumatra), A. H. A. Hermans. MILITAIR DEPARTEMENT. Verleend-. Een tweejarig verlof naar Europa wegens twaalf jaren onafgebroken dienstin Ned.- Indië, aan den len luit.-kwartiermcester H. A. Engeringh. Tróuw-, Gebjorte- en Dnodberic7ilen. Gehuwi> F. F. W. van der Zande «n II. M. 3V1. Hofland - M. J. van Baarde, weduwn. van A. A. R. Bottëma en C. L. Itoov beiden Bata via. - VV. Naessens en Al. Wardeuaar. - J. L. Ludolph en S. de liaan, Penang. Geboorten: S. J. E. RenaudVcreuet, z. - A. A. SchlutzWinter, d. beiden Baravia. - W. VogelsangDe Wilde, z. Demak. - F. «f. van llaefteuWestenberg, z. Siudaug Laoet. - A. E. L. Ph. van der WeideSpandaw. z. Padang. - Mevr. GastmanuScnerer, z. Makassar. - L. D. M. CharlsOrt, d. Soerabaja - M. E. Uter- markvan Nispen, z. Malang. - Mevr. Bennett, z. Batavia. - E. BruinierGroenewout z. Mr. Cornelis. - A. J. MuylwijkThijss'en, d. Solo. - C. PraasterinkTjebbes, z. Batavia. - F. H. BoumanMeijer, z. Mr. Cornelis. Overleden A. A. van Biegman 17 maanden d., Oeuarang. - A. T. Barrevan Ameyden van Duym, Penang. - C. W. Hoeke, Kedoug Kebo. - Mevr. S. Collard, Gombong. - Jongste kind van J. II. Stapel, 5 d., Semarang. - Wed. W. Cam- bierNeijs, 77 j. - C. E. von Liebenstein, 56 j., Padang. - J. P. Gartz, 74 i., Semarang. - Doch tertje (A. C.) van Wed. H. J. van Sehuijlen- burch, 2 j.; G. W. Weissner, 52 j., beiden te Buitenzorg. 15 IJ 1 1 E N L A N l>. Engeland. Uithoofde van het uitgesproken voornemen der radi cale vereenigingen om Zondag op nieuw te trachten op Trafalgar- square volksvergaderingen te houden, heeft de regeering belangrijke maat regelen van voorzorg genomen. Men verzekert dat alle troepen gecon signeerd zullen worden. Duitschland. De Synode van West-Pruisen ontving op een adres aan deu Keizer van dezen een ant woord, welks slot luidt: De vrome wenschen, welke de Synode voor de ernstige ziekte des Kroonprinsen heeft geuit, dedeu mijn innig bewogen hart weldadig aan. Mocht deze voor mijn huis evenals voor ous vaderland zware ramp door Gods almacht en genade spoedig van ons genomen worden Prins Wilhelm zal den kei zer van Rusland op zijne reis naar Berlijn tot aan de grenzen naar Wittenberg te geinoet gaan. Er zijn schikkingen getroffen dat de kroonprins voorloopig te San Remo zal blijven. Reeds zijn de opperofficieren aaugewezen, die bij den Czaar en deu Russischen TrooLopvolger dienst zullen doen gedurende hun kort stondig verblijf te Berlijn. Keizer Wilhelm heeft dezer dagen onder audereu bij zich ten ge- hoore ontvangen graaf Von Moltke. De heer Von Benningsen, de chef der natioDaalliberale partij, is uit Haunover te Berlijn aangekomen. Frankrijk. De dagbladen mel den, dat het rapport van den rechter van instructie tot de conclusie komt, dat Gragnon, prefect van politie, Go- ron, onderchef bij den veiligheids-1 dienst, en Wilson de personen zijn, die voor de beide brieven andere in de plaats geschoven hebben. De rech'er vau instructie heeft mits dien bij de raadkamer hunne vervol ging aangevraagd. Reuter seint van heden uit Parijs: Bij het onderzoek naar den handel in ridderorden komen steeds meer bijzonderheden aan het licht. In de zitting, welke de enquête commissie gisterenavond hield, ver klaarde de minister van Justitie, dat het parket uiet verantwoordelijk kan worden gesteld voor de ont vreemding van Wilson's brieven. Volgens de verklaringen,welke nog voor de commissie zijn afgelegd, bestaat er grond tot het instellen eener vervolging tegen den prefect Gragnon, den onder-chef der ge heime politie Goron en Wilson. Wilfou is over de verduistering der brieven verhoord door den rech ter van instructie Athalin en ver klaarde, uat hij er niets van be greep. Ook werd mad. Limousin tegelijk met Wilson verhoord. De minister van Justitie heeft ge weigerd de enquête-commissie in zage te verleenen der stukken, die zijn gevonden bij een curator in een faillir-sement. De commissie besloot, indien de minister de stukkeu niet voor Donderdag zendt, de zaak in de Kamer ter sprake te brengen. De XIX Siècle gelooft niet, dat een vervolging zal worden ingesteld tegen den prefect Gragnon, omdat men vreest, dat dan te groote schandalen aan het licht zullen komen. SBet proces Caffarel. VI. De reeks der pleidooien begon met dat van Allies, den advokaat van mme. Li mousin. Hij wees op liet crediet waarin zij stond bij hooggeplaatste personendat zij daarvan gebruik maakte voor liefheb bers van een ridderorde is waar, en zij vroeg daarvoor eeu provisie, maar zij had ook kosten te maken en nooit deed zij pogingen tot omkoopiug. Van oplichterij was nooit sprake en Allies eischte dus vrijspraak voor zijn cliente. Men had, zeide bij, de wet geschonden door bij mme. Limousin papieren weg te balen, en deze hadden ook eerst moeten worden verze geld. Nu kon men verscheidene brieven wegnemen, o. a. de brieven die tot het incident van Vrijdag aanleiding gaven en vele brieven van Thibaudinin bet geheel waren 25 van de 30 weggenomen. De voorzitter erkende dat dit waar was. //Mijn verdediging is derhalve onvolledig", zeide Allies. Het Openbaar Ministerie con stateerde, dat het voor bet gebeurde niet verantwoordelijk was. Allies: Mme. Limousin bad baar «gran- des et petites entrees" bij Wilson; zij kende ook de vroegere min van mme. Wilson, getuige een brief geteekend Ma rion, waarin dezo schreef dat zij Grévy niet over de bewuste zaak bad kunnen spreken, daar //notre roi" in een minis terraad was geroepen. Allies legde dezen brief over en las dnarop brieven voor van generaal Thibaudin, waaruit blijkt dat (leze zeer bevriend was met mme. Limou sin verder stukken uit brieven van Bou- langer, waaruit eveneens de invloed van zijn cliënte bleek. Nogmaals betoogde Allies d.it mme. Limousin niemand had opgelicht, zij had haar invloed gebruikt bij invloedrijke personen. Om schandaal te vermijden had hij Thibaudin en Bou- langer niet als getuigen gedaagd. Onder een republikeinse be Regeering moest men volle licht over alles werpen, of het begin sel van Karei den Groote toepassen„Als een bisschop zondigt, bedek ik hem met mijn mantel". (Toejuichingen). Demange-, Caffarels advocaat, kreeg na hem het woord. Van de arrestatie van zijn cliënt sprekend, zeide hij, dat (1e pre fect vau politie den min. van Binnen- landsche Zaken moest inlichten omtrent de rapporten van de agenten, belast met het nagaan vau Caffarels gangen. Maar het was niet de min. van Binnenlandsche Zaken, maar de President van den minis terraad die werd verwittigd en op de hoogte werd gebracht van hetgeen er om ging, en ten onrechte beweerde deze dus geen kennis te hebben gedragen van het dossier. Er zijn nog vele andere onjuist heden. (Gelach). Demange kwam met ver ontwaardiging op tegen den valstrik, die men Cuffarel had gespannen en tegen het zenden van den agent Lardiesse naar het Ministerie van Oorlog. Waarom ontbood, bij afwezigheid van den min. van Oorlog, de president van den ministerraad gene raal Caffarel niet bij zich, om hem te on dervragen? Men wilde een schandaal in de hoop Boulanger te treffen; een bewijs daarvan is, dat generaal Eerron, toen hij te Parijs teruggekeerd was, geen schandaal wenschend ter wille van het leger, zijn chef van den staf noopte om redenen van gezondheid zijn ontslag te nemen; maar van hoogerliand dacht men er niet zoo over, men liet (lo couranten spreken en brieven van Boulanger publiceeren, mee- nende daardoor aan diens populariteit een einde te maken.'Generaal Eerron meende, dat men met Caffarels ontslag kon vol staan de President-Minister stelde hem in het ongelijk. Eeu vervolging werd in gesteld en men vermoedde toen niet, welk een wending de zaak zou nemen. Thans zal men spijt hebben aldus te hebben gehandeld. Men liet den officier degra- cleeren, door een politieagent het ridder kruis afnemen, dat hij op het slagveld had verdiend, nog vóór (lat zijn rechters hem hadden veroordeeld. (Caffarel had hier moeite zijn tranen te bedwingen). Demange verhaalde verder, hoe Caffarel kennis had gemaakt met Boulanger en herinnerde aan zijn militaire carrière. Zijn pleidooi maakte een diepen indruk. Na een pauze werd de zitting hervat. Hubert droeg de vordediging van Lorentz voor. De substituut Lombard deelde mede, dat een instructie was geopend betreffende het stelen en het achterhouden van docu menten. //Tegen wien?" vroeg Allies.//Te gen al de daders vau de in de debatten vermelde feiten." Allies: //Ik vraag schorsing van de zitting". En nu had een bespreking van de ad vocaten der beschuldigden plaats. De ad vocaat van mme. Ratazzi wenschte dat haar proces afzonderlijk, niet met dat van mme. Limousin, Caffarel en Lorentz zou worden behandeld en de advocaat van mines. De Saint-Sauveur, De Corteuil en Bayle vroeg hetzelfde. Demange ondersteunde (lat. De advocaat van Lorentz stelde voor (1e behandeling der zaak uit te stellen, in afwachting van hetgeen de geopende instructie zou opleveren. Het gerechtshof besloot in dieu zin en besloot verder te beslissen omtrent Allies' conclusie, strek kende om mme. Limousin, Caffarel en Lorentz voorloopig op vrije voeten te stellen. De afloop van het proces is onzen lezers reeds bekend. Turkije. De Daily News beeft uit Constantinopel bericht, dat Rus land weder begint de Porte op te hitsen om Oost-Rumeliê te bezet ten, waartoe eene aldaar beproef de revolutie aanleiding- zou geven. Nelidoff moet aan de Porte onder steuning vau Rnslaud hebhen toe gezegd, voor bet geval dat Oosten rijk mocht willen intervenieeren. De Tnrkscbe staatslieden toonen ge neigdheid om Rutland's plannen te steunen, omdat de Porte daardoor gelegenheid ziet om Oost-Rumelië te herwinnen. Voorts wordt in het bericht ge zegd, dat de Bulgaarsche regeering honderzestig duizend pond jaarlijk- scheu cyns bij de Porte heeft aan geboden voor Turkije's erkenning van prins Ferdinand. Aan de limes wordt uit Wee- nen gemeld, dat de Porte besloten heeft, behoudens onbeduidende wij zigingen de EngelschFiansche Suez-kanaal-couventie te bekrachti gen, ondanks alle pogingen van Rusland om haar daarvan terug te houden. Arabische zeeroovers hebben herhaaldelijk Engelsche schepen in de Perzische.golf aangevallen. En geland zendt daarom een oorloge schip uit Bombay daarheen. Marokko. Er loopt een gerucht, dat Spanje het eiland Perejil, ten noordwesten van Ceuta, in bezit heeft genomen, om er een vuurtoren te bouwen. Bij de Mooren verwekt dit groote sensatie. Noord-Amerika (V. S.) Bij de begrafenis der ter dood gebrachte anarchisten te Chicago werden op roerige toespraken gehouden. Een redenaar riep den omstanders aan het graf toe, te zweren dat zij de geëxecuteerde anarchisten zouden wreken. De aanwezigen zwoeren dit, waarop een andere anarchist uitriep: «Gedenkt dien eed; siddert niet; weest mannen, .spaart niet de verdrukkers Vele duizenden woon den de begrafenis bij. gehkngd nieuws. Eene brutale aanranding liad Woens dagavond pleats in een huis der Rue Joly, te Scliaerbeek. In no. 121 woonden de rentenier Kamsteeck en eclitgenoote. Dien avond ging de heer K. om zeven uur uit, en zijne vrouw, die zich dien dag niet ai te wel gevoelde, legde zich to bed. Neuwelijks was zij in bed, of de (leur der slaapkamer ging open en een man met eene lamp in (le hand trad binnen. Hij zette die neder, greep (le vrouw in de keel eu zeide: //Gij zijt alleen thuis, ik weet het, ik moet dadelijk 200 fraucs hebben, wij zijn hier met ons drieën in huis, geef dadelijk het geld, of gij zijt een kind des doods." Daarop sleurde hij de arme vrouw uit haar bed. Deze smeekte 16 Nov. 1887. Staatsleningen. EUROPA. fèedcrSanst Cert. N. W. Schuld. 21/, dito dito dito 3 dito dito dito 3l/s dito Obligatiën 31/2 Oblig. Amort. Syud. 3' PrankrlJk. Orig. Inschrijving 3 25ongaa%|Je. 01)1. Leening 1867 5 dito in Papierrente 5 Goudleening - 5 dito 1881 4 IlaMe. Inschrijving 1861/81 5 do. Ct. A dra. Lamais 5 do. do. Nolteniua 5 do. Pausel. Leeniug 5 (»o«tenr|jk Oblig. in Pap. 1878 4 7, dito dito 5 dito dito Zilver 5 dito dito dito 5 dito Goud 4 Polen. Obl. Schatk. 1844 4 Portugal. Obl. BI. 1853/84 3 dito 1881 5 dito 1886 5 Rusland. Ob Hope 1798/15 5 dito Ins. 6e S. 1855 5 Obl. 1862 5 dito 1864 5 dito 1866 5 dito 1877 5 dito 1877 le. Oost. 5 dito dito 2e Serie 5 dito dito 3e dito 5 dito 1872 Gecons, 5 dito 1873 dito. 5 dito 1884 dito 5 dito 1860 2e Leen. 4y, dito 1875 Gecons. 4 dito 1880 dito 4 Obl. Leening 1867/694 dito Goudl. 1883 6 Spanje. Obl. l'erp. Schuld 4 dito buitl. 1876 2 dito binnenl. Araor. 4 dito dito Perpet. 4 Turkije. Gepriv. Obl. 5 dito Alg. Sch. 65 ger. dito 1868/65 ger. dito 1869 6 dito gereg exieö Obl. 1851 3 dito 1864 8 Brazilië. Obl. Londen 1865 5 dito Leen. 1875 5 dito dito 1886 5 dito dito 1868 41/s dito diio 1888 41/. dito goud 1879 41/: Genot, koers. 73 S 7'/. 98»/. 98»/, 99 100'/, 68»/, 88 78»/, #1'/, 92 64»/, 64»/, 65 85»»/, 88'»/,, 81'/, 56'/, 95 96 io:»/„ 82'/, 94'/, 10"»/,, 10(1'/, 97'/, 50 50'/, 51'/, 91'/, 92'/,, 91 91'/. 86:/, 71'/, 31"/,, 101»/, 53'/, 17'/, 67'/, 12 13»/, Haarlem. 2'/. 65 —70 dito oude Leen. 31/. 87'/«92'/8 dito 1887 3'/ó 96:7i—97'/o dito 4 99 —101 Intluslriëele en Finan- ciëele ondernemingen. Genot, koers. 101% loo»/, 1017. 100 1027. 101 10274 100 1017a 10074 10374 1027, 2107. 103 101 68 103 100 98 Nederland. Aiust. Hy bank Pbr. 47; dito dito dito 4 Aruh. Hyp.-B.Pbr 4y, dito dito Genieento-Cred Obl. 47» dito dito 4 's-Giav. Hyp. Pdbr. 47» dito dito 4 Holl.Hyp.-B. Pdb. 4 7» dito dito 4 Nat. Hyp.-B. Pdbr. 5 dito dito 47» Nederl. Bank. Aand. ltott. Hyp.-B.Pndb. 47a dito dito 4 Stiuv. «Ned." Aand. dito dito Obl. 5 dito dito 47; dito dito 4 Utr. Hvp.-Bk. Pdbr. 47, 101% dito dito [100 *5 15'/, 99'/, 99'/, 99'/, 99'/, 91'/, 97 Provinciale en Stede lijke leeningen. Ams+erd. Obl. 1861 37,1 96% Itecep. 1886 8yJ 97 Ro 'e- Ob 1886 37,97 Z.-Holl. Hyp. Pdbr. 47,'lü Spoorwegleeningen. Pfcedcrlarad. Haarl.-Zandv. Aand. Holl. 1 Ja. Spw. dito dito Oblig. 1884 4 M. t. Ex. v. St.Sp.Ad. dito Obl. 1879/81 4 dito dito 1883 4 dito dito 1870 5 dito dito 1878 5 N. Centr. Sp. Aand. dito dito Oblig. dito gestemp. dito. dito do. Uit. Schnld Ned. Ind. Sp.-Aand. dito Oblig. 1879 8 dito dito 1869 47a N.R.Sp-volgef.Aand. do. niet-volgef.Aand. dito dito dito dito Leening 1886 87a dito dito 1875/78 5 Ned.-VVestf. Aand. dito Obligatiën 47' Hongarije. Theiss-Sp. Aand. 5 dito Obligatiën 5 Italië. Vict. Em. Obligatiën 5 "West-Sicil.Spw. do. 5 Zaid.-Ital.Sprw. do. 8 Oostenrijk. Fr.-Oost. Sp. Aand. Polen. Warseh.-Brb. Aand 4 Wars.-VVeencn. do. dito dito Oblig. 5 Rusland. Gr. Sp.-M. Aand. 5 Hypotheek Oblig. 47, dito dito 4 dito dito 8 Baltis. Spw. Aand. 8 Charkow Azow dito 5 Iwang-Dombr. Obl. 47. Jelez-Griasi. dito. 5 Jelez-Orel do. 5 65 148 102 116 101 101 1003/8 23 74 16% 185 907, 847, 89 95% 1027, 1027, 1007, 81% 59 100% 60% 90 46 7„ 77% 100 Kursit-Chark dito 5 dito Azow dito 5 Mosk.-Jaroslow Obl. 5 Moskow-Kursk Obl. 6 Mosk.-Sinolensk. do. 5 Orel-Vitebsk. Aand. 5 Losovv.-Scsvaat do. 5 Potï-Tillis Oblig. 5 TrauscancHs do. 8 Z. W.Spw.-M. Aand. 5 A roer! ka. Centr. I'acilie. Aand. Ohio. North. West. dito. lo Hyp. 7 dito Jowa Midi. do. 8 dito Mad, ISxtensdo.7 dito Meuoraonee do. 7 dito N. VV. Un. do. 7 dito Win. St. Pot. do. 7 dito Soiith.-W. Obl. 7 Illinois Lcas C'ert 4 dito Centr. O. v. A. Kansas Pacific Obl. 6 Louis v. Nash v.C.v.A. dito Adjust, bouds. San Frauc. Obl. 6 dito Algora. llyp. do. 6 Miss. Raus. fex Aand. do. IJ. Pac. S.Br.Obl.6 Miss. Pac. South. do. 6 SU\M.&Man.leHdo.7 dito gec. 2e llyp. do. 6 South. Pacif.Spw.do 6 Uniou Pacific, dito. 6 Genot, koers, 97»/, 83'/, 10!»/, 100»/, 97'/, 87'/, 83 97'/, 53 51'/, 31'/» 112 181 132'/, 131'/, 13!'/, 133 131'/, 120»/, 95»/, 118 111»/, 61'/,, 99"/,, 118'/, UI 19'/, 115 100'/, 111»/, 116 109»/, 111 Tramwegmaatsclia ipijen Haarl. Tram. Aand. N. Z,-H. Stmtr. A. dito Oblig. 108% 95% 88 66% 55% 92% 76 90 97% Stad Amst. f 1000.3 dito f 100.3 A mst. Kanaalm.C.v.A. Rotterdam 8 Gemeeute-Crediet 3 Pal. v. Volksvl. 1867 dito 1869 a f2.50 België. Stad Antw. 1874. 3 dito Brussel 1887 rec.2y. Hongarije. Staatsleening 1870 Tlieiss. Reg. Pr. Obl. 4 Oostenrijk. Staatsleening 1854 4 dito. 1860 dito 1864 Crediet Anst. 1858 Stad Weenen 1874 Pruisen. Th. 100 1855 8% Rusland. Staatsleening 1864 5 dito 1866 5 Zwitserland. Geneve 3 DIVERSE. Ct.Ver.Am.Sp.leSor. dito dit© 1887/4 dito dito 2e do. dito dito 3e do. Vg.A.Hyp.Spw. Obl. Prov. Quebec, do. 5 Prolongatie 3 3y,pCt, 1067, 1 07, 102 1047, 102'-%, 134 ƒ2.05 90 89% 98% 98% 104 108% 136 143 104% 145 138 126% 95 129 81% 103 108%

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3