Klein Moofc Damstraat 1, Haarlem. Da Stoter Lat ei Yernisfabriek. De Voddenraper van Parijs. L. PL 0. KLEES, Artikelen, WEGWIJZER St. ÏTicolaas-étalage gereed. St. Nicolaas-Cadeau. Technisch Bureau De Voogt, Amsterdam 1$ UIT IS IV L A IV D. GEMENGD NIEUWS. Advertentiën. SCHOUWBURG, JANSSTRAAT, ZONDAG 26 November 1887. BUITENGEWONE Jubileum Voorstelling TE HUUR: J. F ANEGANG 1 en 8. Gierstraat 45. St. \lcolaas-Cadeau. Echt Mooi St. Mcolaas Pakket. te Amsterdam. Firma tilLUUIJS A Co. Slaterstraatweg bij Amsterd. Rozengracht 78, te Amsterd. LAK- EN VERNISSOORTEN, zoomede Engelsche Rijtuiglakken. Administratiegebouw Holt. Spoor, Kamer No. 32. - Telefoon 2043. PLANNEN EN BEGROOTINGEN VOOR FARMERS-INRICHTINGEN, IJZER, STAAL, MACHINEOLIËN. Nieuwste Dakbedekkingstof „TECTORIUM". Duitsehland. Detroonrede, waarmede Donderdag de zitting van den Rijksdag ge opend is,maakt melding van de érnstige ziekte van den Kroonprins. Uit de begrooting blijkt dat de tiuaneieele toestand gunstiger ge worden is. De belangrijkste wetsontwerpen welke aangekondigd worden, betreffen de verhooging der graanrechten, de landweer- en de landstorm-wet tot versterking van weerbaarheid des rijks, de verzekering van oude en gebrekkige werklieden, de be perkte aansprakelijkheid der vennootschap pen, en de voorloopige verlenging van het handelstractaat met Oostenrijk. De buitenlandsche staatkunde des rijks streeft naar het behoud van den Europeescheu vrede, door de vriendschappelijke betrek kingen tot alle mogendheden te beves tigen door tractaten en bondgenootschap pen, welke ten doel hebben, het gevaar voor oorlog te voorkomen en onrechtma tige aanspraken gemeenschappelijk af te wijzen. Het üuitsche rijk is niet geziud iemand aan te vallen iedere onchristelijke neiging om naburige volkeu te overrom pelen is ons vreemd, doch wij willen sterk zijn om ons te kunnen verdedigen. Zoo min de staats- als de legerinrichting vau het Duitsche rijk is er op berekend, den vrede met onze naburen door willekeurige aanvallen te verstoren. Maar in het af slaan van dergelijke aanvallen en in het verdedigen onzer onafhankelijkheid zijn wij krachtig, en willen wij met Gods hulp zóó krachtig worden, dat wij ieder gevaar gerust onder de oogeu kunnen zien. De voorzitter verzocht den Rijksdag, hem te machtigen tot het zenden van eene dépêche aan den Kroonprins tot het beutigen der deelneming van den Rijksdag in het hem treffende leed, en tot het over brengen dierzelfde gevoelens aan den Keizer. Eenparig werd deze machtiging verleend. Van vertrouwbare diplomatieke zijde wordt verzekerd, dat het de bedoeling van Bismarck was om met de openbaarmaking van zijn onder houd tusschen hem en den Czaar, behalve eene gewone opheldering te geven, de vredelievende en ge matigde republikeinen in Frank rijk bij de thans bestaande presi diale crisis oogenblikkelijk te steunen en wel daardoor dat hij weer open lijk de tot een staatsgreep geneigde Orleanisten als een bedenkelijk ge vaar voor den Eurpeeschen vrede deed kennen en machteloos maakte. Aanduidingen in dien zin schijnen van diplomatieken kant te Parijs ken baar gemaakt te zijn. De Norddeutsche Allgemeine Zeitung bevat eenen brief van den hofmaarschalk van den Kroonprins, gedagteekend uit San Remo 21 dezer, inhoudende dat de Kroonprins innig verblijd en ten diepste getrof fen is door de vele bewijzen van deelneming uit alle staten van het Duitsche rijk en uit üet buitenland, zoowel als over de talrijke inzen dingen van welgemeende raadge vingen ter genezing zijner kwaal. Daar hij op al die talrijke brieven en telegrammen niet kan antwoorden beeft hij den hofmaarschalk opge dragen, zijne dankbetuigingen op bovenvermelde wijze over te brengen. Er is tegen 29 dezer een Duitsche Handelsdag uitgeschreven, die te Berlijn zal worden gehouden. Die vergadering is voornamelijk be legd ter behandeling van een voor stel om in verzet te komen tegen eene verhooging der graanrechten. Frankrijk. Havas meldt: In eene bijeenkomt van Henri Maret (van de radicale partij^) met den Presi dent der Republiek beeft Maret verklaard dat er slechts ééne op lossing van de crisis overblijft. De oplossing, zeide hij, is gelegen in het nemen van uw ontslag. De heer Grévy antwoorddeIk ben voornemens af te treden. Dit staat sedert hedenochtend bij mij vast. Maar als hoeder der consti tutie acht ik het mijn plicht het Elysée op eervolle wijze te verlaten en mijne verantwoordelijkheid te dekken ten opzichte van de bui- tenlandsche verwikkelingen, die ik voorzie en waardoor de republiek zon kunnen onder gaan. Ziehier mijn voornemen Er zijn twee stelsels öf intrekking van het ontslag van het ministerie-Rouvier, 6f samen stelling van een nieuw Kabinet voor het bijeenroepen van het Congres.Het tweede stelsel komt mij het ver- kieelijkst voor, daar de heer Rou- vier geen voldoend gezag meer heeft. De president der Republiek voegde er bij, dat hij Vrijdag den heer Ribot zal ontbieden. Indien deze de taak aanneemt om een Kabinet te vormen, dan zal het een Kabinet ten behoeve van het Congres zijn; weigert de heer Ribot, dan zal het Congres bijeengeroepen worden door den heer Rouvier. De heer Grévy verklaarde voorts, dat hij de ontb nding der Kamer met zal voorstellen. Naar men verzekert, zal Rou vier de taak aanvaarden tot het vor men van een ministerie, dat het Congres zal bijeen roepen teDge volge van het besluit van den heer Grévy om zijn ontslag te nemen. Het Congres zou dan reeds Maan dag of Dinsdag a. s. kunnen bij eenkomen. President Grévy ontbood Don derdag ochtend den heer Ribot wien hij zijn voornemen mededeelde om eene boodschap aan de Kamer te doen toekomen. De President hield Donderdagavond eene samenkomst met de ministers. Havas meldt, dat de President der Republiek Donderdagavond met de leden van het Kabinet eene bij eenkomst heeft gehad en met hen heeft beraadslaagd over zijn besluit om af te treden. Het ministerie-Rou vier zal aanblijven en waarschijnlijk Maaudag bij de Kamers eene bood schap betreffende de aftreding van den heer Grévy inzenden, waarna het congres Dinsdag zou kunnen bijeenkomen. De XlXe Siècle zegt, dat de boodschap vau president Grévy zal zijn een opsomming van zeer krasse beschuldigingen, welke hij tegen de Kamer inbrengt. Rusland. Naar de Times uit Pe tersburg veneemt, heeft de politie al daar in een der voorsteden twinti; jongelieden gearresteerd,die in 't bezit waren van een geheime drukpers; de politie nam ook een aantal vrouwe lijke studenten gevangen. De revo lutionaire propaganda schijnt werk zamer dan ooit. Een hooggeplaatst ambtenaar, belast met de nasporing der revolutionairen, erkent dat de arrestatiën tegenwoordig dagelijks talrijker worden. Uit Sint Petersburg verneemt de Daily Newsdat onder de Ko zakken eene toenemende gisting be staat, tengevolge van herhaalde in breuken op hunne godsdienstige en andere vrijhedeD. Bulgarije. Reuter seint van he den uit Sofia: De Exarch (het hoofd der Grieksche kerk te Konstantino- pel) heeft den metropolitaan Clemens last gegeven uit Sofia te vertrekkeu en de waarneming van het ambt van aartsbisschop te Sofia aan mon seigneur Cyrillus opgedragen. Uit New-York wordt van een vreeselijken woudbrand bericht aan de oevers van de Beneden-Missis- sippi, die in wijden kring verwoes tingen aanricht. De brand is zoo hevig en de rook zoo dik, dat stoom- booten 's nachts niet van Vicksburg kunnen afvaren tot binnen 650 mij len van bet district waar de brand woedt. In de gebeele streek heeft langen tijd droogte geheerscht en ook nu nog ziet bet er niet uit naar regen. Het spoorwegverkeer is be lemmerd, daar de leggers verbrand zijn. Men zegt, dat nooit een soort gelijke brand in bet Mississippi- district heeft gewoed. Uit Athene wordt aan de Standard gemeld, dat de Duitsche oudheidkundige Schliemann bezig is op het eiland Cerigo (het oude Cythera) eenen tempel van Venus op te graven, en dat hij het be richt, als zou hij zijne oudhedenver- zameling aan de Duitsche regeering verkocht hebben, tegenspreekt. vA.ni A. Jonge mannen, als gij een vrouw zoekt, geeft dan acht op de muziek, die de meisjes spelen. Hebben ze een voorliefde voor Strauss, dan zijn ze grillig: voor Beethoven, dan zijn ze onpractisch; voor Liszt, dan zijn ze eerzuchtig; meisjes, die dikwijls muziek van Offenbach spelen, zijn lichtzinnig; een meisje wier liefste componist Gounod is, heeft een ro- manesken geest; dweept een meisje met Mozart, dan is ze zedig; speelt ze uit den treure muziek van Flotow, dan is ze alledaagsch; maar bedenkt welmet een meisje dat voorname lijk muziek van Wagner speelt, is geen verstandig woord te spreken. STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip Sumatra, kapt. Drooglever Fortuijn, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 24 Nov. te Marseille. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 25 Nov. I'e prijzen der Aardappelen waren als volgt: Geld. Blaawe 1'1,G0 a 1,75, dito Kralen f 0.— ft 0,Zeeuwsclie Flakkeesche f 1,50 a 2,do. Blauwe f 1,60 a 1,70, do Poters f 1,10 a 1.20, Prui sische Hamburger f 2,40 a 2,50, id. Zaaiers £0, a 0,Geld. Muizen f 0,a 0,Andijkei Blauwe f 0.a 0,Sassenheimer Zand f 0, a 0,Saksische Jammen f 2,20 a 2,30, Frie- sche Franeker Jammen f 1,50 a 1,70, do. En- gelsehe f 1,20 a 1,30, dito Dokkumer Jammen f 1,70 a 1,90, Zeeuwsche Spuische Jammen fl,90 a 2.50, allen per Hl. Aangevoerd 12 versehe ladingen. Handel flauw. Suiker: Biet vast, Gerafflnecrd prijshoudend. Noteering vau de Commissie voor den Graan haadel. Kogge op levering weinig veranderd, Maart f 110, 111, Mei f 110, 111. Noteering van Menwe Thole. Koolzaad stil. Raapolie v*sS, lo. Dec. f27'/g, 27l/t, 27s/s- Lijnolie prijshoudend, lo. Dec. f21®/4, lo. Maart/Mei f 22'/g. Hoofddorp (Haarlemmermeer), 24 Nov. Op de gehouden Veemarkt waren aangevoerd: 17 paarden, 4 hitten en 6 biggen. Handel flauw. Schiküam, 25 Nov. Moutwijn f9,Jenever \mst. Proef f13,a f 14,50, Spoeling-BeQrs f 1.80, dito Commissie f 1,90. Commissariaat ra Politie te Haarlem. De voorwerpen zijn dagelijks, uitgezonderd des Zondags, van 's middags 12 tot 2 ure, voor de eigenaars terug te bekomen: Een blauw kinderwantje. Een zakmesje. Een hondenbalsbaud. Een paternoster Een bont boe zelaar. Een zilveren oorknop. Een gouden bloed koralen oorbel. Een zwart sanellen parapluic. Een ledige portemounaie. Een R. K. kerkboekje. Een notitieboekje, waarin een Staatsloterijbriefje No. 14320. Een rol tcekeningen. Een stuk donker bruin band. Eeu passer. Een manspet. Twee muilkorven. Twee sleutels aan een touwtje. Een sleutel. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten: Een zakmesje. Terug te bekomen bij F. Bots, Spaarue 38, eeu portemounaie waarin t'1,60; bij W. Hom burg, Lange Vlamingstraat 24, een bloedkoralen armband met gouden sluiting; bij C. Groes, Gierstraat 76rood, een gouden ring met bruinen steen, waarop gegrav. 19 Aug. 1868 M. C. K. Nog altijd^ voorhanden: Een defect gouden dames remontoir-horloge. Een cameeën broche in goud gevat. Een stalen knipbeursje met f 15,07- B11 ro'<- r I y ke S la.n<L GEBOORTEN: 23 Nov. C. Horeman-Kruup d. - 24. M. Phi- lippo-van Wees d. - M. Sabelis-Welage d. -25. K. van Brederode-Loudon d. ONDERTROUWD: 25 Nov. G. J. van Bilderbeek en S. Lennings- O V IflRLEDEN 24 Nov. A. D. Stöver 21 m. z. Oranjestraat. - S. II. H. Bo3se 9 ra. d. Zijlsingel. - A. M. Lijckla- ma 6 m. d. Zoetestraat. - J. P. de Geus 5 m. z. Burgwal. - 25. W. Peper-Lambooij 72 j. Baljuwslaan. FASIilLIESOUCHTEft uit dk VOORNAAMSTE DAGBLADEN. GEBOORTEN 22 Nov. W. A. E. Daniels-Bolk z. Antwer pen. - 23. S. C. IJsenbout-Haberkorn d. Amst. - M. Klein-Stolk z. Rotterd. - 24. G. Schabracq -Nabarro z. Amst. - S. Zettelcr-Daniel d. Rott. GEHUWD 28 Nov. W. Bos en A. C. van Borrendam, Rotterd. - 11, van Veggel en H. Bos, Leiden. - 24. S. C. van Dorsser en M. A. van Dam, Rot terd. - L. E. Broekman en G. Hulsman, Amst. - E. K. van Steeden en J. A. M. Tjabring, Am- sterd. - J. G. B. Eijlders, wedr. van A. van Wi/k en C. M. Bol, Amst. - A. Fischer en M. Jager, Amst. - O. P. Metelerkamp, wedr. van vrouwe L. A. T. van der Goes en J. D. L. On- gerboer, 's-Hage. - J. P. Esser en E. J. Hovy, 's-Ilage. - M. Elfring, wedr. van A. Nater en M. W. Kemps, wed. Duim, 's-Hage. - Jhr. J. B. D. van den Bcrch van Heemstede en jkv. A. J. M. J. J. gravin De Lannoy, Brussel. OVERLEDEN 21 Nov. H. A. P. Verhaaren 27 j. d. Rott. - 11. Terpstra 59 j. Hillegom. - P. C. Steilberg, Rotterd. - 23. Kindje van H. van Zoelen, Lei den. - A. Th. Verhaar 63 j. Utrecht. - B. Catz i j. Groningen. - N. Waasdorp 34 j. Rotterd. Th. M. Hoogenstraaten 3 j. d. Leiden. - J. T. Hanssen 26 j. z. Amst. VEILINGEN. Zaterdag 26 November zal door den makelaar A. van der Linden, alhier in bet Verkooplokaal //de Gouden Leeuw", ten overstaan van den Notaris C. J. G. De Booy in veiling worden gebracht: No. 1. Een Winkelhuis en Erve aan de n/z. van de Botermarkt, met een daaraan verheeld. Pakhuis aan de o/z. van de Gast huisstraat get. no. 1, kadaster sectie C, no. 1304, groot 1 A., 2 cA. No. 2. Een Huis en Erve met Tuin, aan de n/z. van de Drappenierstraat, get. no. 7, kad. sectie C, no. 4626, groot 71 centiaren. No. 3 en 4. Twee perceelen Wei- of Hooiland, gelegen onder de gemeente Haarlemraorliede en Spaarnwoude, aan den Hoogeudijk, genaamd //de Hoogeboom", belend aan de eigendommen van J. van Duijnhoven en de Algemeene Armen van Zuid-Schalkwijk, kad. sectie B, no. 70, groot 1 HA., 44 Aren, 80 cA., en no. 73, groot 1 HA., 26 Aren, 70 cA. De perceelen no. 3 en 4 zullen eerst ieder afzonderlijk en daarna gecombineerd worden opgeveild en afgeslagen. Door H. C. Tombergh ten overstaan van den Notaris W. Hoogvliet: Een Huis en Erve, Donkere Spaarne no. 40, sectie D, no. 1764, groot 1. A, 12 centiaren. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere informatiën bij bovengemelde Makelaars. De bewijzen van eigendom en veileondi- tiën zullen drie dagen vóór en op den verkoopdag ter visie liggen ten kantore van de Notarissen voornoemd. Getroffen door de menigvul dige bewijzen van deelneming, ont vangen bij het droevig afsterven van mijn zoon, HEINRICH BRINKMANN, betuig ik, ook namens mijne Kin deren, oprechten dank. Wed. B. BRINKMANN— Uppenkamp. Haarlem23 November 1887. HAABLEM. van den Heer EDUARD BAMBERG, ter vieri-'g zijner 60 jarige Tooneelloopbaan. Volksdrama in 8 Tafereeleu en een Voorspel. Aanvang 7 uur. Balcon /0,99; le Loge ƒ0,80; Parterre ƒ0,60; 2e Loge ƒ0,50; Gaanderij ƒ0,25. Plaatsbespreking: Zaterdag en Zond a v. E~jii zeer nette Bovenwoning, voor een gezin zonder kinderen. Huurprijs ad ƒ10 per maand. Adres: Ripper dap ark 5, einde Ro- Ondsrgsteeksnde bericht, dat door den grooten voorraad, zijn Winkel aan de overzijde tot S December met SPEELGOEDEREN zal zijn geëtaleerd. RUIME KEUZE IN geschikt voor Ten le. Sint Nicoiaas en zijn Knechtdat fiaaie Boek van SCHENKMAN, met 16 Platen en 16 Versjes. Zie ginds komt de Stoomboot enz. Ten 2e. ANTH. L. DE ROP, Meibloesem, of Treurig, Fleurig, Spijtig, Vlijtig Volkje, met 20 al lerkeurigste plaatjes eu als de vol- geude lieve verhaaltjes en versjes, alsVaders f'huiskomstDora en Hora. De Viooltjes. Generaal Herman. Van een Ruitertje. Broertje. De mooiste Pop. De Gebroken Melkkan. De Zwaluwen. Onder de Parapluie. Winkel tje spelen. Het Roodborstje. Oorlog. Vrede. Theevisite. De Gouden Bruiloft- In de Mei. Dansliedje. Schommelliedje. De Twee Weesjes. No. 3 tot 10. Arke Noach Se rie, Zeven verschillende mooie boek jes met afbeeldingen van Wilde en tamme dieren, alle met kleine ver haaltjes bij de plaatjes. DIT ECHT MOOIE St. Nicoiaas Pakket wordt uitverkocht voor sl. f 1,25. Ga eens ca alleen dat van DE ROP kost eigenlijk meer, en dan het fraaie boek Sint Nicoiaas en zijn knecht er bij, en dan nog de zeven lieve Bierenboekjes, 't is onnavolgbaar mooi en goed koop, toch voeg ik nog bij elk Pak ket als extra toegift Ken BON waarop de Kiudereu f300,of fio,kunnen present krijgen. Maak spoed om dit alles voor slecbts fl,25 te koopeu of te bestel len, eer dat de voorraad is uitver kocht. Te bekomen bij D. BOLLE, Ba zaar van Goedkoope Boeken, Hang bij de Vischmarkt, te Rotterdam. Voor buiten de stad franco op ontvangst Postwissel, aarbij staat Pakket Schenkman Met 33 Platen en 2 Platte gronden. Post 8o. formaat 152 Blz. Druks. Prijs Een Gulden. Verkrijgbaar bij alle Boek handelaren, en tegen inzending van een Postwisselbij den Uitgever H. A. M. ROELANTS te Schiedam. GROOTE KEUZE in Luxe-Artikelen, Bijouterieën, Kin derspeelgoederen, alsmede alle mogelijke Huishoudelijke Artike len, alles uitnemend geschikt tot het geven van een degelijk eu goedkoop FABRIEK: KANTOOR: Beveelt zich aan voor de levering van alle en vestigt de bizondere aandacht op hare POSITIEF WAASVRIJE COPALLAK, VLEKVRIJE TAFELLAK, Lampen, Kabels en Regulateurs voor Electriseh. Licht, tegen concurreerende prijzen. JJSjg" Prijzen, Attesten, Monsters op aanvrage. Ter drukkerij van Haarlem'» Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 4