GEMENGD NIEUWS. Oplossing van Damprobleem No. 4. het meisje bevallen, hetgeen niet zeer gunstig op haren trouwlust schijnt te hebben gewerkt, daar zij jl: Vrijdag bij hare wettige ouders te Bocholtz is wedergekeerd. Het kind, door haar te Carthils achler- gelaten, werd 's anderen daags door eene vrouw uit Bocholtz, namens haar, bij de gewezen pleegouders opgeëischt, welke hieraan echter geen gehoor gaven. Toen heeft men zich gewend tot den officier van justitie te Maastricht, welke amb tenaar dadelijk bericht verzond aan den wachtmeester der maréchaussée te Gulpen, met bevel gemeld kind bij de echtelieden Vluggen te Carthils (Wittem) op te eischen. Deze politiebeambte voldeed hieraan 11. Maandag, hem werd echter geantwoord, dat de echteliedenVlug- gen het kind volstrekt niet wei gerden af te geven, doch eischten dat de moeder zelve zou komen om hei. in ontvangst te nemen. Van andere zijde verneemt men echter, dat Vluggen besloten heeft het kind niet los te laten, voor en aleer de moeder f 1000 verplegingskosten heeft uitbetaald. Te Londen komt een fa milieschandaal voor de rechtbank in behandeling. De toedracht der zaak is de volgende. Op het Eaton- plein staat een deftig huis, dat be woond wordt door Lord Howard de Walden, een gewezen diplomaat en tegenwoordig een driedubbele mil- lionair. Deze lord vertoonde zich onlangs, droevig toegetakeld, aan een venster van zijn huis; zijn ge- Izicht was bebloed, zijn lippen wa ren stuk, zijn neus verminkt een tijner oogen opgezwollenkortom de heer de Walden zag er deernis waardig uit. Op zijn hulpgeroep schoten agenten toe, die een heer, die juist de deur wilde uitgaan, als lijn aanvaller in hechtenis namen. Deze was de majoor Kildare Bur- ■owes van het 11e regiment huza- •en, de zwager van den Lord. De najoor liep bedaard met de politie- lienaars mede en legde voor den immissaris zonder omwegen de ilgende verklaring af. Lady Walden is stervende. Maar .iettegenstaande de geneesheeren naar volkomen rust hebben aanbe volen, doet haar echtgenoot al het logelijke, om haar laatste dagen verbitteren. Hij gedraagt zich gens de zieke onbeschoft en luid- ichtig, bedrinkt zich geregeld ie- eren dag en is dan des avonds een sul voor zijne stervende vrouw. 30 wilde hij ook dien avond zwaar ischonken, het ziekenvertrek bin- ndringen, hetgeen hem de majoor ichtte te beletten. Door den te- istand van den lord woedend aaakt, had de militair zijn sabel okken en den ander een houw r het gelaat toegebracht. En deze smaad is den lord nog t voldoende: hij wil nu aan het .andaal nog meer ruchtbaarheid >en door eene gerechtelijke ver ging- n het Westend vanLon- stierf voor eenige dagen een r rijk koopman. De geneesheer 'e tot de achtergebleven wedu- dat het van het hoogste belang zou, wanneer zij hem wilde aan het lijk te onderzoeken, haar echtgenoot volkomen de- e kwaal had gehad, als waar de kroonprins van Duitschland lijdt. De vrouw wilde hiervan niets weten. De dokter wist d-t bewakers van het lijk om te koopen, drong des nachts het sterfhuis binnen, sneed den doode den hals af en zocht daarop met zijn helpers een goed heenkomen. De verontwaardigde familie heeft de zaak in handen der justitie ge geven. Reeds hebben een aantal inhechtenisnemingen plaats gehad. De Engelsche jo»r na lis ten hebben den naam van razend onbescheiden te zijn. Een reporter (verslaggever of korrespondent) ver volgt hem, van wien hij iets weten wil, overal. Geen oogenblik verliest hij hem uit het oog, maar vraagt hem telkens en over alles en nog wat, tot in 't onbeschaamde toe. Toen generaal Sherman door Afrika reisde, werd hij overal achtervolgd door zulk een reporter van de Ti mes, die in last had, misschien ook wel van het Engelsche goeverne- ment om de handelingen van den Amerikaan, aan wiens reis politieke en strategische bedoelingen werden toegeschreven, na te gaan. Op zekeren dag nu werd dit korte gesprek tusschen den korrespondent en den generaal afgeluisterd door een korrespondent van Daily News, die zich ook al in de buurt ophield. Korrespondent.Hoe vindt u Egypte? Generaal. Merkwaardig land. Korrespondent. Hebt u de graven reeds bezocht? Generaal. Neen. Korrespondent. Waarom niet? Generaal. Dat zal ik u zeggen. Mijn eigen graf hoop ik zoo lang mogelijk te ontloopen en graven van anderen interesseeren mij volstrekt niet. Korrespondent. Maar de graven der Pharao's dan? Generaal. Ook die niet. Om u de waarheid te zeggen, is er maar één graf, dat ik hier gaarne zou be zoeken. Korrespondent. En dat is, generaal? Generaal. Van den man, die mij op het oogenblik verveelt en reeds lang verveeld heeft. Van den dag af, waarop dat ge sprek gevoerd is, hielden alle me- dedeelmgen betreffende generaal Sherman's doen en laten in de Times op. In Noorwegen worden telegraafpalen tegen bederf behoed op eene eigenaardige wijze, die mis schien ook voor andere zaken in toepassing wordt gebracht. Ongeveer 60 cM. boven den grond wordt in den paal een gat geboord van een paar centimeter middellijn, dat ee- nigszins naar beneden is gericht en tot op het midden van den paal gaat. Dit gat wordt gevuld met kleine kristallen van kopersulphaat en dan met eene houten pen geslo ten. Na verloop van eene maand of vier wordt de verdwenen inhoud bijgevuld. Volgens de mededeelin- gen voldoet deze wijze zeer goed en wordt ten slotte de geheele paal doortrokken. Door eene gymnastiek vereniging, in de Duitsche stad Roderheim, zou Zaterdagavond 11. een gemaskerd bal worden gege ven en onder anderen zouden een aantal jongelieden een groep sneeuw poppen voorstellen. Toen zij zich in een afzonderlijk vertrek kleedden, kwam een hunner met zijn vlokkig costuum te dicht in de nabijheid van een lamp en zijn kleeding geraakte in brand; toen hij zich omdraaide vatten ook de kleeren van «en zijner vrienden vlam. Door de tegenwoordigheid van geest der overigen werd groot on heil voorkomen; men wierp de beide ongelukkigen op den grond en ver stikte de vlammen door middel van dekens. Dadelijk werd geneeskun dige hulp ingeroepen; een der jon gelieden had zulke zware brand wonden gekregen dat het onmogelijk was hem te vervoeren, terwijl de ander in een rijtuig huiswaarts kon worden gebracht. Regiments-kinderen. De instelling der regiments-kinde ren werd in Frankrijk in 1766 in het leven geroepen en werd aldaar in 1791 ingetrokken, doch in 1800 opnieuw ingevoerd. Als eene navolging daarvan wer den ook bij de Hollandsche leger- organisatie van 1 Maart 1807, regi ments-kinderen ingevoerd. Bij elke compagnie waren er twee, die tot huu 17e jaar de rations vivres en de halve soldij van sol daat genoten. Zij werden toegelaten wanneer zij den vollen ouderdom van twee jaren bereikt hadden, en zoodra zij tot den leeftijd van 15 jaren waren gekomen, werden zij als tamboer of soldaat aangenomen. Met den len Januari 1809 wer den zij weder gesupprimeerd en werden zij, die zeven jareu en daar boven oud waren, bij de konink lijke kweekelingen opgenomen. Bij koninklijk besluit van 1 Au gustus 1841 warden weder regi ments-kinderen aangenomen van 10 tot 16 jaren oud, ten getale van 1 per compagnie, en met de organi satie van 1850 verdwenen zij voor goed uit het leger. Eene tragische gebeur tenis brengt thans de stad Florence in opschudding. Alle reizigers, die Italië hebben bezocht, kennen de aardige horaie (bloemenmeisjes) der Italiaansche steden. Van's morgens vroeg tot 's avonds laat loopen zij, met hun mandje bloemen aan den arm, langs de straten en treden de koffiehuizen en restaurants binnen, naar alle kanten hunne reseda, viooltjes, Camelia's enz. te koop aanbiedende. Zij kennen den smaak der klanten en meestal leggen zij de juist door hen gewenschte bloe men zonder een woord te spreken voor hen neder. Een der bloemenmeisjes, Julia Ge- oleto, een lief meisje uit Brescia, met een bleek en sympathiek uiter lijk, had steeds haar vaste stand plaats bij het café Bottogone. Daar bad zij kennis gemaakt met den oud-officier Seven. Hun betrekking werd echter spoe dig verbroken en Julia trok zich terug op een zolderkamertje in de via Faenza. Severi zocht haar en teen hij haar eindelijk had gevon den stelde hij pogingen in 't werk om haar te ontvoeren. Dit gelukte hem echter niet en daarover woe dend, drong hij deze week met een dolk gewapend in de woning der arme; hij bracht haar twee steken in de borst toe, waardoor zij terstond een lijk was. Severi is verdwenen. Ongelukkig door lijn ge luk. De hoogste prijs uit de loterij van Nizza, ten bedrage van twee honderd vijftigduizend gulden is aan een armen boer ten deel gevallen, die diep ongelukkig is door dat fortuintje en een dagbladschrijver, die hem bezocht, onder andere het volgende mededeelde: «Wees zoo goed in uw courant mede te dee- len, dat ik naar Amerika ga ver trekken, om eindelijk ruit te krijgen en van de brieven en verzoeken bevtijd te worden, waarmee ik word overstelpt. Ik zal nog krankzinnig worden. De een eiacht vijfduizend gulden van me of anders zal hij mij van kant maken; anderen vragen ondersteuningen, weder anderen vra gen mijne dochters en zoons ten huwelijk voor hunne kinderen en van mijne kinderen is de oudste pas tien jaar oudl Ik heb reeds vijf honderd vijftig brieven ontvangen en iederen dag komen nieuwe sta pels. Als ik iedereen zijn zin gaf, waren de twee en een halve ton in een ommezientje naar de maani. De courantier gaf den ongeluk kige den welgemeenden raad om heel eenvoudig geen enkelen brief meer te lezen, maar alle brieven die kwa men tot later tijd te bewaren, dan zou hij misschien wel meer lust en tijd hebben om ze te lezen, zonder noodig te hebben om ze te beant woorden. Vrouw el ij ke schoonheid. Dat vrouwelijke schoonheid een kwestie van smaak is, en dat de smaken zeer verschillend zijn, is klaar bewezen. In Europa vindt men witte tanden mooi; in Japan gele; in Indiê roode. Bij ons prijst men de vrouwen, die zich als melk en bloed vertoonen, in Groenland schil deren zij zich blauw en groen, in Rusland kalkwit. In Perzië is men voor een krommen neus, op Haïti voor een platten, in Rusland be wondert men den wipneus, in Indië den arendsneus. In Engeland houdt men van een rijzige, slanke ge stalte; in Frankrijk van een kleine, bevallige; in Turkije van een em bonpoint. Ook in Oostenrijk openbaart zich in dit opzicht eene neiging in de Turksche richting. In het beschaafd Europa is bruin, zwart of blond haar de geliefkoosde kleur; op de Marianne eilanden wit haar; in Tur kije rood eu in Skandinavie asch- grauw haar. Hoe zou iemand dan nog van een internationaal normaal schoonheids begrip durven spreken. In het noorden van Iowa en in Midden- en Zuid-Dacota woedt weder een blizzard, zoodat de treinen hun weg niet kunnen vervolgen. De Pennsylvania-trein is, door de zware sneeuw in de bergen, ge blokkeerd. Uit Chicago wordt me degedeeld, dat het op straat aan vallen en berooven van personen en het inbreken en stelen uit brand kasten daar dezen winter zoo al gemeen is, dat men er des nachts niet anders dan goed gewapend op straat durft komen. De stad is vol roovers, dieven en inbrekers. In de laatste zeven dagen voor den 24n Januari werden 237 huizen en winkels beroofd, zes brandkasten geplunderd en zeven personen op straat aangerand en bestolen. Ook werden in den zelfden tijd, in de vijfde politieafdeeling der stad al leen, drie vrouwen op straat aan gerand en daarna op een ledig erf geworpen, waar ze half dood van koude en ondergane mishandeling werden opgenomen. Er wordt bij gevoegd, dat er nooit te voren zoo veel armoede in Chicago was als dezen winter. tweede paard vindt je niet licht; het is zeven jaar oud, glad als een aal en zoo sterk als een reusl Al* je er hem om vijf uur voorspant, dan ben je om zes uur al in Meppel, Ja zoo zegt de boer ik zal er eens over denken en er met mijn vrouw over spreken. Den volgenden dag is de paar- denkooper er weder. Ja, zegt de boer, het paard is goed en het paard bevalt me best, 't is ook niet duur maar ik kan het niet gebruiken. Niet gebruiken? Neen, zie je, wat doe ik eiken morgen om zes uur al in Meppel? Literarisch verkeer. Waarheen zoo haastig? Naar mijn uitgever. Heb je veel met hem te doen? Dat gaat nog al, we zijn in drukke correspon ientie, over en weer. Over en weer? Hoe dat zoo? Dat wil zeggen ik zend hem mijne manuscripten en hij zendt ze mij terug. Zeg mij eens, manlief, zeide me vrouw tot haar echtgenoot, ter wijl zij bezig was de advertentién in de courant door te zien, wat zijn preferente schuldeischers? Dat zijn hm ja, zie je, dat zijn schuldeischers, die nooit hun rekening inzenden. Ten minste, ik voor mij prefereer dat soort. Militaire rechtszaken. Kapitein-auditeur. Kanonnier,her ken je dit horloge, dat ze in je kist gevonden hebben. Bekijk het eens goed. Kanonnier. Volstrekt niet, kapi tein. Kapitein. Korporaal, breng den vent maar weer in arrest; we zul len hem wel leeren. Den volgenden dagZoo, dat dacht ik ai, je herkent dus dit horloge. Kanonnier. Ja zeker, kapitein; 't is hetzelfde dat u me gisteren hebt laten zien. Hij had vele bezoeken afgelegd in het huis harer ouders, maar was nog maar niet voor zijn doel uit- gekomi Eens op een avond echter zeide I i eenvoudig en ernstigWil je mijn vrouw worden?» «Ja, Hendrik,» antwoordde ze blo zend on verward. «Dankje,» zeide hij, «ik heb met Karei Bruin om een pakje cigarettes gewed dat je «ja» zoudt zeggen, zie jel» Wit zet van 24 op 28. Zwart slaat 33 24. Wit zet 23 27. Zwart slaat ll(d.)» 33. Wit zet 14 19. Zwart slaat 24 15 en dam rust. Wit zet 4 op 9. Zwart slaat 4(d.)» 2 st. op 42. Wit slaat 3 zwarte dammen op 46 (d.) en wint. VAB.IA. Een Meppeler paardenkouper prijst een paard aan een boer uit Hooge- veen. Kijk zegt hij zoo'n ioede oplossingen ontvingen wij van W. A. v. B., J. P., G. L. L., M. en C. R. te W. te Haarlem, Frits te Beverwijk, W. P. P. te Hilversum en Marie te Alkmaar. DAMPROBLEEM No. 5 zullen wij opnemen in ons Nr. van 12 Maart e. k. a de handen samen. ijf dagen na zijn gesprek met Weber, dwaalde hij we- aldus rond. Zonder dat hij zich daarvan bewust was, tte hij zijn schreden naar het hotel di San Paulo. jen hij dit bereikt had bleef hij plotseling staan en ende de plek, met een schok als van iemand die piot- ontwaakt. Voor de hoofddeur zag hij een huurrijtuig waarop eenige koffers werden geladen, ranni verbleekte, hij gevoelde onmiddellijk dat het „•eliefde was, die vertrekken ging. Met een angstigen jtaarde hij naar de deur; hopende en toch tevens -ude haar te voorschijn te zien komen. En de angst 'hem naar de keel, benauwend en beklemmend, jn giorno, signor», zeide een stem achter hem en het nde gelaat van den gids, die Weber in de Strada spiri had vergezeld, kwam achter het rijtuig te voor- 1' terwijl hij den breedgeranden hoed afnam. «Zijtgij 'el, signor? Gij ziet bleek als het marmer van ïp!» is niets, mijn jongen,» antwoordde Giovanni, met (krste inspanning een vriendelijken glimlach op zijn pfoepende. «Ik ben wat vermoeid en moet rust nemen ij durfde de vraag niet uitspreken, die hem op de lag, de vraag of Weber heden vertrekken zou. Maar aakzame, beleefde gids kwam hem zelf te hulp. «Signor Weber vertrekt heden», zeide hij met een guitig knipoogen. «Hij heeft zeker genoeg van Napels gezien en vindt dat de messen er wat los in de scheede zitten. Ik moet hier een briefje van hem brengen aan zijne verloofde!» «Zoo,» zeide Giovanni, schijnbaar onverschillig, terwijl inderdaad zijne lippen droog waren, door de ontroering die hem beving. «En.... wanneer vertrekt hij?» «Over een half uur gaat hij met signor en signora van de Velde met de stoomboot naar Sicilië,» antwoordde de gids. «Maar neem mij niet kwalijk, ik moet mijn opdracht volvoeren. Tot wederzieus, signor Lenta En met een hoffelijken groet sprong hij vlug en leven dig de trappen van het hotel op. Giovanni bleef staan, kalm als iemand die een onheil voor oogen ziet, dat hem reeds lang heeft bedreigd. Hij wilde heengaan, maar kon nieteene geheimzinnige kracht boeide hem aan de plek en hij richtte strak zijn oogen op het groote huis, dat voor hem lag. In gedachten drong hij door in de vestibule en ver plaatste zich in de kamer, waar zij nu ongetwijfeld de laatste toebereidselen maakte tot het vertrek. En hij peinsde er over, of zij bij het bergen van haar teekengereedechap nog denken zou aan de dagen, toen hij in hare nabijheid was. Of zij dan hare gedachten zou laten teruggaan tot hun onderhoud in den tuin, of zijnog een traan zal laten wanneer zij afscheid neemt van Napels? Maar plotseling kwam de gedachte bij hem op, dat hij onkiesch was door hier te blijven staan, want ongetwijfeld zou zijn aanblik haar hinderlijk zijn. Zeker zou haar ge moed onaangenaam aangedaan worden, wanneer zij hem wederzag, dien zij toevertrouwd had, wat haar vader zelfs niet weten mocht. Onder den invloed van die gedachte ging hij heen, langzaam en met gebogen hoofd, maar niet dan nadat hij nog een langen blik had geworpen op dat zwijgende ge bouw, dat zoo koud was en waarin zich het liefste bevond, dat hij op aarde bezat. Werktuigelijk ging hij verder, zonder eenig bewustzijn van den weg dien hij volgen zou. Rijtuigen reden rake lings langs hem heen, kruiers duwden hi.nne karren bijkans tegen hem aan, kleine kinderen liepen jammerend en bedelend om hem heen, hij zag niets, hoorde niets. Voor zijn afgematten geest zweefde alleen het beeld van het meisje, heerlijk beeld, zoo verkwikkend voor zijn ziel en zoo martelend tevens. Wordt vervolgd4

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 6