INGEZONDEN. GEMENGD NIElttS. BEURSBERICHTEN. Staatsleningen. Industrieels en Finan- ciëele ondernemingen. Spoorwegleeningen. Provinciale en Stede lijke leeningen. T ramwegmaatschappijen In de door de bevolking nagenoeg ge< heel verlaten kampongs Lamtenga en Bada buiten de linie nestelden zich Habib Sa- malangu, eeuige Pedireezen, zwervend volk van Groot-Atjeh en van de Westkust, en richtten van daar uit nu en dan een goed onderhouden geweervuur op Lambaroe en Siroeu op den transportweg tusschen beide versterkingen. In den namiddag van den 2en dezer werd eene patrouille, sterk 15 bajonetten, die van Lambaroe naar Siroen terugkeerde, overvallen door eene ongeveer 40 man sterke vijandelijke bende, die zich in een aan de kampong Siroen grenzend suiker rietveld had verborgen. Wij kregen bij deze gelegenheid drie dooden en drie gewonden, alle vrij ernstig doch niet doodelijk, terwijl het verlies van den vijand volgens ingekomen berichten drie dooden en vijf gewonden bedroeg. De aanvoerder der bende, Panglima Ban- soer, moet gesneuveld zijnde vijand liet één doode en eenige wapenen in onze handen achter. Daar de bevolking van Siroen van de afwezigheid der bende geen bericht had gezonden, zal haar eene boete worden Bij gelegenheid van Nieuwjaar maakten de voornaamste hoofden van het door ons bezette gebied van Groot-Atjeh alsmede de hoeloebalang der IV Moekims Anak Paja en de kedjoeroeans van Melaboe en Loöug hunne opwachting bij den civielen en militairen goeverueur. Onderhoorigheden. ToekoeKed- joeroean Ali, hoofd van Kroeng Sabil, die weigerachtig bleef om de onrechtmatigi aanspraken van Toekoe Oemar op de peperrechten aldaar te erkennen, werd door dezen aangevallen. Binnen drie dagen maakte T. Oemar zich meester van het geheele kustgebied van Kroeng Sabil. De hulp, door Tenom gezonden, kwam te laat om het bezetten van dat landschap door T. Oemar te beletten. Kedjoeroean Ali vluchtte met zijn volk naar het binnenland, van waar hij zich naar Tenom begaf. Bespreking van zaken te Tenom met den adsistent-resident leidde tot het be sluit dat Tenom met Melaboe vereenigd meer actief tegen T. Oemar zou optreden. De door dezen bezette kampong Sawang (in Kroeng Sabil), zoomede zijne bentings te Ketapiug Passir en Telok Gloempang werden door twee oorlogsschepen de //Bandjermasin" en de //Bali" be schoten. Zoowel hierdoor, als door gebrek aan opium, begon het gedeelte der bende van 'T. Oemar, dat in Tati en Lagen werd aangeworven, te verloopen. Ten einde te voorkomen dat de in Kroeng Sabil aanwezige peper, waarop T. Oemar de hand had gelegd, werd ver handeld is (bij wijze van politiemaatregel) de uitvoer van die peper uit dat land schap en uit het aangrenzende Rigas ver boden, voor zoolang T. Oemar of zijne handlangers zich daar ophouden en het wettig gezag niet hersteld is. Ter Oostkust werd de rust niet ver stoord. In den omtrek van Segli was wederom meer werkzaamheid onder den vijand te bespeuren; de versterking werd meer be schoten. Den 5en dezer des namiddags ten 12 ure 15 minuten werden te Kota-Radja lichte schokken van aardbeving waarge nomen. Er viel vrij veel regen. De gezondheidstoestand was iets gun stiger: er kwamen minder gevallen voor van berri-berrihet ziektecijfer was lager, doch het sterftecijfer bleef gelijk. Op Deli lieerscht tegenwoordig rust. Radja Gharah is van Mekka teruggekeerd, doch verlangt volstrekt niet weer aan het hoofd van het landschap Padang te wor den gesteld. Terwijl overigens in Indië niet anders dan met kommer op het af- geloopen jaar werd teruggezien en het nieuwe maar met weinig blijde verwach ting werd ingegaan, hoorde men in het tabaksland bij uitnemendheid slechts juich- touen, die de enkele klachten overstemden. De groote winsten door vele planters be haald en de noodzakelijkheid om werk volk te hebben, bracht enkele hunner er toe, aan de koeliemakelaars te Singapore buitensporig hooge prijzen te betalen in overtreding van de onderlinge overeen komst, waarbij een maximum was vastge steld; deze oneerlijkheid dreef alleen de kosten op, maar in den laatsten tijd heeft het zich ook voorgedaau, dat Chineesche koelies naar Singapore als onbruikbaar werden teruggezonden, niettegenstaande met den procureur der Chineezen aldaar was afgesproken, dat dit niet gebeuren zou met de koelies, wier contracten voor hem waren gepasseerd. Zijne bedreiging, dat hij dan geen enkelen koelie meer naar Deli zal laten gaan, zal wel uitwer king hebben, of anders den directen aan voer uit China bevorderen. Om eindelijk zulk een aanvoer uit Britsch-Indie te ver krijgen, is onze consul-generaal te Singa pore daarheen vertrokken. Nu tegenwoordig de tin niet minder dan de tabak hoog in prijs is, wordt ook daarvnu hier geprofiteerd, doch alleen door den Lande en door de Biliton-maat- schappij, daar de eeuige concessie tot win ning van dit metaal, die buitendien nog is verleend, die van Siugkep, nog niet in exploitatie is, Ware het lid der firma J. Daendels en Co., te wiens name die con cessie staat, niet op eens uit het beheer zijner zaken gerukt, dan zou waarschijn lijk de waarde van Singkep de ongedekte lasten dier firma ten volle dekken: ten minste, zelfs thans onder de ongunstige omstandigheden, werd er een bod van f 250.000 voor gedaan, hetgeea wel be wijst, dat het koopen der concessie, zooal eene speculatie, dan toch eene zeer bere deneerde is geweest, die het gebruikmaken van persoonlijk crediet wettigde. In eene partij Bankatin zou bij het on derzoek in 's lands pakhuizen alhier, ijzer zijn gevonden. Wat de suiker betreft, zijn de verschil lende vereenigingen van fabrikanten van plan, in het voorjaar te Samarang een congres te houden ter bespreking van de belangen bij dat product betrokken. Een paar fabrieken zijn reeds weer, een paar andere zullen spoedig door de hypotheek houders worden verkocht. CIVIEL DEPARTEMENT. Verleend-. Een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den ambtenaar op wachtgeld J. F. van der Zon Brouwer; aan den contr. 2e ld. Th H. O vink. MILITAIR DEPARTEMENT. Vergunning verleend om te repatrieeren aan kapt. t/z. jhr. J. A. Roëll, inspect, van adm. G. H. C. van Nuijs, off. v. gez. 2e kl L. Broek man, off. v. adm. 2e kl. J. Langereis, luit. t/z. Ie kl. H. C. Rovers. Trouw-, Geboorte- en Doodberichten. Gehuwd: H. Dijkstra en E. VV. van Alfen, Malang. - A. H. Veerkamp en C. J. van Stra ten, Solo. - R. P. Hofland en J. C. C. Swaving Atjeh. - K. Kress en A. C. Boermeester, Krak- saiin. - H. G. Balfour van Burleigh en F. C. H. Jansen, Weltevreden. Geboorten.- liijraans-van Anrooij-Van Bu- seck d. Poerworedjo. - M. L. Harten-Agerbcek d. Samarang. - W. L. Dufour-Von Winckelmann z. Rewoeloe. - M. F. A. Roessel-Neger z. Poer woredjo. - A. A. van Winning-Van Swieten z. Weltevreden. - C. A. de Bruyn Kops-Dc Bruyn Kops z. Meester Cornelis. - A. J. W. van Vrij- berarhe de Coningh-Kempees z. Batavia. - E H. Veenstra-Zaalberg d. Batavia. Overleden: A. Brunner-Brouwer, Semarang. - G. Bruining 18 m., L. H. Hummelgens, F. A. C. L. Ahrens, M. M. Woesthoff-Muller 63 j. allen te Batavia. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.) Nabetrachting. Blijkens een ingezonden stuk van den heer N. in uw blad van 20 dezer zijn niet allen, die den heer Farneombe Sanders hier jl. Vrijdag hoorden, dankbaar en voldaan geweest. Dat vind ik toch wezenlijk ondankbaar. Voldaan behoefde men zeker niet te wezen, waar gebrek aan tijd nog menig punt onbehandeld liet, maar dankbaar mocht men toch zijn voor het vele belangrijke dat men uit den mond van den afgevaardigde van het district Haarlem vernam. Of was het niet belangrijk zijne denk beelden te vernemen over de organisatie onzer staatkundige partijen; over den politieken toestand van Europa en het daarin voor Nederland gelegen gevaar; over de regeling onzer levende strijdkrachten met afschaffing der plaatsvervanging; over het onderzoeken van hetgeen voor eene goede arbeidswetgeving noodig is; over ver betering van het onderwijs door oprichting van vakscholen in de steden en vestiging van meer kleinere scholen ten platten lande; over verdere uitbreiding van het kiesrechtGaf de heer Farneombe Sanders niet een schat van practische wenken ten aanzien van al die zaken En kan men, die rede gehoord hebbende of haar lezende in het uitnemend en uitvoe rig verslag dat //Haarlem's Dagblad" daar van gaf, zich niet een oordeel vormen over hetgeen de heer Farneombe Sanders zal trachten tot stand te hel pen brengen, wanneer hij wederom naar de Tweede Kamer zal afgevaardigd zijn? Natuurlijk kon hij geene stellige belof ten geven. Dat kan en mag een candi- daat voor de Tweede Kamer niet doen, wanneer hij het bekende voorschrift der Grondwet niet alleen naar de letter, maar ook naar den geest wil opvolgen. En de meeste Kamerleden, die dezer dagen in verschillende districten als sprekers op traden, behielden zich dan ook uitdruk kelijk de vrijheid voor van naar omstan digheden te handelen. Maar de heer Farneombe Sanders gaat iets verder. Hij zet, waar het mogelijk is, de punten op de i's en verklaart niet alleen de Wets ontwerpen, die hij als lid der Nieuwe Kamer te beoordeelen zou krijgen, naar hunne innerlijke waarde te zullen beoor deelen, maar hij geeft hier en daar aan, hoever hij van zijne voorliefde voor deze of gene regeling zou kunnen afwijken in het belang van het gemeen overleg. Zoo b. v. bij de regeling van den dienst plicht. En sprekende over //de" schoolquaes- tie verklaart hij bereid te zijn voorstel len tot verzoening der strijdende partijen overweging te nemen, maar hij ver klaart terens ronduit zelf geen middel te weten, dat tot verzoening kan leiden. En dat zegt niet weinig in den mond van een man, die ook deze zaak, gelijk alle andere vragen van den dag, van alle kanten heeft bezien. Wordt zulk eene rede door den heer N. gelijk gesteld met eene poging om de hoorders //met eeu kluitje in 't riet te sturen", ik zie in die rede van den heer Farneombe Sanders de openhartige uiting van een even bekwamen als bezadigden staatsman. Haarlem 21 Febr. 1888. O. P. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dussen, ds. C. Ruisch van Duchteren, van Nieuw-Venuep (Haar lemmermeer). VERVOLG STADSNIEUWS. Hedenmiddag had in het Ripper dapark alhier eene proefneming plaats met een nieuw toestel tot het ledi gen van faecaliên-putten, dat tot dusver op zeer primitieve wijze, door middel van vaatjes, uit de hand door de werklieden der gemeente- reiniging werd verricht. De nieuwe toestel bestaat uit een atoom-vacuumtoestel, welke een re servoir luchtledig maakt, waaraan een buis is bevestigd, die in de faecaliën-put eindigt. De proefne ming, welke in tegenwoordigheid van eenige ledea van den gemeen teraad plaats had,slaagde uitstekend. In eenige seconden waren ander- halven kubieken meter faecalién door den toestel opgenomen. Moge het nu niet alleen bij de proefneming blij— BUITENLAND. Engeland. In het Lagerhuis zeide de minister Fergusson, dat de Nieuwe Hebriden nog niet ontruimd zijn. Frankrijk heeft zich verbonden tot de ontruiming binnen vier maan den, gerekend van den 16en No' vember des vorigen jaars, Het gerucht dat Eageland op het punt zou staan of voornemens zou zijn, militaire maatregelen tegen Venezuela te nemen, is volkomen ongegrond. In beginsel is de regee ring niet afkeerig van het onder werpen van geschilpunten aan een scheidsgerecht; maar de door Ve nezuela voorgestelde grondslag voor eene scheidsrechterlijke uitspraak is niet aannemelijk. Bij het adres-debat kondigde lord John Manners het voornemen der regeering aan, om eene voordracht tot oprichting vau een departement van landbouw in te dienen. Men verzekert, dat de En- gelsche Regeering den admiraal Hewitt ernstig berispt heeft wegens zijn onvoorzichtigen toost te Genua. Duitscbland. Aan de berichten in de Times over den toestand van den Duitschen kroonprins wordt nog ontleend, dat Zaterdag de on gerustheid te Berlijn zeer groot was, en men zich algemeen overtuigd hield, dat de geueesheeren het erg ste verzwegen. Dr. Mackenzie heeft voor den ee.sten tijd afgezien van zijn terugkeer naar Engeland en zijne dochter naar San Remo doen overkomen. Ook dit wordt als een slecht teeken beschouwd. Het gerucht had zich in de stad verspreid dat de keizer, onder den indruk van de tijdingen uit San Remo, diep neerslachtig was, Een buitengewoon groot aautal belang stellenden had zich dientengevolge des middags, op het oogenblik van het aflossen der wacht, naar het keizerlijk paleis begeven, teneinde den grijsaard een bewijs van deel neming te brengen. Ouder gewoonte vertoonde de keizer zich voor het hoekraam, doch hij was ditmaal vergezeld vau drie zoontjes van prins Wilhelm, zijne achterkleinkinderen. Dit gezicht perste menigeen een traan af, en door het zingen van volksliederen trachtte de menigte aan hare aan doeningen lucht te geven, waarna zij langzaam en stil uiteenging. De Standard verneemt uit Ge- nève, dat de Duitsche gezant te Bern de Zwitsersche regeeriug on langs heeft aangeboden een verdrag aan te gaan, dat Zwitserlands on schendbaarheid waarborgt tegen den aanval der Franschen, welken de Fransche état-major, in geval van oorlog met Duitschlaud, over het gebied van Bazel zou beoogen, en dat de Bondsraad geantwoord heeft, dat hem zulke Fransche plannen bekend en daartegen reeds maat regelen beraamd waren, en dat Duitschlands bijstand onnoodig was, zoolang Zwitserlands onzijdigheid niet werkelijk bedreigd wordt. Het Keizerlijk besluit betref fende de regeling van het mijnwe zen en het winnen van goud in het Zuidwest-Afrikaansche gebied, het welk door Duitschlana beschermd wordt, kan spoedig worden te ge- moet gezien. In het einde van deze maand zal de Rijkscommissaris, dr. Göring, de terugreis naar Afrika aanvaarden met de officieren en onderofficieren van de nog te vor men bereden troepen in dat gebied. Frankrijk. Aan den Temps wordt uit Madrid geseind, dat de plannen van den minister van Fi nanciën verzet vinden. De neder laag der ministerieele candidaten en de begrootingscommissie schijnt onvermijdelijk. De minister Sagasta en de heer Martos, voorzitter der Kamer, doen hun best om eene mi nisterieele cricis te voorkomen. Voor de correctioneele recht bank te Parijs werden Vrijdag en Zaterdag 11. de getuigenverhooren voortgezet betreffende de zaak Du- breuil, Wilson, enz. Over het algemeen valt op te merken, dat de getuigen zeer voor zichtig, misschien terughoudend, zijn in hunne verklaringen, waar deze in het nadeel van Wilson moe ten uitvallen. De schoonzoon van den voor- maligen president der Fransche Re publiek spreidt een kalmte ten toon alsof hij voor de budget-commissie een begrootingsartikel verdedigde. Italië. Het wordt, uit Italiaansche bron, bevestigd, dat er op den weg van Gondar een gevecht heeft plaats gehad tusschen de Soedaneezen en koning GoJdiar. De Abbessyniërs zouden geslagen zijn en de Der- wischen zouden zich van Guides en van Gondar meestergemaakt hebben. Raz-Alula heeft al zijne soldaten opgeroepen en zal de inwoners van Hamaden wapenen, om ze daarna te Asmara bijeen te doen komen. Aan de forten van Saati werken 3 compagnieën Italiaansche genie soldaten. Hongarije. Door het Lager huis is de oorlogsbegrooting onver anderd aangenomen. Portugal. Volgens een particulie ren brief, gedagteekend Funchalop het eiland Madeira, 4 Februari jl., is het onlangs vermelde gewelddadige verzet der landlieden tegen eene nieuwe belasting spoedig tot bedaren gekomen. De ontscheping van 350 man troepen uit het Portugeesche oorlogschip Africa maakte blijk baar indruk. Na de eerste scher mutselingen werd alles dan ook rustig. Een gedeelte der troepen is in de Africa leeds weer naar Lis sabon teruggekeerd. China. Aan de Standard wordt uit Shanghi gemeld dat eene vree- selijke aardbeving te Yoennan twee duizend menschen gedood heeft. Een Fran6ch ingenieurssyndicaat heeft het herstel der dijken aan de Gele rivier en het dertigjarig onderhoud daarvan aangeboden voor 30 milli- oen taels. Naar men zegt zullen de Londensche brandweermannen bin nenkort gestoken worden in een werk-uniform, bestaande uit asbest weefsel; in Parijs is hetzelfde ook reeds met succes gebruikt. Bekleed met dit onbrandbaar om hulsel, zal de brandweerman zoo goed als vuurvrij zijn tegenover de vlammen, maar tegen de hitte dan? Het groote orgel der St. Agneskerk van Brooklyn, dat ge rekend moet worden onder de groote iustrumenten der wereld, is vóór eenigen tijd plechtig ingewijd. Het heeft 5000 pijpen, vier rijen toetsen, drie octaven pedalen en een volle dig klokkenspel. In een der Engelseh-In- dische bladen wordt gemeld, dat te Simla eene nieuwe woning gebouwd is voor den Onderkoning van Britsch- Iudië, die daar de zomermaanden doorbrengt. Het gebouw moet een model van bouwkunst zijn en heeft ongeveer 1 millioen gulden gekost. Uit verschillende lan den komen berichten van sneeuw stormen, Te Parijs heeft het Zon dag den geheelen dag gesneeuwd. In Engeland is op verschillende 21 Febr. 1888. 'ert. N. W. Schuld. 21/» lito dito dito 8 iito dito dito 8'/a lito Obligation 8'/;. Oblig. Amort. Synd. 87« PrankrMk. O rig. Inschrijving 8 Mon^arlfe. Übl. Leening 1867 5 iito in Papierrento B Goudleeniug 5 dito 1881 4 Italfle» inschrijving 1861/81 5 do. Ct. Adm. Lamais 5 lo. do. Nolteniua 5 lo. Paasei. Leening 5 Oostenr||k. Oblig. in Pap. 1878 47; dito dito 5 lito dito Zilver 5 -lito dito dito 5 lito Goud 4 JPoICB. Obl. Schatk. 1844 4 Portugal Obl. BI. 1853/84 8 dito 1881 5 dito 1886 5 Rvasland. Ob Hope 1798/15 5 lito Ina. 6e S. 1855 5 Obl. 1862 5 lito 1864 5 lito 1866 5 dit© 1877 5 lito 1877 le. Ooat. 5 lito dito 2e Serie 5 dito dito 3e dito lito 1872 Gecons. dito 1873 dito. dito 1884 dito •lito 1860 2e Leen. lito 1875 Gecona. lito 1880 dito übl. Leeningl 867/694 lito Goudl. 1888 6 $parafe. Obl. Perp. Schuld 4 lito buitl. 1876 2 dito binnenl. Amor. 4 lito dito Perpet. 4 Torklle. Gepriv. Obl. 5 lito Alg. Sch. 65 ger. dito 1868/65 ger. •iito 1869 6 •lito gereg lextoo. Obl. 1851 lito 1864 Brazilië. Obl. Londen 1865 lito Leen. 1875 dito dito 1886 dito dito 1868 dito diio 1888 dito goud 1879 Genot, koera. 74'/, 87'/g 98V- 99'/i, 100 773/b 97 «51/8 87'/,. 78:1/u 87'/. 90 61»/, 627b 627 867, 787, 587, 96'/, 97 100 797, 987, 95»/, 487, 49 487, 89V, 91 89'/, 897, 85»/, 72»/, 7»1*/.. 531'/,. 60 60 67 12 IS»3/. Haarlem 21/, 65 70 dito oude Leen. 81/. 871/.—927, dito 1887 8'/; 96'/,—971/, dito 4 99 —101 Genot, koers. lOSVa 1003/4 1017. 100»/, 102»/, 101'/, 1007, 1007, 101»/, 100'/, 102 101'/, 210 101'/, 1011/, 67 102 Kuratc-Chark dito 5 dito Azow dito 5 Moak.-Jaroalow Obl. 5 Moskow-Kurak Obl. 6 Mosk.-SmolenBk.do. 5 Orel-Vitebak. Aand. 5 Nlederlnnd. A mat, Hy.bauk Pbr. dito dito dito Arnh. Hyp.-B.Pbr dito dito Gemeente-Cred Obl. dito dito 'a-Grav. Hyp. Pdbr. dito dito Holl.Hyp.-B.Pdb. dito dito Nat. Hyp.-B. Pdbr. dito dito Nedcrl. Bank. Aand. Rott. Hyp.-B.PnJb. dito dito Stmv. »Ned.« Aand, dito dito Obl. dito dito dito dito Utr. Hyp.-Bk. Pdbr. dito dito Z.-HolL Hyp. Pdbr. 99'/, 101'/, ïoo v„ loiv, 41 187. 101»/, 102'/,, 101»/, 99'/, 97'/, 99 Amsterd. Obl. 1861 8l/-| »73/s Recep. 1886 87J 977- Rotterd. Ob 1886 87*1 97l/a Nederland. Haarl.-Zaudv. Aand. Holl. IJz. Spw. dito dito Oblig. 1884 4 M. t. Ëx. v. St.Sp.Ad. dito Obl. 1879/81 4 dito dito 1888 4 dito dito 1870 5 dito dito 1878 5 N. Centr. Sp. Aand. dito dito Oblig. dito geatemp. dito. dito do. Uit. Schuld Ned. Ind. Sp.-Aand. dito Oblig. 1879 8 dito dito 1869 47. N.R.Sp-volgef.Aand. do. aiet-volgef.Aand. dito dito dito dito Leening 1886 87a dito dito 1875/78 5 Ned.-Weatf. Aand. dito Obligatiën 471 Hongarije. Theiaa-Sp. Aand. 5 dito Obligatiën 5 Italië. Vict. Em. Obligatiën 5 Weat-Sicil.Spw. do. 5 Zuid.-Ital.Sprw. do. 8 Oostenrijk. Fr.-Ooat. Sp. Aand, Polen. Warach.-Brb. Aand 4 Wara.-Weenen. do. dito dito Oblig. 5 Rusland. Gr. Sp.-M. Aand. 5 Hypotheek Oblig. 4'/j dito dito 4 dito dito 8 Baltia. Spw. Aand. 8 Charkow Azow dito 5 Iwang-Dombr. Obl. 41/; Jelez-Griasi. dito. 5 Jelez-Orel do. 5 Loeow.-Sewaat do. Poti-Tiflia Oblig. 5 TranacaucaB do. 8 Z. W.Spw.-M. Aand. 5 Amerika. Coutr. Pacific. Aand. Chic. North. West. dito. le Hyp. 7 dito Jowa Midi. do. 8 dito Mad. Extensdo.7 dito Mor,omenee do. 7 dito N. W. Un. do. 7 dito Win. St. Pet. do. 7 dito South.-W. Obl. 7 Illinois Leas Cert 4 dito Centr. C. v. A. Kansas Pacific Obl. 6 Louis v. Nash v.C.v.A. dito Adjust, honds. San Franc. Obl. 6 dito Algem. Hyp. do. 6 Miaa. Kans. Tex Aand. do. U. Pac. S.Br.Obl. 6 Miat. Pac. South. do. 6 St.P.M.&Man,leHdo.7 dito gee. 2e Hyp. do. 6 South. Pacif. Spw. do 6 Union Pacific, dito. 6 Geno'. keer» 927- se»/; 100 ICO»/,, 987, 84'/« 78' /I 94 5«y, 51'/, 807, 141 ISO ISO 1S2 182 182'/, 182 124 96'/, 121 112'/, 59 100'/, 116'/, 113 16»/,, 112'/, 99'/, 112 115»/, 1117, II27, 146'/, 101'/,, 116 100 100 35'/, 76 187, 188 92'/, 86 96 100»/, 108'/, 997, 79'/, 58'/,. 99'/, 59'/, 44 75 98 107'/, 9;»/s 80 64'/, 527. 89"/,, 85'/, 85'/,. 98 7. Haarl. Tram. Aand. n. Z,-H. Stmtr. A. dito Ohlig. Stad Amst. f 1000.3 dito f 100.8 A mat. Kanaalm.C.v. A Rotterdam 8 Gemeente-Crediet 3 Pal. v. Volkavl. 1837 dito 1869 f2.50 België. Stad Antw. 1874. 8 dito Brussel 1887 roe.27; Hongarije. Staataleening 1870 Theias. Reg. Pr. Obl. 4 Oostenrijk. Staatslcenine 1854 4 dito. 1860 dito 1864 Crediet Anst. 1858 Stad Weenen 1874 Pruisen. Th. 100 1855 87, RaslasidLj Staataleening 1864 5 dito 1866 5 SwiSserlsnd. Geaêve 8 DIVERSEN. Ct.Ver.Am.Sp.leSer. dito dito 1887/4 dit dito 2e do. dito dito. 3e do. Vg. 1 yp.Spw.Obl. Pro Quebec, do. 5 Prol 1 gatie 27a 3 pCt. 107 110 72 103 1057a 108 137 /1.97s 907a 897/, 95 97 102'/. 105 133 140 1017, 148 185 1267, 987, 131 793/4 1027g 107

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 3