C. GERBER Jr., Eerste EL Communie. «Mies, J. W, BOEREE, 'ÏPUMF, I. van BREEMEN Co. F. E. MER, G. IE VRIES, Sigarenhandelaar SMAKEN Wel C. D. FITTER IN IONEN, Hypotheek. J ON GEHEEREN Predifarteü der Ned. Herv. Rerfeen Ariverteiiticn. Ai eiaiM yoii Lafly Eene beschaafde Juffrouw KRUISSTRAAT Ho. 3, Haarlei. Effecten, coupons en Assurantiën, Spaken, Lafltaprtei ei Korte eiiei houtwaren, II. P. VOGELPOEL, SPECIALITEIT HAARSNIJDEN EN SCHEREN. (52 Gierstraat, 62 VAE" EDEN Co., liwItsHi „§pcrtendrau" Heden ontvangen eene ruime keuze f 1,25, f 1,50 en f 1.90; EERSTE KWALITEIT f2,25 en f2,50» Rivier vise h markt 5. OUD m &&Ö0Q, zeer psclikt om op te fa. Bakenesseryrasht No. 78. HAARLEM, AMSTERDAM, ORPHEUS, Muziekblad voor de Nederlanden. DE ZAAHLANDER, BurtauStationsstraat G57, Koog a/dZaan. Roek en Banket, Suikerwerk en Chocolade Slijters genieten hoog rabat. Zijlstraat 57. 49 49 49 49 49 49 49 KONINGSTRAAT 49, 49 49 49 49 49 49 49 slechts het eene of andere kastje, dat in rijnen weg ligt, te openen en een sein te geven, om in ge meenschap mei den wachtliebben- den officier te komen. Wenscht daarentegen de politie post een agent iets mede te deelen, dan kan hij langs electrischen weg een schermpje van groen glas in de lantaarn te voorschijn doen komen om de aandacht van den agent te trekken. Daar dit middel echter hoofdzakelijk slechts des avonds te gebruiken is, zoo wil men het ver vangen door electrische schellen, die zoo lang in werking blijven, totdat een agent ze doet ophouden en aan de oproeping gevolg geeft. Dit middel zou ook in toepaesing kunnen worden gebracht tot con troleering van de ronden, welke de agenten hebben af te leggen. VAHÏ J±. Een zachtmoedige politie-agent te Londen zag des avonds op zijn ronde, dat een kleine jongen zich een legerstede maakte van een groo- ten groentenmaud. «Zou je niet liever naar school willen en goed verzorgd worden als andere kiuderen?» «Neen», antwoordde de bengel. «Maar weet je wel, dat ik het recht heb je mee te nemen?» «Ja, als je mij op straat vindt, oude paai!» zeide het veelbelovende jonge mensch. «Maar dit ie de straat niet, dit is privaat eigendom.» Een dame zoaö haren koetsier uit om een paar vleesehkleurige handschoenen te gaan koopen. Hij kwam terug met een paar donker bruine. «Vleeschkleur, heb ik je immers gezegd?» riep de dame vertoornd. «Dit is vleeschkleur, mevrouw» antwoordde de koetsier verbaasd, haar zijn handen toocende. Karei laat zijn vriend een beeldje zien, dat hij van de reis heeft meê- gebracht. «Een prachtig antiek stuk, vind je niet?» «Waar heb jedat vandaan?» is de vraag.» «Te Florence gevonden», zegt Karei. «Gelukkige kerel!» zucht de vriend. «Ik bezit zoo'n beeldje ook, maar ik heb het niet gevonden, ik heb het voor dertig cents moeten koopen.» SgftiKÏBEStlCHTEH. Aksteb.dam, 24 Maart. De jtrffceii der Aardappelen waren aio volgt Geld. Blauwe f2,30 a 2,40, dito Kraloa f0. a 0,Zeenwsche l lakkeeache f 2,20 a 2,50, do. Blauwe 2,40 a 2.50, do Poters f 1,a 1,10, Prul- tljeke Hamburger f 3,— a 3.20, id. Zaaiers f 0, a 0,Saksische Jammen f 0,a 0,Fria- ».;he Franoker Jammen rO,a [Qfdo. En- •tlschc fl,50 a 1,60, dito Dokkumer Jammen f2;30 0,Zeeowacho Spuische Jammen f2,15 <v 2.70, IJpolder Jammen f 0,a 0,dito Blauwe f0,a 0,alien per Hl. Aangevoerd 6 ersche ladingen. Handel liauw. Suiker: Biet flauw, Geratflueord kalm. Petroleum lager. Loco f9,E., April f8,50 E., Sept., Dec. 1: 8,50 E. consumptie f 10,50. No bel dito loco f8,30 E., consumtie f9,50. 'Ia-we op lsvering onverauderd, Mei f 194, Nov. f196. Noteering van de Commissie voor den Graati- 'landel. llogge on levering weinig veranderd, Maart f109, Mei f104, 105, Oct.i 106, 105. Noteering van Menae Thole. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad vast. Kaapoiic onveranderd, vliegend per 100 Kg tWfrlt, 26'/s» lo. Mei f 256/6, 25l/s» 25»/4, lo. Sept./Dee. f 243/4. Lijnolie willie; vliegend per 100 Kg. f21, lo. April f 20%, 21, lo. Mei f21. 21>/„ lo. Juni/Aug. f216/8, 213/4, lo. Sept./Dec. f 21. Raapkoeken f70 a 82 per 1040 stuks Lijnkoeken f7,50 a 11,per 104 stuks. Hoorn, 22 Mrt. Kaas: Ter vraag gewogen 40 stapels, wegende 10,600 kilo. Hoogste prijs: kleine Gras f Si,Hooi id. f 0,Commissie id. 80,middelbare f Leiden, 22 Maart. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van beden waren als volgt5 Stieren f53 a 106, 140 vette Ossen en Koeien f120 a 340 of f0,54 a 0,66 per Kg., 9i Vare id. f 90 ■g 194, 0 Graskalveren fa 20 vette id. f 30 a 70 of f0,75 a 0,85 per Kg., 138 nuchtere id. f 2,2» a 6,160 vette Schapen f 17 a 28, of t 0,45 a 0,50 per Kg., 28 weide do. 12, a 22,Lammeren f0,a 70 magere Varkens f 15 a 32, 190 Biggen f4,25 a 12,0 Paarden f a 110 Kalf- en Melkkoeien f 103 a 243. Schiedam, 24 Mrt. Moutwijn f7,25, Jenever 12,75, Amst. Proef f14,Spoeling-Beur* f 1,80. dito Commissie f 1,80. Zwolle, 24 Maart. Boter, Prima Gras f 22, a 23,50, afwijkende f 20,50 a 21,2e soort 117,a 19,—. TE HAARLEM. Zondag 25 Maart 1888. Groote Kerk. Voorn. 10 ure, Moeton. H. Avondmaal. Nam. 2 ure, Smeding. Dankzegging. 's Avonds 6 ure, Hoog. Dankzegging. Woensdagavond 8 ure, Brutel do la Rivière. Voorbereiding. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Hoog. Avondmaal. Jans-Kerk. Voorm. 10 ure, Snethlage. Bakenesser Kerk. Geen dienst wegens vacature. Waahche Kerk. Voorm. 10 ure, Boegncr, Directeur delamaison des missions de Paris. Christelijke Gereformeerde Gemeente Gedempte Oude Gracht. Voormiddag 10 ure, 's Avonds 5 ure, Mulder. Klem Heiligland. Voorm. 10 ure, 's Avonds 5 ure, Schotel. Lnthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Mees. Bevestiging van nieuwe leden, 's Avonds 6 Vs Dre» Poolman. Bevestiging en Doop van nieuwe leden. Tevens voorbereiding. Kerk der Vereenigde Doopsgezinden. Voorm. 10 ure, de Lanoy. II. Avondmaal, 's Avonds 6 ure, Craandijk. Dankzegging. Remonstrants Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Bevestiging van nieuwe leden. Met modewerking van bet Zangkoor. Broedergemeente. Voormiddag 10 ure, Weiss. Bevestiging van nieuwe leden, 's Avonds 6 ure, Weiss. Lijdensgeschiedenis. Maandagavond 8 ure, Weiss. Lijdensgeschiedenis. Dinsdagavond 8 ure, Weiss. Lijdensgeschiedenis. Woensdagavond 8 ure, Woiss. Voorbereiding. Donderdagavond 8 ure, Weiss. Lijdensgeschiedenis. Gemeente van Gedoopte Christenen. Lokaal Groot Heiligland 26. Voorm. 10 ure prediking. Bewaarschool Lokaal Oranjestraat. Dinsdagavond 8 ure, Snethlage. Bijbellezing. Lokaal Jongelings- Vereeniging. Lange Annastraat. De bijbellezingen zijn voor deze winter geëindigd. Ds. Escher zal deze en de volgende week nog niet kunnen cateckisceren. Nederd. Geref. Gem. (doleerende). Lokaal «Felix Favore«, Smedestraat 23. Voorm. 10 ure, 's Avouds 6 ure, W. Mulder Jr., van Amsterdam. Nederd. Herv. Kerk. BenneI»roek, Voorm. 10 ure, L. H. F. Creuzberg. Beverwijk. Voormiddag 10 ure, J. C. Boon. Doopsbediening. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Blocmendaal Voorm. 10 ure, J. D. van Arkel. Nam. 2»/, ure, J. D. van Arkel. ilecmsêede. Voorm. 10 ure, F. E. Daubauton. Bevestiging van nieuwe lidmaten. Hillegom. Voorm. 10 ure, M. Buchli Fest. Bevestiging van nieuwe lidmaten. Houtrijk en Polanen. Voorm. 9l/2 ure, H. Smeding, pred. te Haarlem. Voorbereiding. Santpoort. Voorm. 10 ure, J. van Loenen Martinet, gpaarndam. Voorm. 10 ure, H. J. Bergsma, Voorbereiding. Vel.se n. Voorm. 9y2 ure, D. J. C. Heldring. 's Avonds ö'/g ure, D. J. C. Heldring. Kandvoort. Voorm. 10 ure, G. van Herwaarden, pred. te Bennebroek. Nam. 2 ure, geen dienst. wiehes to give grammatical or con versational lessons in English be tween 2 en 9 p. m. Letters, postpaid, A. 12, to the office of this paper. bekend in zaken zag zich gaarne in eene Betrekking geplaatst. Brieven onder lett. P. V. aan de uitgevers dezes. De Amsterdamsche Hypotheek bank leent geld h 41/» pCt. Adres den Agent voor Haarlem, D. STORM, Architect, Schoter- 15. IN koopt vreemde COUPONS tot hooge prijzen en neemt gel den h dépo si to, tegen nader overeen te komen conditiën. tot zeer lage prijzen steeds voor handen in de Stoomzagerij van Lange Heerenvest, in Immer iemand te Ruis. Aanbevelend JAN RUSTIGE. over den Heer v. d. LAAN. WORMERVEE R. ZEEGRAS, gevischt en gemaaid in baaltjes van 50 en 100 Kilo tegen coucurreereude prijzen. HOUTWOLin verschillende kwaliteiten, zoowel voor verpakking als tot vulling van Bedden uitste kend geschikt. VAREN enz. Agenten voor B'nnen- en Buiten- landscbe huizen. 8. Zange Veerstraat 8. 15 cent per glas, 20 cent per 7, Liter. Bediening door Kellnerinnen. JSJggr Bij aan huis bezorging der bieren belangrijke reductie. Specialiteit tot bet verven van Ameublementstoflen. Uitstoomen van alle voorko mende Kleedingstukken. Prima kwaliteiten STEEN KOLEN, droge GASCOKES, VEENBRIQUETTES en alle an dere soorten van BRANDSTOF FEN bij Telephoonnummer 70. piogelma^.ers. Vorguldors. riantliaiidolnars. Bnoadrours. Kruisstraat 43. Gastlxuismolensteeg 5. Prijs per jaargang f 3,25 fr. p. p. ADVERTEHTIËN 15 CMS J. rilll. Algemeen Advertentieblad. Groote gratis-verspreiding. Advertentiën van 15 regels 30 cents, elke regel meer 6 cents. Bij abonnement lager. Engelsehe Biscuits, in groote verscheidenheid, tot zeer lage prijzen. KORTE BEGIJNESTRAAT AA vestigt de aandacht op zijn uitgebreide sorteering verpakt in kistjes van 25, 50 en 100 stuks van af f0,60 tot f25. Specialiteit in geïmporteerde Havana en Manilla Sigaren. Bovenal zijn aantebevelen de merken: Export 2 cent. Vis a Vis 27, cent. Leda 21/» cent. Londres 21/, cent. Prinses Wilhelmina 3 cent. Flor de Campo 3 cent. Patria 4 cent. Dessert 4 cent. El Conoepto 5 cent. enz. enz. enz. Verder zijn verscheiden soorten TABAK voorradig, als: Maryland, Portorico en Varinas van af 18 cent per pond tot f 1,50. Cigaretten, Pijpen enz. antwoordde Giovanni, terwijl een vurige blos zijn gelaat overdekte. «Is zij hier?» zeide Francesco, terwijl hij zijn fonkelende oogen strak op Giovanni richtte. «Zij is met haar zieken vader ten mijnen huize,» ant woordde Giovanni, maar nauwelijks had hij het gezegd, of hij had er spijt van. «Ah!» zeide Francesco, hem met verbazing aanziende. Daarop plotseling in een anderen toon overgaande, zeide hij driftig: «Welnu, zij zal vau mij hooren wie hij is! Zoo het een braaf meisje is zal ik haar redden!» «Nu niet, Francesco, nu nietriep Giovanni, hem bij den arm grijpende. «Haar vader is hersteld van een aan val van cholera en zijzelf is uitgeput van vermoeienis en angst!» Maar Francesco had de laatste woorden al niet meer gehoord, met een snelle beweging had hij zich ontrukt aan de greep van den jongen violist en snelde in een oogwenk naar het huis waar hij wist dat deze woonde. Giovanni was verrast een oogenblik blijven staan en had dus geen kans meer den vluggen, opgewonden jongeling in te halen. Niettemin volgde hij hem met rasschen tred, bevreesd dat de onstuimigheid van den beleedigden Iialiaan het meisje te hevig zou aandoen. Toen hij zijn woning bereikte vernam hij reeds de stem van Francesco. Deze stond in de vestibule van het huis, met den hoed in de hand en sprak tot het jonge meisje, dat onbewegelijk naar zijn woorden luisterde en even bleek was als de muur waartegen zij leunde. «Stil, Francesco,» zeide Giovauni, hem ter zijde nemende, «ziet gij niet dat zij vermoeid en uitgeput is?» «Neen, laat hem voortgaan zeide Marie die deze woor den gehoord had, «ik gevoel mij sterk genoeg om alles te vernemen!» En toen deelde haar de Italiaan de gansche, droevige historie mede, met zijn levendige gebaren en op zijn harts tochtelijken toon. Zij luisterde oplettend, terwijl hare oogen strak op de zijne waren gericht, als wilde zij zich verge wissen of hij waarheid sprak. Maar, zoo zij een oogen blik mocht twijfelen, de verontwaardiging, de diepe ziele- Bmart die klonk uit den toon zijner stem, overtuigden haar weldra, dat deze jongeling niet loog. Eindelijk zweeg Francesco. Het jonge meisje deed een 6tap voorwaarts en zeide tot hem met eene van aandoening bevende stem: «Ik dank u voor uwe mededeeling. Wees er van overtuigd, dat ik diep en innig medelijden heb met uw ongeluk. Moge het u eenigermate troosten dat gij mij van een dergelijk lot hebt gered!» De jonge Italiaan zag haar met eerbied aan. Daarop kuste hij de hand, die zij hem aanbood. Marie zag hoe er tranen schitterden in zijne oogen. Daarop mompelde hij een afscheidsgroet en ging heen. Toen bleven Marie en Giovanni te zamen achter. Als door een zelfde gedachte gedreven, zagen zij elkander een oogenblik aan. Toen deed de jonge man een stap vooruit, het jonge meisje viel aan zijn horst en weende heete tra nen. Maar het waren geen tranen van droefheid, het was eene uiting van vreugde, van de groote, heerlijke vreugde dat er thans geen hinderpaal meer was, die hare liefde belette de vleugelen uit te slaan. Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 4